Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
429 postów 3044 komentarze

"Ziut" bez PiC-u /// Wcześniej ... Kacpro.BlogSpot.com

Ziut - Blok Narodowy Polski - "Ruch (robimy) Listopadowy - Listopad ' 16" - Wygrajmy Myśląc Wspólnie Ziut.NEon24.pl/post/133700,Zamiast-Flagi-Ruch-Listopadowy-Bialo-Czerwona-Kartka

Moje komentarze

 • Jest wniosek do TK o zniesienie immunitetu sądowego państw obcych w sprawach o odszkodowania za II Wojnę Światową
  100 polskich posłów wystąpiło do Trybunału Konstytucyjnego z wnioskiem o sprawdzenie czy immunitet sądowy państwa niemieckiego w polskich sądach obejmuje także kwestie związane ze zbrodniami niemieckimi na obywatelach polskich oraz straty majątkowe. To dla sprawy może być przełomowy moment.

  >> https://wpolityce.pl/polityka/364547-tylko-u-nas-jest-wniosek-do-tk-o-zniesienie-immunitetu-sadowego-panstw-obcych-w-sprawach-o-odszkodowania-za-ii-wojne-swiatowa
  [RE]Prywatyzacyjnie matematyczny PiC
 • DOKUMENTY WIKELEKS 2005 -2010 DOTYCZĄCE RESTYTUCJI i LASÓW
  .
  >>> http://zonacezara.blogspot.ca/2015/
  .
  Na podstawie poniższych dokumentów WIKILEAKS z Ambasady USA w Warszawie powinna powstać Sejmowa Komisja Śledcza do spraw ewentualnych związków tej sprawy z zamachem na Prezydenta RP w Smoleńsku. - Sprawa restytucji mienia pożydowskiego jest zapewne jednym z prawdopodobnych motywów tego zamachu.

  ... oraz kulis uchwalania ustaw reprywatyzacyjnych, TERAZ i w przeszłości.
  Archiwa: Forbes ujawnił kulisy walki o "Forsę z restytucji"
 • [RE]prywatyzacja: "Obywatele RP z 2009 r." pilnie potrzebni
  Wyświetliła mi się na NEon24.pl reklama firmy zajmującej się restytucją mienia i odzyskiwaniem polskiego obywatelstwa. / Niewiele trzeba, abyś i Ty cieszył[a] się "Obywatelstwem z 2009r.", ... i może nawet [re]prywatyzacyjnym spadkiem?

  >> http://ziut.neon24.pl/post/140779,re-prywatyzacja-obywatele-rp-z-2009-r-pilnie-potrzebni

  Piszą, że aby dostać obywatelstwo, nie trzeba nawet znać języka polskiego - POLECAM : /
  Archiwa: Forbes ujawnił kulisy walki o "Forsę z restytucji"
 • Co, 10.7.2001 r. w Jedwabnem, robił Tymochowicz? Modlił się?
  >> http://ziut.neon24.pl/post/132489,co-10-7-2001-r-w-jedwabnem-robil-tymochowicz-modlil-sie
  Archiwa: Forbes ujawnił kulisy walki o "Forsę z restytucji"
 • Izrael wniósł oficjalną skargę ws ustawy [re]prywatyzacyjnej
  >> http://ziut.neon24.pl/post/140782,izrael-wniosl-oficjalna-skarge-ws-ustawy-re-prywatyzacyjnej
  Archiwa: Forbes ujawnił kulisy walki o "Forsę z restytucji"
 • Stenogram negocjacji pomiędzy WJRO i Związkiem Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce
  PDF >> https://docs.google.com/file/d/0B6wAHaf38v77QlJYdWZVWE9FSkE/edit

  W podanym wyżej stenogramie rozmów "negocjatorów", odnoszących się do podziału zysków z restytucji [link wyżej], na dole strony pierwszej, znaleźć można też następujące zdanie:

  Arye Edelist: Ja bym proponował, żebyśmy stwierdzili rzeczy, co do których doszliśmy do zgody [...] . Stwierdziliśmy tak, że jest "rozbiór" Polski..." - chodziło o opuszczone mienie przedwojennych gmin żydowskich.
  .
  http://m.neon24.pl/7356ded5e544e44f8cc5088d523b90e9,0,0.jpg
  .
  Źródło: "Forsa na restytucję" >>> https://www.forbes.pl/wiadomosci/forsa-na-restytucje/yf0mty7
  Archiwa: Forbes ujawnił kulisy walki o "Forsę z restytucji"
 • Forsa na restytucję
  .
  >> https://www.forbes.pl/wiadomosci/forsa-na-restytucje/yf0mty7
  .
  Wszystkim czytelnikom, którzy chcą wyrobić sobie własne zdanie na temat genezy finansowania restytucji mienia komunalnego polskich gmin żydowskich, udostępniamy cały 96-stronicowy stenogram z tamtych obrad, podpisany przez trzech działaczy międzynarodowych organizacji żydowskich (Kalman Sultanik, Arye Edelist i Naphali Lavie) i trzech działaczy z Polski (Andrzej Zozula, Piotr Kadlčik, Felix Lipman).

  PDF >> https://docs.google.com/file/d/0B6wAHaf38v77QlJYdWZVWE9FSkE/edit
  Izrael wniósł oficjalną skargę ws ustawy [re]prywatyzacyjnej
 • Obecni przywódcy boją się [ze] stracą potężne i lukratywne stanowiska.
  Chcąc zrozumieć, jak żydowskie organizacje wyznaniowe wypracowały sobie w Polsce takie możliwości, trzeba się cofnąć do roku 1996. Wtedy trwały w polskim parlamencie obrady nad rządowym projektem ustawy o stosunku państwa do gmin wyznaniowych żydowskich w Rzeczypospolitej Polskiej. Posłowie SLD podkreślali, że ZGWŻ nie jest sukcesorem prawnym istniejących wcześniej żydowskich związków wyznaniowych, dlatego w ustawie będzie mowa nie o restytucji, lecz o przeniesieniu własności.

  Ostatecznego kształtu ustawa nabrała dopiero po wizytach w Izraelu ówczesnego prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego oraz Włodzimierza Cimoszewicza, wtedy polskiego premiera. Obaj byli tam mocno naciskani na wpisanie do ustawy Światowej Organizacji Restytucji Mienia Żydowskiego, jako jednego z beneficjentów reprywatyzacji majątku gmin żydowskich w Polsce. ZGWŻ lobbował z kolei u Leszka Millera, wówczas ministra spraw wewnętrznych, żeby nowe przepisy dopuszczały do majątku komunalnego Żydów tylko polskie gminy. 20 lutego 1997 roku Sejm przyjął ustawę, która uwzględniła WJRO w restytucji, ale tylko przez fundację powołaną wspólnie z polskimi gminami.

  Dwa lata później w Warszawie spotkali się przywódcy polskich gmin żydowskich z liderami Światowego Kongresu Żydów (WJC – World Jewish Congress) i Światowej Organizacji Restytucji Mienia Żydowskiego. Trzy dni dzielili wpływy w poszczególnych częściach kraju i ustalali, co zrobić z pozostałym po polskich Żydach majątkiem komunalnym. Zagraniczne organizacje zgodziły się, że pożyczą miejscowym gminom żydowskim 800 tys. dolarów na sfinansowanie wniosków o zwrot żydowskiego mienia komunalnego. W zamian za pomoc w sfinansowaniu restytucji, WJRO i WJC brały połowę odzyskanych dóbr. O ich interesy miała zadbać specjalnie powołana Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego.

  96-stronicowy stenogram podpisany przez trzech działaczy międzynarodowych organizacji żydowskich (Kalman Sultanik, Arye Edelist i Naphali Lavie) i trzech działaczy z Polski (Andrzej Zozula, Piotr Kadlčik, Felix Lipman) stanowi zapis twardej rozmowy o biznesie, nawet wtedy, gdy poruszali temat cmentarzy. „Moglibyśmy na tych terenach ewentualnie – to jest pytanie do tego komitetu doradczego do spraw halachicznych – wziąć odszkodowania za różne rzeczy, które się mieszczą na cmentarzach. Zapłaciliby, ale my nie wiemy, czy nam za to wolno wziąć pieniądze – o ile wiemy z tego, co pytaliśmy różnych rabinów, to nam nie wolno” – zastanawia się Andrzej Zozula, ówczesny dyrektor biura Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce. I zwraca się z nadzieją do amerykańskich Żydów: – Ale myślę, że wy bez wątpienia będziecie potrafili znaleźć rabinów, którzy dadzą na to zgodę.

  [...]

  Najdosadniej to zjawisko opisali dziennikarze z „Jewish Week”: „Kiedy uruchomiono proces restytucji mienia żydowskiego w 1997 roku, przypadkowi ludzie tworzyli grupy, nazywając siebie gminami żydowskimi po to tylko, aby móc rościć sobie prawo do żydowskiego mienia”.

  Polskie urzędy, którym podlegają związki wyznaniowe, są w pełni świadome patologii zakorzenionej wśród skostniałych, mocno „okopanych” organizacji żydowskich. Nie mają jednak odwagi zabrać się za ten drażliwy problem w obawie posądzenia o antysemityzm. Natomiast polscy Żydzi, bojący się swoich liderów w USA i Izraelu, czują się bezsilni, bo wmówiono im, że skandal wywoła antysemickie rozruchy. Dlatego milczeli.

  https://www.forbes.pl/wiadomosci/kadisz-za-milion-dolarow/wyyhzrl
  Izrael wniósł oficjalną skargę ws ustawy [re]prywatyzacyjnej
 • Kadisz za milion dolarów
  .
  Moglibyśmy wziąć odszkodowania za różne rzeczy, które się mieszczą na cmentarzach. Zapłaciliby, ale my nie wiemy, czy nam za to wolno wziąć pieniądze – zastanawiał się dyrektor polskiej gminy żydowskiej. Wzięli. „Forbes” ujawnia kulisy obrotu tym majątkiem

  Jak miliona dolarów w pierwszym roku nie zarobię, to jestem pierdoła – zażartowała kiedyś Monika Krawczyk, dyrektor generalna Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego (FODŻ), która odzyskuje mienie dawnych gmin żydowskich.

  Z ustaleń „Forbesa” wynika, że polskie gminy żydowskie odebrały już około 500 nieruchomości. Pokaźna część unikalnego majątku (synagogi, ubojnie rytualne, mykwy i kirkuty) poszła już pod młotek, czasem wyraźnie poniżej ceny rynkowej, a pieniądze zamiast na utrzymanie żydowskiego dziedzictwa, trafiały w tryby wysublimowanego mechanizmu dystrybucji. Rozeszły się w hermetycznym środowisku Związku Wyznaniowych Gmin Żydowskich i Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego.

  Obie organizacje działają na gruncie cichej umowy,

  sankcjonującej „rozbiór” znacjonalizowanego po wojnie majątku

  polskich gmin żydowskich. Realizacja tego planu jest już na półmetku.

  https://www.forbes.pl/wiadomosci/kadisz-za-milion-dolarow/wyyhzrl
  Izrael wniósł oficjalną skargę ws ustawy [re]prywatyzacyjnej
 • Pushback On Proposed Polish Restitution Bill
  .
  >> http://www.lootedart.com/news.php?r=SPIRPS633631
  .
  Ronald Lauder, chairman of the World Jewish Restitution Organization, said in a statement that the proposed bill “excludes the vast majority of Polish Holocaust survivors and their families.” Ronald S. Lauder Foundation

  When Rabbi Royi Shaffin was a group leader for the March of the Living in Poland in 1999, he accompanied one of the Jewish women in his group as she knocked on the door of a home that her grandmother’s family had owned before the Holocaust.

  “An old Polish lady answered,” he recalled. “She asked if she could see her grandmother’s old house and the woman said, ‘Absolutely not, we thought we were through with you Jews and now you come back and probably want your house back. They gave it to me and you can’t have it back.’”

  Such hostility to Jewish Polish survivors and their heirs who might be seeking restitution of their family’s property is now being compounded by a proposed Polish law that would preclude most of them from even filing restitution claims in the first place. For more than 70 years Poland has failed to address the issue of Holocaust property restitution not only for Jews but for non-Jewish property owners as well.

  Although legislation has been proposed a number of times since Poland became a democracy in 1989, none became law. The World Jewish Restitution Organization (WJRO) noted that Poland is the only major country in Europe that has not passed national legislation for the restitution of property unjustly seized by the Nazis and/or nationalized by the Soviet’s Communist regime in 1945. In fact, in the spring of 2012, the Polish government actually announced that such a law was unnecessary and that claims should be pursued through the court system. However, there is no legal basis to file such claims, save for the handful of cases in which a technical flaw could be found in the original confiscation documents.

  Although it has yet to deal with Holocaust-era restitution claims, Poland was one of 47 nations that in July 2009 signed the Terezin Declaration on Holocaust Era Assets and Related Issues. Signatories promised to “address the private property claims of Holocaust victims concerning immovable property of former owners, heirs, successors, by either restitution or compensation … in a fair, comprehensive and nondiscriminatory manner … .”

  In addition, they promised that restitution or compensation would be swift and not costly.

  But objections are being raised about the legislation proposed in draft form last Friday by Deputy Minister of Justice Patryk Jaki that would serve as a framework for a comprehensive national privatization law. Among the most serious is that it would bar all heirs except spouses and children and grandchildren from making restitution claims. In addition, claims would be accepted only from those who had Polish residency at the time their property was seized — and it would require claimants to be Polish citizens today. Thus, the vast majority of Holocaust survivors and their families would not be eligible because they left Poland during the Holocaust or in the immediate aftermath and thus were not there when the Soviets nationalized it in the years after the war. Most private property in Warsaw, for instance, was confiscated in 1949.

  The WJRO, its chairman, Ronald Lauder, and chair of operations, Gideon Taylor, issued a statement calling for the legislation to be amended to make the eligibility rules for compensation “fair and just to those who suffered and lost so much.”

  “We are profoundly disappointed that the Polish government’s proposal excludes the vast majority of Polish Holocaust survivors and their families,” they said. “Polish Holocaust survivors and their families were an integral part of Polish life for centuries. Their property is often their last tangible connection with the life they lived before the destruction of the Holocaust.” A spokeswoman at the Polish Embassy in Washington did not respond to emails seeking comment.

  Some 3.3 million Jews lived in Poland before World War II, of whom only 10 percent survived.

  Taylor said that today there are “potentially thousands of Polish Holocaust survivors and their descendants living in the United States and around the world who could be eligible under the law [for property restitution] if the law is amended. Some Polish Jews were wealthy, others were not. The property might range from homes that are of significant size to small homes, but for many Holocaust survivors the issue is not about the size of the property or the amount of its value but about a recognition of history.

  “Every house was a home where a family lived, and we are seeking legislation that would acknowledge that and establish a compensation program that is fair and just for Holocaust survivors and their families,” he said.

  Among the other issues of concern to Jewish groups is that survivors and their family members who are entitled to apply for Polish citizenship may have a difficult time because they often do not have birth certificates or documents attesting to their Polish citizenship. And many elderly survivors cannot afford to pursue their claim.

  The Terezin Declaration, it should be noted, stipulates that the claims process should “encourage solutions to overcome citizenship and residency requirements.”

  The issue of Holocaust-era property restitution in Poland comes at a time when a new feature film, “1945,” deals with provincial villagers in Hungary who profited from the deportation of their Jewish neighbors. (See story on page 50.)

  Rabbi Shaffin said all four of his grandparents were born in Poland and all four miraculously survived the Holocaust.

  “One grandmother fled the train taking her to Auschwitz,” he said. “The train broke down and everyone was ordered off to await a replacement train. My grandmother fled into the woods while the guards were looking the other way.”

  Under the proposed law, their children would not be eligible to apply for restitution of the property their parents owned because all four of their parents left Poland right after the war in 1945.

  “There is a lot of Polish complicity in the war crimes of the Holocaust, and this latest proposed law is an attempt to deny responsibility — to try to erase Polish guilt for these crimes,” said Rabbi Shaffin, spiritual leader of Temple Beth-El in Bellmore, L.I. “Poland has long tried to present itself as a victim of WWII rather than as a perpetrator of the Holocaust. The truth is that it was both. The lives that were taken at the hands of Nazis and their collaborators — Poles and others — can never be returned, and there is no atonement for murder. However, theft, which is another crime that took place, is another story. At the very least Poland should return all of the financial assets and real estate that were taken from Jews — and possibly with interest.”

  The proposed law would eliminate the possibility that any of the actual property or even substitute property would be returned, and compensation would be limited to 20 percent of the property’s current market value in cash or vouchers, or 25 percent in government bonds. Property not claimed within one year of the law’s passage would be transferred to the Polish government

  Pushback On Proposed Polish Restitution Bill >> http://jewishweek.timesofisrael.com/pushback-on-proposed-polish-restitution-bill/
  .
  http://m.neon24.pl/19933a4212c6cfcc753ef1df2bd5d84f,0,0.jpg
  [RE]Prywatyzacja i rekompensaty dla "Obywateli RP z 2009 r."
 • News: Pushback On Proposed Polish Restitution Bill
  .
  >> http://www.lootedart.com/news.php?r=SPIRPS633631
  .
  Ronald Lauder, chairman of the World Jewish Restitution Organization, said in a statement that the proposed bill “excludes the vast majority of Polish Holocaust survivors and their families.” Ronald S. Lauder Foundation

  When Rabbi Royi Shaffin was a group leader for the March of the Living in Poland in 1999, he accompanied one of the Jewish women in his group as she knocked on the door of a home that her grandmother’s family had owned before the Holocaust.

  “An old Polish lady answered,” he recalled. “She asked if she could see her grandmother’s old house and the woman said, ‘Absolutely not, we thought we were through with you Jews and now you come back and probably want your house back. They gave it to me and you can’t have it back.’”

  Such hostility to Jewish Polish survivors and their heirs who might be seeking restitution of their family’s property is now being compounded by a proposed Polish law that would preclude most of them from even filing restitution claims in the first place. For more than 70 years Poland has failed to address the issue of Holocaust property restitution not only for Jews but for non-Jewish property owners as well.

  Although legislation has been proposed a number of times since Poland became a democracy in 1989, none became law. The World Jewish Restitution Organization (WJRO) noted that Poland is the only major country in Europe that has not passed national legislation for the restitution of property unjustly seized by the Nazis and/or nationalized by the Soviet’s Communist regime in 1945. In fact, in the spring of 2012, the Polish government actually announced that such a law was unnecessary and that claims should be pursued through the court system. However, there is no legal basis to file such claims, save for the handful of cases in which a technical flaw could be found in the original confiscation documents.

  Although it has yet to deal with Holocaust-era restitution claims, Poland was one of 47 nations that in July 2009 signed the Terezin Declaration on Holocaust Era Assets and Related Issues. Signatories promised to “address the private property claims of Holocaust victims concerning immovable property of former owners, heirs, successors, by either restitution or compensation … in a fair, comprehensive and nondiscriminatory manner … .”

  In addition, they promised that restitution or compensation would be swift and not costly.

  But objections are being raised about the legislation proposed in draft form last Friday by Deputy Minister of Justice Patryk Jaki that would serve as a framework for a comprehensive national privatization law. Among the most serious is that it would bar all heirs except spouses and children and grandchildren from making restitution claims. In addition, claims would be accepted only from those who had Polish residency at the time their property was seized — and it would require claimants to be Polish citizens today. Thus, the vast majority of Holocaust survivors and their families would not be eligible because they left Poland during the Holocaust or in the immediate aftermath and thus were not there when the Soviets nationalized it in the years after the war. Most private property in Warsaw, for instance, was confiscated in 1949.

  The WJRO, its chairman, Ronald Lauder, and chair of operations, Gideon Taylor, issued a statement calling for the legislation to be amended to make the eligibility rules for compensation “fair and just to those who suffered and lost so much.”

  “We are profoundly disappointed that the Polish government’s proposal excludes the vast majority of Polish Holocaust survivors and their families,” they said. “Polish Holocaust survivors and their families were an integral part of Polish life for centuries. Their property is often their last tangible connection with the life they lived before the destruction of the Holocaust.” A spokeswoman at the Polish Embassy in Washington did not respond to emails seeking comment.

  Some 3.3 million Jews lived in Poland before World War II, of whom only 10 percent survived.

  Taylor said that today there are “potentially thousands of Polish Holocaust survivors and their descendants living in the United States and around the world who could be eligible under the law [for property restitution] if the law is amended. Some Polish Jews were wealthy, others were not. The property might range from homes that are of significant size to small homes, but for many Holocaust survivors the issue is not about the size of the property or the amount of its value but about a recognition of history.

  “Every house was a home where a family lived, and we are seeking legislation that would acknowledge that and establish a compensation program that is fair and just for Holocaust survivors and their families,” he said.

  Among the other issues of concern to Jewish groups is that survivors and their family members who are entitled to apply for Polish citizenship may have a difficult time because they often do not have birth certificates or documents attesting to their Polish citizenship. And many elderly survivors cannot afford to pursue their claim.

  The Terezin Declaration, it should be noted, stipulates that the claims process should “encourage solutions to overcome citizenship and residency requirements.”

  The issue of Holocaust-era property restitution in Poland comes at a time when a new feature film, “1945,” deals with provincial villagers in Hungary who profited from the deportation of their Jewish neighbors. (See story on page 50.)

  Rabbi Shaffin said all four of his grandparents were born in Poland and all four miraculously survived the Holocaust.

  “One grandmother fled the train taking her to Auschwitz,” he said. “The train broke down and everyone was ordered off to await a replacement train. My grandmother fled into the woods while the guards were looking the other way.”

  Under the proposed law, their children would not be eligible to apply for restitution of the property their parents owned because all four of their parents left Poland right after the war in 1945.

  “There is a lot of Polish complicity in the war crimes of the Holocaust, and this latest proposed law is an attempt to deny responsibility — to try to erase Polish guilt for these crimes,” said Rabbi Shaffin, spiritual leader of Temple Beth-El in Bellmore, L.I. “Poland has long tried to present itself as a victim of WWII rather than as a perpetrator of the Holocaust. The truth is that it was both. The lives that were taken at the hands of Nazis and their collaborators — Poles and others — can never be returned, and there is no atonement for murder. However, theft, which is another crime that took place, is another story. At the very least Poland should return all of the financial assets and real estate that were taken from Jews — and possibly with interest.”

  The proposed law would eliminate the possibility that any of the actual property or even substitute property would be returned, and compensation would be limited to 20 percent of the property’s current market value in cash or vouchers, or 25 percent in government bonds. Property not claimed within one year of the law’s passage would be transferred to the Polish government

  Pushback On Proposed Polish Restitution Bill >> http://jewishweek.timesofisrael.com/pushback-on-proposed-polish-restitution-bill/
  .
  http://m.neon24.pl/19933a4212c6cfcc753ef1df2bd5d84f,0,0.jpg
  Izrael wniósł oficjalną skargę ws ustawy [re]prywatyzacyjnej
 • Czy PiS tak tę ustawę uchwali? A Duda, czy taką ją podpisze?
  I czy "totalna opozycja" za nią zagłosuje? /// Ustawa 15 mld + NIEMIECKIE ODSZKODOWANIA na [RE]PRYWATYZACJĘ PiS to "papierek lakmusowy" tego, czy rządzą nami patrioci, ... czy zwykła agentura i zdrajcy - Przyglądajmy się, aby wiedzieć kto jest kim w polskiej polityce. >> http://ziut.neon24.pl/post/140612,czy-pis-tak-te-ustawe-uchwali-a-duda-czy-taka-ja-podpisze

  ILE WARTE SĄ ROSZCZENIA DLA CAŁEJ WARSZAWY WYNIKAJĄCE Z "DEKRETU BIERUTA" i REFORMY ROLNEJ?, ... TEGO NIKT NIE JEST W STANIE WYCENIĆ

  Dlatego jako wartość projektu odszkodowań powinno się wycenić na MAX 15 mld zł +, ... wartość reparacji wojennych otrzymanych od Niemiec za zniszczoną Warszawę i resztę Polski, a uzyskane kwoty powinny być podzielone proporcjonalnie do roszczeń zebranych w wyniku uchwalonej ustawy reprywatyzacyjnej

  Gdy rozliczano roszczenia "[RE]PRYWATYZACYJNE" dla obywateli państw obcych najpierw ustalono górną kwotę zwrotu jaką Polska zwróci obywatelom danego kraju, zebrano i ustalono wszystkie roszczenia obywateli danego kraju, następnie rozdzielono określoną kwotę między zebrane roszczenia. / Za rok będziemy wiedzieli ile jest roszczeń, wtedy byłoby można ustalić jak podzielić

  "TĘ KWOTĘ",.. powiedzmy te 15 miliardów ... i ANI GROSZA WIĘCEJ, CHYBA ŻE RZĄD UZYSKA REPARACJE WOJENNE OD NIEMIEC ZA II WOJNĘ ŚWIATOWĄ, ... W TYM ZA ZNISZCZONĄ, i ODBUDOWANĄ PRZEZ CAŁĄ POLSKĘ , WARSZAWĘ

  "[RE]PRYWATYZACJA" PiS za: 15 mld + NIEMIECKIE ODSZKODOWANIA?

  http://ziut.neon24.pl/post/140590,re-prywatyzacja-pis-za-15-mld-niemieckie-odszkodowania

  OTÓRZ OBAWIAM SIĘ, ŻE OPOZYCJA ZA TAKĄ USTAWĄ NIE ZAGŁOSUJE, PiS W TAKIEJ FORMIE USTAWY NIE UCHWALI, A JAKBY NAWET UCHWALIŁ, ... TO PREZYDENT JEJ NIE PODPISZE

  DLACZEGO? / POWODÓW JEST KILKA

  1. Ustawa w przedstawionej formie chroniła by nasz budżet, czyli nas, przed katastrofą. Dawała by też gwarancje, że nic się nie "wymknie" spod kontroli. ... Bo rząd odejdzie, ale obciążająca nas ustawa zostanie.

  2. Ustawa zmusiła by do ubiegania się o reparacje od Niemiec / ... dlatego nie zgodzi się na nią opozycja.

  3. Ustawa byłaby naprawdę tylko dla obywateli polskich / ... dlatego PiS w takiej formie jej nie uchwali.

  4. Ustawy takiej, gdyby została jednak uchwalona, nie podpisze Duda / ... bo wyeliminowała by ona "interes Żydów", ... "obywateli z 2009 roku".

  Czy ustawa w takiej formie zostanie uchwalona? /A jeśli nie to dlaczego?

  Jeśli nie będziemy ostrożni, dojdzie do kolejnej, niewidocznej dzisiaj, usankcjonowanej uchwalaną ustawą patologii że będziemy płacić potomkom Żydów ukraińskich, za mienie utracone przez nich nie tylko w granicach obecnej Polski, ale też na Ukrainie, Białorusi, Litwie, ogólnie, w przedwojennej Polsce! / ... bo tak wynika z powojennych traktatów i umów pokojowych, które nie są brane pod uwagę w obecnej chwili - DOWIEMY SIĘ O NICH PO UCHWALENIU USTAWY REPRYWATYZACYJNE, a wszystko przez zmianę ustawy o obywatelstwie polskim w 2009 roku. >>> http://zonacezara.blogspot.com/2015/10/obywatelstwo-dla-imigrantow-czy-pis-i.html
  Izrael wniósł oficjalną skargę ws ustawy [re]prywatyzacyjnej
 • Dr Zbigniew Kękuś: Patryk Jaki to ściema by ograbić Polskę na setki mliliardów tzw "reprywatyzacją"
  >> https://www.youtube.com/watch?v=oVhzfQBFvdw
  Izrael wniósł oficjalną skargę ws ustawy [re]prywatyzacyjnej
 • @Jan Paweł 07:41:19
  // spłacił wszystkie zobowiązania Polski w tej materii //

  - Wszystkie, to pojęcie względne.

  Gomółka spłacił tym, którzy się zgłosili, ... a Izrael chce być spadkobiercą tych obywateli polskich wyznania mojżeszowego, którzy zginęli bezpotomnie w czasie Holokaustu.

  - Obecnie spadkobiercą tych obywateli polskich którzy zginęli w Holokauście jest Państwo Polskie. / W uzasadnieniu do "dużej ustawy reprywatyzacyjnej" można znaleźć wiadomość, że Komisja Jaki'ego sprawdziła 6 podejrzanych reprywatyzacji. Okazało się, że zreprywatyzowano je niezgodnie z prawem. - Nieruchomości wróciły do Skarbu Państwa, ... a ich szacunkowa wartość to 1/2 miliarda zł [500 milionów].

  >> Jaki wycenił koszt ustawy reprywatyzacyjnej na 10-15 miliardów
  >> http://ziut.neon24.pl/post/140712,re-prywatyzacyjnie-matematyczny-pic

  Jest się o co bić, ... chodzi o majątek ponad 2 milionów bezpotomnie zmarłych obywateli polskich.
  Izrael wniósł oficjalną skargę ws ustawy [re]prywatyzacyjnej
 • Israel files complaint against Polish restitution law
  .
  >> http://www.israelhayom.com/2017/10/27/israel-files-complaint-against-polish-restitution-law/
  .
  Deputy Foreign Minister Tzipi Hotovely to travel to Poland to discuss proposed law that would make ensuring restitution of property more difficult for Holocaust survivors or heirs • Israeli ambassador to Poland to complain to Polish Foreign Ministry.

  The Foreign Ministry on Thursday lodged a formal complaint with the Polish Embassy in Israel in response to proposed Polish legislation that would make it difficult for Holocaust survivors and their relatives to receive compensation from the Eastern European country.

  Israeli Ambassador to Poland Anna Azari plans to file a similar complaint with the Polish Foreign Ministry on Sunday. Deputy Foreign Minister Tzipi Hotovely is also set to travel to Poland to discuss the matter with officials there.

  Zionist Union MK Amir Peretz has demanded that the Knesset Foreign Affairs and Defense Committee hold an urgent meeting to discuss the proposed Polish legislation.
  Izrael wniósł oficjalną skargę ws ustawy [re]prywatyzacyjnej
 • DOKUMENTY WIKELEKS 2005 -2010 DOTYCZĄCE RESTYTUCJI i LASÓW
  .
  >>> http://zonacezara.blogspot.ca/2015/
  .
  Na podstawie poniższych dokumentów WIKILEAKS z Ambasady USA w Warszawie powinna powstać Sejmowa Komisja Śledcza do spraw ewentualnych związków tej sprawy z zamachem na Prezydenta RP w Smoleńsku. - Sprawa restytucji mienia pożydowskiego jest zapewne jednym z prawdopodobnych motywów tego zamachu.
  Izrael wniósł oficjalną skargę ws ustawy [re]prywatyzacyjnej
 • Israel files complaint against Polish restitution law
  .
  October 27, 2017 >> http://www.israelhayom.com/2017/10/27/israel-files-complaint-against-polish-restitution-law/
  .
  The Foreign Ministry on Thursday lodged a formal complaint with the Polish Embassy in Israel in response to proposed Polish legislation that would make it difficult for Holocaust survivors and their relatives to receive compensation from the Eastern European country.

  Israeli Ambassador to Poland Anna Azari plans to file a similar complaint with the Polish Foreign Ministry on Sunday. Deputy Foreign Minister Tzipi Hotovely is also set to travel to Poland to discuss the matter with officials there.

  Under the proposed legislation, those seeking restitution must be Polish citizens and provide documentation that they lived in the country when their property was confiscated by the Nazis or after the war by the communist regime. Only survivors themselves or their children or grandchildren are eligible to submit claims. However, with 90 percent of Polish Jewry wiped out by the Nazis, in many families there are no direct heirs, and siblings, nieces or nephews, or cousins may be the sole surviving heirs.

  Zionist Union MK Amir Peretz has demanded that the Knesset Foreign Affairs and Defense Committee hold an urgent meeting to discuss the proposed Polish legislation. Peretz said the 3 million Polish Jews murdered in the Holocaust left behind a great deal of private property and that authorities in Poland have made it difficult for survivors and their heirs in Israel and around the world to receive compensation.
  [RE]prywatyzacja: "Obywatele RP z 2009 r." pilnie potrzebni
 • Dr Zbigniew Kękuś: Patryk Jaki to ściema by ograbić Polskę na setki mliliardów tzw "reprywatyzacją"
  https://www.youtube.com/watch?v=oVhzfQBFvdw
  [RE]prywatyzacja: "Obywatele RP z 2009 r." pilnie potrzebni
 • Papież Jan Paweł II do i o Palestyńczykach
  ( prawdziwych Żydach ) i atak rabina Friedmana z NY
  >> https://www.youtube.com/watch?v=Md0prSa-utg
  [RE]prywatyzacja: "Obywatele RP z 2009 r." pilnie potrzebni
 • Kaleta: Nikt nie chciał wyjaśnienia sprawy
  .
  W piątek, na antenie wPolsce.pl poseł Sebastian Kaleta. odniósł się do krytyki międzynarodowych mediów względem „dużej” ustawy reprywatyzacyjnej.

  Przywódcy Światowej Organizacji ds. Restytucji Mienia Żydowskiego (World Jewish Restitution Organization - WJRO) w oświadczeniu wydanym w zeszłym tygodniu wyrazili „głębokie rozczarowanie” projektem ustawy reprywatyzacyjnej. Największe zastrzeżenia przywódców WJRO budzi warunek, że prawo do rekompensaty będzie przysługiwać tylko tym osobom, które obecnie mają polskie obywatelstwo i znajdowały się na terytorium Polski w momencie przejęcia ich mienia przez władze komunistyczne. Krytykują też to, że projekt „dużej ustawy” przewiduje, iż prawo do dziedziczenia roszczeń będą miały tylko osoby z pierwszej linii pokrewieństwa i małżonkowie.

  Kaleta w rozmowie odniósł się do artykułu „Die Welt”, w którym napisano, że „duża ustawa reprywatyzacyjna jest niekorzystna dla wszystkich emigrantów i ich potomków, którzy nie mają polskiego obywatelstwa”, jak również do innej publikacji w „Jewish News”, w której - zdaniem prowadzącego rozmowę red. Wojciecha Biedronia - sugerowano, że to „właściwie Polacy są odpowiedzialni za zabór mienia żydowskiego”.

  Kaleta podkreślił, że artykuł w „Jewish News” został zobrazowany zdjęciem „Niemców, którzy stoją nad skrzynią pełną zabranych Żydom złotych obrączek w obozie z Buchenwaldu” i podpisany komentarzem, że te osoby „nigdy nie doczekały się restytucji mienia”, co Kaleta ocenił jako „skandaliczne”. „Łączenie Holocaustu z reprywatyzacją jest czymś niedopuszczalnym” - podkreślił polityk.

  Nasza ustawa przyjęła bardzo proste założenie: reprywatyzacja dotyczy tego, co komuniści zabrali obywatelom polskim. Dlaczego my - np. moje pokolenie osób urodzonych po 1989 r. - miałoby spłacać osoby za granicą, mimo że straty, które Polska poniosła w związku z komunizmem, nie są z winy Polaków?”**

  -------------------------------------------------------------------------

  >>> [Re]prywatyzacja: Lobby izraelskie w Sejmie jednak istnieje
  >>> http://ziut.neon24.pl/post/140734,re-prywatyzacja-lobby-izraelskie-w-sejmie-jednak-istnieje

  PiS kłamie: Jan Dziedziczak / poseł PiS, sekretarz stanu odpowiedzialny za sprawy polonijne, konsularne, parlamentarne oraz dyplomację publiczną i kulturalną / ... jednak okłamał Polaków: w Sejmie powstała grupa lobbująca na rzecz Izraela

  05.06.2015 / Jan Dziedziczak: Ze zdziwieniem przeczytałem artykuł jednego z izraelskich portali gdzie jakiś dziennikarz z którym nigdy nie rozmawiałem napisał o tym, ze w Sejmie ma powstać grupa lobbystow na rzecz Izraela i ja miałbym w tej grupie być. JEST TO CALKOWITA NIEPRAWDA – pisze na facebookowym profilu poseł PiS Jan Dziedziczak.

  O powstaniu takiej parlamentarnej grupy pisał dziennik „Jeruzalem Post”. Jak relacjonuje poseł Dziedziczak „do spotkania z delegacja z Izraela faktycznie doszło. Rozmawialiśmy tam o wsparciu dyplomatycznym dla Izraela w konflikcie bliskowschodnim, znaczna cześć naszego spotkania była poświęcona polityce historycznej. Zgodziliśmy się, ze wypowiedzi o polskich obozach koncentracyjnych są niedopuszczalne. Podkreśliliśmy, ze za II Wojnę Światową odpowiedzialni są Niemcy a nie jacyś naziści. Nie rozmawialiśmy o lobbingu na rzecz Izraela”.

  Read more: http://www.pch24.pl/jan-dziedziczak--w-sejmie-nie-powstanie-grupa-lobbujaca-na-rzecz-izraela,36210,i.html#ixzz4wRdjZa8L

  Aż tu "nagle", dzisiaj 24 października 2017 roku, "w przeddzień" uchwalenia tzw. "dużej ustawy reprywatyzacyjnej" ujawniło się, w podobno polskim jeszcze Sejmie, istnieje Polsko-Izraelska Grupa Parlamentarna, czyli poselskie lobby działająca na rzecz interesów Izraela w Polsce! - Wyobrażacie sobie to: oficjalna agentura! / Fa*k Off! / Niech Izrael odda Polakom grób Chrystusa!, ... też się nam należy, i niech Kaczyski głupot nie "piepszy"! : / http://ziut.neon24.pl/post/140282,kaczynski-jest-czysty-tylko-czy-aby-na-pewno

  Jak czytamy wPolityce.pl poniższą Ekspozycję przygotowało Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce, ... przy współpracy z Polsko-Izraelską Grupą Parlamentarną" http://ziut.neon24.pl/post/138938,sprawa-polska-a-prawo-zydowskie-government-decision-1250

  Kiedyś znalazłen stronę tego lobby [działają w kilkunastu krajach Europy]: Jan Dziedziczak, poseł PiS, wymieniony był tam jako przewodniczący. ***

  PiS kłamie: Jan Dziedziczak / poseł PiS, sekretarz stanu odpowiedzialny za sprawy polonijne, konsularne, parlamentarne oraz dyplomację publiczną i kulturalną / ... jednak okłamał Polaków: w Sejmie powstała grupa lobbująca na rzecz Izraela.

  *** Obecnie, przewodniczący Polsko-Izraelskiej Grupy Parlamentarnej ma kryptonim TBD >> http://www.israelallies.org/usa/member_nations/ / Kim są? Nie wiadomo, ale na pewno są tajnymi agentami wpływów Izraela w Polsce : /
  [RE]prywatyzacja: "Obywatele RP z 2009 r." pilnie potrzebni

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY