Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
785 postów 5125 komentarzy

"Słowo Polskie" Konfederacji Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

Moje komentarze

 • Portal "Times of Israel" opublikował nieznany wcześniej telegram z 1939 roku
  "Times of Israel" ujawnił nieznany telegram polskich Żydów z 1939 r. z prośbą do brytyjskiego rządu
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,25622354,times-of-israel-ujawnil-nieznany-telegram-polskich-zydow-z.html#a=351&c=160&s=BoxNewsImg1
  PUTIN O WŁADZY SOWIECKIEJ i POLSKIM ANTYSEMITYŹMIE?
 • Władysław Teofil Bartoszewski: Auschwitz wracał do taty przez całe jego życie
  Cały czas przeżywał traumę. Opowiadał mi pewną znaczącą historię. Po powstaniu warszawskim nie trafił do niewoli, ale wraz z Kazimierzem Moczarskim i grupą żołnierzy AK wyjeżdżali niemiecką ciężarówką, prowadzoną przez niemieckiego kierowcę, którego przekupili. Na ulicy Towarowej zatrzymał ich patrol. Ojciec wyskoczył z auta. W płynnym niemieckim obrugał żandarmów. Gdy ktoś krzyczał na Niemców, to robili się posłuszni. Żandarmi ich puścili. Po latach jeden z towarzyszy ojca z tej ciężarówki powiedział, że mój ojciec był wielkim bohaterem, bo wyskoczył z ciężarówki i uratował wszystkich. A ojciec mi powiedział, że nie był żadnym bohaterem, tylko wyobraził sobie, że ich zatrzymają i wróci do Auschwitz. Wolał zginąć na miejscu. Wolał zostać zabity niż wrócić do tego obozu.
  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/wladyslaw-t-bartoszewski-o-auschwitz/p7jrcwj
  PUTIN O WŁADZY SOWIECKIEJ i POLSKIM ANTYSEMITYŹMIE?
 • Putin powie w Jerozolimie o niedopuszczalności prób fałszowania historii
  Na 5. Światowym Forum Holokaustu zatytułowanym „Pamiętając o Holokauście, walcząc z antysemityzmem” głos zabierze czterech przywódców reprezentujących zwycięskie kraje II wojny światowej. Obok Putina będą to: Pence, prezydent Francji Emmanuel Macron i brytyjski książę Karol. W imieniu państw sprawców głos zabierze prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier.
  https://wpolityce.pl/polityka/483483-wiemy-o-czym-putin-chce-mowic-na-forum-w-jerozolimie
  PUTIN O WŁADZY SOWIECKIEJ i POLSKIM ANTYSEMITYŹMIE?
 • Były szef Yad Vashem: Netanjahu nie jest zadowolony z odmówienia głosu Dudzie
  Były wieloletni dyrektor Departamentu Sprawiedliwych w instytucie Yad Vashem dr Mordecai Paldiel przyznał, że decyzja, by nie pozwolić prezydentowi Andrzejowi Dudzie na przemówienie podczas obchodów rocznicy wyzwolenia Auschwitz nie ma dla niego sensu i jej nie rozumie.
  - Auschwitz był niemieckim obozem koncentracyjnym na terenie Polski. Były w nim tysiące polskich obywateli, żydowskiego pochodzenia i innych. Zaproszenie prezydenta Polski do Yad Vashem i niepozwolenie na wystąpienie, a jednocześnie zaproszenie księcia Karola, by przemawiał, nie ma dla mnie sensu - powiedział w rozmowie z PAP dr Paldiel. - Osobiście - nie znając wszystkich faktów - sądzę, że (prezydent Duda) powinien mieć możliwość przemówienia - dodał.
  https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/6425739,swiatowe-forum-holokaustu-duda-netanjahu-konflikt.html
  PUTIN O WŁADZY SOWIECKIEJ i POLSKIM ANTYSEMITYŹMIE?
 • Director of Auschwitz Museum slams holding of World Holocaust Forum in Jerusalem
  https://www.timesofisrael.com/director-of-auschwitz-museum-slams-holding-of-world-holocaust-forum-in-jerusalem/

  https://www.timesofisrael.com/everything-you-must-know-about-the-biggest-diplomatic-event-in-israels-history/

  https://www.timesofisrael.com/world-war-ii-was-caused-by-hatred-of-jews-preeminent-holocaust-scholar-says/

  https://www.nytimes.com/2020/01/22/world/middleeast/auschwitz-liberation-anniversary.html
  PUTIN O WŁADZY SOWIECKIEJ i POLSKIM ANTYSEMITYŹMIE?
 • globalny sojuszu" do walki z narastającym antysemityzmem
  Rzecznik Fundacji Światowego Forum Holokaustu przekazał Times of Israel, że czwartkowe Forum ma za zadanie skupienie się na stworzeniu "globalnego sojuszu" do walki z narastającym antysemityzmem. Times of Israel pisze, że w wywiadzie Cywiński odniósł się także do trwającego sporu dyplomatycznego między Warszawą a Jerozolimą na temat roli narodu polskiego w Holokauście. "Były przypadki denuncjowania Żydów, rabowania czy nawet zabijania Żydów przez Polaków, ale były także osoby, a nawet organizacje, które aktywnie działały na rzecz ratowania Żydów" - podkreślił Cywiński. Dodał, że takie kwestie powinny być analizowane przez historyków, a nie polityków.

  https://wiadomosci.dziennik.pl/historia/artykuly/6425831,auschwitz-byly-niemiecki-oboz-koncentracyjny-piotr-cywinski-forum-holokaustu.html

  Dyrektor odniósł się także do kwestii nazywania Auschwitz "polskim obozem śmierci". Określił to jako "wypaczenie historyczne", które należy zwalczać, wśród wszystkich innych działań na rzecz wypaczania faktów. "Może to być nazywanie Auschwitz +polskim obozem+ lub ukrywanie faktu, że 90 proc. ofiar było Żydami czy np. manipulować danymi, faktami, liczbą ofiar" - wskazał Cywiński. "Przyjęcie takiego podejścia pozwala na rewizjonizm, który jest najszybszym sposobem do zaprzeczenia. Nie przyjmuję tutaj perspektywy politycznej, ale moje stanowisko jest ściśle historyczne. Bomba zrzucona na Hiroszimę nie była japońska tylko dlatego, że tam spadła"- zauważył.
  PUTIN O WŁADZY SOWIECKIEJ i POLSKIM ANTYSEMITYŹMIE?
 • Szef Światowego Kongresu Żydów nie pojedzie do Jerozolimy, tylko do Auschwitz
  Przyczyną rywalizacja z Mosze Kantorem

  https://wpolityce.pl/swiat/483443-lauder-nie-pojedzie-do-jerozolimy-tylko-do-auschwitz

  Izraelski dziennik „Haarec” poinformował, że do pozamerytorycznych sporów wokół obchodów wyzwolenia Auschwitz-Birkenau dochodzi rywalizacja między Ronem Lauderem i Mosze Kantorem, szefem Europejskiego Kongresu Żydowskiego.

  Organizacje te nie współpracują ze sobą, a Lauder nie pojawi się na uroczystości w Jad Waszem, ale weźmie udział w obchodach w Auschwitz — pisze dziennik.
  PUTIN O WŁADZY SOWIECKIEJ i POLSKIM ANTYSEMITYŹMIE?
 • cd.
  Prowadzący program czołowy kremlowski propagandzista Władimir Sołowiow w odpowiedzi na słowa nt. Katynia stwierdził, że było to „okropieństwo”. Satanowski odpowiedział, że to „życie”. Znany z brutalnego przerywania swoim gościom prowadzący nie polemizował z tezami politologa.

  Trzy dni wcześniej w tym samym programie prowadzący wpadł w furię (co jest normą w jego programach) i krzycząc na jednego z gości oskarżył Polskę o zabójstwa sowieckich dyplomatów w okresie międzywojennym

  W latach 1919 - 1939 miały miejsce dwa zabójstwa sowieckich dyplomatów na terenie II Rzeczpospolitej. W 1933 roku we Lwowie zginął sekretarz konsulatu ZSRR we Lwowie Alieksiej Majlow, którego zastrzelił działacz Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów Mykoła Łemyk

  Mord miał być zemstą za zorganizowany przez władze sowieckie głód na Ukrainie

  Kilka lat wcześniej, w 1927 roku na dworcu kolejowym w Warszawie został zastrzelony poseł ZSRR w Polsce Piotr Wojkow. W tym wypadku mordercą był rosyjski działacz emigracyjny Borys Kowerda. Samo zabójstwo było, według zeznań samego Kowerdy, zemstą za czerwony terror.

  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/rosyjska-kampania-przeciw-polsce-sie-rozpedza-jozef-stalin-mial-racje-nakazujac-mord/kkcc3je

  Przypominanie postaci Wojkowa jest kuriozalne z jeszcze jednego powodu. Piotr Wojkow był jednym z uczestników mordu na ostatnim carze Rosji i jego rodzinie. Nie ma co prawda pewności czy osobiście brał udział w rozstrzelaniu cara i jego rodziny, ale pewne jest, że głosował za zabójstwem i że brał udział w przekazaniu kwasu solnego użytego do rozpuszczania zwłok.

  Car Mikołaj II został z inicjatywy Kremla ogłoszony w 2000 roku świętym Kościoła Prawosławnego, co nie przeszkadza temu, że jedna ze stacji moskiewskiego metra nosi - na cześć zabójcy rosyjskiego świętego - nazwę „Wojkowskaja”.
  PUTIN O WŁADZY SOWIECKIEJ i POLSKIM ANTYSEMITYŹMIE?
 • Rosyjski politolog: Stalin miał rację, nakazując rozstrzelanie polskich jeńców wojennych w Katyniu
  Rosyjski politolog: Stalin miał rację, nakazując rozstrzelanie polskich jeńców wojennych w Katyniu

  Ważny rosyjski politolog, prezes Instytutu Bliskiego Wschodu, a w latach 2001 - 2004 prezes Rosyjskiego Kongresu Żydów Jewgienij Satanowski na antenie rosyjskiej telewizji publicznej stwierdził, iż Józef Stalin miał rzekomo rację nakazując rozstrzelanie polskich jeńców wojennych w Katyniu! Absolutnie skandaliczna wypowiedź Satanowskiego zszokowała nawet prowadzącego program Władimira Sołowiowa.

  >>> https://wpolityce.pl/polityka/483323-satanowski-stalin-mial-racje-nakazujac-mord-w-katyniu

  Sołowiow zareagował na słowa Satanowskiego mówiąc, że to „okropieństwo”. Jednak prezes Instytutu Bliskiego Wschodu wciąż podtrzymywał swoje stanowisko, odpowiadając, że to ”życie”.
  PUTIN O WŁADZY SOWIECKIEJ i POLSKIM ANTYSEMITYŹMIE?
 • Jak Churchill Zdradził Polske - Sprawa Sikorskiego [Dokumentalny]
  Jak Churchill Zdradził Polske
  Sprawa Sikorskiego [Dokumentalny]
  https://www.youtube.com/watch?v=nNMOzx1OJ5U
  PUTIN O WŁADZY SOWIECKIEJ i POLSKIM ANTYSEMITYŹMIE?
 • JAK CHURCHILL ZAMORDOWAŁ SIKORSKIEGO
  JAK CHURCHILL ZAMORDOWAŁ SIKORSKIEGO
  https://youtu.be/gQZfYP4pORk
  PUTIN O WŁADZY SOWIECKIEJ i POLSKIM ANTYSEMITYŹMIE?
 • Wyciekł Tajny Plan Wysiedlenia Polaków z Mieszkań i Domów
  >>> https://www.youtube.com/watch?v=_g3uLTrnab4
  RESTYTUCJA MIENIA ŻYDOWSKIEGO W POLSCE 1946-1956,... i 2020?
 • Izrael ma intensywny kontakt z Putinem
  Weiss przyznał, że „historia czasami jest ofiarą” kontaktów Rosji z Izraelem. ----- Ten kontakt jest potrzebny do egzystencji Izraela, mówię o obozach wojskowych i rakietach irańskich na granicy północnej w Syrii. Nie głosuję na Benjamina Netanjahu, należę do opozycji, ale to on jest moim premierem. Według umowy z Putinem, Izrael może teraz działać w Syrii na rzecz obrony Izraela. To jest sprawa życia. Historia czasami jest ofiarą tej sprawy ---— powiedział. >>> https://wpolityce.pl/polityka/482840-weiss-oburza-mnie-to-ze-putin-obarcza-polakow-za-holokaust
  PUTIN O WŁADZY SOWIECKIEJ i POLSKIM ANTYSEMITYŹMIE?
 • Udostępnione dokumenty odzwierciedlają stalinowski punkt widzenia na Powstanie
  Prof. Nikołaj Iwanow - rosyjski historyk, autor książek m.in. „Pierwszy naród ukarany: Polacy w Związku Radzieckim w latach 1921–1939” i „Zapomniane ludobójstwo. Polacy w państwie Stalina. +Operacja polska+ 1937–1938” - powiedział PAP, że odtajnione dokumenty w większości są już znane. >> https://wpolityce.pl/historia/482719-rosyjski-historyk-stalinowski-punkt-widzenia-w-dokumentach
  PUTIN O WŁADZY SOWIECKIEJ i POLSKIM ANTYSEMITYŹMIE?
 • Według Putina judaizm służy tworzeniu przyszłości Rosji
  >> https://tomek.neon24.pl/post/152672,wedlug-putina-judaizm-sluzy-tworzeniu-przyszlosci-rosji
  PUTIN O WŁADZY SOWIECKIEJ i POLSKIM ANTYSEMITYŹMIE?
 • @ikulalibal 13:36:14
  W takim razie, zgodnie z doktryną, jesteś typowym "polskim anty-Semitą" (:
  RESTYTUCJA MIENIA ŻYDOWSKIEGO W POLSCE 1946-1956,... i 2020?
 • @ikulalibal 13:20:13
  " W 2018 profesor ... Cześć opinii twierdzi że to był próba prowokacji samego "Borody starszego" https://bulochnikov.livejournal.com/3231473.html ale tym bardzie świadczy to o normalności jak panuje w żydowskim temacie bo nikt się pana Borody nie wystraszył tylko dlatego że jest żydem. ",

  ... to był rok 2018.

  //Decyzje w sprawie nacjonalizacji Biblioteki Schneersona zostały podjęte przez pierwszy rząd Związku Radzieckiego, a do 80 - 85% pierwszych członków rządu Związku Radzieckiego żyło Żydami//

  TUTAJ JEST MOWA O LATACH +/- 1918 - 1939, ... może dłużej.

  Józef Stalin dla JEWISH TELEGRAPHIC AGENCY / 14 stycznia 1931 r.: "W Związku Republik Radzieckich - oświadczył Stalin - antysemityzm jest surowo prześladowany jako zjawisko całkowicie wrogo nastawione do sowieckiego reżimu, a wojujący antysemici zgodnie z prawem Związku Republik Radzieckich podlegają karze śmierci”
  RESTYTUCJA MIENIA ŻYDOWSKIEGO W POLSCE 1946-1956,... i 2020?
 • PUTIN O WŁADZY SOWIECKIEJ i POLSKIM ANTYSEMITYŹMIE?
  Putin 2013 r. >>> https://youtu.be/-pDtgWUtdUM

  Decyzje w sprawie nacjonalizacji Biblioteki Schneersona zostały podjęte przez pierwszy rząd Związku Radzieckiego, a do 80 - 85% pierwszych członków rządu Związku Radzieckiego żyło Żydami. I ci Żydzi kierowani fałszywymi myślami ideologicznymi aresztują i represjonują wyznawców judaizmu, chrześcijaństwa, islamu i wyznawców innych religii. - Nie zrobili różnicy. - Dzięki Bogu, że te ideologiczne migacze i fałszywe ideologiczne myśli upadły. >>> http://ziut.neon24.pl/post/152484,putin-o-wladzy-sowieckiej-i-polskim-antysemityzmie

  Józef Stalin dla JEWISH TELEGRAPHIC AGENCY / 14 stycznia 1931 r.
  >> https://www.jta.org/1931/01/16/archive/antisemitism-danger-to-working-people-leading-them-from-right-path-stalin-declares-in-special-statem

  >> http://pdfs.jta.org/1931/1931-01-16_014.pdf?_ga=2.173777251.1101399896.1578173809-1907789218.1562575977

  na pytanie pana Eliasa Tobenkina [reprezentującego the Jewish Telegraphic Agency], czy możliwe jest, aby w Związku Sowieckim istniał antySemityzm, odpowiedział:

  “Szowinizm narodowy i rasowy jest reliktem nienawiści do ludzi, charakterystycznych dla epoki kanibalizmu. Antysemityzm jest użyteczny dla wyzyskiwacza, ponieważ służy jako piorunochron umożliwiający kapitalizmowi uniknięcie ciosów mas pracujących. Antysemityzm stanowi zagrożenie dla ludzi pracy, ponieważ jest to fałszywa ścieżka prowadząca ich do dżungli z dala od właściwej drogi. Dlatego komuniści, jako konsekwentni internacjonaliści, muszą pozostać nieprzejednanymi, zdeklarowanymi wrogami antysemityzmu [Tak bardzo jak polscy oficerowie zamordowani w Katyniu zatwardziałymi wrogami władzy radzieckiej?]W Związku Republik Radzieckich - oświadczył Stalin - antysemityzm jest surowo prześladowany jako zjawisko całkowicie wrogo nastawione do sowieckiego reżimu, a wojujący antysemici zgodnie z prawem Związku Republik Radzieckich podlegają karze śmierci”.
  RESTYTUCJA MIENIA ŻYDOWSKIEGO W POLSCE 1946-1956,... i 2020?
 • W. USZKUJNIK "PARADPKSY HISTORII" PDF
  W LATACH 1951-1953 DOSZŁO DO "TURBULENCJI"

  związanych z apetytami roszczenidawców. / W ZSRR nazywało się to "spiskiem lekarzy żydowskich", który nie znalazł jednak swojego finału bo "pacjent", czyli sam Józef Stalin, zmarł. - Podobno w wyniku zaplątania się w poduszkę z pierza. - Po jego śmierci U.S.S.R przeżywała tzw. "Sto dni berii" które z koleji zakończył, jak wskazyją niepotwierdzone źródła, "z kulką w głowie" z rąk marszałka Żukowa ["paradoksy historii" uszkujnik] i szybkim procesem nieboszczyka, co zakończyło z kolei lata "wielkiego terroru", ... ale zapoczątkowało "zimną wojnę" między USA i U.S.S.R. Ciekawy, ale bardzo trudny temat do badań. >>> https://marucha.files.wordpress.com/2018/02/uszkujnik-paradoksy-historii.pdf
  RESTYTUCJA MIENIA ŻYDOWSKIEGO W POLSCE 1946-1956,... i 2020?
 • Ekonomiczne starcie Reagana z ZSRR. "Łudził się, że Europa pomoże"
  Były pracownik Departamentu Stanu USA Charles Wolf Jr. na początku lat 80. przygotował dla think tanku RAND Corporation interesującą analizę. Zauważał w niej, że od 1976 r. – przez pięć lat – koszt utrzymania sowieckiego imperium wzrósł o 25 proc., zaś w tym czasie wzrost PKB wyniósł tylko ok. 10 proc. Stale poszerzając strefę wpływów, Kreml zwiększył wydatki na armię oraz zbrojenia z 9 do 19 proc. PKB. Do tego dochodziła konieczność wspierania reżymów Bloku Wschodniego i państw Trzeciego Świata. Wolf Jr. podsumowywał, że wydatki konieczne na utrzymanie imperium stały się tak wielkie, że brakowało środków na inwestycje i zaspokajanie codziennych potrzeb mieszkańców ZSRR.
  >> https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykul-prasowy/6423184,ekonomia-reagan-zsrr-ue.html
  "Czy za "pieriestrojką" stał World Jewish Congress?"

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY