Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
576 postów 4082 komentarze

Ruch dla Rzeczypospolitej RdR2018.WordPress.com

Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej - ----- 11 LISTOPADA STRACIMY NIEPODLEGŁOŚĆ! ----- ---- Przyszedł czas na "Wielki Ruch Listopadowy" / Wygrajmy MYŚLĄC Wspólnie ---- Ziut.NEon24.pl/post/133700,Zamiast-Flagi-Ruch-Listopadowy-Bialo-Czerwona-Kartka

Moje komentarze

 • PARADOKSY HISTORII: Wybielacze Hitlera oskarżają Polskę [2]
  Janusz Korwinn Mikke i Szewach Weiss o niemieckich Żydach. / Komentrz pozostawiam słuchaczom >> https://youtu.be/bNakac9miR0

  Janusz Korwin Mikke: Ja miałem kochankę, Żydówkę. Profesora. Bardzo znana osoba. Nie będę oczywiście wymieniał z nazwiska. I ono mówiła mi tak:

  To bardzo dobrze, że Niemcy wymordowali tych wszystkich chasydów, tych wszystkich tych, tych wszystkich ... . To my, Ashkenazim jesteśmy, ... to my jesteśmy ten naród żydowski.

  Całość >> http://ziut.neon24.pl/post/144115,paradoksy-historii-wybielacze-hitlera-oskarzaja-polske-2
  Wojna z Izraelem na całego! / Dobrze jest!
 • FILM "Zniesławienie- Defamation- Hashmatsa"
  Opublikowany 25 lut 2016 https://youtu.be/bzCXIE28Ja4

  Czym jest antysemityzm dzisiaj, dwa pokolenia po Holokauście? Yoav Shamir podróżuje po świecie w poszukiwaniu najnowszych przejawów „odwiecznej nienawiści” i znajduje zaskakujące odpowiedzi. Dokonuje błyskotliwego i zabawnego podsumowania niezliczonych głosów w debacie. Pojawiają się różnice zdań, ale jest jeden pewnik – tylko poprzez zrozumienie reakcji Żydów na antysemityzm możemy pojąć, jak współcześni Izraelczycy, reagują na otaczający ich świat. Reżyser o filmie: „Wpadłem na pomysł nakręcenia filmu o antysemityzmie, kiedy do dystrybucji trafił mój poprzedni film „Checkpoint”. W jednej z recenzji tamtego filmu nazwano mnie izraelskim Melem Gibsonem, ale nie z powodu wyglądu, tylko dlatego, że moje krytyczne nastawienie do polityki Izraela wobec Palestyńczyków czyni ze mnie antysemitę. Autor tej recenzji też był Żydem.”

  Zniesławienie (Defamation) Hashmatsa CAŁÓŚĆ >> https://www.youtube.com/watch?v=fwAtMAn7JZQ

  >> Izrael i Spółka film dokumentalny. Lektor PL
  >> https://www.youtube.com/watch?v=BvDsz3felvA

  Szokujący film z getta warszawskiego!

  Opublikowany 31 sty 2018 https://www.youtube.com/watch?v=olOmCeWKXf4

  Policja żydowska z getta warszawskiego to obok zezwierzęconych nazistów, jeden z najbrutalniejszych antysemickich organów jaki kiedykolwiek pojawił się na świecie. Zaświadczają o tym zwłaszcza żydowscy historycy, czego zdają się nie dostrzegać media głównego nurtu.

  Żydowska policja działała bez skrupułów, na co z obrzydzeniem patrzyli nawet niemieccy żołnierze. Końcem 1940 roku nadkomisarzem Żydowskiej Służby Porządkowej getta warszawskiego był Józef Andrzej Szeryński (wcześniej Szenkman lub Szeinkman). Należy go uważać za uosobienie skrajnego antysemityzmu, dlatego otrzymał przydomek Self-hating Jew (ang. „nienawidzącego siebie Żyda”). W ciągu zaledwie trzech lat, żydowscy funkcjonariusze, ponad 300 tysięcy żydów zagnali na Umschlagplatz, skąd ci zostali przetransportowani do obozów zagłady, a ostatecznie na śmierć. Policja żydowska była wyjątkowo okrutna w czasie łapanek. Kobiety po ziemi ciągnięto za włosy, a dzieci i starców kopano po całym ciele. Samuel Rothenberg wspomina nawet, że młodzi Żydzi prowadzili na śmierć własne matki. Zaświadczył o tym poeta Mark Edelmann: Nikt jeszcze nigdy tak nieustępliwie nie wypuszcza z rąk złapanego, jak jeden Żyd drugiego Żyda. Ponadto, żydowscy funkcjonariusze próbowali się dorobić na niedoli innych. Wykorzystywali wszelkie możliwe okazje, by mieszkańców getta okradać z pieniędzy, kosztowności, a nawet jedzenia. Nie ma wątpliwości, że w przeciwieństwie do policji polskiej, która nie brała udziału w łapankach do obozu pracy, policja żydowska parała się tą brudną robotą (Emmanuel Ringelblum) i dała wyraz skrajnego antysemityzmu wykonując haniebną robotę Niemców (Icchak Cukierman).

  Obok relacji świadków i publikacji historyków zachował się również materiał wideo, który przedstawia jak policja żydowska prowadziła swoich do wagonów zmierzających do niemieckich obozów śmierci.
  Wojna z Izraelem na całego! / Dobrze jest!
 • Poles launch global drive to promote Holocaust law deal, roiling Israeli critics
  A Polish foundation with ties to the government in Warsaw has been placing full-page ads in newspapers around the world, including in Israel, publicizing the joint statement on the Holocaust issued by Poland and Israel last week, with translations made by the Polish foreign ministry.

  >> https://www.timesofisrael.com/poles-launch-global-drive-to-promote-holocaust-law-deal-roiling-israeli-critics/

  Polska fundacja powiązana z rządem w Warszawie opublokowała pełne strony reklam w gazetach na całym świecie, w tym w Izraelu, publikując w zeszłym tygodniu wspólne oświadczenie o Holokauście wydane przez Polskę i Izrael, z tłumaczeniami dokonanymi przez polskie ministerstwo spraw zagranicznych .

  .... A W POLSCE TEŻ?
  Wojna z Izraelem na całego! / Dobrze jest!
 • Czy Szewach Weiss skrytykował Morawieckiego i Netanyahu?
  Teraz się wypiera. / Najciekawsze jednak jest, że miał to podobno zrobić w Radiu Armii Izraela, której szef oficjalnie skrytykował Netanyahu - CO W TYM RADIO POWIEDZIAŁ WEISS? - Współpracował z Izrelską Armią?
  >>> http://ziut.neon24.pl/post/144509,czy-szewach-weiss-skrytykowal-morawieckiego-i-netanyahu
  Wojna z Izraelem na całego! / Dobrze jest!
 • Minister edukacji Izraela zapowiedział wprowadzenie zajęć o „roli Polaków w Holocauście”
  Izraelski minister edukacji Naftali Bennett zapowiedział, że wprowadzi nowy blok zajęć obowiązkowych podczas wycieczek szkolnych do Polski. Uczniowie mają dowiedzieć się o „roli Polaków w Holocauście”.
  >> https://wpolityce.pl/swiat/403175-niepokojace-informacje-z-izraela
  Wojna z Izraelem na całego! / Dobrze jest!
 • TOP 15 cytatów z wywiadu z Jarosławem Kaczyńskim w tygodniku "Sieci"
  .
  >> https://wpolityce.pl/polityka/403056-top-15-cytatow-z-wywiadu-z-jaroslawem-kaczynskim-w-sieci
  .
  11 . Czy dojdzie do zmiany ordynacji wyborczej do parlamentu?

  Nie przewiduję w tej chwili żadnej korekty. Ona by się oczywiście przydała, ale padłyby takie zarzuty, że nie warto. Nastawiamy się na wygranie wyborów wedle istniejących zasad wyborczych

  12 . Czy Komisja Europejska złamie wolę polskiego rządu ws. reformy sądownictwa?

  Nie złamie, bo to jest albo-albo. Jeśli nie zreformuje się sądownictwa, inne reformy mają mały sens, bo prędzej czy później zostaną przez takie sądy, jakie mamy, zanegowane, cofnięte

  13 . O przyszłości Andrzeja Dudy.

  Gdyby mnie panowie zapytali, kto będzie naszym kandydatem na prezydenta w roku 2020, tobym powiedział, że obecny prezydent. Ale ta decyzja będzie oczywiście oficjalnie podjęta przez radę polityczną lub kongres partii

  ZNAMIENNE, DUDA NA 13 POZYCJI / POWYŻSZE 3 CYTATY ZREWIDUJE HISTORIA
  Problem PiS, ... czy problem z PiS?
 • Prof. Pawłowicz o buncie sędziów
  Czy sędzia Józef Iwulski został wyznaczony do zastępowania prezes Gersdorf zgodnie z prawem?

  Na podstawie artykułu 14 par. 2 ustawy o SN - na czas ''nieobecności'' I Prezesa SN może on wyznaczyć osobę, która będzie pełniła jego obowiązki w tym czasie. Z tego przepisu prezes Gersdorf skorzystała, będąc jeszcze prezesem SN. Miała do tego prawo.

  Trzeba jednak zaznaczyć, że przepis ten dotyczy sytuacji, tylko czasowej nieobecności prezesa SN, a nie odejścia prezesa w stan spoczynku. Sędzia Gersdorf uznała ustawowe zakończenie jej aktywności sędziowskiej tylko za czasowe, nie przyjmując do wiadomości wielu postanowień nowej ustawy, w tym faktu, iż ustawa ta określiła warunki pozostania, których ona nie chciała spełnić. A ponieważ ich nie spełniła, zgodnie z ustawą przeszła w stan spoczynku, o czym poinformował ją prezydent.

  sędzia Iwulski wykonuje techniczne funkcje kierowania sprawami SN, nie będąc jednak I Prezesem SN w rozumieniu przepisów prawa. Trzeba też podkreślić, że ''zastępca'' prezesa SN nie ma określonej kadencji i na mocy nowej ustawy o SN pozostaje już w całkowitej dyspozycji Prezydenta, który w istniejącej obecnie sytuacji, na mocy art. 111 par. 4 ustawy o SN ''powierza kierowanie SN (…) wskazanemu sędziemu z SN do czasu powołania (…) [nowego] I Prezesa SN…''.

  http://niezalezna.pl/230097-kto-utrudnia-oczyszczenie-wymiaru-sprawiedliwosci-z-patologii-prof-pawlowicz-o-buncie-sedziow
  Problem PiS, ... czy problem z PiS?
 • Czy Izrael przeprowadził w Polsce operację ANTY-JEDWABNE?
  A właściwie medialny sabotaż skutkujący uniemożliwieniem naukowego zbadania sprawy: Możliwe, że odpowiedzią na to pytanie jest sylwetka Jonny'ego Danielsa?

  ... sierżanta sztabowego i strategicznego doradcy brygady [IDF] Israeli Defence Force / Izraelskich Sił Zbrojnych / wyspecjalizowanej w dziedzinie wojskowej informacji medialnej, w zakres której zapewne whodzi też wojskowa dezinformacja medialna, ... w wersji cywilnej potocznie nazywana szarym PR-em. >> http://ziut.neon24.pl/post/140304,czy-izrael-przeprowadzil-w-polsce-operacje-anty-jedwabne
  Czy Szewach Weiss skrytykował Morawieckiego i Netanyahu?
 • Czy Izrael przeprowadził w Polsce operację ANTY-JEDWABNE?
  A właściwie medialny sabotaż skutkujący uniemożliwieniem naukowego zbadania sprawy: Możliwe, że odpowiedzią na to pytanie jest sylwetka Jonny'ego Danielsa?

  ... sierżanta sztabowego i strategicznego doradcy brygady [IDF] Israeli Defence Force / Izraelskich Sił Zbrojnych / wyspecjalizowanej w dziedzinie wojskowej informacji medialnej, w zakres której zapewne whodzi też wojskowa dezinformacja medialna, ... w wersji cywilnej potocznie nazywana szarym PR-em. >> http://ziut.neon24.pl/post/140304,czy-izrael-przeprowadzil-w-polsce-operacje-anty-jedwabne
  Weiss w Radio Armii Izraela w przeddzień "Jedwabnego"?
 • A TU CIEKAWOSTKA Z 2017 ROKU / Obchody 77 Rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Kościele w Jedwabnie
  >> Obchody 77 Rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Kościele w Jedwabnie
  >> https://www.jedwabno.pl/17897/obchody-77-rocznicy-zbrodni-katynskiej-w-kosciele-w-jedwabnie#

  JEDWABNO, ... TO NIE TO JEDWABNE / ALE JAKIŚ ZWIĄZAK JEST
  Weiss w Radio Armii Izraela w przeddzień "Jedwabnego"?
 • POLIN / 77. rocznica zbrodni w Jedwabnem
  Po wojnie odbyło się kilkadziesiąt procesów uczestników pogromów. W przypadku Jedwabnego w procesach z lat 1949-50 na kary więzienia skazano 10 osób. W latach 2000-2003 nowe śledztwo w sprawie mordu w Jedwabnem przeprowadził Instytut Pamięci Narodowej. Zakończyło się ono jednoznaczną konkluzją, że zbrodni dokonali Polacy przy niemieckiej inspiracji. W ramach śledztwa zlokalizowano miejsce zbrodni i pochówku ofiar. W 60. rocznicę mordu w Jedwabnem odsłonięto tam pomnik. Podczas tej uroczystości Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski wyraził przeprosiny "w imieniu swoim i tych Polaków, których sumienie jest poruszone tamtą zbrodnią".

  Ujawnienie mordu w Jedwabnem w 2000 r. było szokiem dla opinii publicznej, bo podważało autoportret Polaków jako wyłącznie ofiar wojny. Dyskusje o tym wydarzeniu urosły do rangi jednej z najważniejszych debat o najnowszych dziejach Polski.
  >> http://www.polin.pl/pl/aktualnosci/2018/07/02/77-rocznica-zbrodni-w-jedwabnem
  Weiss w Radio Armii Izraela w przeddzień "Jedwabnego"?
 • .
  http://m.neon24.pl/679992e29cd1bd3932a462b7fad8f8bd,0,0.jpg

  MAPA ATAKU NIEMIEC NA ZWIĄZEK SOWIECKI 22 CZERWCA 1941 R

  Wtedy doszło do zmasowanego pogromu na ludności żydowskiej po wkroczeniu Niemów na okupowane tereny polskie pod okupacją sowiecką

  http://m.neon24.pl/3f25ab509a92ee10271c62a6ec2d3ffd,0,0.jpg

  Mapa obszaru wokół Jedwabnego / 22 czerwca 1941 rok : Na lewo od czerwonej linii Generalna Gubernia; na prawo okupacja sowiecka./ Nieopodal tej czerwonej linii, "po sowieckiej stronie" znajduje się Jedwabne. 22 czerwca 1941 r. hitlerowskie Niemcy napadły na Związek Radziecki. Między czerwoną linią i Białymstokiem, wokół Jedwabnego, na przełomie czerwca i lipca hitlerowcy dokonali serii masakr ludności żydowskiej. - W zależności od źródeł, liczba miejscowości w północno-wschodniej Polsce, gdzie doszło dopogromów Żydów jest różna IPN: Było ok. 30 pogromów żydowskich na ... - Białystok - Onet - To w Jedwabne było jednym z bardzo wielu: zaczęło się od Wieruszowa, … nie skończyło w Jedwabnem. >>> https://www.youtube.com/watch?v=QfWel51xP5w

  Einsatzgruppen >> https://www.youtube.com/results?search_query=Einsatzgruppen%3A+Nazi+Death+Squads+%7C+PBS+America
  .
  http://m.neon24.pl/bc9cf4065f2528ada83d723dfc98d7e8,0,0.jpg
  Weiss w Radio Armii Izraela w przeddzień "Jedwabnego"?
 • IPN: Było ok. 30 pogromów żydowskich na Białostocczyźnie
  Na terenie Białostocczyzny w 1941 roku doszło do ok. 30 wystąpień antyżydowskich; ich tło nie jest do końca jednoznaczne - tak obecny stan badań tej problematyki podsumowuje IPN. Kilka spraw prowadził lub prowadzi pion śledczy Instytutu.

  W zależności od różnych źródeł, liczba miejscowości w północno-wschodniej Polsce, gdzie doszło do pogromów Żydów jest różna - poinformował IPN w Białymstoku. Instytut podaje, że liczba ta zależy również od obszaru i czasu, oraz samej definicji pogromu.

  Anna Pyżewska z białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, autorka i współautorka publikacji IPN poświęconych tej tematyce, przywołuje dane dwóch autorów. Prof. Andrzej Żbikowski z Żydowskiego Instytutu Historycznego podaje, iż między 22 czerwca a połową września 1941 r., na terenie tzw. Bezirk Bialystok, czyli okręgu białostockiego utworzonego latem 1941 r. przez okupacyjne władze niemieckie, do wystąpień antyżydowskich doszło w 29 miejscowościach. Na terenie całej tzw. Zachodniej Białorusi (czyli z uwzględnieniem terenów przyszłego Bezirk Bialystok) takich miejscowości było, według tego badacza, 67.

  Dziennikarka Anna Bikont, autorka książki "My z Jedwabnego" (pierwsze wydanie miało miejsce w 2004 roku), podaje, że w Łomżyńskiem i na Białostocczyźnie doszło do wystąpień przeciwko żydowskim sąsiadom w 24 miejscowościach. Z wydanych w 2002 r. przez IPN dwóch tomów publikacji pt. "Wokół Jedwabnego" wynika, że latem 1941 r. na terenie obecnego woj. Podlaskiego doszło w sumie do 22 antyżydowskich wystąpień ludności.

  Historycy IPN podkreślają, że tło tych pogromów nie jest do końca jednoznaczne. - Badania wskazują, że w pierwszym okresie powodem mordów na Żydach była chęć odwetu za krzywdy – zarówno te rzeczywiste, jak i urojone – jakich polska społeczność doznała ze strony Żydów w okresie okupacji sowieckiej. W następnej kolejności pogromy były inspirowane przez stronę niemiecką. Jednocześnie w obu przypadkach do ekscesów przeciwko Żydom przyłączały się elementy kryminalne, dla których była to głównie okazja do rabunku, grabieży, a nawet załatwienia porachunków, nierzadko jeszcze sprzed wojny - dodała Pyżewska.

  Najgłośniejszą sprawą, która wywołała szeroką dyskusję nie tylko w Polsce, była zbrodnia z 10 lipca 1941 r. w Jedwabnem. Dyskusja rozgorzała po publikacji w 2000 roku książki Jana Tomasza Grossa "Sąsiedzi", w której napisał on, że polscy sąsiedzi zamordowali w Jedwabnem 1,6 tys. Żydów.

  W toku wszczętego wówczas śledztwa IPN ustalił, że mordu co najmniej 340 Żydów (300 spalono żywcem w stodole, a co najmniej 40 innych zabito wcześniej w nieustalony sposób), dokonała ok. 40-osobowa grupa polskiej cywilnej ludności, która miała w nim "rolę decydującą", ale inspiratorami byli Niemcy, choć ich roli do końca nie dało się ustalić. W 2003 r. Instytut umorzył to śledztwo a powodem było to, iż nie udało się znaleźć wystarczających dowodów na udział osób innych niż osądzone już po II wojnie światowej.

  Szef Oddziałowej Komisji Badania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu w Białymstoku prokurator Janusz Romańczuk poinformował, że obecnie prowadzone jest jedno śledztwo dotyczące pogromu Żydów, z 5 lipca 1941 r. w Wąsoszu (obecny powiat grajewski). Dotyczy ono zabójstwa co najmniej 150 obywateli polskich narodowości żydowskiej. - Śledztwo znajduje się w fazie końcowej. W tym roku zostanie opracowana decyzja merytoryczna kończąca postępowanie - poinformował Romańczuk.

  Przypomniał, że oprócz śledztwa dotyczącego Jedwabnego, białostocki IPN prowadził sprawy dotyczące mordów Żydów w Radziłowie, Szczuczynie oraz mordu żydowskich kobiet w okolicach wsi Bzury. One również zostały umorzone. Powody był podobne: albo w ogóle nie udało się ustalić sprawców albo nie udało się ustalić sprawców innych niż ci, którzy po wojnie byli za te zbrodnie osądzeni.

  W przypadku Radziłowa śledztwo dotyczyło masowego zabójstwa, dokonanego 7 lipca 1941 roku, ok. 500 osób narodowości żydowskiej. Część z nich została zastrzelona, ale większość spalona w stodole. W kolejnych dniach, do 10 lipca, dokonywane były zabójstwa pozostałych ofiar, które zostały zastrzelone w nieustalony sposób.

  W śledztwie dotyczącym Szczuczyna IPN próbował wyjaśnić okoliczności rozstrzelania w lipcu 1941 roku ok. 600 osób narodowości żydowskiej. Prokuratorzy badali też wątek działalności getta w tym mieście - chodziło o stworzenie tam przez Niemców tragicznych warunków życia ludności żydowskiej, grożących biologicznym wyniszczeniem ok. 2 tys. Żydów tam przebywających.

  Anna Pyżewska podkreśla, że choć generalnie problematyka pogromów została już - jak to określiła - "nieźle rozpoznana", to jednak wiele kwestii i wątków wymaga jeszcze uszczegółowienia. "Mimo wielu podobieństw, w różnych miejscowościach pogromy przebiegały nieco inaczej. Odmienny był stopień udziału w nich zarówno ludności polskiej, jak i Niemców oraz związana z tym kwestia inspirowania ekscesów antyżydowskich. Inne były liczby ofiar czy sam przebieg zajść" - powiedziała.

  Zaznaczyła również, że w zależności od zdefiniowania pojęcia "pogrom" nie do końca czasem wiadomo, czy w danej miejscowości doszło do pogromu czy też np. do napaści na tle rabunkowym lub - jak to ujęła - "zajścia związanego z wycofywaniem się władz sowieckich, a brakiem ustabilizowania władzy kolejnego okupanta".

  - Już tych kilka zasygnalizowanych problemów wskazuje na konieczność pogłębienia badań, choć – jak wskazuje praktyka - w wielu przypadkach uzyskanie pełnego obrazu mających miejsce wydarzeń uniemożliwi uboga baza źródłowa - mówi Pyżewska. Podkreśla przy tym, że niewątpliwie bardzo by się przydało popularnonaukowe opracowanie tego tematu. Chodzi o to, by było dostępne i zrozumiałe dla przeciętnego czytelnika, któremu trudno jest przebrnąć przez fachowe i rozległe opracowania, jak np. publikację IPN z 2002 r. pt. "Wokół Jedwabnego".

  "Wokół Jedwabnego" to dwa tomy, każdy liczący ponad 1,5 tys. stron - ze studiami historycznymi i dokumentami, m.in. poprzednich postępowań w sprawie zbrodni w Jedwabnem. Są artykuły historyków i prawników przedstawiające problematykę zbrodni popełnionych na ludności żydowskiej w Jedwabnem i innych miejscowościach na Białostocczyźnie latem 1941 r. z uwzględnieniem szerszego tła historycznego.

  >> https://bialystok.onet.pl/ipn-bylo-ok-30-pogromow-zydowskich-na-bialostocczyznie-tlo-nie-do-konca-jednoznaczne/vk7jjc

  Są też opublikowane dokumenty z archiwów polskich i zagranicznych mające znaczenie w wyjaśnianiu genezy, okoliczności czy przebiegu zdarzeń, jak też akta procesów karnych, które odbyły się przed komunistycznym wymiarem sprawiedliwości w latach 40. ubiegłego wieku.

  W archiwach IPN jest udokumentowanych kilkadziesiąt przypadków skazania po wojnie Polaków za zabójstwa Żydów w czasie wojny.

  ZAPOMNIANO ABY DODAĆ, ŻE " " DOKONYWAŁA SOWIECKA WŁADZA ŻYDOWSKA NA POLAKACH, KTÓRZY W 1941 ROKU PRZEGANIALI TĄ WŁADZĘ Z OKUPOWANYCH PRZEZ ZWIĄZEK SOWIECKI OKUPOWANYCH PO 17 WRZEŚNIA 1039 ROKU ZIEM POLSKICH
  Weiss w Radio Armii Izraela w przeddzień "Jedwabnego"?
 • Komentarz
  .
  Jakiś czas temu słyszałem jak Grzegorz Braun, chyba wPolsce.pl, powiedział, że już od jakiegoś czasu przebywa w Polsce ponad stu kilkudziesięciu ofucerów izraelskich jednostek specjalnych / TO BYŁO JAKIŚ CZAS TEMU / Teraz Szewach Weis w Radi Armii Izrela mówi co mówi, .... TO MUSI MIEĆ ZWIĄEK >> https://youtu.be/fpu2y8VYQFk
  Weiss w Radio Armii Izraela w przeddzień "Jedwabnego"?
 • B. ambasador Izraela w Polsce dementuje w RMF FM tłumaczenie swojego wywiadu dla izraelskiego radia
  .
  W rozmowie z RMF FM Szewach Weiss zacytował dokładnie swoje słowa:

  Polski rząd zagraniczny i polski rząd jeszcze w Polsce na początku wojny nie współpracował z hitlerowcami, natomiast prawie cała Europa wtedy współpracowała. I to wszystko. I właśnie mówiłem o Armii Krajowej, a nie o rządzie polskim. Powiedziałem, że Armia Krajowa, niestety, tam Żydzi walczyli też, i ratowała Żydów i ukarała szmalcowników, ale byli tacy w Armii Krajowej, że też współpracowali z Niemcami co do Żydów. Ale przeważnie nie Armia Krajowa, tylko Żandarmeria Polska. To powiedziałem. Co z tego zrobili, "Jerusalem Post", ja nie wiem ... " [ powiedział Weiss w wywiadzie udzielonym w niedzielę rano w Radio Armii Izraela ] powtarzając to dla RMF FM.

  >> Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-b-ambasador-izraela-w-polsce-dementuje-w-rmf-fm-tlumaczenie-,nId,2604017#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
  Weiss w Radio Armii Izraela w przeddzień "Jedwabnego"?
 • B. ambasador Izraela w Polsce dementuje w RMF FM tłumaczenie swojego wywiadu dla izraelskiego radia
  Szewach Weiss dementuje w RMF FM tłumaczenie swojego wywiadu dla izraelskiego radia. Według "Jerusalem Post" były ambasador Izraela w Polsce miał stwierdzić, że polski rząd na uchodźstwie uczestniczył w mordowaniu Żydów.

  Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-b-ambasador-izraela-w-polsce-dementuje-w-rmf-fm-tlumaczenie-,nId,2604017#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  W rozmowie z nami Szewach Weiss zacytował dokładnie swoje słowa:

  Polski rząd zagraniczny i polski rząd jeszcze w Polsce na początku wojny nie współpracował z hitlerowcami, natomiast prawie cała Europa wtedy współpracowała. I to wszystko. I właśnie mówiłem o Armii Krajowej, a nie o rządzie polskim. Powiedziałem, że Armia Krajowa, niestety, tam Żydzi walczyli też, i ratowała Żydów i ukarała szmalcowników, ale byli tacy w Armii Krajowej, że też współpracowali z Niemcami co do Żydów. Ale przeważnie nie Armia Krajowa, tylko Żandarmeria Polska. To powiedziałem. Co z tego zrobili, "Jerusalem Post", ja nie wiem... - powiedział były ambasador Izraela w Polsce.
  Czy Szewach Weiss skrytykował Morawieckiego i Netanyahu?
 • Szewach Weiss: I did not say that the Polish government in exile was involved in killing Jews – GazetaPrawna.pl
  "I said that home law unfortunately also fought for Jews, saved Jews and punished szmalcownicy, but they were in the Krajowa Army, that they also collaborated with the Germans about the Jews, but most not the Army, but the Polish military police" – noted he. "I said what they did + Jerusalem Post +, I do not know," said the Israeli ambassador to Poland for RMF FM

  >> https://vaaju.com/poland/szewach-weiss-i-did-not-say-that-the-polish-government-in-exile-was-involved-in-killing-jews-gazetaprawna-pl/
  Czy Szewach Weiss skrytykował Morawieckiego i Netanyahu?
 • FORMER ISRAELI AMBASSADOR TO POLAND: NETANYAHU'S SHOAH AD IS 'FALSE'
  .
  JERUSALEM POST JULY 8, 2018 09:53 >> https://www.jpost.com/Breaking-News/Former-Israeli-ambassador-to-Poland-Netanyahus-Shoah-statement-false-561898
  Czy Szewach Weiss skrytykował Morawieckiego i Netanyahu?
 • Weiss krytykuje deklarację polsko-izraelską
  Ten dokument zawiera kilka zdań, które są poprawne, podczas gdy pozostałe są albo niejasne, albo błędne — ocenił.

  Na przykład wbrew temu, co tu napisano, zdarzały się sytuacje, w których rząd RP na uchodźstwie uczestniczył w mordowaniu Żydów — dodał. >> https://wpolityce.pl/polityka/402999-szewach-weiss-krytykuje-deklaracje-polsko-izraelska

  W oświadczeniu [Morawiecki i Netanyahu] zadeklarowali m.in. brak zgody na przypisywanie Polsce lub całemu narodowi polskiemu winy za okrucieństwa nazistów i ich kolaborantów, podkreślili swobodę badań naukowych oraz potępili wszelkie formy antysemityzmu i „antypolonizm oraz inne negatywne stereotypy narodowe”.
  Czy Szewach Weiss skrytykował Morawieckiego i Netanyahu?
 • @Repsol 22:11:55
  Tak, śp. prof. Wolniewicz mówił o czymś takim "Koronkowa robota"

  - CZASEM LUBIĘ WDAĆ SIĘ W INTELEKTUALNE POLEMIKI, TYM BARDZIEJ ŻE TO "OSKAR" :D
  Rzeczypospolita, czy zwyciężyć zdoła?

MOJE POSTY

więcej

MOJE KOMENTARZE

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY