Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
669 postów 4476 komentarzy

"Orzeł" - Pismo sympatyków Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

Barak Hussain Obama nie poklepie Prezydenta Dudy po plecach

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie ma się czym podniecać. / Najprawdopodobniej w Waszyngtonie dostrzegli, że nie jesteśmy osłami, ... i szukają nowych? - Niech Kijowski jedzie zwiedzać Kongres USA, ... niech Barak Hussain Obama nie poklepuje Prezydenta Dudy po plecach.

 >>>   //ziut.neon24.pl/post/130635,barak-hussain-obama-nie-poklepie-prezydenta-dudy-po-plecach


 

 
Przywódca Kuby nie dał się poklepać Obamie  [ VIDEO ]   >>>   //pikio.pl/castro-nie-dal-sie-poklepac-obamie-po-plecach-video/ 
 

27.03.2016 / Dziennik.pl:  Prezydent Andrzej Duda leci do Waszyngtonu na organizowany pod koniec marca Szczyt Nuklearny. Wiadomo, że ma się tam spotkać z prezydentem Turcji, Gruzji oraz Ukrainy. Mimo wcześniejszych zapowiedzi ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego, że Andrzej Duda będzie widział się również z prezydentem USA, w oficjalnym kalendarzu wizyty nie ma jednak spotkania z Barackiem Obamą. Tak wynika z informacji podawanych przez Kancelarię Prezydenta.

Co ciekawe, w pierwszych dniach kwietnia do Waszyngtonu wybiera się Mateusz Kijowski, lider Komitetu Obrony Demokracji. Został zaproszony na spotkanie prodemokratycznej organizacji pozarządowej Freedom House. Delegację KOD czekają tam rozmowy z amerykańskimi politykami, senatorami i przedstawicielami administracji USA.

<>

WIkipedia EN  >> Freedom House is a U.S.-based  / ... / U.S. Government funded non-governmental organization (NGO) that conducts research and advocacy on democracy, political freedom, and human rights.

Wikipedia EN >>  Freedom House jest amerykańską  / wspomaganą finansowo przez rząd amerykański, pozarządową (koń by się uśmiał) organizacją (NGO) zajmującą się propagowaniem demokracji, wolności politycznych, i praw człwieka.  - 

Wikipedia PL:  Prezesem Freedom House od września 2005 r. jest Peter Ackerman.Wcześniej funkcję tę pełnił James Woolsey, były dyrektor CIA.  Wiceprezesami zarządu są Stuart Eizenstat i Mark Palmer.

Freedom House jest finansowana przez liczne fundacje, m.in. Fundację Lindy i Harry’ego Bradley, Fundację Sary Scaife , i   >>>>  Fundację George'a Sorosa.

W niektórych latach otrzymywała około 35 proc. funduszy od rządu USA za pośrednictwem Narodowego Funduszu na rzecz Demokracji, Agencji USA na rzecz Rozwoju Międzynarodowego (USAID) i Departamentu Stanu.

Freedom Housejest wciąż głównie amerykańską oganizacją, chociaż posiada biura na całym świecie; w Stanach Zjednoczonych (Nowy Jork i Waszyngton) oraz m.in. w Europie Środkowo-Wschodniej (Budapeszt, Bukareszt i Warszawa).

<>

Freedom House jest finansowana przez liczne fundacje, m.in. Fundację Lindy i Harry’ego Bradley, Fundację Sary Scaife i Fundację Sorosa? - Ciepło. Ciepło! Powiedziałbym nawet "Gorąco!" -  MACKI MIĘDZYNARODÓWKI KAPITALISTYCZNEJ SIĘGAJĄ WASZYNGTONU.

<>

***  Prezydent Duda, gdyby był profesjonalistą, toby zachorował na chorobę dyplomatyczną i do Obamy by się nie udał na  ten Szczyt Nuklearny.  A w Polsce by ogłosił, że Polska chce być krajem, który chce mieć własne,niezależne siły nuklearne.  Zrobiłby atomowe wrażenie ! Seth

@Seth 19:48:53 -  EFEKT BYŁBY TAKI, ... JAK PO ZRZUCENIU BOMBY NUKLEARNEJ NA WASZYNGTON (:   Ziut

2015 09 28 Przemówienie Andrzeja Dudy na 70 sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ

>>>  https://www.youtube.com/watch?v=F1HduzKGxJ4

Nie ma się czym podniecać.  -  Być może w Waszyngtonie dostrzegli, że nie jesteśmy osłami, ... i szukają nowych?  - Niech Kijowski jedzie zwiedzać Kongres USA, ... niech Barak Hussain Obama nie poklepuje Prezydenta Dudy po plecach.

Więcej na temat problematycznych relacji polsko amerykańskich w notkach:

1. Macierewicz nie jest, ... to kto w rządzie PiS jest agentem Pentagonu?  >>> //ziut.neon24.pl/post/130601,macierewicz-nie-to-kto-w-rzadzie-jest-agentem-pentagonu

2.SENSACJA! To jest warte więcej niż legendarny "Złoty Pociąg" >>> //ziut.neon24.pl/post/130497,sensacja-to-jest-warte-wiecej-niz-legendarny-zloty-pociag

 

image

 

FOREIGN JEWISH NGOS PROTEST LACK OF CONSULTATIONS

 
Reference ID Created Classification Origin
05WARSAW1225 2005-03-04 14:09 CONFIDENTIAL Embassy Warsaw
This record is a partial extract of the original cable. The full text of the original cable is not available.
C O N F I D E N T I A L  WARSAW 001225
SIPDIS
E.O. 12958: DECL: 03/04/2015
TAGS: EFIN PHUM KNAR PL
SUBJECT: FOREIGN JEWISH NGOS PROTEST LACK OF CONSULTATIONS
ON POLISH PRIVATE PROPERTY LEGISLATION
REF: A. 2004 WARSAW 1368  B. 2003 WARSAW 4074
Classified By: Political Counselor Mary Curtin, reasons 1.4 (b) and (d)
1. (SBU) In Warsaw on February 16-17, a World Jewish  Restitution Organization delegation discussed private property restitution with the Ambassador, SLD party leader Jozef Oleksy, opposition leader Jan Maria Rokita, Treasury Minister Jacek Socha and Sejm Speaker Wlodzimierz Cimoszewicz.  The delegation expressed its dissatisfaction with the GOP,s failure to carry out promises to consult on  private property legislation with NGOs.  The delegation called the current draft legislation conditionally adopted by the Polish Council of Ministers on February 15 unacceptable as it contains no possibility for in rem restitution and provides for cash compensation at the rate of only 15 percent of current value.  They also floated the idea of a separate settlement for Jewish owners.
TŁUMACZENIE
1 . ( SBU ) 16-17 lutego (2005 roku) w Warszawie, DELEGACJA Światowej Żydowskiej Organizacji Restytucji Mienia (World Jewish  Restitution Organization) spotkała się i przedyskutowała z Ambasadorem (USA), liderem SLD Józefem Oleksym, liderem opozycji Janem Marią Rokitą, Ministrem Skarbu Panstwa Jackiem Sochą, i Marszałkiem Sejmu Włodzimierzem Cimoszewiczem, sprawę restytucji własności prywatnej (w Polsce). DELEGACJA wyraziła swoje niezadowolenie z działań "Partii Rzadzacej" (GOP) spowodowane niewywiązaniem się z przyżeczenia konsultowania przygotowywanego projektu ustawy reprywatyzacyjnej z Organizacjami Pozarządowymi (NGO). DELEGACJA nazwała projekt ustawy, przyjetej warunkowo 15 lutego (2005 r) przez Polską Radę Ministrów, za nie do zaakceptowania z powodu tego, że nie zawiera on możliwości zwrotu mienia w naturze, zawierając jedynie możliwosc rekompensat finansowych, w wysokosci 15 procent aktualnej wartości nieruchomości. DELEGACJA zaproponowała też aby stworzyć oddzielne "settlement" dla byłych właścicieli nieruchomości (po) żydowskich.
AMBASSADOR'S OCTOBER 28 MEETING WITH SEJM SPEAKER KOMOROWSKI
Date: 2008 October 29, 07:02 (Wednesday)
Canonical ID:08WARSAW1250_a
Original Classification:CONFIDENTIAL
Current Classification:CONFIDENTIAL
Źródło: //www.wikileaks.org/plusd/cables/08WARSAW1250_a.html
Fragmentu raportu ambasadora z rozmowy z Komorowskim z dnia 29.10.2008
Dotyczy ustawy reprywatyzacyjnej
6. (C) w sprawie perspektyw uchwalenie przepisów w sprawie odszkodowań za nieruchomości prywatne skonfiskowane w czasach II wojny światowej i erze komunistycznej, Komorowski powiedział, że jest "osobiście zaangażowany" przekonać rząd Tuska, aby przenieść projekt ustawy do przodu tak szybko, jak to możliwe.
8. (C) Komorowski powiedział że wielkim problemem w rządzie jest procent odszkodowania.
Komorowski powiedział, że opowiada się za wyższym procentem, mimo że oznacza to wydłużenie okresu, w którym jak twierdzi, odszkodowanie może być wypłacone.
Podkreślił, że ważne jest, aby ustawodawstwo było nową alternatywę dla obecnego polskiego stanu prawnego, podkreślając, że zainteresowani mają obecnie możliwość korzystania z kroków prawnych dochodzenia odszkodowania lub zwrotu skonfiskowanego mienia prywatnego na drodze prawnej.
MamPrawoWiedzieć.pl
AMBASSADOR'S FAREWELL CALL ON SEJM SPEAKER KOMOROWSKI

Date: 2009 January 23, 16:23 (Friday)
Canonical ID: 09WARSAW78_a
Original Classification: CONFIDENTIAL
Current Classification: CONFIDENTIAL
Żródło: //www.wikileaks.org/plusd/cables/09WARSAW78_a.html
 

Fragment raportu ambasadora USA z rozmowy z Komorowskim, z dnia 23.01.2009
Dotyczy: Ustawy reprywatyzacyjnej
6. (C) W sprawie perspektyw uchwalenie przepisów o odszkodowaniach za prywatną własność skonfiskowaną w czasie II wojnie światowej i ery komunistycznej, Komorowski wyraził obawę, że kryzys finansowy przedstawił "nowe okoliczności".
Niemniej jednak, Komorowski powiedział: Tusk jest zdecydowany zmusić nieprzejednanych ministrów, zwłaszcza Ministerstwa Rolnictwa i Ochrony Środowiska, do przyczynia się do wypłaty odszkodowań z funduszy uzyskanych ze sprzedaży nieruchomości państwowych, w tym lasów. 

 
Gdyby powyższe przeszło, dalibyśmy za darmo organizacjom żydowskim miliardy dolarów, całkowicie im nienależne, za które organizacje te mogły by wykupować sprzedawane przez Polskę Lasy Państwowe. Powstałby samonapędzający się mechanizm przejmowania 1/3 terytorium Polski przez podmioty niepolskie. -  Warto w tym miejscu przypomnieć sobie historię powstania Izraela. Wtedy też żydowskie organizacje latami wykupowały ziemię w Palestynie, na wykupionej ziemi osiedlali się imigranci żydowscy z Europy, co w konsekwencji stworzyło warunki do powstania w Palestynie państwa Izrael. - Myślę, że ten manewr chce się powtórzyć, tyle że w przeciwnym kierunku, kosztem Polski. 
 
DOKUMENTY WIKELEKS 2005 -2010 DOTYCZĄCE RESTYTUCJI i LASÓW
 
W związku z wyciekiem "dokumentów WIKILEAKS" z Ambasady USA w Warszawie powinna powstać Sejmowa Komisja Śledcza do spraw ewentualnych związków tej sprawy z zamachem na Prezydenta RP w Smoleńsku. - Sprawa restytucji tzw. "mienia pożydowsakiego" jest najbardziej prawdopodobnym motywem tego zamachu. >>>  //zonacezara.blogspot.com/2015/12/dokumenty-wikeleks-2005-2010-dotyczace.html

KOMENTARZE

 • Prezydent Duda,gdyby był profesjonalistą,toby zachorował na chorobę dyplomatyczną i do Obamy by się niedał na
  ten Szczyt Nuklearny.
  A w Polsce by ogłosił,że Polska chce być krajem,który chce mieć własne,niezależne siły nuklearne.

  Zrobiłby atomowe wrażenie !
 • @Seth 19:48:53
  EFEKT BYŁBY TAKI, ... JAK PO ZRZUCENIU BOMBY NUKLEARNEJ NA WASZYNGTON (:
 • Przywódca Kuby nie dał się poklepać Obamie (video)
  .

  Przywódca Kuby Raul Castro spotkał się z prezydentem USA Barackiem Obamą. Wizyta była pierwszą od czasu rewolucji. Obama stwierdził, że był to „nowy dzień” w relacjach pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Kubą. >>> http://pikio.pl/castro-nie-dal-sie-poklepac-obamie-po-plecach-video/

  - OBAMA WYPADŁ JAK "OBOZOWA CIURA"
 • @Nibiru 20:34:36
  Tak, ... tak! / Gdy powstawały USA przodkom Baraka Hussaina Obamy udało się w Kenii skutecznie zwiać łapaczom niewolników, ... i teraz zadziera nosa. - Sytuacja wyglądała by pewnie inaczej, ... gdyby pra-pradziadek Hussaina nie był taki szybki. (:
 • @Nibiru 20:38:28
  Tym się m.in. różni lew od ch.ja, że lew się nie da poklepać.

  - PROŚCIEJ SIĘ TEGO NIE DA OPISAĆ

  * zmieniłbym aby "ch.ja" na osła
 • @Nibiru 20:46:20
  "Niby tak, ale osioł ta taka poczciwina, natomiast męski organ reprodukcyjny w pejoratywnym znaczeniu lepiej oddaje charakter naszych nadzorców."

  - Nie wiem jak tam z moim polskim, ... ale ja rozumiem to tak, że ch*jem jest ten, kto się pozwala protekcjonalnie poklepywać. / Lwem, ten, kto użre czarnoskóremu murzynowi rękę.
 • @Nibiru 20:57:07
  Praprawnuki tych co [NIE] złapali prapradziadka Obamy trzymają teraz Obamę na smyczy. Biedaczysko swą mizerię próbuje nadrabiać nonszalancją i chęcią odegrania się na jeszcze niżej stojących od niego w łańcuchu pokarmowym.

  - Z tym bym się zgodził.

  "Łapacze niewolników" chyba nie złapali pra-pradziadka Obamy, "Obamę Seniora". W USA podważają amerykańskie obywatelstwo Obamy. - Jego najbliższa rodzina mieszka w Kenii. - Gdyby Obama nie miał obywatelstwa USA nie mógłby być Prezydentem USA, ... tam są jakieś machlojki z tym związane. / TERAZ ZRESZTĄ SĄ ONE BEZ ZNACZENIA

  Najgorszy prezydent w historii , jak mówią sami Amerykanie, wkrótce zakończy swoją kadencję. / Chyba że wydarzy się coś nieprzewidzianego?
 • @Nibiru 21:04:56
  Jest to, jak zapewne wiesz, wyraz o wielu znaczeniach: ja go użyłem w znaczeniu dna moralnego co dla kariery nawet się zeszmaci. Ale może nie mam racji, tak mi po prostu pasowało.

  TO SIĘ ZGADZA >> Tym się m.in. różni lew od ch.ja, że lew się nie da poklepać. ... GDYBY TO WYJĄC Z KONTEKSTU NASZEJ ROZMOWY.

  JAKO CAŁŚĆ >> Niby tak, ale osioł ta taka poczciwina, natomiast męski organ reprodukcyjny w pejoratywnym znaczeniu lepiej oddaje charakter naszych nadzorców. .... WYDAJE MI SIĘ TO NIEPOPRAWNE.

  ... ale to indywidualna kwestia zrozumienia kontekstu słowa pisanego.
 • 1:10 >> https://www.youtube.com/watch?v=2xHtWyMjUiM
  >>>>>> https://www.youtube.com/watch?v=2xHtWyMjUiM
 • @fan-wolności 02:16:23
  Lokaj i bajerant jak wszystkie marionetki po 1989r

  - CZAS POKAŻE
 • @Ziut 03:15:12
  Czekam co teraz na tę wypowiedź Keryego nasi politycy i rusofobi szczekający na Rosję i Putina mają do powiedzenia.-- Kerry: współpraca z Rosją odpowiada strategicznym interesom USA...Współpraca z Rosją odpowiada strategicznym interesom Stanów Zjednoczonych – powiedział amerykański sekretarz stanu John Kerry w wywiadzie dla telewizji CBS. Szef amerykańskiej dyplomacji zwrócił uwagę na rolę Rosji w osiągnięciu porozumienia z Iranem i we wdrożeniu porozumienia o zawieszeniu broni w Syrii.
  W kontekście Syrii Kerry zauważył, że „Rosja uważa, iż sami Syryjczycy powinni zadecydować o swojej przyszłości w ramach procesu politycznego”. W tym tygodniu Kerry przebywał w Moskwie z oficjalną wizytą. Szef amerykańskiej dyplomacji spotkał się z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem i prezydentem Władimirem Putinem. Była to trzecia podróż Kerry’ego do Rosji. W trakcie wizyty omówiono kwestie dwustronnych stosunków, sytuacje w Syrii i na Ukrainie. Kerry oświadczył, że świat ma do czynienia w kryzysem na niebywałą skalę. Dodał, że Rosja i Stany Zjednoczone mogą wnieść w walkę z terroryzmem historyczny wkład na podobieństwo stworzenia koalicji antyhitlerowskiej w walce z faszyzmem.
  Ps...Nie zazdroszczę Putinowi jak Kerry zacznie robić laskę Rosji...Była to trzecia podróż John Kerry’ego do Rosji. Czwartym razem, poprosi o azyl! Dżon Kerry, zachowuje się jak Kolumb, który Amerykę Odkrył ! Oświadczył, że świat ma do czynienia w kryzysem na niebywałą skalę. Dobrze, że nie przeszedł jeszcze na ISLAM! Przy Jego ''wzroście'', to mnie już nic nie zdziwi. Mam jednak do Dżona jakiś szacunek ( walkę z terroryzmem, historyczny wkład na podobieństwo stworzenia koalicji antyhitlerowskiej w walce z faszyzmem)! Tyle lat człowiek Ten, zajmuje się polityką. Jest jedyną osobą wśród polityków amerykańskich (chyba nie bierze łapówek), który rozumie, że ani Rosja nie pokona USA i USA nie pokona Rosji! Za zasługi w Wietnamie (My-Lai) ?
  https://de.wikipedia.org/wiki/John_Kerry...
 • @Ziut 20:39:37
  Czarny zawsze będzie miał kompleksy, bo czarny, bo patrz pierwsze... Dlatego pakują na siłowniach, ale zobaczcie jak oni się zachowują, duże dzieci w dziecięcych szmatkach, czapeczki na bakier, chusty z węzełkami na głowie i tony tombaku na ciele. Nie wspomnę o ruchach gibającego się szympansa i ten taneczny chód— Obama też ma tą genetyczną manierę, widać to w spotkaniach tak w USA jak i na świecie, chce być cool luzak a wychodzi jak zawsze z niego blacky.. Oni tacy są i tyle i nic to nie ma z rasizmem, po prostu tak ich natura stworzyła, a jeśli ktoś wątpi, to polecam Lombard w Detroit...
 • @Ziut
  Dlaczego Trump miałby być niebezpieczny dla Izraela? A no dlatego, że USA z Iranu potencjalnego terrorysty zrobiła sojusznika, musiała tak zrobić, bo tego wymagał ruch na szachownicy w związku z Chinami. A to oznacza, że państwo Izrael przestaje być pod parasolem ochronnym USA. Tak więc żydostwo w pośpiechu szuka punktu zaczepienia, bo czas do ich upadku się zbliża nieubłaganie. Prawdopodobnie obrali sobie za cel środkową Europę tzn, Polskę i Ukrainę, problem leży w tym, że Ukrainę udało się szybko rozmontować a Polski jeszcze nie. Dodatkowa kwestia to nacjonaliści, patrioci w Polsce. Miało ich wyjechać na zachód dużo więcej i przeczyścić tu teren kontrolowanym chłodzeniem gospodarki i maksymalnym bezrobociem. Jednak za wielu zostało, plus fakt, że ostatnimi laty młodzi patrioci zaczęli się przebudzać. Coś trzeba z Nami zrobić, po to powstał KOD, po świętach będą chcieli zrobić w Polsce Majdan, jak będzie chaos to będzie trudniejsza organizacja, od dłuższego czasu Angole szkolą Ukraińców, do tego dochodzą dofinansowania militarne i podsycanie skrajnie wrogich dla Polski przekonań banderowskich. Mówi się tam, że Polacy są jednym z największych sojuszników USA i to My jako ramię Jankesów zrobiliśmy im Majdan, między innymi z pieniędzy AmberGold!(600 mln zł!), mówił o tym otwartym tekstem do nas sam Putin. Jeśli dojdzie do konfliktu zbrojnego to się wyrżniemy z Ukraińcami do pnia, będzie czysty teren dla żydostwa z pogrążonej w chaosie europy zachodniej i tych z Izraela. No to teraz nie dziwi zaproszenie przez ussmanów kodziarza żyda Kijowskiego...

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY