Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
669 postów 4476 komentarzy

"Orzeł" - Pismo sympatyków Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

Myśli, .."O konflikcie Polaków z amerykańskimi Krzyżakami"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Krzewienie na świecie demokracji przez USA nie różni się niczym od krzewienia przez Krzyżaków chrześcijaństwa w Polsce - sprowadził ich Konrad Mazowiecki.- Mieliśmy Konrada, mieliśmy Tadeusza,.. błędów "Antoniego Mazowieckiego" Polska nie przeżyje!

Armia amerykańska to współcześni Krzyżacy.  - Mości Macierewicz!, ... "na rany Chrystusa, ... zmiłuj się nad nami, zmiłuj się nad Rzeczypospolitą", ... i pomyśl dwa razy zanim cokolwiek uczynisz, ... bo mogą okrzyknąć Cię zdrajcą!   >>>   //ziut.neon24.pl/post/130601,macierewicz-nie-to-kto-w-rzadzie-jest-agentem-pentagonu

Polska to nie postaw czerwonego sukna! >>>  https://www.youtube.com/watch?v=_XI1195rcgk

Rozwinięcie "Myśli, ... 'O konflikcie Polaków z Zakonem Amerykańskim" już wkrótce. / Teraz przeczytaj o możliwym motywie zamachu w Smoleńsku >>>"Sienkiewicz w rozmowie zdradził motyw zamachu w Smoleńsku"  >>> //ziut.neon24.pl/post/130640,sienkiewicz-w-rozmowie-zdradzil-motyw-zamachu-w-smolensku

image

Stara Baba @ Ziut 23:31:42  -  No zaraz, zaraz. Pisze Pan jakby dzisiejszy rząd nie chciał obcych wojsk w Polsce. Przecież jest to na odwrót. Rząd polski domaga się od NATO i USA wprowadzenia do Polski obcych wojsk. / ... / Często myślę iż Macierewicz i spółka mogą pracować dla Amerykanów?  Stara Baba
 
ZIUT  @  Stara Baba   -  Myśmy powinni zabiegać o "opiekę" NATO, ... a nie USA, BO WTEDY OBOWIĄZUJĄ PROCEDURY NATOWSKIE   /  TO DWIE RÓŻNE RZECZY   /   ... jeśli wejdziemy w układ z samym USA możemy mieć problem, jak ze śledztwem smoleńskim. 
 
NIE WIEM CZY RZĄDZĄCY POTRAFIĄ TO ROZRÓŻNIĆ? / CHYBA NIE   -   Dlatego w ustawach ktoś celowo forsuje termin "obce wojska" a nie wojska NATO, ... żeby USA /IZRAEL mogły nas "uj*bać"  Ziut

KOMENTARZE

 • Polska to nie postaw czerwonego sukna!
  >>> https://www.youtube.com/watch?v=_XI1195rcgk
 • -----Autor jest blisko , ale rzecz wygląda zgoła nieprawdopodobnie
  ----tu chodzi o !!
  --------- WYPEŁNIENIE się STAREGO TESTAMENTU --------

  Wszystkie siły żydoskie na to pracują , UPRZEDZAJĄ wypadki , które mogą się zdarzyć , a opisane są w ST.

  Ps. Proszę przeczytać zapodany tekst/ tłumaczenie.

  https://translate.google.com/translate?sl=en&tl=pl&js=y&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&u=https%3A%2F%2Fkumi07.wordpress.com%2F&edit-text=
 • @ninanonimowa 09:07:57
  "tu chodzi o !! --------- WYPEŁNIENIE się STAREGO TESTAMENTU"

  - JA MYŚLĘ, ŻE CHODZI O "KOD BIBLII"

  >> >> https://www.google.com/?gws_rd=ssl#q=t%C5%82umacz+google

  1 > PiSgah = wzgórze z którego ma zostać zniszczona Jerozolima
  2 > PiS gah = PiS ג'אה
  3 > ג'אה = WSiSW
  4 > WSiSW = http://www.consilium.europa.eu/pl/council-eu/configurations/jha/
  >> https://www.google.com/?gws_rd=ssl#q=t%C5%82umacz+google

  Będzie na ten temat bardzo ważna notka

  Izrael zostanie zniszczony w wyniku atomowej zagłady. / Takimi informacjami odkodowanymi w Biblii dysponuje wywiad Izraela, i traktuje to poważnie. / "KOD BIBLI" Michael Drosnin. / - Czy zbliżamy się do tego momentu?

  Jeśli ktoś zapyta: A co wspólnego z polityką ma Biblia?, powinien wiedzieć. - Współczesny Izrael , którego "restytucja" dokonała się w 1948 roku , powstał na bazie zawartych w Biblii przekazów biblijnych sprzed prawie 2000 lat, .... po prawie dwóch tysiącach lat nieobecności na mapie świata. - Imperium wpływów antycznego Izraela obejmowało tereny dzisiejszej Syrii. - Ojciec premiera Izraela, syjonista, po przybyciu z Polski do Palestyny, zmienił nazwisko na Netanjahu, ... które po hebrajsku oznacza "Zesłany przez Boga"

  To, co izraelscy uczeni odkryli w Biblii w 1994 roku być może, może nawet na pewno jest motorem napędowym kształtującym politykę, której skutki odczuwamy dzisiaj, w tym to, co widzimy jeśli chodzi o ostatnie kilka lat w Polsce, ... oraz w ostatnich tygodniach w Europie - mam na myśli inwazję migrantów z Syrii. - Wydaje się, że Polska stała się dla Izraela "wyjściem awaryjnym" na wypadek przewidywanej "zagłady atomowej" Izraela. >>> https://www.youtube.com/watch?v=VYlKkIoavnA


  Jeśli ktoś zapyta, "A co wspólnego z polityką ma Biblia?", powinien wiedzieć: Współczesny Izrael , którego "restytucja" dokonała się w 1948 roku , powstał na bazie zawartych w Biblii przekazów biblijnych sprzed prawie 2000 lat, .... po prawie dwóch tysiącach lat nieobecności na mapie świata. - Imperium wpływów antycznego Izraela obejmowało tereny dzisiejszej Syrii. - Ojciec premiera Izraela, syjonista, po przybyciu z Polski do Palestyny, zmienił nazwisko na Netanjahu, ... które po hebrajsku oznacza "Zesłany przez Boga"

  Od 1905 roku biblijna historia o "antycznym Izraelu" była dla syjonistów podstawą budowy współczesnego państwa Izrael, ... uwieńczonego sukcesem w 1948 roku, w Palestynie. - Teraz, ci sami syjoniści, w Muzeum Historii Żydów Polskich tworzą kolejną mitologię o "nowej ziemi obiecanej", Nowym Izraelu (POLIN). - Jest to zmodyfikowany, "restytuowany" plan budowy Judeopoloni, który powstał zanim Polska uzyskała niepodległość w 1918 roku. - Mitem założycielskim tego "Nowego Izraela" ma być to, że to Żydzi byli jeśli nie twórcami, to przynajmniej współtwórcami państwowości na ziemiach polskich 1000 lat temu.

  Prawda historyczna jest jednak inna: Faktycznie istniało "żydowskie" państwo w Europie, nie była nim jednak Polska, tylko tereny na zachód od Kaukazu, tereny dzisiejszej Rosji i Ukrainy, które przed upadkiem państwa chazarskiego w 965 roku, nazywane były Kaganatem Chazarskim powstałym w wyniku rozpadu większego kaganatu z ludnością turko-tatarską. - Kaganatu Chazarskiego (w większości) nie zamieszkiwali Żydzi, potomkowie biblijnych Żydów, tylko potomkowie ludności turko-tatarskiej, którzy przyjęli judaizm. - Stąd przyjęło się dla nich, wspólne z Żydami biblijnymi, określenie Żydzi, od wyznawanej religii, a nie więzów krwi.

  Większość współczesnych Żydów nie jest więc "autentycznymi" Żydami, ... w większości są oni Żydami z nazwy, nie z pochodzenia. - Z pochodzenia większość współczesnych Żydów nazywanych Ashkenazi Jews (Żydzi Aszkenazyjscy, lub europejscy) jest pochodzenie turko-tatarskiego (podobnie jak Henryk Sienkiewicz), .... i więcej mają oni wspólnego z wojskami tureckiego Wielkiego Wezyra Kara-Mustafy, które Jan III Sobieski rozgromił pod Wiedniem, niż ze Świętą Rodziną: Józefem, Maryją, ... i Jezusem Chrystusem.

  Kaganat Chazarski, rozbity w 965 roku przez koalicję Słowian, pod wodzą księcia kijowskiego Świętosława, był bardzo potężnym państwem. - Jedną z córek Kagana (chazarskiego króla) wydano nawet za cesarza. - Teraz chce się tę potęgę odtworzyć na zgliszczach Polski, Ukrainy, ... i Rosji. - W Palestynie "Żydom" udało się cofnąć czas ponad dwa tysiące lat wstecz. - U nas chcą go cofnąć 1050 lat wstecz, bo właśnie w tym roku obchodzimy 1050 rocznicę wyzwolenia spod dominacji chazarskiej. - Nie przez przypadek w 966 roku doszło do Chrztu Polski. Najprawdopodobniej był to efekt zwycięstwa zjednoczonych Słowian nad Kaganatem Chazarskim w 965 roku, i wyjścia spod dominacji turko-tatarskich Chazarów.

  Teraz tą dominację chce się przywrócić przeganiając do nas ludność z Syrii, co ma skutkować w dwojaki sposób: Przywrócić dominację Izraela nad terenami Syrii (mapa niżej) będącymi pod wpływami biblijnego Izraela ponad 2 tysiące lat temu, ... i nad terenami Słowian, przez odbudowanie byłego imperium Chazarskiego za pomocą ludności, nie tylko syryjskiej, przemieszczanej z Syrii do Europy.


  Czas cofnął się dla nas o 1050 lat, bardzo polecam notkę z linku niżej cz. 1 i 2.

  Jeśli chodzi o pytanie zadane w tytule: "Czy Rosja zniszczy Izrael dokonując "atomowej zagłady" Jerozolimy?", .... to nie jest ono wyssane z palca. Jeśli ktoś przeczytałby książkę "KOD BIBLI" Michael'a Drosnin'a zauważyłby, że wszystkie związane z "atomową zagładą" państwa, wymienione w książce, skąd ta zagłada mogła by nadejść (Irak, Libia, może Egipt), ... ich dyktatorowie, już ich nie ma.

  Wygląda to tak, jakby cała Arabska Wiosna, która wkrótce zostanie uhonorowana Nagrodą Nobla, była niczym innym, jak tylko efektem budowy bufora wokół Izraela, na wzór "Imperium Króla Dawida" (z mapy niżej) sprzed trzech tysięcy lat, mającym zapewnić Izraelowi "pas bezpieczeństwa. - Na przeszkodzie temu planowi stanęło zaangażowanie się Rosji w Syrii. - Stąd, tak uważam, katastrofa rosyjskiego samolotu pasażerskiego z 224 osobami na pokładzie, która to katastrofa najprawdopodobniej jest ostrzeżeniem dla Rosji.

  Moim zdaniem jest to próba zastraszenia Rosji tak, aby zrezygnowała z zaangażowania w Syrii, aby umożliwić Izraelowi, i USA, dalszą ekspansję Izraela na ziemiach arabskich, ... i w Europie, za pomocą wygnanych z Syrii Syryjczyków, i innej ludności, nakłonionej zachętami ekonomicznymi do inwazji na Europę.

  Jedyne, co moim zdaniem inwazję tą może powstrzymać, jest właśnie instalacja rosyjskiego potencjału atomowego w Syrii, zaprowadzenie tam porządku, i powrót Syryjczyków do swojego kraju. - Myślę, że jeśli to się nie stanie, dojdzie do otwartej (już zresztą "hybrydowo" trwającej) III Wojny Światowej.

  Izrael, walcząc o swoje przetrwanie, walcząc przeciwko zapowiedzianej w Kodzie Biblii groźbie zagłady, swoimi działaniami Izrael de facto zmierza dokładnie w jej kierunku, ściągając na świat widmo otwartej III Wojny Światowej, ... z Rosją.

  Zaangażowanie się Rosji w Syrii, skutkujące moim zdaniem zestrzeleniem rosyjskiego samolotu, może być tego "ostatnią fazą" przed nuklearnym, odwetowym atakiem Rosji na Jerozolimę. - Tylko groźba zagłady Izraela może, moim zdaniem, wszystko to powstrzymać, zanim dojdzie do ataku Rosji na Jerozolimę. - To skutkowało w przeszłości, gdy istniało ZSRR. - Na zakończenie dodam: Moim zdaniem w przypadku Syrii Rosji chodzi o zapewnienie własnego bezpieczeństwa tu w Europie, co ma zapewnić "równowaga sił" tam na Bliskim Wschodzie.

  Polecam tą książkę: "PARADOKSY HISTORII" Uszkujnika, gdzie autor książki opisał podobne przypadki >>> https://stopsyjonizmowi.files.wordpress.com/2012/09/uszkujnik-pdf.pdf
 • Klania sie historia
  Ile lat bedziemy powtarzac bzdury o Krzyzakach??
  Bylo to pierwsze demokratyczne panstwo w Europie. Znioslo niewolnictwo. Polscy chlopi uciskani przez rozopasana i rozpita szlachte uciekali do Krzyzakow.
  Krzyzackie panstwo bylo potega gospodarcza.
  Polska szlachta brzydzila sie praca i handlem. Konfederacja Barska doporowadzila do rozbiorow.
  Nieszczescie, ze traktujemy Sienkiewicza jako historyka a jego ksiazki jako dokumenty historyczne.
  Radze poczytac historie i polskich i angielskich i francuskich historykow i przestac cytowac Karola Marksa i Ubeckie podreczniki do historii.

  I zeby bylo ciekawiej to napadlismy na katolickie chrzescijanskie panstwo w imie katolickiego Boga, bo nam sie ich gospodarka i religia nie podobala.
  A mieli ci oni Krzyzacy Kult Maryjny.

  Dlatego mamy takie rozeznanie, ze..... NATO - to nie USA!
  Mozna dostac kolki ze smiechu.
  Polacy zawsze sie wysluguja Zachodowi i wychodza na tym tak jak teraz wyszla Turcja.
  Murzyn zrobil swoje - moze sie w nos pocalowac a my im znowu urzadzimy ... Jalte.

  Jest wiecej niz naiwnoscia podejrzewac, ze USA nie marzy o niczym tylko o interesach Polski.
  Naiwni Polacy marza o tym zeby sciagnac do Polski bazy NATO i zrobic z Polski pole bitwy w razie konfliktu z Rosja. Rosja na to jak na lato bo tez nie chce rozgrywac bitew na swoim terenie.
  I ciekawe po czyjej stronie stana Niemcy?
  Moze by tak Polacy zaczeli dbac o interesy Polski a nie panstw, ktore wojuja z calym swiatem.

  Tylko w tamtym roku ...

  http://s11.postimg.org/kiti7io3n/905735_477559192435920_247210372763953169_o.jpg
 • @Tiamat 09:42:18
  ----------dopiero zaczniemy rozmawiać !! -BAJKI JUŻ się SKOŃCZYŁY !!.

  https://www.youtube.com/watch?v=Z8HJnV4UGVA
 • @ninanonimowa 10:21:20
  Minister Obrony Narodowej >> https://www.youtube.com/watch?v=JNVlF6H6I8c


  Jesteśmy w trakcie negocjowania także z siłami NATO - nie tylko bilateralnie z USA. (…) O stacjonowaniu wojsk tutaj przynajmniej siły brygady - to decyzja podjęta już w lutym, o wysuniętej obecności sił NATO, niezależnie od sił amerykańskich. Nasz rząd robi wszystko, by zagwarantować realne bezpieczeństwo - na 100 dni przed szczytem NATO mogę powiedzieć, że te plany są realizowane dobrze, z dużą nadzieją na pełen sukces. >>> http://wpolityce.pl/polityka/287006-minister-macierewicz-w-tv-trwam-konsekwencje-decyzji-ws-brygady-pancernej-zmieniaja-nasz-status-w-nato-wideo
 • @Tiamat 09:42:18
  Ja mam kokle ze smiechu z powodu demokracji krzyzackiej....
 • @morgan 14:07:07
  morgan 31.03.2016 14:07:07 - "Ja mam kokle ze smiechu z powodu demokracji krzyżackiej"

  - TO SAMO MYŚLĄ OBYWARELE AMERYKI ŁACIŃSKIEJ,
  czytając o "demokracji amerykańskiej", ... bez względu na to, co te "kokle" są. (:
 • @morgan 14:07:07
  Bo trzeba zmienic lekture. I zarzucic Harry Pottera.
  Sienkiewicz bardzo ladnie pisal, mial zlote pioro. Ale historykiem nie byl.
  W Polsce jest duzy stopien niewiedzy historycznej.
  A przeciez Zamojskiego (historyk francuski), Trevelyan, Ward (angielski), Jasienica (Polski), Davies (Angielski historyk ozeniony z Polka, ktory przez lata byl profesorem kontraktowym na UJ i mial dostep do archiwow w Bibliotece Jagiellonskiej) "A History of Europe" - Plunket, Mowat - (Oxford edition) - widac golym okiem, ze o Zamojskim ani nawet o Jasienicy , ktory napisal znakomita historie Polski nikt tu nie czytal.

  Mnie dopiero teraz chwycily prawdziwe kolki.
  Nie ma to jak historia Katza napisana dla szkol w powojennej Polsce.
 • @LoneStar1776 07:44:10
  Znakomite argumenty!
  Prawie w Prima Aprilis
 • @Ziut 18:34:03
  "Kolka" troche sie przekrecila, nie zmienia to jednak mojej oceny
  krzyzackiej demokracji. Szczegölnie demokratycznie zajeli sie Prusami i Litwinami. Dosc rzetelnie, w odröznieniu od Sienkiewicza, opisal to Karol Bunsch.
 • @Ziut 08:16:09
  Problemy amerykańskiej armii. Części do myśliwca szukali w muzeum (sic! i ta ponoć niezwyciężona armia ma nas obronić? oni nawet od koziojebców w tenisówkach dostają po dupie! o czym na końcu.)..Stary sprzęt wymagający częstych napraw, brak pieniędzy na części zamienne - tego rodzaju problemy nie kojarzą raczej się z wojskiem USA. Jednak to tylko pozory. Amerykańskie wojsko też boryka się niedoborami. Na jaw wyszło, że lotnicy Korpusu Piechoty Morskiej szukają części do swoich maszyn w muzeach. Informacja o niecodziennym zdarzeniu wyszła na jaw przy okazji przesłuchania w Kongresie sekretarza obrony Asha Cartera i szefa Kolegium Połączonych Sztabów generała Joe Dunforda. Republikański kongresmen Mac Thornberry, szef Komisji ds. Sił Zbrojnych w Izbie Reprezentantów, wypytywał ich o gotowość bojową wojska USA. Jako przykład problemów z jakimi borykają się amerykańscy żołnierze podał historię, którą usłyszał podczas wizyty w bazie lotniczej marines w Beaufort. Powiedziano mu tam, że zdarzyło się poszukiwać części zamiennych do samolotów w muzeach. Polowanie na brakującą część Na tej krótkiej wypowiedzi wątek się skończył, ale dziennikarz portalu "Breaking Defense" postanowił dokładniej zbadać sprawę i wypytał współpracowników kongresmena o szczegóły. W tym konkretnym przypadku chodziło o myśliwiec F/A-18 z wczesnej wersji produkcyjnej A, który pamięta potyczki z libijskim lotnictwem w Zatoce Wielka Syrta w 1986 roku jeszcze w barwach US Navy. W maszynie teraz już wykorzystywanej przez Korpus Piechoty Morskiej, zepsuła się pewna niesprecyzowana część, której produkcji zaprzestano już wiele lat temu. Wojsko nie miało już żadnych w zapasie i nikt nie oferował jej na sprzedaż. Sięgnięto więc po ostatnią możliwość, czyli szabrowanie części z eksponatów muzealnych i maszyn służących za dekoracje. Marines mieli zbadać F/A-18 A stojący na postumencie przed wjazdem do bazy Beaufort, ale bez skutku. Tamta maszyna nie miała już potrzebnej części. Przypadkiem pułkownik służący w bazie przypomniał sobie, że dopiero co widział taki sam samolot stojący na pokładzie lotniskowca-muzeum Yorktown. Szybko wysłano tam ekipę, która znalazła odpowiednią część i przywiozła ją z powrotem. Niestety nadzieje okazały się płonne, bo po zamontowaniu okazało się, że i tak nie działa. Papier toaletowy za własne pieniądze...Kongresmen Thronberry oznajmił również, że wojskowi mówili mu w osobistych rozmowach, iż muszą ściągać stare samoloty ze składowiska w Arizonie, gdzie wysłano je lata wcześniej na emeryturę. Zastępują w jednostkach jeszcze bardziej zużyte egzemplarze. Co więcej, wielu pilotów wykonuje w ciągu roku znacznie mniej lotów niż powinni w celu podtrzymania nawyków. Niektórzy mają mieć mniej okazji do ćwiczenia niż ich potencjalni wrogowie z Chin i Rosji. Brakuje też doświadczonych i wyższych rangą podoficerów, którzy powinni uczyć młodszych. Żołnierze kupują też za własne pieniądze takie rzeczy jak papier toaletowy, długopisy, chemię do czyszczenia koszar i wiele innych produktów, bo inaczej musieliby czekać miesiące na otrzymanie ich drogą oficjalną. Sekretarz obrony i szef Kolegium Połączonych Sztabów przyznali, że wojsko USA ma poważne problemy z gotowością. Jest to głównie efekt dużego obciążenia kolejnymi wojnami i interwencjami ciągnącymi się niemal bez przerwy od nalotów na Serbię w 1999 roku. Przy obecnym i planowanym finansowaniu siły lądowe, marines i marynarka może odtworzą pełną gotowość bojową po 2020 roku. Lotnictwo jest jednak w znacznie gorszej sytuacji i Pentagon spodziewa się odbudować jego potencjał w pełni dopiero około lub po 2028-2030 roku. (Putin pewnie z Szojgu posika się ze śmiechu?) Źródło: Defense News Ps...Perfekcyjna zasadzka i strzał jeden na milion. Tak grupka talibów pobiła elitę wojska USA(sic!!!) http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/operacja-red-wings-porazka-seals-w-afganistanie,559068.html Próba odbicia zakończona fiaskiem. Tak wyglądała operacja SEALs-ów w Jemenie http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/smierc-zakladnikow-tak-wygladala-operacja-seals-ow-w-jemenie,496355.html
 • @kula Lis...
  Nie tak dawno byłeś pan Lisem z numerem porządkowym 65. Teraz pan masz 66, jak widzimy. Rośnie, a to zawsze dobrze. Jeśli liczba owa wyraża pańską lat liczbę na tem padole nieszczęścia i łez spędzonych, lub może stan pańskiego konta bankowego, to gratulujemy panu i w imieniu jednostki ślemy serdeczne życzenia pkmyślności.

  Nie jest też wcale źle i nagannie, gdy wojsko po muzech grzebie. Co innego, gdyby muzea cywilne po wojskowych parkach maszynowych grzebały. Wtenczas dopiero byłaby kaszana. Ale jest odwrotnie, a to i dobrze.

  Poza tem, wypada nam przypomnieć i ostrzec, że w myśl ustawy o powszechnym obowiązku obrony, znowelizowanej w roku Pańskim 2004, posiadamy, jako pełniący służbę czynną oficerowie dowodzâcy, pełne prawo rekwizcji mienia na potrzeby aktualnej sytuacji bojowej. Jak pan na przykład posiadasz fajne auto, pojemne i niepsujące, to w razie potrzeby możemy je panu zarekwirować. Tak samo rower. Ale niech się pan nie obawia, zawsze zostawimy panu kwitek z czytelnym podpisem i numerem jednostki. A muzea, w razie konieczności, to na pierwszy ogień pójdą, gdy się wojna zacznie. Trudno o lepsze magazyny części zapasowych. Dopiero potem, gdy eksponaty się już splądruje, dobierzemy się do pańskich włości, panie Kula.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY