Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
668 postów 4475 komentarzy

"Orzeł" - Pismo sympatyków Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

"Pan Zbyszek" Prokurator Generalny zamiesza(ł) w Trybunale?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kontrowersje wzbudził fragment pisma wskazujący, że w razie jakiejkolwiek próby działań TK poza konstytucyjnym i ustawowym reżimem, mogą one stać się przedmiotem podjętej przez PG kontroli przestrzegania prawa. - donosi Dziennik.pl

 

 

DZIENNIK.pl: Sędziowie TK są chronieni immunitetem. / .. /  Jedyną sytuacją, kiedy sędziego trybunału można zatrzymać lub zaaresztować bez uprzedniego uchylenia immunitetu, jest ujęcie go na gorącym uczynku przestępstwa (o ile byłoby to konieczne dla zapewnienia prawidłowego toku postępowania). W realiach toczącego się konfliktu musiałoby to więc nastąpić np. w trakcie rozprawy, gdyż wówczas, jak to określa Zbigniew Ziobro, TK działa „poza konstytucyjnym i ustawowym reżimem”. >>>  //wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/517488,co-ziobro-moze-zrobic-sedziom-trybunalu-konstytucyjnego-pogrozic-palcem-minister-nie-ma-uprawnien.html

o

Burza w studiu: Prof. Rzepliński, ... wciąż prezesem TK : / 
 
Mija ponad 20 dni od haniebnego "trybunalskiego rokoszu", czyli wypowiedzenia posłuszeństwa Sejmowi Najjaśniejszej Rzeczypospolitej przez Trybunał Konstytucyjny, ... i coś się zaczyna dziać!- Opieszałość Naczelnika Państwa wciąż jest jednak powalająca, ... ścina z nóg! 
 
Jeśli 10 / 04  Jarosław Kaczyński bezprawnie pozbawiony urzędu Prezydenta RP 2010-2015 w jakiś sposób "NIE UREGULUJE SPORU", i nie wyjaśni Polakom sedna sporu między Platformą i PiS, ... zacznę wątpić, czy "buty Naczelnika Państwa" , w które usiłuje się go wsadzić, ... nie są trzy numery za duże?
 
<>
W kontekście powyższego warto się zastanowić czy wiadomość DZIENNIK.pl jest  precyzyjna, ... i o co toczy się walka: DZIENNIK.pl: 
 
Jedyną sytuacją, kiedy sędziego trybunału można zatrzymać lub zaaresztować bez uprzedniego uchylenia immunitetu, jest ujęcie go na gorącym uczynku przestępstwa (o ile byłoby to konieczne dla zapewnienia prawidłowego toku postępowania). W realiach toczącego się konfliktu musiałoby to więc nastąpić np. w trakcie rozprawy, gdyż wówczas, jak to określa Zbigniew Ziobro, TK działa „poza konstytucyjnym i ustawowym reżimem”.
 
Prawdą jest, że "sędziego trybunału można zatrzymać lub zaaresztować bez uprzedniego uchylenia immunitetu, jest ujęcie go na gorącym uczynku przestępstwa (o ile byłoby to konieczne dla zapewnienia prawidłowego toku postępowania)." - tak to zapisano w Konstytucji.
 
Reszta to  INTERPRETACJA, ... i bitwa o  PRECEDENS
 
Walka między PiS, a Trybunałem Konstytucyjnym (Platformą Obywatelską), toczy się o to, czy po przegranych wyborach prezydencko-parlamentarnych partie opozycyjne narzucą legalnie wybranemu polskiemurządowi taką interpretację konstytucji, która dzięki obsadzonemu przez PO Trybunałowi Konstytucyjnemu de facto da partiom przegranym (obecnej opozycji) faktyczną władzę w Państwie Polskim, ... a z legalnie wybranego rządu zrobi rząd kukiełkowy". 
 
INTERPRETACJA i PRECEDENS.  , to słowa kluczowe sporu o trybunał, powiedział to zresztą sędzia Andrzej Rzepliński w rozmowie z Katarzyną Gójską-Hejke  /  Warto wysłuchać .>> //ziut.neon24.pl/post/130487,burza-w-studiu-prof-rzeplinski-wciaz-prezesem-tk  
 

 
 
Albo tutaj >>>  TelewizjaRepublika.pl:  Emocjonalna wymiana zdań do jakiej doszło w programie "W Punkt" pomiędzy prowadzącą Katarzyną Gójską-Hejke, a prezesem TK prof. Andrzejem Rzeplińskim. od 7:30 na YT >>  https://www.youtube.com/watch?v=RptWzAuArhI#t=457
 
Rzepliński: Mamy rozdział władz.
 
Gójską-Hejke: Ja rozumiem, ale nikt też nie może pozbawić obywateli, ...?..., no takiego poczucia, że prawo jest respektowane.
 
Rzepliński: Tak, tak, tak ...  (kiwając głową)
 
Gójska-Hejke kontynuuje: Wobec działań Trybunału Konstytucyjnego jest bardzo wiele zastrzeżeń. Pan mówi, że ustawa była wyjątkowa, coś było specjalnego, sytuacja była specjalna, ... ale nie ma takich określeń w Konstytucji, nie ma takich określeń w ustawie, ...?..., No przepraszam Konstytucja nie daje sędziom Trybunału Konstytucyjnego  uznawania, że coś jest specjalne, i w związku z tym nie muszą sędziowie przestrzegać ustawy.
 
Rzepliński: Oczywiście daje, oczywiście daje. Nazywa się to  ROZSTRZYGNIĘCIE PRECEDENSOWE, ... takie, które w sposób nowy, wskutek okoliczności prawnych, okoliczności faktycznych, wymaga nowego spojrzenia na sprawę. - Naturalnie sąd musi to uzasadnić.
 
WŁAŚNIE   "ROZSTRZYGNIĘCIE PRECEDENSOWE" JEST SEDNEM PROBLEMU, .... i PARADOKSALNIE JEGO JEDYNYM ROZWIĄZANIEM
 
Prezes TK prof. Andrzej Rzepliński, na zamówienie opozycji, i pod presję KOD-u na legalny polski rząd chce stworzyć precedens prawny stanowiący prawo.   -   W tym przypadku precedens ten ma doprowadzić do sytuacji zmianiającej ustrój Państwa Polskiego z demokracji parlamentarnej(gdzie suwerenem jest Naród), na dyktaturę sędziów Trybunału Konstytucyjnego(dyktatorem byliby niczym nieograniczeni sędziowie Trybunału Konstytucyjnego) , ... i odebranie władzy Suwerenowi, którego przedstawicielem jest Sejm Rzeczypospolitej.
 
"ROZSTRZYGNIĘCIE PRECEDENSOWYM"  jest  "Wyrok ws. wyroku TK o ustawie ws. Trybunału Konstytucyjnego",  z wykonaniem którego zwleka (chyba samozwańczy) Naczelnik Państwa Jarosław Kaczyński >>> //ziut.neon24.pl/post/130524,wyrok-ws-wyroku-tk-o-ustawie-ws-trybunalu-konstytucyjnego
 
Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego powinni być jak kardynałowie na konklawe, ... okazali się "ciurami obozowymi" Platformy Obywatelskiej,   ...   i konstytucyjnymi zamachowcami stanu!

  <>

Działania Prezesa Rzeplińskiego należy uznać za próbę przeprowadzenia "Konstytucyjno-medialnego zamachu stanu", po którym to On, i Trybunał Konstytucyjny stałyby się nadrzędną ponad wszystkimi, władzą w Rzeczypospolitej.   -   Demokracja, tak naprawdę, stałaby się  fikcją.

Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego powinni być jak kardynałowie na konklawe, ... okazali się "ciurami obozowymi" Platformy Obywatelskiej.

 
Konstytucja Art. 196.  Sędzia Trybunału Konstytucyjnego nie może być, bez uprzedniej zgody Trybunału Konstytucyjnego, pociągnięty do odpowiedzialności karnej ani pozbawiony wolności. Sędzia nie może być zatrzymany lub aresztowany, z wyjątkiem ujęcia go na gorącym uczynku przestępstwa, jeżeli jego zatrzymanie jest niezbędne do zapewnienia prawidłowego toku postępowania.O zatrzymaniu niezwłocznie powiadamia się Prezesa Trybunału Konstytucyjnego, który może nakazać natychmiastowe zwolnienie zatrzymanego.
 
W OBECNEJ SYTUACJI POWYŻSZY PRZEPIS KONSTUTYCJI POWINEN ZNALEŹĆ ZATOSOWANIE

Konstytucja Art. 195.3. Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego w okresie zajmowania stanowiska nie mogą należeć do partii politycznej, związku zawodowego ani prowadzić działalności publicznej nie dającej się pogodzić z zasadami niezależności sądów i niezawisłości sędziów.

Fakt, że  prezes TK przyznał, że zarówno on, jak i wiceprezes Biernat brali udział w procedowaniu ustawy o Trybunale Konstytucyjnym autorstwa koalicji PO-PSL,  jest pośrenim przyznaniem się do udziału w spisku obecnej opozycji, mającym ustanowić dyktaturę Trybunału Konstytucyjnego nad wszystkimi organami władzy państwowej w Polsce.

Świadczyć o tym może Art.5 ustawy z 25 czerwca 2015 r. o Trybunale Konstytucyjnym, który mówi:

1. Trybunał sygnalizuje Sejmowi i Senatowi oraz innym organom stanowiącym prawo istnienie uchybień i luk w prawie, których usunięcie  jest niezbędne do zapewnienia spójności systemu prawnego Rzeczypospolitej Polskiej.

2. Prezes Trybunału może zwrócić się do adresata sygnalizacji o poinformowanie Trybunału o stanowisku w sprawie będącej przedmiotem sygnalizacji.

Art.5 ustawy o Trybunale Konstytucyjnym  przygotowanej przez "koalicję TK-PO-PSL" nie dotyczył spraw zaskarżonych do TK tylko "uchybień i luk w prawie", które TK wyszuka i uzna za uchybienia i luki.
 
Ustawa o TK autorstwa koalicji PO-PSL (w tworzeniu której udział brał Prezes TK) dała więc de facto Trybunałowi Konstytucyjnemu prawo pozakonstytucyjnej  inicjatywy ustawodawczej, w konsekwencji mającej stanowić prawo.  
 
To był spisek, i zamach na Sejm Najjaśnieszej Rzeczypospolitej, który chciano zrealizować zmuszając rząd Beaty Szydło do druku nielegalnego, tzw. wyroku TK ws. ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.  >>>  Dz.U. 2015 poz. 1064 -  Ustawa z dnia 25 czerwca 2015 r. o Trybunale Konstytucyjnym  >> //isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20150001064

KOMENTARZE

 • @Nibiru 00:46:10
  "interpretuje konstytucję w zależności od tego z czyjej szpary wdycha opary"

  - Opary? / Dobre. (:
 • Precedens prawotwórczy
  Precedens prawotwórczy – orzeczenie (wyrok, postanowienie itp.) sądu państwowego (szczególnie w systemie common law), tworzące normę prawną i mające moc wiążącą w stosunku do późniejszych rozstrzygnięć podobnych przypadków. >>> https://pl.wikipedia.org/wiki/Precedens_prawotw%C3%B3rczy

  Skutki w prawie polskim[edytuj]

  W wyniku wydanego orzeczenia , czy w przypadku organu administracji – wydanej decyzji administracyjnej, rozstrzygnięcie tworzy normę. Waga takiej normy, a więc kwestia jej obowiązywania w systemie prawnym zależy wyłącznie od tego, w jaki sposób ustawodawca skonstruował katalog źródeł prawa. W Polsce Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej w artykułach 87 – 94 zawiera zamknięty katalog źródeł prawa i nie ujmuje w nim precedensu. Oznacza to, że jakiekolwiek rozstrzygnięcie o charakterze precedensowym nie może stanowić normy generalnej, a więc stać się podstawą prawną dalszego orzecznictwa w tej kwestii. Część nauki prawa stoi jednak na stanowisku, iż Konstytucja zawiera jedynie zamknięty katalog pisanych źródeł prawa (a więc prawa stanowionego) i nie stanowi to przeszkody do uznania innych faktów za prawotwórcze[5].

  Jednakże Trybunał Konstytucyjny może uchylać przepisy prawa obowiązującego, odwołując się nie tylko do konkretnego przepisu Konstytucji, lecz także do ogólnych zasad demokratycznego państwa prawnego.

  W polskim systemie prawnym sądy powszechne, wojskowe oraz administracyjne zgodnie z przyznaną im konstytucyjnie niezależnością, nie są w sferze orzecznictwa związane decyzjami innych sądów, a wyjątkiem mogą być tu tylko kwestie prejudycjalności, a więc wyjątki wyraźnie wskazane w ustawie. Mogą one polegać na przykład na związaniu sądów decyzjami innych organów, które kształtują prawo lub stosunek prawny czego przykładem jest obowiązek wzięcia pod uwagę prawomocnie orzeczonego przez sąd rozwodu, w sytuacji gdy inny sąd na podstawie dziedziczenia ustawowego wydaje postanowienie o nabyciu spadku po zmarłym, który był wcześniej rozwiedziony. Taka niezależność w sferze judykatury, dotyczy wszystkich orzeczeń, w tym także precedensów. Teoretycy prawa często przytaczają sentencję, iż precedensy stanowią latarnie, które powinny oświetlać drogę wymiarowi sprawiedliwości, a więc pomagać w podejmowaniu rozstrzygnięć i wskazywać się jako jedno z możliwych rozwiązań, w granicach sędziowskiej niezależności.

  Takie ujęcie problemu występuje właściwie we wszystkich krajach kontynentalnego porządku prawnego. W krajach anglosaskiej kultury prawnej, precedensy to podstawowy element sądownictwa, czego doskonałym przykładem jest angielski system Common Law.
 • @Nibiru 01:06:09
  uściślenie: "opary" w sensie "wyziewy" z czeluści polskiego Hadesu politycznego

  - ROZUMIEM / Znaczy nie było ściśle AD PERSONAM

  Traz trzeba aby uściślić te >>> "wyziewy" z czeluści polskiego Hadesu politycznego", ... żeby nikt nie pomyślał, że to nie o NEon24.pl, ... tylko że to o Gazetę.pl chodzi. (:
 • @Nibiru 05:59:31
  Nibiru 09.04.2016 05:59:31 Wniosek - sprawiedliwszy był dziki zachód.

  - Z powyższym się jak najbardziej zgodzę.

  Common law (dosł. z ang. „prawo wspólne”, pol. „prawo precedensowe”) >> https://pl.wikipedia.org/wiki/Common_law

  Precedensy opierają się na logice i poczuciu sprawiedliwości ... "Oko za oko, ząb za ząb", ... nawet w biblii o tym jest.

  INNYMI SŁOWY, ZAMACHOWCÓW NALEŻY ROZSTRZELAĆ
 • Zdeterminowani w działaniu to byli popaprańcy, bo za ich kadencji do ludzi strzelano plastikowymi
  kulami jak do kaczek, polewano chemicznymi płynami z polewaczek i występowało zjawisko seryjnego piątkowego samobójcy. O biciu i kopaniu przechodniów nie wspomnę.

  Pisuary są albo pierdołami którzy nie potrafią załatwić sprawy TK poprzez aresztowanie prezesa na gorącym uczynku łamania prawa albo w stylu popaprańców, albo jest im na rękę utrzymywanie stanu powszechnego bałaganu i napięcia w społeczeństwie.

  Tak czy inaczej warto mieć na uwadze to ze jedni są warci drugich, tyle ze pisuary rzucaja motłochowi wiecej ochłapów w rodzaju 500 plus aby zamknać im gęby na sprawy zasadnicze.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY