Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
669 postów 4475 komentarzy

"Orzeł" - Pismo sympatyków Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

Niepotrzebny nam Rzepliński w Kryminale

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

O mało nie zwątpiwszy w genialność Naczelnika Państwa, jak Kopciuszkowi, "prześwietliłem" trzewiki Prezesa Kaczyńskiego, sprawdzając czy "lakierki po Piłsudskim" nie są trzy numery za duże, czy leżą "jak ulał" - Wszystko leży jak ulał, i gra muzyka!

Niepotrzebny nam (jeszcze) Rzepliński w Kryminale - "Co ma wisieć nie utonie"

<>

Wyrok ws. wyroku TK o ustawie ws. Trybunału Konstytucyjnego

//ziut.neon24.pl/post/130524,wyrok-ws-wyroku-tk-o-ustawie-ws-trybunalu-konstytucyjnego

PiS ma teraz 6 sędziów Trybunału / 3 będzie orzekających, i 3 jest (niedopuszczanych) czekających. Razem to więcej niż 1/3.  -  Dwoma trzecimi z 15, jeśli dobrze pamiętam, zgodnie z prawem mają zapadać wyroki w Trybunale.

Teraz PiS znowelizuje ustawę o TK. / Stare sprawy będą rozpatrywane zgodnie z "Ustawą PO o Trybunale" sprzed sporu, a wszystkie nowe, w tym ustawa o konstytucyjności "Ustawy PiS o Trybunale" zgodnie z nowym prawem uchwalonym "Ustawą PiS o Trybunale".

PEZES RZEPLIŃSKI NIE BĘDZIE W STANIE WYDAĆ WYROKU O JEJ NIEKONSTYTUCYJNOŚCI

Dalsza obstrukcja Trybunału Konstytucyjnego będzie karalna,

... i nic tu nie pomoże machanie palcem Pani Poseł Gasiuk - Pichowicz.

KOMENTARZE

 • Tylko wiszący na latarni lub osadzony po staropolsku na ostrym palu z sękami!
  Oto koronny dowód na to, jak upolityczniony Trybunał Konstytucyjny wydawał wyroki korzystne dla rządu PO-PSL! Pod koniec 2011 roku rząd Tuska w trybie „pilnym” zaproponował ustawę o podniesieniu składki rentowej. Rządowa większość w Parlamencie w ekspresowym tempie ją klepnęła, a prezydent Komorowski natychmiast podpisał. Problem w tym, że zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem w trybie „pilnym” nie wolno wprowadzać zmian o charakterze podatkowym. PiS zaskarżył ustawę do TK, a ten – po 18 miesiącach (!) od momentu wniesienia skargi – stwierdził, że podniesienie obywatelom składki rentowej w trybie „pilnym” było zgodne z prawem. Przypomnijmy, że pod koniec grudnia 2011 roku w życie weszła ustawa podwyższająca składkę rentową dla przedsiębiorców aż o 1/3, z poziomu 6 proc. do 8 proc. podstawy wymiaru. Szacunki projektodawców tego rozwiązania mówiły, iż z kieszeni podatników zniknie w ten sposób około 7 miliardów zł w skali roku. Z ustawą był jednak pewien problem – została bowiem ona przyjęta w tzw. trybie pilnym, a zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem ustaw o charakterze podatkowym nie wolno wprowadzać w tym trybie. PiS postanowił zaskarżyć przedmiotową ustawę do Trybunału Konstytucyjnego wskazując, iż przeprocesowanie jej przez ekipę PO-PSL w trybie pilnym było sprzeczne z obowiązującym w naszym kraju prawem. Co zrobił zarządzany przez sędziego Rzeplińskiego TK? – Po 18 miesiącach od momentu wniesienia skargi stwierdził łaskawie, że składka rentowa to nie podatek i jej podwyższenie mogło zostać przeprowadzone przez rząd PO-PSL w trybie pilnym. Orzeczenie TK było dla rządu Tuska wybawieniem od bardzo poważnych problemów. Jeśli bowiem sędziowie uznaliby, że składki ZUS mają charakter podatkowy, a tym samym ich podniesienie w trybie „pilnym” byłoby nielegalne, to ekipa PO-PSL musiałaby się liczyć z falą pozwów. Szacowane roszczenia za okres od początku 2012 roku do lipca 2013 roku (kiedy TK wydał orzeczenie) mogłyby wynieść nawet 12 miliardów złotych (licząc z odsetkami). Upolityczniony, wybrany przez posłów PO-PSL skład Trybunału postanowił jednak uratować ekipę swoich mocodawców i wydał kuriozalny wyrok o tym, że obowiązkowa danina publiczna podatkiem nie jest. Nie mam wątpliwości, że ten sam upolityczniony, wybrany przez posłów PO-PSL skład Trybunału będzie robił wszystko, aby zaszkodzić rządowi Beaty Szydło. Jeśli obecnej ekipie rządowej nie uda się szybko zaorać tej instytucji (np. poprzez zmianę Konstytucji), to musi się liczyć z tym, że TK uzna za „niekonstytucyjne” wszystkie sztandarowe ustawy PiS (np. wprowadzające podatek bankowy czy od sklepów wielkopowierzchniowych) Ps..Karę śmierci zniesiono, ale seryjny samobójca z powodzeniem działa i zabija Polaków. Czyli Polaków wolno a innych nie wolno?

  Najwyższy czas aby przywrócić karę śmierci i objąć ją wszelkie zbrodnie przeciwko Narodowi Polskiemu, tj, morderstwa żołnierzy niezłomnych, morderstwa członków opozycji komunistycznej, wszelką działalność niszczącą gospodarkę Polski tj. złodziejską prywatyzację, afery zrabowania milionów i miliardów złotych oraz skazać na nią wszelkich żydowskich i lewackich zdrajców jak Tusk, Kopacz, Hubner, Kijowski, Buzek, Lewandowski, Szejnfeld, Sznepf, Rosati, Michnik, Lis i im podobni. Każdemu przedstawić listę zarzutów i wyrok. UE pokrzyczy i po paru tygodniach uspokoi się tak jak teraz gdy policja macedońska zaczęła strzelać z broni gładkolufowej i polewać silnymi środkami drażniącymi oczy i skórę islamskich bandytów atakujących granicę ich domu. Widzą że te działania są w obronie własnej a zatem są słuszne, konieczne i skuteczne.
 • @@@!
  Wychodzimy z Unii? Europoseł PiS nie wyklucza referendum!!!..Prof. Zdzisław Krasnodębski, eurodeputowany z list Prawa i Sprawiedliwości, nie wykluczył, że Polska w najbliższej przyszłości może stanąć przed koniecznością zorganizowania referendum w sprawie wyjścia z Unii Europejskiej. Jego wpis na Twitterze ma związek z przyjętą w środę rezolucją Parlamentu Europejskiego w sprawie Polski. „Jeśli politycy EU nadal będą działać z takim taktem politycznym i znajomością rzeczy,wkrótce i w Polsce staniemy przed koniecznością referendum” – napisał na Twitterze euro poseł PiS prof. Zdzisław Krasnodębski. Po chwili doprecyzował: „osobom mające trudności ze zrozumieniem polecam sprawdzenie w słowniku frazeologicznym, co oznacza zwrot ” oraz „i jeszcze jedno: oznacza w tym wypadku ”. W przyjętym dokumencie rezolucji wyrażono zaniepokojenie, że „faktyczny paraliż Trybunału Konstytucyjnego w Polsce zagraża demokracji, prawom człowieka i praworządności”. Projekt rezolucji złożyło pięć frakcji w PE: chadeków, socjalistów, liberałów, lewicy i zielonych. Za przyjęciem głosowało 513 europosłów, 142 było przeciw, a 30 się wstrzymało. „Parlament Europejski wzywa polski rząd do zrealizowania w pełni zaleceń Komisji Weneckiej; podziela opinię Komisji Weneckiej, że polska Konstytucja oraz normy i standardy europejskie i międzynarodowe wymagają, aby orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego były przestrzegane” – brzmi zapis w rezolucji. PE wezwał polski rząd do opublikowania orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego.
  Źródło: Twitter/PCh24.pl Ps...Wreszcie, czas ruszyć tyłki i pójść do referendum. Musimy zresetować prawo, bo to unijne jest stworzone na diabelskich (luterańskich) podstawach: https://youtu.be/8UXvAjXW114
 • Awantura i zamieszanie w Sejmie
  Niewiele brakowało, a Prawo i Sprawiedliwość zaliczyłoby pierwszą poważną porażkę w Sejmie. W trakcie głosowania nad kandydatem PiS na sędziego Trybunału Konstytucyjnego, prof. Zbigniewa Jędrzejewskiego, doszło do zamieszania. Opozycja zbojkotowała głosowanie, próbując doprowadzić do sytuacji, by zabrakło większości sejmowej do przyjęcia kandydatury. Chwilę po głosowaniu po stronie zajmowanej przez opozycję rozległy się oklaski i okrzyki radości. Okazało się jednak, że sześciu posłów ruchu Kukiz'15 wzięło udział w głosowanu i ostatecznie przeważyły dwa głosy. "Stwierdzam wybór" - ogłosił marszałek Marek Kuchciński.

  Posłowie opozycji chwilę po ogłoszeniu wyniku głosowania zaczęli krzyczeć z radości, wstali i klaskali. Początkowo wyglądało to tak, jakby wybór sędziego Trybunału nie doszedł do skutku. Emocje opadły, kiedy się okazało, że liczba posłów biorących udział w głosowaniu była wystarczająco, by wybór był ważny. Jak potwierdził w rozmowie z dziennik.pl jeden z posłów opozycji, wybuch radości spowodowany był tym, że parlamentarzyści źle odczytali wyniki. >> http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/518090,awantura-i-zamieszanie-w-sejmie-sedzia-trybunalu-zbigniew-jedrzejewski-nie-wybrany-kuchcinski-stwierdzam-wybor.html

  REGULAMIN SEJMU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ - Rozdział 3 / GŁOSOWANIE Art. 190. Sejm uchwala ustawy większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów, chyba że Konstytucja stanowi inaczej. W tym samym trybie Sejm podejmuje uchwały i inne rozstrzygnięcia, jeżeli przepisy Konstytucji, ustaw albo Regulaminu Sejmu nie stanowią inaczej. >> http://www.sejm.gov.pl/prawo/regulamin/kon7.htm

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY