Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
562 posty 4009 komentarzy

Ruch dla Rzeczypospolitej RdR2018.WordPress.com

Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej - ----- 11 LISTOPADA STRACIMY NIEPODLEGŁOŚĆ! ----- ---- Przyszedł czas na "Wielki Ruch Listopadowy" / Wygrajmy MYŚLĄC Wspólnie ---- Ziut.NEon24.pl/post/133700,Zamiast-Flagi-Ruch-Listopadowy-Bialo-Czerwona-Kartka

PILNE! Unia chce narzucić z góry kwoty uchodźców

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wszystko wskazuje na to, że UE dąży do narzucenia państwom członkowskim systemu stałej relokacji uchodźców dowiedziała się „GPC”.

Powstał dokument Komisji Europejskiej „Komunikat Komisji do Parlamentu Europejskiego i Rady w kierunku reformy wspólnego europejskiego systemu azylowego i zwiększenia liczby legalnych sposobów migracji do Europy”, datowany 6 kwietnia 2016 r.

KE chce w nim narzucić państwom członkowskim system stałej relokacji imigrantów. I prawdopodobnie będzie dążyła do przepchnięcia takich rozwiązań przed końcem prezydencji holenderskiej w UE. Z naszych ustaleń wynika, że dyskutowane są dwa rozwiązania dotyczące imigrantów.

Pierwsze z nich zakłada reedycję systemu dublińskiego, który gwarantuje, że wniosek osoby ubiegającej się o azyl w Unii Europejskiej zostanie rozpatrzony przez jedno z państw członkowskich, bez odsyłania jej do innego państwa z powodu trudności z ustaleniem kraju właściwego do rozpatrzenia wniosku o azyl.

W ramach reedycji systemuma zostać rozbudowana agencja European Asylum Support Office. Jej oddziały mają być ulokowane w każdym z krajów członkowskich. To właśnie ta agencja ma przejąć suwerenne kompetencje poszczególnych państw, jeżeli chodzi o przyjmowanie wniosków i przyznawanie azylu.

Następnie ma być wprowadzony algorytm lokowania tych imigrantów w poszczególnych państwach.

Na jego podstawie Polska miałaby przyjąć ponad 7 proc. wszystkich imigrantów. Ten sam algorytm został zastosowany do decyzji z poprzedniego roku, tyle że tamta decyzja była jednorazowa i chodziło o rozlokowanie 160 tys. imigrantów. Tym razem jednak nie ma górnego pułapu ilościowego. Zakładając więc, że w ciągu roku przybywa do Europy 1,5 mln uchodźców, Polsce przypadałoby ponad 100 tys.

Co więcej, aby zapobiec sytuacji, w której wszyscy imigranci zmierzają do Niemiec czy Szwecji, gdzie pomoc socjalna jest wysoka, miałaby ona być zrównana dla imigrantów we wszystkich krajach UE.

To by oznaczało, że w Polsce uchodźcy dostaliby w ramach pomocy społecznej więcej pieniędzy niż otrzymują nasi bezrobotni obywatele. / Źródło: Niezalezna.pl  >>>   http://niezalezna.pl/79278-sto-tysiecy-imigrantow-w-polsce-unia-chce-narzucic-z-gory-kwoty-uchodzcow 

Komentując powyższe, w kontekście tego dokumentu  >>> „Komunikat Komisji do Parlamentu Europejskiego i Rady w kierunku reformy wspólnego europejskiego systemu azylowego i zwiększenia liczby legalnych sposobów migracji do Europy”, warto przypomnieć rzecz, o której niewielu wie, albo niewielu zdaje sobie sprawę  tego, że w 2009 roku koalicja PO-PSL zmieniła "Ustawę o obywatelstwie Polskim".

W wyniku zmiany Polska jest chyba jedynym państwem świata, którego obywatelstwo,  z mocy prawa,  należy się reszcie obywateli tego świata.  -   Lech  Kaczyński nie chciał do tego dopuścić, ... i najprawdopodobniej dlatego musiał zginąć.   ///   PATRZ YOUTUBE    >>   TUSK GOV ERROR 404 DETECTED - Spot Pisuckiego 2   <<   NIŻEJ W KOMENTARZACH

 
o  
o  
O  
O  

<<>>

 
Warto w tym kontekście przypomnieć moją wcześniejszą notkę
 
Afera taśmowa Sienkiewicz  /  Belka  -  World Trade Scenario   /  18.06.14  Kontrola Handlu Światowego  >>>    https://www.youtube.com/watch?v=c5o0k8OSoZk 

 

Motywem jest "World Trade Scenario" / Kontrola Handlu Światowego, o którym słychać na "taśmie Sienkiewicz/Belka" - W EU Amerykanie chcą nad nim panować za pośrednictwem budowanych przez Platformę "specjalnych relacji" między Polską i Izraelem.   ---    Wkładem Izraela byłby "pieniądze finansjery żydowskiej" wyciśnięte z Polaków,  ... a wkładem Polski byłaby nasza niepodległość.  

Efektem ma być MIĘDZYMORZE, ... z tym że w założeniach różnych graczy, to nie Polacy mają być liderami "PROJEKTU" - Żydo-Syjonistom amerykańskim marzy się, że to będą oni.

image

 

 
W 1919 roku Mackinder podsumował swoją teorię twierdząc: "Kto rządzi Europą Wschodnią ( najważniejszym krajem jest Polska ) ten rządzi "the Heartland" (środkowy obszar "Piwot Area" na mapie); ten kto rządzi "the Heartland" rządzi Euro-Azją; ten kto rządzi Euro-Azją ten może rządzić światem." 
 
TO TŁUMACZY DLACZEGO AMERYKANIE i ŻYDZI PCHAJĄ SIĘ DO EUROPY WSCHODNIEJ
 
According to Mackinder, the Earth's land surface was divisible into:
 • The World-Island, comprising the interlinked continents of Europe, Asia, and Africa. This was the largest, most populous, and richest of all possible land combinations.
 • The offshore islands, including the British Isles and the islands of Japan.
 • The outlying islands, including the continents of North America, South America, and Australia.
The Heartland lay at the centre of the world island, stretching from theVolga to theYangtze and from the Himalayas to theArctic. Mackinder's Heartland was the area then ruled by the Russian Empire and after that by the Soviet Union, minus the Kamchatka Peninsula region.
 
Later, in 1919, Mackinder summarised his theory as: "Who rules East Europe commands the Heartland;  who rules the Heartland commands the World-Island;  who rules the World-Island commands the world."  (Mackinder, Democratic Ideals and Reality, p. 150)
 

 
Jaki jest motyw, gdy ginie prezydent "dobrze sytuowanego kraju"?
 

Mam tu na myśli położenie geopolityczne - bo u nas w kasie dawno "pustki".  - Położenie geopolityczne, możliwe, że właśnie to jest tym, co Polska ma najcenniejszego. 
 
Lokalizacja, lokalizacja i jeszcze raz lokalizacja, mówią agenci handlu nieruchomościami. A Polska to "działka" w centrum Europy. - Można się aby domyślać, że komuś ta "działka" bardzo pasuje. - Pytaniem jest, co ten ktoś byłby w stanie zrobić, aby ją dostać.

PiS jest penetrowane przez agenturę. - Pro-Narodowy rząd PiS nie jest faworytem USA, ... tak długo przynajmniej, jak długo żyje Jarosław Kaczyński.   >>>  Jeśli  Macierewicz nie jest, ... to kto w rządzie jest agentem Pentagonu? 
 
Przeszkodą w byciu przez PiS i Kaczyńskiego faworytem USA jest niewyjaśniona do dzisiaj sprawa zamachu w Smoleńsku, i rozliczenie winnych. -  Następny powód jest taki, że Kaczyński chce, aby rząd był rządem polskim, ... a nie marionetkowym.
 
Ponieważ Jarosław Kaczyński nie chce przestać rządzić, i na to się szybko nie zanosi (jakby chcieli zamachowcy ze Smoleńska), musimy się spodziewać, i liczyć z tym, że w Polsce dojdzie do kolejnej  "SZOPKI SMOLEŃSKIEJ BIS" - czyli poza systemowych prób odsunięcia go od władzy. - Myślę, że może do tego dojść "szybciej niż później"  -  Czas gra na korzyść Kaczyńskiego, a na niekorzyść tych, na drodze których On stoi.

Bardzo możliwe, że w drodze takiego, lub innego rodzaju zamachu stanu.  -  Faworytem USA jest obecna opozycja, była koalicja rządząca PO-PSL, ... i różnego typu ".Nowotwory" reprezentujące interesy międzynarodowych oligarchów.
 
Powodem tego, że PiS nie jest faworytem USA jest wymieniona wcześniej sprawa niewyjaśniona do dzisiaj sprawa zamachu w Smoleńsku, i rozliczenie winnych, do której doszło najprawdopodobniej w wyniku cichej zmowy i przyzwolenia USA, w zmowie z Izraelem, "w resecie z Rosją".  Innymi powodami są "roszczenia terytorialne" wysuwane wobec Polski w kwestii sprzedaży polskiej ziemi, oraz sprawa reprywatyzacji mienia pożydowskiego obywateli polskich pochodzenia żydowskiego, wycenianego na kwoty rzędu kilkudziesięciu miliardów dolarów. 
 
Celem, nazwę to "krwawych zabiegów" wokół Polski, jest ustanowienie na terytorium Polski, przez "międzynarodowych oligarchów" własnej strefy wpływów i wyzucie nas Polaków z władzy nad strategicznie najważniejszym terytorium w Europie.-  Polska jest "Europejską Lądową Cieśniną Bosfor/Dardanele"
 
Wikipedia: Dardanele (tur. Çanakkale Boğazı) – cieśnina między Półwyspem Bałkańskim a Azją Mniejszą, łączy Morze Egejskie z morzem Marmara. / ... / W starożytności znana jako Hellespont. / ... /
 
Nazwa wywodzi się od imienia mitycznej Helle, która zginęła w wodach cieśniny. Greckie Hellespontos oznacza "Morze Helle". Tłumaczono ją także jako "most Hellenów". -Cieśnina stanowiła część szlaku wodnego biegnącego między Europą i Anatolią.
 
Wąska cieśnina była doskonałym miejscem do kontroli przepływających statków, co stanowiło źródło bogactwa okolicznych miast. Najwcześniejszym z nich była Troja, której zniszczenie było spowodowane najprawdopodobniej chęcią zapewnienia sobie swobodnego importu metali przez Greków. W pierwszej połowie I tysiąclecia p.n.e. Grecy założyli nad Hellespontem liczne kolonie.
 
Wojska perskie pod koniec VI w. p.n.e. oraz w 480 r. p.n.e. przekroczyły cieśninę po moście z łodzi.  -Hellespont był newralgicznym punktem dla Aten, które były uzależnione od importu zboża z portów Morza Czarnego. Od V w. p.n.e. Ateny pobierały 10% cła od wszystkich nieateńskich statków dzięki utrzymywanej w Sestos flocie wojennej.
 
Podczas I wojny światowej o Dardanele toczyły się ciężkie walki (→ operacje morskie w Cieśninie Dardanelskiej).  -  Obecnie zasady transportu morskiego w obrębie Dardaneli i Bosforu reguluje konwencja z Montreux z roku 1936.
 
Polska jest "Europejską Lądową Cieśniną Bosfor/Dardanele" - Kto kontroluje Polskę kontroluje handel między bogatą w surowce Rosją, i wysoko-uprzemysłowionymi Niemcami i Europą Zachodnią, i państwami skandynawskimi.  -  Stąd nasz "problem". 
 
Wejście Polski do Unii Europejskiej i NATO, zaprojektowane i przeprowadzone zapewne właśnie z powodu ułatwienia handlu przez tereny byłych krajów komunistycznych, stworzyło nową sytuację geopolityczną, którą najszybciej chyba zauważali, i zapewne wykreowali "Międzynarodowi Żydzi". 
 
Turbulencje jakich Polska i my doświadczamy w ostatnich latach, jest próbą "odcięcia kuponu" z wieloletnich zabiegów, który w finale ma za zadanie ponowna próbę ustanowienia na terenach Polski (i nie tylko) obszaru zarządzanego przez (w odróżnieniu od "tubylczych Żydów") Żydo-Syjonistów , umownie nazywanego przeze mnie POLIN, znanego w historii jako JUDEOPOLONIA.

 
 
Waltz: Spalono kukłę Żyda (Niezwykłego Żyda / red.)
 
Gronkiewicz-Waltz: "Kilka miesięcy temu we Wrocławiu spalono kukłę Żyda" - Uściślijmy, "we Wrocławiu spalono kukłę Żyda" George'a Sorosa. - To ten Pan, pierwszy od lewej, ... obok "Złotej Rybki" Prezydenta Komorowskiego.
 
wPOLITYCE.pl:  Trudno uwierzyć, że może być milcząca zgoda na takie zachowania. Cała klasa polityczna powinna wyrazić głośny, a nie milczący sprzeciw   —  mówiła Hanna Gronkiewicz-Waltz podczas swojego przemówienia w trakcie obchodów 73. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. Gronkiewicz-Waltz wspominała przy tym postać Władysława Bartoszewskiego:

Jeszcze w ubiegłym roku był z nami i tutaj, w tym miejscu mówił, że istnieją wartości ponadczasowe, które wywodzą się z przykazań danych Mojżeszowi. (…) To te wartości dotyczące godności i życia człowieka. Kilka miesięcy temu we Wrocławiu spalono kukłę Żyda, a kilka dni temu w ślad za milczącą postawą polityków, odprawiono  mszę, w której szkalowano Polaków i Polki o odmiennych poglądach, a niektórym narodowościom odbierano prawo istnienia  —   donosi wPolityce.pl

Gronkiewicz-Waltz:  "Kilka miesięcy temu we Wrocławiu spalono kukłę Żyda" - Uściślijmy,  ... "we Wrocławiu spalono kukłę Żyda" George'a Sorosa.   -  To ten Pan, pierwszy od lewej,  obok   "Złotej Rybki"   Prezydenta Komorowskiego.   /  Link do tej notki  >>  http://ziut.neon24.pl/post/131152,waltz-spalono-kukle-zyda-niezwyklego-zyda-red

 

  
 
Zawiadomienie: E-mail otwarty do Prokuratora Ziobry
 
Uprzejmie zawiadamiam o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa zdefiniowanego w Art. 248.4 Kodeksu Karnego / Rozdział XXXI Przestępstwa przeciwko wyborom i referendum.
 
 
Art. 248.  Kto w związku z wyborami do Sejmu, do Senatu, wyborem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wyborami do Parlamentu Europejskiego, wyborami organów samorządu terytorialnego lub referendum: >> 4) dopuszcza się nadużycia lub dopuszcza do nadużycia przy przyjmowaniu lub obliczaniu głosów, >>  podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.   /   Link do notki   >>  http://ziut.neon24.pl/post/131111,zawiadomienie-e-mail-otwarty-do-prokuratora-ziobry
 
 
 

KOMENTARZE

 • TUSK GOV ERROR 404 DETECTED - Spot Pisuckiego 2
  .
  Mur i wieża (Wall and Tower) >> https://www.youtube.com/watch?v=6K87BLgJ0WY

  TUSK GOV ERROR 404 DETECTED - Spot Pisuckiego 2
  >> https://www.youtube.com/watch?v=GYingbicm00
 • Paszporty gratis! Żydzi masowo dostają polskie obywatelst​wo
  W kolejkach do polskiego konsulatu w Tel Awiwie zaledwie jedna na 20 osób mówi w języku polskim. Dochodzi nawet do tego, że niektóre z nich nie wiedzą nawet… gdzie Polska leży !

  Rozdajemy izraelskim Żydom obywatelstwa jak ulotki. Problem w tym, że miażdżąca większość nowych Polaków nie ma o naszym kraju bladego pojęcia.

  Z roku na rok konsulat RP w Tel Awiwie wydaje coraz więcej polskich paszportów, a liczba naszych obywateli w Izraelu systematycznie rośnie. Nie jest to jednak spowodowane migracją Polaków do Izraela, ale uzyskiwaniem obywatelstwa przez potomków Żydów pochodzących znad Wisły. http://www.fronda.pl/a/paszporty-gratis-zydzi-masowo-dostaja-polskie-obywatelstwo,35620.html
 • Madeleine Albright: W którą stronę zmierza Polska?
  .
  Warto wysłuchać nagrania w tym artykule >> http://wiadomosci.onet.pl/swiat/beata-szydlo-w-usa-dziennikarze-onetu-komentuja/f6lx49
 • Posłowie opozycji sabotowali prace Sejmu? Odpowiedź Kancelarii Sejmu
  .

  Niezalezna.pl zapytała Kancelarię Sejmu o to, czy wyjmowanie kart do głosowania w czasie sejmowych głosowań, podczas gdy dany polityk jest obecny na sali plenarnej jest zgodne z regulaminem Sejmu. http://niezalezna.pl/79303-poslowie-opozycji-sabotowali-prace-sejmu-mamy-odpowiedz-kancelarii-sejmu

  Poniżej publikuje informację, którą uzyskała w Biurze Prasowym Kancelarii Sejmu.
  “ Zgodnie z art. 7 ust. 4 pkt 1 Regulaminu Sejmu do podstawowych obowiązków posła należy „udział w głosowaniach podczas posiedzeń Sejmu i w komisjach sejmowych”.

  Analogicznie zagadnienie to jest ujęte w art. 3 i 13 ust. 1 ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora”. Zgodnie z tymi przepisami „Podstawowym prawem i obowiązkiem posła i senatora jest czynne uczestnictwo w pracach Sejmu lub Senatu oraz Zgromadzenia Narodowego, a także ich organów” (art. 3), a „Posła i senatora obowiązuje obecność oraz czynny udział w posiedzeniach Sejmu lub Senatu oraz Zgromadzenia Narodowego, a także ich organów, do których zostali wybrani” (art. 13 ust. 1).

  Zgodnie z art. 22 ust. 1 Regulaminu Sejmu za niewykonywanie obowiązków poselskich Komisja Regulaminowa i Spraw Poselskich może w drodze uchwały zwrócić posłowi uwagę, udzielić posłowi upomnienia lub nagany.

  Ponadto nieusprawiedliwiona nieobecność na posiedzeniu Sejmu lub niewzięcie udziału w więcej niż 1/5 głosowań zobowiązuje Marszałka Sejmu do potrącenia posłom 1/30 uposażenia poselskiego i diety parlamentarnej albo jednego z tych świadczeń, jeżeli tylko ono przysługuje posłowi (art. 24 Regulaminu Sejmu).

  Link do tekstu Regulaminu Sejmu:
  http://www.sejm.gov.pl/prawo/regulamin/kon7.htm

  Link do tekstu ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora:
  http://www.sejm.gov.pl/prawo/mandat/kon6.htm

  Z poważaniem,
  Biuro Prasowe Kancelarii Sejmu


  CZYLI KTOŚ SIĘ ZAINTERESOWAŁ TEMATEM >>> Co z posłami PO, PSL, Nowoczesna, i KUKIZ'15, ... którzy przez wyciągnięcie kart z urządzenia do głosowania zafałszowali wynik głosowania odnośnie liczby osób, które były na sali Sejmu, a WSTRZYMAŁY SIĘ od głosowania? Mam nadzieję że podpadną pod przepis: JEST CZŁOWIEK, TO i PARAGRAF SIĘ ZNAJDZIE. (:

  >>> http://ziut.neon24.pl/post/131085,czyzby-prezydent-duda-cierpial-na-kurza-slepote
 • Odpowiedz debila i chazara z PIS - Wa szczu
  Waszczykowski: Polska za akcesją Turcji do UE w niedalekiej przyszłości

  O poparciu Polski dla starań Turcji o akcesję do Unii Europejskiej zapewnił dzisiaj na wspólnej konferencji prasowej ze swoim tureckim odpowiednikiem szef MSZ Witold Waszczykowski. Polska popiera również zniesienie unijnych wiz dla obywateli tureckich.
  Jak widać łapka łapkę chazara syjonisty myje.
 • @kfakfa 22:21:44
  .
  Agentura jest nie tylko w opozycji. / Myślę, że jakby nie sam Kaczyński to już byśmy leżeli. - CIEKAW ABY JESTEM JAK DŁUGO POZWOLĄ MU ŻYĆ?
 • @Ziut
  Viktor Orbán i jego plan „Schengen 2”. To może być rewolucja w Europie! Premier Węgier zamierza przekonać przywódców państw Unii do swojego planu „Schengen 2” liczącego dziesięć punktów. Przewiduje on przede wszystkim nowe zasady ochrony granic zewnętrznych UE i swobodnego przemieszczania się na terytorium Wspólnoty. Zdaniem węgierskiego przywódcy jest nie do przyjęcia, by „ktoś w Brukseli podejmował decyzje za państwa Wspólnoty w sprawie rozwiązania problemów demograficznych i gospodarczych poprzez imigrację”. Mówił także o tym, że nie można zaakceptować unijnych planów w obecnym kształcie: „UE nie może stworzyć systemu, który określa obowiązkowe kwoty imigrantów, którzy mieliby być rozlokowani w każdym państwie członkowskim. Planowane referendum na Węgrzech w sprawie obowiązkowych kontyngentów migrantów jest ważne. Teraz, gdy mamy oficjalną propozycję Brukseli na stole, odczuwalna jest ogromna presja. […] Jeśli nie powstrzymamy Brukseli poprzez referendum, w rzeczywistości narzuci nam ona masy ludzi, z którymi nie chcemy żyć.” Pakiet nowych rozwiązań Viktor Orbán przedstawił na spotkaniu międzynarodowym partii centrowych i chadeckich (CDI) 15 kwietnia w Lizbonie. Według niego realizacja jego programu „jest konieczna, ponieważ propozycje Komisji Europejskiej w zakresie zarządzania kryzysem migracyjnym są błędne”. W najbliższych tygodniach węgierski rząd startuje z akcją upowszechniania planu premiera w krajach Grupy Wyszehradzkiej i w Niemczech. Potem w pozostałych stolicach UE.
  Źródło: kormany.hu
  Napisane przez Marta Borzęcka
  polskaniepodlegla.pl Ps..My Polacy też nie chcemy żadnych imigrantów – nachodźców. My mamy obowiązki wobec katolików Polaków z Kresów zesłanych w głąb Rosji, mamy obowiązki wobec 4 milionów naszych dzieci i wnuków wyeksmitowanych z Polski przez PO i PSL z powodu niszczenia miejsc pracy dla nich !! Jak długo będą nam narzucane jakieś idiotyczne „kwoty” przez Angelę i unię ??? Jeśli Angela i kraje zachodnie chcą zniszczyć swoją cywilizację i swoją narodową tożsamość, niech to sobie robią, ale nie nam !! Nie jesteśmy ani kolonią ani krajem im podległym zagrabionym przez wrogów, jesteśmy Polską niezawisłą i niech nam nie narzucają swoich idiotycznych decyzji !!
 • @Ziut
  https://ci3.googleusercontent.com/proxy/5JGjM67Lz8xlfFxlOZQhDyDo6PWHy6IHAcICT31BqjjewLKEnrGl9vQPXDE4antxmpPDyR9rrzh56jLCCFd5GrfPYHVUZSAMTmc=s0-d-e1-ft#http://pl.gatestoneinstitute.org/pics/large/1548.jpg Turecki cyrk w Waszyngtonie...Kiedy turecki prezydent, Recep Tayyip Erdogan (po lewej) przemawiał w Brookings Institution w Waszyngtonie w zeszłym miesiącu, jego ochroniarze napastowali, grozili i atakowali wielu dziennikarzy, którzy próbowali relacjonować z tego wydarzenia. Po prawej policjant, który wkracza, by bronić dziennikarza tureckiego przed ochroniarzami Erdogana.

  Narastający autorytaryzm w stylu Trzeciego Świata prezydenta tureckiego, Recepa Tayyipa Erdogana, przybiera nowy obrót: jest teraz widzialny również poza Turcją.

  Kiedy Erdogan wybierał się do Waszyngtonu na szczyt o bezpieczeństwie nuklearnym, dwóch dziennikarzy, których w zeszłym roku zapewnił, że „zapłacą wysoką cenę”, stanęło przed sądem pod zarzutem szpiegostwa i terroryzmu, z wiszącą nad ich głowami karą dożywocia. Ich działalność „szpiegostwa i terroryzmu” dotyczyła reportażu, jaki opublikowali w maju 2015 r., w którym opisali szczegółowo jak wywiad turecki transportował broń dla islamistów w Syrii.

  „To jest przeciąganie liny między tureckimi demokratami a autokratami” – powiedziałWall Street Journal jeden z tych „szpiegów/terrorystów”, Can Dundar – Świat zachodni od lat popiera Erdogana, a my mówimy im, że jest to zła decyzja nie tylko dla Turcji, ale i dla świata zachodniego”.

  Sprawa już wywołała kłótnię dyplomatyczną między Turcją a szeregiem krajów Unii Europejskiej po tym, jak Erdogan napadł na zagranicznych konsulów generalnych, którzy byli obecni przy pierwszym przesłuchaniu w sądzie w pokazie solidarności z dziennikarzami.

  Tymczasem ponownie pojawiła się paranoja turecka wokół szalonych twierdzeń, że cały świat połączył ręce, by spiskować przeciwko najwyższemu przywódcy Turcji. Wysocy dygnitarze rządowi ostro zjeżdżali Twitter i twierdzili, że „ocenzurował” hasztag stworzony dla Erdogana przez usunięcie #WeLoveErdogan ze swoich najwyżej trendujących tweedów.

  „Pytam pracowników Twittera: kto nakazał wam usunąć hasztag #WeLoveErdogan? Czy był to kraj, organizacja terrorystyczna, czy ktoś inny?” – minister sprawiedliwości, Bekir Bozdag powiedział dziennikarzom na dzień przed przybyciem Erdogana do Waszyngtonu – „Uważam, że jest to część globalnej akcji prowadzonej przeciwko naszemu prezydentowi”.

  Najwyraźniej, Twitter nie jest jedynym spiskowcem przeciwko tureckiemu przywódcy. Ministerstwo spraw zagranicznych Turcji wezwało ambasadora Niemiec i poprosiło go, by usunął z Internetuniemiecki program satyryczny, który wyśmiewał Erdogana, powodując tym dyplomatyczne spięcie z Niemcami.

  Niemcy, tak jak każdy wolny kraj, odmówiły cenzorowania satyry. Jak na ironię, próba zaprowadzenia cenzury przez Erdogana, obudziła ogromny przypływ zainteresowania tym filmem wideo, który do 31 marca obejrzało ponad cztery miliony widzów – dziesięć razy tyle ile ma normalna publiczność tego programu. Raz jeszcze represyjne zachowania Erdogana zamieniły się w samoośmieszenie.

  Potem przyszedł turecki cyrk w Waszyngtonie. 31 marca Erdogan miał mówić w Brookings Institution. Jego ochroniarze napastowali i fizyczne zaatakowali dziennikarzy, którzy próbowali relacjonować to wydarzenie; próbowali także siłą usunąć kilku dziennikarzy, choć byli oni na liście gości. Według Reporterów Bez Granic (RSF) personel Brookings powstrzymał ich przed wyrzuceniem dziennikarzy.

  Jeden z tureckich dziennikarzy, Adem Yavuz Arslan, został wykopany z budynku przy wejściu. Potem pracownik Brookings eskortował Arslana z powrotem do środka, ale ponieważ ochroniarze Erdogana nadal „atakowali go werbalnie, obrażali i grozili mu”, Brookings musiał wyznaczyć własnego ochroniarza, by siedział obok niego. „Ochroniarze Erdogana nie popełniają tych barbarzyńskich czynów wobec niezależnej prasy z własnej inicjatywy – powiedział Arslan Reporterom Bez Granic. – Jestem całkiem pewny, że mają takie rozkazy”. Ale na tym przedstawienie nie skończyło się.
  Amerykański reporter, który próbował filmować te ataki, dostał cios w klatkę piersiową. National Press Club był oburzony. „Widzimy coraz większy brak respektowania podstawowych praw człowieka i wolności prasy w Turcji – powiedział prezes Klubu, Thomas Burr. „Erdogan nie może eksportować takich nadużyć”.Według doniesień prasowych kilku innych dziennikarzy było zamieszanych w zmagania z ochroniarzami Erdogana. Inny dziennikarz turecki, Emre Uslu, powiedział, że przed wejściem ochroniarze kopali go w nogę i przeszkodzili w wejściu do środka.

  W tej sytuacji Erdogan tylko wzmocnił ośmieszania się. „Nie prowadzę wojny z prasą” – powiedział w wywiadzie dla CNN International. A potem kontynuował: „Nigdy nie zrobiliśmy niczego, by ograniczyć wolność słowa lub wolność prasy. Wręcz przeciwnie, prasa w Turcji była bardzo krytyczna wobec mnie i mojego rządu, atakując mnie bardzo poważnie. I niezależnie od tych ataków wykazywaliśmy wiele cierpliwości w sposobie odpowiedzi na te ataki”.

  Jak powiedział Aykan Erdemir, były członek opozycji w parlamencie tureckim [a obecnie stypendysta w Foundation for Defense of Democracies w Waszyngtonie], Erdogan może być „trującym składnikiem”: „Głowy państw nie chcą być z nim na tej samej fotografii …”
  Burak Bekdil: Popularny publicysta wychodzącej w języku angielskim gazety tureckiej „Hurriyet Daily News”.
  Oryginał angielski: Turkey’s Circus in Washington
  Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska
  Za: http://pl.gatestoneinstitute.org/7891/erdogan-waszyngton
 • @Ziut
  Zalewają nas imigranci z Ukrainy, a wpuszcza się ich tu lawinowo, ponieważ będą już niedługo potrzebni do zorganizowania Polskiego Majdanu!...Słubice: Imigranci z Niemiec zaczepiają i molestują kobiety! Mieszkanki polskiego miasta są przerażone! Poważne informacje napływają z przygranicznych Słubic. Radio Szczecin informuje, że imigranci z Niemiec przechodzą na polską stronę i zaczepiają mieszkańców polskiego miasta. Głównie kobiety. Radio Szczecin publikuje rozmowę z dziewczyną, która w Słubicach studiuje. Jej słowa są przerażające. W ostatnim czasie czuje trochę dyskomfort chodząc po Słubicach, ponieważ widać dużo imigrantów. Te osoby chodzą i zaczepiają, zwłaszcza kobiety. Moje trzy koleżanki miały niestety dosyć przykrą sytuację. Dwie zaczepiali słownie, a jedną mężczyzna zaczął dotykać – mówi Radiu Szczecin dziewczyna. Sytuacja jest na tyle poważna, że interwencję w tej sprawie podjął wojewoda Władysław Dajczak. Zarządzono dodatkowe patrole policji i straży granicznej.
  Imigranci do Polski przychodzą z Frankfurtu nad Odrą, w którym zostali zakwaterowani i który ze Słubicami łączy most.
  Radio Szczecin
  http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/6616-slubice-imigranci-z-niemiec-zaczepiaja-i-molestuja-kobiety-mieszkanki-polskiego-miasta-sa-przerazone
 • @kfakfa 22:21:44
  Zagrożenia egzystencjonalne ministra Waszczykowskiego!..Co zagraża życiu szefa polskiej dyplomacji Witolda Waszczykowskiego i całej Europie, a nawet ludzkości? Co wywołuje u niego potworne lęki, wręcz egzystencjonalne? Oczywiście Rosja! „Mamy zagrożenia egzystencjalne i nie egzystencjalne. Oczywiście działalność Rosji jest rodzajem zagrożenia egzystencjonalnego, ponieważ ta działalność może niszczyć kraje", dowodził Witold Waszczykowski podczas obrad Global Security Forum (GLOBSEC) unijnych państw środkowo-wschodniej Europy w Bratysławie.
  „I mamy nie egzystencjalne zagrożenia, takie jak terroryzm, jak wielkie fale migrantów oraz tzw. Państwo Islamskie".
  Właściwie nie wiem, jak reagować na takie stwierdzenia. Śmiać się czy płakać…. Wg szefa polskiej dyplomacji, terroryści zapewne strzelają kwiatami, detonują ładunki z perfumami, a ludzie masowo przy tym giną nie wiadomo dlaczego.
  Kuriozalne wypowiedzi polskiego dyplomaty poprzedziły bezpośrednio incydenty na Bałtyku, które wprawdzie Polska i USA uznały za zagrożenie bezpieczeństwa ze strony Rosji, a w rzeczywistości były bardzo niebezpieczną prowokacją przy rosyjskiej granicy ze strony obu państw, skrywających się pod płaszczykiem misji NATO.
  BAŁTYCKIE MANEWRY
  Na zaproszenie Polski, jeden z najbardziej nowoczesnych niszczycieli amerykańskich, USS „Donald Cook", uczestniczył na Bałtyku w polsko-amerykańskich manewrach i z polskim helikopterem na pokładzie, podpłynął blisko rosyjskich wód terytorialnych, stanowiących zewnętrzną, morską granicę Rosji oraz do bazy Floty Bałtyckiej w Bałtijsku. Z jego dosyć jednoznacznego zachowania wynikało, że prowadził rozpoznanie elektroniczne wybrzeża Obwodu Kaliningradzkiego i testował stosowny przez siły obronne FR system Aegis — w relacji z własnymi pociskami i baterii Patriot, planowanych do rozmieszczenia w Polsce.
  Niszczyciel jest trudno wykrywalny przez radary, przystosowany do walki elektronicznej i ataków jądrowych przy pomocy pocisków Tomahawk.
  Dzięki, szokującym Amerykanów, brawurowym manewrom samolotów bojowych Su-24 (11 i 12 kwietnia), Rosjanie wyłączyli mu całkowicie elektronikę i ze szpiegowania systemów obrony Rosji w tym rejonie, wyszły nici. Podobne naloty Su-24, i z podobnym skutkiem, zastosowano wobec USS „Donald Cook" dwa lata wcześniej, gdy pojawił się na Morzu Czarnym w ramach akcji USA NAVI, związanej z planowanym i uzgodnionym z Ukrainą, przejęciem przez Amerykanów rosyjskich baz wojskowych na Krymie.
  Ponieważ akcja niszczyciela na Bałtyku nie powiodła się, Amerykanie sięgnęli po swój samolot wywiadowczy RC-135 i wysłali go dwa dni później w stronę Bałtijska i Kaliningradu (14 kwietnia), ale i tego intruza spod rosyjskich granic przepędził samolot obrony powietrznej.
  Prowokacja amerykańsko-polska, pod szyldem NATO, z udziałem okrętu z misją szpiegowską i wyposażonego potencjalnie w broń jądrową — u granic morskich Rosji, mogła być przez Rosjan uznana za atak na ich kraj. I jeśli ktokolwiek zagrażał egzystencjonalnie ministrowi Waszczykowskiemu oraz Polsce i Europie, a nawet całej ludzkości, to na pewno nie Rosjanie, lecz Stany Zjednoczone.
  HISTERYCZNE ODWRACANIE KOTA OGONEM
  Prawda ta nie dociera zupełnie do świadomości szefa polskiej dyplomacji Witolda Waszczykowskiego i innych polskich polityków, jak i polskich mediów. Jak mantrę powtarzają amerykańskie propagandowe slogany. Dla szefa MSZ RP — reakcja Rosji, to…. egzystencjonalne zagrożenie, dla rzecznika MON RP Bartłomieja Misiewicza, to „typowe prowokacyjne zachowanie Rosjan, demonstrujące wrogość do NATO", a dla byłego szefa MON Tomasza Siemoniaka z PO — „przeloty były wymierzone w Polskę, Stany Zjednoczone i cały Sojusz".
  Skuteczne przeloty rosyjskich pilotów określono, jako niezgodne z „profesjonalnymi normami sił zbrojnych operujących w pobliżu siebie na wodach międzynarodowych i w międzynarodowej przestrzeni powietrznej" (Josh Earnest, rzecznik Białego Domu), zagrażające bezpieczeństwu (część prelegentów na obradach GLOBSEC), "niebezpieczne zdarzenie" (Marek Ziółkowski, sekretarz stanu MSZ RP), „absolutnie niedopuszczalne", „prowokację Rosji" i „niebezpieczny zgrzyt, stawiający pod znakiem zapytania powrót do rozmów w ramach Rady NATO-Rosja" (Tomasz Siemoniak). Jako „lekkomyślne prowokacyjne i niebezpieczne" ocenił przeloty Rosjan nad USS "Donald Cook" John Kerry, szef amerykańskiej dyplomacji, postraszył też, że rosyjskie samoloty mogły być zestrzelone, „zgodnie z zasadami prowadzenia działań wojennych".
  Prowadzenie „działań wojennych" niszczycielem mającym Tomahawki na pokładzie, jakieś 65 km od granicy z Rosją i zestrzelenie samolotu rosyjskiej obrony lotniczej nieopodal Polski, na pewno nie zminimalizowałoby „egzystencjonalne zagrożenie", jakie odczuwa minister Witold Waszczykowski. Chociaż wątpię, czy choć przez moment polski minister racjonalnie zastanowił się, czym takie strzelenie mogłoby skutkować dla niego, Polski, i Europy, nie wyłączając całej ludzkości. Widać zapomniał, gdy matka strofowała go, by nie bawił się zapałkami, bo może wywołać pożar.
  WASZCZYKOWSKI CONTRA TOWNSEND
  Podczas obrad GLOBSEC, minister Waszczykowski żarliwie deklarował: „Oczekujemy obecności, obecności, obecności. Obecność wojsk z różnych krajów NATO mogłaby być symbolem determinacji do obrony wschodniej flanki". Obrony oczywiście, przed Rosją.
  Niestety, marzenie ministra Waszczykowskiego raczej się nie spełni i dalej będzie odczuwał zagrożenie egzystencjonalne. Szefowa niemieckiego MON Ursula von der Leyen i sekretarz stanu Departamentu Obrony USA James Townsend, oblali go kubłem zimnej wody i poinformowali, że NATO nie planuje umieszczenia baz NATO w Polsce. „Bez baz, baz i baz", przedrzeźniał polskiego ministra James Townsend. Planowany szczyt NATO w Warszawie raczej tego stanowiska — nie zmieni. Prowokacje na Bałtyku na nic się zdały.
  NATO ZARZĄDZA LĘKIEM I STRACHEM
  Współczesna Rosja i jej odradzająca się siła militarna, u jednych wzbudza podziw, u innych respekt i szacunek, u niektórych bezsilny gniew i ledwo skrywaną agresję, a u jeszcze innych lęki, nawet egzystencjonalne.
  Obecne władze III RP są przekonane, że silna Rosja na Polskę napadnie. Wojskowi NATO systematycznie podsycają te lęki. „Moskwa ma wystarczająco sporo uzbrojenia przy wschodnich granicach Sojuszu, by zagrozić krajom bałtyckim i Polsce. Czekają (Rosjanie) na moment i sprawienie niespodzianki", dowodzi gen. Petr Pavel przewodniczący Komitetu Wojskowego NATO, jeden z prelegentów GLOBSEC.
  Nikt nie zastanawia się nad absurdem takiej tezy. Polscy politycy przyjmują deklarowane przez NATO zagrożenie — na wiarę.
  Trudno dziwić się, że taki minister Waszczykowski trzęsie gaciami w egzystencjonalnym lęku przed Rosją. On nie myśli, on odbiera emocjonalnie sygnały i miota się w ich niewoli.
  Zwłaszcza, że ten sam gen. Pavel dowodził, że w wojnie hybrydowej, na którą minister Waszczykowski jest równie uczulony, jak na egzystencjonalne zagrożenie, Rosjanie są inteligentniejsi, prowadzą bardziej wyszukaną, bardziej zaawansowaną i subtelną propagandę, „której celem jest dezinformacja", i to jednocześnie na wielu płaszczyznach.
  Cała ta rosyjska wojna hybrydowa uważa gen. Pavel, „ma sprawić by, ludzie nie wiedzieli, komu wierzyć, skupia się również na tworzeniu atmosfery niepewności i nieufności. W takim środowisku dużo łatwiej o budowanie systemu wpływów" twierdzi Petr Pavel, „w tym zakresie Rosja wykonuje bardzo sumienną pracę". Rosjanie, jego zdaniem „finansują różnego rodzaju ośrodki badawcze, grupy społeczne i partie. Wykorzystują też nasze błędy w doskonaleniu swojej strategii".
  I jak tu się nie lękać egzystencjonalnie Rosji, skoro potrafi skutecznie przekonać do siebie racjonalnie myślących ludzi, i co gorsze, podważyć zaufanie do NATO?
  Nic dziwnego, że unijne kraje Europy środkowo-wschodniej, w tym nadbałtyckie i Polska, pod wpływem absurdalnych tez polityków i wojskowych Sojuszu Północnoatlantyckiego (i stojących za jego plecami Stanów Zjednoczonych), bojąc się silnego i inteligentnego wschodniego sąsiada, walczą z rosyjskimi dziennikarzami, bo „zagrażają bezpieczeństwu narodowemu", jak redaktor Leonid Swiridow w Polsce, z rosyjską nauką, kulturą, mediami, bo serwują niewygodne prawdy. Jednocześnie pozwalają się wciągać bezmyślnie w niebezpieczne prowokacje wobec Rosji.
  SZUKANIE RATUNKU… W TURCJI
  Po niepowodzeniach osobistych w Bratysławie, a wojskowych na Bałtyku, minister Waszczykowski udał się do Turcji w poszukiwaniu leku na swoje egzystencjonalne lęki. Obawiam się jednak, że tam go akurat nie ma, a odczuwanie zagrożenia egzystencjonalnego ze strony Rosji, po wizycie w Ankarze raczej u niego wzrośnie.
  Zofia Bąbczyńska-Jelonek, publicystka polska
 • @kfakfa 22:21:44
  Negatywne skutki będą przede wszystkim dla Europy, którą tak duży i zaniedbany kraj jak Ukraina, pogrąży ostatecznie. MSW poleciło w akademiku usunąć Polskich studentów i przyjąć banderowskich !? Przewiduję, że ta banda i to zniszczy lub spali bo polskie !
 • Katolicy bardziej antysemiccy niż reszta społeczeństwa, w tym muzułmanie?
  Rada Europy przyjęła skandaliczną rezolucję

  Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy wezwało do konsekwentnej i zdecydowanej walki z antysemityzmem. W przyjętej rezolucji stwierdzono, że w ubiegłym roku w Europie wzrosła nietolerancja i liczba antysemickich ataków.

  W rezolucji podkreślono, że mimo doświadczeń historii, która ukazała, do czego mogą doprowadzić uprzedzenia i antysemityzm, wrogość wobec społeczności żydowskiej nadal jest zagrożeniem. Podkreślono, że żadne państwo nie jest wolne od fenomenu antysemityzmu, który w wielu krajach się nasila. Według Zgromadzenia, fundamentalne znaczenie ma zaangażowanie się polityków w walkę z tym zjawiskiem i publiczne potępienie takich zachowań. >> http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/289707-katolicy-bardziej-antysemiccy-niz-reszta-spoleczenstwa-w-tym-muzulmanie-rada-europy-przyjela-skandaliczna-rezolucje

  JAKBYM "HANKĘ BUFETOWĄ" SŁYSZAŁ / CIEKAWE CO ONI SZYKUJĄ NA 7 MAJA POGROM ŻYDÓW?
 • ...
  Marczuk: 500 plus dla cudzoziemców - jeśli w Polsce pracują i mieszkają
  http://finanse.wp.pl/kat,1033699,title,Marczuk-500-plus-dla-cudzoziemcow-jesli-w-Polsce-pracuja-i-mieszkaja,wid,18282935,wiadomosc.html | 2016-04-21
  [Czyż Allah nie jest Akbar... - red.]
 • ...
  Merkel chce otworzyć islamistom bramy Europy!
  Jeżeli Turcja wejdzie do UE, jak chce tego kanclerz Angela Merkel, nastąpi przyspieszona islamizacja Europy – z dr. hab. Adamem Bieńkiem adiunktem w Katedrze Arabistyki w Instytucie Orientalistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego rozmawia Anna Wiejak
 • ...
  FAKTY O ISLAMIE:
  - muzułmanie mogą robić z niewiernymi co chcą, w tym wprowadzać ich w błąd, okłamywać, okradać, gwałcić, mordować, zajmować ich ziemie (i tak potraktują, w odpowiednim czasie, wszystkich tych u których goszczą/dotychczasowych gospodarzy)...!!!
  - muzułmanie MUSZĄ nawracać, zabijać i powinni ginąć za tą ideologię/w imię interesu tego beneficjentów...!!!
  - gdy dalej będzie dopuszczać się do tego propagowania/rozprzestrzeniania, wpuści muzułmanów, to nie będzie wielokulturowości, tylko jedna „kultura”: ISLAMSKA...!!!
  - ta ideologia jest aż nadto, odpowiednio, głupia, absurdalna, utopijna, destrukcyjna/zła, by odniosła, zgodnie z naturą większości ludzi, którą to naturę kształtują psychopaci i współpracujący z nimi debile, sukces...!!!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY