Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
658 postów 4439 komentarzy

"Orzeł" - Pismo sympatyków Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

Czas na polską "Ustawę o zagranicznych agentach"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

KOD rozmawia "z różnymi organizacjami ze świata", ... które chcą dawać pieniądze. - Państwo Polskie powinno wiedzieć, i kontrolować, kto finansuje "zagranicznych agentów" lobbujących w polskiej polityce, w sprawach niekoniecznie dobrych dla Polski.

 >>   //ziut.neon24.pl/post/131508,czas-na-polska-ustawe-o-zagranicznych-agentach

05.05.2016 / Dziennik.pl: "Niedługo będziemy gotowi, żeby przyjmować pieniądze ze świata.Jeśli jedno państwo chce się wyłamywać, to nic dziwnego, że inni członkowie wspólnoty chcą wspierać powrót na ścieżkę, która jest uznawana za właściwą." - mówi Mateusz Kijowski w rozmowie z Magdaleną Rigamonti, >> //wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/519893,mateusz-kijowski-niedlugo-bedziemy-gotowi-zeby-przyjmowac-pieniadze-ze-swiata.html

Na pytanie czy Kijowski rozmawia na ten temat z bogatymi biznesmenami, odpowiedział on, że: "Nie, to nie są żadni bogaci panowie, tylko organizacje zajmujące się demokracją i społeczeństwem obywatelskim."

Warto jednak zauważyć, że jednym z czołowych "filantropów w tej dziedzinie" jest  George Soros. -  Wraca więc sprawa finansowania KOD-u, ... o której pisałem wcześniej w notce pt. "Kijowski: Bohater, ... za pieniądze George'a Soros'a?"   >>    //ziut.neon24.pl/post/130683,kijowski-bohater-za-pieniadze-george-a-soros-a

Temat zakończony notką pt. "Alle numer! Czyżbym zmienił plany Kijowskiego, ... i Obamy?"  >>>  //ziut.neon24.pl/post/130784,alle-numer-czyzbym-zmienil-plany-kijowskiego-i-obamy

Jeśli niedługo KOD będzie gotów na przyjmowania "pieniędzy ze świata", na to samo powinno się przygotować Państwo Polskie, uchwalając polską "Ustawę o zagranicznych agentach".

Aby nie być zakrzyczanym o "zamach na demokrację" ustawa ta powinna być wzorowana na Foreign Agent Registration Act (FARA), zwany także McCormack Act, od nazwiska senatora, którą ją wprowadził, którą USA wprowadziło już w 1938 roku: 

FARA została zaprojektowane, by „chronić bezpieczeństwo narodowe i wewnętrzne, politykę zagraniczną USA, poprzez żądanie ujawnienia osób prowadzących propagandę polityczną i inną aktywność na rzecz zagranicy”. „Rząd i naród amerykański będąc poinformowany może ocenić tę działalność w odpowiednim świetle”. [FARA].

USA nie zabraniały reprezentować u siebie zagranicznych interesów, ani uprawiać propagandy, udostępniały jedynie wiedzę, kto ją szerzy, by społeczeństwo było świadome źródeł jej pochodzenia. Bo przecież równie ważne temu -CO się mówi, jest przecież - KTO mówi. I kto płaci.

FARA zobowiązuje osoby i instytucje, które pracują dla zagranicznych sponsorów, do zarejestrowania się jako  „zagraniczni agenci”,  ujawnienia wszystkich dochodów i wydatków i udostępnienia każdego dokumentu oraz informacji o swojej działalności Departamentowi Sprawiedliwości. Każdy dokument wydany przez taki podmiot musi mieć w stopce informację, że jest przygotowany przez „zagranicznego agenta”.  - Z przepisów ustawy można ukarać grzywną do 10 tysięcy dolarów lub do 5 lat więzienia. -  Polecam artykuł Andrzeja Szcześniaka na ten temat  >>>  //szczesniak.pl/2563

LIDER .NOWOCZESNEJ, ... TEŻ ZARABIA "W NOWOCZESNY SPOSÓB"? 

18.01.14  /  Szczesniak.pl: USA i zagraniczni agenci wpływu

Czy państwo powinno bronić swoich interesów przez obcymi wpływami? Z jednej strony sama konstrukcja dzisiejszego systemu politycznego („Państwo jako właściciel i regulator”) powoduje, że państwo jest zdezintegrowane i podlega szerokim naciskom wewnętrznym – przedsiębiorstw, mediów, organizacji. -   Ale co się dzieje, gdy wpływ, oddziaływanie pochodzą z zewnątrz kraju?

Może bowiem dojść do takiej sytuacji, gdy pojawia się bardzo aktywny  „obywatelski komitet na rzecz...”,który z dużym rozgłosem zachęca państwo do czegoś lub zniechęca.

Tak było w USA, gdy w 1991 r. pojawił się komitet „Obywatele na rzecz wolnego Kuwejtu”. Zaangażowane było 20 firm pijarowskich, prawniczych, lobbystycznych, by zachęcić Amerykę do wojny z Irakiem. Jednak za „obywatelami” stały pieniądze rządu Kuwejtu – i to niemałe – 11,9 miliona dolarów, które znalazły się w kilka dni po inwazji Kuwejtu przez Irak. Rząd USA nie był pewny swej reakcji, rozważano sankcje handlowe. [01]

Właśnie Stany Zjednoczone Ameryki Północnej są dobrym przykładem reakcji państwa na obce wpływy i propagandę. W 1938 r. USA wprowadziło ustawę "o rejestracji zagranicznych agentów”, Foreign Agent Registration Act (FARA), zwany także McCormack Act, od nazwiska senatora, którą ją wprowadził. / ... /

FARA została zaprojektowane, by „chronić bezpieczeństwo narodowe i wewnętrzne, politykę zagraniczną USA, poprzez żądanie ujawnienia osób prowadzących propagandę polityczną i inną aktywność na rzecz zagranicy”. „Rząd i naród amerykański będąc poinformowany może ocenić tę działalność w odpowiednim świetle”. [FARA].

USA nie zabraniały reprezentować u siebie zagranicznych interesów, ani uprawiać propagandy, udostępniały jedynie wiedzę, kto ją szerzy, by społeczeństwo było świadome źródeł jej pochodzenia. Bo przecież równie ważne temu -CO się mówi, jest przecież - KTO mówi. I kto płaci.

FARA zobowiązuje osoby i instytucje, które pracują dla zagranicznych sponsorów, do zarejestrowania się jako„zagraniczni agenci”,ujawnienia wszystkich dochodów i wydatków i udostępnienia każdego dokumentu oraz informacji o swojej działalności Departamentowi Sprawiedliwości.Każdy dokument wydany przez taki podmiot musi mieć w stopce informację, że jest przygotowany przez „zagranicznego agenta”.  - Z przepisów ustawy można ukarać grzywną do 10 tysięcy dolarów lub do 5 lat więzienia.

Głównym celem przepisów jest przejrzystość, czyli dostarczenie wiedzy państwu i obywatelowi amerykańskiemu na temat swojej działalności. Dzięki transparentności państwo ma wiedzę, jakie - poprzez kogo i dla kogo - środki finansowe płyną z zagranicy, by oddziaływać na amerykańską politykę. Może podjąć odpowiednie działania, a naród jest poinformowany o źródłach informacji, obcych państwach i osobach, które próbują wpłynąć na politykę USA.

Wymogi są ostre - podobnie jak przy amerykańskich wizach, na których pytania w rodzaju: „czy uprawiałeś prostytucję” czy „prowadziłeś działalność terrorystyczną” - skarżył się polski prezydent Komorowski. Pytania prześwietlają aplikanta głęboko: „czy popełniłeś przestępstwo, za które nie zostałeś aresztowany?”, „czy byłeś związany z jakąś organizacją...”. Wiele osób związanych z obcymi wywiadami zostało skazanych właśnie za brak rejestracji FARA.

Skutkiem dzisiejszego prawa jest to, że instytucjami, które się rejestrują poprzez FARA są agencje promujące turystyczne atrakcje swoich krajów. Inną grupą są firmy PR-owskie, które mają zadania od innych rządów „rozwijania i polepszania stosunków między...”. Byli politycy, jak Bob Dole, pracujący dla Tajwanu, także rejestrują się w spisie Departamentu Sprawiedliwości. Lobbyści korporacji zagranicznych częściej się rejestrują wg Lobbying Disclosure Act z 1995 roku, a organizacje pozarządowe rejestrują się przy Kongresie, gdyż wtedy wymogi są znacznie łagodniejsze.

FARA powstała w atmosferze przygotowań do wojny, poprzedziły go prace komisji McCormacka badającej „antyamerykańską propagandę” („Un-American Activities Authorized to Investigate Nazi Propaganda and Certain Other Propaganda Activities”), pracującej w latach 1934-37. Towarzyszyły jej także powołanie w 1938 r w Kongresie „Specjalnego Komitet ds. działalności anty-amerykańskiej” (Special Committee on Un-American Activities), który prowadził publiczne dochodzenie na temat rozmiarów, celów i zasięgu anty-amerykańskiej propagandy i dywersji ideologicznej.

Po II wojnie ostrze tych instytucji i wielu innych, skierowało się w kierunku komunizmu. Gdy już dawno minęło zagrożenie wojenne, walka ideologiczna z nazizmem i bolszewizmem osłabła, w 1966 roku złagodzono ustawę, przenosząc ciężar z propagandy politycznej na lobbing, głównie ekonomiczny. Z zakresu ustawy wyłączone są organizacje pozarządowe, które działają w sprawach kultury, sztuki, zdrowia i innych. NGO's zaangażowane w politykę w rodzaju Reporters Without Borders, Amnesty International – nie są objęte tą ustawą. Mogą być z niej skazane, jednak wtedy, gdy przekroczą dość szeroką listę wyjątków od jej obowiązywania. Dzisiaj ustawa jest skierowana przeciw lobbingowi głównie gospodarczemu, gdyż w sferze politycznej, to USA decydują o standardach i wartościach, obowiązujących w świecie, nie obawiają się więc obcej propagandy. Z drugiej strony szeroko współpracują z organizacjami pozarządowymi, traktując je jako narzędzie swojej „soft power”.

Ustawa się przydaje i dzisiaj, o czym świadczy wyrok na Syed Ghulam Nabi Fai, który poprzez media próbował wpływać na rząd Stanów w sprawie Kaszmiru, a nie zarejestrował swej działalności wg wymogów FARA. Na swoją działalność otrzymał 3,5 mln $ od pakistańskiego ISI. Z przepisów FARA został także zatrzymany iracki imigrant, który dostarczał do kraju informacje o opozycji irackiej w USA.

Andrzej Szczęśniak, 18 styczeń, 2014

CO WARTO ZAUWAŻYĆ NA ZDJĘCIU?

Od prawej: Bronisław Komorowski pRezydent Polski; "tzw. prof." Władysław Bartoszewski; Anna Komorowska żona prezydenta, ... w głębi miliarder George Soros, który za pośrednictwem swoich organizacji charytatywnych i żony Gorbaczowa, dotarł do samego Gorbaczowa, który zainicjował "pieriestrojkę".  -  Amerykański miliarder George Soros to człowiek, który od samego początku bierze czynny udział w reformowaniu Europy Wschodniej polegającej na "prywatyzacji", czyli wykupowaniu dóbr Narodowych za grosze - Można podejrzewać, że to on zlecił prywatyzację Lasów Państwowych.  - Wiadomo też, że to żydowscy finansiści amerykańscy sfinansowali rewolucję 1917 r. w Rosji, a pieniądze Sorosa,  jeśli dobrze słyszałem , buszują teraz po Ukrainie.

<>

Βy William Engdah 

EIR Investigation Executive Intelligence Review, Nov.1/1996

//hermesthescholar.blogspot.ca/2012/01/secret-financial-network-behind-wizard.html
 
What Soros means by "open," is a society that allows him and his financial predator friends to loot the resources and precious assets of former Warsaw Pact economies. By bringing people like Jeffrey Sachs or Sweden's Anders Aslund and their economic shock therapy into these economies, Soros lays the groundwork for buying up the assets of whole regions of the world at dirt-cheap prices.
 
Soros zatrudnił swojego przyjaciela z Harvard University, ekonomistę  Jeffery'a Sachsa , który poprzednio był doradcą ekonomicznym rządu boliwijskiego i doprowadził do przejęcia gospodarki boliwijskiej poprzez kartel narkotykowy [tzw. “korporację bananową” {ochroniarzy} - St.T.].
 
“The Secret Financial Network Behind "Wizard" George Soros”.
Oto tłumaczenie fragmentu tego artykułu na język polski:
 
"Soros był osobiście odpowiedzialny za wprowadzenie terapii szokowej we wschodzących gospodarkach wschodnio-europejskich po 1989 r. Rozmyślnie zachęcał słabe nowe rządy we wschodniej Europie do wprowadzania szalonej, drakońskiej polityki, która umożliwiła jemu oraz jego żarłocznym finansowym kamratom jak Mark Rich oraz Shaul Eisenberg wykupić zasoby dużej części gospodarek we Wschodniej Europie po absurdalnie niskich cenach.
 
W 1989 r. Soros zorganizował tajne spotkanie pomiędzy "reformatorskim" rządem premiera Mieczysława Rakowskiego a liderami nielegalnych wówczas Związków Zawodowych "Solidarność". Z wiarygodnego polskiego źródła wiemy, że na tym spotkaniu Soros zaproponował następujący "plan" dla Polski Komuniści muszą dopuścić do władzy przedstawicieli [tej nowej] Solidarności, aby zyskać zaufanie społeczne.
 
Następnie rząd musi doprowadzić państwowe przedsiębiorstwa do bankructwa, stosując astronomicznie wysokie oprocentowanie, wstrzymując kredyty państwowe, obciążając firmy długiem niemożliwym do spłacenia.
 
(Informacja o spotkaniu Bronisława Geremka ze Stanisławem Cioskiem, wysłannikiem gen. Jaruzelskiego, dotycząca wymienionych / bezrobocie, zmiany własnościowe, pieniądz / znajduje się w archiwach państwowych.)
 
Wówczas, Soros obiecał że namówi swoich przyjaciół, międzynarodowych biznesmenów, aby przybyli do Polski jako potencjalni nabywcy przedsiębiorstw państwowych. Jako przykład takiego postępowania może posłużyć plan dotyczący prywatyzacji Huty Warszawa. Według ekspertów z branży metalurgicznej, wybudowanie takiego kompleksu metalurgicznego od zera kosztowałoby zachodni koncern około 3-4 miliardy dolarów. Kilkanaście miesięcy później polski rząd zgodził się wziąć na siebie długi przedsiębiorstwa oraz sprzedać Hutę Warszawa za $ 30 milionów, międzynarodowej firmie Lucchini z siedzibą w Mediolanie.
 
Soros zatrudnił swojego przyjaciela z Harvard University, ekonomistę Jeffery'a Sachsa, który poprzednio był doradcą ekonomicznym rządu boliwijskiego i doprowadził do przejęcia gospodarki boliwijskiej poprzez kartel narkotykowy [tzw. “korporację bananową” {ochroniarzy} - St.T.].
 
Dla zrealizowania swojego planu w stosunku do Polski Soros powołał Fundacje im. Stefana Batorego, która była oficjalnym sponsorem prac Sachsa w latach 1989-1990.
Soros zwierzył się kiedyś, że nawiązał przyjacielskie stosunki z głównym doradcą Wałęsy, Bronisławem Geremkiem.
 
Spotkał się również z ówczesnym prezydentem, Generałem Wojciechem Jaruzelskim, który wyraził zgodę na utworzenie fundacji. Soros współpracował ściśle z szarą eminencją ministra finansów Leszka Balcerowicza - Witoldem Trzeciakowskim.
Utrzymywał również serdeczne stosunki z samym Balcerowiczem, który wprowadzał w Polsce terapię szokową.
 
Soros wspomniał, że na wskutek dużej presji zachodnich kół polityczno-biznesowych, Wałęsa zgodził się pozostawić Balcerowicza na stanowisku ministra finansów, kiedy został prezydentem Polski.A co zrobił Balcerowicz, zamroził płace w czasie kiedy przedsiębiorstwa państwowe znalazły się na krawędzi bankructwa na wskutek odcięcia kredytów państwowych. Produkcja przemysłowa wówczas spadła o 30% w czasie dwóch lat.
 
Soros przyznał, że zdawał sobie doskonale sprawę z tego, iż terapia szokowa może doprowadzić do zamykania zakładów przemysłowych, olbrzymiego bezrobocia a nawet do niepokojów społecznych. Dlatego naciskał władze komunistyczne, aby włączyły przedstawicieli Solidarności do rządu, co ułatwiłoby zapobieganie protestom społecznym. Poprzez Fundacje Batorego Soros współpracował z ambasadą USA w Warszawie oraz z głównymi przedstwicielami mediów takimi jak Adam Michnik, wprowadzając faktycznie cenzurę w temacie terapii szokowej, eliminując jakąkolwiek krytykę.

 

KOMENTARZE

 • CZAS NA POLSKĄ "USTAWĘ O ZAGRANICZNYCH AGENTACH"
  .
  KOD rozmawia "z różnymi organizacjami ze świata", ... które chcą dawać pieniądze. - Państwo Polskie powinno wiedzieć, i kontrolować, kto finansuje "zagranicznych agentów" lobbujących w polskiej polityce, w sprawach niekoniecznie dobrych dla Polski.

  >> http://ziut.neon24.pl/post/131508,czas-na-polska-ustawe-o-zagranicznych-agentach

  05.05.2016 / Dziennik.pl: "Niedługo będziemy gotowi, żeby przyjmować pieniądze ze świata.Jeśli jedno państwo chce się wyłamywać, to nic dziwnego, że inni członkowie wspólnoty chcą wspierać powrót na ścieżkę, która jest uznawana za właściwą." - mówi Mateusz Kijowski w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.

  Na pytanie czy Kijowski rozmawia na ten temat z bogatymi biznesmenami, odpowiedział on, że: "Nie, to nie są żadni bogaci panowie, tylko organizacje zajmujące się demokracją i społeczeństwem obywatelskim."

  Warto jednak zauważyć, że jednym z czołowych "filantropów w tej dziedzinie" jest George Soros. - Wraca więc sprawa finansowania KOD-u
 • .
  http://m.neon24.pl/7c7a7e0e8a2107a394030aa0dd31cf33,0,0.jpg
 • Jak napaść na państwo (całość) Jurij Bezmienow
  >> https://www.youtube.com/watch?v=lWIpFvGrNak

  Transkrypcja wykładu Jurija Bezmienowa
  >> https://www.piens.pl/polska-jest-podbijana-marsze-kod-to-destabilizacja-drugi-etap-napasci-na-panstwo-poznaj-teorie-wojny-sun-tzu/
 • Witold Gadowski: O dziewczynkach z zapałkami, kawiorowej lewicy i potrzebie głębokich zmian
  >> https://www.youtube.com/watch?v=xRFzCykuHLg
 • PodziemnaTV: Robią nas w konia: Ryszard Petru i NowoczesnaPL
  Na czym polega szwindel #117 >> https://www.youtube.com/watch?v=yUUbxHnl_Yg
 • @Ziut 18:54:56
  Swoją drogą dobry czap ten Kijowski że mu się tak żwawo dolna szczęka rusza...nie ma jak służbom, a tu już pół roku na okrzepnięcie mija, takiej
  wiadomości przespać, i wnioski ustawowe oczywiste.
 • @rymark 23:09:01
  "Nie, to nie są żadni bogaci panowie, tylko organizacje zajmujące się demokracją i społeczeństwem obywatelskim." - Warto jednak zauważyć, że jednym z czołowych "filantropów w tej dziedzinie" jest George Soros.

  - TAK, ŻEBY SIĘ TAK WYGADAĆ TO TRZEBAMIEĆ POLUZOWANĄ SZCZĘKE, .... ALE ŻEBY OPUBLIKOWAĆ TO W DZIENNIK.PL?

  ... to czyjaś specjalna robota. / Bóg komuś zapłać! (:
 • Kijowski: Stworzył nas Kaczyński
  Każdą organizację buduje ten, kto z nią walczy. A z KOD walczą PiS i jego prezes – mówi Mateusz Kijowski >> http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/941348,kijowski-stworzyl-nas-kaczynski.html

  I Z TYM SIĘ TRZEBA ZGODZIĆ, ... SIŁA PiS "PRZEWROTNOŚĆIĄ" KOD-u STOI (:

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY