Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
700 postów 4619 komentarzy

"Orzeł" - Pismo sympatyków Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

Skandal! PiS chce przekazać Treblinkę żydokomunie!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ministerstwo Kultury chce przejąć od władz Mazowsza Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince i powierzyć jego prowadzenie Żydowskiemu Instytutowi Historycznemu.

Łączyć się to ma też z przekazaniem kilkudziesięciu hektarów terenu po dawnych nazistowskich obozach.

02 Maj 2016  |  Muzeum w Treblince, które przez ostatnie lata odpierało antypolską nagonkę rozpętaną przez Jana Tomasza Grossa książką Złote żniwa i którego dyrektor przeprowadził na szeroką skalę badania dokumentujące ofiarę i poświęcenie Polaków zamieszkujących okolice obozu i pomagających Żydom, może przejść spod zarządu samorządowego na stan placówek muzealnych ministerstwa kultury, a następnie zostać przekazane pod pieczę Żydowskiego Instytutu Historycznego!  - donosi portal WarszawskaGazeta.pl >> //warszawskagazeta.pl/kraj/item/3739-tylko-u-nas-pis-oddaje-treblinke-zydowskiemu-instytutowi-historycznemu

To nie wygląda na głupotę,  to wygląda na sabotaż!   -   Przecież niedawno uchwalono ustawę o ochronie polskiej ziemi,   ...  a tu się dowiadujemy, że kilkadziesiąt hektarów terenu po dawnych obozach, pod pretekstem zmiany instytucji prowadzącej Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince trafi pod kuratelę  Żydowskiego Instytutu Historycznego    politycznego spadkobiercę Centralnego Komitetu Żydów Polskich.

Centralny Komitet Żydów w Polsce (CKŻP) (jidysz צענטראל קאמיטעט פון די יידו אין פוילו; Centraler Komitet fun di Jidn in Pojln)   –   polityczne przedstawicielstwo Żydów w Polsce w latach 1944–1950.  -  CKŻP powołany został 12 listopada 1944 jako następca Tymczasowego Centralnego Komitetu Żydów Polskich (TCKŻP)   / ... /  Utworzona przy TCKŻP Komisja Historyczna, przekształcona została w Centralną Żydowską Komisję Historyczną.   W maju 1947 Komisję przekształcono w   Żydowski Instytut Historyczny>>>  https://pl.wikipedia.org/wiki/Centralny_Komitet_%C5%BByd%C3%B3w_Polskich

Wikipedia:  "Od roku 1946 większość (80%) środków finansowych CKŻP pochodziła z dotacji American Jewish Joint Distribution Committee  (JDC).   Komitet koordynował repatriację, osadnictwo i pomoc dla repatriantów." 

Jeśli JDC komuś nic nie mówi, to powinien wiedzieć, że:  American Jewish Joint Distribution Committee, JDC, zwany też w skrócie Joint (ang. Amerykańsko-Żydowski Połączony Komitet Rozdzielczy) - organizacja non-profit założona w USA w 1914 roku. Jej fundusze pochodzą głównie z datków amerykańskich Żydów. >>>  W Polsce Joint wspiera organizacje żydowskie, między innymi Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce  oraz Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP.  

ZACZYNACIE "JARZYĆ"!  - ZIEMIĘ W POLSCE MOGĄ KUPOWAĆ ROLNICY,  ...  i   ZWIĄZKI WYZNANIOWE.

American Jewish Joint Distribution Committee, JDC  w latach trzydziestych XX wieku prowadziło wykup gruntów w Palestynie,  co w konsekwencji doprowadziło do migracji Żydów z Europy i powstanie w 1948 roku państwa Izrael. 

TA POPRAWKA UMOŻLIWIAJĄCA KUPNO ZIEMI PRZEZ ZWIĄZKI WYZNANIOWE TO NIE PRZYPADEK,  ... TO FURTKA DO WYKUPU ZIEMI PRZEZ ŻYDÓW z USA i IZRAELA. /  KTO WIE, MOŻE UCHWALONA POD TEN KONKRETNY PRZYPADEK, ... KTÓRYCH NA PEWNO BĘDZIE WIĘCEJ.

Ustawa o zagranicznych agentach potrzebna od zaraz!    >>   //ziut.neon24.pl/post/131508,czas-na-polska-ustawe-o-zagranicznych-agentach

 *** UWAGA!  Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, w którym fałszują polską historię też jest pod kuratelą Żydowskiego Instytutu Historycznego

Andrzej Leszek Szcześniak w swojej książce "JUDEOPOLONIA II" na stronie 121 pisze: Tajny ośrodek władzy / W tworzeniu mafijnego systemu władzy prowadzącej do zniewolenia Polski prawdziwym przełomem było jednak powołanie do życia Komitetu Organizacyjnego Żydów w Polsce. Był to pomysł Jakuba Bermana, który po śmierci Alfreda Lampe stał się przywódcą lobby żydowskiego w ZSRR. Berman, działacz Kominternu i płk. NKWD, uznał, iż istniejące w Sowietach instytucje, organizacje i wojskowe jednostki polskie powinny być poddane kontroli niejawnego i nieformalnego ośrodka dyspozycyjnego, który stałby na straży interesów środowiska żydowskiego. /.../

Jakub Berman swój plan przedstawił 2 stycznia 1944 r. wicepremierowi i zarazem ministrowi spraw wewnętrznych ZSRR Ławrentijowi Berii, który sam, będąc z pochodzenia Żydem, zatwierdził ten plan, jako korzystny dla środowiska żydowskiego i imperialnej polityki sowieckiej. Tak doszło do utworzenia przy Związku Patriotów Polskich Komitetu Organizacyjnego Żydów w Polsce. Jego kierownictwo tworzyli: J.Berman, E. Szyr i h. Minc. / członkami zostali: I i W. Groszowie, L.Bristigerowa, J.Borejsza, R.Zambrowski, E.Ochab, S. Wierbłowski, A.Alster , W.Billing, J.Burgin, A Bromberg, Anatol Fejgin, Anna Fejgin, ... Ozjasz Szechter  (ojciec Adama Michnika)... , Rubinsztajn, Kubarowie i inni.

O istnieniu tego komitetu nie wiedziała nawet Wanda Wasilewska i niewtajemniczeni członkowie ZPP. Jego zebrania odbywały się w największej tajemnicy, a o podejmowanych decyzjach informowano tylko Berię i to zawsze tylko za pośrednictwem Jakuba Bermana. Po opanowaniu wszelkich ośrodków "polskich" w Sowietach, przyszła pora na spacyfikowanie polskiego ruchu komunistycznego w kraju. /.../

 

Jakub Berman z Bierutem w Tatrach 1950 r. 

Niżej trochę mniej znana historia Centralnego Komitetu Żydów Polskich:

"Antypolskie sprzysiężenia"  

Z pamiętnika gen. Berlinga, dowódcy 1 Armii Wojska Polskiego

"Za plecami Armii walczącej krwawo o wolność i szczęście Ojczyzny, wrogie ręce, w naszym domu wychowane, usiłowały je zakuć w nowe kajdany ... Wróciło wspomnienie sprzed lat. 17 września 1939 roku na ulicy Niemieckiej w Wilnie, zamieszkałej prawie wyłącznie przez burżuazję żydowską, spotkałem o godzinie szóstej rano dwa czołgi radzieckie oblężone przez tłum wiwatujących. Sami Żydzi. Starzy i młodzi, kobiety i dzieci śpiewali i obrzucali czołgi kwiatami - widocznie już wcześniej przygotowanymi na tę okazję. A że to te czołgi, zdławiły ostatni dech wolności na tej ziemi? Niech płacą goje! ... 

Nu coo? Wasze przeszło! Teraz (Kurwa) My.  -   powiedział do mnie znajomy Żyd.  

-   Dziś zrozumiałem, że to był zwiastun. .. 

Stworzono parawan, za którym wybranego narodu elita, w osobach Bermana, Zambrowskiego i (innych) ... ujmowała w swe ręce ster rządów w Państwie. Oni wiedzieli od dawna, jak przystąpić do dzieła. Nie zapomnieli dewizy, że masa to bydło, które musi być jednak prowadzone na dobrym łańcuchu. Pod pokrywą szczerych intencji zwiedli naszą czujność, wykuli ten łańcuch w postaci służby bezpieczeństwa, oraz spreparowanej prokuratury i sądów zdegradowanych do roli narzędzi władzy. Wszystko w imię potrzeb walki z kontrrewolucją. ..   Kto chce niech wierzy, że taki był cel żydowskich machinacji. Fakty mówiły, że dla mafii rządzącej, nie ma w Polsce Polaków - są tylko Żydzi i goje! "

Powyższe cytaty zaczerpnięto z książki Zdzisława Ciesiołkiewicza

"Inwazja Upiorów 1944 - 1970".

<>

Zdzisław Ciesiołkiewicz był dziennikarzem wydawnictw wojskowych i bliskim współpracownikiem gen. Berlinga. 24 listopada 1956 r. , w warszawskiej sali PKPG "Pod Kopułą" podczas zgromadzenia warszawskiego Oddziału Związku Dziennikarzy Polskich, upublicznił treść listu gen. Berlinga, w którym gen. Berling wyjawił wydarzenia związane z początkami tworzenia się Armii Polskiej w ZSRR.

W liście tym, gen. Berling przedstawia historię opowiadającą o spotkaniu w mieszkaniu Wandy Wasilewskiej w 1943, w Moskwie, gdzie padają takie słowa: 

"Zaległa cisza. Mówi Wasilewska:

- Towarzysze! Na terytorium Związku radzieckiego będzie tworzone narodowe polskie wojsko. Szczegóły poznamy później. Pułkownik Berling będzie w tej sprawie rozmawiał z towarzyszem Stalinem - kończąc zaakcentowała gospodyni spotkania.

Lampe poruszył się w krześle, w pierwszym momencie wydawać się mogło, że z niego spadł, poprawił okulary i brutalnie, z wściekłością wtrąca:

 - Wanda! Na chuja nam polskie wojsko, mamy przecież Armię Czerwoną.

Wasilewska zdenerwowała się. Zaciska wargi, uderzając pięścią w stół, ostro zwróciła sie do Lampego:

- Alfred!.. zamilcz! To jest rozkaz towarzysza Stalina - rozumiesz!"

Zgodnie z relacją gen. Berlinga, spisaną przez Zdzisława Ciesiołkiewicza , "towarzysze żydowscy" mieli być przeciwni utworzeniu Polskiego Wojska w ZSRR - miała im wystarczyć Armia Czerwona. 

Najbliższym opisem klimatu tamtego czasu są dalsze słowa autora: 

"Rok 1946 przypadł na okres wielkich batalii politycznych - Referendum Ludowego i kampanii przedwyborczej do Sejmu Ustawodawczego nowej Polski. .. A czym zajmowali się wtedy tagosyjoniści? W kwietniu 1946 r. do Wałbrzycha zjechał na swoje posiedzenie Centralny Komitet Żydów Polskich, o którego działalności społeczeństwo polskie niewiele wie, prawie nic."
 

<<>>

W dalszej części swojej książki Zdzisław Ciesiołkiewicz przytacza stenogram "Tajnego referatu Jakuba Bermana" wygłoszonego w Wałbrzychu w kwietniu 1946 r. - Można go przeczytać niżej.

Andrzej Leszek Szcześniak w swojej książce "JUDEOPOLONIA II" na stronie 121 pisze: Tajny ośrodek władzy / W tworzeniu mafijnego systemu władzy prowadzącej do zniewolenia Polski prawdziwym przełomem było jednak powołanie do życia Komitetu Organizacyjnego Żydów w Polsce. Był to pomysł Jakuba Bermana, który po śmierci Alfreda Lampe stał się przywódcą lobby żydowskiego w ZSRR. Berman, działacz Kominternu i płk. NKWD, uznał, iż istniejące w Sowietach instytucje, organizacje i wojskowe jednostki polskie powinny być poddane kontroli niejawnego i nieformalnego ośrodka dyspozycyjnego, który stałby na straży interesów środowiska żydowskiego. /.../

Jakub Berman swój plan przedstawił 2 stycznia 1944 r. wicepremierowi i zarazem ministrowi spraw wewnętrznych ZSRR Ławrentijowi Berii, który sam, będąc z pochodzenia Żydem, zatwierdził ten plan, jako korzystny dla środowiska żydowskiego i imperialnej polityki sowieckiej. Tak doszło do utworzenia przy Związku Patriotów Polskich Komitetu Organizacyjnego Żydów w Polsce. Jego kierownictwo tworzyli: J.Berman, E. Szyr i h. Minc. / członkami zostali: I i W. Groszowie, L.Bristigerowa, J.Borejsza, R.Zambrowski, E.Ochab, S. Wierbłowski, A.Alster , W.Billing, J.Burgin, A Bromberg, Anatol Fejgin, Anna Fejgin, ... Ozjasz Szechter (ojciec Adama Michnika)... , Rubinsztajn, Kubarowie i inni.

O istnieniu tego komitetu nie wiedziała nawet Wanda Wasilewska i niewtajemniczeni członkowie ZPP. Jego zebrania odbywały się w największej tajemnicy, a o podejmowanych decyzjach informowano tylko Berię i to zawsze tylko za pośrednictwem Jakuba Bermana.

JEŚLI KTOŚ JEST CIEKAW TO ZNAJDZIE W WIKIPEDII

Wikipedia:  https://pl.wikipedia.org/wiki/Centralny_Komitet_%C5%BByd%C3%B3w_Polskich  W miarę umacniania się systemu komunistycznego w Polsce, frakcja żydowska PPR sukcesywnie przejmowała wpływy w CKŻP. W 1948 roku znacjonalizowano 22 z 32 szkół CKŻP, a program pozostałych ujednolicono ze szkołami państowymi. W następnym roku wszystkie szkoły włączono do narodowego systemu szkolnictwa.  -   W 1949 roku funkcję przewodniczącego CKŻP przejął przedstawiciel zespołu PZPR przy CKŻP,   Hersz Smolar"   -   ojciec Aleksandra Smolara,  o którym pisałem wcześniej    >>>   //ziut.neon24.pl/post/130784,alle-numer-czyzbym-zmienil-plany-kijowskiego-i-obamy

Warto odnotować: Aleksander Smolar, szef Fundacji Stefana Batorego nie jest zwykłą postacią, jest synem "polskiego" działacza pochodzenia żydowskiego Grzegorza Hersz Smolara, urodzonego w 1905 r. w Zambrowie, zmarłego w 1993 roku w Tel Awiwie.  >>>   https://pl.wikipedia.org/wiki/Grzegorz_Smolar 

TAJNY REFERAT TOW. JAKUBA BERMANA WYGŁOSZONY NA POSIEDZENIU EGZEKUTYWY KOMITETU ŻYDOWSKIEGO


„Żydzi mają okazję do ujęcia w swoje ręce całości życia państwowego w Polsce i rozszerzenia nad nim swojej kontroli. Nie pchać się na stanowiska reprezentacyjne. W ministerstwach i urzędach tworzyć tzw. drugi garnitur. Przyjmować polskie nazwiska. Zatajać swoje żydowskie pochodzenie.

Wytwarzać i szerzyć wśród społeczeństwa opinie i utwierdzić go w przekonaniu, że rządzą wysunięci na czoło Polacy, a Żydzi nie odgrywają w państwie żadnej roli.

Celem urabiania opinii i światopoglądu narodu polskiego w pożądanym dla nas kierunku, w rękach naszych musi się znaleźć w pierwszym rzędzie propaganda z jej najważniejszymi działami - prasą, filmem, radiem.

W wojsku obsadzać stanowiska polityczne, społeczne, gospodarcze, wywiad. Mocno utwierdzać się w gospodarce narodowej.

W ministerstwach na plan pierwszy przy obsadzaniu Żydami wysuwać należy: Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Skarbu, Przemysłu, Handlu Zagranicznego, Sprawiedliwości. Z instytucji centralnych - centrale handlowe, spółdzielczość.

W ramach inicjatywy prywatnej, utrzymać w okresie przejściowym silną pozycję w dziedzinie handlu. W partii zastosować podobną metodę - siedzieć za plecami Polaków, lecz wszystkim kierować.

Osiedlanie się Żydów powinno być przeprowadzone z pewnym planem i korzyścią dla społeczeństwa żydowskiego. Moim zdaniem, należy osiadać w większych skupiskach, jak: Warszawa, Kraków; w centrum życia gospodarczego i handlowego: Katowice, Wrocław, Szczecin, Gdańsk, Gdynia, Łódź, Bielsko.

Należy również tworzyć typowe ośrodki przemysłowe i rolnicze, głównie na ziemiach odzyskanych, nie poprzestając na Wałbrzychu i Rychbachu – (obecnie Dzierżoniów). W tych ośrodkach możemy przystosować przyszłe kadry nasze w tych zawodach, z którymi bylibyśmy słabo obeznani.

Uznać antysemityzm za zdradę główna i tępić go na każdym kroku.

Jeżeli stwierdza się, ze jakiś Polak jest antysemitą, natychmiast go zlikwidować przy pomocy władz bezpieczeństwa lub bojówek PPR jako faszystę, nie wyjaśniając organom wykonawczym sedna sprawy.

Żydzi muszą pracować dla swego zwycięstwa, pracując jednocześnie nad zwycięstwem i gruntowaniem komunizmu w świecie, bo tylko wtedy i przy takim ustroju naród żydowski osiągnie najwyższą pomyślność i zabezpieczy sobie najsilniejszą pozycję.

Są niewielkie widoki na to, by doszło do wojny. Jeśli Ameryka zacznie się szybko socjalizować, to tą drogą, mniejszych lub większych wstrząsów wewnętrznych i tam musi zapanować komunizm.

Wtedy reakcja żydowska, która dziś trzyma z reakcją międzynarodową zdradzi ją i uzna, że rację mieli Żydzi stojący po drugiej stronie barykady.

Podobny przypadek współdziałania Żydów całego świata, wyznających dwie rożne koncepcje ustrojowe - komunizm i kapitalizm - zaistniał w ostatniej wojnie. Dwa największe mocarstwa światowe, całkowicie kontrolowane przez Żydów i będące pod ich wielkim wpływem, podały sobie ręce.

Trud Żydów pracujących wokół Roosevelta doprowadził do tego, że USA wspólnie z ZSRR wystąpiły zbrojnie do walki przeciwko Europie środkowej, gdzie była kolebka nowej idei, opartej na nienawiści do Żydów.

Zrobili to Żydzi, gdyż wiedzieli, że w przypadku zwycięstwa Osi, a głównie hitlerowskich Niemiec, które doskonale przejrzały plany polityki żydowskiej, niebezpieczeństwo rasizmu stanie się w USA faktem dokonanym i Żydzi znikną z powierzchni świata.

Dlatego też Żydzi sowieccy poświęcili dla tego celu krew narodu rosyjskiego, a Żydzi amerykańscy zaangażowali swoje kapitały. Należy się liczyć z dalszym napływem Żydów do Polski, ponieważ na terenie Rosji jest jeszcze dużo Żydów.

Przed wkroczeniem Niemców, w poszczególnych miastach ZSRR było kilka skupisk Żydów polskich: Charków - 36.200, Kijów - 17.800, Moskwa - 53.000, Leningrad - 61.000, w zachodnich republikach 184.730.

Żydzi skupieni w tych ośrodkach to przeważnie inteligencja żydowska, dawne kupiectwo żydowskie. Element ten jest obecnie szkolony w ZSRR. Są to kadry budowniczych Polski - tzn. zgodnie z projektem Politbiura - fachowcy ci obsadzać będą najważniejsze dziedziny życia w Polsce, a ogół Żydów będzie rozlokowany głownie w centrach kraju.

Stara polityka żydowska zawiodła. Obecnie przyjęliśmy nową, zespalającą cele narodu żydowskiego z polityką ZSRR. Podstawową zasadą tej polityki jest stworzenie aparatu rządzącego, złożonego z przedstawicieli ludności żydowskiej w Polsce.

Każdy Żyd musi mieć świadomość, że ZSRR jest wielkim przyjacielem i protektorem narodu żydowskiego**** , że jakkolwiek liczba Żydów w stosunku do stanu przedwojennego uległa olbrzymiemu spadkowi, to jednak dzisiejsi Żydzi wykazują większą solidarność.

Kwestia żydowska jeszcze jakiś czas będzie zajmowała umysły Polaków, lecz ulegnie to zmianie na naszą korzyść, gdy zdołamy wychować choć dwa pokolenia polskie.

Według danych wojewódzkiego Komitetu Żydowskiego na terenie Śląska Górnego i Dolnego jest obecnie ponad 40.000 Żydów. Około 15.000 Żydów ma być zatrudnionych w osadnictwie. Powiat Rychbach (Dzierżoniów) i Nysa są przewidziane do tych celów. Akcja osadnicza jest finansowana z żydowskich funduszy zagranicznych i państwowych.

Żydzi celowo tworzą nową, choć chwilowo nieznaczną koncentrację elementu żydowskiego, kładąc podwalinę pod zawód rolnika i robotników przemysłowych.  Jest to budowanie podłoża szerszych celów politycznych.”

Polak, który wykradł i opublikował stenogram referatu Bermana, został skazany na karę śmierci, zmienioną w drodze łaski na karę dożywotniego więzienia.  /  Tekst TAJNEGO REFERATU TOW. JAKUBA BERMANA jest przedrukiem z książki „O Narodowych Siłach Zbrojnych " płk. dypl. Stanisława Żochowskiego, byłego Szefa Sztabu Dowództwa Sił Zbrojnych. Wyd. Retro, Lublin, 1994.

 

KOMENTARZE

 • @Arjanek 08:50:03
  A JAKI TO MA ZWIĄZEK Z MOJĄ NOTKĄ - Z WYJĄTKIEM, ŻE KOMENTARZ MÓWI O TYM SAMYM MIEJSCU?
 • @Ziut 08:54:30
  Ciszej nad tą żydowską farsą.
 • @Arjanek 08:59:36
  To nie jest żydowska farsa, ... to obecna polska farsa.
 • Tu jest wszystko zgodnie z prawem ..
  ,,To nie wygląda na głupotę, to wygląda na sabotaż! - Przecież niedawno uchwalono ustawę o ochronie polskiej ziemi, ... a tu się dowiadujemy, że kilkadziesiąt hektarów terenu ............,,

  Ustawa mówi o związkach wyznaniowych ... Żyd to Naród i Religia ..tego nie rozdzielisz .
  Jest państwo Izrael , tam mogą mieszkać różne nacje ...
  Jednak Żydzi , tak jak powiedziane było w Czterech Pancernych .....tam gdzie my , tam granice naszej ojczyzny, amen .
 • @fabi 10:56:13
  "Tu jest wszystko zgodnie z prawem .."

  - Z tego co wiem, Hitler też mordował zgodnie z prawem (hiterowskim), .... dokładnie tak samo robiła komuna (zgodnie z prawem). - Masz rację, jak przejmą tą Treblinkę to też na pewno będzie zgodne z prawem - PO TO JAKIŚ POSEŁ ARENT WNIÓSŁ POPRAWKĘ DO USTAWY

  Pytanie po co im te kilkadziesiąt hektarów? / POLIGON JAKIŚ BĘDĄ TAM ROBIĆ / ... tam jest kupa lasów.
 • Przestrzeń życiowa dla ruskich chazarów
  4 500 000 chazarów z CCCP i następne watahy Syjonu muszą gdzieś się podziać.
  Wypchnięto z Polski miliony Polek i Polaków ,aby zrobić miejsce nowym syjonistom.
  Nic w tym dziwnego .Syjonistyczny-chazarski PIS realizuje plany PO, i swoje.To dopiero początek .
 • @kfakfa 11:07:47
  Żydzi mają to do siebie, że obsadzają wszystkie partie. / Kaczyński sam wszystkiego nie upilnuje.

  - MYŚLĘ, ŻE Z PiS ZROBIĄ TO SAMO CO Z SOLIDARNOŚCIĄ, PRZEJMĄ ICH OD ŚRODKA
 • @Ziut 10:57:30
  12 listopada 1944 r.: Utworzono Centralny Komitet Żydów Polskich

  Po wkroczeniu do Lublina Armii Czerwonej i wyparciu wojsk niemieckich przy Polskim Komitecie Wyzwolenia Narodowego został utworzony samodzielny Referat do spraw Pomocy Ludności Żydowskiej. Na jego czele stanął przybyły z 1 Armią Wojska Polskiego działacz partii Bund, mjr dr Szloma Herszenhorn, lekarz, przedwojenny radny miasta Lublina i działacz społeczny. Referat powołał do życia Komitet Pomocy Żydom, zajmujący się udzielaniem pomocy Żydom na terenach wyzwolonych i przekraczającym linię frontu.

  Z czasem w prace komitetu zaczęli się włączać przedstawiciele żydowskich partii jak Bund, Poalej Syjon, Ichud co doprowadziło do przekształcenia komitetu w Tymczasowy Centralny Komitet Żydów Polskich, a w końcu w Centralny Komitet Żydów w Polsce. Sześć miejsc otrzymali w nim żydowscy komuniści (tzw. żydowska Frakcja Polskiej Partii Robotniczej, PPR), cztery Bund, cztery Ichud, trzy Poalej Syjon-Lewica i tyleż dla Poalej Syjon-Prawica, jedno miejsce przypadło dla Ha-Szomer ha-Cair - przewodniczącym został Emil Sommerstein z Ichudu, kierownik biura prawnego Związku Patriotów Polskich. W 1946 roku działało dziewięć komitetów wojewódzkich CKŻ (Białystok, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Przemyśl, Szczecin, Warszawa, Wrocław) i siedem okręgowych o takiej samej strukturze partyjnej.

  Komitet swoją działalnością objął m.in. rejestrowanie ocalonych i poszukiwanie rodzin, pomoc w rewindykacji majątków czy kompletowanie zeznań świadków w procesach zbrodniarzy wojennych. Wydział Opieki Społecznej zajmował się dystrybucją paczek żywnościowych i ubrań, przydzielaniem zapomóg pieniężnych i stypendiów a wydział Szkolnictwa zakładał szkoły żydowskie, opracowywał programy nauczania i podręczniki. Ważną rolę odgrywał wydział Kultury i Propagandy, który opiekował się stowarzyszeniami twórczymi, teatrami, przygotowywał audycje radiowe w języku jidysz, prowadził wydawnictwa i wytwórnię filmową a także wydawał codzienny biuletyn informacyjny Żydowskiej Agencji Prasowej oraz prasę. Wydział Emigracyjny zapewniał pomoc w legalnej emigracji na Zachód i do Palestyny a Wydział Repatriacyjny kierował akcją przesiedlania Żydów z terenów Związku Radzieckiego. Od roku 1946 ok. 80 proc. środków finansowych niezbędnych do utrzymania CKŻP pochodziło z dotacji American Jewish Joint Distribution Committee.

  Z CKŻP związane było Towarzystwo Kultury i Sztuki, działał Związek Literatów i Dziennikarzy Żydowskich oraz Żydowskie Towarzystwo Krzewienia Sztuk Pięknych. Aktywnie działały kongregacje religijne, skupiające partie religijne: legalną Mizrachi i niezalegalizowaną Agudas Isroel, w której szeregach znaleźli się syjoniści rewizjoniści.

  W latach 1948-49 żydowscy komuniści doprowadzili do zmiany zasad kompletowania prezydium CKŻP, eliminując wpływy partii politycznych. Nastąpiło wchłonięcie Bundu przez Polską Zjednoczoną Partię Robotniczą. W 1949 władze rozwiązały partie syjonistyczne, upaństwowiły lub zlikwidowały szkoły żydowskie, sanatoria, placówki zdrowia, teatry, spółdzielnie. >>> http://nowahistoria.interia.pl/kartka-z-kalendarza/news-12-listopada-1944-r-utworzono-centralny-komitet-zydow-polski,nId,1549997#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other

  CZYLI POWSTAŁA JUDEOPOLONIA
 • @kfakfa 11:07:47
  Operacje syjonistów idą zawsze wielotorowo

  Beria ,agent specjalny anglosasów,na ich polecenie zaczął mordować Polskich oficerów w Katyniu i innych "obozach".Przerwano mordowanie Polaków, bo anglosasi znów zwietrzyli kolejny interes.Zaczęto "tworzyć" wojsko polskie w CCCP. Cudem purymowy można nazwać niezwykle "uwolnienie" Andersa ,rozmowy z Berią, a potem "ucieczka generała z dziesiątkami watahy chazarskiej do Iranu i Palestyny. Zwolnienie dezerterów/Anders przymyka oko za wiedzą angoli/ i 3500 wyszkolonych i uzbrojonych chazarów plus tabuny kobiet i dzieci maszerują do nowego syjonu.
  Nie powinno dziwić zachowanie chazara Begina w hotelu w Londynie:
  " Panie generale ,kpr. pchor Begin melduje się na rozkaz"...
 • @kfakfa 11:18:17
  "a potem "ucieczka generała z dziesiątkami watahy chazarskiej do Iranu i Palestyny"

  - UWAŻAJ! ... MÓJ DZIADEK BYŁ W ARMI ANDERSA i NIE BYŁ CHAZAREM
 • @Ziut 11:25:29
  Ci co nie uciekli z Andersem zostali wcieleni do armii gen. Berlinga / I Dywizja im. Tadeusza Kościuszki

  - TO BYŁA WOJNA / ŻOŁNIEŻY WALCZĄCYCH DO 1945 R NIE MOŻNA OCENIAĆ KRYTYCZNIE , ... MOŻNA KRYTYKOWAĆ TO CO SIĘ STAŁO PO 1945 ROKU
 • @Ziut 11:04:35
  Ziemia..jest powiedzenie - od przybytku głowa nie boli ... zresztą i tak będziemy mieli to na utrzymaniu ..to tak jakby było nasze .
  To że jeden poseł wniósł poprawkę to jedno , a że przegłosował za cały sejm to drugie .
  Zapewne jest to w naszym interesie , bo nie sądzisz chyba że posłowie są przeciw .
 • @fabi 11:34:06
  "Zapewne jest to w naszym interesie , bo nie sądzisz chyba że posłowie są przeciw"

  1. "W NASZYM" , kogo masz na myśli?
  2. P-osły zawsze są za
 • @Ziut 11:10:50
  Nie tylko twój dziadek...

  Dlatego napisałem "tworzenie"- Polacy byli potrzebni do zamaskowania tej operacji ,potem umierali w bezsensownych szturmach ,gdy sam generał zabawiał się z ukrainką.
 • @kfakfa 11:39:24
  A tego to ja nie wiem, materacem nie byłem
 • @Ziut 11:40:54
  Nie rozumiesz ,, @kfakfa ,, , nie chcę tu się rozpisywać . Izrael nie powstał sam z siebie .
 • Kordon sanitarny - Polska
  http://ninanonimowa.neon24.pl/post/131521,kordon-sanitarny-polska
 • Forest Gallery - Museum of the History of Polish Jews
  https://www.youtube.com/watch?v=d7GoQio5eQo
 • Dopiero to odkryłeś?
  Polskie finansowanie Muzeum Historii Narodu Żydowskiego POLLIN to pieniądze Warszawiaków dane ręką Kaczyńskiego, Kaczyński był tym, który wmurował kamień węgielny pod tę inwestycję. Umowy na finansowanie z pieniędzy podatników podpisał rząd J.Kaczyńskiego. L.Kaczyński na spotkaniu z dezerterami a armii Andersa, którzy byli siłą wojskową na której oparto się przy budowie Izraela obiecał bezpieczeństwo interesów w Polsce bez względu na rząd. Kto zablokował badania w Jedwabnym, by nie wyszło kto był odpowiedzialny za ten mord? Co robił Duda, Fotyga na spotkaniu w Krakowie podczas wyjazdowej sesji Knesetu? Złóż sobie te fakty i będziesz miał odpowiedź na to, dlaczego takie są plany związane z tym obozem.
 • @Zawisza Niebieski 12:43:24
  Nie przesadzaj .. ,,o take Polske ,, walczyły obie stront Polskiej sceny politycznej . Czasami się kłócą , jak to w rodzinie , no i my mamy zajęcie
 • @fabi 13:45:58
  O tym, czyim przedstawicielem na Polskę i jaki naród reprezentuje PO, Nowoczesna, KOD wiedzą tu chyba wszyscy. Problem mamy z tymi, co nie wiedzą, lub nie chcą się dowiedzieć kogo reprezentuje PiS. Naiwnie wierzą, że nas Polaków. Największy problem z tymi, co się dali złapać na lep katolickości polityków. Mamy tu klasyczny przykład przysłowia "Ubrał diabeł ornat i na mszę ogonem dzwoni". Jakże pięknie PiS oddają słowa ew. Mateusza "Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę." Wypisz wymaluj nasz namiestnik prezesa.
 • @Zawisza Niebieski 13:58:05
  Punkt widzenia zależnie siedzenia - nie tak dawno to PIS był tym złym .
  Pięknie nas rozgrywają i to naszymi rękami .
  Jak mówisz , PIS to wiara katolicka ... a wiara to wiara ... jest siłą tego obozu .. no ale że wilk pilnuje tego stada , no tak ma on owczą skórę .
 • @fabi 14:13:17
  Ja do wiary ludzkiej nie mam nic, wiara, jeśli prawdziwa może być piękna. Jestem jednak przeciwny wykorzystywaniu wiary dla celów politycznych, to nie jest wiara a oszustwo. Jestem przeciwny wykorzystywaniu wiary do celów materialnych. Za przykład mogę podać pewien klasztor, w którym odpadły wykonane z brązu korona i koszulka ikony. Księża orzekli, że Matka Boska odrzuciła stare bo chce mieć je wykonane z droższych materiałów i ludzie mają oddawać złoto, srebro na ten cel. Jak widzimy, prezydent Kaczyński, Duda zapalają chanukowe świece w odpowiednie święto, dlaczego ramadanu nie obchodzą, gdy tacy ekumeniczni? Wykorzystywanie religii do celów politycznych jest jednym z wielu powodów dla których odrzucam PiS.
 • @Ziut 09:08:10 ""to obecna polska farsa."
  -To nie jest "polska farsa". -To jest polska tragedia.
 • @Ziut 11:10:50 -Przed wojną jeden taki mówił do Polaka;
  -"Ni, ty ze mną nie wygrasz! -A czemu to, pyta Polak. -Bo nas jest dwóch! -Jak to dwóch? -No, -Jeden w sądzie a drugi w rządzie!". -Opowiedzałem ten dowcip znajomemu, a ten na to; -Ma Pan Nieaktualne dane! -Jak to? pytam. -No bo teraz ich jest trzech! -? -No tak, jeden w rządzie, drugi w sądzie, a trzeci wszędzie. -Załamał mnie Pan, mówię. -Ręce opadają... -Ale nie wolno się poddawać depresji!
 • bardzo ciekawe opracowanie.
  To rzeczywiście jest skandal, by takie miejsce pamięci przekazywać w obce ręce
 • @Jan Paweł 18:14:16
  Najciekawsze jest to że PiS dekomunizuje (tylko ulice), ... a Prezydent Duda zachwala i jeździ do Muzeum POLIN gdzie usiłują na chama zniekształcić historię Polski >> POLSKA OD ŻYDÓW WZIĘŁA SWOJĄ NAZWĘ >>> https://www.youtube.com/watch?v=d7GoQio5eQo

  Od 00:!5: >>> https://www.youtube.com/watch?v=KOYl2en3j9o Maria Seweryn: Dzień dobry! / Maciej Orłoś: Szalom!, ... można nawet powiedzieć. / ... /
  Seweryn: Ale dziś wyjątkowa okazja. Zobaczycie wystawę, której nikt jeszcze nie widział.
  Orłoś: Zwiedzimy ...Muzeum Histori POLIN
  Seweryn: POLIN pierwotnie oznaczał ( po żydowsku) "Tu odpocznij", ... a potem przyjął się jako nazwa Polski.

  Oczywiście to, że nazwa Polska pochodzi od żydowskiego POLIN jest kłamstwem kolportowanym przez Muzeum Syjonistów Polskich POLIN, ... bo tak, w sposób prawidłowy, powinna brzmieć jego nazwa.

  Warto też wiedzieć że POLIN to zmodernizowana współczesna nazwa pochodzącego z lat 1905 - 1916, mającego powstać przy wsparciu Niemiec, projektu JUDEOPOLONIA. - Kres projektowi JUDEOPOLONIA położyło odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku.
 • @Ziut 18:37:20
  No ...chyba czas rozważyć obrzezanie ...
 • @Ziut 18:37:20
  Odzyskanie przez Polskę niepodległości miało miejsce w trzy lata po tym jak Polacy ze wszystkich zaborów, po 120 latach niewoli, tłumnie zgromadzili się na Jasnej Górze na modlitwach błagalnych o odzyskanie niepodległości. Niestety, moralne zepsucie międzywojennej Polski skutkowało kolejną utratą niepodległości.
  Mówiła o tym Matka Boska w swoim objawieniu w Siekerkach.
  Obecna utrata niepodległości z całą pewnością także jest naszą Polaków winą. Dobrze dla nas by było, gdybyśmy się zorientowali o co w tym wszystkim chodzi. Oby nie było za późno.
  P.s. obawiam się źe coś stało się z licznikiem wejść. Przypuszczam że post ma większą poczytność
 • @
  Żydowskie umiłowanie do obozów koncentracyjnych i gułagów powinno być wynagrodzone poprzez oddanie Żydom zawartości materialnej tych obozów. Mury, cegły, baraki, ubrania, okulary, i walizki muszą być przewiezione do Izraela! Pomożemy!
  A tutaj, przynjamniej w Polsce: buldożer, trawka, Centrum Handlowe z pomnikiem Ojca Kolbe w środku, i ... KONIEC ŻYDOWSKICH PROWOKACJI.
 • Syjoniści do Syjonu - historia politycznego syjonizmu / Pomysł Teodora Herzla
  W przeciwieństwie do istniejących już ruchów i kółek popierających osadnictwo w Palestynie, urodzony na Węgrzech i mieszkający w Wiedniu Teodor Herzl, prawnik z wykształcenia, paryski korespondent austriackiego liberalnego dziennika „Neue Freie Presse” – wychodząc z założenia, że niemożliwe jest zrealizowanie dążeń narodowościowych społeczności żydowskiej w Europie – przedstawił plan stworzenia własnej państwowości na ziemiach historycznej ojczyzny Izraelitów.

  Ponieważ rokowania Herzla z otomańskim sułtanem (w skład jego imperium wchodziła wówczas Palestyna) spaliły na panewce (Stambuł nie zgodził się na stworzenie osobnej państwowości żydowskiej), Herzl założył w 1899 r. w Wielkiej Brytanii bank pod nazwą Żydowski Trust Kolonialny – finansowe ramię Światowej Organizacji Syjonistycznej. Wkrótce po tym powstał Fundusz Narodowy, którego zasadniczym celem był wykup ziemi niezbędnej dla rozwoju osadnictwa w Palestynie. Czego sułtan nie chciał dać za darmo, postanowiono nabyć za pieniądze. Była to długa i mozolna droga od diaspory do własnego państwa, ale pierwsi liderzy syjonizmu politycznego zdawali sobie sprawę, że nie ma innej.

  W okresie międzywojennym Światowa Organizacja Syjonistyczna stanowiła już siłę polityczną, z którą liczyła się większość rządów europejskich. Stało się tak przede wszystkim dzięki poparciu Żydów amerykańskich i fali wzrastającej popularności ideologii syjonistycznej wśród oświeconej młodzieży żydowskiej na świecie. Był to jednak w dużej mierze syjonizm wirtualny, ponieważ przed biurami podróży nie stały kolejki chętnych do osiedlenia się w Palestynie. Nie tylko dlatego, że władze brytyjskie, administrujące krajem w latach 1919–48, umożliwiały imigrację wyłącznie osobom mogącym wykazać się odpowiednimi środkami finansowymi, ale przede wszystkim z tego powodu, że brakło chętnych do życia w trudnych, pionierskich warunkach charakteryzujących życie w Palestynie lat dwudziestych i trzydziestych. To wówczas narodził się dowcip, że prawdziwy amerykański syjonista to taki człowiek, który daje pieniądze po to, aby ktoś inny mógł emigrować do ziemi przodków. >>> http://histmag.org/Syjonisci-do-Syjonu-historia-politycznego-syjonizmu-10220;2
 • @Ziut 03:13:49
  260. General Assembly Resolution 46/86, Revocation of Resolution 3379, 16 December 1991, ... One of Israel's conditions for the participation of a UN observer in the Madrid Peace Conference was the revocation of the infamous resolution 3379 equaling Zionism with racism. The revocation was the culmination of a long struggle. Following is the text of the original resolution 3379 and the voting record, the voting record of the countries on the decision to revoke that resolution and a statement by President Herzog, who was Israels ambassador to the UN at the time.

  RESOLUTION ADOPTED BY THE GENERAL ASSEMBLY [without reference to a Main Committee (A/46/L.47 and Add.1)] 46/86. Elimination of racism and racial discrimination The General Assembly, Decides to revoke the determination contained in its resolution 3379 (XXX) of 10 November 1975.

  Resolution 3379 / 16 December 1991

  >> http://www.mfa.gov.il/mfa/foreignpolicy/mfadocuments/yearbook8/pages/260%20general%20assembly%20resolution%2046-86-%20revocation.aspx

  Taking note also of resolution 77 (XII) adopted by the Assembly of Heads of State and Government of the Organization of African Unity at its twelfth ordinary session, held at Kampala from 28 July to 1 August 1975, which considered "that the racist regime in occupied Palestine and the racist regime in Zimbabwe and South Africa have a common imperialist origin, forming a whole and having the same racist structure and being organically linked in their policy aimed at repression of the dignity and integrity of the human being",

  Taking note also of the Political Declaration and Strategy to Strengthen International Peace and Security and to Intensify Solidarity and Mutual Assistance among Non-Aligned Countries,* adopted at the Conference of Ministers for Foreign Affairs of Non-Aligned Countries held at Lima from 25 to 30 August 1975, which most severely condemned Zionism as a threat to world peace and security and called upon all countries to oppose this racist and imperialist ideology,

  Determines that Zionism is a form of racism and racial discrimination. 2400th plenary meeting / 10 November 1975
 • Forest Gallery - Museum of the History of Polish Jews
  >>> https://www.youtube.com/watch?v=d7GoQio5eQo

  >>> http://www.radiownet.pl/#/publikacje/wielcy-i-slawni-zydzi-agnieszka-milbrandt

  >>> http://www.radiownet.pl/publikacje/wielcy-i-slawni-zydzi-ryszard-schnepf-loza-bnai-brith-i-ambasador-iii-rp-w-usa

  >>> https://forumemjot.wordpress.com/2014/01/21/list-prezydenta-lecha-kaczynskiego-do-lozy-masonskiej-bnai-brith-odtworzonej-w-warszawie-9-wrzesnia-2007-roku/

  >>> http://www.szih.org.pl/pl/Ludzie-Zarzad.html
 • MY AGENCI ŻYDOWSKIEJ LOŻY MASOŃSKIEJ B’nai B’rith
  https://forumemjot.wordpress.com/2013/10/08/my-agenci-zydowskiej-lozy-masonskiej-bnai-brith/
 • Jak Adolf Izrael budował
  Gdy Adolf Hitler doszedł do władzy w Niemczech w roku 1933, stosunki niemiecko-żydowskie (a znaczy to także: niemiecko-amerykańskie, niemiecko-angielskie) gwałtownie się pogorszyły. Hitler bynajmniej nie krył swojego antysemityzmu. Jego celem ostatecznym było wypędzenie Żydów z Rzeszy, dlatego też maksymalnie utrudniał im codzienną egzystencję w rządzonym przez siebie państwie. >>> http://dariuszratajczak.blogspot.ca/2009/01/jak-adolf-izrael-budowa.html
 • Sikorski to Haaretz: Nazi Germany Carried Out the Holocaust Against Our Will read more: http://www.haaretz.com/print-edition/fe
  http://www.haaretz.com/print-edition/features/polish-fm-to-haaretz-nazi-germany-carried-out-the-holocaust-against-our-will-1.345925
 • Bad romance: Poland and Israel’s “love story”
  The Polish Year in Israel merged Polish Jewish heritage and cultural identity with Israeli identity and the political and economic interests of the Polish governing class with those of their Israeli counterparts. https://electronicintifada.net/content/bad-romance-poland-and-israels-love-story/9266
 • Szewach Weiss: szczególna więź Polski i Izraela
  Dlaczego stosunki polsko-żydowskie są tak szczególne? Odpowiedź jest prosta. Jeżeli żyje się razem na jednej ziemi przez 800 lat, to między ludźmi wytwarza się szczególna więź, której nawet długa rozłąka nie jest w stanie zerwać. http://www.rp.pl/artykul/616107-Szewach-Weiss--szczegolna-wiez-Polski-i-Izraela.html#ap-2

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

MOJE KOMENTARZE

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

ULUBIENI AUTORZY