Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
832 posty 5298 komentarzy

"Głos Polski" Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

KOD BIBLII jest niebezpieczny. Usprawiedliwia czynienie zła

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Myślę, że "kościelny" wizerunek i wyobrażenie Boga (dobre w przeszłości), obecnie wydaje się być bardzo prymitywne. / "Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo". - Jeśli tak, to możliwe jest więc, że "BÓG jest zaawansowanym INTERNAUTĄ" (:

Łabaja 11.06.2016 22:52:06 - Mit o kodzie Biblii jest niebezpieczny, bo odkryte "sensacje" w rękach fanatyków są usprawiedliwieniem złych czynów.  Nie wszyscy wiedzą, że w rządzie Izraela znajdują się zwolennicy kodu Biblii, a ujawnione przez kod Biblii "rewelacje" były przyczyną kilku krwawych akcji przeciwko Palestyńczykom i Bejrutowi. Politycy żydowscy na świecie, wierzący w kod Biblii opierają na nim swoje decyzje.  /     >>>  http://ziut.neon24.pl/post/132154,kod-biblii-o-tzw-katastrofie-w-smolensku-to-byl-zamach

image 

image
 

 <>

Bible Codes - The Proof of God  >>  https://www.youtube.com/watch?v=VYlKkIoavnA   /  Michael Drosnin - Kod Biblii II.pdf   >> Jest w internecie >>  https://www.google.com/?gws_rd=ssl#q=kod+bibli+pdf 

 

Badacz KODU BIBLII Harold Gans przedstawił referat o wynikach badań nad KODEM znanym jako Eksperyment Wielkich Rabinów. Streszczenie referatu łącznie z wynikami badań, które są nadal w fazie rozwoju, można znaleźć na stronie  >>>  www.torahcodes.net

Fragment ciekawego wywiadu  >>>  https://www.ou.org/jewish_action/09/2007/up_close_with_harold_gans/  natemat KODU BIBLI, który Sarah Shapiro przeprowadziła z Harold'em Gans'em w 2007 roku. / Niżej tłumaczenie najciekawszych fragmentów. 

Jewish Action: Czy możesz opowiedzieć nam o swojej pracy w wywiadzie?

Harold Gans:  Przez dwadzieścia osiem lat pracowałem jako kryptoanalityk w Agencji Bezpieczeństwa Narodowego [Departamentu Obrony USA] Fort Meade w stanie Maryland, na przedmieściach Waszyngtonie. Moja pierwsza praca w Agencji wykorzystywała techniki opracowane przez innych matematyków, do łamania kodów. Później jako starszy kryptolog matematyk, odpowiedzialny byłem za rozwój technik matematycznych używanych w łamaniu kodów. W końcu, po przeniesieniu na stanowisko kierownicze, nadzorowałem personel dwudziestu pięciu matematyków, programistów i inżynierów.

JA: Według mesorah, na czym te ukryte kody polegają?

Gans:  Tora (Biblia)  jest skonstruowana w taki sposób, że zawiera ukrytą informację zakodowaną w pismach w różny sposób.Informacja ta została celowo włączona do Tory przez jego autora ...

Rabin Cordovero wymieniono różne rodzaje wzorów, z których jeden jest znany jako "List sekwencji równoległych" powszechnie określanych przez współczesnych badaczy jak [szyfrowanie]  ELS.

Każdy tekst może produkować pewną liczbę znacząco wyglądających wzorów i skojarzeń słownych, ... Subiektywna ocena może doprowadzić do wyobrażenia sobie relacji między słowami i dostrzeżenia znaczeń, w miejscach gdzie ich tak naprawdę nie ma.

Kod ELS jest ciągiem liter, które są równomiernie rozmieszczonych w [jakimś] tekście.W tym przypadku tekstem jest Tora (Biblia) z usuniętymi wszystkimi spacjami między wyrazami.

Zwykle widzimy Torę jako litery ułożone w dwóch blokach obok siebie na stronie, w celu łatwego czytania.Zaobserwowaliśmy, w naszych badaniach, bliskości między kodem ELS i Torą, które są najlepiej widoczne w  sekwencji liter ułożonych spiralnie wzdłuż powierzchni walca, podobnie jakschody kręcone /.../ w nieprzerwanej linii.

Jeśli wyobrazimy sobie Torę jako nieprzerwana linię 304,805 liter owinięty wokół walca jak spiralne schody, /.../W tej konfiguracji, wcześniej niewidoczne zwroty, zdania i skupiska powiązanych słów kodu ELS stają się widoczne.

W epoce nowożytnej, wzory ELS w Torze zostały po raz pierwszy zbadane przez rabina Michoel Ber Weissmandl podczas II wojny światowej, który dekodował ręcznie.Wynalezienie komputera umożliwiło badania [Bibli] na niespotykaną dotąd skalę.W 1970 roku dr Eliyahu Rips, profesor matematyki na Uniwersytecie Hebrajskim, był pierwszym, który za pomocą komputera w tych badaniach, stosując metodologię naukową i statystykę w tych badaniach.  / .... /

Nasz zespół matematyków i programistów bada kody ELS od dwudziestu do dwudziestu pięciu lat i wiemy, że to, co widzimy to tylko wierzchołek góry lodowej.

Niektórzy myślą że to strata czasu i zasobów rozważenia.

Poznanie KODU BIBLII jest ważne, ponieważ nad autorstwem Biblii dyskutuje się od wieków. Krytycy Biblii nie zaprzestają dociekań, twierdząc że Biblia została napisana przez ludzi, a jeśli tak, to czy przez jedną osobę, czy kilka osób.  -  Istnienie KODÓW, byłoby w zasadzie odpowiedzią na te pytania. / ... /

Jak już wspomniałem, fałszywe przykłady ELS można znaleźć w każdym tekście. W każdym tekście w gazecie, w równych odstępach można znaleźć litery tworzące słowa i zwroty. - Ale to są losowe zdarzenia; tonie są kody. /... /

Krytycy, którzy "odkryli" Kody w dziełach literatury angielskiej nie przedstawiają dowodów, że stosowali właściwe zasady naukowe.Doszli do wniosku, że ponieważ były one w stanie odnaleźć tam nic nie znaczące  informacje, które wyglądały jak nasze kody, to musi to oznaczać, to dezawuuje to nasze wyniki badań.

Istnieją ścisłe kryteria matematyczne określające definicję kodu.
Co jest i co nie jest to kod?

Pojawiająca się konfiguracja ELS jest tylko jednym z kilku kryteriów.Najważniejszym kryterium jest to, że znaleziona konfiguracja ELS musi mieć jakieś ściśle określone właściwości matematyczne lub strukturalne, które są naturalnie nieprawdopodobne.Innymi słowy, musi być bardzo mało prawdopodobne, że tak zwany "kod" powstał przez przypadek.Kryterium to ma kluczowe znaczenie.Standardowe kryterium naukowe "wysoce nieoczekiwane" jest to, że szansa na jego wystąpienie przypadkiem są większe, lub równe, 1:1000. To musi być określone przy wykorzystaniu zaawansowanego oprogramowania, które wykonuje działania, znane jako testy randomizacji. Gdy zastosujemy tokryterium do "kodów" krytyków [Kodu Biblii], matematyk widzi od razu, że nie kwalifikują się one jako kody.

JA:  KOD BIBLI, szeroko rozpowszechniony w latach 1990, wiąże się z opinią, że może być wykorzystywany do przewidywania przyszłości.Czy kiedykolwiek kusi Pan w trakcie swoich badań do poszukiwania odpowiedzi na tematy dotyczące przyszłości?

Gans: Wiele kodów, które zaobserwowaliśmy odnoszą się do wydarzeń, które miały miejsce na długo po tym gdy Biblia została napisana, innymi słowy, informacje z KODu BIBLI odnoszą się do wydarzeń mających miejsce po napisaniu Biblii.Jednak my, ludzie, nie mżemy korzystać z KODÓW BIBLI, aby prognozować przyszłość.

Próbując to robić dokonujemy zgadywania, które w rękach nie mających skrupułów, a nawet przy dobrych intencjach, taka praca łatwo doprowadza do sensacji. / ... /  Wszystko co ludzkie istoty mogą zrobić, to obserwować kody opisujące wydarzenia z przeszłości.Każda próba przewidzenia przyszłości w oparciu o KOD BIBLII to subiektywna interpretacja słów lub fraz. / ... /

JA:  Czy tym momencie czujesz, i masz absolutną pewność, że KOD BIBLI jest prawdziwy?

Gans Istnieją silne, a można nawet powiedzieć, że przytłaczającedowody że KOD BIBLI istnieje naprawdę, ale w tym świecie nie ma czegoś takiego, jak posiadanie absolutnego dowodu na cokolwiek, co jest związane z Biblią czy Bogiem, poza wiarą.

Kończąc tłumaczenie w tym miejscu podpisuję się pod twierdzeniem:

Łabaja 11.06.2016 22:52:06  -  "Mit o kodzie Biblii jest niebezpieczny, bo odkryte "sensacje" w rękach fanatyków są usprawiedliwieniem złych czynów. Nie wszyscy wiedzą, że w rządzie Izraela znajdują się zwolennicy kodu Biblii, a ujawnione przez kod Biblii "rewelacje" były przyczyną kilku krwawych akcji przeciwko Palestyńczykom i Bejrutowi. Politycy żydowscy na świecie, wierzący w kod Biblii opierają na nim swoje decyzje." 

WŁAŚNIE TO, WAŻNIEJSZE JEST OD ISTNIENIA SAMEGO KODU, .. o TYM WŁAŚNIE PISAŁEM W CZ.1>>> http://ziut.neon24.pl/post/132134,czy-to-rosja-dokona-atomowej-zaglady-jerozolimy-cz-1

Według mnie KOD BIBLI, nie jest KODEM, tylko jest programem komputerowym, bo bardziej niż przewidywać umożliwia sprawdzenie czy o wydarzeniach których wiemy że się wydarzyły, ... w Bibli coś jest.

Albo inaczej ...

Biblia, być może,  jest programem komputerowym "gry komputerowej" (najwyższej generacji), której jesteśmy częścią, ... a stwórca tego programu nazywany Bogiem, jest "graczem",  który za pomocą "Programu-Bibli" nami kieruje,  ... tak jak my robimy to w grze np. "Wiedźmin", dla przykładu. 

-  Bo czy "pierwotna wersja" Biblii w języku hebrajskim (304 805 liter bez spacji), nie przypomina bardziej programu, niż zakodowanych przepowiedni? 

Myślę, że "kościelny" wizerunek i wyobrażenie Boga (dobre w przeszłości), obecnie wydaje się być bardzo prymitywne, ... a rozwój nauki i cywilizacji umożliwia bardziej naukowe przedstawienie wiary i cudów, w przeszłości przez naszych przodków, uważanych za zjawiska "nadprzyrodzone". 

"Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo"  Jeśli tak, to możliwe jest więc, że "BÓG jest zaawansowanym INTERNAUTĄ" (:

P = prawdopodobieństwo >> https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawdopodobie%C5%84stwo

Prawdopodobieństwem zajścia zdarzenia nazywa się stosunek liczby zdarzeń elementarnych sprzyjających zdarzeniu do liczby wszystkich możliwych zdarzeń elementarnych należących do zbioru Definicja ta zakłada więc nie wprost, iż wszystkie zdarzenia elementarne wzajemnie się wykluczają, a ich wystąpienia są równie możliwe (prawdopodobne).

KOMENTARZE

 • Bible Codes - The Proof of God / Dowód na istnienie Boga?
  >>> https://www.youtube.com/watch?v=VYlKkIoavnA
 • Książka > Michael Drosnin - Kod Biblii II.pdf >> Jest w internecie
  >> https://www.google.com/?gws_rd=ssl#q=kod+bibli+pdf
 • Ciekawe, ale wydaje się nie prawdziwe.
  Publikacja „Kod Biblii" oparta jest o tekst, powstały przez zebranie tekstów Biblii (głównie Tory, pięcioksiągu) jako liter i znaków, ustawienie ich w kolumnach i wierszach, a następnie regularne wybranie co n-tych z nich (razem około. 304805 znaków). Rola komputerowego programu sprowadziła się do ustawienia tablic tych znaków.

  Normalnym jest że w tak dużym zbiorze liter, czytając je wzdłuż, pionowo i w skos znajdzie się wiele słów. Jeżeli uwzględni się że jest to hebrajski, gdzie nie ma określonych samogłosek i każde słowo można czytać na kilka sposobów np. YAHWE, YAHO, YAHU Natomiast liter jest mniej jak w standardowym alfabecie, ilość słów fonetyczne transkodowanych na angielski znacznie wzrasta. Nie ma też znaczenia z jakiej wersji Tory korzystał ten żyd. Nie ma znaczenia czy kopista przez kilka tysięcy lat zgubił literę, czy słowo na aktualnie brzmiące. ZAWSZE W TAK DUŻYM ZBIORZE ZNAKÓW ZNAJDZIEMY ZBIORY LITER, KTÓRE W DOWOLNYCH JĘZYKACH UTWORZĄ JAKIEŚ SŁOWA. Jeżeli jeszcze, na dodatek ten zbiór słów dowolnie zinterpretuje. Np. słowo wierze zamiennie na wieżowiec, a samolot zastąpię ptakiem , czy ognistym feniksem to mam już przepowiednię. A raczej wykładnię dla zdarzenia które już zaistniało. Było by przepowiedni tych jeszcze więcej gdyby biblie transkodowano dodatkowo na niemiecki, czy rosyjski. W tym wypadku wybrano tylko nieznany żydom, w okresie spisywania Tory , współczesny jeżyk Anglosasów. Szkoda tylko że słowa nie zapisano na wspak (od tylu) zgodnie z pisownią hebrajską.
  Biblia to świetna księga, ale ma tylko jeden kod numeryczny, kapłański zwany kabałą.
  Takie czytanie biblii, wróżenie, to można dokonywać na dowolnym dużym dziele np. encyklopedii PWN, Krzyzakach, czy Trylogii Sieńkiewicza. Efekt będzie identyczny.

  Kod, to jakiś wzór, algorytm, reguła. Tu mamy wyrwany przypadkowy ciąg liter z przypadkowego miejsca, z chaosu liter. To przypadek.
 • Jeśli w Biblii miałby być opisany "zamach smoleński" jak sugerowałeś w poprzednim tekście
  to musielibyśmy mówić o Księdze Rodzaju, a na poważnie, ostatni raz rozważałem takie rewelacje jak Kod Biblii w podstawówce, gdy koleżanka przyniosła wiadomość, że na podstawie jakiś tam dokumentów starożytnych, teraz już nie pamiętam jakich jutro ma być koniec świata. Od tego czasu przeżyłem tych końców świata wiele, m.in. ustalony na podstawie przepowiedni Nostradamusa.
  Ktoś chce mieć swoje 5 minut, kilka USD zarobić i wymyśla takie teoryjki których podstaw naukowych nie ma żadnych. Tak jak opisał to bloger Fisher przy ograniczeniach zapisu języka hebrajskiego metodą tą można wszystko opisać, dopisując jeszcze własne wyobrażenia do uzyskanych słów można udowodnić nawet to, że Biblia przewidziała Kaczyńskiego, a Apokalipsa opisuje Polskę po 4 latach rządów PiS.
 • @Zawisza Niebieski 12:31:29
  RE Ktoś chce mieć swoje 5 minut, kilka USD zarobić i wymyśla takie teoryjki których podstaw naukowych nie ma żadnych.

  - Jeśli chodzi o "kilka USD" to na pewno Drosnin te "kilka USD" pisząc książki coś zarobił, ... ale nie na tym polega problem. Problem polega na tym, że "podstawy naukowe" są, a sprawą zajmują sie jak najbardziej poważni ludzie i służby Izraela (i zapewne USA).

  Prawdziwy problem w największym skrócie przedstawił >>> Łabaja 11.06.2016 22:52:06 - Mit o kodzie Biblii jest niebezpieczny, bo odkryte "sensacje" w rękach fanatyków są usprawiedliwieniem złych czynów. Nie wszyscy wiedzą, że w rządzie Izraela znajdują się zwolennicy kodu Biblii, a ujawnione przez kod Biblii "rewelacje" były przyczyną kilku krwawych akcji przeciwko Palestyńczykom i Bejrutowi. Politycy żydowscy na świecie, wierzący w kod Biblii opierają na nim swoje decyzje.

  Ja to opisałem w tej notce >>> http://ziut.neon24.pl/post/132134,czy-to-rosja-dokona-atomowej-zaglady-jerozolimy-cz-1

  JAKIESĄ NA TO DOWODY

  Gdybyś przeczytał te książki KOD BIBLI i , KOD BIBLI II, ... (książki z 1996 r.) to mógłbyś spisać z których kierunków KOD BIBLI zapowiadał "atomową zagładę Izraela" / Irak , Libia / ... i co? Właśnie te kraje zostały zniszczone, ... aproblem przesuwa się do nas.

  ZNISZCZONO KRAJE "ROZKODOWANE" W LATACH DZIEWIĘĆDZIESIĄTYCH

  ... od "wtedy" minęło 20 lat, i nie dzisiaj nie wiemy, na podstawie jakich "NEWSÓW" politycy Izraela podejmują swoje dalsze decyzje. / Osobiście, na podstawie swojej niebiblijnej wiedzy, mam przeświadczenie, że Izrael miał interes w tym, co przyniósł zamach w Smoleńsku. - NIE MA NA TO OFICJALNYCH DOWODÓW, ... ALE HIPOTEZA JEST / RESZTA TO KWESTIA WIARY
 • @Fischer 08:28:45
  RE Rola komputerowego programu sprowadziła się do ustawienia tablic tych znaków.

  - ABSOLUTNIE NIE

  Rola programu dekodującego polega na ustawieniu wszystkich 304805 liter Tory w jednej linijce, i na systematycznym sprawdzeniu czy np. po wybraniu co 5, 10, 20 , lub 100-nej litery, z wybranych liter powsytanie jakiś sensowny przekaz.

  Jakbyś przeczytał książkę, to tam piszą, że przeszukali Biblię pod kontem kilkudziesięciu nazwsk jakichś sławnych osób. / Odnaleźli te nazwiska, ... do tego daty ich urodzin i śmierci, i nazwy związanych z tymi osobami miejscowości - DLATEGO UWAŻAJĄ, ŻE JAKIŚ KOD W BIBLI JEST
 • @Ziut 17:14:36
  RE Kod, to jakiś wzór, algorytm, reguła. Tu mamy wyrwany przypadkowy ciąg liter z przypadkowego miejsca, z chaosu liter. To przypadek.

  - TO WYJAŚNIŁEM WYŻEJ
 • Autor!
  Myślę, że "kościelny" wizerunek i wyobrażenie Boga (dobre w przeszłości), obecnie wydaje się być bardzo prymitywne. / "Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo". - Jeśli tak, to możliwe jest więc, że "BÓG jest zaawansowanym INTERNAUTĄ" (:

  Ziut idziesz na całość?
 • @Ziut 17:14:36
  Zanim opiszesz nam przyszłość na podstawie Twojej znajomości tego "kodu", jeszcze raz pytam:
  Dlaczego apostołowie Jezusa mieliby cokolwiek kodować?
 • @Zdzich 20:32:56
  Nie znam KOD / Ja opisuję co o nim wiedzą/piszą inni. - Już to wyjaśniałem.

  - Nie myślę też, aby Apostołowie mieli powód cokolwiek kodować, ... jeśli już, to mógł to zrobić sam Bóg.
 • @klementyna 20:19:59
  Myślę, że "kościelny" wizerunek i wyobrażenie Boga (dobre w przeszłości), obecnie wydaje się być bardzo prymitywne. / "Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo". - Jeśli tak, to możliwe jest więc, że "BÓG jest zaawansowanym INTERNAUTĄ" (: Ziut idziesz na całość?

  - RACZEJ NIE JESTEM MARTINEM LUTREM, ... ALE POTRAFIĘ SOBIE WYOBRAZIĆ SYTUACJĘ, ŻE PAPIEŻ ODPRAWIA W WĄCHOCKU MSZĘ z TELEBIMU

  ... reszta jak wyżej:

  Biblia, być może, jest programem komputerowym "gry komputerowej" (najwyższej generacji), której jesteśmy częścią, ... a stwórca tego programu nazywany Bogiem, jest "graczem", który za pomocą "Programu-Bibli" nami kieruje, ... tak jak my robimy to w grze np. "Wiedźmin", dla przykładu.

  - Bo czy "pierwotna wersja" Biblii w języku hebrajskim (304 805 liter bez spacji), nie przypomina bardziej programu, niż zakodowanych przepowiedni?

  Myślę, że "kościelny" wizerunek i wyobrażenie Boga (dobre w przeszłości), obecnie wydaje się być bardzo prymitywne, ... a rozwój nauki i cywilizacji umożliwia bardziej naukowe przedstawienie wiary i cudów, w przeszłości przez naszych przodków, uważanych za zjawiska "nadprzyrodzone".
 • @Ziut 20:57:52
  Zgadzam się. Tym bardziej, biorąc pod uwagę ilość autorów i języków na które Biblia została PRZETŁUMACZONA, jakikolwiek "kod" jest niemożliwy.

  Zatem, dlaczego tytuł tego artykułu: "KOD BIBLII jest niebezpieczny"?? Czyni on wiele zła.
 • @Zdzich 21:37:48
  Nie rozumiemy się, sąpodstawy że KOD BIBLII istnieje, ... a jeśli istnieje, to powinien się on raczej nazywać KODEM ŹRÓDŁOWYM STWORZENIA ŚWIATA

  ... dokładnie jak kod źródłowy programu komputerowego. / Przed czymś takim stoimy.

  A jeśli o zło chodz to wyjaśnił to: Łabaja 11.06.2016 22:52:06 - Mit o kodzie Biblii jest niebezpieczny, bo odkryte "sensacje" w rękach fanatyków są usprawiedliwieniem złych czynów. Nie wszyscy wiedzą, że w rządzie Izraela znajdują się zwolennicy kodu Biblii, a ujawnione przez kod Biblii "rewelacje" były przyczyną kilku krwawych akcji przeciwko Palestyńczykom i Bejrutowi. Politycy żydowscy na świecie, wierzący w kod Biblii opierają na nim swoje decyzje.

  ... i z tą opinią się zgadzam.
 • ---- KOD BIBLII
  http://blackevo.kewlnet.tk/E-book/book/Michael%20Drosnin%20-%20Kod%20Biblii%20II.pdf
 • Z całym szacunkiem, to bzdury.
  Tora powstawała przez stulecia, opiera się na jeszcze starszych mitach akadyjskich i babilońskich. Pięcioksiąg spisywali różni autorzy, co do tego są zgodni wszyscy badacze Tory i Biblii. Zakłada się że mniej więcej przed VIII p.n.e w przypowieści Tory istniały jedynie w tradycji ustnej. Pierwsze formy pisane musiały być spisane językiem odległym od obecnego hebrajskiego, pismem starohebrajskim (paleohebrajskim). Pismem którego zasady pisowni różniły się stosowanego w VI w p.n.e pisma hebrajskiego. Nowożytne wersje Tory są spisane współczesnym pismem hebrajskim. Najstarsza zachowany zwój Tory pochodzi przełomu XII/XIII i znajduje się w bibliotece w Bolonii. Także nie jest on dziełem Bożym, stanowił przekaz wielu autorów i kopistów. Jego kolejność znaków musiała ulegać chronologicznym zmianom wynikających z ewolucji językowych i pisma na przestrzeni tysiącleci.
  Aby wykazać elastyczność form współczesnego języka hebrajskiego posłużę się przykładami.
  Biblijne słowo ADAM w języku hebrajskim zapisujemy םדא gdzie (czytając oczywiście od tyłu):
  א nieme lub dowolna samogłoska liczba 1
  ד litera D lub liczba 4
  Brak -Pominięto drugą samogłoskę
  ם możemy odczytać jako m końcowe lub liczba 40
  Zatem słowo Adam zapisane po hebrajsku możemy odczytać jako: Adm,Edm,Idm,Udm,Odm,Ydm,Dm. Skąd zatem żydzi wiedzą co zapisali. Wynika to z całego kontekstu zapisanego zdania. Wówczas wiedzą jakiego słowa użyć. Problem zaczyna się gdy mamy nazwy własne, lub usuniemy wszystkie spacje. Tu trzeba wyjaśnić też fakt, że w hebrajskim nie ma dużych liter. W wyniku usunięcia spacji przez autora tekstu zbiór liter już nie będzie zrozumiały i przejrzysty. Jednak wszystkie poziome wiersze będą zawierały słowa pierwotnie utrwalone w tekście, plus słowa które teraz będzie można odczytywać na wiele sposobów. Do tego dochodzą zbitki słowne, słów zaczynających się i kończących. Jeżeli wiemy, że każda litera hebrajska odpowiada też jakiejś liczbie, znalezienie odpowiednich dat nie stanowi problemu.
  Dodatkowe kombinacje mogą tworzyć litery czytane pionowo czy po skosach.
  Słowo hebrajskie םדא, transkodując literalnie na polski (nie angielski) mogę zapisać Adam, Adem, Adim, Adom, Adum, Adym, Edam, Edem, Edim, Edom, Edum, Edym, Idam, Idem, Idim, Idom, Idum, Idym, Odam, Odem, Odim, Odom, Odum, Odym, Udam, Udem, Udim, Udom, Udum, Udym, Ydam, Ydem, Ydim, Ydom, Ydum, Ydym, + taki sam zbiór bez drugiej samogłoski. 
  Poza słowem Adam w powyższym zbiorze po usunięciu spacji i znaków interpunkcyjnych odczytam dodatkowo takie słowa jak : dam dom dym im ma oda my udam.
  Gdy słowa są dłuższe i różne po usunięciu spacji ilość kombinacji jeszcze bardziej wzrasta, o cyfrach nie wspomnę. Można to policzyć dokładnie, ale podstawą jest informacja jak często dany znak występuje w języku hebrajskim, i jak często występują konkretne głoski w języku angielskim.

  Wielu naukowców odnosi się krytycznie do rewelacji autora książki Kod Biblii, dlatego musisz zrozumieć i mój sceptycyzm.
  http://infra.org.pl/wiat-tajemnic/tajemnice-religii/871-tajemnica-kodu-biblii
  http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TH/kod_biblii-list.html
  http://www.racjonalista.pl/pdf.php/s,1577
  http://www.focus.pl/sekrety-nauki/kody-biblii-czyli-newsy-miedzy-wersami-10254

  Kod Biblii nie jest niebezpieczny. Niebezpieczni są ludzie, którzy tragedie światowe usiłują wpisać w plan Boży !!!
 • @Fischer 21:23:44
  Chciałbym na koniec odpowiedzieć na pytanie dlaczego uczeni w piśmie żydowscy Rabini całe życie studiują Torę. Wynika ona właśnie z zawiłości języka hebrajskiego. Oni cały czas szukają prawdy i ja odkrywają na nowo. Na przykład analizując wspominane imię Adam, zapisane po hebrajsku אדם
  Możemy je odczytać też jako Edem, a w starohebrajskim m, od n rożni się tylko długością znaku. Zatem biblijny zapis Adam żył w Edenie, możemy tłumaczyć również Edem, żył w kraju (ziemi) Edena.
  Ponieważ pierwszy znak א jest dowolna samogłoską. Uwzględniając zawiłości językowe możemy też twierdzić , że Adam żył w Adenie lub nawet Yemenie.
  Zapewne nazwa stolicy Yemenu, Aden, była pierwotnie tak samo wymawiana. Z czasem w wyniku przekształcania miast w państwa. Państwo wzięło swą nazwę od swojej stolicy. Różnice wynikły dopiero po czasie, w odczycie zapisu nazw. Wynikły one z chęci wykazania różnicy pomiędzy nazwą miasta i państwa. Z kontekstu tekstu wynika, kiedy czytamy te same znaki hebrajskie jako Aden, a kiedy Yemen. Dlatego czasem warto zgłębić się głębiej w pismo święte, by odkrywać treści niedostępne ogółowi.
  Nie znaczy to jednak, że istnieje jakiś tajny klucz, ukryty plan zniszczenia ludzkości który ukrył przed nami Bóg w swoich naukach.
 • @Fischer 12:20:31
  A teraz powiązane fakty historyczne i miejscowe legendy.
  Jemen od dawna istnieje na rozdrożu kultur o strategicznej lokalizacji w zakresie handlu na zachodzie Półwyspu Arabskiego . Duże osiedla istniały w górach północnym Jemenie już 5-tyś lat pne. Nie wiele wiadomo o kulturach preislamskich zamieszkujących te tereny w okresie brązu. Jednak wyraźny jest związek starożytnych żydów z królestwem Saby, które obejmowało swym zasięgiem Aden. Dla Żydów była to kraina mlekiem i miodem płynąca. Kontakty króla Salomona z królestwem Saby datuje się na VII w p.n.e. Salomon był zafascynowany bogactwem i darami otrzymywanymi z królestwa Saby. Bogactwo Jerozolimy było zależne od wymiany z nim. Żydzi prawdopodobniej dużo wcześniej mieli swoje kolonie handlowe w Adenie, będącym kluczowym portem w tym rejonie. Stad dostarczano cenne towary do Egiptu i w rejon basenu śródziemnego. Według podań duża grupa żydowskich kapłanów i członków plemienia Lewitów przybyła do Jemenu po zburzeniu I Świątyni Salomona, a więc w VI w p.n.e. Jest to okres pełnego rozkwitu religii i kultury hebrajskiej, ucieleśnienia tory w aktualnej formie. Być może nie bez znaczenia na treść Genesis miała tradycja Jemeńska, gdzie rodzaj ludzki sięgał również 5-tysiąclecia p.n.e, ale nie był pogardzany jak kultura Egipska i Babilońska skąd żydzi musieli uciekać.
  Z badań językowych żydów jemeńskich wynika że stosują najstarsze formy fonetyczne i cechy gramatyczne hebrajskiego. Badania genetyczne wykazują obecność genów najstarszych rodów żydowskich w tym lewitów. Wykazują obecność genomów asyryjskich żydów (VIII w p.n.e) i babilońskich (VI w p.n.e), brak natomiast obecności cech dla saharyjskich i północnowschodnich afrykańskich grup izraelitów. Może to dowodzić, że oddzielenie nastąpiło przed wyjściem Izraelitów z ziemi Egipskiej, lub brakiem kontaktów z tamtą społecznością.
  Sam Aden znajduje się w kraterze uśpiony wulkan. Miejscowa legenda mówi, że w Jemenie Aden może być tak stare jak sama historia ludzkości. Niektórzy uważają też, że Kain i Abel są pochowani gdzieś w tym mieście.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Aden
  „..A local legend in Yemen states that Aden may be as old as human history itself. Some also believe that Cain and Abel are buried somewhere in the city…”
  Inne źródło dotyczące historii żydów Jemeńskich.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Yemenite_Jews

  W wyniku tylko małej zmiany w tłumaczeniu, jednego słowa. Pojęcie ogrodu w Edenie całkowicie zmienia obraz Raju utraconego.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY