Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
832 posty 5298 komentarzy

"Głos Polski" Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

W kontekście Amerykanów w Polsce warto przypomnieć

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Myśli, .."O konflikcie Polaków z amerykańskimi Krzyżakami" - Sienkiewicz w rozmowie zdradził motyw zamachu w Smoleńsku / Notka z 28.03.2016

Motywem jest "World Trade Scenario" / Kontrola Handlu Światowego, o którym słychać na "taśmie Sienkiewicz/Belka" - W EU Amerykanie chcą nad nim panować za pośrednictwem budowanych przez Platformę "specjalnych relacji" między Polską i Izraelem. 

Wkładem Izraela byłby "pieniądze finansjery żydowskiej" wyciśnięte z Polaków,  ... a wkładem Polski byłaby nasza niepodległość.   -  Efektem ma być MIĘDZYMORZE, ... z tym że w założeniach różnych graczy, to nie Polacy mają być liderami "PROJEKTU" - Żydo-syjonistom amerykańskim marzy się, że to będą oni.

Z tego samego powodu Amerykanie są dzisiaj w Polsce

>>> http://ziut.neon24.pl/post/130640,sienkiewicz-w-rozmowie-zdradzil-motyw-zamachu-w-smolensku

 

Afera taśmowa Sienkiewicz / Belka  -World Trade Scenario 18.06.14  

Kontrola Handlu Światowego >>>   https://www.youtube.com/watch?v=c5o0k8OSoZk 

image

 
W 1919 roku Mackinder podsumował swoją teorię twierdząc: "Kto rządzi Europą Wschodnią ( najważniejszym krajem jest Polska ) ten rządzi "the Heartland" (środkowy obszar "Piwot Area" na mapie); ten kto rządzi "the Heartland" rządzi Euro-Azją; ten kto rządzi Euro-Azją ten może rządzić światem." 
 
TO TŁUMACZY DLACZEGO AMERYKANIE i ŻYDZI PCHAJĄ SIĘ DO EUROPY WSCHODNIEJ
 
According to Mackinder, the Earth's land surface was divisible into:
 • The World-Island, comprising the interlinked continents of Europe, Asia, and Africa. This was the largest, most populous, and richest of all possible land combinations.
 • The offshore islands, including the British Isles and the islands of Japan.
 • The outlying islands, including the continents of North America, South America, and Australia.
The Heartland lay at the centre of the world island, stretching from theVolga to theYangtze and from the Himalayas to theArctic. Mackinder's Heartland was the area then ruled by the Russian Empire and after that by the Soviet Union, minus the Kamchatka Peninsula region.
 
Later, in 1919, Mackinder summarised his theory as: "Who rules East Europe commands the Heartland;  who rules the Heartland commands the World-Island;  who rules the World-Island commands the world."  (Mackinder, Democratic Ideals and Reality, p. 150)
 

 
Jaki jest motyw, gdy ginie prezydent "dobrze sytuowanego kraju"?

Mam tu na myśli położenie geopolityczne - bo u nas w kasie dawno "pustki".  - Położenie geopolityczne, możliwe, że właśnie to jest tym, co Polska ma najcenniejszego. 
 
Lokalizacja, lokalizacja i jeszcze raz lokalizacja, mówią agenci handlu nieruchomościami. A Polska to "działka" w centrum Europy. - Można się aby domyślać, że komuś ta "działka" bardzo pasuje. - Pytaniem jest, co ten ktoś byłby w stanie zrobić, aby ją dostać.

PiS jest penetrowane przez agenturę. - Pro-Narodowy rząd PiS nie jest faworytem USA, ... tak długo przynajmniej, jak długo żyje Jarosław Kaczyński.   >>>  Jeśli  Macierewicz nie jest, ... to kto w rządzie jest agentem Pentagonu?   >>>  http://ziut.neon24.pl/post/130601,macierewicz-nie-to-kto-w-rzadzie-jest-agentem-pentagonu
 
 
Przeszkodą w byciu przez PiS i Kaczyńskiego faworytem USA jest niewyjaśniona do dzisiaj sprawa zamachu w Smoleńsku, i rozliczenie winnych. -  Następny powód jest taki, że Kaczyński chce, aby rząd był rządem polskim, ... a nie marionetkowym.
 
Ponieważ Jarosław Kaczyński nie chce przestać rządzić, i na to się szybko nie zanosi (jakby chcieli zamachowcy ze Smoleńska), musimy się spodziewać, i liczyć z tym, że w Polsce dojdzie do kolejnej  "SZOPKI SMOLEŃSKIEJ BIS" - czyli poza systemowych prób odsunięcia go od władzy. - Myślę, że może do tego dojść "szybciej niż później"  -  Czas gra na korzyść Kaczyńskiego, a na niekorzyść tych, na drodze których On stoi.

Bardzo możliwe, że w drodze takiego, lub innego rodzaju zamachu stanu.  -  Faworytem USA jest obecna opozycja, była koalicja rządząca PO-PSL, ... i różnego typu ".Nowotwory" reprezentujące interesy międzynarodowych oligarchów.
 
Powodem tego, że PiS nie jest faworytem USA jest wymieniona wcześniej sprawa niewyjaśniona do dzisiaj sprawa zamachu w Smoleńsku, i rozliczenie winnych, do której doszło najprawdopodobniej w wyniku cichej zmowy i przyzwolenia USA, w zmowie z Izraelem, "w resecie z Rosją".  Innymi powodami są "roszczenia terytorialne" wysuwane wobec Polski w kwestii sprzedaży polskiej ziemi, oraz sprawa reprywatyzacji mienia pożydowskiego obywateli polskich pochodzenia żydowskiego, wycenianego na kwoty rzędu kilkudziesięciu miliardów dolarów. 
 
Celem, nazwę to "krwawych zabiegów" wokół Polski, jest ustanowienie na terytorium Polski, przez "międzynarodowych oligarchów" własnej strefy wpływów i wyzucie nas Polaków z władzy nad strategicznie najważniejszym terytorium w Europie.-  Polska jest "Europejską Lądową Cieśniną Bosfor/Dardanele"
 
Wikipedia: Dardanele (tur. Çanakkale Boğazı) – cieśnina między Półwyspem Bałkańskim a Azją Mniejszą, łączy Morze Egejskie z morzem Marmara. / ... / W starożytności znana jako Hellespont. / ... /
 
Nazwa wywodzi się od imienia mitycznej Helle, która zginęła w wodach cieśniny. Greckie Hellespontos oznacza "Morze Helle". Tłumaczono ją także jako "most Hellenów". -Cieśnina stanowiła część szlaku wodnego biegnącego między Europą i Anatolią.
 
Wąska cieśnina była doskonałym miejscem do kontroli przepływających statków, co stanowiło źródło bogactwa okolicznych miast. Najwcześniejszym z nich była Troja, której zniszczenie było spowodowane najprawdopodobniej chęcią zapewnienia sobie swobodnego importu metali przez Greków. W pierwszej połowie I tysiąclecia p.n.e. Grecy założyli nad Hellespontem liczne kolonie.
 
Wojska perskie pod koniec VI w. p.n.e. oraz w 480 r. p.n.e. przekroczyły cieśninę po moście z łodzi.  -Hellespont był newralgicznym punktem dla Aten, które były uzależnione od importu zboża z portów Morza Czarnego. Od V w. p.n.e. Ateny pobierały 10% cła od wszystkich nieateńskich statków dzięki utrzymywanej w Sestos flocie wojennej.
 
Podczas I wojny światowej o Dardanele toczyły się ciężkie walki (→ operacje morskie w Cieśninie Dardanelskiej).  -  Obecnie zasady transportu morskiego w obrębie Dardaneli i Bosforu reguluje konwencja z Montreux z roku 1936.
 
Polska jest "Europejską Lądową Cieśniną Bosfor/Dardanele" - Kto kontroluje Polskę kontroluje handel między bogatą w surowce Rosją, i wysoko-uprzemysłowionymi Niemcami i Europą Zachodnią, i państwami skandynawskimi.  -  Stąd nasz "problem". 
 
Wejście Polski do Unii Europejskiej i NATO, zaprojektowane i przeprowadzone zapewne właśnie z powodu ułatwienia handlu przez tereny byłych krajów komunistycznych, stworzyło nową sytuację geopolityczną, którą najszybciej chyba zauważali, i zapewne wykreowali "Międzynarodowi Żydzi". 
 
Turbulencje jakich Polska i my doświadczamy w ostatnich latach, jest próbą "odcięcia kuponu" z wieloletnich zabiegów, który w finale ma za zadanie ponowna próbę ustanowienia na terenach Polski (i nie tylko) obszaru zarządzanego przez (w odróżnieniu od "tubylczych Żydów") Żydo-Syjonistów , umownie nazywanego przeze mnie POLIN, znanego w historii jako JUDEOPOLONIA. 
 
 
MYŚLĘ, ŻE STOIMY PRZED ZADANIEM SOBIE PYTANIA, i  ODPOWIEDZIĄ NA PYTANIE:  CZY POLSKA JAKO TERYTORIUM JEST AŻ TAK BARDZO WAŻNA,  ABY AMERYKANIE ZMKNĘLI OCZY NA TO, CO SIĘ STAŁO W POLSCE 10.04.10,  ....  ALBO W TYM WYDARZENIU UCZESTNICZYLI?   
 
Mówiąc bez owijania w bawełnę:   Warto się zastanawiać nad tym, czy USA, do spółki z Izraelem, "w resecie z Rosją", współuczestniczyły w zamachu 10.04.10 na samolot polskiego Prezydenta?   ...  bo motyw na pewno mieli.  >>>   http://ziut.neon24.pl/post/130573,czy-10-04-16-sluzby-usa-i-mossad-zrobia-nam-smolenska-szopke 
 
 
George Friedman – amerykański politolog żydowskiego pochodzenia
YouTube przesłany 08.06.2010  >>
 
 https://www.youtube.com/watch?v=7Kfh0Fuq7LI

"Gdy kraj staje się fundamentalnie wanny strategicznie dla światowej potęgi zdolnej do olbrzymich ustępstw ekonomicznych i transferów technologii, to ma swoje istotne konsekwencje.

Jako przykład mogę wam podać Koreę Południową. Gdybym powiedział w 1950 roku, że Korea Południowa mogła by być jedną z najsilniejszych, najbardziej dynamicznych gospodarek w Azji, śmialibyście się.

- Dlaczego tak się stało?

Stało się tak, bo Korea była istotnym elementem interesów Stanów Zjednoczonych. Stany musiały upewnić się co do możliwości utrzymania się Korei Południowej, ... i Korea Południowa bardzo zyskała na tym partnerstwie.

Następnym przykładem jest Izrael. Nie było istotnego powodu, aby Izrael mógł wyjść z ekonomicznej ruiny. Został uratowany dzięki finansowemu i ekonomicznemu wsparciu Stanów Zjednoczonych. - Są też oczywiście przykłady Niemiec Zachodnich i Japonii.

Strategiczne partnerstwo ze Stanami Zjednoczonymi, nie biedne partnerstwo ze Stanami Zjednoczonymi, ... miejsce gdzie Stany Zjednoczone silnie potrzebują danego kraju, przekształcają jego gospodarkę. Szczególnie gdy ma zdyscyplinowaną i uzdolnioną siłę roboczą, ... którą Polacy mają. -  Zwłaszcza gdy znajdujesz się pomiędzy dwoma krajami, z którymi kooperujesz, ale z którymi się niespecjalnie kochasz.

- Chodzi o coś takiego, gdy zapytasz Polaka kogo woli, Rosjanina, czy Niemca? ... on odpowie Amerykanina. Poprzednio był to Francuz. Wolą kogokolwiek innego.

Nie jest jasne, czy Niemcy są gotowe do uczestnictwa w innej konkurencji z Rosją, ... choć także mogą to zrobić. Z pewnością nie jest jasne czy rosyjskie i amerykańskie interesy w tej kwestii będą tożsame. Dlatego też Stany Zjednoczone albo przyzwolą na możliwość sojuszu niemiecko-rosyjskiego, który miałby swoje znaczące geopolityczne następstwa dla Stanów Zjednoczonych, albo Stany Zjednoczone nawiążą partnerstwo z Polską.

Niewątpliwie decyzją administracji Busha było posiadanie takiego strategicznego partnerstwa z Polską. Administracja Obamy obecnie rewiduje tę kwestię. - To czy jest tam tarcza antyrakietowa nie jest istotne. >>>  Polska (dla Stanów Zjednoczonych) jest strategicznie bardzo ważnym krajem.
 
<>
MYŚLĘ, ŻE STOIMY PRZED ODPOWIEDZIĄ NA PYTANIE:  
 
CZY POLSKA JEST AŻ TAK BARDZO BARDZO  WAŻNA STRATEGICZNIE, ... ABY ZMKNĄĆ OCZY NA TO CO SIĘ STAŁO W SMOLEŃSKU, .. i W POLSCE 10.04.10,  ....  ALBO W TYM WYDARZENIU UCZESTNICZYĆ?  
 
Jeszcze raz, mówiąc bez owijania w bawełnę:   Warto się zastanawiać nad tym, czy USA, do spółki z Izraelem, "w resecie z Rosją", współuczestniczyły w zamachu 10.04.10 na samolot polskiego Prezydenta?   ...  bo motyw na pewno mieli. >>    http://ziut.neon24.pl/post/130497,sensacja-to-jest-warte-wiecej-niz-legendarny-zloty-pociag 
 

George Friedman – amerykański politolog żydowskiego pochodzenia, absolwent City College of New York, doktorat uzyskał na Cornell University. Jest założycielem i Dyrektorem Generalnym Stratfor, prywatnej agencji wywiadowczej i instytucji publikującej analizy geopolityczne. Zajmuje się geopolityką i współczesną doktryną wojenną.    Artykuł   >>>   http://www.rp.pl/artykul/936594.html?p=1

KOMENTARZE

 • Ziut @ Talbot 20:23:09
  RE Gdyby PiS nie zaprosił Amerykanów na manewry, to Polski już by nie było. Tylko Amerykanie nie pozwolą rozszarpać Polski przez Niemcy i Rosję - szkoda, że niewielu zdaje sobie z tego sprawę.

  - TO JEST NADINTERPRETACJA

  Amerykanie tutaj są, bo mają w tym interes. / Reszta jest tego pochodną. - ONI NIC NIE ROBIĄ JEŚLI NIE MAJĄ W TYM INTERESU.

  ... i gdyby nie to, to sami by nas z chęcią połknęli. Taka jest prawda.
 • Anakonda to nie manewry to strategia żydoamerykanów
  5 - za myślenie. Wszystko to racja. Tylko co do Rosji się mylisz. Rosja gra w innej drużynie, jest celem tego ataku. Jest amerykański program Anakonda mający zniszczyć Heardland (sam powyżej cyt. Mackindera). Nie będę się rozpisywał, ale podam link do prac na ten temat.

  http://www.konserwatyzm.pl/artykul/3265/pocalunek-mongolskiego-ksiecia-eurazjatyzm-rosji-w-mysli-ale

  Strategia Anakondy polega na budowaniu Pierścienia Anakondy wokół Heardland. Obecnie pierścień się zaciska, a kolejne ćwiczenia pod nazwą Anakonda są jego elementem.

  Anakonda to strategia wojny, po raz pierwszy zastosowana przez amerykanów podczas wojny secesyjnej by uzyskać przewagę militarną i gospodarczą nad południem.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Plan_Anaconda


  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/bc/Scott-anaconda.jpg

  Bazy USA i NATO powoli oplatające Rosję w ramach strategii Anakondy

  http://www.sott.net/image/s8/178531/full/BjGQu4eIMAEOZl_.jpg
 • @Fischer 21:42:05
  Ludzie są naiwni i nieświadomi roli jaką mają odegrać. Muszą nauczyć się szybko myśleć i uświadamiać innym zagrożenia.
 • @Ziut 20:58:48
  Ty mając dostęp do nad prezesa powiedz nam o co tu chodzi ?. http://www.flesik.com/wp-content/uploads/2015/11/jenniger-macierewicz.jpg
 • Autor!
  "PiS jest penetrowane przez agenturę. - Pro-Narodowy rząd PiS nie jest faworytem USA, ... tak długo przynajmniej, jak długo żyje Jarosław Kaczyński"

  Pała ktokolwiek to powiedział!

  Talbot to mądry obserwator.

  Szkoda że takich jest mało!
 • @klementyna 01:22:42
  Masz klementyno 100% rację, ... faworytem USA są żydo-syjoniści z importu (w odróżnieniu do Polaków żydowskiego pocjodzenia / i też nie wszystkich).
 • @Fischer 21:45:27
  Dokładnie tak jak mówisz
 • @Repsol 22:43:34
  Z czym, ...bo zdjęcie się nie otwiera.?
 • @Ziut 06:49:33
  Dzięki za oklaski!!Bo jak ktoś taki jak ty klaszcze, to musi być powód do dumy):

  A może wujek Putin pozazdrościł Kaczyńskiemu?

  "Podobno wynikiem ostatnich rozmów Władimir Władimirowicz Putin – Bibi jest kilka umów gospodarzczo – polityczno – militarnych. W przyszłe lato mają się odbyć na Morzu Śródziemnym pierwsze wspólne manewry Rosyjsko Izraelskie. Rosyjskie firmy otrzymały koncesje na wydobywanie surowców na dwóch izraelskich polach gazowych. Podobno Rosja zapewnia Izraelowi pokój i bezpieczeństwo energetyczne. Docelowo ma to wszystko zmniejszyć zależność Izraela od USA. Niewątpliwie Rosja próbuje pogodzić ogień z wodą, wszak Izrael i Syria toczyły trzy wojny ."

  https://www.almasdarnews.com/article/russia-use-airbase-syria-conduct-joint-military-exercise-israel/

  Oczywiście wujek Putin myśli globalnie , i przyszłościowo.
  Jak już odbierze Polakom tych żydów ,to oni sami do siebie będą strzelać bo wróg się skończy .
 • @klementyna 08:24:39
  Klementyno to nie Putin przyjechał do Izraela, tylko żydzi do Putina. W protokole dyplomatycznym znaczy to jedno, żydzi mają sprawę do Putina, a nie Putin do żydów.

  Tym problemem jest bezpieczeństwo energetyczne Izraela. Cała reszta o wymianach naukowych itp., to kurtuazyjna otoczka.

  Po zmianach jakie zaszły na bliskim wschodzie, Izrael nie ma stabilnych dostawców gazu. Dotychczas głównym dostawcą była Arabia Saudyjska, która obecnie zmniejszyła drastycznie wydobycie, mowa jest nawet o jego całkowitym zamrożeniu. Na dostawy z Iranu, Iraku, i Syrii tez nie może liczyć.

  Wyciągają więc łapy po gaz będący zabezpieczeniem dla polskiego kontraktu. Rosja nie jest wstanie tak sobie z dnia na dzień zwiększyć wydobycie by zabezpieczyć potrzeby wielomilionowego narodu. Putin po spotkaniu stwierdził, że jest mu wszystko jedno kto kupuje od niego gaz, i że Izrael może zabiegać o zakup Polskiego gazu po 2022, gdy wygaśnie polski kontrakt gazowy. Tym stwierdzeniem rozpoczął Putin swoje wystąpienie podsumowujące wizytę. Tym samym Żydzi rozwiązali swój problem energetyczny, jednocześnie dokonują kolejnego kroku do destabilizacji i zniszczenia naszego Państwa.

  Dla Putina to tylko interes. Złoża gazu w Izraelu nie są wstanie zabezpieczyć potrzeb obrzezanych. Rosja nie musi też wydobywać tam gazu, ale zapewne w ramach przyszłych kontraktów, sprzeda Izraelitom technologie pozwalające szybciej i skutecznie wydobyć gaz z własnych złóż. Pozwoli to Żydom przetrwanie trudnego okresu do 2022 roku.
 • @Fischer 09:12:06
  Możliwe że racja jest i po pańskiej stronie.
  My też mamy czas na podjecie kroków zapobiegawczych w temacie gazu.
  Bo ten kontrakt który jest, jest dla nas zabójczy.
  A tereny Rosji są też bardziej atrakcyjne dla zachłannego Izraela.
  Poroszenko buduje swoją fabrykę właśnie w Rosji , też żyd.Tak przykładowo podałam .
  Dlaczego ci żydzi czepili się naszego kraju?
  Czy czasem nie chodzi tu o bajerowanie ludziom w głowach przez makrelkę?
  Ona tam nie boi się ze żydzi jej zabiorą niemiecki kraj.
  A my to ciągle w lęku.
  Putin nas nie zabierze bo po co?
  Makrelka też interesu nie widzi ?
  Ale żyd to jest ten, co mu zależy na naszej krainie.
 • @klementyna 10:37:48
  Szanowna Pani.

  Dziś na forum ekonomicznym Rosjanie powiedzieli, że 50% gazu wysyłanego dotychczas tranzytem ( w podtekście chodzi o Polskę) do Europy, będzie od 2019 r wysyłane nowym rurociągiem budowanym pod Bałtykiem. To znaczy że tranzyt gazu przez Polskę zaczyna być wygaszany. Zatem i Polska z tego tytuł nie otrzyma kasy. Znaczy że gaz będzie jeszcze droższy, a gdy żydzi staną do przetargu w 2022 cena dla nas będzie nie do osiągnięcia.

  Będziemy mogli kupić gaz rosyjski tylko od Niemców, płacąc dodatkowo za tranzyt i marże jaką nam narzucą.

  To są owoce długoletniej, ślepej nienawiści do Rosji, postrzeganej przez pryzmat komunistów. To ludzie pełni nienawiści do Rosji gotują Polsce ten los. To oni byli przeciwni budowie drugiej magistrali gazowej przez Polskę. To oni wsparli faszystów Ukraińskich by jątrzyć przeciw Rosji. To oni doprowadzili do militaryzacji Kalingradu.

  Szkoda że Ci pożal się Boże prawicowi patrioci, nie odcinają się od Niemiec i nie szukają wśród nich faszystów. Komunizm i Faszyzm padł pół wieku temu, dziś Niemcy i Rosja to inne kraje, kto tego nie rozumie i karmić będzie się nienawiścią zostanie na marginesie historii i geopolityki.

  Amerykanie zrzucili na Japonie bomby atomowe, dopuścili się zbrodni ludobójstwa, a dziś robią najlepsze interesy. Nikt obecnie w Europie, nawet żydzi nie obrażają się na Niemców za faszyzm tylko handlują. Tylko Polacy nakręcani przez zainteresowane strony, jątrzą i tracą ustępując rynki i szanse na sukces innym.

  Nie wiadomo jak Rosja, będzie wysyłać gaz do Izraela. Rurociągu do Turcji nie będzie. Czy do tego czasu utworzy się państwo Kurdyjskie ? Czy może będzie na polskim pirsie gazowym w Szczecinie wysyłane odwrotnie do Izraela. Dziś ta inwestycja generuje długi, zapewne za kilka lat będzie do wzięcia za grosze.

  Putin to polityk wysokiej klasy, już 10 lat temu ostrzegał Polskę, że gdy utworzy NATO-wskie przyczółki na swoim terytorium i zainstalujemy baterie Patriot, wstawi do Królewca Iskandery M. Dziś Rosja wysyła wyraźny sygnał możliwe, że z związku z procesem międzynarodowym dotyczącym tego kontraktu. Gazu dla Polaków nie będzie.
 • @Fischer 11:43:30
  Racja na 100% lecz zmień faszyzm na nazizm, ponieważ w Niemczech faszyzmu nigdy nie było. NSDAP, to ???
 • @Fischer 11:43:30
  To stara teoria , że bez ruskiego gazu to my zginiemy.
  Ta zadyma na naszą demokracje , pewnie ma ustrzec makrelkę przed krytyką za nową rurę pod Bałtykiem.
  Nie płaszczmy się ani przed ruskim , ani przed pruskim bo inne narody żyją bez dostaw z Rosji.
  A na horyzoncie Polski pojawia się nowy gracz Chiny . Mądra polityka naszego rządy może mieć super kartę przetargową.
  I wszystko może się zmienić diametralnie, bez strachu dla nas i bez ukłonu w stronę ruskich czy pruskich.
  Za chwilę to może Rosja zabiegać o naszą przyjaźń.I oby tak było!!
  A straszak w Redzikowie niech odstrasza pruskich i Ukrów . Bo my tez się nie boimy straszaków w Kaliningradzie.

  W niedzielę ważny dzień prezydent Chin przylatuje będzie otwarcie!!
 • @klementyna 12:23:47
  "W niedzielę ważny dzień prezydent Chin przylatuje będzie otwarcie!!"
  "Prezydent Chin"? a co to takiego? fiu.fiu....a to się porobiło w tych Chinach od zaszłego tygodnia.
  A otwarcie to może będzie ale nie w niedzielę.Każdy poważny polityk wie,a sekretarz Xi Jinping wie to szczególnie dobrze, że Polska nie jest państwem suwerennym i o kwestiach dotyczących tego obszaru rozmawia się z USA.
  Nic osobistego-to tylko biznes :)
 • @klementyna 10:37:48
  Są różni Żydzi. Niektórzy są zupełnie niegroźni dla interesów Polski.

  Dla Polski największym zagrożeniem są żydzi amerykańscy, skupieni wokół klanu Rothshilda, Rokefelera, Morgana, bractwa piszczele i czaszka 322, Grupy Bilderberg, G.Soros, Sikorski, Brzeziński, Fundacji Batorego i kilka mniejszych organizacji.

  Oni reprezentują interesy amerykańskiej finansjery. Tu chodzi przede wszystkim o władzę i pieniądze.

  Kwestia budowania nowej państwowości jest obca iluminatom żydowskim, to wynika z ich założeń programowych. Ich ideologia stawia sobie za cel niszczenie każdej państwowości. Żydzi nie mają takiego obrazu ojczyzny jak my Polacy czy inni państwowcy wychowani w kulturze europejskiej.

  1/Tu nawet nie jest celem Polska, docelowo chodzi o całą Europę. Jeszcze do niedawna Europa była głównym konkurentem dla biznesu USA.
  Merkel została zaangażowana w krąg iluminatów amerykańskich. To oni zabiegają wszelkimi sposobami by pozyskać dla swojej organizacji ludzi wpływowych wszelkimi sposobami. Merkel należy prawdopodobnie już do wtajemniczonych, co nie można powiedzieć o Radku, który bez poparcia Appelbaunów mimo zaprzysiężenia w Oxforckim klubie Bullingdonu jest nikim. Znacznie wyżej w hierarchii stoi protegowany Merkel, D.Tusk.

  2/Drugi cel to Rosja i jej bogactwa, jeżeli nawet dziś nie do osiągnięcia to wojna Europy wschodniej pozwoli na skok ekonomiczny USA, i doprowadzi do kryzysu ekonomicznego Rosję na dziesięciolecia.


  Polska już w biznesie światowym się nie liczy. Zniszczono konkurencyjny polski przemysł, wprowadzono firmy zachodnie związane z kapitałem żydowskim do Polski na preferencyjnych warunkach. Zatrudniono młodych Polaków jako niewolników ich systemu. Teraz tylko może się pojawić problem z ludźmi w wieku poprodukcyjnym, którzy generują koszty. Żądają opieki zdrowotnej, emerytur i prawa do życia. By pozbyć się tego balastu potrzebna jest wojna w tej części Europu. Łotysze, Estończycy, Polacy, Ukraińcy, Rumuni nie podniosą standardu w Zachodniej Europie, ani nie przyniosą bogactwa Żydo-amerykanom. Natomiast doskonale nadają się na mięso armatnie.
 • @kula Lis 66 11:57:44
  Masz rację, ale w Polsce komunizmu też nie było. Uległem trochę antyfaszystowskiej propagandzie. Zdaje sobie z tego sprawę i prostuję.
 • @ikulalibal 12:35:53
  Ten nowy gracz, -Chiny. Gra w innej drużynie. Rosja, Chiny, Indie, to ten sam team. Polska dla Chin jest niczym, to wizyty kurtuazyjne, i rozpoznawcze. Mogą pośredniczyć w interesach stron trzecich. Co Polska mogła by zaoferować Chińczykom ? Wszystko produkują lepiej i taniej. Co mogą nam sprzedać ? Wszystko co już sprzedają, o reszcie decyduje UE mając w rękach takie narzędzia jak cła.
  Raz tylko próbowali Chińczycy wejść w inwestycje w Polsce. Do dzisiaj nie zapłacono im za budowę autostrady.
  Dla Chin liczą się dobre relacje z Rosją i zrobią to o co ich Rosja poprosi. Łączą ich wielkie projekty ekonomiczne jak Bank Azjatycki. Największy kontrakt Energetyczny stulecia na dostawy gazu, budowę elektrowni atomowych, rozbudowę kolei dalekowschodnich. Współpraca w programach zbrojeniowych i kosmicznych.
 • @Fischer 17:11:55
  A wiadomości chyba mamy sprzeczne.

  Prezydent Chin Xi Jinping z małżonką rozpocznie w niedzielę trzydniową oficjalną wizytę w Polsce - poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta RP.

  W trakcie wizyty chińskiego polityka - 20 czerwca - nastąpi powitanie w Polsce pierwszego pociągu na trasie Chiny-Europa pod zjednoczoną marką China Railway Express.

  W uroczystości wezmą udział prezydent Andrzej Duda oraz minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk - zapowiedziało w poniedziałek Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Mają być obecni także przedstawiciele Sejmu i Senatu.
  Towarowe połączenia kolejowe w ramach projektu "Jednego Pasa i Jednego Szlaku" były jednym z tematów wizyty prezydenta Dudy w Chinach w listopadzie ub. roku. Zakłada on budowę i modernizację sieci połączeń lądowych i morskich między UE a Chińską Republiką Ludową. Wówczas Andrzej Duda spotkał się z prezydentem Xi, premierem Li Keqiangiem; wziął udział w szczycie gospodarczym państw Europy Środkowo-Wschodniej i Chin - "16+1", w Szanghaju otworzył Polsko-Chińskie Forum Gospodarcze.
  Rozmowy z chińskimi przywódcami skupiają się wokół kwestii gospodarczych, dotyczą m.in. udziału Polski w chińskiej inicjatywie utworzenia Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych (AIIB).

  I jeszcze reszta
  Podała" Rzeczpospolita "
  Dlatego uważam że cała polityka może się zmienić.
  Rosja jest w grze , Białoruś , to zmienia układ.
  A co ma makrelka do cła ona hndluie z kim chce , jakieś brednie!!!
  A Tusk to może .............w prokuratorskie ręce trafić!


  Nie strasz pan tym mięsem młodych . Bo więcej niż pewne że ten majdan
  to nie USA sponsorowały .
  My nie będziemy świata z żydów uleczać. Nie w naszej naturze.
  Ale złotowłosa?
 • @ikulalibal 12:35:53
  Oj nie mój poziom myślenia sorry.
 • @klementyna 22:01:42
  Rozumiem że PiS potrzebuje sukcesu, ale budowa kolei z Europy do Chin to nie jest inicjatywa Dudy. Jemu pozostało tylko przytaknąć, prośbie Chińczyków. Gdyby tego nie zrobił to zbłaźniłby się, tak jak ci co nie chcieli budowy nitki gazowej do Niemiec z Rosji przez terytorium Polski.

  Koncepcja połączenia kolejowego UE-Daleki wschód, to był pierwotnie pomysł Niemców. Tyle, że ta kolej musi przebiegać przez terytorium Rosji i to Rosja decyduje kto kolej u nich buduje. W związku z zmianą strategii Merkel wobec Rosji, przekładającą się na rozbudowę relacji proamerykańskich, nieuzasadnionej wrogości do Rosji i embargiem. Ochłodził się relacje z Merkel i zamiast Deutsche Bahn do Pekinu, dostała bana od Putina.

  Co do listopadowych ub. rocznych sukcesów Dudy w Chinach to największym sukcesem było zwiedzanie muru chińskiego, gdy nikt nawet nie zainteresował się polską delegacją.

  Chyba, że temat modernizacji sieci połączeń morskich pomiędzy UE, a Chińską Republika Ludową, o czym Pani wspomina wzbudził takie zainteresowanie. Jaka ma wyglądać modernizacja tych dróg morskich według Pani ? Chińczycy już nie będą pływać do Hamburga i Bremy?Będziemy kopać kanał z Gdyni do Pekinu ?

  Na szczyt gospodarczy państw Europy Środkowo-Wschodniej i Chin przyleciały delegacje prawie wszystkich państw. Tak jak na Targi Poznańskie do Poznania. Przyleciał Pan Duda, bo go nigdzie nie proszono. Rządowi potrzebny był sukces, była okazja pokazać się na arenie międzynarodowej i wybrać się w egzotyczną wycieczkę. No i fajnie, ale nie da się tego przekuć dziś w wielki sukces PIS-u, jest to co najwyżej mały krok do przodu, gdzie zarobimy na tranzycie i inwestycjach na terenie Polski.
 • @klementyna 08:24:39 TEN NEWS ZMIENIA POSTAĆ RZECZY
  ... obraz zmienia się z biegiem czasu. / Mgła opada?
 • @Fischer 00:42:51
  Kopiecie panie kopiecie , a potem sami wpadniecie!!
  Już czytać się nie da takich politycznych bredni !!
  Dobrze że w Polsce mamy mądrych ludzi . Że potrafią odróżnić szulerów od uczciwych.
  Pan tu mi kreuje w głowie jakieś banały z ubiegłego wieku. To ta pana telewizja jeszcze ,nie pokazała tego faktu.Bo mogła pokazać że komunizm chiński chce nam założyć przez tę wizytę.
  Dzięki Bogu i ludziom już nie mąci w głowach porządnym ludziom.
  Świat lepiej i dalej widzi .
  Dopiero po dojściu do władzy PIS zaczęły się dziać dobre rzeczy dla Polski.

  A co wy? Kopiecie dalej, ale mam nadzieję nie długo!!
 • @klementyna 10:19:28
  Szanowna Pani, gdybym był strachliwy nie pisał bym na tym forum pod własnym nazwiskiem. Więc proszę mnie tu nie straszyć, a w dyskusji używać argumentów merytorycznych. Takimi tekstami zbliża się Pani szybciutko do epoki Stalinizmu i zastraszania, co może wywołać tylko u mnie uśmiech politowania.
 • @Fischer 10:58:51
  Ja mam wrażenie że ciągle są ludzie którzy , każą Polakom iść na wroga z kosą.
  Mamy walczyć przeciwko każdemu i wszystkim.
  Jeżeli nie mamy wroga to nam znajdą.
  O co panu chodzi o złe decyzje rządu tego?
  A tamtego były lepsze?
  Co to za merytoryczna dyskusja że ten Duda to się poślizgnął na tym murze to taki zły?Czy ciamajda?
  Że ma żonę pochodzenia.
  I bul taką miał i Gomułka, i śp Kaczyński.
  Pobudka od 1000lat żyją na naszej ziemi!
  Pan pewnie należy do ekipy Korwina .
  Jak go słucham to faktycznie czasem płakać się chce. A czasem wyć.
  Taki starszy pan a działa jak w cyrku .
  Zaraz udowodnię .
  Wszystko prywatne , wszystko sprzedać w ręce prywatne .Wyjść z Unii .
  I tylko zapomniał że jak sprzedać to przeciętny Kowalski nie kupi . Kupi właśnie taki Soros ! Jemu to nie przeszkadza oczywiście.
  Następny którego słuchałam i miałam nawet nadzieje, to Braun.
  Ale jak słychać dalej, to zmienia zdanie jak marionetka. Też myślałam że to poważny polityk ale dziś sadze że artysta to z niego dobry.
  Pan Michalkiewicz zacny człek do pogawędki.
  I tak dalej i tak dalej...
  Pan tu również występuje pod nazwiskiem i co ?Dalej ?
  Proszę mnie przekonać o swojej racji!!
  Co pan chce zmienić ?
  Tu i teraz kiedy jest Soros i cała reszta i biedny Kowalski ma pana poprzeć że to słuszne i dobre dla przeciętnego Kowalskiego?
  Posłucham uważnie i ocenię.
  I bez litowania takiego .
  Fakty proszę?
 • @klementyna 12:32:12
  Proszę Pani, proszę poczytać moje krytyczne uwagi o PO i ich liderach. Mało tego jestem krytyczny też wobec rządów SLD. Nie będę oszczędzał PIS-u, gdy będzie robił błędy i służył interesom żydoamerykanów. Zdaje sobie sprawę, że loby amerykańskożydowskie usiłuje manipulować każdą scenę polityczną dla swoich interesów i na zgubę naszą.
  Jestem za wyizolowaniem wroga jak najbardziej precyzyjnie. Nie da się walczyć i zwyciężyć mając przeciw sobie wszystkich żydów, wszystkich amerykanów, całą Unię. Tak naprawdę nasi wrogowie to garstka ludzi, może 1000 osób, jednak mający znaczący wpływ na politykę i ekonomię. To wrogowie nie tylko Polski, ale całej Europejskiej cywilizacji.
  Z drugiej strony by wroga pokonać trzeba mieć jak najszersze grono sojuszników. Dlatego naród musi się konsolidować, odrzucić waśnie wewnętrze które podkręcają iluminaci by osiągnąć swoje cele.
  Wobec ogromnego zagrożenia dotyczącego przyszłego bytu narodu, a nawet Europy, nie wolno dzielić Polaków na katolików i niewiernych, prawicowych czy lewicowych, prosowieckich i proamerykańskich. Właśnie o wywołanie takich podziałom chodzi naszym wrogom. Tak generuje się wojny np. Jugosławia, Ukraina, Irak, Syria, Afganistan.. Trzeba się łączyć i solidaryzować nie tylko wewnętrznie, ale i na poziomie europejskich radykalistów oraz antyglobalistów. Inaczej skończymy tak jak Ukraina lub gorzej. W jedności i świadomości jest siła. Garstka żydoamerykanów nie jest wstanie pokonać mas gdy wszyscy się połączą i obnażą ich brudną zakulisową grę.
  Jest jeszcze czas, mamy na to dwa może trzy lata. Efekt konfliktu na linii Waszyngton Moskwa, może być zgoła inny niż niektórzy przewidują. Może się zdarzyć, że wszyscy będziemy słuchać Putina. Uważam, że Amerykanie źle ocenili przeciwnika, zagra zgoła inaczej niż chciała by tego Ameryka.
  PS
  Co do PiS-u to poznamy ich zamiary po ich czynach. Jednak wobec pogłębianiu integracji z NATO i wspieraniu nacjonalistów ukraińskich nie widzę światła w tunelu do wolności i niezależności.
  Moje motto to nie wojna wszystkich z wszystkimi. Tylko wszyscy przeciw garstce globalistów usiłujących uzurpować sobie prawo do rządzenia naszym Światem.
 • @Fischer 13:45:43
  Jest przysłowie coś takiego, że jak dwóch Polaków rozmawia to mówią trzema językami.
  Tylko ja już językiem Putina rozmawiałam ,aż mnie jeszcze dreszcze przechodzą po ciele. Na wspomnienie.

  PIS jednak zasługuje na rozwagę i obronę. Tak wynika z mojej obserwacji.
  Jeżeli jest pan dobrym obserwatorem, to przy tej ekipie rewolucja idzie teraz po cichu,ale idzie w dobrym kierunku.
  Polska to mały kraj i z kosa jak na jankesa tak na ruska , czy żyda nie pójdzie.
  Świadomość tak , uzbrojenie obywateli tak.
  I taki projekt jest możliwy jedynie za tego rządu . Dowodem na to był program Pospieszalskiego i pan poseł Czartoryski z PIS bronił zaciekle obywatelskiego projektu prawa do uzbrojenia nas.
  Taki jeden z PO czerwony na buźce był przeciw.
  Dlaczego nie poprzeć tego pomysłu.
  Pan ma wielka wizje , tylko tu potrzebna praca u podstaw.
  Panu się NATO nie podoba i co możesz pan z tym zrobic?
  Macierewiczowi być może też nie i może zejść ze sceny. I co wtedy?
  Śiemoniaczek kupił tablic mendelejewa za tylko 3100zł sztuka taki minister.
  Powrót do rabowanej gospodarki panu pasuje.
  Podpisali kwity i co ?Płacimy my.

  Pisze pan wszyscy przeciw garstce .W Ameryce i winnych krajach robia to już nie od dziś, i nie tacy mocarze i co? Jeszcze daleka droga.
  A my powinniśmy uświadamiać spokojnie, i robić wszystko by na naszym rynku ścierwojadów było jak najmniej. Repolonizowanie naszej gospodarki ot co.
  I jeszcze się dobrze starać by było to szybko.Oni poluja na nas od lat.
  Pan i ja różnimy się tym , ja praca u podstaw, a pan bardziej bym rzekła romantycznie.
  Więc mamy trochę inną drogę do wolności.
 • @klementyna 17:35:52
  Pani Klementyno

  Rozdanie karabinów obywatelom niczego nie zmieni. Karabinkami AKM, nie zatrzymamy nawet transporterów opancerzonych. Armii potrzebny jest sprzęt transportery, czołgi. Armie trzeba szkolić wiele lat by mogła wykonywać różne zadania na różnych szczeblach, przy współpracy z różnymi rodzajami broni. Na to trzeba ogromnych środków, my ich nie mamy i w najbliższym czasie nie będziemy mieć.
  Za pomocą takiego wojska, możemy produkować żołnierzyków na defilady i potrzeby grup rekonstrukcyjnych np. Powstania Warszawskigo. I dokładnie tak samo się to skończy jak to powstanie.
  To co tak szumnie ma nazywać się Gwardią Narodową, będzie formacją MON-u i jako takie podlegać będzie strukturą NATO. Stworzy formację która pójdzie na pierwszy ogień w konflikcie na wschodniej flance NATO. Gwardia Narodowa jest potrzebna NATO-wcom, bo według ich szacunków mamy za mało żołnierzy i jest to prawda.
  Jednak taka siła nie zatrzyma rosyjskiego uderzenia jądrowego, ani ich czołgów.
  Gwardia Narodowa już ćwiczy na Ukrainie.
  http://odkrywca.pl/forum_pics/picsforum27/bro_copy.jpg

  Szanowna Pani wpierw trzeba stworzyć ochronę wywiadowczą dla rządu i struktur państwowych. Sterylną i niezależną od CIA i Mosadu. Później uwolnić struktury władzy od wpływów wymienionych wcześniej agencji.
  Budowanie własnych sił zdolnych do obrony to etap drugi. I wcale to nie powinna być armia żołnierzy podlegająca pod MON, czyli NATO.
 • @Fischer 22:17:09
  Przecież ja to samo wiem co pan.
  Tylko tyle że ja widzę inna drogę . Pan chce to uczynić od góry , a ja od dołu.
  Nauczona doświadczeniem za komuny , walczyć małymi krokami z oprawcami.
  Inaczej się nie da.
  Wydaje mi się że nawet ten nieudacznik jak uważacie Duda on wie to, co pan i w sejmie też niekiedy widać wiedzą .
  Obiecują przynajmniej poprzeć Obywatelski projekt o pozwolenie szersze na dostęp do broni. Ja wiem nie dużo to .
  Wiem dostęp do broni to nie zmieni. Ukry uzbrojone po zęby przyjaciółmi naszymi nie są. Tu najbliżej naszej granicy mordują się własnie bracia.
  Jest nieźle, wzbogacić Polaków i uzbroić. To da ludziom pewność siebie. Przecież ten naród wymordowany , uciśniony , na kredytach . Czego wymagać jeszcze od nich. Czy oni czytają pana blogi?
  Wątpię.
  Ja wybrałam i nie bez obawy drogę którą idzie na razie PIS .A tym samym czas.
  Nie trzeba ludzi straszyć wojną . Mięso armatnie i tak dalej .
  To tylko rodzi strach . I czy o to niektórym "patriotom "chodzi?
  Moja droga pewnie długa , ale nie mogę być obojętna .
  I nie dla poklasku to czynię .

  A słowa Macierewicza tez mi nie pasują i to bardzo , ale mam wrażenie , że gdyby się zajaknął publicznie , to ma wiele przykładów .
  Dla mnie dziwna śmierć generałów ma znaczenie.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY