Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
843 posty 5294 komentarze

"Głos Polski" Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

Rosja i Izrael przeprowadzą własne "manewry Anakonda"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Powyższe zostało uzgodnione podczas spotkania w Moskwie w dniu 7 lipca między prezydentem Rosji Władimirem Putinem i izraelskim premierem Benjaminem Netanjahu. - donosi portal almasdarnews.com

http://www.euronews.com/2016/06/07/netanyahu-meets-putin-in-moscow/

Co mówią?

"My w Rosji przywiązujemy wielkie znaczenie dla naszych kontaktów z Izraelem. I to nie tylko dlatego, że Izrael jest ważnym krajem, jednym z kluczowych krajów na Bliskim Wschodzie, ale też z powodu historycznych stosunków między naszymi państwami "  -   Powiedzia rosyjski prezydent Władimir Putin podczas spotkania na Kremlu.

"Zawsze mamy rzeczy do omówienia, istnieją tematy, które są bardzo ważne dla naszych krajów: technologiczne, współpraca w dziedzinie rolnictwa, handlu, problemów regionalnych. Mamy wiele wspólnych wyzwań"  -  Powiedział premier Izraela Benjamin Netanjahu w rozmowie z Putinem.

Oba kraje "każdy przedstawia swoją pozycję w całkiem konstruktywny sposób, a wszystko to przyczynia się do dość częstej i intensywnej komunikacji"  -  skomentował rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

"Netanjahu nie kapituluje ale to co widzimy tutaj jest manewrem  i ofertą niezależnego promowania interesów Izraela"   -   powiedział Zvi Magen, były ambasador Izraela w Rosji.

Na wideo w artykule słyszymy, że Netanjahu oststnimi czasy częściej wizytuje Moskwę niż Waszyngton. /  Dla nas ważna jest odpowiedź na pytanie:  Co się dzieje?, ... bo że  dzieje się coś nadzwyczajnie dziwnego to FAKT.

<>

Ziut @ ikulalibal 06:56:12  RE: A teraz pomyśl Ziut,  tylko myśl intensywnie:  jeśli Izrael odsłania pomnik Armii Czerwonej w 2012 czyli krótko przed tym kiedy akurat w Polsce wyraźnie przyspiesza tendencja wręcz odwrotna,  to jakiej jeszcze niespodzianki należy oczekiwać?   >>   http://www.bibula.com/?p=58119

- (JA) TO POWINNO ZMIENIĆ NASZ PUNKT WIDZENIA

Bibula.pl / 2012 rok:  Pomnik wdzięczności Armii Czerwonej został postawiony w mieście Netanja w centralnym Izraelu. Monument odsłonili wczoraj prezydenci Izraela i Rosji Szymon Peres i Władimir Putin.

Pomnik ku czci sowieckiego wojska, był pomysłem syjonistycznego premiera Benjamina Netanjahu, który monitorował projekt i proces powstawania monumentu. Pomnik zlecony przez Izrael, a wykonany przez artystów z Rosji, upamiętnia żołnierzy Armii Czerwonej, którzy zginęli w czasie II Wojny Światowej w walce z Niemcami, działając tym samym na rzecz uratowania Żydów od zagłady. Dziennik „Jerusalem Post” przypomniał również, że po stronie komunistycznego wojska walczyło około miliona Żydów, z czego w walce z Niemcami zginęło ich ponad 120 tysięcy.

Netanjahu Nie mógł pojawić się jednak na uroczystości z powodu kontuzji stawu skokowego, dlatego jego miejsce zajął prezydent Szymon Peres. Dokonał on aktu odsłonięcia pomnika wraz z głową państwa rosyjskiego Władimirem Putinem, któremu towarzyszyli sowieccy kombatanci. Dzisiejsza uroczystość jest okazją, aby podziękować Armii Czerwonej. Gdyby nie pokonała ona nazistowskiej bestii to wątpliwym jest, abyśmy mogli dzisiaj tutaj stać. W trakcie II wojnie światowej Związek Radziecki ocalił świat od poddania się – powiedział izraelski prezydent.

Peres nie omieszkał wyrazić nadziei na pomoc dla Izraela ze strony Rosji, w czasie rzekomego zagrożenia ze strony Syrii i Iranu. Rosja wspiera oba kraje militarnie, wetując możliwość międzynarodowej interwencji w Syrii i dostarczając temu państwu sprzętu wojskowego, a także pomagając Iranowi w rozwoju programu atomowego. Putin dziękując Peresowi za ciepłe słowa pod adresem komunistycznego wojska, nie odniósł się jednak do powyższej kwestii. Źródła: Euronews / Jerusalem Post   
   

http://m.neon24.pl/f1899c5720de2aa83439ff390a8b5d56,0,0.jpg

http://m.neon24.pl/37e18d877552f41fb25e6c6aa5ff0dfd,0,0.jpg

Począwszy od następnego lata, Rosja i Izrael przeprowadzą swóje pierwsze wspólne manewry wojskowe nad Morzem Śródziemnym, donosi izraelski portal  >>> DEBKAfile  .

Powyższe zostałouzgodnione podczas spotkania w Moskwie w dniu 6 czerwca (lub 7 stycznia bo wtedy Netanjahu był w Moskwie / w tłumaczeniu z arabskiego na angielski  jest 7 July, czyli 7 lipca) między prezydentem Rosji Władimirem Putinem i izraelskim premierem Benjaminem Netanjahu. Rosja użyje izraelskiego portu morskiegow Tartous i Hmeimim Airbase [bazy lotniczej] w Latakia do koordynowania z Izraelem, który będzie używał swoich obiektów wojskowych w Asdood i Hajfie.

Rosyjskie firmy uzyskały również pozwolenia na modernizacjędwuch złóż gazu w Izraelu, w zamian Putin obiecał ochronić interesy energetyczne państwa żydowskiego w regionie.  Długoterminowa umowa z Rosją pomoże Izraelowistać się mniej zależną od Stanów Zjednoczonych, głównego sojusznika Izraela od momentu jego powstania.

Ruch ten będzie prawdopodobnie nie w smak Damaszkowi, który pozostaje w stanie wojny z Izraelem od czasu aneksji Syryjskich Wzgórz Golan w 1981 roku. Izrael i Syria walczyły ze sobą w 1948, 1967 i 1973; odtąd obydwa kraje nie podpisały traktatu pokojowego i formalnie pozostają w stanie wojny. Źródło >> https://www.almasdarnews.com/article/russia-use-airbase-syria-conduct-joint-military-exercise-israel/

<>

Powyższa wiadomość zmienia o 360 stopni obraz "światowego pola bitwy".  /  Warto się zastanowić co do tego doprowadziło, ... i jak przełoży się to na sytuację w Polsce. -  Zaczyna się robić bardzo ciekawie. - Jak na to zareagują USA? 

Najciekawszym fragmentem jest ta wiadomość: 

"Rosyjskie firmy uzyskały również pozwolenia na modernizację  dwóch   złóż gazu w Izraelu, w zamian  Putin obiecał ochronić interesy energetyczne państwa żydowskiego w regionie.    Długoterminowa  umowa z Rosją pomoże  Izraelowi  stać się mniej zależną od Stanów Zjednoczonych,   głównego sojusznika Izraela od momentu jego powstania." 

Pytaniem jest, czy Putin będzie też "ochraniał" interesy izraelskie w Polsce,  bo to byłoby dla nas bardzo niebezpieczne.  -  Śmierdzi "recydywą 1945 roku" jak nic!  -  Sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie, ... trudno za tym nadążyć.

Polski minister obściskuje się z "przyjacielem Putina"!  -  A w Polsce?  /  "Amerykańska Anakonda"!   : /   Czy "ONI TAM" naprawdę nie czytają zagranicznych gazet, i koncentrują się tylko na tym co o "NICH" piszą w zagranicznych przedrukach Gazety Wyborczej?  -  Mówiąc szczerze jestem tak samo zaskoczony obrotem sprawy, ....  jak chyba Netanjahu  uściskiem ręki "naszego" ministra Waszczykowskiego. -  Głupota, jak słoma z butów, ... wyłazi!

Ziut @ klementyna 14:18:12   "Jednak zostawiło to trwałe ślady na psychice Pana Macierewicza. Jest uczciwy do bólu, wiernym katolikiem i patriotom. Również ślepym z nienawiści rusofobem. Pała nienawiścią do wszystkiego co rosyjskie, dlatego miedzy innymi nigdy nie rozwiąże zbrodni smoleńskiej. Obwinia i będzie obwiniał o zamach tylko i wyłącznie Rosjan. Nie dopuszcza do swojej świadomości innej opcji."  <<  PRZYTOCZYŁAŚ BARDZO DOBRY FRAGMENT  /  Tylko w co gra Putin?   

Ziut @ klementyna 17:26:09  ...  to wszystko robi się irracjonalne Klementyno. / Muszę to wszystko przemyśleć. / Wydaje mi się, że powyższe wiadomości są oststnimi "kawałkami puzzli", ... a obraz zaczyna układać się w jednolitą całość.  - Muszę to przemyśleć, ... nie jestem w stanie ocenić "na teraz" co o tym sądzić, ale wydaje mi się, że wszyscy grają wspólnie przeciwko sobie, ... i nam (Polsce), tylko o tym nie wiemy.     

<> 

Ziut @ klementyna 17:26:09  ...  to wszystko robi się irracjonalne Klementyno. / Muszę to wszystko przemyśleć. / Wydaje mi się, że powyższe wiadomości są oststnimi "kawałkami puzzli", ... a obraz zaczyna układać się w jednolitą całość.  - Muszę to przemyśleć, ... nie jestem w stanie ocenić "na teraz" co o tym sądzić, ale wydaje mi się, że wszyscy grają wspólnie przeciwko sobie, ... i jednocześnie nam (Polsce), tylko o tym nie wiemy.     

 

Notka @ EWINIA Putin do dziennikarza z USA. Wspomniał pan, że Rosja odegrała rolę w powstaniu napięcia w relacjach międzynarodowych na świecie. Rosja odegrała rolę w sensie, iż zadbała o swój interes narodowy na tyle stanowczo, na ile wymagała sytuacja. 

 W sensie politycznym nikogo nie atakujemy. Nikogo nie najeżdżamy. My tylko bronimy naszego interesu narodowego. Niechęć naszych zachodnich przyjaciół, szczególnie amerykańskich, wywołał właśnie fakt, że tak właśnie postępujemy. Nie wynika ona z tego, że inicjujemy działania, powodujące napięcia. Pozwolę sobie wyjaśnić.  Wspomniała pan o naszym lotnictwie, mianowicie lotnictwie geostrategicznym. Wiedzą państwo, że w latach 90-tych, Rosja całkowicie wstrzymała, podobnie jak Związek Radziecki wszelka strategiczną działalność lotniczą w „dalszych obszarach patrolowych” (tj. dalej niż tuż za swoimi granicami). Całkowicie wstrzymaliśmy taką działalność.

Jednak amerykańskie lotnictwo geostrategiczne USA z bronią jądrową na pokładzie w dalszym ciągu nas otaczało. W jakim celu? O co się martwicie? Dlaczego nam grozicie? Rok w rok nie prowadziliśmy patroli. Dopiero jakieś trzy lata temu wznowiliśmy dalsze patrole zagraniczne. Kto tu prowokuje? My?

Mamy tylko dwie bazy wojskowe za granicą, na obszarach znanych z zagrożenia terrorystycznego. Jedną w Kirgistanie otwartą dopiero, kiedy zaczęli działać tam rebelianci z Afganistanu. Poprosiły nas o to kirgiskie władze. Prezydentem był wtedy Akajew. Druga baza jest w Tadżykistanie, również na granicy z Afganistanem. Nawet w waszym (amerykańskim) interesie leży, by wiedzieć, że jest tam spokój. Tymczasem bazy USA znajdują się na całym świecie. I mówicie mi, że to ja jestem agresorem? Czy macie za grosz rozsądku? Co siły USA, w tym broń nuklearna robią w Europie? Czego tam szukają?

Proszę posłuchać. Nasz budżet wojskowy, choć od zeszłego roku nieco wzrósł, wynosi około 50 miliardów dolarów. Budżet wojskowy Pentagonu wynosi  niemal 10 razy tyle. 575 miliardów dolarów, tyle zdaje się ustalił Kongres. I mówicie mi, że to ja jestem agresorem? Czy macie za grosz rozsądku? Czy to my rozmieszczamy swoje wojska na granicy USA, lub innych państw? Czy to NATO przesuwa swoje bazy bliżej nas? Swoją infrastrukturę militarną? To nie my. Czy nas ktokolwiek słucha? Czy ktokolwiek próbuje prowadzić z nami dialog? Wciąż otrzymujemy te same odpowiedzi: ”Nie wasz interes” oraz „Każdy kraj może decydować o swoich środkach obronnych”. Bardzo dobrze, więc my też będziemy. Dlaczego nam tego nie wolno?

I na koniec o systemie obrony antybalistycznej. Kto wycofała się z traktatu kluczowego dla całego systemu bezpieczeństwa międzynarodowego? My? Nie to USA, jednostronne! Najzwyczajniej wycofali się z traktatu. Teraz nam grożą, zwracając w naszą stronę swoje rakiety. Nie tylko z Alaski, ale i w Europie;  w Rumunii i w Polsce… Jesteśmy po sąsiedzku! Czy to ja jestem tu agresorem? Czy chcemy bardziej uczciwych relacji? Owszem chcemy, z uwzględnieniem naszego interesu narodowego. Zarówno w kwestiach bezpieczeństwa jak i gospodarki.

Przez 19 lat prowadziliśmy rozmowy ze Światową Organizacją Handlu (WTO). Poszliśmy na wiele kompromisów. Opieraliśmy się przy tym na założeniu, że warunki WTO są wiążące w chwili wstąpienia do niej. Nie będę dzisiaj poruszać kwestii Ukrainy. Oczywiście uważam, że moje stanowisko kryzysu Ukraińskiego jest słuszne, ale na potrzeby tej dyskusji, pomińmy to, podczas gdy nasi przyjaciele z zachodu nie mają racji. Dołączyliśmy więc do WTO. Ma ona swoje zasady. W sprzeczności z tymi zasadami i prawem międzynarodowym, na rosyjską gospodarkę nałożone zostały  sankcje, absolutnie nielegalnym sposobem. Czy to znowu nie my mamy rację?

Chcemy zbudować normalne relacje w sferze obronnej., w walce z terroryzmem, w kwestii nierozprzestrzeniania broni jądrowej. Chcemy wspólnie z wami pracować nad zagrożeniami  takimi jak przemyt narkotyków, przestępczość zorganizowana , rozprzestrzeniania się chorób, w tym wirusa ebola…  Chcemy z wami współpracować także w sferze gospodarki. Pod warunkiem,  że wy też tego chcecie. 

*** http://ewinia.nowyekran.pl.neon24.pl/post/132250,putin-twardo-o-prowokacjach-ze-strony-usa

 

Mapa z notki ZygmyuntBialas / Tłumaczenie https://translate.google.com/ 

Wiadomość dzięki: Klementyna @  Ziut 06:49:33  -   Dzięki za oklaski!!   Bo jak ktoś taki jak ty klaszcze, to musi być powód do dumy   ):  A może wujek Putin pozazdrościł Kaczyńskiemu? 

"Podobno wynikiem ostatnich rozmów Władimir Władimirowicz Putin – Bibi jest kilka umów gospodarzczo – polityczno – militarnych. W przyszłe lato mają się odbyć na Morzu Śródziemnym pierwsze wspólne manewry Rosyjsko Izraelskie. Rosyjskie firmy otrzymały koncesje na wydobywanie surowców na dwóch izraelskich polach gazowych. Rosja zapewni Izraelowi pokój i bezpieczeństwo energetyczne. Docelowo ma to zmniejszyć zależność Izraela od USA. Niewątpliwie Rosja próbuje pogodzić ogień z wodą, wszak Izrael i Syria toczyły trzy wojny ."   >>>    https://www.almasdarnews.com/article/russia-use-airbase-syria-conduct-joint-military-exercise-israel/  

Oczywiście wujek Putin myśli globalnie , i przyszłościowo. Jak już odbierze Polakom tych żydów, to oni sami do siebie będą strzelać bo wróg się skończy .  

KOMENTARZE

 • Waszczykowski spotkał się z premierem Izraela: "Mamy szczególne związki z tym krajem, z tym obszarem"
  .
  Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski spotkał się w środę w Jerozolimie z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu. Rozmowa dotyczyła problemów międzynarodowych, w tym sytuacji na Bliskim Wschodzie, a także stosunków polsko-izraelskich.

  Na początku spotkania Waszczykowski złożył premierowi Izraela kondolencje w związku z ubiegłotygodniowym palestyńskim zamachem w Tel Awiwie, w którym zginęły cztery osoby.


  To jedna z bardziej szczególnych wizyt. (…) Dyskutuje się o problemach współczesnych, historycznych, niedawnej historii i bardzo odległej. My, jako Polacy, mamy szczególne związki z tym krajem, z tym obszarem i narodami, które tu żyją — powiedział szef MSZ na konferencji prasowej.

  wPolityce.pl >>> http://wpolityce.pl/swiat/296789-waszczykowski-spotkal-sie-z-premierem-izraela-mamy-szczegolne-zwiazki-z-tym-krajem-z-tym-obszarem-zdjecia?strona=1
 • .
  http://m.neon24.pl/dc25c0d57791462ac5f2774d2c9d361e,0,0.jpg
 • @Autor
  /Powyższe zostało uzgodnione podczas spotkania w Moskwie w dniu 7 lipca/

  Ach! i w celu odkrycia tych "rewelacji" trzeba było sięgać aż po arabskojęzyczne medium! pięknie.
  Którego to dziś mamy ? 18 czerwca.

  @Husky 20:03:10
  Ale najważniejszego to w tym tvn24 nie naPISali.
  A ja......a ja, nie wiem jak ci to powiedzieć.... Poczekam.Przyjdzie pora sami się dowiecie.
  ikulalibal 07.06.2016 22:28:47

  @ikulalibal 22:28:47
  ?
  będzie bolało 8-)

  Husky 07.06.2016 22:43:31

  @Husky 22:43:31

  Będzie.I kosztowało będzie.

  ikulalibal 07.06.2016 22:51:16

  @ikulalibal 22:51:16
  kogo ?
  Rosjan ?
  że aż tyle kasy dać muszą żydkom
  30 tys razy ileś tam dolców i to co m-c
  skąd to wezmą
  a jeszcze nasi mają w rzyci ich gaz
  tragedia 8-))
  Husky 07.06.2016 23:01:22

  @Husky 23:01:22
  Nie,nie.Nie Rosjan.Polaków.I będzie to miało związek z tym gazem który "nasi mają w rzyci" (cokolwiek znaczy "nasi")
  Więcej już nic nie powiem.Ostatecznie prezydent Putin mówił o tym na konferencji prasowej w obecności B.Netaniahu więc żadna konspiracja.
  To że polskie media nie chcąc obniżać społecznych nastrojów i nie relacjonują wszystkiego to już nie moja sprawa.
  ikulalibal 07.06.2016 23:15:14
  http://dd.neon24.pl/post/132074,jak-rusofoby-zabijaja-dyskusje
  --------------------------------------------------------------------------------------
  Najważniejsze że Polska w końcu uniezależni się od ruskiego gazu.Koniec dyktatu-co nie ? Ziut?
  https://www.rt.com/business/345829-putin-netanyahu-israel-russia/
  A teraz pomyśl Ziut,tylko myśl intensywnie:jeśli Izrael odsłania pomnik Armii Czerwonej http://www.bibula.com/?p=58119 ( http://cdn12.img22.ria.ru/images/105843/84/1058438433.jpg ) w 2012 czyli krótko przed tym kiedy akurat w Polsce wyraźnie przyspiesza tendencja wręcz odwrotna,to jakiej jeszcze niespodzianki należy oczekiwać?
 • Analiza
  SYGNAŁY o wspólnych manewrach i nawiązaniu współpracy to element politycznej gry.

  1. Pytanie co zyskuje Izrael ?
  W oczach sąsiadów Palestyny, Syrii, Jordanii, ukazuje się jako sojusznik Rosji. Może to sugerować sąsiadom Izraela, że wsparcie rosyjskie dla nich będzie zależało tez od relacji Izrael Moskwa. Ale tak naprawdę wcale tak nie musi być. Putin jak Izrael będzie pierw realizował swoje interesy. Stawia to też USA w niewygodnej sytuacji, który może to odebrać jako zwrot dotychczasowego sojusznika. Co może zwiększyć tylko pomoc finansową USA dla Izraela i poszerzyć współpracę miedzy tymi państwami z korzyścią dla Izraela. Ponadto w wyniku współpracy pojawia się szansa dla Izraela na przeorientowanie dotychczasowej proamerykańskiej polityki na pro rosyjską, gdyby faktycznie w tych grach wojennych Rosja uzyskała przewagę.

  2. Co zyskuje Rosja ?
  Szanse na nowe kontrakty handlowe. Destabilizacje układu USA – Izrael. Możliwość częściowej współpracy wywiadowczej w rejonie bliskiego wschodu. Być może sojusznika w antytureckich posunięciach. Teraz nie tylko Rosja , była by zainteresowana usunięciem Erdoğana ale i Żydzi. Pozwoliłoby to Rosji wrócić do koncepcji budowy gazociągu do Turcji, i dalej do Izraela. Izrael też powinien popierać utworzenia nowego państwa Kurdyjskiego w oparciu o terytorium, Turcji, Syrii, Iraku i Iranu. Utworzenie tego państwa osłabi państwa na których terytorium zostanie utworzone. Nastąpi zmiana sceny politycznej dla militarnych zapędów Erdoğana niewygodnego dla UE, jednak wspieranego przez USA. Poprzez naciski Izraela na władze USA może spaść poparcie amerykańskie dla działań Turcji.

  Co do przyszłorocznych wspólnych manewrów to ma to być potwierdzenie i prezentacja przed światem nowego sojuszu. Z punktu militarnego bez znaczenia będzie kilka dni wspólnych przelotów nad Synajem.

  Putin nie jest debilem, będzie zachowywał się zachowawczo. Zbliżenie do Izraela nie znaczy, że Rosja ufa żydom. Rosja po prostu ma interesy w tej części świata, mało tego wielu Rosjan jest obywatelami państwa żydowskiego, wielu latem przybędzie do kurortów Izraelskich zamiast do tureckich. Rosji potrzebna jest poprawa relacji z Żydami. Jednak na pewno nie ujawni żydom, swoich wojskowych założeń taktycznych, nowej broni czy technologii wojskowych, których to odkrycie mogłoby zaszkodzić interesom Rosji.
 • czy sojusznik Izraela - chazarski PO/PIS już wie
  że kody do "polskich" dronów made in Izrael są w ruskich rękach ? O smużących-gównianych rakietach "Spike "2500 szt/1000usd/ nie wspomnę .
 • @Fischer 09:00:51
  Polska jak zdradzana żona-dowiaduje się ostatnie.Cóż począć,takie mamy media,takich mamy analityków że nie wspomnę o tzw "niezależnych publicystach"
  Nie stało się nic na co nie zanosiło się od 12-stu lat z okładem.W 2004r na spotkaniu G-8 Bush podnosi kwestę Wielkiego Bliskiego Wschodu https://en.wikipedia.org/wiki/Greater_Middle_East a Condoliza Rice tego samego roku zapowiedziała diametralną zmianę amerykańskiej polityki względem Bliskiego Wschodu.Dawniejsi wrogowie stają się sojusznikami a niegdysiejsi sojusznicy wrogami.
  O tym wszystkim donosiły media można sprawdzić.Pisały "z intencją" ,pisały "w kontekście" ale pisały http://www.kommersant.ru/doc/678280
  A potem była Arabska Wiosna w wyniku której USA koncertowo spuścili w kanał najwierniejszych sojuszników.A potem było słynne oświadczenie Kissingera http://www.israelhayom.com/site/newsletter_article.php?id=5907 a potem Syria, więc na co miał czekać Izrael.Aż zniknie jako nikomu już nie potrzebny polityczny projekt?
 • @ikulalibal 06:56:12
  Spotkało się raz dwóch Żydów w Izraelu, jeden do drugiego mówi:
  https://www.youtube.com/watch?v=juUtEPiYYmg
 • @ikulalibal 09:49:30
  Piszesz :
  „Polska jak zdradzana żona-dowiaduje się ostatnie.Cóż począć,takie mamy media,takich mamy analityków że nie wspomnę o tzw "niezależnych publicystach””

  Dlatego trzeba pisać i korzystać z niezależnych mediów. Nie piszę tu aby nakręcać spirale nienawiści, czy strachu. Polska nie ma wolnych mediów, ani wywiadu który demaskował by brudne interesy polityki.

  Dwa tygodnie temu zamieściłem artykuł „Why ???” na temat możliwości odpalania pocisków Tomahawk z bronią jądrową z wyrzutni SM-3 instalowanych w Radzikowie.
  http://fischer.neon24.pl/post/132012,why

  Dziś o tym samym mówił Putin mówi na Międzynarodowym Forum Ekonomicznym.
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/putin-tarcza-antyrakietowa-w-europie-moze-byc-wykorzystana-przeciw-rosji/e0swk3

  Polscy politycy nawet jeżeli nie są zmanipulowani, to są niedoinformowani. Brak niezależnych służb informacyjnych nie pozwala Polskiemu Rządowi ocenić obiektywnie zagrożenia. Więc skąd nasi parlamentarzyści mają mieć realne pojęcie o sytuacji geopolitycznej.
 • Czyli, że
  chazaria wraca na Krym !
 • @fretka 10:24:53
  Tak.Swego czasu to było bardzo popularne i robiło duże wrażenie.
  Dziś Avigdor Eskin https://en.wikipedia.org/wiki/Avigdor_Eskin czy Jakow Kedmi https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B5%D0%B4%D0%BC%D0%B8,_%D0%AF%D0%BA%D0%BE%D0%B2_(%D0%B4%D0%B8%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%82) gromiący w ruskiej TV zbrodniczą polityką angosasów to oczywistość ale nie tak drzewiej bywało.Nie tak.
  Nie wiem jak fretka, ale ja zastanawiam się kiedy rozpoczął się,dziś już widoczny,proces ciążenia części izraelskich elit ku Rosji.
  Czy od tego dracznego filmiku który przypomniałaś? czy od pełnego skruchy listu rabina Finkela do pisarza Aleksandra Prochanowa http://tanya-mass.livejournal.com/1192078.html
  czy wtedy kiedy w TV po raz pierwszy pokazano film o wstydliwej prawdzie 1993r https://www.youtube.com/watch?v=CnkCu7N-J0M
  a może nieco wcześniej,kiedy do publicznej TV wrócili "ci co ich tam nie było" w dodatku z treściami których nie wolno było przed tym artykułować https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%86%D0%B5%D1%81%D1%81 (bardzo ci fretka polecam obejrzenie każdego z odcinków są fascynującą,nieprzebraną kopalnią wiedzy)
  W każdym razie wszystkie te "objawy" jakoś tak się wydarzyły "mniej więcej" w tym samym czasie.Powiedz mi fretka czy ty też czy tylko ja odnoszę takie wrażenie.
 • @Fischer 10:49:37
  Pan to kiedyś tak trafnie ujął.
  Pozwolę sobie tu wkleić dla jasności obrazu :

  "Macierewicza ojca po wojnie zamordowano. Był skarbnikiem jednej z podziemnych organizacji zbrojnych. Zginęła kasa, w domu panowała opinia, że zrobili to Rosjanie. Matka oddała go do jednego z pierwszych sierocińców katolickich utworzonego w Sopocie. Sierociniec miał być ostoją radykalnej polskości i był sponsorowany przez Polski Rząd na uchodźctwie. Był tam wychowywany w spartańskich warunkach i duchu katolickiej uczciwości. Gdzieś na początku lat 50-tych władze komunistyczne rozwiązały przytułek. Jednak zostawiło to trwałe ślady na psychice Pana Macierewicza. Jest uczciwy do bólu, wiernym katolikiem i patriotom. Również ślepym z nienawiści rusofobem. Pała nienawiścią do wszystkiego co rosyjskie, dlatego miedzy innymi nigdy nie rozwiąże zbrodni smoleńskiej. Obwinia i będzie obwiniał o zamach tylko i wyłącznie Rosjan. Nie dopuszcza do swojej świadomości innej opcji. Co do jego inteligencji i kompetencji trudno się wypowiadać. Jest jak Don Kichot wierny swoim ideałom, za które zginie a się nie podda. Takich Don Kichotów w Rządzie PiS-u jest kilku i tworzą jego elitę, dlatego można być pewnym co do ich uczciwości. Jednak problem stanowi ich nienawiść do Rosjan i ludzi mający inny światopogląd religijny niż katolicki."

  Nie bronię tu Pan Macierewicza , ludzie wychowani w takich warunkach nie ufają często nikomu.

  I tu ma pan racje pisząc:


  " Polscy politycy nawet jeżeli nie są zmanipulowani, to są niedoinformowani. Brak niezależnych służb informacyjnych nie pozwala Polskiemu Rządowi ocenić obiektywnie zagrożenia. Więc skąd nasi parlamentarzyści mają mieć realne pojęcie o sytuacji geopolitycznej."

  To widać .
  Rzucili się na wszystkie możliwe fronty , gospodarczy , społeczny , i ten militarny.
  Ten brak zaufania .To widać.
  A i końca przewidzieć nie sposób.
  Pisz pan może dotrze!
 • @ikulalibal 09:49:30
  Najważniejsze w tym wszystkim jest bezpieczeństwo energetyczne Izraela. Rosja i Izrael będą robić wszystko by położyć gazociąg, przez terytorium Turcji. Z którego to ostatnio zrezygnowano i rozpoczęto budowę z dna Morza Czarnego bezpośredniej nitki do Grecji.

  Erdoğana nie jest wieczny. Turcja to potencjalnie kolejny duży odbiorca europejskiego gazu.

  Gaz i ropa do główny cel importu gospodarki Izraela. Dotychczasowe źródło tych surowców w Arabii Saudyjskiej wyschło. Dla rosyjskiej gospodarki budowa kolejnych gazociągów ma też znaczenie strategiczne.

  Kiedyś zakładano że cały gaz do Europy będzie przesyłany przez terytorium Polski. Mielibyśmy z tego niezłą kasę. Jednak postawiliśmy się okoniem, przeszkadzał naszym liderom kabelek monitorujący przesył gazu i szczelność systemu. Polscy żydzi wmówili nam, że to akt szpiegostwa, bo do kabelka można podpiąć telefon i rozmawiać. Te kabelki dziś nadal są instalowane na wszystkich rurociągach świata. Mało tego dopiero dziś stanowią solidne wiązki okablowania.

  W związku z czym nasi „wielcy” bliźniacy wymyślili sobie rurociąg NABUCCO i , że gaz otrzymają za jego pomocą z Gruzji i Azerbejdżanu. Woleli potencjalnie płacić Ukraińcom, Gruzinom, Bułgarom, Rumunom, Węgrom, Austrii za tranzyt, niż samemu zarabiać na tranzycie do Europy. Dla Rosji i Europy była to najtańsza wersja. Tylko dwa kraje tranzytowe, Polska i Białoruś.

  W efekcie polskich starań mamy drogi gaz i będzie jeszcze droższy, a w przyszłości zapewne go nie będzie. Dzięki Ci Panie.
 • @Fischer 14:55:30
  I tu tez pan pięknie napisał :
  Dwa tygodnie temu zamieściłem artykuł „Why ???” na temat możliwości odpalania pocisków Tomahawk z bronią jądrową z wyrzutni SM-3 instalowanych w Radzikowie.
  http://fischer.neon24.pl/post/132012,why

  A potem to też trafnie ujęte.

  Dziś o tym samym mówił Putin mówi na Międzynarodowym Forum Ekonomicznym.
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/putin-tarcza-antyrakietowa-w-europie-moze-byc-wykorzystana-przeciw-rosji/e0swk3

  To kto od kogo ściągał?
  Bo wychodzi że Putin od pana ?

  I jeszcze ten artykuł o gazie pan go wkleja jak mantrę?

  I tak powstają legendy!
 • Ziut!
  Sprawdź stan licznika ?
  Bo chłop śpi a zboże mu rośnie!!
 • @klementyna 14:18:12
  "Jednak zostawiło to trwałe ślady na psychice Pana Macierewicza. Jest uczciwy do bólu, wiernym katolikiem i patriotom. Również ślepym z nienawiści rusofobem. Pała nienawiścią do wszystkiego co rosyjskie, dlatego miedzy innymi nigdy nie rozwiąże zbrodni smoleńskiej. Obwinia i będzie obwiniał o zamach tylko i wyłącznie Rosjan. Nie dopuszcza do swojej świadomości innej opcji."

  - PRZYTOCZYŁAŚ BARDZO DOBRY FRAGMENT

  Tylko w co gra Putin?
 • @Ziut 16:10:39
  Dzialania"polskich" rzadow sa nienormalne.Naturalnym dzialaniem jest odsuwanie zagrozenia jak najdalej od swoich granic i obywateli(nawet zwierzeta tak robia) oraz pomoc w zyskownych kontaktach gospodarczych.
  Z tego punktu widzenia mozna zrozumiec dzialania USA,Rosji i Izraela ale nie sposob zrozumiec poczynan Polski(i czesci panstw Unii)
 • @mac 16:41:57
  Masz absolutną rację! / Jeśli wczoraj aresztowali "rosyjskich szpiegów", ... to ja się spodziewam, że jutro zaczną aresztować szpiegów izraelskich! - TYLKO TAKIE DZIAŁANIE JEST RACJONALNE!
 • @Ziut 16:10:39
  Ten pan Fischer to zagadka .
  Wie co pan Antoni ma w psychice , jego życiorys to by pewnie mógł pisać z detalami. Jaki ten rząd niezrównoważony i etc etc....bla bla
  Pan Fischer podaje wiadomość pierwszy ,a potem pan Putin .
  Mają cudem te same wiadomości .
  Ja nie zgadnę pytaj wyżej czyż nie chcesz mieć już wklejek.

  Może ci podrzucę coś ?
  W kleisz mój nick na dowód sympatii podobno ?
  Ha ,ha, ha

  A fakt że pan Putin spotyka się z syjonistami zmartwił cię , czy tylko się martwisz że nasz minister się spotkał?
  ha, ha ,ha .................
 • @klementyna 16:51:57
  Pan Fischer podaje wiadomość pierwszy ,a potem pan Putin .

  - Tak się składa, że akurat z zacytowanym fragmentem się zgadzam, ... bez względu w czyjej głowie się narodził. / Jest bardzo kompatybilny z działaniami ministra Waszczykowskiego, ... to wszystko robi się irracjonalne. / Rosja wspólracuje (moim zdaniem) ze swoim wrogiem, ... my (Polska) z jego amerykańską wersją.

  Na dokładkę wygląda na to, że Putin zdecydował się "odstrzelić" PiS.
  >> http://ziut.neon24.pl/post/132216,wrzodak-matterhorn-mysle-ze-rosja-popelnia-blad


  - Czacha mi dymi!
 • @Ziut 17:10:23
  To czego ty chłopie się boisz Putin nie szczeli pierwszy, bo my Słowianie. Drugi nie zdąży .
  Gdzie masz problem ?
  Bo ja go tu nie widzę?

  A czacha ci dymi z radości bo na podium stanąłeś i chyba to od tego ):
 • @ikulalibal 06:56:12
  A teraz pomyśl Ziut,tylko myśl intensywnie:jeśli Izrael odsłania pomnik Armii Czerwonej w 2012 czyli krótko przed tym kiedy akurat w Polsce wyraźnie przyspiesza tendencja wręcz odwrotna,to jakiej jeszcze niespodzianki należy oczekiwać? http://www.bibula.com/?p=58119

  - TO POWINNO ZMIENIĆ NASZ PUNKT WIDZENIA

  Pomnik wdzięczności Armii Czerwonej został postawiony w mieście Netanja w centralnym Izraelu. Monument odsłonili wczoraj prezydenci Izraela i Rosji Szymon Peres i Władimir Putin.

  Pomnik ku czci sowieckiego wojska, był pomysłem syjonistycznego premiera Benjamina Netanjahu, który monitorował projekt i proces powstawania monumentu. Pomnik zlecony przez Izrael, a wykonany przez artystów z Rosji, upamiętnia żołnierzy Armii Czerwonej, którzy zginęli w czasie II Wojny Światowej w walce z Niemcami, działając tym samym na rzecz uratowania Żydów od zagłady. Dziennik „Jerusalem Post” przypomniał również, że po stronie komunistycznego wojska walczyło około miliona Żydów, z czego w walce z Niemcami zginęło ich ponad 120 tysięcy.

  Netanjahu Nie mógł pojawić się jednak na uroczystości z powodu kontuzji stawu skokowego, dlatego jego miejsce zajął prezydent Szymon Peres. Dokonał on aktu odsłonięcia pomnika wraz z głową państwa rosyjskiego Władimirem Putinem, któremu towarzyszyli sowieccy kombatanci. Dzisiejsza uroczystość jest okazją, aby podziękować Armii Czerwonej. Gdyby nie pokonała ona nazistowskiej bestii to wątpliwym jest, abyśmy mogli dzisiaj tutaj stać. W trakcie II wojnie światowej Związek Radziecki ocalił świat od poddania się – powiedział izraelski prezydent.

  Peres nie omieszkał wyrazić nadziei na pomoc dla Izraela ze strony Rosji, w czasie rzekomego zagrożenia ze strony Syrii i Iranu. Rosja wspiera oba kraje militarnie, wetując możliwość międzynarodowej interwencji w Syrii i dostarczając temu państwu sprzętu wojskowego, a także pomagając Iranowi w rozwoju programu atomowego. Putin dziękując Peresowi za ciepłe słowa pod adresem komunistycznego wojska, nie odniósł się jednak do powyższej kwestii.

  Źródła: Euronews / Jerusalem Post
 • @klementyna 17:26:09
  ... to wszystko robi się irracjonalne Klementyno. / Muszę to wszystko przemyśleć. / Wydaje mis się, że powyższe wiadomości są oststnimi "kawałkami puzzli", ... a obraz zaczyna układać się w jednolitą całość.

  - Muszę to przemyśleć, ... nie jestem w stanie ocenić "na teraz" co o tym sądzić, ale wydaje mi się, że wszyscy grają wspólnie przeciwko sobie, ... i nam (Polsce), tylko o tym nie wiemy.
 • @Ziut 17:35:12
  I znowu jesteśmy jądrem ziemi !
 • @klementyna 17:56:48
  Tak Klementyno, ... przez przypadek że jesteśmy gdzie jesteśmy. / Ale to nie stało się "dzięki nam", ... to przypadek geopolityczny.

  >> http://ziut.neon24.pl/post/132218,w-kontekscie-amerykanow-w-polsce-warto-przypomniec

  - MAMY NAJLEPIEJ POŁOŻONĄ DZIĄŁKĘ NA ŚWIECIE, ... i WŁAŚNIE O KONTROLĘ NAD NIĄ TOCZY SIĘ WALKA.
 • @ikulalibal 13:13:17
  The End bez Happyendu, mam wrażenie.
  Taaak, Drogi Ikulalibal co się porobiło … to się woła o pomstę.
  - ''I nadleci pewnego dnia z otchłani Kosmosu potężna kula ognista i walnie w Ziemie z siłą kilka milionów bomb atomowych zrzuconych na Hiroszimę i Nagasaki i nie będzie już ani Ruska ani Polaka ani Niemca… ani Żyda. Ha, ha, ha jak to się teraz mówi *uj , *upa i kamieni kupa…
  -Nawróć się albo giń – jak mawiał pewien prorok który skończył jak….prorok.''
  O tym Drogi Ikulalibal już przed Potopem ludzkim językiem w książkach spisano.I to dobrze, że spisano, bo ludziska mają tak krótka pamięć, a to pewnie po małpach im zostało.
 • @Ziut 18:04:43
  No nie cały art.
  —" W sumie w dniach 16-18 czerwca podpisano 332 umowy. To kontrakty, które nie są objęte tajemnicą handlową. Ich łączna wartość wynosi 1,024 biliona rubli – podkreślił Kobiakow na konferencji prasowej.
  W ubiegłym roku w ramach forum podpisano 205 kontraktów o łącznej wartości 293,4 mld rubli"

  Ponadto rosyjskie i włoskie firmy zawarły kontrakty na 1,3 mld dolarów.
  ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Ostatnie jest najciekawsze !! Po co im to nasze jądro
  Włosi , ale ile Niemcy ciekawe ?
 • @klementyna 18:27:50
  Te wszystkie umowy, .... . / Nie mam siły tego komentować. Jak to przemyślę to napiszę notkę.

  Co mówią?

  "My w Rosji przywiązują wielkie znaczenie dla naszych kontaktów z Izraelem. I to nie tylko dlatego, że Izrael jest ważnym krajem, jednym z kluczowych krajów na Bliskim Wschodzie, ale też z powodu historycznych stosunków między naszymi państwami " - Powiedzia rosyjski prezydent Władimir Putin podczas spotkania na Kremlu.

  "Zawsze mamy rzeczy do omówienia, istnieją tematy, które są bardzo ważne dla naszych krajów: technologiczne, współpraca w dziedzinie rolnictwa, handlu, problemów regionalnych. Mamy wiele wspólnych wyzwań" - Powiedział premier Izraela Benjamin Netanjahu z Putinem.

  Oba kraje "każdy przedstawia swoją pozycję w całkiem konstruktywny sposób, a wszystko to przyczynia się do dość częstej i intensywnej komunikacji" - skomentował rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

  "Netanjahu nie kapituluje ale to, co widzimy tutaj jest manewrem I ofertą niezależnego promowania interesów Izraela" - powiedział Zvi Magen, były ambasador Izraela w Rosji.

  Na wideo w artykule słyszymy, że Netanjahu oststnimi czasy częściej wizytuje Moskwę niż Waszyngton. / Dla nas ważna jest odpowiedź na pytanie: Co się dzieje?, ... bo że dzieje się coś nadzwyczajnie dziwnego to FAKT.
 • @Ziut 18:31:55
  No to Ci dołożę .
  Tylko to nie potwierdzona wiadomość.
  "Rosja oficjalnie stwierdza, że nie będzie wzmacniać swego kontyngentu w Syrii."
  Będą się rolami zamieniać ?
  Trochę jedni burzą jakiś kraj , a potem jest zmiana.
  Gdzieś trzeba broń przeładować wypróbować.
  Tak to jest niestety .
  A wszystko to dla demokracji w zaciszu gabinetów.
 • @klementyna 18:54:14
  "Rosja oficjalnie stwierdza, że nie będzie wzmacniać swego kontyngentu w Syrii."

  - IZRAEL ZROBI ZA ROSJĘ CO CHCĄ?
 • @fretka 18:25:20
  /Nawróć się albo giń – jak mawiał pewien prorok który skończył jak….prorok.''
  O tym Drogi Ikulalibal już przed Potopem ludzkim językiem w książkach spisano.I to dobrze, że spisano, bo ludziska mają tak krótka pamięć, a to pewnie po małpach im zostało/
  No waśnie! skoro już jesteśmy przy "nawróć się" i "po małpach"
  Od miesiąca nieomal każdego dnia wsłuchuję się w jakiś wykład/prelekcje/oświadczenia/itp, na dwa wzajemnie przenikające się tematy:"Putin na Górze Athos" i "Wszechświatowy Sobór Prawosławny".O ile z pierwszego tematu coś niecoś łapię,rozumiem, to z drugiego ni cholery.To znaczy rozumiem w sensie językowym ale nie dalej.Czy tam Putina na Athos wyświęcili na Imperatora Chrześcijan który poprowadzi nas na ostatnią bitwę z synami szatana (Goga i Magoga) to ja tego nie wiem.Nikt (poza mnichami) nie wie.Ale rozumiem że to polityka przekuta na mistykę lub mistyka emanująca z polityki -jak kto woli.Ale jak kilkudziesięciu starców (zebranych na owym wszechświatowym synodzie) miałoby się przyczynić do upadku chrześcijaństwa-nie pojmuję.Że niby jak? dlaczego? Możesz fretka w tej kwestii coś mi wyjaśnić? czy też tak jak ja nic nie kumasz? https://www.youtube.com/watch?v=sYePnDcpcWM
 • @klementyna 15:48:54
  Proszę Pani. Uważa pani że Putin ode mnie, czy ja od Putina ? 

  Wolne żarty. Ja informacje dotyczące możliwości montowania Tomahawków w kontenerach SM-3 , uzyskałem dobrych kilka lat temu. Dokładnie z opracowań dotyczących uzbrojenia, publikowanego na uczelniach amerykańskich. Pierwsze pochodzi z American Association for the Advancement of Science Washington, DC August 28, 2007 autostwa dr. Theodore A. Postol. Na ową pracę się powoływałem w moim art. Why ???. Jeżeli sobie Pani życzy mogę Pani ją podesłać jako plik pdf.

  http://russianforces.org/files/BriefOnEastEuropeMissileDefenseProposal_August24,2007_FinalReduced.pdf

  Dziś takie informacje są śmieszne. Nie wiem czy Pani wie że Patrioty mogliśmy produkować bez kupowania, a nawet licencji. Dokumentacje dostarczył do polski ppłk. Zdzisław Przychodzeń w latach 80-tych. Mieliśmy dokumentacje zanim wdrożono procedurę patentową.

  http://www.zbfsop.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=384:tajemnica-rakiet-patriot-polski-konstruktor-contra-polski-szpieg&catid=25:historia&Itemid=52

  Napisałem o Tomahawkach, gdy wiedziałem już że decyzja zapadła nie odwołalnie odnośnie bazy w Radzikowie i SM-3. Wcześniej nie było sensu o tym pisać.

  Co do Putina to myślę, że wiedział o takich możliwościach zanim dowiedzieli się oficerowie wyższego szczebla w Pentagonie. Jego motyw był zapewne taki sam jak mój, nie bił piany nie mając pewności co do polskich intencji. Forum ekonomiczne w Petersburgu było dobrym momentem by przedstawić te fakty opinii światowej. W końcu trudno by prezydent FR, pisał o tym na swoim blogu.

  Przykro mi że Pan Antoni ma tylko atrapy agencji wywiadowczych i nie wie co się dzieje na jego podwórku.

  PS.
  W wątku:
  http://ziut.neon24.pl/post/132218,w-kontekscie-amerykanow-w-polsce-warto-przypomniec#comment_1313790
  Napisałaś :” Dla mnie dziwna śmierć generałów ma znaczenie.” Nie odpisałem bo watek spadł ze strony.
  Odpowiem nie pierwsi nie ostatni. Nie jeden jeszcze oficer , czy polityk strzeli samobója.
 • @Ziut 18:58:01
  Wygląda mi na to, że Putin albo przekupił Netanjahu, ... albo ma na niego "potężnego haka", ...

  .... bo zachowanie Izraela wygląda jak zachowanie Japonii po zbombardowaniu Hiroszimy

  Niedawno pytałem "Czy to Rosja dokona "atomowej zagłady" Jerozolimy?" >>> http://ziut.neon24.pl/post/132134,czy-to-rosja-dokona-atomowej-zaglady-jerozolimy-cz-1

  - Wygląda mi na to, .... że jest już (jakby) PO fakcie. / Innego wytłumaczenia nie widzę.
 • @Ziut 19:29:40
  nie panikuj chłopie ..nic się nie dzieje co by było bardzo dziwne.
  Zydzi z Rosji mają w Izraelu bardzo duże wpływy .
  Awigdor Lieberman , do niedawna minister spraw zagranicznych ..to skrajny prawicowiec ,wychowanek systemu komunistycznego ZSRR.
  Binjamina Netanjahu zastąpił go na tym stanowisku w zeszłym roku.
  To są skrajni nacjonaliści .
  Stosunki z USA ostatnio się za Obamy psuły .

  Żydzi i państwo Izrael nie wszędzie oznacza to samo, zbyt wiele jest kłamstw i oskarżeń ...nie oznacza że to same aniołki .

  Obecnie zapanował chaos , nikt nie wierzy nikomu ...jest to oznaką że ma nastąpić coś złego .

  Rosja za wszelką cene stara sie nie dopuścić do wojny w tym regionie bo i Izraelowi też się wtedy dostanie .
  Dobre stosunki Rosji ze wszystkimi krajami w tym regionie stabilizują tam sytuacje , to jest też kwestia zaufania .
  musiał by się tu rozpisywać ,a nie o to tu chodzi .

  Niemniej pryska tu mit wszech władzy Żydów i Izraela .
  To za fasadą tej nacji skrywa się inna siła dążąca do zdominowania świata .
 • @fabi 20:48:26
  Zgoda! - Pytaniem jest jaką my zapłacimy za to cenę, ... bo i Izrael, I Rosja mają w Polsce interes do zrobienia.

  - Nie naley zapominać o roku 1917 >> PARADOKSY HISTORII / USZKUJNIK PDF >>> https://stopsyjonizmowi.files.wordpress.com/2012/09/uszkujnik-pdf.pdf

  ... po rewolucji 1917 był rok 1920, i wojna polsko-bolszewicka.
 • @fabi 20:48:26
  To za fasadą tej nacji skrywa się inna siła dążąca do zdominowania świata .

  - A konkretniej?
 • @Ziut 21:00:34
  Zapłacimy tak jak to sobie wymarzyliśmy. Nie wejdziemy ponownie na rynki Rosyjskie, nie będziemy kupować gazu którego nie chcieliśmy.

  Wszystko jest proste i logiczne.

  1/Konfliktu zbrojnego w Europie wschodniej i z Rosją chcą żydoamerykańscy iluminaci.

  Państwa takie jak Litwa, Łotwa, Estonia, Polska, Ukraina, Rumunia są pod wpływem żydoamerykanów. Realizują strategię ANAKONDY. Tylko Węgry i Słowacy się wyłamali. Stara unia Jest przeciwna militaryzacji wschodniej flanki NATO. Dotyczy to Francji, Niemiec, Włoch. Kwestia W. Brytanii otwarta do czasów referendum. Niemieckie stanowisko sprzed tygodnia reprezentuje Schroder :

  http://pl.sputniknews.com/opinie/20160612/3107632/schroder-niemcy-nato-wschodnia-flanka.html

  Kluczowym państwem UE, które dąży do umacniania flanki wschodniej jest POLSKA.

  2/Kontynuowania embarga wobec Rosji nie chce nikt, poza POLSKĄ i Ukrainą, której i tak nie ma co do zaoferowania Rosjanom.

  Reszta UE przebiera nogami by wrócić do wymiany handlowej i każdy walczy o jak najlepszą pozycje startową. Europa w wyniku embarga poniosła ogromne straty, niektóre rynki utraciła bezpowrotnie.
  dziś:
  http://www.msn.com/pl-pl/finanse/najpopularniejsze-artykuly/putin-biznes-europejski-chce-wspolpracy-z-rosja/ar-AAhd6bq?ocid=spartanntp

  Izrael i boski NetanYAHU muszą walczyć dostawy gazu dla Izraela. Chcą też być swoją du*ą najlepiej na dwóch weselach.

  3/Niezadowolenie mieszkańców UE z dotychczas prowadzonej polityki obrazuje przykładowo ten materiał. Świadomość geopolityczna społeczeństw zachodnim dzięki niezależnym mediom.

  dziś:
  http://wiadomosci.onet.pl/prasa/nie-tylko-brytyjczycy-chca-rozwodu-z-bruksela-eurosceptycyzm-nasila-sie-w-calej/2rrtse
  Polacy w tych zestawieniach kreują się na Unijnych debili.

  Jeszcze jedno Świat się zmieni, Merkel odejdzie, w USA wygrać mogą demokraci. Gdzie wtedy znajdzie się Polska ??? Pewnie wystąpi z Unii. :-)

  Tak na marginesie dlaczego Putin, miałby chcieć zniszczyć swojego najlepszego partnera handlowego w tej części Świata ? By sprzedawać im paliwo i gaz w cenach jakie obowiązują na terenie Rosji ? By utrzymywać na socjalu bandę muzułmanów.
 • @Fischer 21:13:48
  "Reszta UE przebiera nogami by wrócić do wymiany handlowej i każdy walczy o jak najlepszą pozycje startową. Europa w wyniku embarga poniosła ogromne straty,"

  - GDYBY NIE "NASZA" HISTERIA, TEŻ ZARABIALIBYŚMY ZE WZGLĘDU NA SWOJE POŁOŻENIE >> http://ziut.neon24.pl/post/132218,w-kontekscie-amerykanow-w-polsce-warto-przypomniec

  ... miejmy nadzieję, że ktoś w końcu o tym "zaskoczy", i przestaniemy tracić. / Wojna nie jest nam "na rękę". - Mieliśmy tego aż nadto.
 • @Fischer 21:24:27
  Putin zaskoczył wszystkich. W co gra rosyjski prezydent?
  >> http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/swiat/putin-zaskoczy%C5%82-wszystkich-w-co-gra-rosyjski-prezydent/ar-BBquSq6

  PISZĄ O TYM CO JA, ... TYLKO POLSKIE MEDIA MILCZĄ?
 • @Ziut 21:24:32
  Ty ciągle nie rozumiesz, to nie nasza histeria. To żydoamerykańskie doradztwo które chce zarabiać kosztem Polski. To wszelcy tak zwani przyjaciele, Fundacja Batorego, różne ciała opiniotwórcze i kupieni decydenci. Po prostu musimy zrzucić z siebie to robactwo. Np.: każda decyzja przeciwna instalacją amerykańskim w Polsce, pozwoli nam uzyskać większe korzyści niż zyski uzyskane w wyniku powstania tej bazy.

  Czy ty nie czujesz jak Polacy są robieni w wala. Nawet wiz do USA nasze władze nie są wstanie ugrać. Czemy PiS nie zezwoli i nie pokaże na cały Świat demonstracji antyamerykańskiej i antywojennej. Miałby doskonałą sytuacje przetargową przy negocjacjach z USA. Sam Antoni powinien pomóc organizować referendum przeciw tym bazom, a na szczycie tylko rozkładać bezradnie ręce.
 • @Ziut 21:00:34
  Tak naprawdę to Stalin i ZSRR stoją z powstaniem Izraela ..później drogi się rozeszły.
  Jaką my cenę .... najmniejsza to Judeopolonia .... a co będzie gdy Żydzi zaczną się ewakuować do Rosji .
  Tak się składa że z Narodu Wybranego ludzie mają największą kasę .
  Dziwnym trafem nie za bardzo chcą się dzielić swoim bogactwem z swoją ojczyzną . Nie uważasz że to dziwne .
  Jesteśmy w bandyckich rękach , musimy tańczyć jak nam grają i nie zagraża nam Izrael ani Rosja .
  Jak na razie , do puki jesteśmy grzeczni pozwalają nam rolować dywanik
  Kto tym kręci konkretnie... tego Ci nikt nie powie .. Są wskazania to tu to tam , ale to tylko domysły .

  Tych co widzimy o których słyszymy to tylko widzialna strona medalu .
  To sa narzędzia w kształcie piramidy .. niewidzialny umysł tym zarządza . Czy to jest człowiek z krwi i kości ...?
 • @Fischer 21:35:59
  Tak, ... tylko że to co "wygląda dobrze" w teorii, nie wydaje się być możliwe w praktyce. - To nie uzyska poparcia większości.

  - Realnym rozwiązaniem problemu jest wzajemne zrozumienie pozycji każdej ze stron, ... bo pozycja Polski jest inna niż Rosji. / To co dla Rosji i zainteresowanej części UE jest oczywiste, w Polsce oczywiste długo nie będzie. - Konfrontacja z PiS w tym na pewno nie pomoże, bo aktualnie PiS ma za sobą większość. / Zmiana tego oznacza destabilizację Polski. - TAKIE SĄ FAKTY.
 • @Fischer 21:35:59
  //Czemy PiS nie zezwoli i nie pokaże na cały Świat demonstracji antyamerykańskiej i antywojennej.//

  A gdzie takie były ???????
  Jak liczne, jak głośne,
  czy raczej , jak żałosne 8-))
 • @fabi 21:39:52
  "Jesteśmy w bandyckich rękach , musimy tańczyć jak nam grają i nie zagraża nam Izrael ani Rosja ."?

  - TO REWOLUCYJNA TEORIA! / Z JEDNYM Z DWUCH BYŁBYM SIĘ W STANIE ZGODZIĆ, ... z dwoma naraz to czysta abstrakcja, albo propaganda. (:
 • @Ziut 21:29:07
  TYLKO POLSKIE MEDIA MILCZĄ?
  Nie Polskie tylko żydowskie. Za polskie media walczył z żydami Rewin i Aleksandra Jakubowska. Skończyli w więzieniu. W tedy prawica o to się postarała.
 • @Fischer 21:47:04
  // Za polskie media walczył z żydami Rewin i Aleksandra Jakubowska. //

  - Taaaak! / A o wolność mediów od 25 lat walczy Adam Michnik! Yeaa! (:
 • @Husky 21:45:49
  /A gdzie takie były ???????
  Jak liczne, jak głośne,
  czy raczej , jak żałosne 8-) /
  Na ten przykład w Hiszpanii.Na przestrzeni całego roku 2003 na ulice Madrytu wychodziły wielosettysięczne tłumy.Ale na początku 2004 pechowo i zupełnie nie w porę (choć są tacy którzy twierdzą że właśnie w porę) zdarzył się ten koszmarny zamach terrorystyczny więc im przeszło.
 • @fabi 21:39:52
  Fabi nie pisz nowej historii. Rosja tylko uznała państwo Izrael tak jak i Polska.

  Izrael kupił dla żydów Rothschild (to właśnie kosher-nostra z którą się borykamy).

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/rothschildowie-sa-wlascicielami-80-izraela-2014-08
 • @Fischer 22:09:47 "kosher-nostra"
  - Tak, ale zrobiła to 25 lat temu. / I przez te 25 lat nigdy nie zrobiła z Izraelem "takiego interesu", jaki chce zrobić teraz. (:

  - PYTANIEM JEST KTO CO OD KOGO KUPUJE, ... i CZYM PŁACI?
 • @Fischer 22:09:47
  Fabi ma rację.Z forum żydów polskich:
  "czyli za utworzeniem Izraela stało się możliwe dzięki nieoczekiwanej zmianie stanowiska państw bloku wschodniego z ZSRR na czele. Stalin sądził, że skoro państwa zachodnie zdają się popierać Arabów, by potem mieć w nich sojuszników, to dla Sowietów będzie korzystniej poprzeć Izrael i mieć choć jeden przyczółek na Bliskim Wschodzie"
  http://www.fzp.net.pl/historia-izraela/pamietna-debata-z-1947-r-czyli-jak-doszlo-do-utworzenia-panstwa-izrael
  Ta historia jak każda inna bogata jest w rozmaite szczegóły,subtelności itd
  Jeśli jakoś szczególnie cię to interesuje to podrzucę ci jakieś fakty ale z grubsza rzecz biorąc sprawa miała się tak jak napisał Fabi.
 • @Ziut 21:46:55
  Mówmy ludzkim głosem...

  Zarządcy imperium USA drenowali cały świat i jeszcze to robią .
  Niebotyczne sumy wydawali by zbudować potęgę militarną która gwarantowała by przejęcie kontroli nad światem .
  Są obecnie u szczytu swej potęgi . kiedy cały świat stoi na krawędzi katastrofy gospodarczo- ekonomicznej .
  Gdyby nie szaleństwo Rosji już by było po wszystkim .
  Powstał chaos , kraje zachowują się nie normalnie bo i powstała nie normalna sytuacja .
  Właśnie problem w tym że gdyby za wszystkim stały USA było by wszystko jasne . Niestety USA przeznaczone są do likwidacji ...więc pytanie z kim się układać .
  Już dwa lata temu wysyłali satelitę w kosmos z wizerunkiem ośmiornicy opasującej ziemski glob . .. z napisem ..nikt się już nam nie wymknie .

  I tu jakaś opaczność na świeczniku postawiła Putina ..

  To wszystko wygląda jak czysta abstrakcja ... jednak tańce prominentów swiata wokół sowy w Bochemi są prawdziwe , składanie pokłonów koziołkowi również itp.

  Co skłania ludzi na świecznikach do tak dziwnych zachowań .

  Odszedłem trochę za daleko ... Rosja się broni ,stara się nie być całkowicie zamknięta dlatego zmuszona jest do dziwnych zachowań

  Putin jednak ostatnio otwarcie powiedział , jeśli ma zginąć Rosja to i świata też nie będzie . Nigdy nie pozwoli na uruchomienie tarczy w Europie ...a więc atak na instalacje w Polsce i Rumunii jest jak w banku.

  Mamy jeszcze około dwa lata i może się jeszcze wiele zdarzyć
 • @ikulalibal 22:02:40
  A w naszym umęczonym (przez PIS) kraju, to gdzie one były
 • @ikulalibal 22:23:52
  Tak, ale to historia z 1948 - Ja pamiętam czasy gdy Jaser Arafat był bohaterem Organizacji Wyzwolenia PAlestyny, ... a Izrael okupantem. - TAK GRALI ZA CZSÓW KOMUNY - Wracamy do praktyki czasów Stalina?

  Jak tam wolę historię marszałka Żukowa, który Berię i Żydów z Łubianki pogonił >>> >>> https://stopsyjonizmowi.files.wordpress.com/2012/09/uszkujnik-pdf.pdf
 • @fabi 22:26:06
  //a więc atak na instalacje w Polsce i Rumunii jest jak w banku.//
  ruskim banku 8-))
 • @Husky 22:29:54
  A te KOD-owskie? / Przecie były, anty-umęczeniowe. (:
 • @fabi 22:26:06
  "Putin jednak ostatnio otwarcie powiedział , jeśli ma zginąć Rosja to i świata też nie będzie . Nigdy nie pozwoli na uruchomienie tarczy w Europie ...a więc atak na instalacje w Polsce i Rumunii jest jak w banku."

  - TO ZAMIAST DOGADYWAĆ SIĘ Z IZRAELEM, POWINIEN DOPILNOWAĆ, ABY CI CO CHCĄ ZNISZCZYĆ ŚWIAT BALI SIĘ TO ZROBIĆ

  ... Izrael jest "dziurką od klucza" do pokoju, ale Putin nie korzysta z właściwego klucza do rozwiązania problemu. / Myślisz, że z Żydami można się dogadać? - To droga donikąd. Tylko strach ich powstrzyma, nic więcej. - Chyba, że Putin ma tego "potężnego haka" którego może się obawiać Izrael.

  Ziut @ Ziut 18:58:01 - Wygląda mi na to, że Putin albo przekupił Netanjahu, ... albo ma na niego "potężnego haka", .... bo zachowanie Izraela wygląda jak zachowanie Japonii po zbombardowaniu Hiroszimy / Niedawno pytałem "Czy to Rosja dokona "atomowej zagłady" Jerozolimy?" >>> http://ziut.neon24.pl/post/132134,czy-to-rosja-dokona-atomowej-zaglady-jerozolimy-cz-1 - Wygląda mi na to, .... że jest już (jakby) PO fakcie. / Innego wytłumaczenia nie widzę. Ziut 18.06.2016 19:29:40
 • @Ziut 22:32:30
  A i ta dzisiejszą wielka manifestacja WPS-u w Łodzi. Były ponoć tłumy, wielkie płomienne przemówienia, znani posłowie,celebryci,tutejsi blogerzy. Telewizje polskie i rosyjskie. Jednym słowem "show".
  Po manifestacji znany celebryta A.Hadacz zabrał swoim fiatem 126p wszystkich
  i rozwiózł ich do domu.
 • @Fischer 22:09:47
  Nie mam takiego zamiaru .

  Lenin dostał pożyczkę od Rothschildów , z odroczeniem spłaty do 55 roku. Za tą przysługę oddał Krym i nawet go podzielono na 200 części .
  Pozostał problem Tatarów . USA przystąpiło do wojny gdy Stalin obiecał ich deportacje .
  Kiedy wojna się zakończyła Stalinowi żal się zrobiło Krymu , bo tam by biło serce Narodu Wybranego .
  Oczywiście były plany związane z Izraelem , ale to Stalin zrobił wszystko by wspomóc militarnie rebeliantów Zydowskich .
  Kiedy Żydzi dostali swoje państewko Stalin się wypiął i Krymu nie oddał.

  Dług został niedawno spłacony
  To nie moja fantazja to około roku temu upublicznione dokumenty z tym związane .
  Pewnie ze to uproszczenie ..
 • @Husky 22:40:44
  "A i ta dzisiejszą wielka manifestacja WPS-u w Łodzi. Były ponoć tłumy, wielkie płomienne przemówienia, znani posłowie,celebryci,tutejsi blogerzy. Telewizje polskie i rosyjskie. Jednym słowem "show". Po manifestacji znany celebryta A.Hadacz zabrał swoim fiatem 126p wszystkich i rozwiózł ich do domu."

  >> I mnie mieli zabrać, ... nie zabrali. : /
  >> http://czeczetkowicz.neon24.pl/post/132231,czarno-widztwo-eugeniusza-sendeckiego-sie-nie-sprawdzilo
 • @Ziut 22:47:04
  Nie dziw się ale do malucha nie wejdzie już szósta osoba.
  Przy 6 osobach już jest trochę inaczej, wiesz ścisk,Hadacz itd.itp.
  8-))))
 • @Husky 22:54:41
  W moim za młodu mieściło się 7, ... i jeszcze jedna "laska" by się pewnie zmieściła, gdyby było trzeba. - Nie usprawiedliwiaj Hadacza. (:
 • @Ziut 22:59:53
  ale tych manifestantów było ho,ho,ho
  albo i więcej
  ps.
  siedzenie na kolanach Hadacza, no,no,no
  no comment
 • @Husky 22:54:41
  Widzę ze to cię cieszy.. .. a to też ..

  ,,Prezydent Andrzej Duda podpisał postanowienie o wysłaniu dwóch kontyngentów wojskowych do wsparcia koalicji walczącej przeciwko tzw. Państwu Islamskiemu

  Wojskowa operacja Inherent Resolve jest prowadzona w ramach Globalnej Koalicji do walki z tzw. Państwem Islamskim, na podstawie artykułu 51 Karty Narodów Zjednoczonych i na prośbę rządu Republiki Iraku."

  tak.. to zaproszenie wysłane było jeszcze za czasów Busza i cały czas aktualne mimo sprzeciwu aktualnych władz .
  a kto by się tym przejmował .
 • @Husky 23:09:40
  Tfu! Tfu! - Co wy opowiodocie baco!
 • @fabi 23:10:17
  ,,Prezydent Andrzej Duda podpisał postanowienie o wysłaniu dwóch kontyngentów wojskowych do wsparcia koalicji walczącej przeciwko tzw. Państwu Islamskiemu"

  - To już mamy sojusz Rosyjsko-Izraelsko-Polski? / Rosja i Izrael, ... z Polską przeprowadzą własne "manewry Anakonda"? (:

  Rety!
 • @fabi 23:10:17
  //a kto by się tym przejmował .//
  a i czym sie przejmowac.
  Biznes to biznes
 • @Ziut 23:15:28
  koalicje Ci się pomyliły..
 • @Ziut 23:15:28
  W Donbasie ?
 • @fabi 23:22:22
  Nie, .... dostaję zawrotu głowy. / To dla mnie za dużo jak na jeden dzień.
 • @Ziut 23:25:59
  nasz pan Antoni jest w takiej samej sytuacji , miesza mu się wszystko.

  polskie „misje w Iraku i Kuwejcie mają charakter szkoleniowy, rozpoznawczy i wspierający, nie będą misjami bojowymi”.

  „Myślę, że nikt nie zakwestionuje potrzeby szkolenia tych żołnierzy, którzy bronią ludności chrześcijańskiej w Syrii czy Iraku, ludności, która dzisiaj jest poddawana najbardziej brutalnej i okrutnej eksterminacji przez terrorystów” – dopowiedział Antoni Macierewicz..
 • @fabi 23:10:17
  /,Prezydent Andrzej Duda podpisał postanowienie o wysłaniu dwóch kontyngentów wojskowych do wsparcia koalicji walczącej przeciwko tzw. Państwu Islamskiemu/
  A skończy się jak zwykle.W sierpniu 2008 prezydent Polski wygłaszał w Tbilisi oracje godne Papkina:
  https://www.youtube.com/watch?v=LEhJ-5xIJtg
  A dziś parlament Gruzji przyznał że Saakaszwili wydał rozkaz bombardowania śpiącego miasta zabronionymi kasetowymi pociskami.
  http://vz.ru/news/2016/6/18/816713.html
 • @fabi 23:29:28
  „Myślę, że nikt nie zakwestionuje potrzeby szkolenia tych żołnierzy, którzy bronią ludności chrześcijańskiej w Syrii czy Iraku, ludności, która dzisiaj jest poddawana najbardziej brutalnej i okrutnej eksterminacji przez terrorystów”

  - DOBRZE ANTEK GADA / WYSZKOLIĆ i NIECH WALCZĄ O SWOJE

  ... na tym powinna polegać pomoc. / Tak samo robili z nami w 1939-1945
 • @ikulalibal 23:30:50
  Ten facet ścigany jest listem gończym , kto by się przejmował takimi drobiazgami. szkoda nawet o tym pisać i się wkurwi... .
 • @fabi 23:37:01
  serio,
  i jak tu żyć, jak żyć
  ps.
  no to dawaj do proroka jakaś nagroda będzie, wiesz, musisz podtrzymać tradycję rodzinną
  co ?
 • @Ziut 23:33:17
  ziut ...do Syrii nikt ich nie zapraszał , ty chyba oszalałeś .

  Paragrafy podawali tylko jeśli chodzi o wizytę w Iraku .

  Nie dziwię Ci się ..głowę masz nabitą Żydami i Ruskimi .... nie wiem o co Tobie chodzi , przecież tych obecnych kolebką były tereny obecnej Rosji .
  Jak pomyślisz to oni... Ruscy Żydzi i to nawet jest prawda
 • @Husky 23:42:04
  Tak sobie pomyślałem ... nasz pan Antoni od za granicy ,to musi byc twoim bliskim krewnym.. ciężko za wami nadążyć .
 • @fabi 23:47:11
  to mój brat,
  też poszukiwany listem gończym
  ps.
  masz szanse na dwie (kolejne już) nagrody 8-))
 • @fabi 23:43:56
  /Nie dziwię Ci się ..głowę masz nabitą Żydami i Ruskimi .... nie wiem o co Tobie chodzi , przecież tych obecnych kolebką były tereny obecnej Rosji /
  Masz rację fabi ten Ziut ( i nie on jeden) ma w głowie takie dziwne rzeczy że ja wprost czasami boję się pisać prawdy.Nieprzygotowani mogą doznać szoku.Na przykład nie wiem czy napisać że istniało coś takiego jak Rosyjska Palestyna.https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D1%83%D1%81%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%8F_%D0%9F%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B0
  W XIX w spora część Jerozolimy przynależała (była własnością) Imperium Rosyjskiego.Jak sądzisz fabi? Ziut przeżyje tę nowość :)
 • @fabi 23:43:56
  /// przecież tych obecnych kolebką były tereny obecnej Rosji .
  Jak pomyślisz to oni... Ruscy Żydzi i to nawet jest prawda ///

  - Zgadza się, ... kolebką współczesnych Izraelczyków, potomków Chazarów, są tereny obecnej Ukrainy i Rosji. - O nie właśnie walczą z Rosją na Ukrainie, ... a Ukraińcy de facto im (Chazarom) pomagają.

  - Tym bardziej nie rozumiem "romansu" Putina z Netanjahu, ... choć mam swoją teorię: Myślę, że Putin "wszedł w układ" z Izraelem, bo USA po fiasku żydowskich wysiłków w Polsce w/s odsunięcia PiS od władzy pogodziło się ze stanem faktycznym i uznało, że jeśli USA chcą się zainstalować w Polsce, to muszą współpracować z Polakami, a nie z Żydami.

  ... tym sposobem Żydzi w walce o wpływy w Polsce stali się naturalnymi sprzymierzeńcami Rosji w walce z USA. / Rosja nie chce USA w Polsce, ... dlatego stawia na Izrael (skrzywdzoną panienkę), bo Izrael ma w Polsce potężną agenturę. - TAK MOIM ZDANIEM SPRAWA WYGLĄDA

  ... w końcowym efekcie dla Rosji nie liczy się Polska, tylko interes Rosji. / A interes rosji w chwili obecnej współgra z interesem Izraela.
 • @Ziut 23:56:22
  Izrael obecnie ma za dożo ludności ,są problemy z wodą ,on musi się odchudzić o połowę . Około 4 miliony musi znaleźć swoje nowe miejsce .
  Dlatego choćby wydawanie Polskich paszportów .
  To nie Żydzi są naszym problemem , bo z paszportem Polskim to teoretycznie Polak .
  Naszym problemem są czarni sukienkowi i podział naszego społeczeństwa przy aktywnym ich udziale .

  W Polskiej geopolityce nic się nie zmieniło poza zmianą warty .
 • @ikulalibal 23:55:55
  "W XIX w spora część Jerozolimy przynależała (była własnością) Imperium Rosyjskiego.Jak sądzisz fabi? Ziut przeżyje tę nowość :)"

  - Dlaczego miałbym tego nie przeżyć? / Od momentu upadku Starożytnego Izraela dzisiejsza Palestyna była pod okupacją.
  >> https://pl.wikipedia.org/wiki/Staro%C5%BCytny_Izrael

  - Jeśli też rosyjską, to nic mi do tego.
 • @fabi 00:11:41
  // Izrael obecnie ma za dożo ludności ,są problemy z wodą ,on musi się odchudzić o połowę . Około 4 miliony musi znaleźć swoje nowe miejsce . Dlatego choćby wydawanie Polskich paszportów . To nie Żydzi są naszym problemem , bo z paszportem Polskim to teoretycznie Polak . //

  - TO TWOJA SUBIEKTYWNA OPINIA
 • @fabi 00:11:41
  //W Polskiej geopolityce nic się nie zmieniło poza zmianą warty .//

  A czerwonych szlag trafia że to już koniec
  Wasz koniec
  Jeszcze tylko 8-12 lat i wtedy nastąpi ZMIANA
  A na dziś, to ujta,ujta, pocałujcie w dupę wójta !!!!!


  Pogrom! TNS Polska: PiS z 40-proc. poparciem miażdży rywali. Platforma 17, Nowoczesna tylko 9...

  http://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2016/06/14/835/360/c839b5df11024ceb9cd25a7a3f571940.png
 • @fabi 00:11:41
  // Izrael obecnie ma za dożo ludności ,są problemy z wodą ,on musi się odchudzić o połowę . Około 4 miliony musi znaleźć swoje nowe miejsce . Dlatego choćby wydawanie Polskich paszportów . To nie Żydzi są naszym problemem , bo z paszportem Polskim to teoretycznie Polak . //

  - ZNACZY SIĘ MAM RACJĘ?

  @fabi 23:43:56

  /// przecież tych obecnych kolebką były tereny obecnej Rosji .
  Jak pomyślisz to oni... Ruscy Żydzi i to nawet jest prawda ///

  - Zgadza się, ... kolebką współczesnych Izraelczyków, potomków Chazarów, są tereny obecnej Ukrainy i Rosji. - O nie właśnie walczą z Rosją na Ukrainie, ... a Ukraińcy de facto im (Chazarom) pomagają.

  - Tym bardziej nie rozumiem "romansu" Putina z Netanjahu, ... choć mam swoją teorię: Myślę, że Putin "wszedł w układ" z Izraelem, bo USA po fiasku żydowskich wysiłków w Polsce w/s odsunięcia PiS od władzy pogodziło się ze stanem faktycznym i uznało, że jeśli USA chcą się zainstalować w Polsce, to muszą współpracować z Polakami, a nie z Żydami.

  ... tym sposobem Żydzi w walce o wpływy w Polsce stali się naturalnymi sprzymierzeńcami Rosji w walce z USA. / Rosja nie chce USA w Polsce, ... dlatego stawia na Izrael (skrzywdzoną panienkę), bo Izrael ma w Polsce potężną agenturę. - TAK MOIM ZDANIEM SPRAWA WYGLĄDA

  ... w końcowym efekcie dla Rosji nie liczy się Polska, tylko interes Rosji. / A interes rosji w chwili obecnej współgra z interesem Izraela. Ziut 18.06.2016 23:56:22
 • @Ziut 00:20:14
  Przeta kaczor sprzedał im wodę, o co chodzi
 • @Husky 00:23:16
  Laniem wody to Ty się trudnisz. (:
 • @ikulalibal 23:55:55
  Dla mnie narodowość nie ma znaczenia , jak ktoś chce może widzieć we mnie Żyda . Jednak nie wyznaję żadnej religii więc to odpada .
  Obwinianie o wszystko Zydów jest bardzo podejrzane . Ktoś sprytnie to rozgrywa . W razie większej rozróby znowu staną się ofiarami .
  Nie każdy z nich jest milionerem . Faktem jest jednak że spotkać ich można tam gdzie są duże pieniądze .
  Czy Ziut przeżyje , przeżyje ...ale on to małe piwo .. no ,,ele ,, napewno nie . Nie przejmuj się , teraz i tak jest totalna dezinformacja ,trudno oddzielić kłamstwo od prawdy .
 • @fabi 00:30:19
  Odpowiedz, co myślisz o mojej "teorii"?
 • TEORIA
  Ziut @ klementyna 17:26:09 ... to wszystko robi się irracjonalne Klementyno. / Muszę to wszystko przemyśleć. / Wydaje mis się, że powyższe wiadomości są oststnimi "kawałkami puzzli", ... a obraz zaczyna układać się w jednolitą całość. - Muszę to przemyśleć, ... nie jestem w stanie ocenić "na teraz" co o tym sądzić, ale wydaje mi się, że wszyscy grają wspólnie przeciwko sobie, ... i nam (Polsce), tylko o tym nie wiemy. Ziut 18.06.2016 17:35:12

  Klementyna @ Ziut 17:35:12 - I znowu jesteśmy jądrem ziemi ! klementyna 18.06.2016 17:56:48

  Ziut @ klementyna 17:56:48 - Tak Klementyno, ... przez przypadek że jesteśmy gdzie jesteśmy. / Ale to nie stało się "dzięki nam", ... to przypadek geopolityczny. >> http://ziut.neon24.pl/post/132218,w-kontekscie-amerykanow-w-polsce-warto-przypomniec - MAMY NAJLEPIEJ POŁOŻONĄ DZIĄŁKĘ NA ŚWIECIE, ... i WŁAŚNIE O KONTROLĘ NAD NIĄ TOCZY SIĘ WALKA. Ziut 18.06.2016 18:04:43
 • .
  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2016/03/atuty.gif
  .
  Sienkiewicz w rozmowie zdradził motyw zamachu w Smoleńsku
  >>> http://ziut.neon24.pl/post/130640,sienkiewicz-w-rozmowie-zdradzil-motyw-zamachu-w-smolensku
 • Zainteresowanym polecam YouTube
  .
  1. Afera taśmowa cz. 2 - World Trade Scenario - 18.06.2014
  >> https://www.youtube.com/watch?v=c5o0k8OSoZk

  2A. Afera taśmowa cz. 3 - Czego nie mówią media - 18.06.2014
  >> https://www.youtube.com/watch?v=ZFrXJBukOW8

  2B. Afera taśmowa cz. 1 - Rząd do dymisji - 18.06.2014
  >> https://www.youtube.com/watch?v=hMiRk0G_6UI

  3. Chaos może być szansą dla Polski - Jacek Bartosiak
  >> https://www.youtube.com/watch?v=HkoxG2G6HDk

  4. Czy Polska może stać się potęgą?
  >> https://www.youtube.com/watch?v=7Kfh0Fuq7LI

  5. Jacek Bartosiak - Czy tworzy się nowy porządek świata? 12 09 2015
  >> https://www.youtube.com/watch?v=2xHtWyMjUiM

  6. Jacek Bartosiak - Czy tworzy się nowy porządek świata? cz. 2. 19 09 2015
  >> https://www.youtube.com/watch?v=FvixtvT1z-Y
 • @Ziut 00:35:16
  Komuś się nie podoba moje przychylne nastawienie do Narodu Wybranego , majstruje coś z moim połączeniem z netem.

  Z interesem Polski nikt się nie liczy , niektórym politykom tam na szczycie tylko tak się wydaje.
  Nie ma też żadnej walki Zydowskiej o wpływy u nas , one zwyczajnie są .
  PIS jest bardziej pro Zydowski niż poprzednicy, posłuchaj Brauna .
  Rosja walczy o przeżycie , kiedy otaczana jest w około przez sfory psów. Dołączają do niej państwa dotąd neutralne .
  Dlatego Rosjanie mówią otwarcie ,nie zawahają się użyć każdej siły w swojej obronie .
 • @fabi 01:01:49
  // Dlatego Rosjanie mówią otwarcie , nie zawahają się użyć każdej siły w swojej obronie //

  - Ja Rosjan rozumiem, ... ich stanowisko wypływa z ich pozycji. / Pozycja Polski jest inna, Polsce nie zależy na wojnie, tylko na bezpieczeństwie, tak jak Rosji. - Problem polega na tym, że innym nie zależy na polsko-rosyjskim problemie bezpieczeństwa, tylko na własnym interesie.

  - POKÓJ ZALEŻY OD PSYCHICZNEJ ODPORNOŚCI ROSJI
 • @Ziut 01:09:26
  przy zdrowych zmysłach nikt nie chce wojny...są jednak wybrańcy którzy liczą ze pod ziemią mając schrony zabezpieczone na parę lat przetrwają .
  Ja myślę że bardziej prawdopodobne jest wywołanie takiego chaosu by powstał brak żywności i walka o przeżycie .

  Tak naprawdę to my też nie wiemy co tu jest prawdą a co grą .

  nic trzeba iść spać .. dobrej nocy
 • @fabi 01:21:59
  Tylko spokój nas może uratować. / Dobranoc. (:
 • Do not do that!
  http://imagizer.imageshack.us/a/img921/7225/PqedcA.gif

  .
  Courtesy of Kula Lis
 • Bardzo ciekawy wywiad
  George Friedman w Telewizji Republika > https://www.youtube.com/watch?v=mdqYRkBWFks
 • Kissinger “In 10 years, there will be no more Israel.”
  Kissinger “In 10 years, there will be no more Israel.”
  http://www.gazetawarszawska.com/judaizm-islam/812-kissinger
 • Henry Kissinger Predicts ‘In 10 Years, There Will Be No More Israel’!
  https://socioecohistory.wordpress.com/2013/04/29/henry-kissinger-predicts-in-10-years-there-will-be-no-more-israel/

  Netanjahu http://www.sailanmuslim.com/news/?p=10218
  CINDY ADAMS http://blogs.umb.edu/quoteunquote/2012/09/26/cindy-adams-breathlessly-and-casually-passes-on-an-elusive-kissinger-quote-about-israels-future/
 • Peres Warns: Israel in Danger of Ceasing to Exist as Jewish State
  President Shimon Peres is concerned that Israel might become a binational state, in which case, he warned, it would cease to exist as a Jewish state. http://www.haaretz.com/print-edition/peres-warns-israel-in-danger-of-ceasing-to-exist-as-jewish-state-1.368132
 • @Ziut 07:09:03
  Cienki z ciebie Bolek Ziut.Zdajże ty sobie w końcu sprawę z tego na jakim informacyjnym wygwizdowie i zadupiu trwasz!
  Popatrz na moją notkę sprzed miesiąca:
  /@Jasiek 11:09:53
  B. Izrael nie chce, żeby Iran miał broń atomową.
  C. Izrael chce namówić USA na "interwencję"
  --------------------------------------------------------------------------------------------
  No tu sprawa jest bardziej skomplikowana niż zwykliśmy sądzić.W tzw "światowych elitach" jak i w samym Izraelu zmagają się dwie tendencje.Aby to zrozumieć należy maksymalnie wyciszyć emocje bo one będą nam przeszkadzać.
  Przez dziesięciolecia przyzwyczailiśmy się patrzeć na to państwo jako politycznie i ideowo zwartą strukturę,tymczasem to błąd.Izrael ten który znamy,syjonistyczny,gnębiący Palestyńczyków,tradycyjnie wczepiony w ziemie,mający wsparcie amerykańskich neokoserwatystów,walczy o przetrwanie z projektem "Izraelo-Palestyny".
  Projekt Izraelo-Palestyny ma wsparcie w amerykańskich demokratach.
  Obydwa projekty;Izrael -dla Żydów i Izraelo-Palestyna są tak samo sztuczne,obydwa opierają się wyłącznie na wsparciu z zewnątrz.
  Pozornie wydaje się że Izraelo-Palestyna to fajny pomysł,koniec z gnębieniem Palestyńczyków,koniec z drapieżnym syjonizmem.Ale projekt ten posiada wsparcie nie dla rozwoju czyichś tam swobód ale dla ułatwienia przepływu ponadnarodowych spekulacyjnych kapitałów.Stosując grube uproszczenie można go nazwać "międzynarodowy żyd".Zaś Izrael taki jakim jest:"tylko dla żydów",z lekka wyznaniowy,z taką a nie inną państwową ideologią;ogranicza,przeszkadza,utrudnia.Nie dla tego że jest "antykapitalistyczny" ale,jak by to nie paradoksalnie zabrzmiało,dlatego że jest skrajnie nacjonalistyczny.
  Słynną wypowiedź Kissingera znamy wszyscy (na wypadek gdyby jednak ktoś nie znał ---> http://www.israelhayom.com/site/newsletter_article.php?id=5907 )
  Dwa różne (państwa) Izrael wypowiedź z 2012r
  https://www.youtube.com/watch?v=R-3AfgVxbgE
  ikulalibal 22.05.2016 13:42:27 /
  http://jinks.neon24.pl.neon24.pl/post/131782,syryjskie-abecadlo#comment_1307582
  Jestem prorokiem? nie.żałuję ale nie jestem.Wiem o tych problemach bo gdzie indziej były dyskutowane cztery,pięć lat temu.
 • @Ziut 07:09:03
  17 września 2009 roku, /.../ amerykański prezydent nie tylko wycofywał z Europy Środkowej elementy tarczy antyrakietowej, ale w ogóle – Stany Zjednoczone z aktywnej polityki w tym rejonie. Zostało to nazwane „resetem” w stosunkach amerykańsko-rosyjskich.

  Warto przypomnieć wydarzenia które do tego „resetu” doprowadziły, a w każdym razie – które go poprzedziły.

  18 sierpnia 2009 roku miało miejsce spotkanie izraelskiego prezydenta Szymona Peresa z rosyjskim prezydentem Dymitrem Miedwiediewem w Soczi. Nie ukazał się z tego żaden komunikat, a jedynie prezydent Peres udzielił jednej z izraelskich gazet wypowiedzi, iż złożył prezydentowi Miedwiediewowi dwie obietnice. Pierwszą – że Izrael nie uderzy na Iran, a drugą – że on „namówi” prezydenta Obamę do wycofania z Europy Środkowej elementów tarczy antyrakietowej.

  Nie zdradził, co w zamian obiecał mu prezydent Miedwiediew – ale na pewno musiał mu coś obiecać, bo o ile mi wiadomo, prezydent Peres, z odróżnieniu od naszych Umiłowanych przywódców – nigdy niczego nie zrobił za darmo.

  No i chyba prezydenta Obamę „namówił” – bo w miesiąc później dokonał on wspomnianego „resetu”.

  Wytworzył on w Europie Środkowej próżnię polityczną, którą natychmiast wypełnili strategiczni partnerzy: Niemcy i Rosja. „Reset” doprowadził w rok i dwa miesiące później, konkretnie 19 listopada 2010 roku do proklamowania na szczycie NATO w Lizbonie, strategicznego partnerstwa NATO-Rosja, które stało się fundamentem lizbońskiego porządku politycznego.

  Najtwardszym jądrem tego porządku było oczywiście strategiczne partnerstwo rosyjsko-niemieckie, ufundowane z kolei na podziale Europy na strefę wpływów niemieckim i strefę wpływów rosyjskich, prawie dokładnie wzdłuż linii Ribbentrop-Mołotow. Prawie – gdyż republiki bałtyckie tym razem znalazły się po zachodniej stronie kordonu. Strategiczne partnerstwo NATO-Rosja wyznaczało też konkretne obowiązki dla Polski – bo nie mogło być tak, że całe NATO jest w strategicznym partnerstwie z Rosją, a tylko Warszawa wierzga przeciwko ościeniowi. / ... / Najwyraźniej nie tylko Rosjanie potrafią grać na kilku fortepianach jednocześnie. Amerykanie i Żydzi też. / Źródło / Stanisław Michalkiewicz / "Bibuła" >> http://www.bibula.com/?p=79471

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY