Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
832 posty 5298 komentarzy

"Głos Polski" Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

Mene. Takel. Fares. - Jak słowo w Biblii, prawda przeliczona

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Rządzą nami namiestnicy obcych interesów a społeczeństwo trwa w hipnotycznym letargu.

 

Płonne jest oczekiwanie że obecna sytuacja międzynarodowa naznaczona groźnym paroksyzmem histerii sowieckiego imperium, w obliczu kurczącej się strefy wpływów, obudzi nasz naród i zachęci do działania by zrzucić jarzmo niewidzialnej okupacji.  Jeśli katastrofa smoleńska nie spowodowała u nas rewolty, to pewnie i wkroczenie wrogich wojsk dałoby się piarowsko nagłośnić  w „zaprzyjaźnionych mediach” jako sukces obecnej ekipy."  - pisał Ryszard Makowski 3 kwietnia 2014 roku na portalu wPolityce.pl  

Paradoksalnie, dwa lata po tych słowach rządzi PiS (właśnie zakończyły się manewry "Anakonda" / przed nami "szczyt NATO"), ... a słowa Makowieckiego  wciąż jakby aktualne.  /   Czy nie było by jeszcze większym paradoksem, gdyby udało się "piarowsko" uzasadnić wkroczenie do Polski armii izraelskiej w obliczu zagrożenia z Moskwy?  

Znowelizowana "ustawa 1066" nie mówi przecież kto wróg, a kto przyjaciel. Mówi że wkroczyć do Polski mogą OBCY!  - Tak mi dzisiaj przyszło do głowy.

 

  

  
o

   

 
o
 

07 września 2009 r.  /  6 dni po uroczystościach na Westerplatte:  Jaki  był  polityczny kontekst tajnej wizyty, którą premier Izraela Beniamin Netanjahu odbył do Moskwy w poniedziałek, 7 września 2009 r.?  /  9 września, biuro Netanjahu wydało krótkie oświadczenie: "Premier [Netanjahu]  był zajęty sekretną, tajną działalnością." -  17 września 2009r. w 70 rocznicę napaści Związku Radzieckiego** na Polskę doszło do "resetu" USA - Rosja.  >>>  http://ziut.neon24.pl/post/132327,czy-widmo-osi-berlin-warszawa-moskwa-przerazilo-usa

** Rosji pod żydo-syjonistyczną okupacją, będącej wynikiem Rewolucji Październikowej 1917 r.  /  Zobacz więcej o zdumiewających faktach na strone 22 i 40-stej książki "PARADOKSY HISTORII" Uszkujnika  >>  https://stopsyjonizmowi.files.wordpress.com/2012/09/uszkujnik-pdf.pdf

"NASZ ZBLIŻA SIĘ CZAS!"

13.05.2012

Mene , takel , fares  מנא ,מנא, תקל, ופרסין 

Jak słowo w Biblii, prawda przeliczona.
Na nic było, powstanie “Świątynia Salomona"!
Wiedzą już Oni i wiedzą już wszyscy .
Na nic był podstęp, knowania i zdrada!
“To Pan z Krakowa serc umysłami włada”.
Choć carem jak “Jan bez Ziemi”, Dymitr jest,
Polska przetrwała silniejsza, "przyjęła chrzest"!

Nasz zbliża się czas!,
Pozbierajmy zbezczeszczone kielichy!
Oświetlmy labirynt, odbudujmy “Świątynię Salomona”!
Pokażmy wszystkim, że Polska trwa i jest, niezwyciężona!
Wskażmy miejsce, wskażmy drogę i cel...
Niech Europa prawdą, nie siłą zjednoczona,
wzniesie budowlę , wspólny dom.

Pod Boskim spojrzeniem “Okiem Opatrzności”,
Europa może powstać godna swej wielkości.
Prawdą sprawiedliwa, zrozumieniem scalona.
Odrzucić powinna piramidę i "skarby Tutenchamona"
 

<>

Mene , takel , fares  מנא ,מנא, תקל, ופרסין  -"Ukazała się wtedy ręka pisząca słowa: Mane, Tekel, Fares. Było to proroctwo zapowiadające upadek Babilonu i śmierć Baltazara, co nastąpiło jeszcze tej samej nocy."

 

"Prawda o katastrofie smoleńskiej jest miarą naszej wolności. W tej chwili jesteśmy niestety upokorzonym i sponiewieranym narodem, któremu, być może, można bezkarnie zamordować prezydenta i wmówić „pancerną brzozę”.  -  tymi słowami Ryszard Makowiecki zakończył swój komentarz z 2014 roku.  -  I  te słowa właśnie są chyba aktualne jak nigdy.

Czy to nie dziwne, że status "obcych wojsk" mógłby zostać zrównany ze statusem Wojska Polskiego decyzją tylko prezydenta? ***

"Art.3a.1. Zgodę na pobyt wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w ramach wzmocnienia wojskowego Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej przez stronę wysyłającą  w operacjach wojskowych prowadzonych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w czasie pokoju wydaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Ministra Obrony Narodowej skierowany po uzyskaniu zgody Prezesa Rady Ministrów.

2. W zgodzie, o której mowa w ust.1 ,  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej określa cel pobytu wojsk obcych i zakres ich uprawnień, a także inne okoliczności mające znaczenie dla obronności Rzeczypospolitej Polskiej.

3. Określając zakres uprawnień, o których mowa w ust.2 , Prezydent wskazuje, które uprawnienia Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej będą przysługiwać wojskom obcym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w ramach wzmocnienia wojskowego Sił zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

*** Ustawa jest dwuznaczna, nie obliguje prezydenta do zatwierdzenia tego o co wystąpi Minister Obrony Narodowej i na co zgodzi się Prezes Rady Ministrów. Ustawa mówi że to prezydent "określa cel pobytu wojsk obcych i zakres ich uprawnień", co oznacza, że po zainicjowaniu procesu "przemieszczania się" wojsk obcych, prezydent sam określi co chce zdecydować.  /  Warto więc się zastanowić: Co by się stało, gdyby sam prezydent był obcym agentem?

image 

<>

 

Fisher @  ewinia 13:18:13  Proszę Państwa   /... / Z każdą katastrofą jest tak jak z zgonem, można podać wiele przyczyn i wszystkie będą prawdziwe. Jak to mówią górale jest prawda, tyko prawda i gówno prawda. Wyjaśnię to na poniższym przykładzie.

Jeżeli spowoduję samochodowy wypadek drogowy, można podawać różne przyczyny tej katastrofy:, że miałem łyse opony, ze teściowa mnie nagabywała, ze za szybko jechałem, ze nie miałem aktualnych badań technicznych, ze była mgła, że byłem przemęczony, że drzewo rosło na poboczu itd……….. Wszystko to tyż prawda, a nawet gowno prawda. Bo nikt w tym burdelu nie powiedział, że ktoś uszkodził mi hamulce i układ kierowniczy.

Właśnie tak przedstawia się przyczyny katastrofy Smoleńskiej. Mówi się o nie sterylnej kabinie, o pijanym generale, o braku doświadczenia pilotów, o tym że ktoś na złość posadził drzewo i nie w tym miejscu, że były strzały, że lampy nie świeciły ......

Jednocześnie ci co to mówią dokonali uszkodzenia samolotu, sfałszowali dokumentacje i dokumenty. Same śledztwo przekazano stronie Rosyjskiej, bez żadnych podstaw prawnych. Ten kto na to zwrócił uwagę i pokazał dokument został kilka dni później zamordowany. Rosjanom przekazano nie pełną i niezgodna z stanem faktycznym dokumentacje. Czemu ? Po to by umyć ręce od wszelkich podejrzeń i móc pomawiać stronę Rosyjską o manipulacje materiałem dowodowym.     
 

<> 

Ziut @ Fischer 19:19:29  -  Jeśli "Smoleńsk" to zamach (subiektywnie uważam że tak, bo zwykłego zbiegu okoliczności nie można na 100% wykluczyć), to podstawowe znaczenie ma to, czy tupolewa rozwaliła bomba, czy jakiś pocisk.
 
- Jeśli bomba, to ta bomba wyleciała z Warszawy, i winni znajdują się w Polsce bo nawet jeśli nie podłożyli tej bomby, to jej nie znaleźli, co było ich zadaniem.  -  Bez względu na to kto podłożył bombę.

Jeśli tupolewa rozwalił pocisk to współwinni mogą być "jacyś Rosjanie" (np. rosyjskojęzyczni z Izraela), ... i nie wiadomo którzy.
- Jeśli był zamach nie jest ważna "technologia zamachu", ... tylko kto go zlecił i dlaczego?
 
Macierewicz nigdy nie rozwiąże sprawy smoleńska bo bada technologię, a nie motyw, ... i nie szuka sprawców. - To decyzja polityczna, ... jeśli zapadnie decyzja że z jakichś powodów potrzebni są sprawcy, zagadka smoleńska rozwiąże się sama.  
 
<>
 
Fisher @ Ziut 19:40:06 - NIE BYŁO ŻADNEJ BOMBY ! ani rakiety..  / ... /  Zresztą proszę o LOGICZNĄ odpowiedź, dlaczego Rosjanie mieliby chcieć dokonać zamachu na prezydenta Lecha Kaczyńskiego, kilka dni przed wyborami ? Dlaczego mieliby go zamordować w tak spektakularny sposób na swoim lotnisku ? Myślicie, że FSB nie zna skuteczniejszych metod by niwelować niewygodne osoby ?

Kto dokonał zamachu wiadomo z nazwiska, Kto był zleceniodawcą można jedynie zakładać. Udowodnić zamach zleceniodawcy może tylko odpowiednio prowadzone śledztwo: kolejność przesłuchania świadków, zadanie właściwych pytań, i wizja lokalna.

Sprawcy nie mieli pojęcia, że komputer pokładowy samolotu odnotowuję każdą próbę modyfikacji oprogramowania, podając czas dokonanej zmiany. Na tej podstawie wiadomo, gdzie ten samolot się znajdował w owym czasie i kto miał do niego dostęp. Reszta jest w książce samolotu, poza jedną wyrwaną kartką.

Jeżeli Macierewicza nie potrafi znaleźć przyczyny katastrofy i jej sprawców , to niech znajdzie chociaż jednego odpowiedzialnego za morderstwa związane z katastrofą. W ten sposób też trafi do mocodawców.

W końcu na cos idą te miliardy, utopione w kolejne komisje śledcze. :-)

No ale jak polskie służby nie potrafią nawet zabezpieczyć raportu o zabezpieczeniu antyterrorystycznym szczytu NATO na stadionie w Warszawie. To proszę na wiele nie liczyć ze strony PIS-uarskich służb wewnętrznych.  
  
 
<>
 
Ziut @ Fischer 23:22:49  // Fisher @Ziut 19:40:06 NIE BYŁO ŻADNEJ BOMBY ! ani rakiety.. //

Dlatego napisałem: "Jeśli "Smoleńsk" to zamach (subiektywnie uważam że tak), bo zwykłego zbiegu okoliczności nie można na 100% wykluczyć, to podstawowe znaczenie ma to, czy tupolewa rozwaliła bomba, czy jakiś pocisk."

- MOJA SUBIEKTYWNA OCENA JEST TAKA, ŻE "COŚ" BYŁO / ALE NIE WIEM CO.
 
* Coś jest na rzeczy, bo sam diabeł ogonem ze złości zaczyna wywijać.  / Licznik pokazał liczbę 66666  (:   
 
<>
 
Ziut @ Fischer 23:22:49  // Ludzie bomby podkładają idioci, a nie specjaliści. Zestrzelenie Tu-154 było by jeszcze większym szaleństwem. //

- Polecam "taktowną mgłę" z 19.04.10 red. Michalkiewicza, to dobrze kojarzący człowiek. / Moim zdaniem to najbardziej obiektywna i logiczna ocena tego co się wydarzyło w Smoleńsku. Nic ona nie mówi o tym "Kto i co", ale wskazuje najbardziej realny mechanizm przyczyn zdarzeń do których doszło. / Reszty trzeba się domyślić na podstawie  motywu działań, czyli tego kto zyskał, lub mógł zysakać, a kto stracił.  >>>  https://www.youtube.com/watch?v=HzpXegykKks

Red. Michalkiewicz "sugeruje", że coś było zaplanowane, a reszta nie. / Myślę, że ta ocena jest najbliższa prawdy. / Wszyscy pewnie z ochotą brali udział w jakimś "kawale", ... a wyszło jak wyszło. - Możliwe że ktoś z boku kontrolował sytuację , ... i ją wykorzystał. / I wszyscy kryją prawdopodobny fakt, że brali udział w "CZYMŚ", o czym nie mieli świadomości, czym naprawdę to "COŚ" jest.    
 
 
<>
 
Fisher @ Ziut 00:38:27  -  No pan redaktor usiłuje wykazać że polskie służby nie przygotowały się na wypadek lądowania na jakimkolwiek innym lotnisku.

To prawda. Jednak proponowane lotnisko Wnukowo było najlepszym rozwiązaniem.

Chociaż i tam samolot by się rozbił, na ale wtedy jeszcze piloci nie mogli wiedzieć że samolot jest nielotem.

Zanim samolot doleciałby do Wnukowa, już mgła by się podniosła. Za 25-30 minut była już dobra pogoda na Smoleńsku. W Moskwie by tylko uzupełniono paliwo, i samolot mógł by odlecieć z powrotem do Smoleńska. Opóźnienie wyniosło by od 30 min do 1 godziny.

Taką decyzje winien podjąć dyrektor Kazana. Spóźnienie nie tak wielkie, ale ludzie mieli by szanse, gdyby nie był to zaplanowany zamach.  
  
 
<>
 
Ziut @Fischer 25.06.2016 23:22:49 / Fischer 26.06.2016 01:52:19  /// NIE BYŁO ŻADNEJ BOMBY ! ani rakiety  ... / ... / Zresztą proszę o LOGICZNĄ odpowiedź, dlaczego Rosjanie mieliby chcieć dokonać zamachu na prezydenta Lecha Kaczyńskiego, kilka dni przed wyborami ? Dlaczego mieliby go zamordować w tak spektakularny sposób na swoim lotnisku? Myślicie, że FSB nie zna skuteczniejszych metod by niwelować niewygodne osoby? ///

- To jest bardzo dobre pytanie, które wymaga odpowiedzi.

Myślę, w interesie Rosji nie było, aby w Smoleńsku doszło do zamachu na prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego, ... ale "diabeł" jak zwykle tkwi w szczegółach. / Zamach w Smoleńsku mógł być w interesie sił, które walczą z obecnymi władzami Rosji w "wojnie globalnej", ... a niektóre siły w Rosji, w ramach tej wojny, mogły, i zapewne w tym zamachu, w jakimś stopniu, uczestniczyły.

Po rewolucji 1917 roku ponad 80% radzieckiego aparatu administracyjnego stanowili Żydzi, można się więc zastanawiać, czy ówczesny Związek Radziecki był Rosją, czy też raczej państwem okupowanym przez żydo-syjonistów. - W 1920 r. Polska powstrzymała pochód komunizmu na zachód / "Cud nad Wisłą".

Związek Radziecki "umarł", a współczesna Rosja to inna Rosja, ... ale komunizm nie "umarł". "Wypędzony" z Rosji przemieścił się na zachód i do Ameryki. - Myślę, że współczesna "Międzynarodówka Komunistyczna", korzystając z wewnętrznych sił w Rosji, i z zewnątrz, chce do Rosji wrócić. - Myślę, że właśnie te siły stoją za zamachem w Smoleńsku. - Lech Kaczyński, przez swój patriotyczny nacjonalizm, stał na przeszkodzie tego marszu "Współczesnej Międzynarodówki" z zachodu do Rosji. - Zabrzmi to dziwnie, ale taką samą przeszkodę, moim subiektywnym zdaniem, stanowi obecna osoba prezydenta Rosji Władymira Putina (przypomnijmy w 2010 r. premiera, a nie prezydenta Rosji).

4 marca 2012 roku, a więc dwa lata po 10.04.10 odbyły się wybory w Rosji. / Zanim jednak do nich doszło trwała w Rosji "pod-dywanowa" walka, kto będzie desygnowany na kandydata w rosyjskich Wyborach Prezydenta 2012. - Myślę, że gdyby ogłoszono, że w Smoleńsku doszło do zamachu, a nie wypadku, mogłoby to być przeszkodą w walce Putina o prezydenturę w Rosji. / Jeśli tak było, to wyjaśniałoby to, dlaczego zamach nazwano wypadkiem, ... i do dzisiaj "sprawa katastrofy smoleńskiej" nie może znaleźć wyjaśnienia.

Problem wraca, bo w 2018 roku w Rosji odbędą się kolejne wybory prezydenta, i z uwagi że Putin nie jest już "pupilkiem Zachodu", sprawa może się "wyjaśnić" na niekorzyść Prezydenta Rosji. - Przed takim problemem stoimy.

- Myślę, że w 2010 roku Rosja popełniła błąd ukrywając prawdę o Smoleńsku. Dzisiaj  "samo-obrona" Rosji przed oskarżeniem o (współ)udział w ewentualnym zamachu w Smoleńsku (jeśli faktycznie to był zamach) będzie o wiele trudniejsza.
 
Im bliżej wyborów w Rosji w 2018 roku, tym bardziej bez wyjaśnienia sprawy Smoleńska, gorzej dla Rosji. - Myślę, że rosyjska prokuratura, nie będąca przecież częścią MAK-u, powinna stwierdzić, że to jednak nie była zwykła katastrofa, i sprawę powinno się wyjaśnić.  -  Być może nawet tak się stanie. / Generał Tatiana Anodina podobno uciekła z Rosji.  -   Im wcześniej sprawa Smoleńska się wyjaśni tym lepiej, ... i dla Polski, i dla Rosji.      

 

 

KOMENTARZE

 • Prawda nawet z więzienia ucieknie, kłamcy smoleńscy jej nie uciszą
  Mądre to słowa „Prawda o katastrofie smoleńskiej jest miarą naszej wolności. W tej chwili jesteśmy niestety upokorzonym i sponiewieranym narodem,....”. Prawdę już znamy, jest ona porażająca, tylko zwolennicy pękniętej parówki i puszki piwa i wynalazcy trotylu co przed wybuchem krzyczy Terrain ahead, pul up nie chcą jej przyznać. Lektura tego co się działo na pokładzie samolotu porażająca. Te słowa mówią za wszystko i kłamstwo smoleńskie ich nie zakrzyczy „8:40:07- pierwszy, poprzedzony trzaskiem alarm TERRAIN AHEAD! W kokpicie dochodzi do charakterystycznej rozmowy:
  - Ktoś tu zawinił- mówi jeszcze przed TERRAIN jeden z członków załogi.
  - Mówisz do widzeniaa!- stwierdza drugi pilot. Być może spodziewał się, że alarm wywoła decyzję o odejściu na drugi krąg.
  - Nieee, ktoś za to beknie- rozwiewa złudzenia dowódca.
  - Po-my-sły!- domaga się DSP. Mówi znacznie głośniej od pilotów.
  8:40:21- załoga schodzącego samolotu obserwuje pomiar wysokości
  - 2-8-0- melduje drugi pilot.
  - 300!- prostuje nawigator.
  - Nie musimy dokładnie- stwierdza któryś z członków załogi.
  - Zmieścisz się śmiało- zachęca tymczasem DSP, po dwóch sekundach dodający "230"
  8:40:33- drugi alarm TERRAIN AHEAD.
  Dzięki naszym naukowcom wojskowym prawdę każdy może przeczytać sam
  http://www.rmf24.pl/raporty/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/fakty/news-nowe-stenogramy-rozmow-z-tu-154m-udalo-sie-odczytac-wiecej-s,nId,1711642
  Chciano ją zatuszować wpadając dniu 29 lutego 2016 do mieszkania naukowca z Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej, współpracownika prokuratury, o godzinie 6 rano, zabierając mu cały sprzęt. Jednak prawda zawsze wyjdzie, bez względu na to, jak chciano by ją uwięzić.
 • @Jaromir 11:08:41
  no to po tych odsłuchach już wiemy, dlaczego na miejscu katastrofy nie znaleziono kokpitu, 1/3 wraku, foteli, bagaży, rzeczy osobistych, żadnego ciała, a nawet ani jednej (a spadło z nieba, wedle słów Ewy K. jakieś osiem-dziewięć ton świeżej mielonki) kropli krwi. To też przekonująco wyjaśnia awarie monitoringu w Warszawie i Smoleńsku w dniach 9-10kwietnia. I parę innych rzeczy o których już nawet nie chce mi się pisać - bo i po co, skoro wszystko już wyjaśnione
 • @Jaromir 11:08:41
  Bzdety,ot co.
 • @
  Grzegorz Braun: Mało znane informacje o zamachu w Smoleńsku

  https://www.youtube.com/watch?v=qnqqgbgeXqs
 • @Andrzej Tokarski 12:18:30
  A mało to mamy nagrań? Jest nagranie z którego wiemy, że gotowość do odlotu prezydentowi zgłaszał Błasik a nie kapitan Protasiuk, jest nagranie na rejestratorze rozmów w kokpicie Jaka 40, ok. 8:28. Rejestrator nie był nigdy w rękach rosyjskich. Czy piloci Jaka zaprzeczają tej rozmowie. Są zdjęcia z aparatów ofiar tej katastrofy, Jest zapis przelotu tego samolotu na rejestratorach radarowych. No tak, pan FYM nie ma tego u siebie na dysku twardym, dlaczego? Może dlatego, że takich materiałów się po prostu nie publikuje? Podobnież Finowie zgłosili, że mają zapis rozmów między wieżą a TU 154, z pewnością to też zamachowcy. Czy Macierewicz kiedykolwiek podejmował temat, że tam była maskirowka? Kilku facetów zrobiło z siebie gwiazdy siedząc za biurkiem i zgłaszając pretensję, że im nie dostarczono dowodów obalających ich głupoty na ich skrzynkę pocztową. A gdyby im nawet dostarczono to by twierdzili iż to aktorzy poprzebierani za ofiary, bo selfików każdego z pasażerów nie ma. Była to wczesna godzina, dziennikarze polecieli wcześniej Jakiem, nikt nie robi zdjęć z odlotu, ile nagrań z odlotu Dudy widziałeś, a ten co chwila gdzieś lata. Czy są zdjęcia z odlotu Kaczyńskiego helikopterem milicyjnym? I po co strzępić język, jak zwolennicy pękniętej parówki i puszki piwa i tak będą twierdzili, że to był zamach. Kto był zamachowcem? PIS? Że teraz ukrywa "prawdę" iż ten samolot nie wyleciał z Warszawy?
 • @Jaromir 13:23:21
  przeczytaj sobie Smoleński Tryptyk - i nie pleć
 • @Jaromir 13:23:21
  Nie pleć bzdur . http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=9777&Itemid=100
 • @Jaromir 13:23:21
  "A mało to mamy nagrań?"
  Nagrań ci u naszych POlszewikow i MAK-ówek dostatek, a co nowsza to o innej długości i innej treści.
  Nawet nie ma zgodności POlszewii z MAK-ówkami co do czasu startu TU154M nr 101:
  MAK i KBWLLP podały 7:27 a minister ON B.Klich na podstawie dokumentacji na Okęciu podał 7:21, a ty taki "wierzący" w każde słowo morderców?
 • @Andrzej Tokarski 12:18:30
  Rozrzucony bagaż było widać na wielu zdjęciach, ciała ofiar było widać na zdjęciach umieszczonych na ruskim serwerze, ciała ofiar widzieli oficerowie BOR, ciało Kaczyńskiego i Marii Kaczyńskiej znaleziono na miejscu katastrofy, sam widzisz jakich banialuk naopowiadali twórcy teorii spiskowych a ty im uwierzyłeś? Przyjmujesz wszystko bez jakiegokolwiek segregowania informacji, tak jak Macierewicz, który, gdy jakaś informacja pasuje do jego teorii to ją głosi, jak tylko przestaje natychmiast o niej zapomina. Takim wszystko można wmówić. O monitoringu można powiedzieć tak, że gdyby dziennikarze 9.04.2011 wiedzieli, że ten samolot rozbije miałbyś tysiące materiałów z odlotu, tylko, czy ktokolwiek by wsiadł do tego samolotu? Gdyby Ruscy wiedzieli, że samolot się rozbije wszystkie żarówki na tym zamkniętym lotnisku by się świeciło, a tak to uzupełniali żarówki już po odlocie. Gdybyś planował zamach, to czy nie zadbałbyś o to, by wszystko, co może na ciebie ściągnąć odpowiedzialność było zapięte na ostatni guzik?
 • @35stan 14:01:07
  No popatrz, POlszewicy MAK-ówki może jeszcze więcej, przekonałeś mnie tym do jednego, sam nie wierzysz, w to co mówisz ale podświadomie boisz się przyznać przed samym sobą że dałeś się nabrać. Czy ktokolwiek, kto chce dojść prawdy takim językiem się posługuje? Czas startu odnotował nie B.Klich a kontrolerzy lotu na Okęciu. Odnotowały to również systemy rejestracji tego lotniska. Klich nie stał tam z zegarkiem i nie sprawdzał. Masz kolejny "wspaniały dowód" na to, na jakich bzdetach tworzy się teorie spiskowe. Kopacz powiedziała, że na metr ziemie przekopali, więc jak nie było to 1 m, to z pewnością był to zamach. Był to zamach w twoich marzeniach, dowody są zupełnie inne.

  Popatrz tylko, co nam wyciąga doborowy zespół wierzących w zamach? to, że w dokumentacjach zdrowia mogły być błędy, to, że nie skorzystano z zapisu rozmów bodajże z Finlandii. Odebrali te rozmowy, masz jakąś rewelację? O odczycie zapisu rozmów w kokpicie milczą jak grób, bo to niewygodne, nie pasuje. Mącą bo inaczej pozostaje jedno, do katastrofy doprowadził bałagan i nieposzanowanie zasad bezpieczeństwa na pokładzie samolotu, a za to odpowiedzialne są środowiska PiS, one na tym pokładzie rządzily.
 • Autor!
  Nie można się skupić! Mecz ważniejszy :)
 • @Jaromir 11:08:41
  Mane, tekel, fares (hebr. מנא, תקל, ופרסין) – według przekazu biblijnego przepowiednia, napisana tajemniczą ręką, która pojawić się miała na ścianie pałacu babilońskiego władcy Baltazara podczas wydanej przez niego uczty. Według Tekstu Masoreckiego tekst wypisany na ścianie składa się z czterech słów, które w zależności od przekładu brzmią: mene, mene, tekel, ufarsin[1], natomiast starożytne przekłady nie powtarzają słowa mene[2]. Zdarzenie to jest opisane w biblijnej księdze Daniela, w której podana jest także interpretacja tajemniczych słów. W polskiej tradycji językowej frazę tę oddaje się zazwyczaj jako „policzone, zważone, podzielone" lub „policzone, zważone, rozdzielone". Zasadniczy sens tych słów sprowadzał się do przepowiedni szybkiego upadku Babilonu i śmierci króla Baltazara.
 • @klementyna 15:04:27 - Nie można się skupić! Mecz ważniejszy?
  „Modlitwa" zespołu „ZAYAZD" (sł. muz. Lech Makowiecki) i fragmenty filmu „11.11.11. Marsz Niepodległości" „Chłopców z lasu". MODLITWA (Obudź się, Polsko) >>> https://www.youtube.com/watch?v=VXeL29YEMLo

  Modlitwa... Który to już raz... C/G/a/F
  Święte misterium... Święty czas... C/F/D/G
  Minęło znowu tyle lat F/G/Ce/a
  Czy z tego coś zrozumiał świat D/G

  Które z przykazań zechciał wziąć
  Nie kłam, nie kradnij, wiernym bądź
  Czcij ojca swego... Matkę swą...
  I nie zabijaj... To największe zło...

  Ref. Obudź się Polsko ma C/G Niech opadnie kłamstwa mgła a/F Powstań z kolan, Polsko! Daj nam sprawiedliwość... C/F/D/G Bóg, Ojczyzna, Honor, Wiara F/G W naszych sercach... Na sztandarach... Ce/a Powstańcie! Dzwon Zygmunta wzywa! F/G/C (F/C/G)

  Mieć albo być -- pytania dwa...
  W świecie, gdzie wszystko cenę ma
  Spytają dzieci kiedyś nas
  Kto ukradł im najlepszy czas?

  Kto sprzedał pamięć dawnych lat
  Na poniewierkę wygnał w świat
  I kto zatracił prawdę tą:
  Tu jest Ojczyzna... Tu nasz dom...

  Ref. Obudź się Polsko ma Niech opadnie kłamstwa mgła Powstań z kolan, Polsko! Daj nam sprawiedliwość... Bóg, Ojczyzna, Honor, Wiara W sercach naszych... Na sztandarach... Powstańcie! Dzwon Zygmunta wzywa! Bądź nam zawsze naszym domem Wytęsknionym, wymarzonym Obudź się, Polsko! Biją dzwony! Kraju mój! Polsko ma! Ojczyzno ma!
 • @Ziut 16:15:20
  Piękne!! :) Pomaga mi kibicować naszym!!!
 • @klementyna 16:23:23
  O! To Klementyna aż tak "rozproszona"? / Jednym okiem w telewizji, ... drugim w komputerze? (:
 • @Ziut 16:27:11
  Zawsze dla Polski ! :)
 • @klementyna 16:32:58
  I co tam klementyna "wykukała" w tej telewizji, jaki wynik?
 • @Ziut 16:34:32
  Załamka 1:1 Masakra musimy się odbić!!!
 • @klementyna 16:46:12
  >>> https://www.youtube.com/watch?v=z-WA14Zz0tQ

  "Insygnium" 08.11.2011
  Łuna to czy słońce, blask Nieba?

  Rozstrzygnięcia przyszła pora. Tak trzeba.
  Wirując, w górze unosi się korona.
  Dukatów krocie warte jest pytanie:
  Na czyich spocznie skroniach?
  Komu przeznaczona?

  Klękamy przed Tobą, odpowiedz Panie!
  Klękamy przed Tobą, chyląc swe czoła!
  Rzeczypospolita, czy zwyciężyć zdoła?
  Co ze snem o prawdzie, kraju, potędze?
  Zwycięży w walce, czy polegnie w nędzy?

  Bitwa jeszcze nie rozstrzygnięta.
  Wiara ludzi to rzecz nieugięta.
  Korona, zrabowana, wciąż łudzi!

  Dlaczego, co robisz Naród pyta?
  Widać, już wiedzą! Agenda ukryta!
  Gdy korona skroni dotyka prawie,
  “Liberum Veto! Kawa na ławie!"

  Twarz blednie. Wzrok się krzyżuje,
  w sercu Narodu gniew się buduje.
  Regenta głos, prawda zamglona!
  Posłucha Naród, czy pierwej skona?

  W oczy patrzą sobie srodze.
  Jeden przegrać nie chce,
  drugi po prostu nie może.
  Bitwa jeszcze nie rozstrzygnięta!
  Wiara ludzi to rzecz nieugięta!

  Naprzeciw siebie,
  przed walką jak z Goliatem,
  stanie “On”,
  i Dawid purpury okryty szkarłatem.

  Wirując w górze unosić się będzie korona.
  W rękach Dawida moc tkwi.
  "Moc prawdy" zwycięży demona.
  >> https://www.youtube.com/watch?v=DiWRGQ_t5IU
 • @Ziut 16:54:42
  Dogrywka ! Trzymaj kciuki!!!
 • @klementyna 16:57:54
  Wygraliśmy !!!!!!!!!!!!!!!! :) Niech żyje Polska
 • Już po emocjach jest oke!
  A teraz o polityce.!

  "18 stycznia Trybunał Konstytucyjny w trybie kontroli prewencyjnej stwierdził, że kwestionowane we wniosku z 2009 roku przez ówczesnego prezydenta Lecha Kaczyńskiego zasady uznawania za obywatela polskiego są zgodne z konstytucją. Przyjęta wtedy z inicjatywy Senatu ustawa rozszerzyła możliwość uznawania cudzoziemców za obywateli polskich przez wojewodów.
  Lech Kaczyński argumentował, że w myśl konstytucji to prezydent nadaje obywatelstwo polskie, a dotychczasowe przepisy umożliwiają wojewodom uznanie cudzoziemca za obywatela polskiego tylko w dwóch przypadkach - gdy cudzoziemiec jest bezpaństwowcem i mieszka legalnie w Polsce co najmniej 5 lat lub poślubił Polkę lub Polaka, a małżeństwo trwa co najmniej 3 lata."

  Bardzo dobra twoja praca zestawienie faktów i wyjdzie jak jest.

  Liczą się fakty! I nie głównego ścieku medialne chwyty.
  Tu na neonie pan z nickiem Stanislas Balcerac napisał coś godnego uwagi!
  http://monsieurb.neon24.pl/post/132372,oni-juz-sie-dogadali

  Szukać czynów , słuchać ludzi tych, co im zabroniono mówić!!
  Nie słuchać oszołomów, którzy patrzą czy im licznik się kręci!!

  http://trybeus.neon24.pl/post/132342,brzycko-sie-bawicie-chlopaki


  Prawda wychodzi na jaw nie zawsze na pierwszej stronie!!

  Ja nie jestem wskaźnikiem niczyjej drogi . Tylko obserwatorem , starym już , ale uważnym!!
  Głupie hasła na mnie nie działają!!
 • @ewinia 13:18:13
  Proszę Państwa

  Katastrofa, to jest katastrofa, ale ta Smoleńska to zamach. Jednak sprawdzanie książeczek zdrowia, kolejne ekshumacje, poszukiwanie zaginionych telefonów nic w tej sprawie nie zmieni. Można dzielić włos na cztery i doszukiwać się w jakiejś trumnie innej ofiary wątroby, palca czy napletka. Takie, rzeczy się zdarzają, ale nie wyjaśni przyczynę tragedii. To granie na uczuciach bliskich ofiar by budować swą polityczną kampanię. Przykro mi mówić właśnie taką kampanie prowadzi Pan Braun. Nie ma pojęcia o przyczynach i niczego nie wyjaśnia, ale ma o czym mówić przed kamerą.

  Z każdą katastrofą jest tak jak z zgonem, można podać wiele przyczyn i wszystkie będą prawdziwe. Jak to mówią górale jest prawda, tyko prawda i gowno prawda.

  Wyjaśnię to na poniższym przykładzie.

  Jeżeli spowoduję samochodowy wypadek drogowy, można podawać różne przyczyny tej katastrofy:, że miałem łyse opony, ze teściowa mnie nagabywała, ze za szybko jechałem, ze nie miałem aktualnych badań technicznych, ze była mgła, że byłem przemęczony, że drzewo rosło na poboczu itd……….. Wszystko to tyż prawda, a nawet gowno prawda. Bo nikt w tym burdelu nie powiedział, że ktoś uszkodził mi hamulce i układ kierowniczy.

  Właśnie tak przedstawia się przyczyny katastrofy Smoleńskiej. Mówi się o nie sterylnej kabinie, o pijanym generale, o braku doświadczenia pilotów, o tym że ktoś na złość posadził drzewo i nie w tym miejscu, że były strzały, że lampy nie świeciły ......

  Jednocześnie ci co to mówią dokonali uszkodzenia samolotu, sfałszowali dokumentacje i dokumenty. Same śledztwo przekazano stronie Rosyjskiej, bez żadnych podstaw prawnych. Ten kto na to zwrócił uwagę i pokazał dokument został kilka dni później zamordowany. Rosjanom przekazano nie pełną i niezgodna z stanem faktycznym dokumentacje. Czemu ? Po to by umyć ręce od wszelkich podejrzeń i móc pomawiać stronę Rosyjską o manipulacje materiałem dowodowym.
 • @Fischer 19:19:29
  Jeśli "Smoleńsk" to zamach (subiektywnie uważam że tak), bo zwykłego zbiegu okoliczności nie można na 100% wykluczyć, to podstawowe znaczenie ma to, czy tupolewa rozwaliła bomba, czy jakiś pocisk. - Jeśli bomba, to ta bomba wyleciała z warszawy, i winni znajdują się w Polsce bo nawet jeśli nie podłożyli tej bomby, to jej nie znaleźli, co było ich zadaniem. - Bez względu na to kto podłożył bombę.

  Jeśli tupolewa rozwalił pocisk to winni mogą być jacyś Rosjanie (np. rosyjskojęzyczni z Izraela), ... i nie wiadomo którzy.

  - Jeśli był zamach nie jest ważna "technologia zamachu", ... tylko kto zlecił i dlaczego? / Macierewicz nigdy nie rozwiąże sprawy smoleńska bo bada technologię, a nie motyw, ... i nie szuka sprawców. - To decyzja polityczna, ... jeśli zapadnie decyzja że z jakichś powodów potrzebni są sprawcy, zagadka smoleńska rozwiąże się sama.
 • @Ziut 19:40:06
  Dronik? Tyle możliwości dziś zna technika.
 • @Ziut 19:40:06
  Sędzia który wydawał wyrok na dowódcę ochrony BOR stwierdził w wyroku, że nie ma żadnego dowodu na to aby był to zamach. Duże nadzieje w środowiskach Macierewicza miała ekshumacja zwłok Anny Walentynowicz, był obecny przy tym przedstawiciel rodziny, nie stwierdzono na zwłokach Anny Walentynowicz śladów działania materiałów wybuchowych, zdjęcia ofiar, które pojawiły się na rosyjskich serwerach nie wykazują działania fali uderzeniowej powstałej po wybuchu. A ci będą opowiadali o wybuchach, co rozwalają konstrukcję samolotu nie niszcząc czegoś tak miękkiego, jak ciało ludzkie.
 • @klementyna 20:24:08
  Anna Walentynowicz -​ nowe fakty ws. ekshumacji  "To, co znalazłem w aktach mamy, jest opisem innej osoby. Nie wiem jak się stało, że badania genetyczne potwierdzają zgodność DNA, a prokuratura, po zapoznaniu się z wynikami badań wie, że jest to moja mama. Ja wiem, że osoba, która została pochowana w rodzinnym grobowcu nią nie jest. Z opisem, który znalazł się w aktach nie zgadza się nic, co widziałem w Moskwie podczas identyfikacji - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Janusz Walentynowicz, syn działaczki opozycyjnej, jednej z twórczyń "Solidarności". Anna Walentynowicz zginęła w katastrofie smoleńskiej."

  Patrz co szepcze ci Zawisza Niebieski .
 • @Ziut 19:40:06
  Mylisz się raczej nigdy się nie dowiemy . Historia kołem się toczy. https://histmag.org/70-lat-od-katastrofy-gibraltarskiej-czy-poznamy-prawdziwe-okolicznosci-smierci-Wladyslawa-Sikorskiego-8122
 • @klementyna 21:10:05
  Nie wiem z jakiego okresu jest ta informacja. Zarówno Syn jak i wnuk Walentynowicz oraz mecenas Hambura byli przy autopsji Walentynowicz. Faktem jest, że początkowo ciało Walentynowicz było zamienione, późnie błąd, przyznaję, takiego błędy nie powinno się popełnić naprawiono.
  https://www.wprost.pl/353290/Wnuk-Walentynowicz-o-sekcji-zwlok-atmosfera-byla-wyluzowana
  Z pewnością rodzina Walentynowicz chciałaby abo to była podniosła uroczystość, tyle, że ludzie, którzy dokonują autopsji setek zwłok muszą podchodzić do tego jak do czegoś zwykłego, gdyż inaczej by zwariowali. Pamiętam opis koleżanki z liceum, która poszła na medycynę i na pierwszych zajęciach w prosektorium prowadzący w przerwie usiadł obok zwłok i zaczął jeść kanapki, ona wylądowała w kiblu oddając całe śniadanie.
  Jednak nie to jest ważne, ważne jest to, że na zwłokach Walentynowicz nie wykryto żadnego śladu działania materiałów wybuchowych, stąd wniosek iż był wybuch upada całkowicie. A co do opowieści Janusza Walyntynowicza, pierwszy raz w życiu widział zwłoki ofiary wypadku komunikacyjne w stanie zaawansowanego rozkładu, nic dziwnego, że nie przypominają mu jego matki.
  Niestety na drobnych kłamstwach Macierewicz i polskojęzyczne media rewdemptorystów budowali swoją działalność, sztuczna mgła, strzelanie do ofiar, telefonu, sms od ofiar, wywiezione 3 osoby żywe, rozpylenie helu, i wiele wiele innych. Podstawą badania jest sprawdzenie wszystkich teorii i dopiero ich głoszenie, Macierewicz robił na odwrót, najpierw ogłaszał, później sprawdzał, czy to nie bzdura Tego mu nigdy nie wybaczę, i właśnie dlatego określam go jako "kłamcę smoleńskiego".
 • @Zawisza Niebieski 21:41:58
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Anna-Walentynowicz-nowe-fakty-ws-ekshumacji,wid,16248654,wiadomosc.html?ticaid=117416&_ticrsn=5

  I takie zdanie

  "Najbardziej boli mnie to, że wątpliwości można było rozwiać na etapie ekshumacji w Polsce. Prokuratura jednak nie dopuściła nas do oględzin, sama wytypowała, które ciała mogły zostać zamienione. Myślę, że gdyby dano nam możliwość zobaczenia ciał, moglibyśmy chociaż cokolwiek zasugerować i już na tamtym etapie można byłoby cokolwiek wyjaśnić. "
 • @Ziut 19:40:06
  NIE BYŁO ŻADNEJ BOMBY ! ani rakiety..

  Pisałem na NEONIE  http://trybeus.neon24.pl/post/131874,zbuduja-replike-tupolewa-a-gdzie-tutka-z-numerem-102#comment_1308644v do: @Ywzan Zeb 20:13:59

  „Nie było żadnej bomby. Mikro ślady nitrozwiązków pochodzą od detonacji 2 pironabojów , gaśnic OSU-5P-01 instalacji gazu neutralnego (jedna gaśnica nie detonowała). Razem było w samolocie zainstalowanych 15 pironaboi typu PP-3. Wybuchy te interpretowano na jakimś filmiku umieszczonym w Internecie, nakręconym przez nijakiego "Kolę" zaraz po katastrofie, jako strzały. Miało to dowodzić dobijania tych którzy przeżyli wypadek.

  Ogólnie to mało istotne, jak samolot się rozpadł. Czy samolot ściął brzozę i zachował skrzydło czy nie, czy zrobił tą beczkę czy też nie. Gdyby nawet Tupolew zachował fragment tego nieszczęsnego skrzydła i tak by się rozbił na kolejnych, wyższych drzewach.

  Odnośnie bomby, gdyby takowa była na pokładzie samolotu, to nikt by jej nie detonował 4-5 m nad ziemią, czy też wtedy gdy samolot już się praktycznie rozbił (ostatnie, jakoby brakujące sek. nagrania). To mitologia Smoleńska, podkręcana przez tych, którzy chcą zatrzeć dowody swojej zbrodni.

  Ważne są okoliczności jak doszło do wypadku, dlaczego samolot znalazł się w tym miejscu i na tej wysokości ?

  Scenariusz zamachu realizowano od pobytu Tutki w Brukseli. Motywy działania sprawców zamachu, wskazanie winnych i odpowiedzialni za fałszowanie dokumentacji, zacieranie śladów, dezinformację w mediach, i likwidację świadków.”


  Ludzie bomby podkładają idioci, a nie specjaliści. Zestrzelenie Tu-154 było by jeszcze większym szaleństwem.

  Zresztą proszę o LOGICZNĄ odpowiedź, dlaczego Rosjanie mieliby chcieć dokonać zamachu na prezydenta Lecha Kaczyńskiego, kilka dni przed wyborami ? Dlaczego mieliby go zamordować w tak spektakularny sposób na swoim lotnisku ? Myślicie, że FSB nie zna skuteczniejszych metod by niwelować niewygodne osoby ?

  Kto dokonał zamachu wiadomo z nazwiska, Kto był zleceniodawcą można jedynie zakładać. Udowodnić zamach zleceniodawcy może tylko odpowiednio prowadzone śledztwo: kolejność przesłuchania świadków, zadanie właściwych pytań, i wizja lokalna.

  Sprawcy nie mieli pojęcia, że komputer pokładowy samolotu odnotowuję każdą próbę modyfikacji oprogramowania, podając czas dokonanej zmiany. Na tej podstawie wiadomo, gdzie ten samolot się znajdował w owym czasie i kto miał do niego dostęp. Reszta jest w książce samolotu, poza jedną wyrwaną kartką.

  Jeżeli Macierewicza nie potrafi znaleźć przyczyny katastrofy i jej sprawców , to niech znajdzie chociaż jednego odpowiedzialnego za morderstwa związane z katastrofą. W ten sposób też trafi do mocodawców.

  W końcu na cos idą te miliardy, utopione w kolejne komisje śledcze. :-)

  No ale jak polskie służby nie potrafią nawet zabezpieczyć raportu o zabezpieczeniu antyterrorystycznym szczytu NATO na stadionie w Warszawie. To proszę na wiele nie liczyć ze strony PIS-uarskich służb wewnętrznych.
 • @Repsol 21:23:16
  O śmierć Sikorskiego warto by popytać córkę gen. Andersa.
 • @Fischer 23:22:49
  A ja byłem święcie przekonany że wy w tym MAK-u zakończyliście już śledztwo , po tym jak Tatiana Anodina uciekła z Rosji
  Myliłem się 8-))))
 • @Husky 23:31:40
  Wy Husky zwróćcie się sami z swymi pytaniami do Antoniny. Jest u syna w Paryżu. Media wcześniej to sugerowały rusofobami. Jakoś nikt z was dupy z miejsca nie ruszył. Kieszonkowi patrioci, z gowna bat kręcą, a potem się dziwią że ręka gownem śmierdzi.
 • @Fischer 23:56:28
  // zwróćcie się sami z swymi pytaniami do Antoniny//

  Antonina - pierwsza celebrytka Francji

  http://historia.org.pl/2014/03/06/maria-antonina-pierwsza-celebrytka-francji/
 • @Husky 00:01:44
  W końcu nie każdy jak dziad wyjeżdża z ojczyzny i tam na obczyźnie śpiewa: nie rzucimy ziemi skąd nasz ród :-)
 • @Fischer 00:11:47
  //nie rzucimy //
  nie rzucim, nie
 • @Fischer 23:22:49
  "Gdyby nawet Tupolew zachował fragment tego nieszczęsnego skrzydła i tak by się rozbił na kolejnych, wyższych drzewach."

  Fiszer, pliz... nie odlatuj.

  "Dlaczego mieliby go zamordować w tak spektakularny sposób na swoim lotnisku ?"

  Pod samolot szefa Totalu wjechał pług śnieżny - wsie pagibli - to się nie zdarzyło gdzieś na ruskiej prowincji i nie zdarzyło się przeciwnikowi politycznemu Rosji. Zarówno jedno jak i drugie... wprost przeciwnie. To na pomniejszym chyba tym łatwiej, nieprawdaż?
 • @Fischer 23:25:27
  "O śmierć Sikorskiego warto by popytać córkę gen. Andersa."

  Akurat z tym się zgadzam w całej rozciągłości.

  Pozdro!
 • @Fischer 23:22:49
  // Fisher @Ziut 19:40:06 NIE BYŁO ŻADNEJ BOMBY ! ani rakiety.. //

  Dlatego napisałem: "Jeśli "Smoleńsk" to zamach (subiektywnie uważam że tak), bo zwykłego zbiegu okoliczności nie można na 100% wykluczyć, to podstawowe znaczenie ma to, czy tupolewa rozwaliła bomba, czy jakiś pocisk."

  - MOJA SUBIEKTYWNA OCENA JEST TAKA, ŻE "COŚ" BYŁO / ALE NIE WIEM CO.

  .
  http://m.neon24.pl/666a9802ccb5549bc189ec21006cba0a,0,0.jpg
  .

  * Coś jest na rzeczy, bo sam diabeł (666) ogonem ze złości zaczyna wywijać. (:
 • @Fischer 23:22:49
  // Ludzie bomby podkładają idioci, a nie specjaliści. Zestrzelenie Tu-154 było by jeszcze większym szaleństwem. //

  - Polecam taktowną mgłę z 19.04.10 red. Michalkiewicza, to dobrze kojarzący człowiek >>> https://www.youtube.com/watch?v=HzpXegykKks

  Red. Michalkiewicz "sugeruje", że coś było zaplanowane, a reszta nie. / Myślę, że ta ocena jest najbliższa prawdy. / Wszyscy pewnie z ochotą brali udział w jakimś "kawale", ... a wyszło jak wyszło. - Możliwe że ktoś z boku kontrolował sytuację , ... i ją wykorzystał. / I wszyscy kryją prawdopodobny fakt, że brali udział w czymś, o czym nie mieli świadomości.
 • @Jasiek 00:22:09
  1/ "Gdyby nawet Tupolew zachował fragment tego nieszczęsnego skrzydła i tak by się rozbił na kolejnych, wyższych drzewach."

  Oczywiście. Samolot tak wielki to nie Cesna. Nie da się nawet sprawny samolot tego typu poderwać natychmiast pionowo w górę.

  Kolejne drzewa były za wysokie, zbyt mała odległość od ściany tych drzew, za mała prędkość samolotu. W tych warunkach ściągniecie wolantu spowoduje przeciągniecie i samolot runie. Inaczej mówiąc utraci siłę nośną pod skrzydłami.

  2/Pod samolot szefa Totalu wjechał pług śnieżny - wsie pagibli - to się nie zdarzyło gdzieś na ruskiej prowincji i nie zdarzyło się przeciwnikowi politycznemu Rosji. Zarówno jedno jak i drugie... wprost przeciwnie. To na pomniejszym chyba tym łatwiej, nieprawdaż?

  To nie było na prowincji tylko na lotnisku Moskiewskim Wnukow.

  Szef Totalu, to nie Prezydent Państwa, tylko prezes francuskiej spółki petrochemicznej Christophe de Margerie. Nie był przeciwnikiem politycznym Putina, bo jako obywatel Francuzki nie mógł walczyć z Putinem o władzę.

  Christophe de Margerie w 2008 roku jest jednym z dziesięciu francuskich gości konferencji Bilderberga. 23 lipca 2011. Christophe de Margerie to specjalista szczelinowania hydraulicznego przy poszukiwaniu gazu łupkowego, między innymi w Rosji. Nie ma żadnych dowodów że Putin był jego wrogiem, on nawet się nim nie interesował.

  Może usunęło go FSB, GSB, gdyż może ujawniał żydom skupionym w klubie Bilderberga informacje o wydajności i wielkości złóż gazu. Ale to tylko MOŻE, nie ma na to żadnych dowodów.

  W wyniku katastrofy :
  Skazano wyrokami 4 osoby odpowiedzialne za zaniedbania, w tym bezpośredniego sprawcę, który był pijany. No i tu moja uwaga, upijając kogoś można zwiększyć prawdopodobieństwo wypadku, ale nie można mieć 100% pewności że cały plan się nie zawali.

  Szef moskiewskiego lotniska Wnukowo Siergiej Sołncew i jego zastępca podali się do dymisji w związku z katastrofą samolotu.

  Czy był to zamach, nie wiem. Na pewno nie da się z całą pewnością taką ewentualność wykluczyć. Jednak ja nie zaryzykował bym przeprowadzenia takiej operacji rękoma nałojonego operatora pluga. Sprawę jak zwykle rozkręciły żydowskie brukowce, sugerując jakieś powiazania z Putinem.
 • @Fischer 01:20:03
  "Oczywiście. Samolot tak wielki to nie Cesna. Nie da się nawet sprawny samolot tego typu poderwać natychmiast pionowo w górę."

  Cessny też nie. Za to tutka lepiej kosi drzewa. Nawet bez siły nośnej.

  "To nie było na prowincji tylko na lotnisku Moskiewskim Wnukow."

  No przecież pisałem, że nie na prowincji tylko wprost przeciwnie...

  "Christophe de Margerie to specjalista szczelinowania hydraulicznego przy poszukiwaniu gazu łupkowego, między innymi w Rosji. Nie ma żadnych dowodów że Putin był jego wrogiem, on nawet się nim nie interesował."

  Bardzo proszę, żebyś powyższe zdanie, które sam napisałeś jeszcze raz przeczytał... W sumie to wyszedł Ci nawet niezły dowcip.

  "Nie był przeciwnikiem politycznym Putina, bo jako obywatel Francuzki nie mógł walczyć z Putinem o władzę."

  Przecież on był pro-putinwski.

  No i właśnie w całym moim wpisie chodziło o to, że skoro można zrobić coś takiego na nie prowincjonalnym lotnisku to tym łatwiej na porcie przeładunkowym Buta gdzieś na prowincji, zwłaszcza, że:

  https://www.youtube.com/watch?v=qnqqgbgeXqs

  Ps.

  Jeśli już chodzi o alkohol to "znaleźli"go nawet u....

  No i co teraz?
 • @Fischer 01:20:03
  Przepraszam, na dzisiaj już kończę. Dobrej nocy.
 • @Ziut 00:38:27
  No pan redaktor usiłuje wykazać że polskie służby nie przygotowały się na wypadek lądowania na jakimkolwiek innym lotnisku.

  To prawda. Jednak proponowane lotnisko Wnukowo było najlepszym rozwiązaniem.

  Chociaż i tam samolot by się rozbił, na ale wtedy jeszcze piloci nie mogli wiedzieć że samolot jest nielotem.

  Zanim samolot doleciałby do Wnukowa, już mgła by się podniosła. Za 25-30 minut była już dobra pogoda na Smoleńsku. W Moskwie by tylko uzupełniono paliwo, i samolot mógł by odlecieć z powrotem do Smoleńska. Opóźnienie wyniosło by od 30 min do 1 godziny.

  Taką decyzje winien podjąć dyrektor Kazana. Spóźnienie nie tak wielkie, ale ludzie mieli by szanse, gdyby nie był to zaplanowany zamach.
 • @Jasiek 01:45:09
  Ja też za dużo po meczu śliwowicy wyłoiłem więc tez zasnę ale w ogrodzie już nigdzie nie będę chodzil.
 • "W imię honoru"
  Sprawa Smoleńska nie jest jasna.
  Pragnę zauważyć że to co wykonuje PIS, czy Macierewicz nie działają w swoim tylko imieniu!Oni tylko dbali by nie zamieciono pod dywan. Co prawda różnymi metodami.
  To rodziny tej tragedii maja najwięcej tu do powiedzenia.

  Warto zobaczyć film Anity Gargas "W imię honoru"!
  Wdowy po Śp Generałach powiedzą wam o swoich przeżyciach.

  NIE MAMY PRAWA IM TEGO ZAKAZAĆ !! Cokolwiek by to było.
  Warto obejrzeć.

  Rosja jeżeli ma czyste ręce powinna oddać wrak , powinna pozwolić zbadać ten wypadek . Tak dla uczciwości, podobno to teraz uczciwy kraj .
  Pomaga słabszym "Syria" .Ma wielu tu na neonie pochlebców?
  Cóż zatem im nie pozwala oczyścić się z zarzutów ?
 • @klementyna 10:48:10
  //Rosja jeżeli ma czyste ręce powinna oddać wrak , powinna pozwolić zbadać ten wypadek . Tak dla uczciwości, podobno to teraz uczciwy kraj .
  Pomaga słabszym "Syria" .Ma wielu tu na neonie pochlebców?//

  Oj ma, a i "ekspertów" mnocho 8-))
 • @Husky 10:51:32
  Widać pracują jak mrówki.
  A odnośnie Macierewicza to katują go od lat tymi wyzwiskami....
  Dla mnie to właśnie on ,wziął najwięcej na klatę i dlatego płaci.
  Gdyby nie Macierewicz i PIS wszystko by już było pozamiatane!
  To on snuł różne teorie , pozwalał kpić z siebie , bo tu był ważny czas!

  I jak widać nie wątpił ! Ja uważam że jego heroiczna postawa pozwoliła przetrwać ten ohydny czas ZAMIATANIA!!
 • @klementyna 10:48:10
  "Rosja jeżeli ma czyste ręce powinna oddać wrak , powinna pozwolić zbadać ten wypadek"

  Żadna prokuratura sąd prowadząc postepowanie nie wyda Ci materiału dowodowego. Możesz sobie go badać do woli pod nadzorem sądu. Co by to było jak by prokuratura pozwalała na wynoszenie np. noża który jest narzędziem zbrodni w sprawie.

  Nie bądź naiwna. Wydać samolot Macierewiczowi, toż on zaraz posypie go trotylem, czy innym gownem i będzie wołał na cały świat, że miał rację, że jednak na pokładzie była bomba.

  Rozumiem twoją postawę, ale nie koniecznie musisz myśleć jak Antoni. No chyba, że to jakaś zaraźliwa choroba dziesiątkuje jego fanów.
 • @klementyna 11:17:20
  Macierewicz nie czekała na odnalezienie ciała prezydenta potwierdzające zgon, nie udał się na miejsce katastrofy, a po prostu uciekł do Polski..

  Zaprawdę postawa godna bohatera, patrioty, który ma prowadzić śledztwo w sprawie..

  Ponadto przypomnij Sobie jak prowadził przesłuchanie "naocznego świadka" Wiśniewskiego przed komisją sejmową..

  Na wyjaśnieniu tego co się stało bardziej zależało niezależnym blogerom niż wszystkim (PO,MAK,Prokuratura, KWL oraz PiS)

  Macierewicz jako minister Wojny potrzebuje winy Rosjan, a nie prawdy..
 • @klementyna 11:17:20
  Dlaczego oni tak nienawidzą Antoniego Macierewicza?
  Odpowiedź na to pytanie jest arcybanalnie prosta.

  Pan Macierewicz za komuny,kiedy zakładał KOR był taki,w 1992r. w czsie zamachu stanu się nie zmienił i dziś,kiedy próbuje walczyć z frontem nienawiści i kłamstwa jest dalej bezkompromisowy i oddany sprawie.,czyli taki sam.
  http://ewantea2009.salon24.pl/543573,dlaczego-oni-tak-nienawidza-antoniego-macierewicza

  http://www.newsweek.pl/g/i.aspx/680/0/newsweek/634359773886700000.jpg
 • @wk..ny 12:23:25
  To ja zapytam tak ?
  A widzi pan czyste ręce tej Rosji?
  Bo ja nie?
  Jak się rozbił Ruski samolot na pustyni gdzieś w Egipcie, to nikt mu nie bronił prowadzić śledztwa .
  I nie obwiniam kto ?
  Obwiniam Tych co niestety , z jakichś powodów utrudniają wykazać prawdę.
  To jakby współwinni ? Czyż nie?
  Jak wszystko było oke ,to czemu trzymają ten wrak?Co boją się Macierewicza?
  Tu jeszcze okazuje się że szyderstwo nie zna granic . Ponieważ wrak trzymają i czekają na nasze wyjaśnienie sprawy .
  Ot taka Ruska obłuda , my utajniamy swoje zbrodnie , a wy nam udowodnijcie ?
  To jaki to jest poziom ? To nie była zwykła wycieczka .
  To był rząd , Nasz. I Putin jako przedstawiciel też rządu co prawda sąsiedniego , powinien zadbać o prawdę sąsiedzką jaka by ona nie była.
  Bo karma wraca podobno!!
 • @Husky 12:44:17
  "Nigdy się nie zeszmacił,nie poszedł na zgniłe kompromisy,pozostał sumieniem tych wszystkich byłych opozycjonistów z ,,pięknymi,, życiorysami."

  To jest własnie to!

  I ten fakt nie daje zmorom nocy spać !!
 • @Fischer 12:03:28
  Jak się makie autorytety to trudno o kulture"
  Czyż Putin nie może poprosić międzynarodowych obserwatorów?
  Co mu szkodzi mieć czyste ręce.
  Holandia odebrała wrak? I jakoś nikt się nie martwił że obmyślą!

  A teraz bez ogródek masz pan gówniane argumenty i pana autorytetem jest , nie własny rząd tylko cudzy!!
  Pana autorytet tao tak wyglada i tak gada !

  http://wpolityce.pl/polityka/298268-zbigniew-mikolejko-nie-tylko-obraza-polakow-on-traktuje-polakow-jak-robactwo

  A mój ulubiony historyk L Żebrowski napisał o nim tak:
  "Już był taki "profesor", który ludzi inaczej glosujących niż on wyzywał od "bydła". Brakło mu argumentów merytorycznych (i nie tylko). A tu następny gagatek. Ktoś kiedyś niezbyt mądrze powiedział, że nie ubiór zdobi człowieka... A może i nie wygląd? Ale przecież - jak cię widzą, tak cię piszą.
  Oto nowy "wuc" kodomitów?

  Ostatnie zdanie jest przesłaniem dla pana .
 • @klementyna 12:52:47
  Nigdy nie twierdziłem, że Rosja ma czyste ręce w tej sprawie, ale też trudno obwiniać Rosję, gdyż była to akcja ponadnarodowa (ustalona w zakątkach tajnych stowarzyszeń). Coś wydarzyło się na terenie Rosji i władza oraz urzędnicy rosyjscy siali dezinformację, nie dopuszczali polskich badaczy do miejsca i dowodów, w tym wraku. To jest pewne.

  Samo sprawstwo, planowanie i zlecenie akcji moim zdaniem wyszło skądś indziej i to nie z Polski, co nie zmienia faktu, że Tusk i banda nie są w to umoczeni..

  Żydomason Macierewicz wywodzący się z ZCHN,KOR,PC będący usraelofilem, a zarazem rusofobem, wie jeśli nie z kręgów bractw to od Amerykanów co wydarzyło się. Wie ale nie powie, bo prawda nie jest ważna, jest ważny cel do realizacji, którym jest IIIWŚ m.in. na terenie Polski. Wojna nie jest na rękę ani Polakom, ani Rosjanom, ani też Amerykanom.. do wojny prą tajne stowarzyszenia, których członkowie należący do elit różnych krajów, realizują wspólny cel, niezgodny z narodowymi.

  Polecam artykuł:
  https://vigilinclinaverat.wordpress.com/2016/02/12/czy-putin-wciaz-jest-masonem-i-iluminatem/
  dużo wyjaśnia, zwłaszcza otworzy oczy putinofilom sądzącym, że władzę w Rosji mógłby sprawować ktoś niezależny od elit ze szczytu piramidy..

  P.S.
  a co do Antka, proszę przejrzeć nagrania z komisji śledczej i przesłuchania operatora kamery - twórcy "oficjalnego" nagrania z "katastrofy", zachowanie Antka znamienne, nie profesjonalne celowe nie chcenie dotarcia do prawdy..
 • @wk..ny 14:09:51
  A czy to Macierewicz ma dotrzeć do prawdy ?
  Pan coś pomylił ?
  Ja wyjśniłam panu jaką rolę grał Macierewicz .
  On miał zatrzymać czas!!!!!!!
  Gdybym miała się opierać na blogerach to panie za mała moja głowa.
  Jeżeli tak wielkie mocarstwa grają , a graja, to ja zwykły zjadacz chleba mogę ich cmoknąć.
  I wielu innych może zrobić to samo.Oni to wiedzą.
  Co z mojej świadomości może wyniknąć?
  Świadoma jestem i co polecę po blogach i napiszę!
  Do kogo dotrę?
  Panie taka zabawa mnie nie interesuje.
  Ja czekam że oni sami się wezmą za łby! Tak jak za Hitlera.
  A jaki nasz los ? Cóż Bóg jeden wie.
 • @klementyna 15:20:40
  "On miał zatrzymać czas!!!!!!!"
  ciekawa teoria, w zasadzie potwierdza moje przypuszczenia, że temat Smoleńska jest szykowany do odpalenia "Wina Rosji", aby Polacy mieli przetłumaczone, że Rosja to nasz wróg i należy toczyć z nimi WOJNĘ.

  "Co z mojej świadomości może wyniknąć?" z Pani, ani mojej niewiele, ale jak będą nas miliony to pogonimy garstkę uzurpatorów władzy nad Światem..

  Nadchodzi czas przebudzenia, pytanie tylko czy Wojna będzie szybciej?

  "A jaki nasz los ? Cóż Bóg jeden wie." doskonały przykład indoktrynacji chrześcijańskiej: "ja nic nie mogę, w Bogu nadzieja"
 • @ewinia 13:18:13
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/93/David_Petraeus_and_Lech_Kaczy%C5%84ski.jpg


  Uffff.... Braun jak zwykle coś odnalazł. Wcześniej śnieg, a teraz generał.

  Ukłony
 • @wk..ny 15:52:12
  A cóż pan myśli że My mamy wieczną walkę na drodze!Jesteśmy pępkiem świata ? Innych ludzi nie ma?
  Ciągle tylko mamy naprawiać świat.
  A proszę bardzo!
 • @klementyna 20:29:36
  nic Pani nie rozumie, albo nie chce zrozumieć, albo nie może..

  obstawiam 3 opcję, jest Pani oddelegowana na front Neonu przez szeroko pojęty PiS, bo głupia Pani nie jest, a musi grać jak zagrają..

  Desant PiSowski na Neon widać od dawna, ale tak jak nie mają kompetentnych ministrów, prezesów spółek państwowych, tak trudno aby zadaniowiec pisowski był mądrzejszy od ministra.. żegnam ozięble..

  NARÓD WAS ROZLICZY, masz moje słowo... głupia zadaniowana Babo ;)
 • @klementyna 20:29:36
  "Jesteśmy pępkiem świata ? "

  Jakieś wątpliwości?
 • @Jasiek 21:30:43
  JA nie mam żadnych wątpliwości / Jesteśmy.

  0.5%? - Słyszycie ten "żydowski wrzask": Polacy to naziści! >>> http://ziut.neon24.pl/post/130786,0-5-slyszycie-ten-zydowski-wrzask-polacy-to-nazisci
 • @wk..ny 21:24:28
  Kiedyś przed laty wujek Stalin podrzucił nam mieszankę Urgo-Finów i Tataro-Mongołów.
  I część z nich zasiała tu swoje ziarno.
  Sprawdź swoją krew? Bo ta zawsze odzywa , nawet nie proszona.
 • @Jasiek 21:30:43
  Jesteśmy , jesteśmy takim dyżurnym na wezwanie każdego dzwonka idziemy na bój!
 • @Fischer 25.06.2016 23:22:49 / Fischer 26.06.2016 01:52:19
  /// NIE BYŁO ŻADNEJ BOMBY ! ani rakiety ... / ... / Zresztą proszę o LOGICZNĄ odpowiedź, dlaczego Rosjanie mieliby chcieć dokonać zamachu na prezydenta Lecha Kaczyńskiego, kilka dni przed wyborami ? Dlaczego mieliby go zamordować w tak spektakularny sposób na swoim lotnisku? Myślicie, że FSB nie zna skuteczniejszych metod by niwelować niewygodne osoby? ///

  - To jest bardzo dobre pytanie, które wymaga odpowiedzi.

  Myślę, w interesie Rosji nie było, aby w Smoleńsku doszło do zamachu na prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego, ... ale "diabeł" jak zwykle tkwi w szczegółach. / Zamach w Smoleńsku mógł być w interesie sił, które walczą z obecnymi władzami Rosji w "wojnie globalnej", ... a niektóre siły w Rosji, w ramach tej wojny, mogły, i zapewne w tym zamachu, w jakimś stopniu, uczestniczyły.

  Po rewolucji 1917 roku ponad 80% radzieckiego aparatu administracyjnego stanowili Żydzi, można się więc zastanawiać, czy ówczesny Związek Radziecki był Rosją, czy też raczej państwem okupowanym przez żydo-syjonistów. - W 1920 r. Polska powstrzymała pochód komunizmu na zachód / "Cud nad Wisłą".

  Związek Radziecki "umarł", a współczesna Rosja to inna Rosja, ... ale komunizm nie "umarł". "Wypędzony" z Rosji przemieścił się na zachód i do Ameryki. - Myślę, że współczesna "Międzynarodówka Komunistyczna", korzystając z wewnętrznych sił w Rosji, i z zewnątrz, chce do Rosji wrócić. - Myślę, że właśnie te siły stoją za zamachem w Smoleńsku. - Lech Kaczyński, przez swój patriotyczny nacjonalizm, stał na przeszkodzie tego marszu "Współczesnej Międzynarodówki" z zachodu do Rosji. - Zabrzmi to dziwnie, ale taką samą przeszkodę, moim subiektywnym zdaniem, stanowi obecna osoba prezydenta Rosji Władymira Putina (przypomnijmy w 2010 r. premiera, a nie prezydenta Rosji).

  4 marca 2012 roku, a więc dwa lata po 10.04.10 odbyły się wybory w Rosji. / Zanim jednak do nich doszło trwała w Rosji "pod-dywanowa" walka, kto będzie desygnowany na kandydata w rosyjskich Wyborach Prezydenta 2012. - Myślę, że gdyby ogłoszono, że w Smoleńsku doszło do zamachu, a nie wypadku, mogłoby to być przeszkodą w walce Putina o prezydenturę w Rosji. / Jeśli tak było, to wyjaśniałoby to, dlaczego zamach nazwano wypadkiem, ... i do dzisiaj "sprawa katastrofy smoleńskiej" nie może znaleźć wyjaśnienia.

  Problem wraca, bo w 2018 roku w Rosji odbędą się kolejne wybory prezydenta, i z uwagi że Putin nie jest już "pupilkiem Zachodu", sprawa może się "wyjaśnić" na niekorzyść Prezydenta Rosji. - Przed takim problemem stoimy.

  - Myślę, że w 2010 roku Rosja popełniła błąd ukrywając prawdę o Smoleńsku. Dzisiaj "samo-obrona" Rosji przed oskarżeniem o (współ)udział w ewentualnym zamachu w Smoleńsku (jeśli faktycznie to był zamach) będzie o wiele trudniejsza.

  Im bliżej wyborów w Rosji w 2018 roku, tym bardziej bez wyjaśnienia sprawy Smoleńska, gorzej dla Rosji. - Myślę, że rosyjska prokuratura, nie będąca przecież częścią MAK-u, powinna stwierdzić, że to jednak nie była zwykła katastrofa, i sprawę powinno się wyjaśnić. - Być może nawet tak się stanie. / Generał Tatiana Anodina podobno uciekła z Rosji. - Im wcześniej sprawa Smoleńska się wyjaśni tym lepiej, ... i dla Polski, i dla Rosji.
 • Sensacyjne doniesienia z Moskwy: Anodina uciekła do Francji!
  .
  >> http://wpolityce.pl/swiat/270979-sensacyjne-doniesienia-z-moskwy-anodina-uciekla-do-francji-szefowa-mak-zacznie-sypac-swoich-mocodawcow


  We wrześniu 2013 roku Tatiana Anodina została odznaczona Orderem Legii Honorowej, nadanym jej przez prezydenta Francji Francois Hollande’a za wkład w budowę systemu bezpieczeństwa lotniczego i rozwój francusko-rosyjskich kontaktów w sferze lotnictwa.

  Ucieczka Anodiny może być przełomowym faktem dla wyjaśnienia przyczyn tragedii smoleńskiej. Jeśli szefowa MAK zacznie na Zachodzie „sypać” swoich dotychczasowych mocodawców, prawda wreszcie wyjdzie na jaw?
 • @Ziut 01:10:41
  Re. odnośnie twoich przemyśleń

  „Myślę, w interesie Rosji nie było, aby w Smoleńsku doszło do zamachu na prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego, ... ale "diabeł" jak zwykle tkwi w szczegółach. / Zamach w Smoleńsku mógł być w interesie sił, które walczą z obecnymi władzami Rosji w "wojnie globalnej", ... a niektóre siły w Rosji, w ramach tej wojny, mogły, i zapewne w tym zamachu, w jakimś stopniu, uczestniczyły.”

  Taka prowokacja jest teoretycznie niemożliwa. W Rosji nie ma sił zdolnych do walki o władzę. Jakie to miały by być te siły ?

  1. Komuniści ? Komuniści popierają Putina, kochają Rosję.

  2. Żydzi ? Tylko o co mieli by walczyć z władzami Rosji. Żydzi to nie jest spójna masa. Żydzi amerykańscy dążący do globalizacji świata do garstka spiskowców iluminatów, którzy przyłożyli ręce do holokaustu swoich braci. Żydzi Rosyjscy są bliżsi żydom w Izraelu. Izrael funkcjonuje jak Polska, izraelitą wydaje się że rządzą, ale za sznurki pociąga kosher nostra.

  3. Opozycja ? Jej po prostu nie ma. Nie ma jej w Dumie (Rosyjski Sejm). Od kilku kadencji władzą w Rosji dzierży niepodzielnie partia narodowa „Jedna Rosja”. Putin ma poparcie w granicach 80—90 %. W Dumie partia Putina ma bezwzględną większość, ponad 50%, dodatkowo ma całkowite poparcie komunistów ok 20% mandatów, centrolewicy ponad 14% i demokratów Żylinowskiego 12%. Tam każda inna partia, nawet najmniej liczna, liberalno-demokratyczna Żelinowskiego, będzie gorsza i bardziej parła do konfliktów ze Światem niż Jedyna Rosja. Nie Putin, to prezydentem będzie inny lider tej Partii. Oponenci w porywach mogli stanowić 1-2%, nigdy nie weszli do rosyjskiego parlamentu jako opozycja. Oponenci to na ogół, malwersanci gospodarczy kreowani przez media zachodnie na opozycję.

  Jest mało prawdopodobne by jakieś ukryte siły w Rosji, byłyby zdolne odnieść sukces w walce z władzami Rosji. Poprzez dokonanie zamachu na prezydenta Polski. Nie zmieniłoby to rozkładu sił politycznych w Rosji.

  Piszesz:

  „... ale komunizm nie "umarł". "Wypędzony" z Rosji przemieścił się na zachód i do Ameryki.”

  Komunizm w Rosji nie umarł. Komuniści są tam drugą partią, jednak brak tam młodych liderów.

  I dalej:

  „Im bliżej wyborów w Rosji w 2018 roku,…”

  Nie wiadomo czy do tych wyborów w ogóle dojdzie. Możliwe, że Rosja będzie już w stanie wojny. Gdzieś już pisałem, że Rosji też zależy na wojnie i do niej się starannie przygotowuje. 2018 rok to optymalny termin. W tedy Rosja osiągnie realizację 90% planu modernizacji swojej armii, który ma być zakończony do 2020. To jest jednoznaczne z największą przewagą militarną nad USA. Po 2020 będą już widoczne efekty dziś planowanej restrukturyzacji amerykańskich sił zbrojnych. Tarcza osiągnie 50% sprawności w 2018, reorganizacja lotnictwa w tym modyfikacja myśliwca F-35 2020 r, pociski balistyczne i nowe bombowce strategiczne nie wcześniej jak 2022. Wszystko to jest jeszcze zależne czy wytrzyma to budżet USA i kto będzie prezydentem w stanach.

  Tyle mogę powiedzieć w odniesieniu do twoich uwag.

  Teraz dodam od siebie. Nie ma wątpliwości Rosja nie wygenerowała sztucznej mgły, nie zestrzeliła rakietą samolotu, nie posadziła pancernej brzozy. Pilot otrzymał propozycję, by udał się na Wnukowo. Wieża nie wprowadziła w błąd pilotów. Należy też wziąć pod uwagę fakt, że ostateczne decyzje należały od początku do końca do polskich pilotów.

  No a przede wszystkim Rosjanie nie mieli dostępu do naszego samolotu w czasie gdy dokonano istotnych zmian w jego konfiguracji prowadzących bezpośrednio do katastrofy. Jednocześnie wiadomo kto dokonał tych zmian z imienia i nazwiska.

  Odnośnie Anodiny.

  Anodina nie uciekła z Rosji, nie jest decydentem, nie zezna niczego w sprawie katastrofy co mogło by zaszkodzić Rosji. Ma paszport Rosyjski i może w każdej chwili wrócić do Rosji.

  Gen Anodina złożyła dymisję w związku z malwersacjami jej syna, który doprowadził do upadku jednej z największych linii lotniczych w Rosji. To jej syn uciekł przed wymiarem sprawiedliwości, ona wyjechała do niego po dymisji. Być może pomogła synowi w karierze, ale nie jest przeciwko niej prowadzone śledztwo. Sama nie uważa się za dysydenta, a zdrada tajemnic Rosji przekreśliła by jej szanse na powrót i już nie wiele mogła by zrobić by pomóc synowi. Jako gen lotnictwa i była szefowa MAK ma duże wpływy przez koneksje na śledztwo prowadzone przeciw jej synowi. To jest ich dramat osobisty, media próbują nadać tej sprawie kolorytu.
 • @Fischer 08:48:39
  // Taka prowokacja jest teoretycznie niemożliwa. W Rosji nie ma sił zdolnych do walki o władzę. Jakie to miały by być te siły ? //

  - Tak na szybko. / Teoretycznie wszystko jest możliwe, ... np. wewnątrz partii rządzącej Rosją. Polecam bardzo ciekawy film: "FILMY DOKUMENTALNE. Putin prywatnie i nie tylko tuż przed wyborem na trzecią kadencie >>> https://www.youtube.com/watch?v=kc4citui9FQ

  W którymś momencie jeden z polityków mówi że w "Partii Putina" działają dwie frakcje / bardziej konserwatywna i liberalna. Tam są te siły o które pytasz, które mogły chcieć się pozbyć Putina, moim zdaniem konserwatysty. - W Rosji, tak jak i reszcie Europy trwa walka konserwatystów i liberałów, ... trochę inna, ale jednocześnie tak samo zażarta.

  Wybory prezydenckie w Rosji w 2012 roku odbyły się 4 marca 2012 r. Rosjanie wybrali pierwszy raz na 6-letnią kadencję głowę państwa (dotąd trwały 4 lata). - Zwycięzca, Władimir Putin, został zaprzysiężony 07.05.2012 r. >>> PUTIN TELLS THE NEW WORLD ORDER FU%$ OFF! >>> https://www.youtube.com/watch?v=US20HV0maKI

  10.04.10 Kreml, ... 2 lata przed wyborami prezydenta w Rosji. Putin "na dywaniku" u prezydenta Miedwiediewa. / Który z tych dwóch polityków wywalczyłby nominację na kandydata w wyborach prezydenta Rosji, gdyby "Smoleńsk" ogłoszono zamachem?

  Polecam to YouTube / Д.Медведев.Рабочая встреча с В.Путиным.10.04.10
  >> https://www.youtube.com/watch?v=HWzhPCeOL8I#t=72

  Odezwa do narodu polskiego.10.04.10. - D.MIEDWIEDIEW
  >> https://www.youtube.com/watch?v=OkeoPCq-_uk

  Orędzie Bronisława Komorowskiego
  >> https://www.youtube.com/watch?v=pC17DDnc8ww

  10.04.10 / Andrzej Duda: "tutaj się dzieje zamach stanu"
  >> https://www.youtube.com/watch?v=XjaqMxjO1rw

  07:45 Gdzieś o ile pamiętam około godz. 14-stej otrzymałem telefon kolejny od pana ministra Lecha Czapli, o ile pamiętam był to pan minister Lech Czapla, który mi powiedział że przyszedł telegram od prezydenta Miedwiediewa do pana marszałka (Komorowskiego) informujący o tym że Pan Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej prof. Lech Kaczyński nie żyje,i że również odbyła się rozmowa telefoniczna pomiędzy, ... o ile pamiętam tą rozmowę, pomiędzy mną a Kancelarią Sejmu, o ile pamiętam, to mi powiedziano że była to rozmowa telefonicznapomiędzy panem marszałkiem Komorowskim, a panem prezydentem Miedwiediewem.

  A w każdym razie na 100%, pewny dzisiaj jestem, że powiedziano mi,. że przyszedł i dokument pisemny, i dodatkowo odbyła się taka rozmowa telefoniczna na najwyższym szczeblu. No i zapytał się wtedy pan minister Lech Czapla jakby co ja na to. / ... / Powiedziałem, róbcie państwo jak uważacie.

  Jeszcze wrócę na sekundę do tej pierwszej rozmowy. Bo ja pamiętam że, ja wtedy powiedziałem, w tej pierwszej rozmowie, z ministrem Czaplą, mówię że "Czy macie jakąkolwiek notę dyplomatyczną od Rosjan?" - Oni mi powiedzieli, że nie. Wiem na pewno, że w czasie którejś z tych dwóch pierwszych rozmów, wydaje mi się że z panem ministrem Czaplą, ja powiedziałem wyraźnie, chyba w czasie tej pierwszej rozmowy z panem ministrem Czaplą: "Czy otrzymaliście jakąś notę dyplomatyczną od Rosjan?" - On do mnie powiedział "Nie!" - Ja powiedziałem: "A MSZ-et otrzymał, macie jakieś informacje z MSZ-tu?" - On do mnie powiedział "Nie, ... ale to sprawdzimy." , ... Ja wtedy powiedziałem: "No to co, chcecie przejmować władzę na podstawie paska w telewizji? ... mówię, ... "No to przecież jest jakiś horror! od strony prawnej"

  Jeszcze jak byłem w pociągu to zadzwoniono do mnie z sekretariatu pana marszałka informując mnie że na godzinę 16-stą pan marszałek zaprasza na spotkanie do siebie wszystkich członków kancelarii, którzy pozostali przy życiu. Pan marszałek, no krótko powiedział co się zdarzyło, o czym oczywiście wszyscy wiedzieliśmy, i powiedział że w związku z tym przejął do wykonywania tymczasowo obowiązki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, jako marszałek Sejmu, że będzie się starał, że planuje to realizować tak, żeby jakby do minimum niezbędnego ograniczać wykonywanie tych obowiązków. - To było trochę takie zaskakujące, bo zaraz po tym powiedział że, w związku ze śmiercią pana ministra Władysława Stasiaka, on powołuje tymczasowo pełniącego obowiązki Szefa Kancelarii Prezydenta, w osobie pana ministra Jacka Michałowskiego. / ... /

  Pytanie Antoniego Macierewicza:

  Pan minister Sasin relacjonując rozmowy z panem, telefoniczne, wskazał, że podczas jednej z nich gdy referował pan to co się dzieje w Warszawie, swoje rozmowy z przedstawicielami Pana Marszałka, użył pan dla opisu tego dramatycznego napięcia, i tej sytuacji słowa, bądź wprost, bądź umownie, "że tutaj się dzieje zamach stanu", że tutaj się dzieje coś na kształt zamachu stanu, lub że tutaj jest atmosfera zamachu stanu.

  Andrzej Duda: Mogę powiedzieć w ten sposób. Jako prawnik uznałem za coś niesłychanego, że przejęcie obowiązków do wykonywania, obowiązków prezydenta, następuje w sytuacji kiedy, czy miałoby nastąpić w sytuacji, bo proszę Państwa, o ile ja pamiętam, to w tym czasie kiedy ja prowadziłem rozmowę z panem ministrem Lechem Czaplą, tą pierwszą rozmowę, to na paski w telewizji szła już informacja, że pan marszałek zaraz wygłosi oświadczenie. ... W związku z powyższym, ... marszałek był zdeterminowany do przejęcia, do wykonywania obowiązków prezydenta, nie wiedząc tak naprawdę, czy prezydent rzeczywiście nie żyje, bo nie było żadnej takiej pewności. Zresztą z późniejszych informacji które pochodzą od osób, które tam na miejscu były, ja wiem, że wtedy absolutnie jeszcze ciała Pana Prezydenta nie odnaleziono. - Około godziny 11-stej. - ŻE BYŁA TO PRÓBA ZŁAMANIA KONSTYTUCJI. - To mogę powiedzieć. No ale, patrząc na to z punktu widzenia politycznego, to jakiego innego słowa można tutaj użyć, zwłaszcza w takiej rozmowie pomiędzy dwoma kolegami, których ta sprawa jakby bezpośrednio dotyczy. - Tak użyłem tego pojęcia.
 • @Ziut 14:48:50
  Kolego

  Miedwiediew już we wrześniu 2011 na zjeździe Jednej Rosji oznajmił, że nie będzie się ubiegał o kolejną kadencję. Zatem nie stanowił żadnej konkurencji dla Putina. Wszystkie centra analityczne wiedziały ze Putin jako kandydat największej partii Rosji wygra te wybory wybory.

  Frakcje są w każdym rządzie i partii, w „Zjednoczonej Rosji” też, ale nie stanowi to problemu w walkach fotel prezydencki. Deklaracja Miedwiediewa to pokazuje.

  Partia „Jedyna Rosyja” działając na szkodę swojego kandydata na prezydenta, musiałaby automatycznie działać przeciwko partii rządzącej (sobie) i Rosji. W jaki sposób zatem zamach na Lecha Kaczyńskiego miał wpłynąć na wybory w 2012 roku ?

  http://www.se.pl/wiadomosci/swiat/wybory-w-rosji-putin-zostanie-prezydentem-4-marca-2012_215580.html

  Piszesz w gorących słowa :

  „10.04.10 Kreml, ... 2 lata przed wyborami prezydenta w Rosji. Putin "na dywaniku" u prezydenta Miedwiediewa. / Który z tych dwóch polityków wywalczyłby nominację na kandydata w wyborach prezydenta Rosji, gdyby "Smoleńsk" ogłoszono zamachem?”

  Kolego o jakim dywaniku mówisz? Tak właśnie tworzy się legendy. Jest to normalne spotkanie robocze prezydenta z premierem w związku z katastrofą w obliczu dziennikarzy i telewizji. Takie spotkania są codziennością na Kremu i dziś. Miedwiediew mówi czego oczekuje w związku z pomocą i jakiego udzieli wsparcia, Putin mówi co zrobił w sprawie i co można jeszcze zrobić. Gdzie tu kolego jakiś spisek ? Tak naprawdę to te spotkania są na reżyserowane na potrzeby telewizji i Kremla, by przedstawić stanowisko rządu. Spotkania robocze odbywają się przy zamkniętych drzwiach. Czego według ciebie ten film dowodzi ?

  Co jest dziwnego w wygłoszonym orędziu do Narodu Polskiego przez Miedwiediewa, ze ogłosili żałobę narodową w Rosji ?

  Orędzie Komorowskiego nie było zbyt eleganckie.

  Wypowiedzi Dudy nie skomentuje, bo nie widzę ku temu powodu.
 • @Fischer 16:15:15
  /// Miedwiediew już we wrześniu 2011 na zjeździe Jednej Rosji oznajmił, że nie będzie się ubiegał o kolejną kadencję. Zatem nie stanowił żadnej konkurencji dla Putina. ///

  - "Smoleńsk" wydarzył się 10 kwietnia 2010 roku, ... a więc wcześniej.

  /// Partia „Jedyna Rosyja” działając na szkodę swojego kandydata na prezydenta, musiałaby automatycznie działać przeciwko partii rządzącej (sobie) i Rosji. ///

  - "Miedwiediew już we wrześniu 2011 na zjeździe Jednej Rosji oznajmił, że nie będzie się ubiegał o kolejną kadencję." - "Jedna Rosja" miała więc "swojego kandydata" dopiero od września 2011 r. / Smoleńs k 10.04.10

  /// „10.04.10 Kreml, ... 2 lata przed wyborami prezydenta w Rosji. Putin "na dywaniku" u prezydenta Miedwiediewa. / Który z tych dwóch polityków wywalczyłby nominację na kandydata w wyborach prezydenta Rosji, gdyby "Smoleńsk" ogłoszono zamachem?” - Kolego o jakim dywaniku mówisz? Tak właśnie tworzy się legendy.///

  - Obejrzyj jeszcze raz / Д.Медведев.Рабочая встреча с В.Путиным.10.04.10 >> https://www.youtube.com/watch?v=HWzhPCeOL8I#t=72
  Popatrz na twarze rozmówców i odpowiedz sobie na pytanie: Kto wtedy czuł się "zdołowany", a kto "jakby był górą".

  /// Co jest dziwnego w wygłoszonym orędziu do Narodu Polskiego przez Miedwiediewa, ze ogłosili żałobę narodową w Rosji ? - Orędzie Komorowskiego nie było zbyt eleganckie. ///

  - Komorowski objął prezydenturę po nocie dyplomatycznej Miedwiediewa, oznajmującej że Kaczyński nie żyje. / Tylko tyle te "orędzia" mają ze sobą wspólnego.

  Wybór Komoroskiego najprawdopodobniej został sfałszowany >>> http://ziut.neon24.pl/post/132335,duda-podziekowal-pkw-albo-ziuta-nie-czyta

  *** Razem to szystko daje do myślenia. / Nic więcej, tylko tyle.
 • @Ziut 17:59:02
  Ziut to są pierdy nie dowody. To co Jedyna Rosja miała wyznaczyć kandydata na prezydenta przed katastrofa Smoleńską, na dwa lata przed wyborami. Inaczej- uważasz, że Putina wybrano w wyniku zamachu na Lecha Kaczyńskiego, który dokonano dwa lata wcześniej przed wyborami.

  Partia Jedyna Rosja z swoich szeregów wyłania kandydata na prezydenta zawsze na ostatnim zjedzie partii przed wyborami. I wszyscy jej członkowie udzielają od tego momentu mu poparcia. Większość partii na świecie praktykuje taką zasadę. Nawet w PiS-e dwa lata wcześniej nikt nie wiedział że jego koledzy wyznaczą na prezydenta.

  Miedwiediew wysłał notę o śmierci prezydenta jak najszybciej. Tak należało to zrobić, by Polski rząd mógł zapewnić ciągłość decyzyjną. Gdyby wysłał notę, po paru godzinach, gdy Leszek był w lodówce. Też za pewnie rusofobi uznali by za dowód, że Rosjanie dokonali zamachu.

  Jest normalne, że akt zgonu wypisuje się po autopsji, kilka godzin po śmierci.

  To polski rząd PO, się pospieszył by przechwycić władze. Musieli to zrobić, ponieważ najważniejsze były dla nich pierwsze godziny. Gdyby udowodniono wtedy, że był to zamach przejęcie władzy by się nie udało. Nie mogli mieć pewności czy okoliczności zamachu nie ujawni jakiś sprawiedliwy, uczciwy wariat.
 • @Ziut 17:59:02
  Jeszcze jedno to, że Putin był zdołowany, nie dowodzi, że był u Miedwiediewa na dywaniku. Miedwiediew tez nie tryska radością. Dla Rosji to tez był dramat, i sytuacja nie do pozazdroszczenia.

  Po katastrofie ja też byłem zdołowany.

  Twoje wnioskowanie o dywaniku, na podstawie mimiki Putina, jest zbyt daleko posuniętą spekulacją. Takiej tezy nie można traktować jako dowód czegokolwiek. To szukanie winnych na siłę.

  Pisałem ci są bezpośrednie straszne dowody, namacalne, fizyczne na winę rządu PO. Dowody, które są wstanie zdestabilizować każdy Polski rząd. Nie ma, żadnych dowodów na udział Rosjan w tej zbrodni.

  Czy uważasz, że morderstwa kilkunastu osób, które mogły wnieść istotne informacje do śledztwa to też dzieło Rosjan i Putina ?
 • @Fischer 20:55:55
  Ja odpowiedziałem tylko na pytanie >> // Taka prowokacja jest teoretycznie niemożliwa. W Rosji nie ma sił zdolnych do walki o władzę. Jakie to miały by być te siły ? // - Cała reszta to moja spekulacja nie oparta na dowodach, tylko na obserwacji i logice myślenia.

  Kończąc mogę tylko dodać to, co napisałem na początku naszej dyskusji: @Fischer 19:19:29

  Jeśli "Smoleńsk" to zamach (subiektywnie uważam że tak), bo zwykłego zbiegu okoliczności nie można na 100% wykluczyć, to podstawowe znaczenie ma to, czy tupolewa rozwaliła bomba, czy jakiś pocisk. - Jeśli bomba, to ta bomba wyleciała z warszawy, i winni znajdują się w Polsce bo nawet jeśli nie podłożyli tej bomby, to jej nie znaleźli, co było ich zadaniem. - Bez względu na to kto podłożył bombę.

  Jeśli tupolewa rozwalił pocisk to winni mogą być jacyś Rosjanie (np. rosyjskojęzyczni z Izraela), ... i nie wiadomo którzy.

  - Jeśli był zamach nie jest ważna "technologia zamachu", ... tylko kto zlecił i dlaczego? / Macierewicz nigdy nie rozwiąże sprawy smoleńska bo bada technologię, a nie motyw, ... i nie szuka sprawców. - To decyzja polityczna, ... jeśli zapadnie decyzja że z jakichś powodów potrzebni są sprawcy, zagadka smoleńska rozwiąże się sama. Ziut 25.06.2016 19:40:06

  ... i może jeszcze to:

  Problem wraca, bo w 2018 roku w Rosji odbędą się kolejne wybory prezydenta, i z uwagi że Putin nie jest już "pupilkiem Zachodu", sprawa może się "wyjaśnić" na niekorzyść Prezydenta Rosji. - Przed takim problemem stoimy.

  - Myślę, że w 2010 roku Rosja popełniła błąd ukrywając prawdę o Smoleńsku. Dzisiaj "samo-obrona" Rosji przed oskarżeniem o (współ)udział w ewentualnym zamachu w Smoleńsku (jeśli faktycznie to był zamach) będzie o wiele trudniejsza.

  Im bliżej wyborów w Rosji w 2018 roku, tym bardziej bez wyjaśnienia sprawy Smoleńska, gorzej dla Rosji. - Myślę, że rosyjska prokuratura, nie będąca przecież częścią MAK-u, powinna stwierdzić, że to jednak nie była zwykła katastrofa, i sprawę powinno się wyjaśnić. - Być może nawet tak się stanie. / ... / Im wcześniej sprawa Smoleńska się wyjaśni tym lepiej, ... i dla Polski, i dla Rosji. Ziut 27.06.2016 01:10:41

  Pozdr.
 • @Fischer 20:55:55
  // Czy uważasz, że morderstwa kilkunastu osób, które mogły wnieść istotne informacje do śledztwa to też dzieło Rosjan i Putina ? //

  - Może jeszcze odpowiem na to.

  Myślę, że śp. Lech Kaczyński był fizyczną ofiarą zamachu w Smoleńsku. / Drugą ofiarą, polityczną był (ma być) Putin. / To że udało mu się wybrnąć z sytuacji w 2010/2012 roku oznacza, że prawdziwi zamachowcy przeliczyli się, a Putin okazał się "strong-manem". - Osobiście nie wierzę że to On był zleceniodawcą zamachu. / Musiałby być idiotą, a nim nie jest.

  - Ciekawi mnie aby jak rozwiąże problem, który tymczasowo zamiótł pod dywan. / Układanie się z Izraelem nie jest "TYM" rozwiązaniem. / Taka jest moja opinia. - Co się stanie zobaczymy. (:
 • @Ziut 23:11:03
  To jest bardzo interesujaca hipoteza. Przeanalizujmy ja od tylu: Gdyby taki byl zamiar zamachowcow: "nie dopuscic do prezydentury Putina w 2012 roku" to znaczy: obarczyc Putina odpowiedzialnoscia za zamach na polskiego prezydenta. A to moglo sie wydarzyc tylko wtedy, gdyby PiS oficjalnie rzadzil. Ale wybory parlamentarne w 2011 roku PiS przegral, a wybory prezydenckie w 2010 przegral pan prezes Kaczynski. Gdyby bylo tak, jak piszesz, ze te wybory prezydenckie (a takze zapewne te parlamentarne rok pozniej) zostaly sfalszowane, to mogloby to byc tak, ze pokrzyzowano plany zamachowcow.
  Zamachowcy mogli liczyc w swoich kalkulacjach, ze PiS te wybory wygra, a wiec na forum miedzynarodowym oficjalnie oskarzy Rosje i Putina (jako premiera FR) o zamach, czyli zabicie polskiej elity jak 70 lat wczesniej w Katyniu. Tak? Czy taka mogla byc logika wydarzen? I wtedy doszloby do wojny Rosja/NATO w okolicznosciach kiedy prezydentem Rosji jest Miedwiediew? Miedwiediew - znany jako czlowiek Zachodu i przyjaciel prezydenta Obamy. On by zapewne szybko poddal Rosje silom NATO i wtedy mogloby dojsc do jakichs negocjacji pokojowych - czegos w rodzaju Jalty - BIS i weryfikacji granic w Europie jak po pierwszej wojnie swiatowej.

  - UFF, ZAMIESZAŁAŚ :D

  Zamiast z tym dyskutować, to powiem jak ja to widzę.

  Trzeba wyjść od "resetu" 2009 roku, który wydarzył się tuż po obchodach na Westerplatte 1 września 2009 r. / Do "resetu" Rosja - USA doszło" 17 września 2009 r. (data napadu ZSRR na Polskę / komuś na tym zależało aby to była właśnie ta data)

  - Oglądnąłem "okoliczności" tego "resetu", i myślę, że doszło do niego z inicjatywy naszych "aliantów z pejsami" zza oceanu, z tylko i wyłącznie jednego powodu. - 1 września 2009 roku na Westerplatte spotkali się "Putin / Tusk / Merkel", ... i co ważne nie było Obamy.

  To spotkanie na Westerplatte moim zdaniem było początkiem czegoś, co ja nazywam "OŚ BERLIN-WARSZAWA-MOSKWA", a więc coś, co mogło i zapewne przeraziło USA.
  Warto to przejrzeć >>> http://ziut.neon24.pl/post/132327,czy-widmo-osi-berlin-warszawa-moskwa-przerazilo-usa

  Tu warto zauważyć. / Putin przyjechał na Westerplatte w 2009 roku, i musiał wysłuchiwać Lecha Kaczyńskiego pomimo tego co się wcześniej w 2008 roku wydarzyło w Tibilisi. - Mówiąc szczerze dziwię się, że Putin do polski wtedy przyjechał. / Ale "biznes is biznes", bez przejazdu przez Polskę trudno sobie wyobrazić biznes między Niemcami i Rosją.
  >>> http://ziut.neon24.pl/post/130640,sienkiewicz-w-rozmowie-zdradzil-motyw-zamachu-w-smolensku

  Wizja OSI BERLIN-WARSZAWA-MOSKWA musiał przrazić USA, dlatego doszło do "resetu". Myślę, że załatwił go "moskalami" Benjamin Netanjahu
  >>> http://ziut.neon24.pl/post/132327,czy-widmo-osi-berlin-warszawa-moskwa-przerazilo-usa
  >>> http://ziut.neon24.pl/post/132248,rosja-i-izrael-przeprowadza-wlasne-manewry-anakonda

  moim zdaniem, to był moment, w którym Putin wpadł w pułapkę. / Od amerykanów dostał tyle, że chyba przestał mu się opłacać interes z Niemcami / albo tak mu się wydawało / , i że bardziej opłaci mu się interes z USA. - Stąd być może wzięły się cierpkie stosunki na linii Merkel-Putin. - pamiętajmy: faworytem Niemiec w Wyborach Prezydenta Rosji 2012 mył Miedwiediew.

  Dochodzimy do roku 2010. / Biznes USA-Rosja szedł chyba dobrze z Niemcami chyba też 9to do ustalenia bo nie wiem) - Nie wszystkim to się mogło podobać. - Amerykanom nie zależy na współpracy Europy-z-Europą, tylko na dzieleniu, bo to ich interes. / Mieli interes aby w Europie zamieszać - Skłócić OŚ BERLIN-WARSZAWA-MOSKWA - reset to opóźnił, ale nie wyeliminował. - ZROBIŁ TO SMOLEŃSK

  Myślę też, że gdyby SMOLEŃSK ogłoszono zamachem, Putin miał by problem w przedbiegach na kandydata na prezydenta. / tam była rywalizacja Putin-Miedwiediew.

  Jeśli więc SMOLEŃSK to zamach (myślę że tak), i Rosjanie brali w tym udział (co jest możliwe) to trzeba sobie zadać pytanie: Którzy Rosjanie, i czy Rosjanie? / Bo w sprawę mógł być też zaamgażowany MOSSAD.

  Wyeliminowanie Lecha Kaczyńskiego, który pomimo filosemityzmu, stał jednak w obronie interesów polski, przeszkadzało Izraelowi. >>> https://www.youtube.com/watch?v=GYingbicm00

  Niewykluczone, że nasi "współplemieńcy" z Izraela tak zamotali, że wszyscy Rosja, USA i Tusk działali na ich korzyść, myśląc że sami na tym korzystają.

  SMOLEŃSK ukryto w zmowie Rosja-USA, Niemy pewnie też. / to pracowało na korzyść Rosji do momentu zajęcia Krymu. - teraz Rosja na tym traci, nie wie jadnak jak wyjść z "gówna" w które weszła na własne życzenie.

  W interesie Rosji Putina jest aby sprawa SMOLEŃSKA "w polityczny sposób" się wyjaśniła.

  ANEKS / ZAWIADOMIENIE O POPEŁNIENIU PRZESTĘPSTWA W SPRAWIE BLOKOWANIA ŚLEDZTWA W SPRAWIE SFAŁSZOWANIA WYBORÓW PREZYDENTA 2010 >> https://docs.google.com/document/d/1ZzZXz-dtv_7B6zg_9_Yv8bJ0Y_WACkcAKbnEcQ1yIbM/edit?usp=sharing

  To co napisałem w ANEKSIE daje mu taką szansę, ale do tego potrzeba odwagi i współpracy z Polską, w czym agentura w Polsce skutecznie przeszkadza. Dlatego, na miejscu Putina zagrałbym Va Bank i ogłosił że na tupolewie znaleziono jednak ten trotyl, wtedy musiano by wyjaśnić to, że jeśli na pokładzie była bomba to kto ją w warszawie podłożył / albo pozwalał z nią latać jeśli założono ją w Rosji kilka miesięcy wcześniej.

  Bomba do Smoleńska wyleciała z polski bez względu gdzie ją założono >>> http://ziut.neon24.pl/post/132370,mene-takel-fares-jak-slowo-w-biblii-prawda-przeliczona

  Sfałszowane Wybory Prezydenta 2010 wskazują jeden z motywów zamachu, i niestety, to jest szansą Rosji na wyłganie się z jakiegokolwiek współudziału, bo jakiś współudział na pewno był, jeśli nie w samym zamachu, to na pewno w jego ukrywaniu.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY