Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
786 postów 5139 komentarzy

"Słowo Polskie" Konfederacji Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

Czy prezydent określi cel wojsk obcych jako: Okupować!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy to nie dziwne, że status obcych wojsk mógłby zostać zrównany ze statusem Wojska Polskiego jednoosobową decyzją jakiegoś prezydenta? - Taką "ustawkę" mogła wymyślić tylko obca agentura, a nie Polski Rząd. - Kto jest patronem tekstu "Ustawy 1066"?

 

"Rządzą nami namiestnicy obcych interesów, a społeczeństwo trwa w hipnotycznym letargu. Płonne jest oczekiwanie że obecna sytuacja międzynarodowa naznaczona groźnym paroksyzmem histerii sowieckiego imperium, w obliczu kurczącej się strefy wpływów, obudzi nasz naród i zachęci do działania by zrzucić jarzmo niewidzialnej okupacji.  Jeśli katastrofa smoleńska nie spowodowała u nas rewolty, to pewnie i wkroczenie wrogich wojsk dałoby się piarowsko nagłośnić  w „zaprzyjaźnionych mediach” jako sukces obecnej ekipy." 

- pisał Ryszard Makowski 3 kwietnia 2014 roku na portalu wPolityce.pl  

Paradoksalnie, dwa lata po tych słowach rządzi PiS (właśnie zakończyły się manewry "Anakonda" / przed nami "szczyt NATO"), ... a słowa Makowieckiego  wciąż jakby aktualne.  /   Czy nie było by jeszcze większym paradoksem, gdyby udało się "piarowsko" uzasadnić wkroczenie do Polski armii izraelskiej w obliczu zagrożenia z Moskwy?  

Znowelizowana "ustawa 1066" nie mówi przecież kto wróg, a kto przyjaciel. Mówi że wkroczyć do Polski mogą OBCY!  -  Tak mi przyszło do głowy.  >>>  http://ziut.neon24.pl/post/132370,mene-takel-fares-jak-slowo-w-biblii-prawda-przeliczona

Czy to nie dziwne, że status "obcych wojsk" mógłby zostać zrównany ze statusem Wojska Polskiego jednoosobową decyzją jakiegoś prezydenta?

"Art.3a.1. Zgodę na pobyt wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w ramach wzmocnienia wojskowego Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej przez stronę wysyłającą  w operacjach wojskowych prowadzonych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w czasie pokoju wydaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Ministra Obrony Narodowej skierowany po uzyskaniu zgody Prezesa Rady Ministrów.

2. W zgodzie, o której mowa w ust.1 ,  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej określa cel pobytu wojsk obcych i zakres ich uprawnień, a także inne okoliczności mające znaczenie dla obronności Rzeczypospolitej Polskiej.

3. Określając zakres uprawnień, o których mowa w ust.2 , Prezydent wskazuje, które uprawnienia Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej będą przysługiwać wojskom obcym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w ramach wzmocnienia wojskowego Sił zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

* Ustawa jest dwuznaczna.  /  "Ustawa 1066" nie obliguje prezydenta do zatwierdzania  (lub nie),  tego o co wystąpi Minister Obrony Narodowej, i na co wyrazi zgodę Prezes Rady Ministrów. - Choć na pierwszy rzut oka wydaje się że decyzje zapadać powinny "trój-stopniowo":  "minister-premier-prezydent",  decyzję o zakresie i uprawnieniach wojsk obcych, wydaje sam prezydent.

"Ustawa 1066",  z powodu swojej dwuznaczności,  nie spełnia warunku posiadania swego rodzaju "zaworu bezpieczeństwa", jaki powinna posiadać. 

Prezydent RP nie zatwierdza  /  Prezydent RP wskazuje, określa i wydaje zgodę, ... a to nie jest to samo co kolegialne, "trzystopniowe", podjęcie bardzo ważnej decyzji, w możliwe że bardzo krytycznym momencie. -  Dlaczego w ustawie nie użyto słowa prezydent  "zatwierdza"  to, o co wystąpi Minister Obrony, i na co wyrazi zgodę Premier?  

Wniosek Ministra Obrony, i zgoda Prezesa Rady Ministrów na pobyt wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiejw słowach jak to zapisano, są tak  naprawdę "zasłoną dymną" rzeczywistych uprawnień,  jakie jednoosobowo otrzymał Prezydent RP do wykorzystania w "momencie krytycznym", w przyszłości, gdy może nawet nie być czasu na zastanawianie się, co "jakiś tam" prezydent faktycznie robi. 

Znowelizowana "Ustawa 1066" mówi wyraźnie że to prezydent  "określa cel pobytu wojsk obcych i zakres ich uprawnień". -  W  praktyce można więc interpretować ustawę w ten sposób, że po zainicjowaniu przez Ministra Obrony procesu mającego umożliwić  obecność i przemieszczanie się wojsk obcych do Polski, prezydent  może  sam określić ich status, czyli to, na co wyraża zgodę, a na co zgody nie wyraża.  -   Może nawet ujednolicić ich status ze statusem Wojska Polskiego.  -  Czy  tego  nie  można by było nazwać "zagrożeniem okupacją"?   -  Taką "ustawkę" mogła wymyślić tylko obca agentura, a nie Polski Rząd.  -  Kto jest inicjatorem i patronem tekstu "Ustawy 1066"?

  

Warto więc zastanowić się, co się może stać w przyszłości, gdy Ministrem Obrony Narodowej nie będzie Antoni Macierewicz, a prezydentem Andrzej Duda, i gdyby prezydentem  został jakiś obcy agent? - PiS-owska zmiana "Ustawy 1066" to jedyna ustawa PiS "jednogłośnie" poparta przez PO, i jedyna której nie kwestionuje KOD. - Tylko to wskazuje, że z ustawą jest "coś nie tak".

KOMENTARZE

 • Dudy z grupą amerykańskich senatorów z komisji ds. wywiadu.
  .
  Politycy z USA przebywają w Polsce z nieformalną wizytą. Rozmowa miała charakter nieformalny, media nie zostały do niej dopuszczone.
  >> http://wpolityce.pl/polityka/285767-wazne-spotkanie-prezydent-duda-rozmawial-z-amerykanskimi-senatorami-zajmujacymi-sie-bezpieczenstwem
  .
  http://m.neon24.pl/fccd758b22f97464a8889206ef07bacc,0,0.jpg
  .
  .
  Były szef MSZ i wieloletni polityk komunistyczny Włodzimierz Cimoszewicz wskazuje na nietypowy charakter wizyty Amerykanów w Polsce.

  Zajmowałem się sprawami zagranicznymi w polskim Senacie przez ostatnie 8 lat i nie przypominam sobie podobnego wydarzenia, by przyjechała do nas spora grupa senatorów amerykańskich — powiedział Cimoszewicz.

  - A potem wskazał: Charakterystyczne jest, że wszyscy są z komisji ds. wywiadu.
  .
 • Super Państwo
  Superpaństwo zamiast Unii Europejskiej
  Anglia przeszkadzała stworzeniu SP?

  http://www.tvp.info/25939371/nasz-news-superpanstwo-zamiast-unii-europejskiej--ultimatum-francji-i-niemiec
 • @Ziut 04:26:18
  Wolałabym widzieć tekst tej ustawy . Bo jakoś nie mogę znaleść
  Znalazłam tę z 2014r
  tu
  http://orka.sejm.gov.pl/opinie7.nsf/nazwa/1066_u/$file/1066_u.pdf
  10 stycznia 2014 r. Sejm VII kadencji przegłosował ustawę o "bratniej pomocy". Zakładała ona, że funkcjonariusze obcych państw mogą brać udział w operacjach na terenie Polski. Normowała ona podstawy prawne mające umożliwić interweniowanie na terytorium Polski „w razie” „zagrożenia bezpieczeństwa publicznego" lub „porządku publicznego".

  Rok później rząd Platformy poszedł o krok dalej. 9 lipca 2015 r. w życie weszła umowa o współpracy policji niemieckiej i polskiej. Umożliwiła ona samodzielne działanie na terenie Polski niemieckiej policji i służb specjalnych włącznie z tzw. funkcjonariuszami „pod przykryciem”.
  Takie porozumienie dało możliwość użycia broni palnej na naszym terytorium – nie tylko w wypadku zagrożenia życia. Odpowiednio interpretowane przepisy mają pozwolić również na podporządkowanie polskich jednostek policji zwierzchnictwu niemieckiemu – podaje niewygodne.info.pl.


  A teraz ktoś chce zaistnieć i to Kukiz i Winnicki !!

  W Sejmie znajduje się projekt ustawy, który znosi mocno kontrowersyjną ustawę 1066 o „bratniej pomocy”, która została w 2014 roku przepchnięta przez rząd PO przy wsparciu PSL, SLD i Twojego Ruchu. Regulacja znosząca przepisy przyjęte przez Donalda Tuska została złożona do laski marszałkowskiej przez posła Kukiz’15, Roberta Winnickiego.

  ???????????

  Podaj mi link z ustawą według której tu oparłeś swój tekst.
 • @klementyna 09:38:02
  "USTAWA 1066 O BRATNIEJ POMOCY" / WERSJA PiS / DRUK 358 >>> http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/PrzebiegProc.xsp?id=3ED3557718EF1F52C1257F6F004BB923

  Głosowanie nad przyjęciem w całości projektu ustawy w brzmieniu z druku nr 358 >>> http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=8&NrPosiedzenia=15&NrGlosowania=62
 • @klementyna 09:38:02
  Ustawę o bratniej pomocy" przygotowano w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów 04 marca 2016 roku, czyli w dniu samochodowego wypadku Prezydenta Polski Andrzeja Dudy.>> http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/0/40FB8ED1691BD32EC1257F6F00485034/%24File/295.pdf

  - Biorąc pod uwagę swoje spostrzeżenie chce zadać pytanie:

  KTO KONKRETNIE PRZYGOTOWAŁ PROJEKT NOWELIZACJI USTWAY PiS O BRATNIEJ POMOCY - OSOBIŚCIE PREMIER SZYDŁO, CZY KTÓRYŚ Z JEJ PODWŁADNYCH?

  Jeśli projekt napisała osobiście Premier Szydło, to kto jeszcze miał na to wpływ? / I najważniejsze pytanie: dlaczego ten projekt wygląda tak jak wygląda, czyli źle, ... a nie tak, jak powinien wyglądać?

  TAK TEN PROJEKT, MOIM ZDANIEM POWINIEN WYGLĄDAĆ

  "Art.3a.1. Zgodę na pobyt wojsk NATO /"państw grupy Schengen" na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w ramach wzmocnienia wojskowego Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej przez stronę wysyłającą w operacjach wojskowych prowadzonych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w czasie pokoju wydaje Premier Rady Ministrów na wniosek Ministra Obrony Narodowej.

  2. We wniosku Ministra Obrony Narodowej w celu uzyskania zgody, o której mowa w ust.1 , Minister Obrony Narodowej określa cel pobytu wojsk NATO / "państw grupy Schengen", i zakres ich uprawnień, a także inne okoliczności mające znaczenie dla obronności Rzeczypospolitej Polskiej.

  3. Po określeniu zakresu uprawnień, o których mowa w ust.2 , Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej zatwierdza, które uprawnienia Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej będą przysługiwać wojskom NATO /"państw grupy Schengen" na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w ramach wzmocnienia wojskowego Sił zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

  4. Po wyrażeniu zgody, o której mowa w ust.1, i zatwierdzeniu jak w ust.3, zawiadamia się niezwłocznie Marszałków Sejmu i Senatu, w celu podjęcia uchwał aprobujących decyzję Prezydenta RP. - Sejm i Senat mogą zadecydować o zakończeniu misji wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
 • @klementyna 09:38:02
  Przypomnijmy Dziennik.pl: "Autorzy projektu piszą, że potencjalny przeciwnik może wywołać (w Polsce) konflikt o charakterze pozornie wewnętrznym (podobnie jak na Ukrainie - PAP), narzucić niekorzystny dla nas reżim prawny i dzięki temu uzyskać przewagę."

  Dziennik.pl tak opisywał przedstawiony wyżej projekt nowelizacji: Przygotowany przez MON projekt ma znowelizować przepisy ustawy o zasadach pobytu wojsk obcych na terytorium RP oraz zasadach ich przemieszczania się przez to terytorium, która reguluje, kto i kiedy wydaje zgodę na obecność zagranicznych żołnierzy w naszym kraju.

  >> http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/514478,mon-projekt-polska-szpica-nato.html

  "Wprowadzenie tych regulacji jest konieczne ze względu na pogarszający się stan bezpieczeństwa w sąsiedztwie Polski i pozostałych państw Europy Środkowo-Wschodniej. Zmieniająca się sytuacja geopolityczna może wymusić działania wymagające natychmiastowego wsparcia polskich sił zbrojnych przez obce wojska (NATO) w sytuacji, gdy nie byłoby jeszcze podstaw do uruchomienia działań na podstawie art. 5 traktatu północnoatlantyckiego" - argumentuje CIR.

  W projekcie zwrócono też uwagę, że wsparcie sojuszników może być potrzebne niemal natychmiast, zanim jeszcze będą podstawy do uruchomienia wspólnej obrony w ramach NATO.
 • @Ziut 14:18:47
  . Zgodę na pobyt wojsk NATO /"państw grupy Schengen"

  Jak możesz decydować sam o grupie Schengen?
  Odróżniaj że to dotyczy wojsk NATO !
  A majdan zrobili sobie sami i wojsk NATO tam nie było. Jezeli u nas ludzie zaczną wierzyć oszołomom, co to podobno chcą naszego dobra , to będzie to samo.Naród który nie ufa swojemu rządowi to przegrany naród.
  Tobie łatwo zawrócić w głowie mnie nie!
  Trzymaj się faktów , nie słuchaj liberałów bo blogerów teraz jak grzybów.
  Możesz nie lubić tego rządu możesz wymyślać różne scenariusze .Tlki prawa i ciągłości zdarzeń nie zmienisz.
  Wszyscy głosowali na tak !Mówi ci to coś?
 • @klementyna 17:40:02
  /// .Naród który nie ufa swojemu rządowi to przegrany naród. Tobie łatwo zawrócić w głowie mnie nie! ///

  - Przypomnę, że nawet sam Kaczyński powiedział że opozycja jest w Polsce potrzebna aby kontrolować rządzących, nawet tych z PiS

  /// Jak możesz decydować sam o grupie Schengen? Odróżniaj że to dotyczy wojsk NATO ! ///

  - Dlaczego więc zamiast wojsk NATO napisano "obcych wojsk"?
  Odpowiedź jest prosta: Bo ustawa nie dotyczy samych wojsk NATO, tylko kogoś jeszcze, ... myślę że Izraela.
 • @Ziut 18:36:13
  Przecie nie można wyliczyć żadnej nacji w NATO . Wojsko mamy teraz zawodowe.
  A być może jest układ wasz premier nasz prezydent jak w Rosji . Tak to można interpretować . Zawsze prezydent jest ich . Konstytucja obojga narodów.
  Kaczyński dobrze gada tego jestem pewna. Ja pierwsza zauważę kiedy kłamie.
  Obserwuję go bacznie.
  Być może dlatego podał rząd do dymisji , bo różnica z bratem. Ona żydówka . Bul on polak ona żydówka .Kwas on żyd ona polka .
  to jest może jakiś trop.
  Trop za tym !
 • @klementyna 19:01:04
  /// Przecie nie można wyliczyć żadnej nacji w NATO . ///

  - Wiadomo jakie państwa są członkami NATO / Gdyby w ustawie 1066 napisano że chodzi po wojska państw NATO nie byłoby problemu, bo byłoby wiadomo o jakie armie chodzi. - TAKSAMO BYŁOBY GDYBY WYMIENIONO TAM WWOJSKA IZRAELA.

  - Napisano obce wojska, aby nie było potrzeby wojsk innych niż państw NATO, ... zapewne też po to, aby nie było potrzeby wymieniania wojsk Izraela - z wiadomego powodu. / Każda partia która by to napisała otwarcie przegrała by natępne wybory. / Dlatego robi się z nas idiotów. Robiła to PO , ... i zapewne to samo robi to PiS, choć w mniejszym stopniu i mniej bezczelnie.
 • @Ziut 18:36:13
  To chodzi o armie Panamy,Kostaryki,Haiti,Mauritius,Vanuatu,Monako,
  Islandie,Watykanu,

  http://g1.forsal.pl/p/_wspolne/pliki/831000/831350-gwardia-szwajcarska-w-watykanie-657-438.jpg
 • @Husky 19:52:55
  Zapomniałeś wpisać Trynidad i Tobago : /
 • @Ziut 20:04:13
  Wyspy Samoa
 • @Husky 20:07:48
  Przestań mnie drażnić! : /
 • @Husky 20:07:48
  Przeszło mi, ... teraz mogę Cię "pogryźć" na luzie. (:

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY