Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
668 postów 4475 komentarzy

"Orzeł" - Pismo sympatyków Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

Czyżby Kaczyński skomentował rewelacje Ziuta z NEon24.pl

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dobra organizacja szczytu to kwestia „takiej, a nie innej elity władzy”. - Ta spod znaku restauracji „Sowa i przyjaciele” z całą pewnością nie dałaby sobie rady, ... natomiast ta nasza dała sobie radę świetnie. — dodał.

Prezes PiS ocenił, że szczyt NATO jest sukcesem prezydenta Andrzeja Dudy i rządu Beaty Szydło, a w szczególności szefów MSZ, MSWiA i MON.   -   donosi portal wPolityce.pl. a artykule pt. "Z wypowiedzi Obamy zapamiętałem to, że jesteśmy dla świata przykładem demokracji"

- Czyżby Prezes PiS mówiąc "Ta [elita] spod znaku restauracji „Sowa i przyjaciele” przejęzyczył się, ... naprawdę mając na myśli "Tą [elitę] spod znaku "Soros i Przyjaciele"?

Może te słowa to, tak jak to u Prezesa bywa, pokrętny komentarz do ostatnich rewelacji o "Helsińskiej Wyroczni Praw Człowieka - Soros & Przyjaciele"? - Kto to wie, ... kto to wie? / Przecież nas "szpiclują", nie?

 

 

 

W wersji angielskiej wikipedycznej definicji Międzynarodowa Helsińska Federacja Praw Człowieka (IHF) jest jedna, bardzo ważna informacja, której brakuje w wersji polskiej.

Oto ona:  "The IHF's resulting insolvency had driven it to file for bankruptcy in Austria, its country of registration, and to be dissolved on 27 November 2007"   

Tłumaczenie:   W wyniku  niewypłacalności  Międzynarodowej Helsińskiej Federacji Praw Człowieka (IHF)  złożono wniosek o jej upadłość w Austrii, kraju jej rejestracji, co w konsekwencji skukowało  jej rozwiązaniem w  dniu 27 listopada 2007".

Czym jest więc polska tzw.  Helsińska Fundacja Praw Człowieka, były już członek rozwiązanej w 2007 roku Międzynarodowa Helsińska Federacja Praw Człowieka (IHF)?

Obecnie, już tylko z nazwy,   tzw. Helsińska Fundacja Praw Człowieka   jest utrzymanką dwóch prywatnych fundacji:  Sigrid Rausing Trust /  $ 656 000 US w 2015 r., ... oraz fundacji   Open Society Foundation George'a Sorosa  /  $ 907 639 US w 2015 r.  

Tak zwana  Helsińska Fundacja Praw Człowieka "usiłuje wytłumaczyć" polskiemu rządowi, jak powinna wyglądać  polska ustawa o Trybunale Konstytucyjnym,  ...  i wszyscy jej słuchają "jak świnia grzmotu"!

CZY ISTNIEJĄ JAKIEŚ TAŚMY Z "NEW ORLEANS"?

Helsińska Wyrocznia Praw Człowieka i Najlepszy Nocny Klub dla Prawdziwych Dżentelmenów (ze striptizem), mieszczą się pod tym samym adresem, przy Ul. Zgoda 11, w Warszawie    -   Walczmy wszyscy razem o Prawa Człowieka  i  Obywatela!   

 

 

“O potrzebie stabilności prawa wyborczego. Wybrane problemy"

Krajowe Biuro Wyborcze /  Kazimierz Wojciech Czaplicki: „Ustrój państwa jest jeszcze bardziej zależny, w rzeczywistości, od ordynacji [wyborczej] , aniżeli od Konstytucji: przy najlepszej Konstytucji zła ordynacja może dać władze w ręce ludzi, którzy będą ją gwałcili na każdym kroku, i poprowadzą państwo wbrew Konstytucji”  >>>    //www.csw.umk.pl/czaplicki-stabilnosc-prawa-wyborczego

Kaczyński:  Za tym ruchem, za tą szeroką koalicją, która przeciwko nam jest tworzona, stoją siły, które chcą po prostu utrzymać Polskę jak najniżej. Po to by służyła innym, by Polacy na innych pracowali.  By Polska była swego rodzaju kolonią. Nie będziemy kolonią! I niech nikt się nie spodziewa od tej władzy, od władzy Prawa i Sprawiedliwości, że się na taki status zgodzi.

Powtarzam jeszcze raz, i chciałbym żeby to było słyszane we wszelkiego rodzaju instytucjach, także tych  zagranicznych, które są w Warszawie. Polska pod naszymi rządami na to się nie zgodzi! Nie zgodzimy się na upokarzanie Polaków!

Sami będziemy rozwiązywali polskie sprawy, i polskie spory. potrafimy to zrobić, chcemy to zrobić! -  ALE BEZ OBCEJ INTERWENCJI!, ... i NIECH NIKT NIE POWOŁUJE SIĘ TUTAJ NA PRZYJAŹŃ. -  Bo czasem niektórzy się na tę przyjaźń powołują.

Otóż kiedy, ... a dobrze to pamiętam, i niemała część ludzi siedzących na tej sali to pamięta, ... Leonid Breżniew na każdym zjeździe Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej byśmy zmienili polskie rolnictwo w socjalistyczne, czyli  żeby zwyciężyły kołchozy, byśmy zlikwidowali wpływy Kościoła, by marksizm ostatecznie zwyciężał w polskiej nauce, to zawsze zaczynał od takich słów  >>> "Prawem przyjaciół zwracam się do Was."-  Prawem przyjaciół!

Otóż szanowni Państwo przypomnijcie sobie. Nawet te komunistyczne władze całkowicie podporządkowane Związkowi Sowieckiemu tych zaleceń nie wykonywały! Nawet one [tu machnął pięścią].  -  I niech powtarzam, nikt nie liczy na to, że my się cofniemy, będziemy Polskę zmieniać! [oklaski]

Będziemy Polskę zmieniać, bo chcemy by Polacy mogli być rzeczywiście Europejczykami, ale godnymi, mającymi poczucie równości pod każdym względem. I w sferze duchowej, i w sferze materialnej. Bo będziemy bronili polskiej historii przed nieustannymi pomówieniami, bo będziemy bronili się przed antypolonizmem, który dzisiaj w wielu miejscach na świecie oddziałuje na opinię publiczną.  ...  Bo tylko wtedy będziemy mogli zrealizować ten cel, cel każdego Polskiego Patrioty,. Cel który można określić krótko, Polska silna, dostatnia, sprawiedliwa, godna. Polska licząca się w Europie, i w świecie.  -  Do takiej polski dojdziemy. / KONIEC CYTATU /

W tym momencie warto sobie przypomnieć, że powyższe słowa padły po wizytach Amerykańskiego Ambasadora w siedzibie PiS na Nowogrodzkiej, co samo w sobie jest ewenementem, bo jak dotąd to tzw. polscy politycy "kłaniali się w pas" w zagranicznych ambasadach.  -   Amerykański ambasador domagał się "odblokowania TK


 

Newsweek.pl / 15-03-2016:  Ambasador USA domagał się odblokowania Trybunału. Kaczyński wyszedł ze spotkania poirytowany  >>  //www.newsweek.pl/polska/amerykanie-chca-odblokowania-trybunalu-konstytucyjnego,artykuly,381861,1.html
 

Do spotkania Paula W. Jonesa i prezesa PiS miało dojść na początku marca w siedzibie PiS na Nowogrodzkiej w Warszawie - pisze "Gazeta Wyborcza” dodając, że klimat spotkania był lodowaty. Powód? Amerykański dyplomata stanowczo dopytywał się, czy rząd uzna opinię Komisji Weneckiej  i odblokuje Trybunał.

Nie wiadomo jak na te pytania odpowiadał Kaczyński, bo w rozmowie uczestniczyli tylko ambasador, prezes Pis i tłumacz. - Było jednak widać, że ciągłe wracanie do sprawy trybunału wyraźnie mu się nie podoba - twierdzi informator „Wyborczej”, dodając, że atmosfera spotkania była lodowata, a szef PiS wyszedł z niej mocno poirytowany.


 

Newsweek.pl /  08-07-2016:  Szczyt NATO w Warszawie. Obama: Wyraziłem prezydentowi Dudzie zaniepokojenie sprawą Trybunału  >>>  //www.newsweek.pl/polska/szczyt-nato-w-warszawie-barack-obama-trybunal-konstytucyjny,artykuly,388691,1.html

Nie tylko słowa zapisane w konstytucji czy głosowaniew wyborach, ale także instytucje, od których zależymy każdego dnia sprawiają, że jesteśmy demokracjami – mówił po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą Barack Obama. Podkreślił, że USA są zaniepokojone sytuacją wokół Trybunału Konstytucyjnego.

– Centralną polityką amerykańskiej dyplomacji jest wspieranie demokracji i pluralizmu. W tym duchu wyraziłem wobec prezydenta Andrzeja Dudy nasze zaniepokojenie związane z pewnymi działaniami i impasem w zakresie polskiego Trybunału Konstytucyjnego – powiedział prezydent USA Barak Obama  po spotkaniu z Andrzejem Dudą w czasie szczytu NATO w Warszawie.

Prezydent USA dodał: – Podkreśliłem, że oczywiście szanujemy polską suwerenność. Zdaję też sobie sprawę, że parlament pracuje nad ustawą, która ma uregulować tę sprawę,  >>> ale jako przyjaciel i sojusznik wzywam wszystkie strony,aby wspierać instytucje demokratyczne w Polsce.

<>

Wystąpienie prezydenta Obamy po spotkaniu dwustronnym z prezydentem Dudą

PREZYDENT OBAMA:

Dzień dobry. Panie prezydencie, dziękuję za dzisiejsze powitanie. To moja trzecia wizyta w Polsce w czasie sprawowania urzędu prezydenta. Bardzo mile wspominam wizytę sprzed dwóch lat, gdy wspólnie z Polakami świętowałem na placu Zamkowym dwudziestopięciolecie polskiej wolności. Cieszę się, że mogłem tu powrócić. Jak zawsze przywożę ze sobą życzenia od Amerykanów i zapewnienie o ich przyjaźni; mam zwłaszcza na myśli licznych, dumnych Amerykanów polskiego pochodzenia, z których wielu mieszka w moim rodzinnym Chicago.

Przyjechaliśmy tu, oczywiście, na szczyt NATO. Fakt, że szczyt odbywa się w Warszawie dowodzi przywódczej roli Polski. Stany Zjednoczone uważają Polskę za jednego z najbardziej oddanych i najważniejszych sojuszników. Polska jest liderem w NATO jako jeden z tych krajów, które wnoszą pełny wkład, czyli 2 proc. PKB na rzecz naszej wspólnej obrony. Polska wspiera misje Sojuszu, w tym również misję w Afganistanie; dziękuję za polski wkład w kampanię przeciwko ISIL w postaci samolotów F-16 i instruktorów wojsk specjalnych. Polska zgodziła się też rozmieścić na swym terytorium elementy przechwytujące, składające się na amerykański system obrony przed pociskami balistycznymi wystrzeliwanymi z krajów takich jak Iran, jest też zwornikiem obrony wschodniej flanki NATO.

Tu, w Warszawie, pragnę kolejny raz potwierdzić trwałe zaangażowanie Stanów Zjednoczonych na rzecz bezpieczeństwa Polski. Jako sojuszników wiąże nas na mocy artykułu 5 solenne, trwałe zobowiązanie do wzajemnej obrony. Przed wypełnieniem tego zobowiązania nigdy się nie cofniemy. To nie tylko słowa – za nimi idą czyny. Kiedy pięć lat temu przyjechałem tu pierwszy raz, obiecałem zwiększenie naszego zaangażowania w bezpieczeństwo Polski – i właśnie to czynimy. Dotrzymaliśmy obietnicy.

Już teraz mamy w Polsce ciągłą obecność wojsk amerykańskich w postaci pododdziału lotniczego w Łasku. W sposób ciągły dokonujemy rotacji personelu i samolotów. W ramach European Reassurance Initiative, którą ogłosiłem tu przed dwoma laty, zintensyfikowaliśmy szkolenia i ćwiczenia oraz zwiększyliśmy stan gotowości. Na początku tego roku zapowiedziałem czterokrotne zwiększenie starań w tym zakresie, asygnując 3,4 mld dolarów w celu wstępnego rozmieszczenia amerykańskiego ciężkiego sprzętu w tym regionie i ciągłego rotacyjnego pobytu brygady pancernej w Europie.

Dziś chcę zapowiedzieć kolejne kroki na rzecz umacniania NATO-wskiej obrony i siły odstraszania. Podczas gdy Sojusz czyni przygotowania do zwiększenia wysuniętej obecności w Europie Środkowej i Wschodniej, pragnę ogłosić, że Stany Zjednoczone będą krajem wiodącym w ramach amerykańskiej – NATO-wskiej – zwiększonej wysuniętej obecności w  Polsce. To oznacza, że Stany Zjednoczone rozmieszczą w Polsce batalion, z grubsza licząc tysiąc żołnierzy amerykańskich, którzy na mocy rotacyjnego pobytu służyć będą ramię w ramię z polskimi żołnierzami.

Ponadto dowództwo nowej amerykańskiej brygady pancernej, która rozpocznie rotacyjny pobyt w Europie na początku przyszłego roku, mieścić się będzie w Polsce. Innymi słowy, Polska będzie mogła zobaczyć zwiększenie liczebności NATO-wskiego i amerykańskiego personelu jak też nowoczesnego, wydajnego sprzętu wojskowego – co oznacza, że wypełnimy zobowiązania na rzecz wspólnej obrony wynikające z artykułu 5.

Pragnę też podziękować Polsce za niezmienne, silne wspieranie starań Ukrainy na rzecz obrony suwerenności i integralności terytorialnej w obliczu rosyjskiej agresji. Rozmawialiśmy o potrzebie dalszej pomocy dla Ukrainy, by mogła wzmocnić swe wojsko oraz realizować reformy polityczne i ekonomiczne. W pełni też popieramy starania, którym przewodzą Niemcy i Francja, o rozwiązanie konfliktu we wschodniej Ukrainie na drodze dyplomatycznej. Stany Zjednoczone i Polskę łączy stanowisko, że sankcje muszą być utrzymane, dopóki Rosja nie wywiąże się w pełni z zobowiązań przyjętych w porozumieniach mińskich.

Na froncie ekonomicznym oba nasze kraje będą nadal współdziałać w celu zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego Polski. Polska dokonała niedawno otwarcia nowego terminalu do odbioru skroplonego gazu ziemnego, a prezydent szczegółowo opisywał plany związane z tą inwestycją, która przyczyni się do dywersyfikacji źródeł zaopatrzenia w energię. Firmy amerykańskie wdrażają wysoko rozwinięte technologie w rozwój elektrowni wiatrowych i słonecznych, przysparzających Polsce kolejne zasoby energii odnawialnej. Będziemy pogłębiać naszą współpracę, by wspólnie wytyczać przyszłość energetyczną, którą cechuje bardziej zrównoważoną produkcja czystszej energii.

I wreszcie chcę złożyć Polsce gratulacje w związku z obchodzoną niedawno 225. rocznicą uchwalenia konstytucji – najstarszej pisanej konstytucji w Europie. Wiele to mówi o długotrwałej tęsknocie narodu polskiego za wolnością i niepodległością. Odrodzenie polskiej demokracji po zimnej wojnie stało się inspiracją dla mieszkańców całej Europy i całego świata, Ameryki nie wyłączając. Albowiem postęp poczyniony przez Polskę dowodzi, że demokracja i pluralizm nie są przypisane szczególnie jakimkolwiek kulturom czy państwom, lecz opisują uniwersalne wartości. Podstawą amerykańskiej polityki zagranicznej jest zasada, że mówimy głośno o tych wartościach na całym świecie, nawet z naszymi najbliższymi sojusznikami.

W tym właśnie duchu wyraziłem w rozmowie z prezydentem Dudą naszą troskę w związku z pewnymi działaniami oraz impasem wokół Trybunału Konstytucyjnego. Podkreśliłem przy tym, że odnosimy się z pełnym poszanowaniem do suwerenności Polski, odnotowałem też, że parlament pracuje nad ważnymi rozwiązaniami ustawodawczymi w tym zakresie, choć wymagać to będzie jeszcze więcej pracy. Jako przyjaciel i sojusznik zaapelowaliśmy do wszystkich stron o wspólne działania dla dobra polskich instytucji demokratycznych. To właśnie bowiem czyni z nas demokracje – nie słowa zapisane w konstytucji czy fakt udziału w wyborach, ale instytucje, na których na co dzień polegamy, takie jak rządy prawa, niezależne sądownictwo i wolne media. Wiem, że są to wartości, na których zależy prezydentowi. Te właśnie wartości leżą u podstaw naszego Sojuszu, który został zbudowany, jak to zapisano w Traktacie Północnoatlantyckim, „na zasadach demokracji, wolności jednostki i rządów prawa”.

Kiedy myślę o wielorakim postępie, który przed dwoma laty świętowaliśmy na placu Zamkowym, o wszystkich przeciwnościach, jakie naród polski pokonał w przekroju swych dziejów, o ruchu Solidarność, który się przyczynił do pokonania komunizmu, o wolności, jaką Polacy sobie wywalczyli – wówczas patrzę z ufnością w przyszłość polskiej demokracji. Jak też na fakt, że Polska jest i nadal będzie przykładem demokratycznych praktyk na całym świecie. Za sprawą nowych zobowiązań, które dziś ogłaszam, naród polski i nasi sojusznicy w całym regionie mogą być w pełni przekonani, że NATO zawsze będzie przy nich stać, ramię w ramię, bez względu na wszystko, tak dzisiaj jak i zawsze w przyszłości.

Panie prezydencie, dziękuję jeszcze raz za okazaną mi gościnność. Dziękuję narodowi polskiemu. Wiem, że przygotowanie takiego szczytu wymaga ogromu pracy, ale organizatorzy wspaniale się spisali i jestem pewien, że szczyt będzie wielkim sukcesem.

Zatem dziękuję bardzo, panie prezydencie.

Źródło:wPolityce / Ambasada USA

 

KOMENTARZE

 • Czyżby Kaczyński skomentował rewelacje Ziuta z NEon24.pl
  Dobra organizacja szczytu to kwestia „takiej, a nie innej elity władzy”. - Ta spod znaku restauracji „Sowa i przyjaciele” z całą pewnością nie dałaby sobie rady, ... natomiast ta nasza dała sobie radę świetnie. — dodał.


  Prezes PiS ocenił, że szczyt NATO jest sukcesem prezydenta Andrzeja Dudy i rządu Beaty Szydło, a w szczególności szefów MSZ, MSWiA i MON. - donosi portal wPolityce.pl. a artykule pt. "Z wypowiedzi Obamy zapamiętałem to, że jesteśmy dla świata przykładem demokracji"

  - Czyżby Prezes PiS mówiąc "Ta [elita] spod znaku restauracji „Sowa i przyjaciele” przejęzyczył się, ... naprawdę mając na myśli "Tą [elitę] spod znaku "Soros i Przyjaciele"?

  Może te słowa to, tak jak to u Prezesa bywa, pokrętny komentarz do ostatnich rewelacji o "Helsińskiej Wyroczni Praw Człowieka - Soros & Przyjaciele"? - Kto to wie, ... kto to wie? / Przecież nas "szpiclują", nie?

  ZOBACZ ZDJĘCIA "Helsińskiej Wyroczni Praw Człowieka - Soros & Przyjaciele" >>> http://ziut.neon24.pl/post/132541,helsinska-wyrocznia-praw-czlowieka-soros-przyjaciele

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY