Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
698 postów 4608 komentarzy

"Orzeł" - Pismo sympatyków Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

"Mamy Prawo Wiedzieć" (1) : Zmarł wybitny Polak, i ...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ziut.NEon24.pl NEWS!: To początek końca politycznych harcowników, w salach byłego Pałacu Kultury i Nauki im. Józefa Wissarionowicza Stalina w Warszawie, ... odbył się "I Kongres Gabinetu Cieni & Soros Party"

To już oficjalne, "dżentelmieni z Klubu Starszych Panów" wracają do polityki?

"Mamy Prawo wiedzieć (1): Zmarł wybitny Polak, NIKT (!) nas o tym nie powiadomił! / To będzie absolutna "REWELACJA", jak to u Ziuta czasem się zdarza. :D / Szczegóły -  "TU I TERAZ, ... za chwilę!"  -   Link do cz. 2 >

-  CZĘŚĆ 2 NOTKI W BUDOWIE  -

 


.

Jak donosi portal Fronda fundusz Georga Sorosa rozważa zapłatę zaległych alimentów w pełnej kwocie wraz z odsetkami od dnia ich wymagalności na rzecz byłej żony Mateusza Kijowskiego i jego dzieci.

Zapłata ma nastąpić za pośrednictwem polskiej ekspozytury Sorosa – Fundacji Batorego.

Mateusz Kijowski namaszczony przez Sorosa na następcę Adama Michnika podobno miał tak skomentować ten fakt na wewnętrznej telekonferencji w Hotelu Bristol: „Zaplata niech nastąpi ze środków, które szły na Agorę”.  -   Długi Kijowskiego są niczym wobec długu „którego narobił Michnik”. „Agora, nasz ostatni bunkier w Polsce, przechodzi w ręce PZU PiS!  -  Czeka nas zatem długa walka” – zakończył podobno Soros.   /// O CO W TEJ WALCE CHODZIĆ?

 

 

Do stowarzyszenia  "STOWARZYSZENIA 61 / MAM PRAWO WIEDZIEĆ"  Róży Rzeplińskiej, córki prezesa Trybunału Konstytucyjnego, od lat płyną pieniądze George’a Sorosa.

To wyjaśnia czemu Rzepliński za pomocą Trybunału Konstytucyjnego walczy z władzami naszego państwa. Takie ma po prostu zlecenie, ponieważ rząd polski sprzeciwia się woli Sorosa, który chce aby nasz kraj przyjmował tysiące imigrantów. We władzach stowarzyszenia zasiadała też córka Bronisława Komorowskiego (jaki ten świat mały :P ) Jednak po ujawnieniu informacji o działalności córki byłego prezydenta w fundacji 61, nazwisko Zofii Komorowskiej zniknęło z oficjalnej strony Stowarzyszenia 61, ale ślad po jej obecności w zarządzie pozostał w danych KRS.
.
Dla przykładu: w 2014 r. z kwoty pół miliona złotych, jaką Stowarzyszenie 61 otrzymało od grantodawców, ponad 300 tys. zł przypadło na Fundację im. S. Batorego. A ta została założona i jest finansowana (via Open Society Institute) przez George’a Sorosa. Fundacja Batorego wspierała zresztą stowarzyszenie Rzeplińskiej od samego początku. Między 2006 a 2007 r. sponsorowała projekt „Mam prawo wiedzieć” (145 tys. zł), a w kolejnych latach na portal mamprawowiedziec.pl przeznaczyła 285 tys. zł.
.
Założona przez Sorosa Fundacja Batorego wdraża i realizuje również program Obywatele dla Demokracji (finansowany z Funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego). Jego dyrektorem jest Anna Rozicka, dyrektorka programowa Fundacji im. Stefana Batorego. W latach 2014–2016 r. stowarzyszenie Rzeplińskiej otrzymało z programu Obywatele dla Demokracji niemal 700 tys. zł!"   >>>  https://www.facebook.com/781146112008459/videos/vb.781146112008459/969397866516615/?type=2&theater

 

 

<>

04.09.2016 / Ziut.NEWS:To początek końca politycznych harcowników, w salach byłego Pałacu Kultury i Nauki im. J. Stalina w Warszawie odbył się "I Kongres Gabinetu Cieni & Soros Party" - To już oficjalne, dżentelmieni z Klubu Starszych Panów wracają do polityki?   >>>   //ziut.neon24.pl/post/133592,kongres-gabinetu-cieni-soros-party

Na "Kongresie Gabinetu Cieni" Europejski Trybunał Sprawiedliwości  reprezentował  "Siwy", jak widzimy, "Cień Marszałka", ... TK  bezpartyjny Prezes, ... a  "Szarą Eminencją"  Kongresu był "Cień Prezydenta", współtwórca PKW z czasów gen. Jaruzelskiego (dobrze nam znanej), ... a zarazem pierwszy szef tej prze-poczciwej instytucji.  -  Ogólnie w Kongresie udział wzięło około 1000 Pań i Dżentelmenów, ... wielu z nich to zapewne członkowie "Klubu Starszych Panów".  

W ramach "Soros Party" udział też wzięły:  Fundacja Batorego(o nazwie której Ojciec Rydzyk mówił, że "jest jak wódka Chopin"), ... oraz "Helsińska Wyrocznia Praw Człowieka",której siedziba znajduje się w Warszawie nad "Najlepszym Klubem dla Prawdziwych Dżentelmenów", obydwie zasilane pieniędzmi 'fialntropa' George'a Sorosa.   

"Helsińska Wyrocznia Praw Człowieka" mieści się nad "NEW ORLEANS" / Najlepszym Klubie dla Prawdziwych Dżentelmenów, w Warszawie,  przy ul. Zgoda 11. 

"Zgoda? / Zgoda buduje"  - Skąd my to znamy?  

 //ziut.neon24.pl/post/132541,helsinska-wyrocznia-praw-czlowieka-soros-przyjaciele 

 

NIESTETY / NIEKTÓRZY NIE DOŻYLI TEGO CHWALEBNEGO MOMENTU

 

 

 

Smoleńsk 10 kwietnia 2010 r.

 

 

(0A)  21.10.2012 r., 

Szef MOSSAD w Mińsku na Białorusi / 50 km od Białegostoku

21.10.2012 StefczykInfo.pl podał: Mossad działa w Mińsku białoruskim, ... a to tylko 50 km od Białegostoku. /  "Sunday Times" przypomniał, że kierując Mossadem zapoczątkował operację selektywnego likwidowania irańskich naukowców i innych przedstawicieli rządu zaangażowanych w irański program rozwoju energii jądrowej." >>   //www.stefczyk.info/wiadomosci/swiat/mossad-dziala-w-minsku-bialoruskim,5699925967    

 
 

 

(0B)  11.11.2012 r. Marsz Niepodległości w Warszawie

(0C) 11.11.2012 r.  PROWOKATORZY NA MARSZU BYLI Z BIAŁEGOSTOKU 


 TVN24.pl / "- Polska jest dzisiaj bezpiecznym państwem i bezpiecznym domem dla swoich obywateli. Ale jak łatwo jest utracić bezpieczeństwo i dobrą reputację, wiedzą mieszkańcy tej ziemi - powiedział Donald Tusk wśród polskich żołnierzy w Kosowie podczas uroczystego apelu z okazji Święta Niepodległości. (...) - My w Polsce szczególnie mocno doświadczyliśmy tego, co znaczy konflikt, co znaczy zagrożenie, może dlatego wiemy tak dobrze, że nie ma większego przekleństwa niż konflikt domowy, niż wojna pomiędzy braćmi. - podkreślił premier zwracając się do polskich funkcjonariuszy." 
 

- Powyższe słowa wypowiedziane przez premiera, padły zanim rozpoczął się Marsz Niepodległości, i zanim policja zaczęła strzelać do maszerujących, i zanim policja zaczęła "pałować" - nawt dzieci.  Marsz Niepodległości zaczął się przynajmniej dwie godziny po słowach Premiera!*  

- Czyżby premier Donald Tusk wiedział, o "konflikcie pomiędzy braćmi", który miał się wydarzyć w Warszawie 11 listopada podczas Marszu niepodległości, a jego słowa odnosiły się do "zajść", które miały mieć miejsce podczas tego marszu? Jeśli tak, to skąd mógł o tym wiedzieć. Jego słowa jednoznacznie "coś sugerują"! Czy premier wiedział o mającej nastpić prowokacji "służb niemundurowych"? 

*Artykuł ze słowami Premiera ukazał się w TVN24.pl  11 listopada 2012 o godzinie 13.04, Marsz Niepodległości w Warszawie ruszył 11 listopada o godzinie 15:00 (około)

 <>

15.11.2012 / Marszałek Sejmu Ewa Kopacz oceniła, że art. 13 konstytucji mógłby być podstawą prawną do delegalizacji Młodzieży Wszechpolskiej. Zastrzegła jednocześnie, że musi o tym zadecydować sąd.

Po niedzielnych zajściach w Warszawie podczas Marszu Niepodległości SLD chce w ciągu dwóch tygodni złożyć wniosek o delegalizację ONR i Młodzieży Wszechpolskiej. Argumentuje, że organizacje te mają charakter faszystowski i łamią konstytucję.

- Powiem szczerze, że jeśli chodzi o artykuł 13 konstytucji - w kwestii Młodzieży Wszechpolskiej - to byłaby pewnie jakaś podstawa prawna. O tym oczywiście muszą zadecydować sądy, gdzie trzeba będzie wystąpić z takim wnioskiem (o delegalizację - red). Kluby SLD i Ruchu Palikota pewnie wspólnie wystąpią do sądu o delegalizację - powiedziała Kopacz, pytaną o tę sprawę na czwartkowej konferencji prasowej w Sejmie.

Według art.13. konstytucji zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy, lub wpływu na politykę państwa, albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa. 

MÓJ KOMENTARZ Z 2012 ROKU

Myślę, że 11 listopada 2012 w Warszawie mogło dojść do, nieudanego, kontrolowanego zamachu na posłów PiS i Jarosława Kaczyńskiego, mającego na celu krwawe stłumienie przez władzę, oraz wykorzystanie zajść do delegalizacji partii Jarasława Kaczyńskiego, oraz jego eliminacji z polskiej sceny politycznej "na zawsze". zamach się nie udał, bo "w marszu" nie uczestniczył J.K.

Myślę, że po stłumieniu "markowanego powstania PiS" i delegalizacji, miało dojść do przedterminowych wyborów (pamiętamy o sondażowych 12% przewagi PO), bez udziału Kaczyńskiego.

Myślę, że prawdopodobnie przygotowany "zamach prewencyjny", mający nie dopuścić do powstania w przyszłości rządu PiS, nie powiódł się, ponieważ Jarosława Kaczyńskiego nie było na "Marszu", był w Krakowie.

Sprawę najlepiej wyjaśniają słowa Stefana Niesiołowskiego.


Fragment artykułu na Onet.pl z 30 września 2012 r. , Cytat:


“- Ucieszyłbym się, gdyby PiS zrobił rewolucję i próbę zamachu stanu, bo to byłby ostateczny koniec Kaczyńskiego i PiS.Panowie, zróbcie rewolucję i szturm na Belweder! A debata ekonomiczna PiS była debatą nad zieloną książeczką płk. Kaddafiego. Niech PiS wywoła kolejne Powstanie Warszawskie - powiedział w pierwszej części rozmowy z Onetem Stefan Niesiołowski.”

WTEDY WŁAŚNIE, ZE ZŁOŚCI NA TO CO WIDZĘ, NAPISAŁEM WIERSZ

"Modlitwa współczesnych Rycerzy"

"Marsz. Marsz. 11 Listopada"

11.11.12

Na Polskę i Naród podnieśli znów rękę, 

kolejne chcieli wyrwać serca.

Wystarczy! Teraz już tylko słowa potrzeba,
by "bratnia" przelała się krew.
To Naród marszczy swe czoło,
niczym Piłsudski ściąga swą brew.

Z Wawelskich Krypt powstaje duch,
powstaje w obronie polskich serc
bestialsko wpierw wyrwanych.
Powstaje duch! Potężną pręży pierś!

Szczęk szabel słychać, pieśń.
"Urodziłem się w Polsce"- słychać słowa.
Łopoczą flagi niczym orle skrzydła.
Bójcie się! 
Nienawiść wasza już nam zbrzydła!

Giń i przepadnij hydro przeklęta!
Naród wie, znów był podstęp i zdrada.
Miecz zetnie siedem łbów przeklętego gada.
Jeszcze raz załopoczą flagi! Będzie defilada!

Do boju ruszą hetmańscy Rycerze!
Odwagi! Jeszcze raz Orzeł rozłoży skrzydła!
Bo Naród zawarł przymierze z Ojczyzną...
Zawarł przymierze "na wolność wiekuistą"!

<>

 

(1) 16.11.2012 r.

Kilka dni po Marszu Niepodległości 2012 Prezydent Bronisław Komorowski odznacza miliardera George'a Sorosa / Wcześniej obywatelstwo polskie uzyskał szef MOSSAD-u

 

 

(2) 23.06.2012 r.

Szef MOSSAD-u polskim obywatelem

 

 

(3) 26.11.2015 r.

Powołany w 2010 r. na TK Prezes Rzepliński

 

 

(4) Katastrofa w Smoleńsku – Trop Izraelski  (5) Kaczyński / MOSSAD 

  

 

(4) 17.03.2016 r. Zmarł Mair Dagan +71 , były szef MOSSAD-u

 

Zmarł wybitny Polak, ... były szef MOSSAD-u: Mamy Prawo Wiedzieć", i ...  NIKT (!) nas o tym nie powiadomił! / To będzie absolutna "REWELACJA", jak to u Ziuta czasem się zdarza.

 

<>

O CO W TYM WSZYSTKIM CHODZI ??

Szczeguły w Części (2) "Mamy Prawo Wiedzieć"

NOTKA OBEJMUJE WIEDZĘ Z KILKU LAT

(DLATEGO SEDNO MUSZĘ PRZENIEŚĆ / ZROBIŁ SIĘ Z TEGO MOLOCH!) 

 Kolejny wpis będzie można dodać 05.09.2016 po 06:33

---------------------------------------------------------

MATERIAŁY ŹRÓDŁOWE:

----------------------------------------------------------

 

(0A) //www.polskieradio.pl/75/921/Artykul/708512,Minsk-zaroil-sie-od-agentow-Mossadu

(0B) //wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/mocne-slowa-rzecznika-policji-te-zarzuty-sa-absurdalne/d2bcc

(0C)

(1)  //wpolityce.pl/polityka/144606-order-dla-sorosa-czy-obecny-prezydent-nie-splaca-kolejnego-dlugu-wdziecznosci-wobec-swojego-zaplecza-politycznego-i-to-tego-najstarszego

(2) //www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/632127,Szef-Mossadu-zostal-polskim-obywatelem

(3) //wpolityce.pl/polityka/273190-rzeplinski-tk-nie-cofnalby-sie-przed-delegalizacja-partii-ktorej-cele-bylyby-skierowane-na-obalenie-metodami-niedemokratycznymi-ustroju-polski

(4)  //innywariant.weebly.com/blog/katastrofa-w-smolesku-trop-izraelski

(5) https://www.youtube.com/watch?v=cpfoHAznauo

(6)  //www.nytimes.com/2016/03/18/world/middleeast/meir-dagan-former-mossad-director-dies-at-71.html?_r=0

(7)  Dagan //www.jpost.com/Opinion/Saying-goodbye-to-Meir-Dagan-449015

(8)  Dagan //forward.com/opinion/336380/how-meir-dagan-israels-legendary-spymaster-became-bibis-worst-nightmare/

(9) MYT  https://www.youtube.com/watch?v=3FY23NLWykg

(10) MYTPL 1  https://www.youtube.com/watch?v=30XhFPKaUyc

(11) MYTPL 2  https://www.youtube.com/watch?v=izumQ6EUe5E

(11) MYTGE  https://www.youtube.com/watch?v=ih9NpA9Wno0

(12) MYTUK  https://www.youtube.com/watch?v=b4_XrikfaTM

(13) MYTPL 3  https://www.youtube.com/watch?v=P8jo3B-Iq4U

KOMENTARZE

 • Demonstracja OBURZONYCH w czasie Kongresu Sędziów Polskich w Warszawie
  >> https://www.youtube.com/watch?v=u29cn2O-tKk
  .
  http://m.neon24.pl/e6d4347d18e0419e2b3143f477207955,0,0.jpg
 • „Politycy, mafia, czy grupa kolesi”
  Czy polscy sędziowie panicznie boją się utraty wpływów i niekwestionowanej władzy, której nie aprobuje społeczeństwo polskie?

  >> http://www.glosgminny.pl/kongres-sedziow-polskich-politycy-mafia-grupa-kolesi-ci-krola-sie-boja-tancza-hymnu-unii-europejskiej/
  .
  http://m.neon24.pl/9ba5caec0710999f27546226cc65b3ed,0,0.jpg
  .

  O CO W TYM WSZYSTKIM CHODZI?
  >> https://www.youtube.com/watch?v=CZWlDYUQANE

  Jak donosi portal Fronda fundusz Georga Sorosa rozważa zapłatę zaległych alimentów w pełnej kwocie wraz z odsetkami od dnia ich wymagalności na rzecz byłej żony Mateusza Kijowskiego i jego dzieci.


  Zapłata ma nastąpić za pośrednictwem polskiej ekspozytury Sorosa – Fundacji Batorego. Mateusz Kijowski namaszczony przez Sorosa na następcę Adama Michnika podobno miał tak skomentować ten fakt na wewnętrznej telekonferencji w Hotelu Bristol: „Zaplata niech nastąpi ze środków, które szły na Agorę”.

  Długi Kijowskiego są niczym wobec długu „którego narobił Michnik”. „Agora, nasz ostatni bunkier w Polsce, przechodzi w ręce PZU PiS! Czeka nas zatem długa walka” – zakończył podobno Soros.

  >> http://www.glosgminny.pl/kto-splaci-alimenty-mateusza-kijowskiego-szefa-kod-u/
  .
 • Do stowarzyszenia "STOWARZYSZENIA 61 / MAM PRAWO WIEDZIEĆ" Róży Rzeplińskiej
  córki prezesa Trybunału Konstytucyjnego, od lat płyną pieniądze George’a Sorosa. >>> https://www.facebook.com/781146112008459/videos/vb.781146112008459/969397866516615/?type=2&theater
 • Bronisław Komorowski - Zgoda buduje!
  .
  >>> https://www.youtube.com/watch?v=pV7cfG45DQY
  .
  http://m.neon24.pl/10602ad236eb631f5d5fff5038c6f818,0,0.jpg
  .
  NIESTETY / NIEKTÓRZY NIE DOŻYLI TEGO CHWALEBNEGO MOMENTU

  >>> https://www.youtube.com/watch?v=qEDYqzwIjCA
  .
  http://m.neon24.pl/dbfb4a939892cce68006da1f8aeacf01,0,0.jpg
  .
  USTALAM NOWY OFICJALNY CZAS KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ
  >>> http://ziut.neon24.pl/post/133572,ustalam-nowy-oficjalny-czas-katastrofy-smolenskiej
  .
  El presidente de Polonia y 96 personas más mueren al estrellarse un avión >>> https://www.youtube.com/watch?v=qKVieKRgteQ
  .
  Jak MSZ >>> https://www.youtube.com/watch?v=TeA6XBfEJ7E
  10.04.10 >>> https://www.youtube.com/watch?v=98uavqFctS8
  10.04 /2 >>> https://www.youtube.com/watch?v=HsYGFNjc_CE
  G. Braun >>> https://www.youtube.com/watch?v=00IOKDC2pDw
  10.04.10 >>> https://www.youtube.com/watch?v=NXL9PQ0ddJ8
  Symul.#1>>> https://www.youtube.com/watch?v=OHtxfJL3drg
  TVN24.pl >>> https://www.youtube.com/watch?v=DDGwFArKhbU
  ŻYJĄ ??? >>> https://www.youtube.com/watch?v=PGMoPCzFucM
  RadioZET>>> https://www.youtube.com/watch?v=aJpe_g4rtPQ
  STRZAŁY>>> https://www.youtube.com/watch?v=ZMR2D6fkpTc
  TUŻ PO! >>> https://www.youtube.com/watch?v=N0r8sIj-h1Q
  REKO#2 >>> https://www.youtube.com/watch?v=tB9JcBlI6VQ
  .
  http://m.neon24.pl/2a817960d40d6c07a7cfabb338e74dc4,0,0.jpg
 • Przyjechał prezydent RP do szefa Mossadu
  ... a rabin Schudrich chwali bajkopisarza Grossa - SM
  .
  >>> https://www.youtube.com/watch?v=cpfoHAznauo
  .
  http://m.neon24.pl/d06e3a1189db432596f5ad064a31b2dd,0,0.jpg
 • @Ziut 22:06:53
  http://kacpro.salon24.pl/463347,z-ktorej-strony-gen-petelicki-ma-dziure-w-glowie-z-prawa-czy
 • @Ziut 01:42:05
  zmiana kulturowa, napędzana przez projekty lewicy obyczajowej, poza szeroką gamą możliwości tworzy nowe obszary zagubienia i wykluczenia. Że to wyparcie lewicy socjalnej (troszczącej się o najuboższych) przez lewicę obyczajową (troszczącą się o „poszerzanie wolności” żyjących w dostatku) wytworzyło paliwo dla populizmów. Chronią przed naporem chaosu

  Przy tej samej okazji Juncker zauważył: „Granice są najgorszym wynalazkiem, jaki kiedykolwiek zrobili politycy”. To bardzo ahistoryczna uwaga. Bez granic nigdy nie nastąpiłaby kumulacja materialnego dorobku ludzkości — najeźdźcy zabieraliby owoce pracowitym i oszczędnym. Jedną z takich granic — chroniących ludzkość przed rozpraszaniem dorobku pokoleń — jest prawo własności. Politycy, którzy zachęcają do znoszenia granic i zarazem chcą, byśmy poważnie traktowali ich słowa, niech zaczną od rozdania swoich majątków potrzebującym. http://wpolityce.pl/polityka/307176-cofka-rozumu-zmiana-kulturowa-napedzana-przez-projekty-lewicy-obyczajowej-tworzy-nowe-obszary-zagubienia-i-wykluczenia
 • @Ziut 01:48:17
  http://m.neon24.pl/d068b13a60068aa67f84136902e5e8df,0,0.jpg
 • @Ziut
  Wirus Zika w Zielonej Górze! Amerykanie zarazili polskich żołnierzy.
  http://piekarskisos.salon24.pl/726761,wirus-zika-w-zielonej-gorze-amerykanie-zarazili-polskich-zolnierzy Wirus Zika w Zielonej Górze! Amerykanie zarazili polskich żołnierzy....Żołnierze z 3. Amerykańskiej Dywizji Piechoty oraz z 10. Brygady Kawalerii Pancernej ćwiczyli na poligonie w Żaganiu. Stuosobowa grupa bojowa miała do dyspozycji czołgi Abrams, transportery Bradley oraz bojowe wozy piechoty.

  W Żaganiu amerykanie najpierw szkolili się według własnego programu. W dzień i w nocy prowadzili strzelania z broni indywidualnej i pokładowej oraz z armat czołgów Abrams. W tej fazie ćwiczyły głównie podstawowe komórki pododdziału – załogi, sekcje, obsługi.

  Amerykanie zgrywali plutony oraz trenowali ich współdziałanie w ramach całej kompanii. I właśnie na tym etapie z amerykańskimi wojskowymi zaczęli ćwiczyć Polacy. A konkretnie pluton zmechanizowany z 10. Brygady Kawalerii Pancernej, dysponujący pięcioma bojowymi wozami piechoty. To pluton, który razem z całym batalionem zmechanizowanym 10. Brygady od stycznia 2017 roku wejdzie w skład Sił Zadaniowych Bardzo Wysokiej Gotowości NATO.

  - To były zajęcia sprawdzające możliwości prowadzenia działań taktycznych - mówi kpt. Tomasz Speina, oficer łącznikowy pomiędzy dowództwem amerykańskim i polskim dowództwem 10. Brygady.

  - Ale podczas manewrów nie obeszło się bez incydentów. Kpt. Colin Baggs dowódca amerykańskiego pododdziału z 3. Amerykańskiej Dywizji Piechoty i st. sierż. Mark Martin trafili do szpitala polowego. Odbyło się to w wyniku infekcji wirusowej i gorączki. Wszystkie objawy i rozwój choroby wskazują na możliwość zarażenia wirusem Zika - wyjaśnia kpt. Speina.

  Obaj żołnierze zostali ewakuowani do Wojewódzkiego Szpitala Klinicznego im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze. Prezes Wojewódzkiego Szpitala Stanisław Łobacz odmówił komentarza w tej sprawie z powody klauzuli tajności. Ale dodał, że do jednostki wyjechała ekipa epidemiologów, informacja w związku z przypadkami zachorowań żołnierzy wirusem Zika jest konfidencjalną.

  Z tego powodu w szpitalu znajdują się funkcjonariusze Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

  Według nieoficjalnych informacji wczoraj do szpitala w Zielonej Górze trafili kolejnych pięciu polskich żołnierzy którzy też mają objawy zakażenia wirusem Zika.

  W sierpniu amerykańskie władze poinformowały, że 39 żołnierzy i członkowie ich rodzin zarazili się wirusem Zika podczas służby poza granicami USA. Pentagon rozpoczął rejestrację zakażonych.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

ULUBIENI AUTORZY