Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
698 postów 4608 komentarzy

"Orzeł" - Pismo sympatyków Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

"Mamy Obowiązek Wiedzieć": KOMENTARZ do "Izraelskiego tropu"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jabłonowski: "Kto przejmie wodę, ten przejmie władzę / Niezwykli Polacy pokonali chciwy koncern" - MY WSZYSCY MAMY SZANSĘ STAĆ SIĘ "NIEZWYKŁYMI POLAKAMI", ... bo już wiadomo, o co toczy się ta gra.

NINIEJSZA NOTKA JEST  KOMENTARZEM DO

"Mamy Prawo Wiedzieć" (2): Izraelski trop, ... o to chodzi? >>

//ziut.neon24.pl/post/133605,mamy-prawo-wiedziec-2-izraelski-trop-o-to-chodzi

 *** W związku z powyższym proponuję otworzyć wymienioną notkę w nowym oknie Twojej przeglądarki w celu porównania komentarza z faktami zawartymi w tamtej notce  /  Przed "analizą" polecam wysłuchanie YouTube z Jabłonowskim. / Linki w komentarzach.

Młodzi Polacy, to co się teraz dzieje, to jest bardzo newralgiczny moment. Słyszeliście penie o umowie z Amerykanami, która ma taki skrót: TTIP, mówi się "TiTiAjPi". / ... /  Powiem Wam o co chodzi. O to chodzi, że stracimy Państwo, ponieważ koncerny amerykańskie, które mają budżety większe niż budżet naszego Państwa, naszej Polski, prawniczą siecią nas tak omotają, że staniemy się ekonomicznymi niewolnikami Stanów Zjednoczonych. Po to jest ta umowa. Zabiorą nam wszystko, ...

RynekInfrastruktury.pl / 09.04.2013: Po tym jak o sprzedaży swoich udziałów w koncesjach na terenie Polski poinformował kanadyjski Talisman, informację o wycofaniu się z naszego kraju przekazał kolejny potentat - Marathon Oil.

>> Jak informuje „pb.pl”,
>>  w związku ze zobowiązaniami koncesyjnymi
>> oraz troską o środowiskonaturalne
>> Marathon Oil,
>>  działalność w Polsce zakończy w przyszłym roku.


Każda firma ma przyjęty swój biznesplan i go realizuje i zgodnie z nim działa. To, że z Polski wychodzi Exxon Mobil nie zmienia obrazu polskiego przemysłu wydobywczego.   >>> //www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/marathon-oil-wycofuje-sie-z-polski--18299.html

LINK DO FOLDERU W KOMENTARZACH 

Halliburton – drugie pod względem wielkości przedsiębiorstwo na świecie[ zajmujące się usługami związanymi z obsługą pól naftowych z oddziałami w ponad 70 krajach. Posiada setki spółek zależnych, oddziałów, pododdziałów i marek, w których zatrudnia około 70 000 osób. Firma posiada dwie główne siedziby znajdujące się w Houston i Dubaju, w którym urzęduje prezes i dyrektor generalny David Lesar.

Głównym segmentem biznesowym Halliburtona jest Energy Services Group (ESG). ESG zapewnia wsparcie techniczne produktów oraz usług eksploatacji i produkcji ropy naftowej i gazu ziemnego. Była spółka zależna, Kellogg Brown & Root (KBR) jest głównym przedsiębiorstwem budowy rafinerii, pól naftowych, rurociągów i zakładów chemicznych. Halliburton ogłosił 5 kwietnia 2007 r., że zrywa współpracę z KBR, która była częścią przedsiębiorstwa przez 44 lata.

Rządzący Polską od 2004 roku a więc rządy Belki, Marcinkiewicza – Kaczyńskiego oraz Tuska, wydały do końca 2013 roku 107 koncesji na wydobywanie gazu łupkowego w Polsce.  /... / 

Najwięcej koncesji na wydobywanie gazu łupkowego w Polsce posiada spółka zarejestrowana w Irlandii o nazwie San Leon, która może posiadać nawet 50 koncesji, a więc blisko 50% wszystkich wydanych koncesji na wydobywanie gazu łupkowego w Polsce.  Głównym akcjonariuszem spółki San Leon jest węgierski Żyd George Soros

... sponsor fundacji Batorego, spekulant walutowy, sponsor razem z niemieckim rządem skrajnie lewackiego instytutu społeczeństwa otwartego.

Soros, za pośrednictwem swoich spółek, odkupił udziały w koncesjach od kanadyjskiego  Telismana (nie wiadomo ile) – obecnie negocjuje odkupienie 11 udziałów koncesji od amerykańskiego koncernu Marathon.   / ... /   Soros może mieć w 50 % kontrolę nad naszymi koncesjami, które pozwalają szukać gazu łupkowego oraz eksploatować go.

Byłoby to możliwe pod warunkiem rządów kierujących się narodowym interesem, ale nic nie wskazuje na to, że się to zmieni. / Zygmunt Wrzodak  / Myśl Polska, nr 45-46 (9-16.11.2014)  >>  //mysl-polska.pl/node/261

  

 

KOMENTARZ W OPRACOWANIU

Komentują, zacznę może od skomentowania słów płk. Jabłonowskiego. / Nie mając wiedzy technicznej na temat "szczelinowania" gazu łupkowego uważam, że zarówno jeśli chodzi o kontekst techniczno-środowiskowy, a zwłaszcza polityczny, "opowieść" płk. Jabłonowskiego jest bardzo bliska prawdzie, i tak na nią trzeba reagować. - Strzeżonego Pan Bóg strzeże, przezorności nigdy nie za wiele.

Osobiście uważam, że jesteśmy celem wojny hybrydowej, mającej na celu przejęcie NASZYCH ZASOBÓW NATURALNYCH i TERYTORIUM, drogą wyglądającą na pokojową. To co się dzieje, nie jest ani drogą pokojową, ani demokratyczną. Zamach w Smoleńsku jest na to jednym z dowodów. Niżej przedstawiam dwa linki do notek na ten temat:

1. //ziut.neon24.pl/post/130640,sienkiewicz-w-rozmowie-zdradzil-motyw-zamachu-w-smolensku

2. //ziut.neon24.pl/post/130497,sensacja-to-jest-warte-wiecej-niz-legendarny-zloty-pociag

Najlepiej czytać mnie więc od ostatniej strony, bo tam właśnie jest dużo ciekawych notek.  /  W 2012 roku, gdy odnaleziono trotyl na szczątkach tupolewa, jeden z użytkowników Salon24.pl zadał mi pytanie, na które odpowiedziałem tak:

Odpowiedź dla @ HOMOSOWIETICUS

 

A kto może być tym zamachowcem? Proszę o politycznie (korzyści polityczne) uzasadnioną odpowiedź z punktu widzenia Rządu, Rosjan, i innych sił mających możliwości dokonania zamachu.  HOMOSOVIETICUS |24.10.2012 20:36

 

Moim zdaniem zamachowiec jest zbiorowy, mogły to być, lub są to służby:

 

 • Niemiec

 • Izraela

 • Rosji**

 • służby PRL / III RP

 • Uwaga: w sam zamach Putin mógł nie być zaangażowany. W "krycie" oczywiście tak. Miało to mu "ochronić szansę" na prezydenturę w Rosji

Dyplomacja USA pomogła nieświadomie* poprzez "RESET" z Rosją. Polska stała się przez to "ziemią niczyją", co skrzętnie wykorzystać chcą Rosjanie, i w czym przeszkadzają im Niemcy. Klasyczna powtórka 1939 r. /* ONI TO ZAPLANOWALI, WIĘC WSZYSTKO BYŁO ROBIONE ŚWIADOMIE! (05.09.2016)

 • Cel główny zamachu: >>> Umożliwienie powstania "Cesarstwa Euroazji" ***, czyli połączonych politycznie Niemiec i Rosji, z Polską pośrodku, czyli projekt, który nigdy nie znalazłby poparcia Prezydenta Polski, śp. prof. Lecha Kaczyńskiego. Do jego urzeczywistnienia potrzebna by była zgoda Polski i Rosji, lub inaczej, wyeliminowanie przeciwników w tych krajach, czyli Lecha Kaczyńskiego w Polsce (fizyczne), i Putina w Rosji, polityczne, uniemożliwiając mu wygraną w wyborach na prezydenta Rosji. / *** (05.09.2016) / OŚ BERLIN-WARSZAWA-MOSKWA (05.09.2016 R.). NIE WIADOMO TYLKO POD CZYIM PROTEKTORATEM

Czy Putin wygrałby wybory prezydenckie , gdyby przed wyborami ogłoszono, że Smoleńsk to zamach? Nie. Bo winny mógł być tylko jeden - Putin. 

Zamach mógł być fizycznym usunięciem przeszkody (Kaczyński) i politycznym Putina. W wyborach prezydenta Rosji Niemcy faworyzowały Miedwiediewa, a ten popiera integrację z UE, czemu sprzeciwia się Putin.

Można powiedzieć, że sytuacja w Europie 19 września 20009 r. poprzez "reset" Obamy z Rosją cofnęła Europę politycznie o 70 lat wstecz i była jakby "wycofaniem się Ameryki" w udziale w II Wojnie Światowej. Na placu boju zostały Niemcy i Rosja. Gdyby USA nie przystąpiły do wojny w Europie, powstałoby właśnie "Cesarstwo Euroazji". Nie wiadomo jest kto byłby cesarzem (Niemcy czy Rosja), ale zwycięstwo w wojnie któregokolwiek z tych państw, skutkowałoby postaniem najsilniejszego państwa świata, właśnie "Cesarstwa Euroazji". Dlatego USA musiało interweniować. Rok 2009 i "wycofanie się Obamy"***  z Europy otwarło innym drogę do hegemonii nad światem. /*** On się nigdy nie wycofał, USA zleciły zadanie kontrolowania Europy żydo-syjonistom.

**  //kacpro.salon24.pl/460662,odpowiedz-dla-homosowieticus-czyli-swiete-cesarstwo-ue

Aby uzystkać dostęp do notli trzeba wejść na Salon24.pl i w prawym dolnym rogu wyłączyć filtr.

Do dzisiaj moje stanowisko w tej sprawie nie uległo zmianie, wręcz przeciwnie, jest coraz więcej potwierdzeń, że jest tak jak wtedy napisałem. CDN

--------------------------------------------------------------------------------

 * Na początek muszę wyjaśnić, że ta notka powstaje "NA ŻYWO", ... i właśnie jesteś świadkiem jej tworzenia. / W związku z tym da się zauważyć czasem niezrozumiałe zmiany, uzupełnienia, i "mixowanie", za co przepraszam. -  TROCHĘ POTRWA ZANIM SKOŃCZĘ. :D

 
 
Former Mossad chief to head Gulliver Energy

22/03/2011, 16:06: Meir Dagan will be chairman of the gas exploration company, which has completed seismic surveys of the Gulliver and Orly offshore licenses.

 

* Meir Dagan, były szef MOSSAD-u 23.03.2011 r. został szefem izraelskiej firmy "GULLIWER ENERGY", wcześniej, bo już 14 lutego 2011 r. Quantum Found Gorge'a Sorosa zainwestowało pieniądze w izraelski przemysł poszukiwania ropy i gazu.  / W  zarządzie firmy kierowanej przez byłego szefa MOSSAD-U Meira Dagana zasiadł były Minister Pracy w rządzie Izraela, i Ziv Ziv, do 2009 roku CEO izraelskiego Banku Hippoalim, najlepiej zarabiający menadżer w Izraelu.  - Ale co najciekawsze GULIVER ENERGY nie jest chyba firmą specjalnie dochodową.  /  Podejrzewam, że to może być "wydmuszka", której zadaniem będzie przejmowanie polskiego gazu łupkowego.   -   TU UWAGA  /  Dagan otrzymał polskie obywatelstwo w 2012 r., ... a Soros jest chyba "najbliższym przyjacielem" byłego pRezydenta Bronisława Komorowskiego.

 

 

George Soros invests in Israeli energy exploration

//www.globes.co.il/en/article-1000632246

14.02.2011: Private investment fund Quantum Partners LP invested in Adira Energy Ltd.

 

 

 

 

---------------------------------------------------------
MATERIAŁY ŹRÓDŁOWE:
----------------------------------------------------------

(0A)  //www.polskieradio.pl/75/921/Artykul/708512,Minsk-zaroil-sie-od-agentow-Mossadu
(0B)  //wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/mocne-slowa-rzecznika-policji-te-zarzuty-sa-absurdalne/d2bcc
(0C)
(1)  //wpolityce.pl/polityka/144606-order-dla-sorosa-czy-obecny-prezydent-nie-splaca-kolejnego-dlugu-wdziecznosci-wobec-swojego-zaplecza-politycznego-i-to-tego-najstarszego
(2)  //www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/632127,Szef-Mossadu-zostal-polskim-obywatelem
(3)  //wpolityce.pl/polityka/273190-rzeplinski-tk-nie-cofnalby-sie-przed-delegalizacja-partii-ktorej-cele-bylyby-skierowane-na-obalenie-metodami-niedemokratycznymi-ustroju-polski
(4)  //innywariant.weebly.com/blog/katastrofa-w-smolesku-trop-izraelski
(5)  https://www.youtube.com/watch?v=cpfoHAznauo
(6)  //www.nytimes.com/2016/03/18/world/middleeast/meir-dagan-former-mossad-director-dies-at-71.html?_r=0
(7)  Dagan//www.jpost.com/Opinion/Saying-goodbye-to-Meir-Dagan-449015
(8)  Dagan//forward.com/opinion/336380/how-meir-dagan-israels-legendary-spymaster-became-bibis-worst-nightmare/
(9)  MYT https://www.youtube.com/watch?v=3FY23NLWykg
(10)  MYTPL 1 https://www.youtube.com/watch?v=30XhFPKaUyc
(11)  MYTPL 2  https://www.youtube.com/watch?v=izumQ6EUe5E
(11)  MYTGE https://www.youtube.com/watch?v=ih9NpA9Wno0
(12)  MYTUK  https://www.youtube.com/watch?v=b4_XrikfaTM
(13)  MYTPL 3  https://www.youtube.com/watch?v=P8jo3B-Iq4U

     

KOMENTARZE

 • "MAMY OBOWIĄZEK WIEDZIEĆ"
  .
  http://m.neon24.pl/6260eac19acc17bc421aebbc4859052b,0,0.jpg
  .
  .
  Jabłonowski: "Niezwykli Polacy pokonali chciwy koncern"
  >>> https://www.youtube.com/watch?v=K0PolVoVerM
  .
  Jabłonowski: "Kto przejmie wodę, ten przejmie władzę"
  >>> https://www.youtube.com/watch?v=6P2-i8LKWo8
  .
  "Mamy Prawo Wiedzieć" (2): Izraelski trop, ... o to chodzi?
  >> http://ziut.neon24.pl/post/133605,mamy-prawo-wiedziec-2-izraelski-trop-o-to-chodzi
  .
  "Kongres Gabinetu Cieni & Soros Party"
  >> http://ziut.neon24.pl/post/133592,kongres-gabinetu-cieni-soros-party
  .
  >> http://ziut.neon24.pl/post/133592,kongres-gabinetu-cieni-soros-party
  .
  .
  RynekInfrastruktury.pl

  09.04.2013: Po tym jak o sprzedaży swoich udziałów w koncesjach na terenie Polski poinformował kanadyjski Talisman, informację o wycofaniu się z naszego kraju przekazał kolejny potentat - Marathon Oil.

  >> Jak informuje „pb.pl”,
  >> w związku ze zobowiązaniami koncesyjnymi
  >> oraz troską o środowisko naturalne
  >> Marathon Oil,
  >> działalność w Polsce zakończy w przyszłym roku.

  Przypomnijmy, że niedawno Talisman Energy Poland poinformował o przejęciu przez San Leon polskich aktywów spółki i koncesji na poszukiwanie gazu w basenie Morza Bałtyckiego. San Leon ma przejąć 100 proc. udziałów w koncesjach Gdańsk W i Braniewo S oraz zwiększy do 50 proc. udział w koncesji Szczawno. Przejmowane poza koncesjami aktywa są warte ok. 10 mln dol.

  Marcin Zięba, dyrektor generalny Organizacji Polskiego Przemysłu Poszukiwawczo-Wydobywczego zaznaczając, że wycofanie się Exxon Mobil z Polski nie zmienia niczego w planach innych firm poszukujących w Polsce gazu łupkowego.

  - Każda firma ma przyjęty swój biznesplan i go realizuje i zgodnie z nim działa. To, że z Polski wychodzi ExxonMobil nie zmienia obrazu polskiego przemysłu wydobywczego.
  .
  >>> http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/marathon-oil-wycofuje-sie-z-polski--18299.html
 • RALEM ENERGY /
  Realm Energy International Corporation is a Canadian domiciled global energy company focused on driving the exploration and development of major shale plays throughout Europe and emerging countries. >>> http://realmenergy.ca/index.html
  .
  http://m.neon24.pl/49c77729c8a64d5365faf62679399ad4,0,0.jpg
  .
  FOLDER > http://realmenergy.ca/assets/pdf/REALM-Presentation_081910.pdf
  .
  http://m.neon24.pl/78a3002174acf9d32995bb1886ed2ba0,0,0.jpg
 • Halliburton
  >>> https://pl.wikipedia.org/wiki/Halliburton

  Halliburton – drugie pod względem wielkości przedsiębiorstwo na świecie[ zajmujące się usługami związanymi z obsługą pól naftowych z oddziałami w ponad 70 krajach. Posiada setki spółek zależnych, oddziałów, pododdziałów i marek, w których zatrudnia około 70 000 osób. Firma posiada dwie główne siedziby znajdujące się w Houston i Dubaju, w którym urzęduje prezes i dyrektor generalny David Lesar.

  Głównym segmentem biznesowym Halliburtona jest Energy Services Group (ESG). ESG zapewnia wsparcie techniczne produktów oraz usług eksploatacji i produkcji ropy naftowej i gazu ziemnego. Była spółka zależna, Kellogg Brown & Root (KBR) jest głównym przedsiębiorstwem budowy rafinerii, pól naftowych, rurociągów i zakładów chemicznych. Halliburton ogłosił 5 kwietnia 2007 r., że zrywa współpracę z KBR, która była częścią przedsiębiorstwa przez 44 lata.
 • @Ziut 21:30:30
  Polecam.Pozdrawiam. http://www.wz.uw.edu.pl/pracownicyFiles/id12031-11s.Stockman_Wojna.pdf
 • @Repsol 21:39:41
  Dobre, .. dzięki.
 • @Ziut 22:05:08
  Tu jest coś lepszego .Ave. https://historycznyambasador.com/2016/01/10/milton-friedman-poczatek-korporacjonizmu/
 • @Ziut
  Dobrej nocy . http://wsercupolska.org/wsp1/index.php/warto-przeczyta/7793-7793
 • Piątka*
  Bez wody nie ma życia.
 • @lorenco 23:45:28
  NESTLE chce z wody zrobić towar, czyli się na tej wodzie uwłaszczyć. Było gdzieś YT z tym
 • @Ziut 00:08:37
  https://www.youtube.com/watch?v=3NzBK07kFTM
 • @Moher 08:30:34
  https://youtu.be/Lz9Nlbuncxg
 • .
  https://youtu.be/qj6ZXOv5tHA
 • .
  https://i.ytimg.com/vi/3NzBK07kFTM/hqdefault.jpg?custom=true&w=336&h=188&stc=true&jpg444=true&jpgq=90&sp=68&sigh=nK1OiQx1jxdxQxgvPXRDL3n4wsg
 • Pranie mózgów. Globalne ocipienie (ludzi), czyli jak wypłukać złoto z powietrza. -Zasyp swoją studnię!
  https://youtu.be/XQX71ZjWSfg
 • Zbieranie deszczówki z własnego dachu miejscami staje się aktem kryminalnym, miejscami, jak np. w Boliwii trzeba za to płacić.
  Od niedawna korporacje i rządy zaczynają uważac deszcz, powietrze i promienie słoneczne za ich intelektualną własność. Gary z Oregonu o tym nie wiedział i bez zezwolenia rządowego zbierał wodę deszczową ze swojej posiadłości. Jako złodziej rządowego mienia został uznany za kryminalistę, skazany na 30 dni więzienia i grzywnę ponad 1500 dolarów. -Na razie jeszcze nie musi płacić za powietrze, które używa, oddychając i za ogrzewanie i światło dostarczane mu przez promienie słoneczne, które także należą do rządu. -Zobaczcie opisujące tą sprawę video; https://youtu.be/qarEg-X0WnQ
 • -Tu o Florydzie, gdzie uniezależnienie się od systemu jest uznane za nielegalne;
  https://youtu.be/gso04tG8zZo
 • -Kto ma takie przebicie w zyskach?
  Trzy dolary 71 centów za milion litrów wody, którą po zapakowaniu w plastkowe butelki sprzedaje się idiotom za dwa miliony dolarów/ -To się nazywa business!. Zwróccie uwagę, że jedną z głównych ofert jest butelka z naklejką "POLISH SPRING", czyli POLSKIE ŻRÓDŁO! https://youtu.be/qj6ZXOv5tHA

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

ULUBIENI AUTORZY