Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
611 postów 4211 komentarzy

Ruch dla Rzeczypospolitej RdR2018.WordPress.com

Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej - ----- 11 LISTOPADA STRACIMY NIEPODLEGŁOŚĆ! ----- ---- Przyszedł czas na "Wielki Ruch Listopadowy" / Wygrajmy MYŚLĄC Wspólnie ---- Ziut.NEon24.pl/post/133700,Zamiast-Flagi-Ruch-Listopadowy-Bialo-Czerwona-Kartka

Powiem uczciwie "Dudy mi grały", ale ...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czas już chyba przestać patrzeć na Prezydenta Dudę, jak na "Matkę Boską w klapie Bolka". / Polityka to nie zabawa salonowa, ... jak mawia prof. Wolniewicz, - Jedyna nadzieja w Marszu Niepodległości 11 Listopada.

Jak tam Polacy nie upomną się o swoje, to za przeproszeniem, "P*S da", albo nie.

Dostałem maila z Kancelarii Prezydenta

Pan Józef Pisucki
Szanowny Panie
 
Potwierdzamy wpływ Pana bardzo licznej korespondencji nadesłanej w okresie sierpień-październik 2016 roku na prezydencką skrzynkę poczty elektronicznej a przekazanej do Biura Dialogu i Inicjatyw Obywatelskich Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w celu udzielenia odpowiedzi.
 
Odnosząc się do podnoszonych kwestii pragniemy wyjaśnić, że zgodnie z art.129 ust.1 Konstytucji ważność wyboru Prezydenta RP stwierdza Sąd Najwyższy (ust.1), a wyborcy przysługuje prawo zgłoszenia do Sądu Najwyższego protestu przeciwko ważności wyboru Prezydenta Rzeczypospolitej na zasadach określonych w ustawie (ust.2). Podkreślić należy, że Konstytucja w art. 129 ust. 2 powierza ustawodawcy określenie zasad zgłaszania protestu przeciwko ważności wyboru. Materię tę regulowała ustawa z dnia 27 września 1990 r. o wyborze Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
 
Przepis art.72 ustawy z dnia 27 września 1990 r. o wyborze Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiejstanowił, że przeciwko wyborowi Prezydenta RP może być wniesiony protest z powodu naruszenia przepisów ustawy albo z powodu dopuszczenia się przestępstwa przeciwko wyborom, jeżeli to naruszenie lub przestępstwo miało wpływ na wynik wyborów (ust.1), Protest przeciwko wyborowi Prezydenta RP mógł wnieść wyborca, który w dniu wyborów był umieszczony w spisie wyborców w jednym z obwodów głosowania (ust.2), Prawo wniesienia protestu przysługiwało również podmiotom zgłaszającym kandydatów oraz komisjom wyborczym (ust.3). Zgodnie z art.76 Sąd Najwyższy w składzie całej Izby Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych na podstawie sprawozdania z wyborów przedstawionego przez Państwową Komisję Wyborczą oraz po rozpoznaniu protestów rozstrzygał o ważności wyboru Prezydenta Rzeczypospolitej (ust. 1). Rozstrzygnięcie, o którym mowa w ust. 1, Sąd Najwyższy podejmował w formie uchwały nie później niż w 30 dniu po podaniu wyników wyborów do wiadomości publicznej przez Państwową Komisję Wyborczą na posiedzeniu z udziałem Prokuratora Generalnego i przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej. Uchwałę Sądu Najwyższego przedstawiano niezwłocznie Marszałkowi Sejmu, a także przesyłano Państwowej Komisji Wyborczej oraz ogłaszano w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej (ust.3).
 
Powyższa regulacja ustawowa była wówczas obowiązująca dla wyborów na urząd Prezydenta RP. Obecnie kwestie te reguluje ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. Kodeks wyborczy.
 
Pragniemy także wskazać, że do weryfikacji stawianych zarzutów w trybie prawnokarnym właściwe są organy posiadające uprawnienia w tym zakresie, tj. prokuratura. Prezydent RP nie nadzoruje organów prokuratury ani nie ingeruje w podejmowane przez nie działania, jak i nie wpływa na wydawane przez nie decyzje.
 
Jak Panu wiadomo naczelnym organem prokuratury jest Prokurator Generalny (ul. Rakowiecka 26/30, 02-528 Warszawa), do którego jak wynika z treści korespondencji zwracał się Pan w opisywanej sprawie.
 
Z poważaniem
 
Małgorzata Rozpondek
Specjalista
Biuro Dialogu i Inicjatyw Obywatelskich
Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
ul. Wiejska 10, 00-902 Warszawa
 
 

Czy Żydzi odpuszczą sobie Chanukową Wigilię w polskim Sejmie?

A to moja odpowiedź:

Małgorzata Rozpondek
Specjalista
Biuro Dialogu i Inicjatyw Obywatelskich
Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
 
Szanowna Pani

na początku wypada mi podziękować za odpowiedź, co niniejszym czynię. Na końcu swojego pisma napisała Pani, cytuję:

"Jak ... wiadomo naczelnym organem prokuratury jest Prokurator Generalny (ul. Rakowiecka 26/30, 02-528 Warszawa), do którego jak wynika z treści korespondencji zwracał się Pan w opisywanej sprawie."

Z  przykrością zawiadamiam że tak jak i w przypadku korespondencji kierowanej do Pana Prezydenta, korespondencja kierowana do Prokuratora Generalnego Pana Zbigniewa Ziobry, zapewne nie trafiła do adresata.

Korzystając z tego, że piszę do osoby, a nie skrzynki mailowej, oraz rozumiejąc, że Pan prezydent przesłanej korespondencji nie czytał uprzejmie Panią proszę o przekazanie załączonych dokumentów Panu Prezydentowi, oraz przekazanie ich biuru pomocy prawnej przy kancelarii Prezydenta rp, celem udzielenia mi pomocy prawnej w uzyskaniu wydanej decyzji uzasadniającej odmowę wszczęcia śledztwa.
 
 
Przedstawiona sprawa nie kwalifikuje się do rozpatrywania przez biuro dialogu i inicjatyw społecznych,

Prokuratura nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, dlatego sprawa wymaga osobistej oceny Pana Prezydenta i podjęcia ewentualnych kroków.

z uwago na Pani specjalność polecam Pani do rozpatrzenia problem przedstawiony w notce "Czy Żydzi odpuszczą sobie Chanukową Wigilię" >>>  //ziut.neon24.pl/post/134554,czy-zydzi-odpuszcza-sobie-chanukowa-wigilie-w-sejmie 

Z poważaniem
Józef Pisucki
 
 
 
20-stego dostałem pismo twierdzące, że nie kwalifikuję się, aby otrzymać kopię decyzji odmownej ws. o doniesienie na prokuratora : /

 

CZYLI NIK TAK NAPRAWDĘ NIE ODNIÓŚŁ SIE OFICJALNIE DO ZARZUTÓW, ... ANI TYCH W SPRAWIE SFAŁSZOWANIA WYBORÓW PREZYDENTA 2010, ANI TYCH W SPRAWIE PROKURATORA, KTÓRY ZAMIÓTŁ SPRAWĘ POD DYWAN

 

  W SĄDACH i PROKURATURZE DZIAŁA "SITWA FASZERZY WŁADZY" 

 

"Ruch (Robimy) Listopadowy - Listopad ' 16"

//ziut.neon24.pl/post/133700,zamiast-flag-ruch-listopadowy-bialo-czerwona-kartka

.

KOMENTARZE

 • Wynikałoby z tego,
  że prezydenta wybieramy faktycznie po to, by miał kto pilnować bezcennego żyrandola, a od załatwiania bardziej przyziemnych spraw są urzędnicy z Kancelarii, którzy nie dopuszczą by zawracać takimi duperelami głowę państwa. -:((( -Ciekawym, czego według urzędasów ma pilnować prokurator generalny, skoro i jemu nie zawracają głowy wnioskami obywateli? -SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • -Dotyczy;
  ("Z przykrością zawiadamiam że tak jak i w przypadku korespondencji kierowanej do Pana Prezydenta, korespondencja kierowana do Prokuratora Generalnego Pana Zbigniewa Ziobry, zapewne nie trafiła do adresata.")
 • @Moher 09:51:42
  .
  http://m.neon24.pl/08a6fd329f13fe875b247466f13681e5,0,0.jpg
  .

  20-stego dostałem pismo twierdzące, że nie kwalifikuję się, aby otrzymać kopię decyzji odmownej ws. o doniesienie na prokuratora : /
 • @Moher 09:49:38
  Zaczynam się zastanawiać, czy Dudę wybraliśmy tą samą metodą jak Komorowskiego. - Może dali nam wybór, ... bez wyboru? - Kto to wie, kto to wie? - Skoro Duda się fałszerstwem wyborczym nie chce zainteresować, ... to może i tym razem nas "wyDudali"?
 • @Ziut 09:58:20
  -Albo w otoczeniu Dudy, czy też Ziobry są takie osoby, które trzymają ich w nieświadomości. -Jeżeli na to pozwalają, to znaczyłoby, że nie panują nad sytuacją. To też dla spraw Polaków źle!
 • @Moher 10:12:57
  // Albo w otoczeniu Dudy, czy też Ziobry są takie osoby, które trzymają ich w nieświadomości. //

  - JA TO OD DAWNA PODEJRZEWAM. / TAM PEWNIE SPRZĄTACZKA DECYDUJE CO KTO CO CZYTA, ... A CO LĄDUJE W KOSZU.

  Tylko z zaskoczenia udało mi się wyrwać z Prokuratury decyzję na którą jako Polak bezwstydnie później donisłem. :D >>> >> https://docs.google.com/document/d/1ZzZXz-dtv_7B6zg_9_Yv8bJ0Y_WACkcAKbnEcQ1yIbM/edit?usp=sharing
 • @Ziut 10:23:30 -Potem pisze się, że;
  -"Władza oderwana od społeczeństwa"?
 • @Ziut 10:23:30 -Potem pisze się, że;
  -"Władza oderwana od społeczeństwa i realiów sytuacji w swoim własnym kraju"? :((( (Carów podobno "oszukiwał" niejaki Potiomkin. -Gierkowi przed wizytą malowano trawę na zielono. -Ciekawym, czy coś na ten temat wiedział? -Wątpię. -Ten prymityw naprawdę wierzył w realność Tzw. "propagandy sukcesu". (Rozmawiałem z osobami mającymi z nim bezpośrednie kontakty).

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY