Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
700 postów 4619 komentarzy

"Orzeł" - Pismo sympatyków Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

Powiem uczciwie "Dudy mi grały", ale ...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czas już chyba przestać patrzeć na Prezydenta Dudę, jak na "Matkę Boską w klapie Bolka". / Polityka to nie zabawa salonowa, ... jak mawia prof. Wolniewicz, - Jedyna nadzieja w Marszu Niepodległości 11 Listopada.

Jak tam Polacy nie upomną się o swoje, to za przeproszeniem, "P*S da", albo nie.

Dostałem maila z Kancelarii Prezydenta

Pan Józef Pisucki
Szanowny Panie
 
Potwierdzamy wpływ Pana bardzo licznej korespondencji nadesłanej w okresie sierpień-październik 2016 roku na prezydencką skrzynkę poczty elektronicznej a przekazanej do Biura Dialogu i Inicjatyw Obywatelskich Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w celu udzielenia odpowiedzi.
 
Odnosząc się do podnoszonych kwestii pragniemy wyjaśnić, że zgodnie z art.129 ust.1 Konstytucji ważność wyboru Prezydenta RP stwierdza Sąd Najwyższy (ust.1), a wyborcy przysługuje prawo zgłoszenia do Sądu Najwyższego protestu przeciwko ważności wyboru Prezydenta Rzeczypospolitej na zasadach określonych w ustawie (ust.2). Podkreślić należy, że Konstytucja w art. 129 ust. 2 powierza ustawodawcy określenie zasad zgłaszania protestu przeciwko ważności wyboru. Materię tę regulowała ustawa z dnia 27 września 1990 r. o wyborze Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
 
Przepis art.72 ustawy z dnia 27 września 1990 r. o wyborze Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiejstanowił, że przeciwko wyborowi Prezydenta RP może być wniesiony protest z powodu naruszenia przepisów ustawy albo z powodu dopuszczenia się przestępstwa przeciwko wyborom, jeżeli to naruszenie lub przestępstwo miało wpływ na wynik wyborów (ust.1), Protest przeciwko wyborowi Prezydenta RP mógł wnieść wyborca, który w dniu wyborów był umieszczony w spisie wyborców w jednym z obwodów głosowania (ust.2), Prawo wniesienia protestu przysługiwało również podmiotom zgłaszającym kandydatów oraz komisjom wyborczym (ust.3). Zgodnie z art.76 Sąd Najwyższy w składzie całej Izby Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych na podstawie sprawozdania z wyborów przedstawionego przez Państwową Komisję Wyborczą oraz po rozpoznaniu protestów rozstrzygał o ważności wyboru Prezydenta Rzeczypospolitej (ust. 1). Rozstrzygnięcie, o którym mowa w ust. 1, Sąd Najwyższy podejmował w formie uchwały nie później niż w 30 dniu po podaniu wyników wyborów do wiadomości publicznej przez Państwową Komisję Wyborczą na posiedzeniu z udziałem Prokuratora Generalnego i przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej. Uchwałę Sądu Najwyższego przedstawiano niezwłocznie Marszałkowi Sejmu, a także przesyłano Państwowej Komisji Wyborczej oraz ogłaszano w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej (ust.3).
 
Powyższa regulacja ustawowa była wówczas obowiązująca dla wyborów na urząd Prezydenta RP. Obecnie kwestie te reguluje ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. Kodeks wyborczy.
 
Pragniemy także wskazać, że do weryfikacji stawianych zarzutów w trybie prawnokarnym właściwe są organy posiadające uprawnienia w tym zakresie, tj. prokuratura. Prezydent RP nie nadzoruje organów prokuratury ani nie ingeruje w podejmowane przez nie działania, jak i nie wpływa na wydawane przez nie decyzje.
 
Jak Panu wiadomo naczelnym organem prokuratury jest Prokurator Generalny (ul. Rakowiecka 26/30, 02-528 Warszawa), do którego jak wynika z treści korespondencji zwracał się Pan w opisywanej sprawie.
 
Z poważaniem
 
Małgorzata Rozpondek
Specjalista
Biuro Dialogu i Inicjatyw Obywatelskich
Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
ul. Wiejska 10, 00-902 Warszawa
 
 

Czy Żydzi odpuszczą sobie Chanukową Wigilię w polskim Sejmie?

A to moja odpowiedź:

Małgorzata Rozpondek
Specjalista
Biuro Dialogu i Inicjatyw Obywatelskich
Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
 
Szanowna Pani

na początku wypada mi podziękować za odpowiedź, co niniejszym czynię. Na końcu swojego pisma napisała Pani, cytuję:

"Jak ... wiadomo naczelnym organem prokuratury jest Prokurator Generalny (ul. Rakowiecka 26/30, 02-528 Warszawa), do którego jak wynika z treści korespondencji zwracał się Pan w opisywanej sprawie."

Z  przykrością zawiadamiam że tak jak i w przypadku korespondencji kierowanej do Pana Prezydenta, korespondencja kierowana do Prokuratora Generalnego Pana Zbigniewa Ziobry, zapewne nie trafiła do adresata.

Korzystając z tego, że piszę do osoby, a nie skrzynki mailowej, oraz rozumiejąc, że Pan prezydent przesłanej korespondencji nie czytał uprzejmie Panią proszę o przekazanie załączonych dokumentów Panu Prezydentowi, oraz przekazanie ich biuru pomocy prawnej przy kancelarii Prezydenta rp, celem udzielenia mi pomocy prawnej w uzyskaniu wydanej decyzji uzasadniającej odmowę wszczęcia śledztwa.
 
 
Przedstawiona sprawa nie kwalifikuje się do rozpatrywania przez biuro dialogu i inicjatyw społecznych,

Prokuratura nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, dlatego sprawa wymaga osobistej oceny Pana Prezydenta i podjęcia ewentualnych kroków.

z uwago na Pani specjalność polecam Pani do rozpatrzenia problem przedstawiony w notce "Czy Żydzi odpuszczą sobie Chanukową Wigilię" >>>  //ziut.neon24.pl/post/134554,czy-zydzi-odpuszcza-sobie-chanukowa-wigilie-w-sejmie 

Z poważaniem
Józef Pisucki
 
 
 
20-stego dostałem pismo twierdzące, że nie kwalifikuję się, aby otrzymać kopię decyzji odmownej ws. o doniesienie na prokuratora : /

 

CZYLI NIK TAK NAPRAWDĘ NIE ODNIÓŚŁ SIE OFICJALNIE DO ZARZUTÓW, ... ANI TYCH W SPRAWIE SFAŁSZOWANIA WYBORÓW PREZYDENTA 2010, ANI TYCH W SPRAWIE PROKURATORA, KTÓRY ZAMIÓTŁ SPRAWĘ POD DYWAN

 

  W SĄDACH i PROKURATURZE DZIAŁA "SITWA FASZERZY WŁADZY" 

 

"Ruch (Robimy) Listopadowy - Listopad ' 16"

//ziut.neon24.pl/post/133700,zamiast-flag-ruch-listopadowy-bialo-czerwona-kartka

.

KOMENTARZE

 • Wynikałoby z tego,
  że prezydenta wybieramy faktycznie po to, by miał kto pilnować bezcennego żyrandola, a od załatwiania bardziej przyziemnych spraw są urzędnicy z Kancelarii, którzy nie dopuszczą by zawracać takimi duperelami głowę państwa. -:((( -Ciekawym, czego według urzędasów ma pilnować prokurator generalny, skoro i jemu nie zawracają głowy wnioskami obywateli? -SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • -Dotyczy;
  ("Z przykrością zawiadamiam że tak jak i w przypadku korespondencji kierowanej do Pana Prezydenta, korespondencja kierowana do Prokuratora Generalnego Pana Zbigniewa Ziobry, zapewne nie trafiła do adresata.")
 • @Moher 09:51:42
  .
  http://m.neon24.pl/08a6fd329f13fe875b247466f13681e5,0,0.jpg
  .

  20-stego dostałem pismo twierdzące, że nie kwalifikuję się, aby otrzymać kopię decyzji odmownej ws. o doniesienie na prokuratora : /
 • @Moher 09:49:38
  Zaczynam się zastanawiać, czy Dudę wybraliśmy tą samą metodą jak Komorowskiego. - Może dali nam wybór, ... bez wyboru? - Kto to wie, kto to wie? - Skoro Duda się fałszerstwem wyborczym nie chce zainteresować, ... to może i tym razem nas "wyDudali"?
 • @Ziut 09:58:20
  -Albo w otoczeniu Dudy, czy też Ziobry są takie osoby, które trzymają ich w nieświadomości. -Jeżeli na to pozwalają, to znaczyłoby, że nie panują nad sytuacją. To też dla spraw Polaków źle!
 • @Moher 10:12:57
  // Albo w otoczeniu Dudy, czy też Ziobry są takie osoby, które trzymają ich w nieświadomości. //

  - JA TO OD DAWNA PODEJRZEWAM. / TAM PEWNIE SPRZĄTACZKA DECYDUJE CO KTO CO CZYTA, ... A CO LĄDUJE W KOSZU.

  Tylko z zaskoczenia udało mi się wyrwać z Prokuratury decyzję na którą jako Polak bezwstydnie później donisłem. :D >>> >> https://docs.google.com/document/d/1ZzZXz-dtv_7B6zg_9_Yv8bJ0Y_WACkcAKbnEcQ1yIbM/edit?usp=sharing
 • @Ziut 10:23:30 -Potem pisze się, że;
  -"Władza oderwana od społeczeństwa"?
 • @Ziut 10:23:30 -Potem pisze się, że;
  -"Władza oderwana od społeczeństwa i realiów sytuacji w swoim własnym kraju"? :((( (Carów podobno "oszukiwał" niejaki Potiomkin. -Gierkowi przed wizytą malowano trawę na zielono. -Ciekawym, czy coś na ten temat wiedział? -Wątpię. -Ten prymityw naprawdę wierzył w realność Tzw. "propagandy sukcesu". (Rozmawiałem z osobami mającymi z nim bezpośrednie kontakty).

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

MOJE KOMENTARZE

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

ULUBIENI AUTORZY