Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
698 postów 4608 komentarzy

"Orzeł" - Pismo sympatyków Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

Trybunał Konstytucyjny zbada sprawę kamienicy folksdojcza

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zapisy dekretu z 1946 r. o odpowiedzialności za „odstępstwo od narodowości polskiej” z lat 1939-45 zbada Trybunał Konstytucyjny.

Skargę złożyła kobieta, której rodzice - za podpisanie volkslisty - stracili w PRL kamienicę w Katowicach. W 2015 r. potwierdził to sąd. Zgodnie z dekretem, zgłoszenie przynależności do narodowości niemieckiej było przestępstwem zagrożonym karą do 10 lat więzienia; karą dodatkową był przepadek całości lub części majątku. Na tej podstawie, w 1964 r. Sąd Rejonowy orzekł przepadek kamienicy na rzecz Skarbu Państwa; skarżąca nie została zawiadomiona o tej decyzji. W 2011 r. - dowiedziawszy się o niej - wniosła zażalenie (wcześniej w tej kamienicy wykupiono część lokali).

Pod koniec 2015 r. E.T.  złożyła skargę konstytucyjną.

Napisano w niej, że małżonkowie S. zginęli z rąk żołnierzy Armii Czerwonej w lutym 1945 r. - czyli przed wejściem dekretu w życie. Dodano, że tym samym ich majątek przeszedł wtedy na spadkobierców, w tym na ich córkę E.T.(prawa spadkowe nabyła formalnie postanowieniem sądu w 1951 r.). Według skargi, orzeczone przez sąd stwierdzenie przejścia majątku na rzecz Skarbu Państwa dotyczy de facto skarżącej - a oparte na dekrecie postanowienie sądu bezpośrednio naruszyło jej prawa i wolności. - donosi wPolityce.pl

Komentarz: Warto w tym miejscu, i na tym przykładzie przypopmnieć: Jedną z form nabycia nieruchomości (lub jej utraty) jest nabycie przez zasiedzenie. W dobrej wierze po 25 latach, w złej wierze po 30 latach.

 Jeśli kamienicę przejęto w 1964 roku w złej wierze, to w 1994 roku stała się ona legalną własnością tego, kto tą własnością przez 30 lat władał. / KONIIEC KROPKA /  Gdyby było inaczej misielibyśmy oddać Niemcom tzw. Ziemie Zachodnie. - To samo dotyczy tzw mienia pozydowskiego.


 A SWOJĄ DROGĄ, AZ STRACH POMYŚLEĆ,  ....  CO BY SIĘ MOGŁO WYDARZYĆ, GDYBY TRYBUNAŁEM RZĄDZIŁ RZEPLIŃSKI?

 
W kwietniu 2009 koalicja PO-PSL uchwaliła "ustawę o zmianie ustawy o obywatelstwie polskim". Kto wie czy to niemieckie roszczenmie do polskiej kamienicy nie ma związku z ponownym nabyciem przez córkę folksdojczów obywatelstwa polskiego.  -  I znów to samo dotyczy mienia pozydowskiego. - Wszyscy "Nowo-Polacy" czekają na ustawę reprywatyzacyjną, żebyśmy sami, zgodnie z "ukręconym na siebie batem" pozwolili obciązyć się długami za dobrowolne zrzeczenie się prawa własności.


 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • @Ziut
  Obyś się nie mylił. Ave.https://www.youtube.com/watch?v=3GyCFSHJIZs
 • @Repsol 14:51:34
  Raczej się nie mylę

  NIC NIKOMU prof Wolniewicz >> https://www.youtube.com/watch?v=Kv7eH5puLyg
 • @Repsol 14:51:34
  ZASIEDZENIE – poradnik prawny napisany przez adwokata

  >> http://zasiedzenie.net/

  Co to jest zasiedzenie?


  Czujesz się właścicielem rzeczy (na przykład działki), ale „w papierach” figuruje ktoś inny? A może w ogóle nie wiadomo kto jest jej formalnym właścicielem, bo dokumenty po latach gdzieś poginęły?

  W każdym z tych przypadków, warto żebyś dowiedział się co to jest zasiedzenie i czy warto złożyć w Sądzie wniosek o zasiedzenie.

  Zasiedzenie to nieodpłatny i legalny sposób na nabycie własności rzeczy na skutek jej posiadania samoistnego przez przewidziany prawem okres czasu, zwany okresem zasiedzenia.

  Może do niego dojść, gdy formalny właściciel nie interesuje się rzeczą, zaginął lub nie wiadomo już kto nim jest, a osoba która korzysta z rzeczy traktuje ją jak swoją własność.

  Przeczytaj więc koniecznie artykuły o tym kto jest posiadaczem samoistnym i jak długo trwa okres zasiedzenia.

  Warto również żebyś zapoznał się z różnicą pomiędzy posiadaczem samoistnym w dobrej wierze a posiadaczem samoistnym w złej wierze i wiedział jakie przepisy regulują zasiedzenie.

  Zasiedzenie można podzielić na:

  - zasiedzenie nieruchomości (np. zasiedzenie działki),

  - zasiedzenie rzeczy ruchomej (np. zasiedzenie samochodu),

  - zasiedzenie użytkowania wieczystego (poruszone w artykule Zasiedzenie domu i zasiedzenie mieszkania),

  - zasiedzenie służebności gruntowej (np. zasiedzenie służebności drogi koniecznej, czyli prawa do przejazdu i przechodzenia przez grunt sąsiada)

  - zasiedzenie służebności przesyłu (więcej dowiesz się w artykule Odszkodowanie za słupy” a zasiedzenie służebności przesyłu).

  Zasiedzenie następuje z mocy prawa i jest bezpłatne (czyli do zasiedzenia dochodzi „automatycznie” po spełnieniu warunków przewidzianych przez prawo).
 • @Repsol 14:51:34
  Obecnie, aby zasiedzieć nieruchomość, posiadanie samoistne w dobrej wierze musi trwać 20 lat, a posiadanie samoistne w złej wierze 30 lat.

  >> http://zasiedzenie.net/okres-zasiedzenia/

  Okresy te zostały wydłużone ustawą z dnia 28 lipca 1990 r. o zmianie ustawy Kodeks cywilny, która weszła w życie w dniu 1 października 1990 r.

  WARTO PRZYPOMNIEĆ W 1990 ROKU POLSKĄ ZACZĘLI RZĄDZIĆ ŻYDZI
 • @Ziut 15:01:34
  Przyjacielu wracaj do nas .Serdecznie Pozdrawiam. Ps. Zawsze szarakowi można tak odpisać. " W kontekście przywołanych regulacji prawnych przyjąć należy, że osobie wymienionej w art. 305 § 4 k.p.k. (tj. osobie, która złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa), której prawa nie zostały naruszone wskutek czynu, o jakim zawiadomiła organy ścigania, nie przysługuje uprawnienie do wniesienia zażalenia na postanowienie wydane przez prokuratora w przedmiocie odmowy wszczęcia śledztwa." AVE. :)
 • @Repsol 15:06:52
  // Przyjacielu wracaj do nas //

  - CO MASZ NA MYŚLI? / WCIĄŻ JESTEM NA NEon24.pl
 • @Ziut 15:52:29
  Ave . Nie odlatuj daleko ,przecież nikt z obywatelem się nie liczy.
 • @Repsol 15:55:21
  "przecież, nikt z obywatelem się nie liczy"

  0bywatel, musi wierzyć, że trójka daje równowagę, którą pilnuje nawet TK.
 • @Repsol 15:55:21
  // Nie odlatuj daleko "przecież nikt z obywatelem się nie liczy" //

  - Jeśli masz na myśli marzenia, to masz rację, może nie powinienem odlatywać. / Ale tak jak wszyscy, żeję w realnym świecie, a realia są jakie są. :D
 • @Ziut 18:44:59
  :))) Bywaj z Bogiem. Ave. https://www.youtube.com/watch?v=rIzAv9Okiu0

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

ULUBIENI AUTORZY