Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
646 postów 4345 komentarzy

"Orzeł" - Pismo sympatyków Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny / Bez ofiar do zwycięstwa!" [Notka fundacyjna / Founding note] http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

"Prezes ma jaja!" /// Tusk jest "niemieckim kandydatem"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy ktoś jeszcze w tej sprawie ma wątpliwości? /// Pozostało aby ustalić jaki konkretnie zysk odniosłaby "lewacka Europa" mając za szefa człowieka mogącego być podejrzanym o to, że może być on ścigany przez Polskę europejskim nakazem aresztowania?

MYŚLĘ  ŻE  JEST TO "PYTANIE SEZONU"

//ziut.neon24.pl/post/137096,aresztowanie-donalda-t

Kto to wie, ...  być może odpowiedzią na nie jest współudział Tuska w "unijnym zamachu stanu"?  

//ziut.neon24.pl/post/137013,rewolucja-w-unijnym-budzecie-czy-unijny-zamach-stanu

Dziwicie się Angeli Merkel?

Tusk w Elblągu: Kiedy patrzę na te nasze polskie miasta, na ten wielki wysiłek nas, naszych rodziców i naszych dziadków, ... to możemy z dumą powiedzieć, że my tę Europę tutaj budujemy od dziesiątek, dziesiątek lat. : /

 

KOMENTARZE

 • Dziwicie się Angeli Merkel?
  Donald Tusk w Elblągu o 10-leciu Polski w Unii Europejskiej
  >> https://www.youtube.com/watch?v=LC7hOPkMM7Q
  .
  Dziadek? >> https://www.youtube.com/watch?v=pdZ-bUNcm58
  .
  http://m.neon24.pl/e3e820e5231c63a6f0109a734fd37d97,0,0.jpg
 • Kaczor rozgrywa symultanę szachową na kilkuset szachownicach.
  Wszystkie wygrywa, bo po drugiej stronie warcabiści.
  I Grzesiek od cymbergaja.
 • @Ziut 03:33:02
  Panie Ziut, siepacze pisuarowscy, wskazują nam polakom wroga nr. 1 - czyli Niemca, ale przez otwarte szeroko drzwi budują nam druga judeopolonie, wpychając nas w łapy usraela, bankierów żydowskich, wpychają nas pod buty okupanta syjonistycznego itp.
  Na tym plega cały szwindel jeden wskazuje nam wroga chrześcijańską Rosję (już nie sowietów) drugi wskazuje nam Niemca - a trzeci syjonista - bankier z NY zaciera ręce.
  Polską bawią sie wrogowie Polski, agenci różnych łóż i służb.
  Nawiny i ,,głupi naród wszystko kupi" jak to wmawia uczen Urbana.
 • @Wrzodak Z. 11:30:47
  To nie takie proste.
  Ten "Niemiec" to też tylko żydowskie przebranie.
  Niemcy od 45 r są pod nieustającą okupacją USA a USA pod okupacją żydowską. Niemcy nawet prezydenta bez akceptacji USA nie mogą wybrać takie mają umowy z okupantem.

  W istocie konflikt polega na tym czy Polską ma rządzić żydostwo Europejskie (Rotszyldy) czy żydostwo amerykańskie (Rockefellerowie)

  Tak cz siak globalne żydostwo.
  To jak widać konflikt w żydowskiej rodzinie dla której Polacy o goje których globalny żyd szczerze nienawidzi.

  PIS stawia na USA a PO na Niemcy (Europę).

  Pozytywne jest to że żrą się w rodzinie ..to pierwszy syndrom rozpadu tej globalnej mafii żydowskiej.
 • @Oscar 12:55:51
  Oscar, ... jak to Oscar / Zna się na polityce

  - To co Pan napisał jest dokładnym obrazem sytuacji. Dlatego Polska powinna dzielić i rządzić, zamiast "du*y" dając

  - Amerykanom nadzieję
  - Niemcą nauczkę
  - izraelskim ŻYDO-syjonistom po łapach
  .. a Rosji święty spokój
 • @Wrzodak Z. 11:30:47
  /// Naiwny i ,,głupi naród wszystko kupi" jak to wmawia uczen Urbana ///

  Proszę się nie wpisywać w retorykę PR-owca Piotra Tymochowicza
  >> https://www.youtube.com/watch?v=u_GC7KYOSJU

  - Naród nie jest ani naiwny, ani głupi ani tępy - "Nasz naród jak lawa, Z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa, Lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi; Plwajmy na tę skorupę i zstąpmy do głębi." - Pan jest tą "skorupą".
 • @Husky 09:40:28
  // Kaczor rozgrywa symultanę szachową na kilkuset szachownicach. Wszystkie wygrywa, bo po drugiej stronie warcabiści. I Grzesiek od cymbergaja. //

  - Kaczor niczego nie rozgrywa na kilkuset szachownicach. ... Koło historii samo się toczy. / Jesteśmy w fazie zwycięstwa, a co zauważamy pozytywnego wynika z ruchu tego koła.

  "Błogosławieni Ci, którzy nie widzieli a uwierzyli" >> http://ziut.neon24.pl/post/133411,blogoslawieni-ci-ktorzy-nie-widzieli-a-uwierzyli

  Jedyne co "Kaczor" robi, to to koło oliwi tam gdzie trzeba.

  NO I JESZCZE CZASAMI "PALNIE" DOBRY TEKST, JAK TEN WYŻEJ, i TEN NIŻEJ
  >> https://www.youtube.com/watch?v=aSBVJpMs1qQ&t=9s
 • @Wrzodak Z. 11:30:47
  Genialne zagranie Kaczyńskiego nie ma wbrew pozorom doprowadzić do zwycięstwa JSW, ale ma za zadanie wygenerowanie zasadniczego w tej rozgrywce pytania; jeśli kandydatury Tuska nie wystawia polski rząd, to rząd jakiego kraju tę kandydaturę wymyślił, następnie wysunął i w czyim interesie ją popiera? Szach i mat volksdeutsche. Pan poseł napisał: "czuje się świetnie". Czy to forma zabezpieczania się oświadczeniem, że nie planuje samobójstwa. Jeśli to odsłonięcie praktyk PO, to faktycznie zaczyna być gorąco w polityce. Ten cały JSW to polityczny sprzedawczyk, jakby nie było renegat, i jak tu wierzyć takiemu ? który widzi, że Platforma już nic nie zdziała, to robi elastycznie ukłony w stronę PiSu, czemu jak Platforma była u szczytu władzy nie zbierało go na refleksje, PiS nie powinien się kumać z takimi odrzutami.
 • @Husky
  Tak wygląda unijna demokracja! Szef EPL szantażuje JSW wyrzuceniem z frakcji: "Zostanie wykluczony, jeśli podtrzyma swoją kandydaturę". EPL wezwał Saryusz-Wolskiego na rozmowę w poniedziałek, aby wyjaśnić informacje o kandydaturze polityka na stanowisko szefa Rady Europejskiej. Donald Tusk jest jedynym kandydatem Europejskiej Partii Ludowej na stanowisko szefa Rady Europejskiej oświadczył w niedzielę szef frakcji EPL w europarlamencie, niemiecki europoseł Manfred Weber. (Tusk) cieszy się jednomyślnym poparciem całej rodziny Europejskiej Partii Ludowej”. Jak poinformował, EPL zdecyduje w tym tygodniu o wykluczeniu z szeregów partii usuniętego już z PO europosła Jacka Saryusz-Wolskiego, jeśli podtrzyma on swoją kandydaturę na szefa Rady Europejskiej. Organa decyzyjne @EPPGroup zbiorą się w tym tygodniu. Pan Saryusz-Wolski zostanie wykluczony jeśli podtrzyma swoją kandydaturę napisał Weber na Twitterze. Kontrpropozycja polskiego rządu podkreśli jedynie, że Donald Tusk otrzyma poparcie prawie wszystkich pozostałych rządów. Nie ma żadnej znaczącej alternatywy dla Donalda Tuska zaznaczył niemiecki eurodeputowany.
  Zarzucił przy tym polskiemu rządowi, że poprzez kandydaturę Saryusz-Wolskiego realizuje on cele polityki wewnętrznej. To znamienne, że polski rząd po raz kolejny kieruje się wyłącznie potrzebami wewnętrznej agendy politycznej i całkowicie porzucił jakiekolwiek konstruktywne ambicje na poziomie europejskim. Każdy kolejny atak na Donalda Tuska będzie jedynie szkodził interesom Polski w Europie
  podkreślił lider chadeków w Parlamencie Europejskim. Wcześniej Saryusz-wolski zadeklarował, że zostaje w Europejskiej Partii Ludowej, mimo że został wykluczony z PO. W serii wpisów opublikowanych w niedzielę na Twitterze Saryusz-Wolski oskarżył swoich byłych kolegów partyjnych z PO o rozpętanie kampanii przeciw Polsce, a byłego premiera Donalda Tuska o nielojalność wobec kraju.
  Szef Europejskiej Partii Ludowej Joseph Daul informował w sobotę, że wezwał Saryusz-Wolskiego na rozmowę w poniedziałek, aby wyjaśnić informacje o kandydaturze polityka na stanowisko szefa Rady Europejskiej. W sobotę komitet polityczny PiS podjął uchwałę zobowiązującą premier Beatę Szydło do sprzeciwienia się kandydaturze b. premiera Donalda Tuska, ubiegającego się o reelekcję na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej. Nieco później MSZ poinformowało, że kandydatem polskiego rządu na to stanowisko jest Saryusz-Wolski, który od 2004 r. był europosłem PO.
  Z Brukseli Krzysztof Strzępka (PAP)/ems
  Ps...A to ci dopiero ! Ładne rzeczy ! To znaczy, że nigdy nie mieliśmy nic do powiedzenia ?! Co to w ogóle wszystko znaczy ?!!! Niemcy mają nam mówić co możemy, a co nie ?! He, he, he, demokracja EU w całej krasie... i gdzieś zniknęła poprawność polityczna. Jaka tam demokracja? Zwykły, lewacki zamordyzm! Niemiec będzie mówił polskiemu rządowi kogo ma wystawić na kandydata!!! Szczyt niemieckiej buty i bezczelności!!! No ale my w Polsce już wiemy na 100% czyim kandydatem i kim jest Her Tusk..... bynajmniej nie polskim. Jak Niemcy wybiorą swojego psa na posyłki Tuska to wystawić za nim europejski nakaz aresztowania, a jest za co. RWPG przy tych głupkach w UE to demokracja !! Niemcy nam mówią jakiego mamy wystawić kandydata nawet Breżniew nie był tak bezczelny !! brawo PiS Tusk to niemiecki kandydat !!! Żydolewacka i pedalska zbankrutowana już Unia to MAFIA nakierowana na wyzysk i zniewolenie biednych !!! Kiedy to wreszcie zrozumieją Polacy?
 • @Husky 09:40:28
  Jaki: "Zgadzam się, że Donald Tusk jest kandydatem niemieckim. Popierają go, bo są przekonani, że dobrze reprezentuje ich interesy". "Zgadzam się, że Donald Tusk jest kandydatem niemieckim. To nie jest tak, że ktoś ma polski paszport, to znaczy, że myśli o polskim interesie". Patryk Jaki zwrócił uwagę na proniemieckie nastawienie Tuska. Najwięksi publicyści od lat mówią, że Tusk zawdzięcza to stanowisko Niemcom powiedział. Niemcy są profesjonalnym państwem, słyną z jednej z najlepszych dyplomacji na świecie, skoro popierają Tuska, to nie robią tego przez przypadek. Robią to dlatego, bo są przekonani, że Donald Tusk dobrze reprezentuje interesy Niemiec tłumaczył. .Zgadzam się, że Donald Tusk jest kandydatem niemieckim. To nie jest tak, że ktoś ma polski paszport, to znaczy, że myśli o polskim interesie. Musimy wybrać osobę, która będzie dbała o Polskę dodał. Ps..Ale odkrycie ! A komu ma służyć agent STASI "Oscar" ??? Tusk sam się przyznał, że dla niego; Polskość to nienormalność, jego babcia pierwsze słowa uczyła wymawiać po niemiecku, nie po polsku, a co robił dziadek to każdy wie. Każdy zdrajca POwinien wisieć!!! Tusk zostanie na drugą kadencję żeby dobić demokratycznie wybrany Rząd to będzie jego zadaniem. Próba puczu nieudana to trzeba go poprzeć żeby dokończyć robotę. Weber z EPL potwierdził strasząc Saryusza-Wolskiego, że Tusk jest kandydatem niemieckim. Skandal !!! Brak poparcia rządu polskiego (słuszny) dla ponownej kadencji Donalda Tuska to wielki kłopot unijnych macherów. Gdyby Donalda Tuska wybrano (co prawdopodobnie będzie) tworzy się kolejny precedens pokazujący, że UE jest w kryzysie, że w Unii nie ma demokracji, że przede wszystkim UE to interes Niemiec. Projekt UE jest projektem wymagającym naprawy....Muszą być opracowane transparentne reguły wyboru najważniejszych urzędników oraz podejmowania kluczowych decyzji zgodnych z interesem wszystkich państw członkowskich....Unia nie może być szaleństwem wielu dla zysku kilku...
 • @Wrzodak Z. 11:30:47
  CHAPEAU BAS..Niezależnie od tego, kto zostanie namaszczony na króla Europy, trzeba przyznać, że wysunięcie kandydatury p. Jacka Saryusz Wolskiego było wyśmienitą zagrywka pokerową, dokonaną przez Jarosława Kaczyńskiego, który swoim geniuszem nie tylko dorównuje marszałkowi Piłsudskiemu ale jest także świetnym wizjonerem tego, co się może wydarzyć. Dlatego jego słowa i deklaracje należy brać bardzo poważnie, czego na swoją zgubę, dławiona własną pychą i głupotą totalna opozycja nie jest w stanie zrozumieć.
 • @Husky 09:40:28
  Skąd krzyk Platformy? Bo Tusk po porażce może wrócić do Polski, a wtedy los Schetyny...Pierwszy raz, kiedy PO występuje tak zdecydowanie przeciwko jednemu ze swoich członków - podkreśliła dr Magdalena Ogórek, która była gościem programu Tomasza Sakiewicza "Polityczna Kawa". - Petru nie jest rywalem dla Schetyny, czego nie można powiedzieć o Tusku - dodał Adam Borowski. W weekend wypowiedzi polityków zdominowała sytuacja Donalda Tuska, a także histeryczna reakcja Platformy Obywatelskiej na kandydaturę Jacka Saryusz-Wolskiego na szefa Rady Europejskiej. Pomimo że to jeszcze kilka dni temu był członek Platformy Obywatelskiej, to niedawni koledzy bezpardonowo zaczęli go atakować. Odpowiadał celnie...Po pierwsze w tej chwili, jak rozumiem, trwają negocjacje. Nie przypadkiem szczyt Grupy Wyszehradzkiej odbywał się w Warszawie. Oficjalnie chodziło o pomoc ws. żywności i wspólne stanowisko na nadchodzący szczyt UE w Brukseli, jednak nieoficjalnie rozmawiano o kandydaturze właśnie Saryusz-Wolskiego i z tego co wiem, Orban zadeklarował się poprzeć kandydata, które wskaże rząd premier Beaty Szydło i koniec - podkreślił R. Czarnecki. Na pewno jest to problem i ból głowy dla Tuska — dodał Ryszard Czarnecki. Grzegorz Schetyna czuje się zagrożony i musiałby się liczyć z politykiem, który po powrocie do Polski obejmie najprawdopodobniej przywództwo w opozycji. Ryszard Petru nie jest rywalem dla Schetyny, czego nie można powiedzieć o Tusku - wyjaśniał dawny działacz opozycji demokratycznej. http://niezalezna.pl/94895-skad-krzyk-platformy-bo-tusk-po-porazce-moze-wrocic-do-polski-wtedy-los-schetyny Ps...Tusk nie wróci już do Polski. Jego córeczka-darmozjad właśnie pochwaliła się na blogu zdjęciami z Londynu na których widać olbrzymie kufry i walizy w których prawdopodobnie po cichy wywozi cały dobytek...
 • @Ziut 14:57:28
  Przecież wiadomo, że UE to niemiecki twór i rządzą nią Niemcy i Polska nie ma w niej nic do powiedzenia. Wiadomo też że chcą mieć coś (tzn. jeszcze więcej) do powiedzenia w Polsce. Tak więc Saryusz Wolski jest z góry skazany na porażkę pod każdym względem. To ich racja stanu. Gdyby było odwrotnie zdziwiłbym się bardzo i zmartwił jednocześnie. Zmartwił dlatego że gdyby Saryusz Wolski został jednak przewodniczącym to kierujące się racją stanu (dominacja) Niemcy musiałyby uzyskać w zamian jakieś bardzo poważne ustępstwo ze strony Polski w jakiejś konkretnej dziedzinie. Czy w sumie mało istotna (decyzyjnie) funkcja w UE będzie tego warta? Wątpię bardzo. Bo racja stanu Niemiec nigdy nie współgrała, nie współgra i nie będzie współgrać z racją stanu Polski. Bądźmy realistami. Z pewnością Pan Kaczyński to rozumie za to ja nie rozumiem po co ta kandydatura. Bo jak marionetkowe stanowisko za istotne ustępstwo (byśmy zamknęli się w naprawdę istotnych kwestiach) to ja dziękuję za taki deal. W ogóle chyba trzeba zacząć poważną dyskusję nad wyjściem z UE i się tego nie bać. Tych twardogłowych nic nie przekona do radykalnych reform i poszanowania interesów poszczególnych państw a nie zamierzam z nimi iść na dno. To jest nieuniknione tylko nie wiadomo jeszcze ile potrwa. A jeżeli tak są ważniejsze rzeczy do roboty niż pertraktowanie z jakąś unią. Do nowego porządku trzeba się już przygotowywać a nie czekać na fakty dokonane. Ba optymalnie gdybyśmy to my spróbowali ten porządek tworzyć. Jak ktoś jeszcze nie kuma że są właśnie przetasowania dziejowe ( aczkolwiek jasne że nic w 1 rok się nie dzieje) to ja nie mam pytań. U tu nie chodzi o przewodniczącego Rady takiej czy owakiej. O nie nie nie!
 • @kula Lis 66 18:31:34
  ... no jaja na bekonie - ha,ha,ha,ha...

  Jakby tak Stalin dorównał Piłsudskiemu -to by też miał armię z dzidami i kobyłami.

  Ten pokerzysta ('89 r) z "Bolkiem" grali razem z Mazowieckim ... .

  Wynik - Gruba Krecha,3 mln bezrobotnych,spadek PKB większy niż w latach wielkiego kryzysu w U.S.A. i na świecie ('29 - '33) itd.
  TL 2007 - tu to był pokerowy duet.

  Wynik - teraz niejaki Tusk wbrew polskiemu rządowi może zostać wybrany na kolejną kadencję - jaja na bekonie do kwadratu... itd.,itp.
 • @Ziut 03:33:02
  Niemiecka prasa w obronie Tuska: "Polska przeciwko Polakowi!". Krasnodębski: "Dla jasności powinien przyjąć obywatelstwo niemieckie"(to Krasnodębski nie wie, że on je już ma, jak i cała jego rodzina z automatu?)
  Monachijska gazeta ocenia, że Tusk może otrzymać nominację na drugą kadencję bez poparcia rodzimego kraju, co byłoby ewenementem.
 • Ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości?
  http://m.neon24.pl/cac5ba21d56b31c6f710a7c2031f0289,14,0.png
 • @Witkacy 21:44:00
  ... typowy fake - dla kogo pracujesz?
 • DIĘKI OSŁUPIENIU SEJMU SENATU I RZĄDU ORAZ KACZEMU UPIERZENIU PREZESSIMUS Z LUBOŚCIĄ POD WIATR SIKA.
  A może pierwszy błąd w ocenie to prawne Europy jak demodyktatury pobermanowskiej osłupienie podobnie jak błędny był pierwszy przegrany blitzkrieg gen Rommla o Egipt, Palestynę i Babilon. trezwssimus się nie waha jak generalissimus Stalin niegdyś rezygnując z zajęcia Europy i zatrzymując front przed Bugiem i w Warszawie.
 • @Ziut 14:48:02
  Tusk – fałszywy życiorys. (Przypomnienie).
  Sprawa pochodzenia Tuska jest dla wielu sprawą delikatną. Jest to nazwisko bez wątpienia żydowskie i na pewno nie kaszubskie czy polskie. Przed wojną w Bełchatowie było parę rodzin o nazwisku Tusk. Mendel Tusk z Lejzorem Warszawskim mieli dwie fabryczki. Chaim Tusk miał też fabryczkę i zatrudniał 50 osób i płacił robotnikom 15 kopiejek na dzień, co starczało na dwa kg chleba. ( rok 1899 ) ( Jewish Records Indexing – Poland )Na Kaszubach przed 1900r nie było żadnego Tuska. Z największym prawdopodobieństwem jego rodzina pochodzi z dawnych kresów wschodnich . Potem się przenieśli do guberni i zniemczyli, przeszli na protestantyzm jak blisko 1/3 żydów, część tej żydowskiej “ewangelickiej społeczności”-sklasyfikowana była w przedwojennej Polsce jako tzw. mniejszość niemiecka-kilkaset tysięcy w samej Łodzi np.pochodzenie żydowsko-niemieckie premiera Millera(konwersja na katolicyzm była sporadyczna i prawie nie spotykana, wiara ewangelicka była i jest bardzo bliska żydom źródło- “raport nowaka,tylko polska”). Niemcy, prześladowali żydowskich konwertytów(mordowali i wysiedlali do ?…. Polski) na terenie Rzeszy ,ale nigdy nie na terenach krajów okupowanych-wykorzystywano ich masowo -(volksdojcze numer Nowe Państwo 1998-fotografie żydowsko-niemieckich rodzin volksdojczów), hitlerowcy pielęgnowali starą ideę JUDEOPOLONII-państwa żydowsko niemieckiego -protektoratu pod niemiecką kuratelą,zarządzanego poprzez żydowską V kolumnę w pełni realizowanego obecnie ,szczególnie po wejściu Polski do UE. Całość pod linkiem http://wolna-polska.pl/wiadomosci/tusk-falszywy-zyciorys-przypomnienie-2013-03
 • @Witkacy 21:44:00
  W Polsce są najemnicy polityczni którzy nie Polsce ale obcym służą i ciągle atakują bo nie podoba im się abyśmy byli niezależni. Jedni służą Sorosowi, inni Berlinowi a są też tacy którzy są na usługach Moskwy. Łączy ich wspólny cel. Polska nie może być niezależna i sama decydować o sobie. Ma być pod zaborami (ekonomicznymi, zależnościami politycznymi) aby nie mogła samodzielnie się rozwijać. Kierują się zasadą aby rozwalić mentalność polską i przywiązanie do historii, chrześcijaństwa i do jedności narodowej. Propagowanie multikulti, sprowadzenie islamistów, brak pracy aby wyemigrowali, ośmieszanie na każdym kroku w mediach i za granicą i urządzanie propagandowych marszów antyrządowych aby dziennikarze zagraniczni mogli na zachód przekazywać zaściankowość polską. Za pieniądze są szuje którym na niczym nie zależy poza kasą a Polska to tylko hasełko propagandowe dla narodu aby mniej zorientowanych zbałamucić.
 • Polska nie popiera przedłużenia kadencji Tuska i to jest konkret, choć do...
  Dla przedłużenia mandatu Tuska nie jest ważne czy jest on kandydatem popieranym przez PiS. Już w momencie jego wyboru mówiło się, że będzie na tym stanowisku 5 lat. Poza tym, on nie jest kandydatem na przewodniczącego, tylko przewodniczącym. JSW na tą chwilę jest hmm...nikim? WERSJE SKONSOLIDOWANE TRAKTATU O UNII EUROPEJSKIEJ I TRAKTATU O FUNKCJONOWANIU UNII EUROPEJSKIEJ!

  Artykuł 15.5
  Rada Europejska wybiera swojego przewodniczącego większością kwalifikowaną na okres dwóch i pół roku; mandat przewodniczącego jest jednokrotnie odnawialny. W przypadku przeszkody lub poważnego uchybienia Rada Europejska może pozbawić przewodniczącego mandatu zgodnie z tą samą procedurą.

  Głupszym wyjaśniam: nie zbliżają się żadne wybory nowego przewodniczącego, na jakąś nową kadencję, tylko będzie głosowanie nad jednokrotnym przedłużeniem mandatu dla obecnie piastującego to stanowisko. Obecnie piastującym to stanowisko jest Tusk. Na zbliżającym się głosowaniu RE może odwołać Tuska, owszem, ale poza notą dyplomatyczną do Do MSZ Malty w której nasze MSZ zgłasza JSW póki co nie ma żadnych przeszkód na odnowienie mandatu a i ta nota budzi co najwyżej zażenowanie wśród polityków UE. Dopiero w razie gdyby Tusk został odwołany, po jakichś pewnie miesiącach obrad itd, JSW może stać się kandydatem na jego stanowisko.
  Miłego zgrzytania zębami.
 • @Ziut
  Waszczykowski chlapie jęzorem na lewo i prawo - powinien mniej kłapać. Mówiąc, że nie interesuje go jakie JSW ma poparcie w Europie, wysypał całą intrygę! PiS dalej chyba myśli, że jeżeli Waszczykowski wystawił JSW jako kandydata Polski, to Tusk straci możliwość kandydowania?! Zupełny brak profesjonalizmu - przecież Europejska Partia Ludowa od razu wywaliła JSW na zbity pysk i dalej forsuje Tuska! "Waszczykowski powiedział natomiast, że w czwartek jeszcze przed szczytem UE Saryusz-Wolski zamierza wziąć udział w spotkaniu liderów Europejskiej Partii Ludowej, której wciąż jest wiceprzewodniczącym" - można się posikać! Co teraz powiesz "Waszczu"?! Za tę partaninę, Waszczykowski powinien polecieć na zbity pysk ze stanowiska! Należy sięgnąć po sprawdzone, doświadczone kadry - tekę MSZ powinna podjąć Anna Elżbieta Fotyga albo np. Kamil Karski.
 • @Ziut 14:57:28
  Po za tym, Ziut piszesz, że ,,prezes ma jaja"????
  Czy na pewno jesteś pewny, że prezes ma jaja?????
  Szkoda, że nie żyje śp. J. Wladorf - to był dopiero znawca takich spraw.
  Szkoda, że w więzieniu siedzi Pilaszczyk, też ma wielką wiedze n/t., śp. Szczygło. No i sama ,,Balbina" może tuż przed śmiercia coś nam powie itd.
 • @Ziut
  Ród Tusków pochodzi z Guberni Piotrkowskiej – co zapisano przez rachmistrzy Cara dokonujących spisu ludności. Tuskowie w Guberni Piotrkowskiej byli zapisani jako żydzi – przechrzty na wiarę Ewangelicką. Czyli prowieniencja niemiecka. To tacy organizowali Getta żydowskie po 01.09.39 i witali Wehrmacht chlebem i solą. To oni wymordowali kilkaset tysięcy swych braci żydowskich w getto łódzkim
  Tak to w Historii było że ONI unikali Katolicyzmu Rzymskiego i pod naporem otoczenia dokonywali aktu przystąpienia do kościołów Protestanckich i stawali się Niemcami. W swoim czasie szeroko tą sprawę opisywano na : WWW. Polonika net. Redakcja strony (portalu) była umiejscowiona na terenie USA ale długie łapy spowodowały sądowy zakaz publikacji i zamknięcia strony. Materiał ”Poloniki net” jest zarchiwizowany i można do niego się dobrać jako do materiału archiwalnego. Jak znajdę kiedyś to wpiszę adres. A propos TUSK’a on jest Kaszubem” przyszywanym” bo pod kogoś trzeba się było podszyć.
  Tak samo jak Petru jest "Polakiem", jak też Michnik.
  http://web.archive.org/web/200...

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY