Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
700 postów 4619 komentarzy

"Orzeł" - Pismo sympatyków Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

"To nie my, ... to Soros!": Czy tak wyjaśnią nam Smoleńsk?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Przypadek Sorosa* dowodzi, że prywatny kapitał może być wygodnym instrumentem w rękach państwa." - pisze Konrad Kołodziejski wPolityce.pl

 

Jakby ktoś był ciekawski, George  Soros* to ten Pan, pierwszy od lewej, ... obok "Złotej Rybki"  pRezydenta  Komorowskiego. Po jej drugiej stronie siedzi śp. Władysław Bartoszewski, autor słów: "Ja się zajmuję Niemcami i Żydami. Mam dość innych spraw.", ... obok Bartoszewskiego "wybrany" w sfałszowanych Wyborach Prezydenta 2010, na szczęście były już , ... pRezydent.

 

ZAWIADOMIENIE  W SPRAWIE SFAŁSZOWANIA WYBORÓW PREZYDENTA 2010   >>   https://docs.google.com/document/d/1ZzZXz-dtv_7B6zg_9_Yv8bJ0Y_WACkcAKbnEcQ1yIbM/edit?usp=sharing

wPolityce.pl: Założona przez Sorosa Fundacja Open Society oskarżana jest przez senatorów o działania przeciw rządom niektórych  państw sojuszniczych, a także o próby ingerowania w ich sprawy wewnętrzne.   / ... /   Nie jest tajemnicą, że Soros od ćwierćwiecza aktywny jest również w Polsce. 

Ostatnio zasłynął finansowym wsparciem dla przeżywającej kłopoty „Gazety Wyborczej”. Nie jest też tajemnicą, że z jego pieniędzy współfinansowane są przedsięwzięcia środowisk liberalnych, ostro sprzeciwiających się dziś polskiemu rządowi. Można się zastanawiać, na ile zmniejszyłaby się aktywność tych środowisk, gdyby nie były wspomagane przez Sorosa.

Teraz okazuje się, że działalność Sorosa, który tak chętnie lubi przedstawiać się w roli filantropa wydającego zarobione miliony na promocję demokracji, była częściowo prowadzona na rachunek amerykańskiego podatnika. Trudno zatem nie zadać sobie pytania o rzeczywistą politykę rządu amerykańskiego z okresu Baracka Obamy.

Wydaje się bowiem, że ówczesna administracja prowadziła politykę dwutorowo. Z jednej strony – oficjalną, gdzie unikano jakichkolwiek podejrzeń o ingerencję w wewnętrzne sprawy innych państw, oraz nieoficjalną, w ramach której finansowano przedsięwzięcia prywatne służące promowaniu liberalnej ideologii.

Przypomina się tutaj polityka amerykańska z okresu Zimnej Wojny, gdy potajemnie finansowano rozmaite zaprzyjaźnione reżimy w Trzecim Świecie. I choć cel był szczytny – powstrzymanie komunizmu – to w niczym nie zmieniało to faktu, że owe reżimy były tak brutalne, iż jakakolwiek udzielona im oficjalnie pomoc nie wchodziła z powodów wizerunkowych w rachubę.

Teraz tamtą politykę twórczo rozwinięto, opierając się na prywatnych fundacjach w stylu Sorosa. Dzięki temu unikano oskarżeń o ingerowanie w cudze sprawy.

Jeśli ktoś miałby być obwiniany, to co najwyżej Soros  –  osoba prywatna, za którą rząd amerykański odpowiedzialności brać nie może.  Autor: Konrad Kołodziejski wPolityce.pl

<>

 JEŚLI TAK TO BĘDZIE WYJAŚNIONE, TO BĘDZIE TO TYLKO PÓŁ PRAWDY, ... DRUGA POŁOWA BĘDZIE KŁAMSTWEM

*** Jak to się zgrywa z poprzedną notką >>    //ziut.neon24.pl/post/137784,przed-nami-kolejna-rocznica-katastrofy-smolenskiej

Niżej ciekawy komentarz by  STAN35

Rola A. Macierewicza w wyjaśnianiu wydarzeń 10.04.2010 roku:  Zacząć trzeba od tego, że A. Macierewicz ma ścisłe związki ze służbami USA, sięgające jeszcze opozycyjnej działalności w latach 70-tych XX wieku, kiedy to opozycjoniści a wśród nich śp. Prezydent L. Kaczyński, opracowali wielostronicowy dokument memoriałem zwany, w którym zawarli opinie na temat sytuacji w Europie Środkowo Wschodniej i Południowej, który przekazano w Białym Domu na ręce ówczesnego prezydenta USA J. Cartera.
 
W sprawie wydarzeń z 10.04.2010 roku A. Macierewicz stoi na straży interesów USA w tej sprawie i po prostu pilnuje tego by rola USA(i sojuszników z NATO) nie została ujawniona.
 
A to przecież w wyniku negocjacji resetowych, z akceptacją USA i tych sojuszników doszło do tej zbrodni, która jest paralelna z zamachem w Gibraltarze w 1943 roku(z udziałem i w interesie tych samych mocarstw).
 
Gdy PIS było w opozycji, A. Macierewicz jeździł po Polsce i świecie i głosił, ze USA i sojusznicy pomogli by Polsce wyjaśnić przyczyny wydarzeń, ale rząd Tuska się do nich nie zwraca o pomoc, więc oni nie mogą nic w tej materii pomóc.
 
Gdy sytuacja się zmieniła i PiS jest u władzy, nastąpił jakiś paraliż w działaniach podkomisji powołanej przez A, Macierewicza i początkowo składane obietnice okazania nowych materiałów zawisły w próżni.
 
Wydaje się, że komuś jest nie na rękę pokazywanie prawdy i to w sytuacji gdy rząd PiS-u postawił na sojusz z USA i wszedł w konflikty z UE.
 
Czyje interesy są tu decydujące, tego powinniśmy być świadomi i czekać jak z tego wybrnie PiS i A. Macierewicz i liczyć na to, że D. Trump nie ogłosi drugiego resetu z Rosją i nie odda nas Niemcom i Rosjanom jak uczynił to lewak B. H. Obama.    
 
<>
 
Czyje interesy są tutaj decydujące?

 Odpowiedź na to pytanie zna chyba Pan Duda >>   
 
 

wPolityce.pl: Ambasador Izraela w Polsce Anna Azari wyznała, że od półtora roku czekała na tę uroczystość. „Otwarcie biura AJC w Polsce jest świętem dla Polski, USA, Izraela oraz dla mnie osobiście” - powiedziała.

Cieszę się, że będę miała Warszawie kolejnych przyjaciół, z którymi będę mogła wymieniać się poglądami oraz rozmyślać na temat strategii. Uważam, że mamy w Polsce wspaniałą atmosferę do pracy   —  dodała.

 

KOMENTARZE

 • Przypadek Sorosa dowodzi, że prywatny kapitał może być wygodnym instrumentem w rękach państwa
  >> http://wpolityce.pl/swiat/333968-przypadek-sorosa-dowodzi-ze-prywatny-kapital-moze-byc-wygodnym-instrumentem-w-rekach-panstwa
 • WĄTEK FINANSOWY - PIENIĄDZE WSI (A.D.2006)
  Tutaj neleży szukać motywu zamachu warszawskiego (zwanego zamachem smoleńskim, względnie katrastrofą smoleńską). Czy miedzynarodowy finansista Soros maczał w tym palce? Jest bardzo mozliwe, że własnie tak było - podczas likwidowania WSI przez Tryumwirat Kaczyński-Kaczyński-Macierewicz (a podejrzewam, że byli czynni przy tym i Luśnia*, i Naimski, i Glapiński, i Maśnica**).
  Były dwie sprawy istotne podczas tej likwidacji - (1) ludzie i (2) pieniądze.
  (1)
  O aktywach ludzkich stanowi tzw. "aneks do likwidacji WSI" w którym opisano kto ile ukradł, jaka była patologia personalna, jak się kto nazywał etc.
  (2)
  A aktywa finansowe to są własnie to, co ja nazywam "pieniądze WSI". A nie było to jedno konto, do którego się ma PIN i można sobie jakąś kwotę wypłacić, ot tak. To było mnóstwo kont w różnych bankach, opiewały na różne waluty i dobra materialne, w tym antyki, precjoza i złoto. Dostęp do wielu kont był zawarowany obecnością realną kilku ludzi naraz, posiadaniem unikalnego klucza do sejfu, kilku kodów, kilku zgód różnych instytucji państwowych etc. Słowem - punkt drugi (2) to była sprawa dla zespołu ludzi znających się na bankowości międzynarodowej. Soros takim zespołem dysponował. A - czy pomógł? Trzeba jego się będzie zapytać.
  #
  Szacuję prawdopodobieństwo, że przy przejmowaniu aktywów WSI Tryumwirat K-K-M współpracował z Sorosem na 66%.
  ==========
  * bloger elitarnego portalu NEon24.pl, prawa ręka Macierewicza do spraw różnych, w tym i finansowych.
  ** polityk prawicowy mający certyfikat Służb na dostęp do wiadomości niejawnych, który usunął Sendeckiego z pracy w Poradni Pracowniczej MEN we wrześniu 2007, już po opanowaniu MEN-u przez PiS. Wcześniej prawa ręka Ministra i Wicepremiera Giertycha, zarządzająca MEN-em.
 • @Ziut 05:18:34
  Panie Ziut, spytaj pan J. Kaczynskiego o tragedie smoleńską. On wszystko wie, po co siać księżycowe teorie.
 • @Wrzodak Z. 10:35:22
  To jest oczywiste. Przecież służby na 101% monitorowały cały lot(był lub nie był) , więc muszą znać wsztystkie szczegóły zdarzenia. Jak znają służby to i przynajmniej kilkanaście osób na szczycie władzy w tym i Kaczyński.
 • @Wrzodak Z. 10:35:22
  // Panie Ziut, spytaj pan J. Kaczynskiego o tragedie smoleńską. On wszystko wie, po co siać księżycowe teorie. //

  - Po co siać księżycowe teorie? / Nie wiem, czy Pan staje w obronie Sorosa & Przyjacół zanim jeszcze postawiono komukolwiek zarzuty,
  z wyjątkiem fałszerstwa wyborczego AD 2010, bo to jest logicznie uzasadnione >>> https://docs.google.com/document/d/1ZzZXz-dtv_7B6zg_9_Yv8bJ0Y_WACkcAKbnEcQ1yIbM/edit?usp=sharing , i faktów się nie zmieni, .... ale Kaczyńscy też są oskarżani że chcieli ukraść ten księżyc. :D
 • @Eugeniusz Sendecki 10:00:06
  // (1) O aktywach ludzkich stanowi tzw. "aneks do likwidacji WSI" w którym opisano kto ile ukradł, jaka była patologia personalna, jak się kto nazywał etc. //

  - Jescze dwa kieliszki i wyrecytuje nam Pan jego treść? / Nie zdziwiłbym się wcale, ... przez AH miał Pan dostęp do osoby która go czytała, ... z "tą osobą" Pan na codzień wódkę pije dumając o tej kasie WSI?
 • Bełkot i tyle.
  Soros to jedno a Smoleńsk to całkiem coś innego.
  Soros to taki finansowy najemnik od mokrej ale politycznej dywersji.
  To inna twarz różnych prywatnych agencji ochrony...wystawianych do mokrej roboty zamiast wojska USA czy NATO.
  To inna twarz różnych "terrorystów" też najmowanych i opłacanych przez tajne służby i różnych "prywatnych "słupów".
  Soros to też taki "słup" w rękach globalnej mafii.
  Wielu "Oligarchów" którzy nagle zrobili wielkie majątki to w istocie "słupy" mafii które mają firmować te majątki i z ich pomocą wykonywać podboje ekonomiczne mafii.

  Co innego Smoleńsk.
  Tu wszystkie znane fakty dowodzą że była to katastrofa lotnicza wynikająca z wymuszonej pośpiechem i "potrzebami politycznymi" próby lądowania we mgle.

  Jak dotychczas każda teoria spiskowa się szybko kompromitowała w obliczu znanych i udowodnionych faktów.
 • @Oscar 16:27:11
  A co sądisz o poszlakach, że w Wyborach Prezydenta 2010 będąyh wynikiem "zdarzenia" w Smoleńsku doszło do oszustwa wyborczego?

  ZAWIADOMIENIE W SPRAWIE SFAŁSZOWANIA WYBORÓW PREZYDENTA 2010 >> https://docs.google.com/document/d/1ZzZXz-dtv_7B6zg_9_Yv8bJ0Y_WACkcAKbnEcQ1yIbM/edit?usp=sharing
 • @Oscar 16:27:11
  // Soros to taki finansowy najemnik - twarz różnych prywatnych agencji ochrony...wystawianych do mokrej roboty zamiast wojska USA czy NATO - twarz różnych "terrorystów" , to też taki "słup" w rękach globalnej mafii //

  - JEŚLI TAK, TO KIM JEST BRONISŁAW KOMOROWSKI, JAK WIDAĆ JEGO KOLEGA, KTÓRY DEKOROWAŁ SOROSA POLSKIMI ORDERAMI?

  ... i kim jest ta "cała reszta", która stoi za Komorowskim?
 • @Ziut 16:39:24
  Tego nie wykluczam. PO, moim zdaniem, to zdrajcy i bezideowi szubrawcy.
  Dla nich liczy się tylko kasa ... i są, przy pomocy kasy, manipulowani przez tych co kasy mają jak lodu a konkretnie przez żydostwo Europejskie czyli praktycznie Niemieckie.
 • @Ziut 16:44:33
  Komorowski to prymityw , takich głupek z powiązaniami... to marionetka .. on tylko wykonuje polecenia.. a myślą za niego inni .. w cieniu.
  Komorowski to nie jest samodzielny polityk, podobnie jak np Sikorski.
  To cieniasy intelektualne i dna moralne.
 • @Oscar 18:37:21
  // są, przy pomocy kasy, manipulowani przez tych co kasy mają jak lodu a konkretnie przez żydostwo Europejskie czyli praktycznie Niemieckie //

  - "Europejskie czyli praktycznie Niemieckie" są interesy, ... a żydo-syjonizm nie zna granic. / Uciekając przed jednymi wpadamy w objęcia drugich, ale to wciąż ci sami.
 • @Oscar 16:27:11
  Zanim napiszesz coś, to najpierw dowiedz się , jakie są fakty!!! A te mówią,że to była zaplanowana zbrodnia na polskiej elicie państwowej, aby osłabić Polskę i wprowadzić bronka do Pałacu-"prezydent gdzieś poleci i wszystko się zmieni"!!! Czy potrzeba lepszej aluzji??? Żebyś więcej nie pisał bzdur , polecam google i :" zamach warszawski" oraz "zamach.eu"!!! Jak przeczytasz te teksty, to zmienisz zdanie!
 • @Ziut
  niezła afera, sami przeczytajcie ! http://3obieg.pl/odnaleziono-m...
 • @Ziut
  No to i ja coś dołożę o stanie czyli o istniejącym już trupie czyli o Marynarce Wojennej. Będąc wczoraj na Helu rozmawiałem z oficerami marynarki wojennej. Powiedzieli mi przy wódeczce, a jeden z nich służy na tej fregacie, że fregata Puławski od początku jest bezbronna bo nie ma uzbrojenia od samego początku! Po prostu na kupno rakiet, etc nie było nas stać! Następna sprawa to radar ochrony wybrzeża, który od ponad 3 lat jest niesprawny, tylko dla pozoru antena się kręci, a obsługa ma ubaw. Ostatnio był u nich generał na inspekcji, pytał: bosmanie dlaczego na monitorze nic nic nie ma? Odpowiedź bosmana: bo radar jest w konserwacji. Generał: przyjąłem meldunek! Teraz o potencjalnej obronie Helu na którym nic nie ma. Broń i amunicja w magazynach oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów od Helu! Gdyby tak Putinowi odbiło i chciałby nas zaatakować to Polskę zajmuje w 24 godziny, to opinia oficerów marynarki wojennej istniejącej na papierze i w wyobraźni decydentów! Wojska pancerne mają po 2 pociski ppanc. na czołg! Magazyny amunicji oddalone o 50-100km od jednostek! To osiągnięcia psychiatry Klicha i pomiotu banderowskiego ukropa Siemioniuka vel Siemoniaka! A korweta obecnie patrolowiec
  którego ukończenia końca nie widać według oficerów MW to przewał na już 2 mld zł! Za te pieniądze można mieć w pełni uzbrojone korwety np. Bujan.
 • Pascha "w Polsce jest świętem
  .
  dla Polski, USA, Izraela oraz dla mnie osobiście” ", w końcu święci się mord na Jezusie, a mord jest zawsze dobrą okazją aby świętować.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/jak-zrobic/

  Zrozumiiała radość tej pani, szczególnie w Polsce

  - https://www.youtube.com/watch?v=2JlqE5UYsa8

  Pan Soros jest znany także z innych operacji

  - http://ram.neon24.pl/post/137650,chca-zalac-europe-6-milionami-migrantow#comment_1376543

  nie tylko finansowych.

  @Ziut 05:18:34

  "prywatny kapitał może być wygodnym instrumentem w rękach państwa"

  raczej odwrotnie, to państwo jest "wygodnym instrumentem w rękach" MWF, tzw. "państwo polskie" jest takim instrumentem.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#MWF

  i jej operatorów w roodzaju Sorosa.

  Zrozumienie danych zawartych w linkach daje dziwnie inny obraz, niż ten, który jest na ogół prezentowany.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

MOJE KOMENTARZE

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

ULUBIENI AUTORZY