Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
698 postów 4608 komentarzy

"Orzeł" - Pismo sympatyków Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

Prezes jak ta Ziemia, albo dron, krąży wokół Słońca Peru :D

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Prezes najwidoczniej zapomniał, że zanim doszło do "kariery Tuska", doszło do wojny rusko-ruskiej o obsadę fotela Prezydenta Rosji którą z Miedwiediewem wygrał Putin dzięki wzięciu na siebie sprawy Smoleńska

 A Kaczyński mówi: "Śledztwo smoleńskie przekazano Rosjanom, bo chodziło o karierę Tuska"

\WYBORY PREZYDENTA ROSJI ODBYŁY SIĘ W MAJU 2012 / TO CO TERAZ OGLĄDAMY TO KOLEJNA WOJNA O TO ABY JEGO EKSCELENCJA, KNIAŹ WŁADYMIR PUTIN, JAK TEN NASZ TUPOLEW,  SPADŁ Z MOSKIEWSKIEGO TRONU i NIE WYGRAŁ KOLEJNYCH WYBORÓW W 2018 ROKU

Niezalezna.pl: Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego wówczas [10 kwietnia 2010 r.]  „zapadła decyzja polityczna, żeby nie wchodzić w żaden spór z Rosjanami, bo to przeszkodzi w prowadzonej polityce”. Jak podkreślił, w jego „osobistym i subiektywnym przekonaniu” mogłoby to przeszkodzić jedynemu celowi tej polityki, czyli zdobyciu przez ówczesnego premiera Donalda Tuska „miejsca w kierownictwie Unii Europejskiej”.

<>

No właśnie, co by było, "gdyby Tusk nie dogadał się z Putinem i nie przekazał śledztwa smoleńskiego obcemu państwu"? - Ktoś zna odpowiedź na to bardzo, ale to bardzo, arcy-ciekawe pytanie?

Minister Witek ma rację, bylibyśmy dzisiaj w innym miejscu. Będąc przekornym odwrócę jednak "kota ogonem" i zapytam, ... "gdzie byłaby Rosja", gdyby Putin nie dogadał się z Tuskiem, i nie wziął tego śledztwa?

[zacząłem się nad tym zastanawiać]

Wychodzi na to, że gdyby Tusk nie dogadał się z Putinem, i Putin nie wziął by tego śledztwa, wiedzielibyśmy dużo więcej, ... i kto wie, być może Rosja byłaby też dzisiaj w dużo lepszej sytuacji? / Bo chyba nie tylko zdaniem Macierewicza, jest w kiepskiej.

-  TAK MI PRZYSZŁO DO GŁOWY - 

Bo że coś tam było nie tak, to fakt, ... i to wyjdzie, bo zbyt wielu "interesom" na tym zależy. I za ukrywanie tego co wyjdzie odpowiadać będzie Putin, a nie Tusk, który się z nim dogadał. -  No cóż, myślę że Tusk zrobił dobry interes, i chba [jak mówią], w polityce nic nie dzieje się przez przypadek. Być może tak to właśnie zaplanowano?

Być może dlatego tupolew zamiast wybuchnąć w Pradze z "samym " Prezydentem na pokładzie, musiał spektakularnie wybuchnąć w Rosji, ... gdzie zamiast samego Kaczyńskiego zginęło 96 innych osób, dzięki czemu doszło do "efektów specjalnych", ... jak na filmie akcji wyprodukowanym w Hollywood?

Czy "żółwik" był więc oznaką zadowolenia Tuska z ustalenia z Putinem oficjalnej wersji wydarzeń w Smoleńsku, z 10.04.2010 r.? - Pytanie rodzi pytanie, a odpowiedzi brak.

Macierewicz nie powinien się więc emocjonować. / To co powiedział Putin pokazując Tuskowi miejsce katastrofy było wersją oficjalną, a nie opisem faktycznych wydarzeń, do jakich doszło 10 kwietnia w Smoleńsku. // Opis Putina różni się zresztą znacząco od podstawowych ustaleń "Sejmowej Komisji ds. Smoleńska", ... nie ma się czym emocjonować, ... trzeba oddzielić ziarno od plew.

25:59 Na powyższym zdjęciu widzimy moment wyjścia "pary Tusk / Putin" z namiotu po rozmowie do której doszło zaraz po przyjeździe Tuska na lotnisko Smoleńsk

26:01 Z namiotu wychodzi też polska tłumaczka. Prywatnie żona ostatniego szefa WSI. Była więc w namiocie w czasie rozmowy Tusk-Putin (oznaczona krzyżykiem).  Najprawdopodobniej podczas tej rozmowy w namiocie doszło do wstępnego przekazania Tuskowi informacji o tym do czego naprawdę doszło w Smoleńsku, i o tym, co  przekazane zostanie opinii publicznej.

Macierewicz narzeka ze nie ma notatek ztej rozmowy, .... ani zapewne z tej do której doszło między Tuskiem i Putinem po wyjściu z namiotu. -  A wydarzyło się coś naprawdę ciekawego, i chyba niezaplanowanego przez stronę rosyjską. -  Właśnie wtedy,  po wyjściu z namiotu,  Tusk chciał PUBLICZNIE przybić z Putinem "zółwika".

Już na miejscu katastrofy przekazano Tuskowi właśnie takie słowa: "Wszystko odbyło się tutaj, potem się zapaliło".  /   Czym było to  "wszystko",  kiedy i jak się  "zapaliło",   o tym Tusk dowiedział się zapewne w namiocie.

Warto aby dodać, że Macierewicz za Parlamentarną Komisją ds. Smoleńska twierdzi, że miejsca pożarów były miejscami wybuchów do jakich doszło w lecącym tupolewie (czytajw poprzedniej notce).

26.01 Widać też wyjście z namiotu rosyjskiego tłumacza (oznaczony krzyżykiem)

26:09 Osiem sekund po wyjściu z namiotu, w drodze na miejsce katastrofy, dochodzi do "wydarzenia" które wzbudza ogólne zainteresowanie, w tym rosyjskiego tłumacza i polskiego Ambasadora Jerzego Bahra (oznaczeni krzyżykami)

26:33 Musi to być jakaś zainicjowana przez kogoś (podejrzewam Tuska), jakaś ustawka pod prasę. (A) Minister Klich; (B) minister Graś; (C) Premier Tusk; (D) Polska tłumaczka, prywatnie żona gen Dukaczewskiego, ostatniego szefa WSI; (E) Putin; (F) Rosyjski tłumacz

 

Wyżej wcześniej publikowane zdjęcia z "afery z żółwikiem". / Dzisiaj znamy kontekst wydarzeń w jakich do próby "przybicia żółwika" doszło. /  Nie wiemy tylko po co Tusk chciał "przybić" tego "żółwika".  -  Czyżby demonstracyjnie, z jakiegoś powodu, chciał zrobić z Putina swojego "wspólnika", ... albo wspólnika akcji przeprowadzanej przez jakieś służby?

 

Zdjęcia "żółwikowej interakcji" Putina z Tuskiem jak na razie nie ma, ... i myślę że takiego w ogóle nie ma. Gdyby istniało, nie stawiało by ono obecnego Prezydenta Rosji w pozytywnym świetle.

 

Za to mamy taki finał "zajścia" jak niżej. / Też wymowny. /  Przepraszam za wyrażenie, ale Tusk wygląda na nim, ... jak "skarcony szczeniak". :D 

 

Rewelacją byłoby zapewne nagranie właśnie tej 30 sek. rozmowy

 

26:33 Wygląda na to, że zakończeniem tego prawie półminutowego "zajścia" doszło do próby "żółwikowej inicjacji Tuska" wobec Putina. Chyba zakończonej niepowodzeniem, ... i niezadowoleniem obydwu stron. "Uśmiech Tuska" został "zgaszony", a Putin wygląda na wyraźnie niezadowolonego, bo właśnie wtedy, jak na zawołanie, na filmie widać błyski fleszy, ... najwyraźniej Putinowi się to nie podoba.

KOMENTARZE

 • Prezes PiS: "Wiemy z wysokim stopniem pewności, że doszło do wybuchu i to wybuchu przeprowadzonego w celowy sposób!"
  Dziś niektórzy spośród nas, również i ja, mogliśmy obejrzeć prezentację przygotowaną przez WAT, a także przez uczelnie zagraniczne, która w sposób wysoce wiarygodny pokazała przynajmniej w wielkiej mierze jak to wszystko wyglądało, z b. wysokim stopniem prawdopodobieństwa. Pokazała nieprawdziwe naprowadzenie samolotu zrobione bez wątpienia w sposób celowy, bo rosyjski Ił (…) był naprowadzany w sposób właściwy i zupełnie inny,. Pokazała też, jak wyglądały wydarzenia na pokładzie samolotu – jak się rozpadał i w jaki sposób doprowadzono do jego zupełnego zniszczenia. Samolot opadający ze stosunkowo niewielką prędkością na miękkie podłoże nie mógł rozbić się na dziesiątki tysięcy elemntów. Dziś wiemy więcej. To już nie są domysły, to eksperymenty i symulacje komputerowe

  Prezes PiS: "Wiemy z wysokim stopniem pewności, że doszło do wybuchu i to wybuchu przeprowadzonego w celowy sposób!"
  >> http://wpolityce.pl/smolensk/335155-prezes-pis-wiemy-z-wysokim-stopniem-pewnosci-ze-doszlo-do-wybuchu-i-to-wybuchu-przeprowadzonego-w-celowy-sposob

  Rozpad samolotu rozpoczął się w powietrzu. Podkomisja smoleńska pokazała film prezentujący rezultaty jej prac. WIDEO
  >> http://wpolityce.pl/smolensk/335126-rozpad-samolotu-rozpoczal-sie-w-powietrzu-podkomisja-smolenska-pokazala-film-prezentujacy-rezultaty-jej-prac-wideo

  Kaczyński o śledztwie smoleńskim: "Zapadła decyzja, żeby nie wchodzić w żaden spór z Rosjanami. Celem było stanowisko Tuska w UE"
  >> http://wpolityce.pl/smolensk/335148-kaczynski-o-sledztwie-smolenskim-zapadla-decyzja-zeby-nie-wchodzic-w-zaden-spor-z-rosjanami-celem-bylo-stanowisko-tuska-w-ue

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

ULUBIENI AUTORZY