Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
611 postów 4211 komentarzy

Ruch dla Rzeczypospolitej RdR2018.WordPress.com

Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej - ----- 11 LISTOPADA STRACIMY NIEPODLEGŁOŚĆ! ----- ---- Przyszedł czas na "Wielki Ruch Listopadowy" / Wygrajmy MYŚLĄC Wspólnie ---- Ziut.NEon24.pl/post/133700,Zamiast-Flagi-Ruch-Listopadowy-Bialo-Czerwona-Kartka

Skąd wrogom Antoniego Macierewicza wyrastają nogi?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pozbycie się Bartłomieja Misiewicza nie zakończyło akcji grillowania Antoniego Macierewicza, i co najsmutniejsze widzimy coraz wyraźniej, że w próbę usunięcia szefa MON bardzo zaangażowany jest pałac prezydencki - Link w komentarzach

W kontekście powyższego warto przypomnieć, że zgodnie z "Ustawą 1066" to szef MON może zapoczątkować rozpoczęcie procesu "bratniej pomocy", po którym Prezydent określi zakres działań "wojsk okupacyjnych" na terenie Rzeczypospolitej.  -   Czyżby właśnie teraz ,ten  "szkopuł", był podłożem sporu na linii pRezydent-Minister?  

Czy ktoś jeszcze pamięta jaki się podniósł wrzask w Izraelu na wiadomość, ze to właśnie Macierewicz będzie Ministrem Obrony?  -  Zaczynam się obawiać że zwłoka w wyjaśnianiu sprawy zamachu, nazywanego "Katastrofą Smoleńską", oraz niepublikowanie sławnego ANEKSU inicjuje właśnie stworzenie warunków dogodnych do skorzystania z regulacji jakie daje "Ustawa 1066", ... OBYM BYŁ W BŁĘDZIE.

 

NIŻEJ PYTANIE i MOŻE NIE CAŁKIEM AKTUALNA NOTKA Z 27.06.2016 R

ziut.neon24.pl/post/132399,czy-prezydent-okresli-cel-wojsk-obcych-jako-okupowac

Warto się zastanowić, co się może stać w przyszłości, gdy Ministrem Obrony Narodowej nie będzie Antoni Macierewicz, a prezydentem Andrzej Duda, i gdyby  pRezydentem  został jakiś obcy agent?    

ziut.neon24.pl/post/137732,mysle-ze-to-zdrada-duda-zainstalowal-ajc-w-polin

 

Czy to nie dziwne, że status obcych wojsk mógłby zostać zrównany ze statusem Wojska Polskiego jedno osobową decyzją jakiegoś prezydenta? - Taką "ustawkę" mogła wymyślić tylko obca agentura, a nie Polski Rząd. 

Kto jest patronem tekstu "Ustawy 1066"?

 

 

TUSK GOV ERROR 404 DETECTED [WIDEO]

ziut.neon24.pl/post/138094,tusk-gov-error-404-detected-wideo

"Rządzą nami namiestnicy obcych interesów, a społeczeństwo trwa w hipnotycznym letargu. Płonne jest oczekiwanie że obecna sytuacja międzynarodowa naznaczona groźnym paroksyzmem histerii sowieckiego imperium, w obliczu kurczącej się strefy wpływów, obudzi nasz naród i zachęci do działania by zrzucić jarzmo niewidzialnej okupacji.  Jeśli katastrofa smoleńska nie spowodowała u nas rewolty, to pewnie i wkroczenie wrogich wojsk dałoby się piarowsko nagłośnić  w „zaprzyjaźnionych mediach” jako sukces obecnej ekipy." 

- pisał Ryszard Makowski 3 kwietnia 2014 roku na portalu wPolityce.pl  

Paradoksalnie, dwa lata po tych słowach rządzi PiS (właśnie zakończyły się manewry "Anakonda" / przed nami "szczyt NATO"), ... a słowa Makowieckiego  wciąż jakby aktualne.  /   Czy nie było by jeszcze większym paradoksem, gdyby udało się "piarowsko" uzasadnić wkroczenie do Polski armii izraelskiej w obliczu zagrożenia z Moskwy?  

Znowelizowana "ustawa 1066" nie mówi przecież kto wróg, a kto przyjaciel. Mówi że wkroczyć do Polski mogą OBCY!  -  Tak mi przyszło do głowy. 

ziut.neon24.pl/post/132370,mene-takel-fares-jak-slowo-w-biblii-prawda-przeliczona

Czy to nie dziwne, że status "obcych wojsk" mógłby zostać zrównany ze statusem Wojska Polskiego jednoosobową decyzją jakiegoś prezydenta?

"Art.3a.1. Zgodę na pobyt wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w ramach wzmocnienia wojskowego Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej przez stronę wysyłającą  w operacjach wojskowych prowadzonych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w czasie pokoju wydaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Ministra Obrony Narodowej skierowany po uzyskaniu zgody Prezesa Rady Ministrów.

2. W zgodzie, o której mowa w ust.1 ,  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej określa cel pobytu wojsk obcych i zakres ich uprawnień, a także inne okoliczności mające znaczenie dla obronności Rzeczypospolitej Polskiej.

3. Określając zakres uprawnień, o których mowa w ust.2 , Prezydent wskazuje, które uprawnienia Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej będą przysługiwać wojskom obcym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w ramach wzmocnienia wojskowego Sił zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

* Ustawa jest dwuznaczna.  /  "Ustawa 1066" nie obliguje prezydenta do zatwierdzania  (lub nie),  tego o co wystąpi Minister Obrony Narodowej, i na co wyrazi zgodę Prezes Rady Ministrów.

Choć na pierwszy rzut oka wydaje się że decyzje zapadać powinny "trój-stopniowo":  "minister-premier-prezydent",  decyzję o zakresie i uprawnieniach wojsk obcych, wydaje sam prezydent.

"Ustawa 1066",  z powodu swojej dwuznaczności,  nie spełnia warunku posiadania swego rodzaju "zaworu bezpieczeństwa", jaki powinna posiadać. 

Prezydent RP nie zatwierdza  /  Prezydent RP wskazuje, określa i wydaje zgodę, ... a to nie jest to samo co kolegialne, "trójstopniowe", podjęcie bardzo ważnej decyzji, możliwe że w bardzo krytycznym momencie.  -   Dlaczego w ustawie nie użyto słowa prezydent  "zatwierdza"  to, o co wystąpi Minister Obrony, i na co wyrazi zgodę Premier?  

Wniosek Ministra Obrony, i zgoda Prezesa Rady Ministrów na pobyt wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiejw słowach jak to zapisano, są tak  naprawdę "zasłoną dymną" rzeczywistych uprawnień,  jakie jednoosobowo otrzymał Prezydent RP do wykorzystania w "momencie krytycznym", w przyszłości, gdy może nawet nie być czasu na zastanawianie się, co "jakiś tam" prezydent faktycznie robi. 

Znowelizowana "Ustawa 1066" mówi wyraźnie,  że to   prezydent  "określa cel pobytu wojsk obcych i zakres ich uprawnień".   

W  praktyce można więc interpretować ustawę w ten sposób, że po zainicjowaniu przez Ministra Obrony procesu mającego umożliwić  obecność i przemieszczanie się wojsk obcych do Polski, prezydent  może  sam określić ich status, czyli to, na co wyraża zgodę, a na co zgody nie wyraża.  -   Może nawet ujednolicić ich status ze statusem Wojska Polskiego.  -  Czy  tego  nie  można by było nazwać "zagrożeniem okupacją"?   

Taką "ustawkę" mogła wymyślić tylko obca agentura, a nie Polski Rząd. -   Kto jest inicjatorem i patronem tekstu "Ustawy 1066"?

  

Warto więc zastanowić się, co się może stać w przyszłości, gdy Ministrem Obrony Narodowej nie będzie Antoni Macierewicz, a prezydentem Andrzej Duda, i gdyby prezydentem  został jakiś obcy agent?

PiS-owska zmiana "Ustawy 1066" to jedyna ustawa PiS "jednogłośnie" poparta przez PO, i jedyna której nie kwestionuje KOD.  -   Tylko to wskazuje, że z ustawą 1066  jest "coś nie tak".

<> 

Duda z grupą amerykańskich senatorów z komisji ds. wywiadu

Politycy z USA przebywają w Polsce z nieformalną wizytą. Rozmowa miała charakter nieformalny, media nie zostały do niej dopuszczone.  >> //wpolityce.pl/polityka/285767-wazne-spotkanie-prezydent-duda-rozmawial-z-amerykanskimi-senatorami-zajmujacymi-sie-bezpieczenstwem
.

.
Były szef MSZ i wieloletni polityk komunistyczny Włodzimierz Cimoszewicz wskazuje na nietypowy charakter wizyty Amerykanów w Polsce.

Zajmowałem się sprawami zagranicznymi w polskim Senacie przez ostatnie 8 lat i nie przypominam sobie podobnego wydarzenia, by przyjechała do nas spora grupa senatorów amerykańskich — powiedział Cimoszewicz.  - A potem wskazał: Charakterystyczne jest, że wszyscy są z komisji ds. wywiadu.

 

KOMENTARZE

 • Soloch ma stanąć na czele MON? Krążą słuchy, że to człowiek prezydenta Dudy
  .
  >> http://warszawskagazeta.pl/polityka/item/4765-soloch-za-macierewicza-tak-jak-ostrzegalismy-pozbycie-sie-misiewicza-nie-zakonczylo-akcji-grillowania-szefa-mon
  .
  Zwolennicy PiS mogą być zdezorientowani tym całym z premedytacją wywołanym zamieszaniem. Dlatego przypominamy, że w 1992 roku po „nocnej zmianie” i obaleniu rządu Jana Olszewskiego nastąpiła konserwacja systemu III RP, a Antoni Macierewicz kreowany był na znienawidzonego „wroga ludu” nr 1 tylko za to, że chciał ujawnić komunistyczną agenturę.

  Co wówczas robił dzisiejszy szef BBN i człowiek prezydenta, Paweł Soloch? Właśnie w 1992 roku rozpoczęła się jego kariera. W latach 1992-99 pracował w MSZ i MON pod skrzydłami premierów: Hanny Suchockiej, Waldemara Pawlaka, Józefa Oleksego, Włodzimierza Cimoszewicza i Jerzego Buzka. Dlatego zastanawiając się, kogo w tym sporze poprzeć pamiętajmy skąd niektórym wrogom Antoniego Macierewicza wyrastają nogi
 • Myślę, że to zdrada: Duda zainstalował AJC w POLIN
  >> http://ziut.neon24.pl/post/137732,mysle-ze-to-zdrada-duda-zainstalowal-ajc-w-polin
 • Sorki ale brednie.
  Prezydent RP jest zwierzchnikiem Sił Zbrojnych RP a nie minister MON a Antos poczuł się ponad prezydenta i robi co chce co wkurzyło Dudę.
  Izaak Singer poczuł się najważniejszy, ot, dlatego kłótnia w rodzinie.
 • @lorenco 21:19:56
  // Antos poczuł się ponad prezydenta i robi co chce co wkurzyło Dudę //

  - A wszyscy mówili że Duda to nieudacznik bez jaj, ... wygląda na to że się pomylili. To facet z "byczymi [jak bull] jajami" :D
 • A.Duda
  A.Duda to człowiek z poparciem byłego prezydenta H.Obamy(pamiętne uhonorowanie go przez Obamę zaproszeniem do stolika nr 1 na Sesji ZO ONZ we wrześniu 2015 roku przy którym oprocz Obamy i Dudy siedział Putin i Sekretarz Generalny ZO ONZ).
  Wybory parlamentarne wygrane przez PIS to zasługa służb związanych z CIA w celu wymiany rządu PO-PSL(proniemieckich i prorosyjskich) na PIS(antyrosyjski) w sytuacji zmiany sytuacji geopolitycznej z polityki resetu USA-Rosja na politykę konfrontacji z Rosją.
  Premier Szydło jest absolwentką Szkoły Liderów przy amerykańskim Departamencie Stanu. Elewi tej Szkoły Liderów są wybierani przez dyplomatów z Ambasady USA w każdym kraju.
  Zresztą mniejsza z tym, bo okazuje się, że tę samą akademię ukończył prezydent Bronisław Komorowski, Aleksander Kwaśniewski, Donald Tusk, Hanna Suchocka i Kazimierz Marcinkiewicz.
  Kiedyś za czasów ZSRR kształcono naszych liderów w Moskwie teraz w USA a nawet w ambasadzie Izraela w USA(takie szkolenie przeszedł na początku lat 90-tych XX wieku A.Seremet, któremu powierzono tuż przed 10.04.2010 funkcję "niezależnego" Prokuratora Generalnego pod którego kierownictwem prowadziła skandaliczne śledztwo Prokuratura Wojskowa.
 • Trudno być Polakiem, i przyjacielem Macierewicza
  Lobbysta przemysłu zbrojeniowego USA i Izraela, zakupy bez przetargów, pohańbienie żołnierzy z Nangar Khel, destrukcja Wojska Polskiego, miłośnik młodych chłopców bez jakichkolwiek kompetencji, sprowadzenie obcych wojsk do Polski, wielokrotny kłamca smoleński. Czy nie wystarczy?
 • Autor
  Nad czym Ty tu płaczesz? Przecież ta ustawa powinna była zstać zniesiona na pierwszym posiedzeniu pisowskiego sejmu, gdyby to faktycznie był rząd patriotyczny, za jaki się podaje.
 • @Zawisza Niebieski 22:52:19
  Może nie wystarczyć jeśli się jest patriotą inaczej.
 • @Ziut 21:26:20
  Pewnie Duda obudził się po oglądnięciu "Ucho prezesa", gdzie prezydent RP tkwi ciągle w przedpokoju:)
 • @lorenco 23:47:07
  // Pewnie Duda obudził się //

  - Uważaj, ... twierdzenie że jest "śpiochem" może się komuś nie spodobać :D
 • Pan Prezes zamknął ryje tym którzy wieszczyli rekonstrukcję rządu
  https://t.co/wTuetmyxmJ
 • Przypominam!
  6 maja marsz parchów i s....synów.
  Obecność w/w obowiązkowa.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY