Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
698 postów 4608 komentarzy

"Orzeł" - Pismo sympatyków Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

Macierewiczowi w Smoleńsku ukradli zegarek za 30tyś złotych?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

To sprawa bardzo poważna, mogąca mieć wpływ na wyjaśnienie kulis ukrycia okoliczności zamachu w Smoleńsku. - Bo jeśli Macierewicz w Smoleńsku nie nosił zegarka, to skąd mógł wiedzieć, która była godzina w Smoleńsku w momencie katastrofy?

35Stan@Ziut16:51:15 W sprawie stosowanego czasu lokalnego w dniu 10.04.2010 jest wiele materiałów w sieci, np. relacje świadków. - Jednym z nich jest A. Macierewicz. - W rozmowie z Radiem Maryja podał, ze pociąg specjalny , którym podróżował przybył na stację "Prigorodnyj Wokzał" o godzinie 5:00 a w relacjach Polskiej Agencji Prasowej i mediów w Polsce było to o godzinie 4:00.

Niektórzy podróżni np. W. Przesmycki z ROPWiM w swej relacji pisał:

(...)Ruszamy. Pierwszy przystanek Terespol. Odprawa graniczna. Przejeżdżamy Bug i już jesteśmy w Brześciu. Przestawiamy zegarki o jedną godzinę do przodu. Jest 14. Celnicy białoruscy w zielonych mundurach ze złotymi guzikami. Na guzikach gwiazda sama albo w towarzystwie sierpa i młota.

Z Brześcia wyruszamy już bez postojów prosto do Smoleńska. Tu przestawiamy znowu zegarki o godzinę naprzód. Szósta rano , czasu rosyjskiego. Mocne kwietniowe słońce w którym mieni się cały „Prigorodnyj Wakzał”. Cały w groszkowej zieleni i bieli. (...)

Inni podróżni też podawali w relacjach, ze pociąg przybył do Smoleńska o 6-tej rano, np. Poseł PIS-u E.Siarka:
(...)O godz. 6:00 czasu miejscowego jesteśmy w Smoleńsku. Już świta. (...)

Jest to dwugodzinna różnica pomiędzy czasem podawanym przez PAP i polskie media a czasem podawanym przez podróżnych przestawiających zegarki przy przekraczaniu dwóch stref czasowych dzielących czas w Polsce i w moskiewskiej strefie czasowej.  -  Dlaczego zatem u Macierewicza była godzina 5-ta?  

Ziut@35stan18:32:08  // W sprawie stosowanego czasu lokalnego w dniu 10.04.2010 jest wiele materiałów w sieci, np. relacje świadków. - Jednym z nich jest A.Macierewicz. - W rozmowie z Radiem Maryja podał, ze pociąg specjalny , którym podróżował przybył na stację "Prigorodnyj Wokzał" o godzinie 5:00 a w relacjach Polskiej Agencji Prasowej i mediów w Polsce było to o godzinie 4:00 //

WSZYSTKO SIĘ ZGADZA

Na stacji "Prigorodnyj Wokzał" Macierewicz spojrzał na godzinę na telefonie [telefony zmieniają czas automatycznie po przekroczeniu strefy czasowej], ... i była godzina 5:00 czasu lokalnego smoleńskiego.


W POLSCE BYŁA 4:00 CZASU LOKALNEGO POLSKIEGO = RÓŻNICA 1 GODZINA, ... A NIE 2 JAK WMAWIA KOMISJA MILLERA  
 
SPÓR Z 35STAN DOTYCZYŁ MANIPULACJI ROSYJSKIMI STREFAMI CZASOWYMI
 
 
Nie da się ustalić czasu "Katastrofy Smoleńskiej", ... ale [czy] da się stalić że "Komisja Millera" nie ustaliła jej poprawnie. - Czy raczej to też zostało już ustalone i przekazane Platformie przez Amerykanów?Na Youtube YT[1] w komentarzach, w 30 sek. mozna usluszec ze, zgodnie z oficjalnymi danymi, telefony komórkowe wszystkich osób, które były z Prezydentem na pokładzie polskiego juz nie pracują [nie znamy godziny]./ KIlka lat później mozna się było dowiedzieć, ze z telefonu Prezydenta wykonano połączenie 5 minut po katastrofie YT [2] w komentarzach.  -  To chyba niemozliwe, jeśli ustalona godzina katastrofy jest poprawna. - Czy jest poprawna?  >>> //ziut.neon24.pl/post/138188,ambasador-usa-odmawia-skladania-zeznan-ws-smolenska-cz-2
 
W trakcie "śledztwa" okazało się, że jeśli "Macierewiczowi ukradziono zegarek", i do odczytu czasu w Smoleńsku posługiwał się on swoim telefonem komórkowym, zmanipulowane "o godzinę do tyłu" były wskazania czasu rosyjskich wież telefonii komórkowej, .... wskazując 1 godzinę różnicy między czasem polskim i czasem lokalnym w Smoleńsku.
 
 * Telefony automatycznie wskazują czas wierzy telefoni komórkowej z którą mają połączenie, a te powinny wskazywać czas lokalnej strefy czasowej na której się znajdują. / 10.04.10 operator wiezy telefoni komórkowej obsługującej Smoleńsk odstąpił od tej zasady
 
PRAWIDŁOWO POWINNY WSKAZYWAĆ 2 GODZINY RÓŻNICY ZAMIAST 1-DNEJ 
 
Czyli jeśli chodzi o podniesiny alarm, że telefon Prezydenta dzwonił 5 minut po katastrofie, w rzeczywistości dzwonił on 1 godzinę i 5 minut po katastrofie, ... i to jest realne.
 
Powyższe nie zmienia jednak faktu, i jest to bardzo realne, że do katastrofy w Smoleńsku doszło godzinę wcześniej, niż nam to oficjalnie podano. 
 
BYŁO TO MOŻLIWE DZIĘKI PRZYJĘCIU, ŻE CZAS KATASTROFY USTALONO NA PODSTAWIE CZASU URZĄDZENIA ZNAJDUJĄCEGO SIĘ NA POKŁADZIE TUPOLEWA,
 
... i to ma swoje konsekwencje na dalszym etapie śledztwa badającego zamach, i przygotowania do zamachu, bo to by wskazywało na to, że czas tzw. "katastrofy" został "ustawiony" w Warszawie, zanim do zamachu doszło.
.
 
Michał Krzymowski / Marcin Dzierżanowski
SMOLEŃSK ZAPIS ŚMIERCI
 
Cytat ze str 30: Wizyta Kaczyńskiego [w Katyniu} zapowiadała się beznewsowo. ... agencja [Routers] nie przewidywała nawet obsługi prasowej tego wydarzenia [ale przez przypadek mieli swoją korespondentkę na miejscu]. ... Kelly była tu półprywatnie. Bater, wieloletni korespondent telewizyjny w Moskwie, bawił ją rozmową, tak że nawet nie zauważyła, kiedy odebrał telefon. Była godzina 8:49*** [7:49 CZASU POLSKIEGO***]. Zarówno treść rozmowy, jak i wyświetloną na aparacie godzinę połączenia dziennikarz zapamięta do końca życia.
 
Cytat ze str. 18 - 19: Sasin już czekał przy bramie. Dla wszystkich było jasne, że trzeba jak najszybciej ruszać na lotnisko. Najpierw dwoma samochodami Sasin i jego kierowca mieli jechać prezydencką skodą
Superb, a ochroniarze - BOR-owskim mercedesem Viano. Zanim ruszyli Rosjanie załatwili asystę milicji, a Sasin zdążył jeszcze zadzwonić do żony, aby powiedzieć, że jest cały i zdrowy. Kiedy wybierał numer, na jego komórce była 9:04.***
 
ANALOGICZNIE JAK U MACIEREWICZA, W WARSZAWIE BYŁO O GODZINĘ WCZEŚNIEJ, BYŁA 8:04 CZASU LOKALNEGO WARSZAWSKIEGOM
 
Dopiero godzinę po tym zdarzeniu o "sensacji" dowiedziała się Polska.
 
<>
 
***Taki zmanipulowany czas, do telefonu Macierewicza, Batra i Sasina, 10.04.10  przekazały rosyjskie wieze telefoni komórkowej  /  Rzeczywisty czas lokalny był (+1 godzina), a rzeczywisty czas w Polsce (- 1 godzina) licząc od czasu, który 10 kwietnia 2010 r. wskazywały telefony komórkowe w Smoleńsku.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

KOMENTARZE

 • Polish President Lech Kaczynski dies in plane crash in Russia
  .
  YT [1] Przesłany 10 kwi 2010 >> https://www.youtube.com/watch?v=HIVIdqGfQxA

  Telefon Prezydenta Opublikowany 28 cze 2012: Telefon śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, 5 minut po oficjalnej godzinie katastrofy smoleńskiej, był używany. Kto korzystał z prezydenckiego telefonu? Tę sprawę wyjaśnia Zespół Parlamentarny badający katastrofę smoleńską, pod przewodnictwem posła Antoniego Macierewicza.

  YT [2] >> https://www.youtube.com/watch?v=yAZz-QhOW0A
 • @Ziut 17:04:48
  W tekście notki znalazły się przekłamania.
  W dniu 10.04.2010 roku mediach polskich i rosyjskich(moskiewskiej strefy czasowej) utrzymywana była 2-godzinna różnica czasów lokalnych a nie jednogodzinna.
  Zarówno w Polsce jak i w Smoleńsku, godziny przybycia pociągu specjalnego były czasem zimowym 4:00 UTC+1 i 6:00 UTC+3
  Potwierdza to przywoływana przeze mnie godzina wschodu słońca w Smoleńsku, o którym to zjawisku mówią świadkowie(pasażerowie).
  Oprocz przywołanych przeze mnie, byli jeszcze inni, którzy potwierdzali przybycie pociągu w czasie wschodu słońca(np. szef harcerzy). Jedni mówili o świtaniu a inni o mocnym kwietniowym słońcu, co było zależne o którym momencie mówili; o zblizaniu się do Smoleńska czy o czasie kiedy opuścili już wagony i wyszli na perony.

  Jest film z podróży, na którym widać poświatę na niebie w czasie zbliżania się do Smoleńska(
  Wschód słońca w dniu 10.04.2010 roku był o godzinie 3:02 UTC(czasu uniwersalnego) i jest to zjawisko obiektywne.
  Podawana przez PAP godzina przybycia pociągu jako 4:00 to przecież 4:00 UTC+1 a 6:00 w Smoleńsku to 6:00 UTC+3

  Przekłamanie w przywołanym tekście :
  Michał Krzymowski / Marcin Dzierżanowski
  SMOLEŃSK ZAPIS ŚMIERCI
  (...)a Sasin zdążył jeszcze zadzwonić do żony, aby powiedzieć, że jest cały i zdrowy. Kiedy wybierał numer, na jego komórce była 9:04.***(...)

  Nie " na jego komórce była 9:04.***" ale na komórce jego żony w Polsce, co potwierdził w relacji przed ZP:

  (…)Tak, tak, dokładnie, ponieważ katastrofa nastąpiła około, o godzinie jak wiemy 8.41. Ja spodziewam się, że na lotnisku w Smoleńsku mogłem być gdzieś godzinę po katastrofie czy mniej więcej tak, tak to oceniam. Bo jeszcze 5 po 9. byłem jeszcze na, na cmentarzu. Też może, ale to jest taka godzina, którą zapamiętałem, znaczy nie tyle ja zapamiętałem, co właśnie o tej godzinie,o 8.04 dzwoniłem do małżonki, o 9.04, a ona jakby miała czas w telefonie, więc sprawdziła później godzinę połączenia. Więc jeszcze,no to 10 po, mniej więcej wyjechałem,powiedzmy o wpół do byłem, o wpół do 10. byłem na lotnisku, bo tam spędziłem jednak myślę około, około godziny na miejscu katastrofy, więc to byłaby godzina wpół do 11., o 11. byłem z powrotem na, na cmentarzu.(…)

  U Sasina w komórce była 8:04 a u żony 9:04

  Gdy prześledzimy drogę Sasina z Katynia na Siewiernyj w Smoleńsku i potem z Siewiernego do Katynia i zarejestrujemy czas wystąpienia jego i Bahra przed Mszą Świętą, to stosując czas z telefonu żony Sasina(9:04), przemówienie miało miejsce o ......11:42

  9:04 - J.Sasin odbywa rozmowę telefoniczną z żoną będącą w Polsce

  ~9:10 – J.Sasin wyjeżdża z Cmentarza w Katyniu i udaje się na Siewiernyj

  ~9:30 – 9:40 – J.Sasin przyjeżdża na Siewiernyj(przebywa tam około 1 godzinę)

  ~10:30 – J.Sasin i J.Bahr wyjeżdżają z Siewiernego i udają się na Cmentarz w Katyniu

  ~11:00 - J.Sasin i J.Bahr przybywają na Cmentarz w Katyniu

  ~11:42 - J.Sasin i J.Bahr przemawiają do zgromadzonych na Cmentarzu, przed rozpoczęciem Mszy Świętej w intencji ofiar tragedii

  Natomiast na pasku TVP w czasie przemówienia była godzina....10:42

  http://images68.fotosik.pl/699/97695df807cd3d26gen.jpg

  Gdyby zastosować czas z telefonu Sasina(8:04) to wtedy czas przemówienia byłby jako 10:42
  To pokazuje, że TVP realizowała program, mając na pasku czas zimowy UTC+1
  Przytaczałem wypowiedź Anny Komorowskiej, ze:

  "Informacje podawane w mediach przez długi czas były opóźnione w stosunku do tego, co wiedzieliśmy"
  http://wiadomosci.dziennik.pl/smolensk-rocznica-katastrofy/aktualnosci/artykuly/330208,anna-komorowska-do-slow-kaczynskiego-podchodze-z-dystansem.html

  To opóźnienie w relacjach medialnych, o których mówiła Komorowska, to potwierdzenie stosowania czasu zimowego zamiast letniego i to zarówno w Polsce jak i w Smoleńsku.

  Potwierdza to w zeznaniach zastępca ambasadora Bahra w Moskwie Pan P.Marciniak:

  W załączniku nr 56 BIAŁEJ KSIĘGI SMOLEŃSKIEJ TRAGEDII czytamy:

  (…) W dniu 10 kwietnia 2010 r. j przebywałem w Moskwie. W Smoleńsku delegację powitalną reprezentował Pan Ambasador RP J. B. Około półtorej godziny przed planowanym lądowaniem w Smoleńsku samolotu prezydenckiego, otrzymałem informację od G. C.(Grzegorz Cyganowski) , że z uwagi na złe warunki pogodowe nad Smoleńskiem, planowane jest lądowanie samolotu z Prezydentem RP w Moskwie na lotnisku Wnukowo, ewentualnie w Mińsku lub Witebsku. Z uwagi na powyższe udałem się na lotnisko Wnukowo, oddalone od Ambasady RP o około 20 km. W międzyczasie kontaktowałem się z G. C., aby ustalić, gdzie samolot będzie lądował. Nie potrafił mi tego powiedzieć. Będąc blisko lotniska Wnukowo sekretarka Ambasadora RP, J. Cz. poinformowała mnie telefonicznie, iż najprawdopodobniej doszło do katastrofy samolotu prezydenckiego w Smoleńsku. Informację tą uzyskałem około godziny 11.00 czasu lokalnego. Natychmiast wróciłem do Ambasady. (…)"

  W tym zeznaniu mamy :

  - "Około półtorej godziny przed planowanym lądowaniem w Smoleńsku samolotu prezydenckiego"
  czyli około 8:30 c.p., 10:30 c.m.(planowany czas lądowania) - 1:30 = około 7:00c.p., 9:00c.m. czyli przed startem TU154M nr 101 z Okęcia, które wg MAK nastąpiło o 7:26c.p., 9:26c.m.

  - udając się natychmiast na Wnukowo i nie dojechawszy do Wnukowa oddalonego od ambasady około 20 km, otrzymuje info o katastrofie i twierdzi, że było to około 11-tej czasu rosyjskiego, czyli niecałe 20 km pokonywał przez .....2 godziny?????????
  Przecież to wyraźnie pokazuje manipulację czasu w mediach i u operatorów telefonii komórkowych w Polsce i Rosji, ale ani prokuratorzy, ani "eksperci" ZP i sam Macierewicz i ci sami eksperci z podkomisji MON nie zauważają.

  Nie zauważają tego co podał ambasador Feinstein w mail'u do DS podając czas katastrofy jako:
  (...)„Krótko przed 10:00 czasu warszawskiego, samolot rządu polskiego Tu-154 przewożący delegację na czele z polskim prezydentem Lechem Kaczyńskim rozbił się w gęstej mgle na lotnisku w Smoleńsku w Rosji.”(...)
  http://images68.fotosik.pl/1147/6bf68d3191226470med.jpg
 • @35stan 22:32:43
  // W tekście notki znalazły się przekłamania. W dniu 10.04.2010 roku mediach polskich i rosyjskich(moskiewskiej strefy czasowej) utrzymywana była 2-godzinna różnica czasów lokalnych a nie jednogodzinna. //

  MOŻLIWE / ALE MY USTALAMY CZY "RAPORT MILLERA" PODAJE PRAWIDŁOWY CZAS KATASTROFY

  Ustaliliśmy, że różnica w czasie"między Macierewiczem w Smoleńsku" a Warszawą wynosiła 1 godzinę, a powinna wynosić 2 godziny. - DWIE GODZINY - Tyle wynosiła różnica czasu między czasem lokalnym moskiewskim, i czasem lokalnym warszawskim.

  TAKĄ SAMĄ RÓŻNICĘ POWINIEM MIEĆ CZAS NA TELEFONACH, MIAŁ 1GODZINĘ, ... i W TYM CAŁY "PIC" i ZAMIESZANIE

  Czas na telefonach w Smoleńsku, w momencie gdy Warszawa zaczęła nadawać że coś się stało, upodobnił się do tego z na telefonach w Smoleńsku,

  >> A Z UWAGI ŻE POLACY NIE MAJĄ DOŚWIADCZENIA ZE STREFAMI CZASOWYMI,
  >> udało się medialnie uprawdopodobnić, że czas z telefonów to czas teraźniejszy w Polsce.
  >> gdy faktycznie był to czas z jednogodzinnym poślizgiem.

  -----------------------------------------------------------------------------------
  Michał Krzymowski / Marcin Dzierżanowski
  SMOLEŃSK ZAPIS ŚMIERCI

  Cytat ze str 30: Wizyta Kaczyńskiego [w Katyniu} zapowiadała się beznewsowo. ... agencja [Routers] nie przewidywała nawet obsługi prasowej tego wydarzenia [ale przez przypadek mieli swoją korespondentkę na miejscu]. ... Kelly była tu półprywatnie. Bater, wieloletni korespondent telewizyjny w Moskwie, bawił ją rozmową, tak że nawet nie zauważyła, kiedy odebrał telefon. Była godzina 8:49*** [7:49 CZASU POLSKIEGO***]. Zarówno treść rozmowy, jak i wyświetloną na aparacie godzinę połączenia dziennikarz zapamięta do końca życia.

  Cytat ze str. 18 - 19: Sasin już czekał przy bramie. Dla wszystkich było jasne, że trzeba jak najszybciej ruszać na lotnisko. Najpierw dwoma samochodami Sasin i jego kierowca mieli jechać prezydencką skodą
  Superb, a ochroniarze - BOR-owskim mercedesem Viano. Zanim ruszyli Rosjanie załatwili asystę milicji, a Sasin zdążył jeszcze zadzwonić do żony, aby powiedzieć, że jest cały i zdrowy. Kiedy wybierał numer, na jego komórce była 9:04.***

  ANALOGICZNIE JAK U MACIEREWICZA, W WARSZAWIE BYŁO O GODZINĘ WCZEŚNIEJ, BYŁA 8:04 CZASU LOKALNEGO WARSZAWSKIEGOM

  Dopiero godzinę po tym zdarzeniu o "sensacji" dowiedziała się Polska.  ***Taki zmanipulowany czas, do telefonu Macierewicza, Batra i Sasina, 10.04.10 przekazały rosyjskie wieze telefoni komórkowej / Rzeczywisty czas lokalny był (+1 godzina), a rzeczywisty czas w Polsce (- 1 godzina) licząc od czasu, który 10 kwietnia 2010 r. wskazywały telefony komórkowe w Smoleńsku.
  ----------------------------------------------------------------------

  Gdybyśmy zaczęli uporządkowywać wydarzenia, wszystko zaczęło by wchodzić w swoje miejsce
 • @Ziut 23:48:31
  "ANALOGICZNIE JAK U MACIEREWICZA, W WARSZAWIE BYŁO O GODZINĘ WCZEŚNIEJ, BYŁA 8:04 CZASU LOKALNEGO WARSZAWSKIEGOM"

  Proszę czytać ze zrozumieniem.
  Przytoczyłem Panu relację J.Sasina przed ZP, z której jednoznacznie wynika, że u Sasina w komórce była 8:04 a w komórce żony Sasina w Polsce była 9:04.

  Twierdzenie "Kiedy wybierał numer, na jego komórce była 9:04.***" jest kłamstwem Michała Krzymowskiego / Marcina Dzierżanowskiego
 • @35stan 10:13:24
  // Twierdzenie "Kiedy wybierał numer, na jego komórce była 9:04.***" jest kłamstwem Michała Krzymowskiego / Marcina Dzierżanowskiego //

  TO WSZYSTKO DA SIĘ SPRAWDZIĆ / TERAZ WIADOMO O CO PYTAĆ

  35stan@Ziut Żona Komorowskiego Anna, w wywiadzie rocznicowym

  >> http://wiadomosci.dziennik.pl/smolensk-rocznica-katastrofy/aktualnosci/artykuly/330208,anna-komorowska-do-slow-kaczynskiego-podchodze-z-dystansem.html

  potwierdziła fakt podawania przez media informacji o wydarzeniach z 10.04.2010 roku: (...) Informacje podawane w mediach przez długi czas były opóźnione w stosunku do tego, co wiedzieliśmy - przyznaje. (...) 35stan 28.04.2017 17:18:39

  >> http://ziut.neon24.pl/post/138188,ambasador-usa-odmawia-skladania-zeznan-ws-smolenska-cz-2

  Gdybyśmy zaczęli uporządkowywać wydarzenia, wszystko zaczęło by wchodzić w swoje miejsce. // Wejdzie to skąd Sikorski wiedział wcześniej, ... o co pytał JK >> https://www.youtube.com/watch?v=NXL9PQ0ddJ8

  Wejdzie nauczycielka która mówiła nauczycielka ze Smoleńska, i wiele innych rzezczy.
 • ,rosja_pociag_specjalny_z_rodzinami_pomordowanych_dojechal_do_smolenska.
  http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/412486,rosja_pociag_specjalny_z_rodzinami_pomordowanych_dojechal_do_smolenska.html
 • Pociąg specjalny do Smoleńska
  http://3obieg.pl/pociag-specjalny-do-smolenska
 • Pociąg specjalny do Smoleńska
  http://ludwiq.salon24.pl/631294,specjalny-pociag-do-smolenska,2
 • Norbert i Józek w TVP 11.04.2010
  https://www.youtube.com/watch?v=v_8wOOXoO3E

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

ULUBIENI AUTORZY