Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
666 postów 4467 komentarzy

"Orzeł" - Pismo sympatyków Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

Druga Tajemnica Smoleńska: Ukryty czas katastrofy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie da się zrozumieć i poznać "Trzeciej Tajemnicy Smoleńska", nie znając i nie rozumiejąc "Drugiej Tajemnicy Smoleńska", ... a tajemnicą tą jest ukrycie czasu katastrofy, do której w rzeczywistości doszło między 8:41 - 9:04 UTC+3, ... a nie UTC+2

Wiersz 1 na zdjęciu wyżej przedstawia strefy czasowe UTC; Wiersze 2,3 i 4 przedstawiają tą samą godzinę w różnych częściach globu, miastach z wiersza 5 / W linku niżej powiększony arkusz zdjęcia z miejscem do ćwiczenia. Drukuj   >>

   https://docs.google.com/document/d/1MXOxVyhCfCrcGa3qcZqTKKo7y-SOtm1V_yZGddn7jaA/edit

Wiersz 2 przedstawia oficjalną godzinę katastrofy 8:41 UTC+2

Wiersz 3  to godzina wysłania maila z Ambasady USA o 8:44 UTC+2, ... 3 minuty po oficjalnym czasie katastrofy, co fizycznie nie byłoby mozliwe *

Wiersz 4 przedstawia UCK / UUMOWNY rzeczywisty CZAS KATASTROFY między 8:41 - 9:04 UTC+3 [a nie UTC+2], ustalony na podstawie wyświetleń czasu na telefonach redaktora Batra 8:49 i ministra Sasina 9:04, 10.04.10 w Smoleńsku. 

* Mail z Ambasady USA został wysłany 1 godz. 3 min. po katastrofie, co oznacza że: Ambasador USA, wraz z grupą nieokreślonych polskich urzędników wiedzieli, że do katastrofy doszło godzinę wcześniej niż nas o niej poinformowano, ukrywając jednocześnie prawdziwą godzinę katastrofy.

<> 

Do katastrofy doszło pomiędzy godziną 8:41-9:04 w UTC +3 = UCK*

w Polsce obowiązywał czas UTC + 2 , a w Smoleńsku UTC + 4

 
WARSZAWA UTC+2 <  UTC+3 > UTC+4 SMOLEŃSK
WARSZAWA  08 : 04 UCK > 10:04 SMOLEŃSK
 
* UCK / UMOWNY CZAS KATASTROFY = 9:04 z telefonu Sasina w Smoleńsku 9:04 w UTC +3 /  Różnica między czasem UTC+3 35stan'a i UCK Sasina, a Warszawą po lewo wynosi (-1), i Smoleńskiem po prawo wynosi (+1)

 

 

13 marca, z okazji przejścia z czasu zimowego na letni,  na Twitterze,  Ambasada USA zamieściła zdjęcie prezentowane wyżej, na którym piszą:

"50 + narodów w 24 strefach czasowych ma "#daylightsaving plans" / plany zmiany czasu / Dobrze że depesze dyplomatyczne wysyłane są w czasie GMT [UTC+0 / Ziut], zamiast czasów lokalnych",

... co daje podstawę do przypuszczeń, że email ambasadora Lee Feinsteina wysłany był o godzinie 6:44 UTC+0 , następny był o 6:57 UTC+0 , o 7:01 UTC+0 wysłany był do Hilary Clinton,  ... o 7:23 UTC+0 Hilary Clinton napisała: 

I'am trying to call FM (Forein Minister) now  / Usiłuję dodzwonić się do szefa MSZ [chodziło zapewne o Radka Sikorskiego]

W TYM CZASIE BYŁA OKOŁO 2:57 - 3:01 UTC-4 CZASU WASZYNGTOŃSKIEGO

Powyższe oznaczało by, że Ambasada USA i Amerykanie wiedzieli i reagowali na tzw. katastrofę Smoleńską szybciej, niż dowiedzieli się o tym Polacy w Polsce. 

 

>> Lot do Smoleńska , wg ekspertów, powinien trwać 62 minuty
>> W YT niżej   o 15:35   mówią, że wylot nastąpił o 6:40 [UTC+2]
>> https://www.youtube.com/watch?v=fAlbZwD5MH8&t=8s
>> Czas katastrofy = 6:40 + 62 minuty = 7:42 czasu polskiego UTC+2
>> gen. Janicki dostał wiadomość od BOR po 7:30 czasu polskiego UTC+2, ... o 7:49 JAK BATER?
>> Bater dostał wiadomość o katastrofie o 8:49 UTC+3 [7:49 czasu polskiego UTC+2]
>> Sasin dzwonił do żony o 9:04 UTC+3 [8:04 czasy polskiego UTC+2]

>> RIA Novosti >> https://www.youtube.com/watch?v=J2LLnHavmTk

 

 
 
 
Marcin Dzierżanowski, Michał Krzymowski
 
SMOLEŃSK ZAPIS ŚMIERCI  

 

Cytat ze str 30: Wizyta Kaczyńskiego [w Katyniu} zapowiadała się beznewsowo. ... agencja [Routers] nie przewidywała nawet obsługi prasowej tego wydarzenia [ale przez przypadek mieli swoją korespondentkę na miejscu]. ... Kelly była tu półprywatnie. Bater, wieloletni korespondent telewizyjny w Moskwie, bawił ją rozmową, tak że nawet nie zauważyła, kiedy odebrał telefon. Była godzina 8:49***[7:49 CZASU POLSKIEGO***]. Zarówno treść rozmowy, jak i wyświetloną na aparacie godzinę połączenia dziennikarz zapamięta do końca życia.
 
Cytat ze str. 18 - 19: Sasin już czekał przy bramie. Dla wszystkich było jasne, że trzeba jak najszybciej ruszać na lotnisko. Najpierw dwoma samochodami Sasin i jego kierowca mieli jechać prezydencką skodą
Superb, a ochroniarze - BOR-owskim mercedesem Viano. Zanim ruszyli Rosjanie załatwili asystę milicji, a Sasin zdążył jeszcze zadzwonić do żony, aby powiedzieć, że jest cały i zdrowy. Kiedy wybierał numer, na jego komórce była 9:04.***  / KONIEC CYTATU /
 
ANALOGICZNIE JAK U MACIEREWICZA, W WARSZAWIE BYŁO O GODZINĘ WCZEŚNIEJ, BYŁA 8:04 CZASU LOKALNEGO WARSZAWSKIEGOM
 
Dopiero godzinę po tym zdarzeniu o "sensacji" dowiedziała się Polska.
 
***Taki zmanipulowany czas, do telefonu Macierewicza, Batra i Sasina, 10.04.10  przekazały rosyjskie wieże telefonii komórkowej  /  Rzeczywisty czas lokalny w Smoleńsku był (+1 godzina), a rzeczywisty czas w Polsce (- 1 godzina) >> licząc od czasu, który 10 kwietnia 2010 r. wskazywały telefony komórkowe w Smoleńsku.
 
* Telefony automatycznie wskazują czas wierzy telefonii komórkowej z którą mają połączenie, a te powinny wskazywać czas lokalnej strefy czasowej na której się znajdują. / 10.04.10 operator wieży telefonii komórkowej obsługującej Smoleńsk odstąpił od tej zasady.

KOMENTARZE

 • Notki biograficzne
  Notka biograficzna L.Kaczyńskiego z informacją o jego śmierci 10 kwietnia 2010 roku, ukazała się na portalu "Komsomolskiej Prawdy" .............
  9.04.2010 roku o godzinie 14:10 czasu moskiewskiego czyli w przeddzień wydarzeń.

  http://images66.fotosik.pl/445/64d3c8748e4335ffgen.jpg

  Jest to podobny przypadek jak z orędziem B.Komorowskiego zamieszczonym na portalu TVP Info 10.04.2010 roku o godzinie 5:57 czasu warszawskiego.

  http://images68.fotosik.pl/446/4ccab90496c256bagen.jpg

  Takich wpisów na różnych portalach, wyprzedzających oficjalny czas katastrofy jest wiele, co wskazuje na wcześniejsze przygotowania do medialnego ogłoszenia katastrofy.
 • @35stan 17:52:24
  Lepiej zwróć uwagę na 9:41 UTC+3 na mojej rozpisce I 10:00 czasu warszawskiego Ambasadora USA, ... w kontekście krążenia tupolewa nad lotniskiem, którego nie było.

  Gdyby były cztery podeścia do lądowania skorygowało by to czas w skrzynce i wtedy byłaby to 9:41 czasu polskiego, czyli okoo 10 czasu warszawskiego ***

  MOŻLIWE, ŻE AMBASADOR USA ZNAŁ ODCZYT SKRZYNKI, ... LUB JEJ USTAWIENIE?

  "122) Czas zdarzeń został podany jako UTC, i ustalony na podstawie przyjętego założenia, że bazą do jego określenia będzie analiza zapisu rejestratora rozmów w kabinie dokonana przez Centralne Laboratorium Kryminalistyki."

  W praktyce oznacza to, że ustalony czas katastrofy nie jest ani czasem UTC, ani czasem moskiewskim obowiązującym na miejscu zdarzenia, tylko jest czasem ["przywiezionym w teczce z Warszawy"] rejestratora rozmów samolotu, >> str. 21 / 93

  http://faktysmolensk.niezniknelo.com/files/pliki/raport/zal/Zalacznik_nr_4.10.1-Analiza_dzialania_zalogi_oraz_samolotu_na_podstawie_rejestratorow.pdf , który mógł być ustawiony na czas inni niż faktycznie był w momencie zdarzenia.

  GODZINĘ PO KATASTROFIE MÓŁ BYĆ ZNANY ODCZYT Z CZARNYCH SKRZYNEK Z BŁĘDNIE USTAWIONĄ GODZINĄ CZASU WARSZAWSKIEGO W SKRZYNCE, ... CO CHCIANO ZAMASKOWAĆ MÓIĄC O 4 PODEŚCIACH

  >> http://ziut.neon24.pl/post/138188,ambasador-usa-odmawia-skladania-zeznan-ws-smolenska-cz-2
 • autor
  5*
  Podziwiam cię
  Za Twój upór i wytrwałość
  pzdr.


  https://media0.giphy.com/media/4uEdsl76ytnVu/giphy.gif
 • @Husky 20:07:51
  Ja tego nie robię prez "upór i wytrwałość", ... ja to robię z nudów. / I może jeszcze dlatego, że niektóre rzeczy widzę jaśniej?
 • LEE FEINSTEIN
  komentatorzy przypominają, że w 2009 roku, przeciwko nominacji Feinsteina protestowały ultrakonserwatrywne środowiska polonijne, które zarzucały mu to, że chciał wymóc na Polsce zadośćuczynienie za mienie zagrabione ofiarom holokaustu.

  Czy to mogło być przyczyną zwolnienia Feinsteina z funkcji? Tego nikt nie potwierdza. Osoby związane z dyplomacją przyznają jedynie, że odwołanie miało związek z "oceną jego pracy". Ich zdaniem "zaognił sytuację dyplomatyczną".

  Oświadczenie, które dziś rano do polskich redakcji rozesłała ambasada USA, zaskoczyło komentatorów. "Prezydent Obama ma zamiar nominować Stephena D. Mulla na kolejnego ambasadora USA w Polsce" - napisali urzędnicy. Do listu dołączyli krótką wypowiedź poprzedniego ambasadora - Lee Feinsteina, który mówi, że praca w naszym kraju była "honorem i przywilejem".

  Kim są obaj dyplomaci? I co zmiana oznacza dla naszych relacji z USA? Kiedy z prośbą o komentarz w sprawie zmiany zadzwoniliśmy do prof. Zbigniewa Lewickiego, szefa Ośrodka Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego, ten nie krył zaskoczenia. Jego zdaniem, tak nagłej zmiany ambasadora nic nie zapowiadało. – Nie znam przypadku, żeby ogłosić mianowanie nowego ambasadora, zanim urzędujący zaczyna się żegnać – przyznał. – To bezprecedensowa sprawa.

  Podobnie uważa politolog z Vistula University w Warszawie, Grzegorz Kostrzewa-Zorbas. – Oświadczenie ambasady nie zawiera nawet najsłabszego sygnału co do powodu zmiany – przyznaje.

  >> http://natemat.pl/22789,niespodziewana-dymisja-ambasadora-w-polsce-lee-feinstein-musial-odejsc-z-powodu-skandalu
 • @Ziut 16:15:20
  "Kim są obaj dyplomaci? I co zmiana oznacza dla naszych relacji z USA? Kiedy z prośbą o komentarz w sprawie zmiany zadzwoniliśmy do prof. Zbigniewa Lewickiego, szefa Ośrodka Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego, ten nie krył zaskoczenia. Jego zdaniem, tak nagłej zmiany ambasadora nic nie zapowiadało. – Nie znam przypadku, żeby ogłosić mianowanie nowego ambasadora, zanim urzędujący zaczyna się żegnać – przyznał. – To bezprecedensowa sprawa.

  Podobnie uważa politolog z Vistula University w Warszawie, Grzegorz Kostrzewa-Zorbas. – Oświadczenie ambasady nie zawiera nawet najsłabszego sygnału co do powodu zmiany – przyznaje."

  No, takich mamy politologów jak Zbigniew Lewicki czy Grzegorz Kostrzewa-Zorbas, którzy w ząb nie orientują się w grach geopolitycznych USA, choć niby polityka USA jest ich domeną.

  Dlaczego w 2009 roku Obama mianował Feinsteina ambasadorem w Polsce?
  Otóż B.H.Obama prowadził już zaawansowane negocjacje resetowe z Rosją i potrzebny mu był w Polsce ktoś, kto ma rozeznanie w sprawach rosyjskich i sprawach bezpieczeństwa(negocjowano wtedy sprawę tarczy antyrakietowej w Polsce i Czechach oraz traktat START II), bo to były podstawowe sprawy w tej polityce z Rosją i do tego zaufany H.Clinton, która była Sekretarzem Stanu.
  Poprzednik Victor H. Ashe był poza tym politykiem partii Republikańskiej.
  Lee Feinstein od 1989 roku był zastępcą dyrektora badań w pozarządowej organizacji zajmującej się kontrolą zbrojeń USA - Arms Control Association a w 1980 roku studiował w Moskiewskim Instytucie Puszkina, gdzie zdobył certyfikat z języka rosyjskiego, co było jego dodatkowym atutem.

  To dlatego tacy politolodzy i politycy jak ww nie potrafią połączyć zamachu z 10.04.2010 roku z interesami rosyjsko amerykańskimi i "do końca świata i jeden dzień dłużej" będą badać ruskie śmieci ze słynną "końcóweczką" Macierewicza na czele.

  Odwołanie Feinsteina związane jest ze zmianą polityki USA wobec Rosji z polityki resetu na politykę konfrontacji(ambasador rusofil przestał być użyteczny po tym jak Putin postawił się Obamie w 2012 roku w Syrii i stanął w obronie Baszszara al-Assada, ośmieszając "delikatną czerwoną linię Obamy" - użycie broni chemicznej przez Assada, po przekroczeniu której USA miały zaatakować Syrię, doprowadzając do obalenia reżymu Assada).
 • Kto napisał sms Platformie Obywatelskiej?
  Chodzi oczywiście o TEN sms:
  katastrofę spowodowali piloci, pozostaje tylko ustalić…


  O godz. 9.20’ jeszcze nic nie wiadomo: premier i marszałek Sejmu – powiadomieni o „wypadku lotniczym” właśnie wsiedli do samochodów i pędzą w stronę Warszawy (zwłaszcza Komorowska musiała pędzić, żeby z położonej „na końcu świata” Budy Ruskiej, po pokonaniu 300 km – a ona prowadziła! – dowieźć swojego męża stanu na Wiejską, gdzie pojawił się już przed godz. 12-tą…); z kolei towarzyszący premierowi Arabski (Jechaliśmy bardzo szybko, na sygnale. Z jednej strony trzeba było podejmować decyzje, wydawać polecenia, organizować Radę Ministrów, odbierać raporty. I to było jeszcze w miarę proste. Z drugiej strony, były to momenty bardzo osobiste. Pani wybaczy, nie będę o tym opowiadał. Cały czas jeszcze towarzyszyła nam nadzieja. – za: http://www.polskatimes.pl/artykul/411039,arabski-dla-polski-atakuja-mnie-za-smolensk-bo-tylko-ja-zyje,3,id,t,sa.html (link is external)) zdaje się sugerować, że premier o „winie pilotów” nie miał wtedy bladego pojęcia - choć już wiedział, że oni wszyscy nie żyją - wiedział od… Sikorskiego:
  8.57 Małgorzata Tusk, odbiera telefon od ministra Sikorskiego. Szef MSZ informuje premiera, że samolot się rozbił i prawdopodobnie nikt nie przeżył.** (co ciekawe – Sikorski zadzwonił wcześniej do… Komorowskiego!***).

  Pozostaje zatem jedyne źródło decyzyjne – Sikorski – jedyny „operator” mający dostęp do rządowego Centrum informacyjnego.


  ~ 9.20
  zadzwonił telefon. Byłem pewien, że to brat telefonuje już ze Smoleńska. Usłyszałem jednak jakiś nieznajomy glos. Chyba był to któryś ze współpracowników ministra Sikorskiego. Później słuchawkę przejął sam minister. Poznałem go. Nie miałem cienia wątpliwości, że stało się coś złego. Dowiedziałem się, że doszło do katastrofy. Rozbił się samolot. Wszyscy zginęli. Powiedziałem mu: „To jest wynik waszej zbrodniczej polityki – nie kupiliście nowych samolotów”. Na tym rozmowa się skończyła.
  Czy minister Sikorski odpowiedział na te słowa?
  Nie. Chyba zresztą sam odłożyłem słuchawkę. Po kwadransie był następny telefon.
  https://wiadomosci.wp.pl/j-kaczynski-dla-gp-zapytali-po-czym-poznaje-brata-6082124687828097a (link is external)

  09:33:22 – 09:34:08
  Połączenie nawiązane przez Centrum Operacyjne
  Jarosław Kaczyński: Halo
  Pracownik CO: Dzień dobry Panie Prezesie, Centrum Operacyjne MSZ z tej strony. Minister Sikorski chciałby z Panem rozmawiać
  JK: Proszę bardzo P.CO: Dziękuję łączenie rozmowy
  Minister Radosław Sikorski : Halo
  P.CO: Centrum Operacyjne z tej strony, mam na linii Panie Ministrze Pana Jarosława
  Kaczyńskiego
  MRS: Ale ja już rozmawiałem. Okʼay. Proszę łączyć.
  http://niezalezna.pl/26097-stenogramy-rozmow-z-10-kwietnia-2010 (link is external)

  9.35’

  Miałem cień nadziei, że może jednak ktoś przeżył. Znów dzwonił Sikorski i kategorycznie stwierdził, że katastrofa była wynikiem błędu pilota. Pamiętam jego słowa: „to był błąd pilota”.
  Nie miał wątpliwości co do tego? Już wtedy wiedział, że zawinił pilot?
  Tak. Oznajmił mi to zdecydowanie i jednoznacznie.
  https://wiadomosci.wp.pl/j-kaczynski-dla-gp-zapytali-po-czym-poznaje-brata-6082124687828097a (link is external)

  3 lata po tych znanych faktach można było dopisać dalszy ciąg tego Kalendarium:

  „Kropka nad >i
 • @Husky 22:50:15
  Jeśli do katastrofy doszło 2 km od lotniska Smoleńsk-Sewiernyj, w Pieczersku, to czy wszystko co wiemy, jest totalną maskirowką? 3D-реконструкция катастрофы Ту-154 под Смоленском >> https://www.youtube.com/watch?v=J2LLnHavmTk

  10 kwietnia 2010 r. godzina 11:17 TVP.info na żywo: 88 osób zginęło. Wszyscy pasażerowie i cała załoga samolotu prezydenckiego, który rozbił się przy podchodzeniu do lądowania, dwa kilometry od lotniska w Smoleńsku, dokładnie w miejscowości Pieczersk. To oficjalny komunikat Ministerstwa Spraw Zagranicznych. >> 1:48:30 >> https://www.youtube.com/watch?v=2R-5uw73QlI&t=214s

  WIKIPEDIA / Pieczersk: W okolicach Pieczerska miała miejsce Katastrofa polskiego samolotu Tu-154 z Lechem Kaczyńskim na pokładzie [3] Komunikat Nr 152/VI kad. Biuro Prasowe Kancelarii Sejmu, 10 kwietnia 2010. [dostęp 10 kwietnia 2010]. >>> http://orka.sejm.gov.pl/webBPKS.nsf/pub/EPIA-84DGJ8

  Z jakiego powodu dostęp do komunikatu ówczesnaego Marszałka Sejmu, P/O Prezydenta Bronisława Komorowskiego, dostępny jest tylko dla wtajemniczonych?

  "ORKA" TO PIERWSZY OFICJALNY DOKUMENT O KATASTROFIE. TAM ZAPEWNE JEST OKREŚLONE PIERWSZE NIEZMANIPULOWANE MIEJSCE KATASTROFY i JEJ DOKŁADNY CZAS / DLATEGO DOKUMENT NIE JEST DOSTĘPNY?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY