Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
562 posty 4009 komentarzy

Ruch dla Rzeczypospolitej RdR2018.WordPress.com

Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej - ----- 11 LISTOPADA STRACIMY NIEPODLEGŁOŚĆ! ----- ---- Przyszedł czas na "Wielki Ruch Listopadowy" / Wygrajmy MYŚLĄC Wspólnie ---- Ziut.NEon24.pl/post/133700,Zamiast-Flagi-Ruch-Listopadowy-Bialo-Czerwona-Kartka

Nie uchodźców! Unia chce nam wcisnąć Obywateli RP!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wciąż jeszcze musimy tolerować wpływy napływowych "Litwaków" i ich potomków, bo po swych ojcach, żydo-syjonistycznych okupantach, nie tylko odziedziczyli przybrane nazwiska, ale też wysokie stanowiska i polskie obywatelstwo. Ale ...

 https://drive.google.com/uc?id=0B2Xx8xtfldhUWENsdjkxOXpsakU&export=download

Czy wiesz do czego mieli by prawo uchodźcy, gdybyśmy wpuścili ich do Polski? Po dwóch latach "z automatu" czarnoskórzy z Konga byliby Obywatelami RP  -  taką mamy ustawę o obywatelstwie polskim.

Już teraz turyści z Izraela przylatujący LOT-em do Polski mogą starać się u wojewodów o obywatelstwo polskie, jeśli dziadek mieszkał przed wojną na terytorium II Rzeczypospolitej i miał polskie obywatelstwo.

Dokładnie jak może to samo zrobić mieszkający w swoim kraju Białorusin, Litwin, lub Ukrainiec, ... i nie jest ważne, że dziadek Ukraińca był w UPA, wystarczy, że przed wojną miał polskie dokumenty.

Jeśli więc PiS jest uczciwy, niech ją zmieni tak, aby  to tylko rdzenni Polacy decydowali o Polsce. / W ramach Unii granic i tak nie obronimy przed inwazją, ... obywatelstwo polskie, a więc prawo decydowania,już zdecydowanie TAK. - wystarczy zmienić na naszą korzyść, to co naszą niekorzyść zmienił Tusk ze swoją "bandą".

Nie pozwólmy się otumanić PiS - owskiej "propagandzie sukcesu"!

Oni faktycznie nie chcą przyjmować uchodźców, ale będą musieli przyjmować "ręce do pracy" bo ich zaczyna w Polsce brakować. Zamiast, jak Balcerowicz, pozostawić sprawę "niewidzialnej ręce rynku" która wymusiła by podniesienie w Polsce zarobków, co skutkowało by powrotem do Polski 2 milionów Polaków, PiS zastanawia się nad ściągnięciem do polski Ukraińców, którzy z mocy ustawy, w szybkim czasie uzyskają obywatelstwo polskie, i prawo głosu w Wyborach do Sejmu i Senatu, czego nikt nikomu nie mówi, albo przez głupotę nie bierze pod uwagę.

Od  1:45 YT  >>  https://www.youtube.com/watch?v=VDtr13Qz-3E  Macierewicz: Jest jeszcze jeden czynnik, na który chcę zwrócić uwagę, otóż Prawo i Sprawiedliwość, obozowi patriotycznemu, który rządzi od 17 - 18  miesięcy .... udały się rzeczy o których nawet nie marzyliśmy. No bo, ... wszyscy z Państwa pamiętacie, przez dziesięciolecia wręcz, największą tragedią społeczeństwa polskiego było bezrobocie.

To była zaraza, która niszczyła polskie rodziny. To było udręczenie polskiego pracownika, wręcz Polskiego Narodu. Miliony Polaków uciekały przed tym właśnie straszliwym upokorzeniem, jakim było endemiczne bezrobocie. niszczące polską prowincję.

Dzisiaj bezrobocie jest na poziomie, nie wiem 7 - 5%, w istocie bezrobocia jako rzeczywistego braku możliwości godziwego zarobku nie ma! - mówi Macierewicz, i to nie jest prawdą.

Nie ma - kontynuuje Macierewicz, i mówi - odwrotnie, poszukuje się pracowników [tak za grosze], ale zastanawiamy się bardzo poważnie nad tym, by nie otworzyć szerzej granic Rzeczpospolitej, tak aby napłynęli do nas przedstawiciele środowisk, .... z Ukrainy na przykład. Dlatego bo brakuje w Polsce rąk do pracy. / koniec /

Tak, w Polsce może i będzie brakować rąk do pracy. ONE WYJECHAŁY, bo przez lata niszczono polski przemysł i płacono tak mało, że musieli wyjechać. To była ekonomicznie wymuszona zsyłka poza Polskę. Teraz gdy gospodarka zaczyna się rozwijać, PiS zastanawia się nie nad brakującymi rękoma do pracy, TYLKO NAD TANIMI RĘKOMA DO PRACY.  -  Jeśli pozwolimy im na ściągnięcie Ukraińców, za 2-3 lata będą oni Obywatelami RP, a Polacy imigrantami ekonomicznymi na zmywaku w Anglii.

Zmiana ustawy o obywatelstwie polskim z 2009 r. uchwalona przez koalicję PO / pSL zaskarżona przez Lecha Kaczyńskiego, której finał, po katastrofie Smoleńskiej, skutkował kuriozalną rozprawą Komorowski / Marszałek Sejmu vs. Komorowski Prezydent RP, właśnie ma swój epilog.

To o czym mówi Macierewicz, to nie sukces PiS, to sukces zbrodniczych działań i polityki PO / PSL!

Nie pozwólmy się otumanić PiS - owskiej "propagandzie sukcesu"!

Jeśli PiS nie jest tylko inną wersją Platformy, bo przekupienie Polaków [wtedy darmowymi akcjami przedsiębiorstw] stosował już Balcerowicz, to niech PiS zmieni "Ustawę o obywatelstwie polskim" tak, aby to tylko Polacy, i na zawsze tylko rdzenni Polacy, mieli zagwarantowane w Polsce prawo głosu i decydowania o Polsce,

.. a nie Ukraińcy, których myślą do Polski ściągać, lub obywatele innych państw, jak mają do tego prawo obecnie potomkowie Żydów i Ukraińców z byłej polskiej Ukrainy, Białorusi lub Litwy. 

 TO MOGĄ ZROBIĆ, TO NIC NIE KOSZTUJE

 

*** "w związku z polskim pochodzeniem"  <<<   ten zwrot oznacza dzieci i wnuczków Żydów z Izraela, którzy opuścili Polskę w 1948, i w 1968 roku, aby tworzyć państwo Izrael. Obecnie jesteśmy w fazie ich powrotu do Polski, ... a uchodźcy robią jako zasłona dymna.

Dnia 02.04.09 roku koalicja PO-PSL uchwaliła zmiany w restrykcyjnej jak dotąd "Ustawie o obywatelstwie polskim", zmieniając zasady przyznawania obywatelstwa polskiego

 
Ówczesny Prezydent Lech Kaczyński w uchwalonych przez koalicję rządzącą zmianach dostrzegając swego rodzaju "dewaluację" swoich uprawnień, w procedurze "wyjątkowości" nadawania obywatelstwa polskiego osobom nie będącym Polakami, i skierował kwestionowane przez siebie paragrafy uchwalonych  zmian w "Ustawie o obywatelstwie polskim" do Trybunału Konstytucyjnego.  -  Stało się to dnia ........ , na .... miesięcy przed zamachem na polską delegację zmierzającą do Katynia, w której zginął Lech Kaczyński.
 
30.04.2009 ROK:  "W uzasadnieniu wniosku do TK Lech Kaczyński podkreśla(ł), że w myśl konstytucji to prezydent nadaje obywatelstwo polskie i wyraża zgodę na zrzeczenie się go, a dotychczasowe przepisy umożliwiają wojewodzie uznanie cudzoziemca za obywatela polskiego tylko w dwóch przypadkach.

Te dwa wyjątki dotyczą sytuacji, gdy cudzoziemiec jest bezpaństwowcem i mieszka w Polsce co najmniej 5 lat na podstawie zezwolenia na osiedlenie się lub gdy poślubił Polkę lub Polaka, małżeństwo trwa co najmniej 3 lata, a cudzoziemiec ma zezwolenie na osiedlenie się w Polsce.
 
Tymczasem zaskarżona ustawa rozszerza liczbę przypadków, w których możliwe jest uznanie za obywatela polskiego.
 
Zgodnie z ustawą, wojewoda mógłby uznać za obywatela polskiego cudzoziemca, który mieszka w Polsce od co najmniej 2 lat na podstawie zezwolenia na osiedlenie się, jeśli jest bezpaństwowcem, lub ma status uchodźcy, lub od co najmniej 3 lat jest w związku małżeńskim z Polką lub Polakiem, lub też zezwolenie na osiedlenie się uzyskał "w związku z polskim pochodzeniem". / Źródło: Prawo.GazetaPrawna.pl "Prezydent zaskarżył do TK ustawę o obywatelstwie polskim
 
Zwróćmy uwagę na ten fragment: "jeśli jest bezpaństwowcem, lub ma status uchodźcy"   , bo ta zmiana ma bezpośredni związek z  wydarzeniami, które właśnie się dzieją, ... i wygląda na to jakby były zaplanowane już w 2009 roku. -  Trzeba też dodać, że prawie dokładnie rok po tym wydarzeniu doszło do zamachu w Smoleńsku, gdzie przeciwnik nadawania obywatelstwa polskiego uchodźcom zginął w tragicznych okolicznościach.
 
Trybunał Konstytucyjny dnia 18 stycznia 2012 roku decyzją Kp5/09 , odrzucił zaskarżenie Lecha Kaczyńskiego , i uznał, że zaskarżone paragrafy wskazane przez Lecha Kaczyńskiego są zgodne z Konstytucją, stwierdzając zarazem wuzasadnieniu, że być może, warunki jakie musi spełnić kandydat na obywatela Polski są zbyt niskie, i powinny być inne niż uchwalone przez Sejm (czyli koalicję PO-PSL), sprawa ta nie była jednak tematem rozprawy, w związku z czym Trybunał Konstytucyjny do tego się w swoim wyroku nie odniósł.  -  Lech Kaczyński nie mógł wątku wskazanego przez Trybunał Konstytucyjny wnieść, użyć jako argumentu, ponieważ zginął w Smoleńsku. Nie zrobił też tego następny prezydent Bronisław Komorowski.


 

23 stycznia 2012 roku Gazeta.pl w artykule "Nasz obywatel multi-kulti" tak pisała o wyroku Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie: 


 

Rewolucyjna zmiana w przyznawaniu obywatelstwa polskiego. Nie będzie ono przywilejem, ale prawem, którego można dochodzić przed sądem. Tak zdecydował w środę Trybunał Konstytucyjny, który - przy sześciu zdaniach odrębnych - w pełnym składzie odrzucił skargę prezydenta Lecha Kaczyńskiego (podtrzymaną przez prezydenta Bronisława Komorowskiego) do ustawy o obywatelstwie polskim. Oprotestowana przez prezydentów ustawa wejdzie teraz w życie.


 

W trakcie rozprawy nad zaskarżoną przez Lecha Kaczyńskiego ustawą, która de facto w wyniku zmian stała się nie ustawą o obywatelstwie polskim, tylko "Ustawą o nadawaniu obywatelstwa polskiego", doszło do kuriozalnej sytuacji;
 
Przed Trybunałem Konstytucyjnym stawili się przedstawiciele marszałka Bronisława Komorowskiego, występujący z ramienia Sejmu, a więc uchwalającej ustawę koalicji PO-PSL, .... oraz przedstawiciele prezydenta Bronisława Komorowskiego, występujący z ramienia śp. Lecha Kaczyńskiego, zmarłego w wyniku, jak dotąd niewyjaśnionego zamachu na polską delegację w Smoleńsku, tzw. Katastrofie Smoleńskiej.
 
Pozostaje zagadką, dlaczego prezydent Bronisław Komorowski, w dniu rozprawy w/s zaskarżonej ustawy przed Trybunałem Konstytucyjnym, będący od 2010 roku prezydentem, nie wycofał po prostu zaskarżenia kwestionowanej przez Lecha Kaczyńskiego ustawy, choć mógł to zrobić, i całej "szopki" by nie było. - Nie zrobił tego, dlatego w związku z tym rodzą się pytania.
 
Biorąc pod uwagę fakt, że do rozprawy nad zaskarżoną ustawą doszło  3 lata od jej uchwalenia, 3 od jej zaskarżenia prze Lecha Kaczyńskiegoi 3  lata i miesięcy od zamachu w Smoleńsku, i  3 od wyboru Bronisława Komorowskiego na prezydenta Polski, można domniemywać, że koalicja PO-PSL być może celowo nie chciała, aby bezpośrednio po zamachu w Smoleńsku, sprawa ta znalazła się "na wokandzie", niejako w świetle reflektorów, w czasie, gdy zastanawiano się nad tym, że jeśli w Smoleńsku doszło do zamachu, to jaki mógł być jego motyw.  -  W ustalaniu takiego motywu zawsze bierze się pod uwagę sprawy bieżące.
 
Bronisław Komorowski jako prezydent, który "wskoczył" na urząd w wyniku przedterminowych Wyborów Prezydenta 2010, nie chciał poprzez swoją personalną decyzję, być osobą, która zrzekła się dochodzenia sprawy, o którą na krótko przed śmiercią walczył śp. Prezydent Lech Kaczyński.
 
Gdyby rozprawa w sprawie zmiany "Ustawy o obywatelstwie polskim" odbyła się już w 2010 roku, na pewno znalazły by się osoby, które mogły by wiązać tą sprawę, z zamachem, a co za tym idzie, mogła by wiązać beneficjentów tej ustawy, z zamachem. - A tacy beneficjenci byli.
 
Sprawą uchwalenia zmian do ustawy o obywatelstwie polskim były osoby i organizacje chcące uchwalenia ustawy reprywatyzacyjnej w Polsce. - Zainteresowanie to wynikało z tego, że większości obywateli zagranicznych nie przysługują żadne rekompensaty za mienie (np> pożydowski). Nowa ustawa reprywatyzacyjna, jeszcze nie uchwalona, miałaby dotyczyć obywateli polskich, tak się ją reklamuje. - Obywateli polskich, a więc i tych, którzy stali się nimi z mocy ustawy z 2009 roku. -  Tu warto zauważyć, że w uchwaleniem ustawy reprywatyzacyjnej, szacowanej na 65 miliardów dolarów, zainteresowany był bezpośrednio, i za nią lobbował, jeszcze w 2009 roku, marszałek Bronisław Komorowski, oraz Platforma Obywatelska. - Pamiętamy przecieki WikiLeaks w tej sprawie.
 
Przyglądając się temu, co się dzieje obecnie zauważamy, że i w tym przypadku Bronisław Komorowski lobbował na rzecz przyjmowania imigrantów do polski. W związku z tym, warto się zastanowić, czy już wtedy, czyli w 2009 roku, koalicja PO-PSL przewidywała możliwość stałego napływu do Polski masy imigrantów, którym PO-PSL uchwalając zmianę w "Ustawie o obywatelstwie polskim", chciały stworzyć warunki do jego łatwego otrzymania.
 
Tutaj należy przypomnieć, że jak donosi prasa, za napływem imigrantów do Europy (a więc i Polski), stać mają tzw. "fundacje charytatywne" finansowane przez George'a Sorosa, przyjacielowi Komorowskiego, który jeszcze nie tak dawno był przez niego dekorowany polskimi odznaczeniami państwowymi.
 
Tutaj rodzi się kolejne pytanie; Czy za uchwaleniem zmian w polskiej "Ustawie o obywatelstwie polskim" też stał Soros, zwolennik "społeczeństwa otwartego"? - Jeśli tak, to sprawa łatwego nadawania obywatelstwa wielkiej liczbie osób, wiąże się też ze sprawą prywatyzacji Lasów Państwowych, o której nie tak dawno było bardzo głośno. - Wszak duża liczba osadników potrzebuje nowych, niezasiedlonych terenów do osiedlenia. Sprzedane, następnie wykarczowane lasy, i uzyskana w ten sposób ziemia doskonale nadawała by się do celów osadniczych. - Czy w to "gra" koalicja PO-PSL, nie wyjaśniając nam szczegułów swoich decyzji?
 
Jakkolwiek by nie było, w wyniku uchwalonej przez koalicję PO-PSL ustawy o zmianie "Ustawy o obywatelstwie polskim" z 2009 roku, praktycznie każdy kto tego zapragnie ma prawo, prawo a nie przywilej, do otrzymania obywatelstwa polskiego. - Sprzyja temu założony w ustawie Platformy niski próg, jaki musi spełnić osoba chcąca otrzymać takie obywatelstwo. - Nie musi nawet znać języka, wystarczy, że spełni prawie tylko warunek czasowy legalnego zamieszkania na terenie polski, ... warunek, który zapewne spełni każdy przysyłany do polski imigrant, przysyłany do nas w ramach relokacji z innych krajów Europy, owładniętych falą napływu tzw. uchodźców.
 
Gdyby po terminie wymaganego uchwalonym prawem terminu, przebywająca w Polsce osoba miała problemy z uzyskaniem polskiego obywatelstwa, może dochodzić swojego prawa w sądzie, bo prawo takie, spełniającej warunki osobie przysługuje z mocy ustawy. - Mamy chyba najbardziej liberalne prawo przyznawania obywatelstwa na całym świecie, na dokładkę, obywatelom całego świata, każdemu, kto wsiądzie w ponton, i przybije do naszych brzegów.
 
Stąd pytanie: Czy PiS i Prezydent Andrzej Duda zamierzają, a jeśli tak, to jak zamierzają zmienić prawo przyznawania w Polsce obywatelstwa polskiego w świetle prób narzucenia nam, przez Niemcy i Francję, stałego napływu imigrantów.
 
- Czy Prezydent Duda, i Prawo i Sprawiedliwość chce po wyborach wywalczyć w (jeszcze) polskim Sejmie zmiany, na walce z którymi, i z przyczyny których, poległ być może Prezydent Lech Kaczyński. - Pytanie, i sugestia, jest jak najbardziej na miejscu, biorąc za podstawę bliski okres czasowy, dzielący "Katastrofę w Smoleńsku" od uchwalenia zmian w "Ustawie o obywatelstwie polskim", i inne fakty mogące mieć związek ze sprawą.    >>>  http://ziut.neon24.pl/post/138094,tusk-gov-error-404-detected-wideo
 
 
o
 

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 2012-02-18 sygn. Kp 5/09

 

WYROK z dnia 18 stycznia 2012 r.   Sygn. akt Kp 5/09*  W imieniu Rzeczypospolitej Polskiej Trybunał Konstytucyjny w składzie: Andrzej Rzepliński ? przewodniczący Stanisław Biernat Zbigniew Cieślak Maria Gintowt-Jankowicz ? I sprawozdawca Mirosław Granat Wojciech Hermeliński Adam Jamróz Marek Kotlinowski Teresa Liszcz Małgorzata Pyziak-Szafnicka Stanisław Rymar Piotr Tuleja Sławomira Wronkowska-Jaśkiewicz ? II sprawozdawca Andrzej Wróbel Marek Zubik,  protokolant: Grażyna Szałygo,  >>>    http://konstytucja.e-prawnik.pl/orzeczenia-trybunalu-konstytucyjnego/wyrokkp509.htmlo
 

 
 

KOMENTARZE

 • Pisałem wcześniej, gdybyśy przyjęi uchodźów za 2 lata z mocy prawa byliby Obywatelami RP
  .
  Jako jedyny kraj na świecie Polska ma obowiązek dać swoje obywatelstwo z mocy prawa. / Dzięki rządowi Donalda Tuska i koalicji PO-PSL / Powiększ i przeczytaj >> https://www.youtube.com/watch?v=GYingbicm00
 • INWAZJA UPIORÓW 1944 - 1970:
  .
  O wkładzie szowinistów żydowskich do współczesnej historii Polski
  >> http://ziut.neon24.pl/post/138544,inwazja-upiorow-1944-1970-ksiazka-na-dysku-google
 • TUSK GOV ERROR 404 DETECTED [WIDEO]
  >> http://ziut.neon24.pl/post/138094,tusk-gov-error-404-detected-wideo

  Czy PiS i Prezydent Andrzej Duda zamierzają zmienić, a jeśli tak to jak zamierzają zmienić prawo przyznawania w Polsce obywatelstwa polskiego uchodźcom, i nielegalnym imigrantom, w świetle prób narzucenia nam, przez Niemcy i Francję, stałego napływu tzw. uchodźców, dokonujących inwazji na Europę?

  Już w 2009 roku Platforma Obywatelska z PSL przyznała im prawo do polskiego obywatelstwa, wynikające tylko z faktu zamieszkania w Polsce. - Nie potrzebują nawet znać polskiego języka.  Czy Prezydent Duda, i Prawo i Sprawiedliwość chce po wyborach wywalczyć w (jeszcze) polskim Sejmie zmiany, na walce z którymi, i z przyczyny których, poległ być może Prezydent Lech Kaczyński. - Pytanie, i sugestia, jest jak najbardziej na miejscu, biorąc za podstawę bliski okres czasowy, dzielący "Katastrofę w Smoleńsku" od uchwalenia zmian w "Ustawie o obywatelstwie polskim", i inne fakty mogące mieć związek ze sprawą.

  PiS POZWALA SIĘ WCIĄAĆ W TEMATY ZASTĘPCZE NA KTÓRYCH TRACI, POWINIEN SIĘ KONCENTROWAĆ NA UCHODŹCACH, BO TO ONI SĄ "OSIĄ" TYCH WYBORÓW

  Koalicja PO-PSL powinna się tłumaczyć ze swoich działań, tych obecnych, i tych sprzed 5 lat, gdy de facto nadawała obywatelstwo polskie obecnym uchodźcom dokonującym inwazji na Europę. / PODAJ DALEJ >>> http://zonacezara.blogspot.com/2015/10/obywatelstwo-dla-imigrantow-czy-pis-i.html
 • @Ziut 21:14:07
  Obywatelstwo i Lasy...
  To już 2 kawałki puzzli.

  Znając "plemię żmijowe" można uznać ich udział w Smoleńsku za prawdopodobny.
  "Cui bono".
 • I tylko o to w tym rzekomym "obaleniu komunizmu" chodzi,
  zajumać wszystko, bo Jahwe dał im cała ziemię ze wszystkimi jej zasobami.Pozdrawiam autora.
 • @Krystyna Trzcińska 12:35:24
  Proszę sobie odszukać artykuł z "Krasnej Gaziety" pt. "Nasz obywatel multi-kulti" / zrzut wyżej i przeczytać.

  - MĄDRY CZYTELNIK SPRAWDZA PODAWANE FAKTY, DLATEGO ODSYŁAM DO ZNALEZIENIA SOBIE USTAWU O OBYWATELSTWIE POLSKIM i SPRAWDZENIA ŻE TAKIE ZMIANY SĄ

  24.09.2012 / "Publikacje Gazety Polskiej": Niedawno opisywaliśmy, jak w Konsulacie RP w Łucku na Ukrainie urzędnicy zarabiali na załatwianiu nielegalnie wiz Schengen. Według naszych informacji, podobne nielegalne interesy robi się też w urzędach wojewódzkich – na umożliwieniu stałego osiedlania się w Polsce. 15 sierpnia 2012 r. weszła w życie ustawa z 2009 r. o obywatelstwie polskim, zaskarżona do Trybunału Konstytucyjnego przez prezydenta Kaczyńskiego, która daje wojewodom szerokie możliwości w przyznawaniu obywatelstwa."

  "Publikacje Gazety Polskiej" w artykule "Komu wizę, komu obywatelstwo..." piszą: " W wyroku z 18.01.2012 r. (M.P. 2012 poz. 39) TK uznał, że nowe zasady uznawania za obywatela polskiego są zgodne z Konstytucją. W konsekwencji orzeczenia, prezydent Kaczyński był zobowiązany podpisać akt."

  ... nawet w "Gazecie Polskiej" ktoś to przeoczył.

  Powyższy akt podpisał marszałek Bronisław Komorowski, >> już jako Polski Prezydent

  To notka archiwalna, tam są Akta sprawy KP 5/09
  >> http://kacpro.blogspot.ca/2013/11/smiejcie-sie-100410-to-pryszcz-pieko.html
 • @jacek0003 10:54:05
  // I tylko o to w tym rzekomym "obaleniu komunizmu" chodzi, zajumać wszystko, bo Jahwe dał im cała ziemię ze wszystkimi jej zasobami.Pozdrawiam autora. //

  - DOKŁADNIE TAK / POZDRAWIAM
 • @laurentp 06:32:55
  // Obywatelstwo i Lasy... To już 2 kawałki puzzli. Znając "plemię żmijowe" można uznać ich udział w Smoleńsku za prawdopodobny. "Cui bono". //

  - DOCHODZĘ DO PODOBNEJ KONKLUZJI, ... I WALKA TRWA
  .
  http://m.neon24.pl/097b19b9a62c1d6ef57989ce1f70d818,0,0.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY