Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
698 postów 4608 komentarzy

"Orzeł" - Pismo sympatyków Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

SN chce w PL wprowadzić typ sądów talmudyczno-rabinicznych?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Doznałem szoku zauważając analogie między tym, co zaprezentowali tam "polscy sędziowie". Bardziej wygląda to na to, że chcą być w sądzie, jak ten rabin, który każdy na swój sposób, wykłada żydowskie prawo w synagodze: po bożemu, a zarazem po ichnemu.

- To zachowanie, moim zdaniem, to zamach na konstytucyjny ustrój Rzeczypospolitej Polskiej i Konstytucję!  - Tak to powinno być traktowane. To się powinno zamknąć i zdelegalizować! Do takiego wniosku dochodzę po obejrzeniu >> Wiadomości TVP1 - 01-06-2017 (19:30) od 5:50 min   >> https://www.youtube.com/watch?v=d-3YqSituPg

Na początek warto zapoznać się z historią / Wikipedia:  Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia” [bo o nim mowa] – to największe polskie stowarzyszenie zawodowe sędziów. Stowarzyszenie skupia ponad 3300 członków, tj. niespełna 30% sędziów polskich. 

Jest przez to głównym reprezentantem sędziów, którym zgodnie z Konstytucją RP nie wolno (jako jedynej grupie zawodowej w Polsce) mieć związku zawodowego.

TU WARTO BY ZAPYTAĆ: CZYM RÓŻNI[ŁO BY] SIĘ STOWARZYSZENIE SĘDZIÓW OD ZWIĄZKU ZAWODOWEGO SĘDZIÓW, i CZY ABY NIE TYLKO SAMĄ NAZWĄ, BO JEŚLI TAK, TO ISTNIENIE TAKIGO ZWIĄZKU NIE BYŁBY ZGODNE Z OBOWIĄZUJĄCĄ POLSKĄ KONSTYTUCJĄ ***

*** Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia" powstało w 1990 r. / Konstytucja w 1997 r, /// Powstaje pytanie: Czy wymienione stowarzyszenie nie powinno zostać zlikwidowane po wejściu w życie Konstytucji z 1997 roku? / Przecież de facto takie stowarzyszenie [partia sędziów] ma wpływ na Krajową Radę Sądownictwa.

Warto zauważyć Art. 178.1 mówi wyraźnie: Sędziowie podlegają tylko Konstytucji oraz ustawom - a więc Sejmowi  /   Próba narzucenia Sejmowi jakie ma przyjąć odnoszące się wobec nich ustawy, jest działalnością polityczną. Występujące w interesie sędziów towarzyszenia prowadzą więc nielegalną działalność polityczną, tak jak prowadzi działalność inspirator ich powołania w Polsce niemieckie  Neue Richtervereinigung >>  https://www.neuerichter.de/startseite/ueber-uns.html

Wikipedia cd.: Zgodnie ze statutem celami stowarzyszenia są dbanie o niezależność sądów i niezawisłość sędziowską, reprezentowanie interesów środowiska sędziowskiego, realizacja zasad demokratycznego państwa prawnego, praw człowieka i wolności obywatelskich oraz kształtowanie opinii publicznej i współuczestniczenie w pracach legislacyjnych.

W latach 2001–2002 stowarzyszenie opracowało i uchwaliło Zbiór Zasad Postępowania Sędziów; Krajowa Rada Sądownictwa uchwaliła rok później Kodeks Etyki Sędziowskiej, korzystając w znacznym zakresie z rozwiązań w przyjętych przez „Iustitię”. Następnie w celu prowadzenia dalszej działalności szkoleniowej stowarzyszenie utworzyło wraz z Polskimi Wydawnictwami Profesjonalnymi Sp. z o.o. (obecnie Wolters Kluwer Polska) Fundację Centrum Szkolenia Sędziów „Iustitia”, przekształconą później w fundację pożytku publicznego.

„Iustitia” Prowadzi działania na rzecz interesów środowiska, m.in. związane z kolejnymi zmianami prawa ocenianymi przez sędziów jako niekorzystne dla sądownictwa (wstrzymanie waloryzacji wynagrodzeń sędziów w 2012 r., zniesienie licznych sądów od 1 stycznia 2013 r. rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości). Zaangażowała się w obywatelską inicjatywę ustawodawczą w celu uchwalenia ustawy regulującej właściwość sądów. W 2012 r. zorganizowała też – po nieudanych próbach zainteresowania tą ideą polityków – Okrągły Stół dla Sądownictwa, którego obrady mają doprowadzić do opracowania założeń niezbędnych zmian w sądownictwie.

CZY TE DZIAŁANIA NIE WSKAZUJĄ, ŻE JEST TO ZAKAZANY KONSTYTUCJĄ ZWIĄZEK ZAWODOWY SĘDZIÓW?

„Iustitia” reprezentuje Polskę w światowej federacji organizacji sędziowskich: Światowej Unii Sędziów z siedzibą w Rzymie, IAJ – UIM (International Association of Judges – Union Internationale des Magistrats), założonej w 1953 r. i jego regionalnej grupy EAJ obejmującej Europę, jako członek zwyczajny. Jest też członkiem MEDEL – Stowarzyszenia "Europejscy Sędziowie i Prokuratorzy dla Demokracji i Wolności" (Magistrats Européens pour la Démocratie Et les Libertés).

CIEKAWE ILU Z NICH NALEŻY DO LOŻY MASOŃSKICH?

„Iustitia” założona została wiosną 1990 r. pod nazwą: Stowarzyszenie Sędziów Orzekających „Iustitia” przez grupę sędziów z Warszawy i Trójmiasta, z inspiracji sędziów niemieckich     –     członków Neue Richtervereinigung, składających wówczas wizytę w Polsce. 

ZACZYNA MI SIĘ ROZJAŚNIAĆ W GŁOWIE:  KOGO ONI W POLSCE REPREZENTUJĄ? / TAK JAK i MEDIA, ... KAPITAŁ NIEMIECKI?

Przez pierwsze lata działalności stowarzyszenie zajmowało się głównie rozwojem zawodowym sędziów, organizując szkolenia. Współpracowało wtedy z American Bar Association, amerykańskim stowarzyszeniem prawników prowadzącym długofalowy program na rzecz rozwoju kultury prawnej w dawnych krajach komunistycznych (początkowo w Europie, następnie w byłych republikach ZSRR). Największym programem szkoleniowym „Iustitii” był przeprowadzony w latach 1998–1999 cykl szkoleń sędziów związany z wejściem w życie od 1 września 1998 r. nowych kodeksów karnych, prowadzony przy wsparciu Departamentu Stanu USA. „Iustitia” zorganizowała wtedy szkolenia dla niemal wszystkich polskich sędziów orzekających w sprawach karnych.

WIĘCEJ W WIKIPEDII   >>   https://pl.wikipedia.org/wiki/Stowarzyszenie_S%C4%99dzi%C3%B3w_Polskich_%E2%80%9EIustitia%E2%80%9D

Jak zapewne wszyscy słyszeli / jest na YT / prof. Wojciech Popiołek wygłosił "słynne samozaoranie" o tym, że suwerenem nie jest naród, tylko prawo którego pilnują niezależne i niezawisłe sądy i sędziowie, czyli oni - Nie trzeba się domyślać, że to oni są suwerenami.

I to jest proszę Państwa fakt. / To ich organ Krajowe Biuro Wyborcze organizuje wybory, ich organ PKW liczy głosy i ogłasza wyniki wyborów, wreszcie ich organ Sąd Najwyższy ogłoszony wynik zatwierdza.  Pisałem o tym w notce Witold Gadowski: Mamy do czynienia z rokoszem sędziów  >>  //ziut.neon24.pl/post/131377,witold-gadowski-mamy-do-czynienia-z-rokoszem-sedziow

- cd. notki i komentarz w przygotowaniu

KOMENTARZE

 • „Mamy obraz projektu alternatywnego państwa"
  .
  >> Wiadomości TVP1 - 01-06-2017 (19:30) od 5:50 min
  >> https://www.youtube.com/watch?v=d-3YqSituPg

  Podziemna III RP? Janecki we „wSieci”: „Mamy obraz projektu alternatywnego państwa. Nie ma to nic wspólnego z demokracją, a bardzo wiele z puczem”

  >> http://wpolityce.pl/polityka/342625-podziemna-iii-rp-janecki-we-wsieci-mamy-obraz-projektu-alternatywnego-panstwa-nie-ma-to-nic-wspolnego-z-demokracja-a-bardzo-wiele-z-puczem

  Już to, że projekt alternatywnego państwa wielu ludziom miesza w głowach i może ich popchnąć do desperackich czynów, jest skrajnie niebezpieczne — pisze w najnowszym „wSieci” publicysta Stanisław Janecki.
 • Kaczyński: „Przeciwko Europie prowadzona jest wojna
  Państwa Unii Europejskiej powinny rozpoznać zagrożenia i rozpocząć z nimi walkę, twardą walkę. Bo przecież przeciwko Europie prowadzona jest wojna i trzeba odpowiedzieć na nią odpowiednimi metodami

  >> http://wpolityce.pl/polityka/342787-jaroslaw-kaczynski-przeciwko-europie-prowadzona-jest-wojna-i-trzeba-odpowiedziec-na-nia-wlasciwymi-metodami

  Nie powinniśmy zgadzać się na narzucanie nam czegokolwiek i oczywiście wzmacniać siły, które nas w tej sprawie ubezpieczają. Mamy przecież takie siły. One nie są tak bardzo rozbudowane jak gdzie indziej, bo u nas na szczęście takich wydarzeń nie było
  — powiedział Kaczyński, dodając, że musimy się jednak z nimi liczyć.

  Im będziemy silniejsi, tym będzie lepiej. Musimy rozbudowywać nasze siły zbrojne. Musimy pamiętać, że to jest nowy rodzaj wojny, ale to jest wojna
  — powiedział Kaczyński.
 • POWIĘKSZ FOTO > http://m.neon24.pl/94cdcaa5b88f7b82a06f66d495442b19,0,0.jpg
  .
  http://m.neon24.pl/94cdcaa5b88f7b82a06f66d495442b19,0,0.jpg
  .
  Sprawiedliwość może uciskać lub wyzwalać. Ważne więc jest, aby sędziowie, prokuratorzy sądzą, aby struktury sądowe, w których są zaangażowani, były słuszne. O to Stowarzyszenie Nowych Sędziów (NRV).

  NRV jest zaangażowana w tworzeniu rządów prawa i praw obywateli jako suwerena. Rozumie zasadę prawa jako podstawę demokratycznego i społecznie zorganizowanego społeczeństwa świadomego jego globalnej i ekologicznej odpowiedzialności.

  NRV chce wzmocnienia podstawowych i praw człowieka. Walczy o wolność wszystkich ludzi, równość płci i demontaż zbędnych struktur władzy. Wzywa do solidarności i sprawiedliwości społecznej, ze szczególnym uwzględnieniem słabyszych i mniejszości. Propaguje sprawiedliwość i bezpieczeństwo.
 • @Ziut 21:05:18
  Podstawą demokratycznego państwa jest doskonała równowaga.
  Czyli wszystkie równowagi jakie znamy i jeszcze poznamy.

  Wpisanie do konstytucji płaskiej równowagi 3 x 120° , pozbawia ludzi prostoliniowej równowagi.
  Nic się nie zmieni przy trójkowej równowadze nakazanej konstytucją :(
 • @goodness 08:54:55
  To nie jest problem konstytucji, Konstytucji nie mamy złej, tak samo prawa / Problemem jest nieprzestrzeganie prawa i "wraża" ideologia.
 • Szok! Absurdalna wypowiedź w TVN: „Szariat w Polsce nie byłby problemem”
  .
  Jednym z gości programu „Dzień dobry TVN” była reżyserka i scenarzystka Joanna Kos-Krauze. Jej wypowiedź odnośnie imigrantów oburzyła nawet prowadzącego! Kobieta stwierdziła, że szariat w Polsce nie byłby problemem, bo w podobny sposób kobiety traktuje… Ministerstwo Zdrowia. >> http://niezalezna.pl/100008-szok-absurdalna-wypowiedz-w-tvn-szariat-w-polsce-nie-bylby-problemem
 • @Ziut 14:58:17
  Oczywiście prawo dopuszcza trzeźwych kierowców i sprawne technicznie pojazdy.

  Nieprzestrzeganie prawa do trzeźwości kierujących pojazdem, tak samo szkodzi jak ograniczony ideologią sprawny pojazd na trzech kołach.

  Jazda na trzech kołach jest możliwa, lecz bez komfortowych warunków należnych człowiekowi.

  Moja chata na czterech węgłach stoi:)
  pozdro.
 • To się wszystko z poniższym zazębia.
  Polska pomoc żydom w czasie okupacji hitlerowskiej to nasza hańba narodowa. Miliony Polaków niosły pomoc – biologicznie wyniszczając nas samych i naszych bliskich czy sąsiadów - tym zoologicznym polakożercom, którzy, jeżeli przeżyli zasilili szeregi „komunistycznych” rzeźników w PRL, aborcjonistów, deprawatorów dzieci i młodzieży, rzesze urzędników budujących w Polsce wysoce skuteczny żydowski apartheid budujący getta Polakom – na wszystkich płaszczyznach życia w Polsce. To oni – uratowani żydzi - lub ich następcy - wypędzili z obecnej Polski 4 miliony Polaków, a większość społeczeństwa wepchnęli w otchłań nędzy bez wyjścia. Klęsk Polski – bezprzykładnych w dziejach świata – nie można zrozumieć bez żydowskiego nowotworu, który wyniszcza nasz Naród od wielu wieków. Po Dudzie, osobniku bez godności czy elementarnego wstydu, nie spodziewamy się już niczego dobrego, ale zdumiewa nas i przeraża milczenie kleru katolickiego w Polsce. Czy cień szatana, który przyszedł z antychrystowego Soboru Watykańskiego Drugiego tak nas wszystkich zniewolił?
  Red. GW.
  A Wallenberg? Załatwiony przez swoich własnych - chodziło o kasę.
  Może warto przeczytać.
  ..biedni żydzi, mit-Wallenberga obalony.. http://www.gazetawarszawska.com/judaizm-islam/1702-biedni-zydzi-mit-wallenberg-obalony
  http://www.gazetawarszawska.com/pugnae/5856-polska-pomoc-zydom-w-czasie-okupacji-hitlerowskiej-to-nasza-hanba-narodowa

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

ULUBIENI AUTORZY