Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
700 postów 4619 komentarzy

"Orzeł" - Pismo sympatyków Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

Ziut PZ ostrzega: Grozi nam dyktatura PiS "po wsze czasy"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w pierwszej połowie czerwca, wygrałoby je PiS z aż 42 proc. poparcia. Drugie miejsce zajęłaby PO, na którą oddałoby głos 21 proc. wyborców. Do Sejmu weszłoby jeszcze ugrupowanie Kukiz'15 z 9 proc. poparciem

- wynika z sondażu CBOS. Nowoczesna niemal nie istnieje! Straszenie PiS-em nie pomogło. Polacy zdecydowanie bardziej boją się islamistów i aferałów.

Niedawno, tuż po aktach terrorystycznych w Londynie, w TVN w trakcie programu przeprowadzono sondę.  84% było przeciwko przyjmowaniu uchodźców, ... tak jak i PiS.

-  Jeśli do podobnych ataków terrorystycznych doszło by w Polsce, grozi nam dyktatura PiS "po wsze czasy"!

<>

 

A Gadowski ostrzega: Teroryści mają mapy Krakowa i  Częstochowy

Gadowski: W ISIS działa sekcja Europejczyków. Kilku jest nakierowanych na Polskę. / Czyżby Gadowski podzielił się z nami jakimiś "rewelacjami"? ... Nie! To zarządzanie strachem, nie wiadomo tylko przez kogo i w jakim celu inspirowane.

Gadowski:  Po pierwsze w ISIS działa sekcja Europejczyków szkolonych do ataków w Izraelu. Kilku z nich jest jednak nakierowywanych na Polskę. Są tam mapy Krakowa i Warszawy, oraz Częstochowy.

-  Po drugie następca Adnaniego wymienił Polskę jako kraj „bałwochwalców”, których żołnierze walczą z „wojownikami proroka” — pisze Gadowski.

- Po trzecie w lecie odbywa się najgorzej chroniona impreza „Przystanek Woodstock” —  czytamy.

- Po czwarte atak na najbardziej katolicki kraj w Europie przyniesie duży rozgłos. Nowa strefa wojny…— dodaje.

- Po piąte…… Nie tego na razie nie ujawnię. Po prostu nawołuje do wzmożonej ostrożności.

- Źródła są dobre, m.in. żydowskie organizacje monitorujące skupiska Arabów zbliżone do Mossadu — pisze Witold Gadowski.   /   ... a ja cytuję za wPolityce.pl

Z powyższych pięciu przestróg dla Polski największe zaniepokojenie powinien budzić pkt. 5, a konkretnie źródło, czyli   "żydowskie organizacje monitorujące skupiska Arabów zbliżone do MOSSAD-u",  .... bo jak wiemy za wszystkimi zamachami stoją służby specjalne.

Uspokaja jedno: organizacjom żydowskim [a więc i MOSSAD-owi] nie opłaci się robić w Polsce zamachów, bo to usztywnia nasze stanowisko ws. uchodźców, a to z kolei nie jest w interesie organizacji żydowskich, które monitorują też nasz kraj. - Gdyby zamacht w Polsce były w ich interesie, do ataków terrorystycznych już by w Polsce dawno doszło.

Do aktów terrorystycznych doszło by na pewno wtedy, gdyby koalicja PO/PSL wygrała wybory. Wpuścili by wtedy do Polski uchodźców, ... i wtedy wybuchały by u nas bomby co tydzień. Mielibyśmy jak we Francji stan wyjątkowy, i teraz w Anglii zamachy,

- Minister Sienkiewicz, miałby jak w bajce.

Mógłby uskuteczniać swoją dewizę, mówiącą że "Monopol na przemoc ma państwo", ... i pod pretekstem walki z terroryzmem mógłby kazać palić: a to jedną synagogę, a to drugą [jak wtedy tą budkę pod ruską ambasadą], aby móc potem wysyłać na polskich nazistów oddziały policji, jak na Marszu Niepodległości.   -    "Bić kur*wy i złodziei!"

- Ostrzegam! Na NEon24.pl dzałają "terroryści" podkładając 1*
... "Bić kur*wy" bez wyjątku!
 

Update:  A nie mówiłem, ... jakieś   "jedno-gwiazdkowe-mendy" już tu są!

KOMENTARZE

 • @Ziut
  :))) 5*
 • @Repsol 16:25:34
  A nie mówiłem, ... jakieś "jedno-gwiazdkowe-mendy" już tu są!
 • Zapowiedź złamania prawa przez Obywateli RP
  .
  Tzw Obywatele RP i politycy >> https://www.youtube.com/watch?v=qdRLaUS0Q2k
  .
  Bez większego echa przeszła czwartkowa konferencja prasowa, na której tzw. Obywatele RP przedstawili projekt współdziałania z politykami opozycji parlamentarnej. Apel w tej sprawie podjęli między innymi politycy Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Unii Europejskich Demokratów. Na konferencji - w towarzystwie Pawła Kasprzaka, lidera Obywateli RP - pojawiili się między innymi Arkadiusz Myrcha (poseł PO) i Stefan Niesiołowski.

  >> http://wpolityce.pl/polityka/343605-tylko-u-nas-prowokacja-na-jutrzejszej-miesiecznicy-obywatele-rp-wsparci-przez-po-n-i-psl-podejmiemy-dzialania-niezgodne-z-prawem-koniec-z-dziecinada
 • TUSK GOV ERROR 404 DETECTED - Spot Pisuckiego 2
  TUSK GOV ERROR 404 DETECTED - Spot Pisuckiego 2
  >> https://youtu.be/GYingbicm00

  Głos Polski - min. Antoni Macierewicz
  >> https://www.youtube.com/watch?v=gpQJfFhIyw8
 • @Głos Polski - min. Antoni Macierewicz / Ziut Polskę Zbaw 09.06.2017 18:26:13
  "Ciała układane były bez obmycia, Polacy na to nalegali

  >> https://wpolityce.pl/smolensk/343388-ciala-ukladane-byly-bez-obmycia-polacy-na-to-nalegali-rosyjskie-msz-o-porozumieniu-z-rzadem-tuska-ws-identyfikacji-cial-ofiar-katastrofy-smolenskiej

  „Strona polska sama poprosiła o przekazanie szczątków możliwie jak najszybciej i wszelkimi sposobami ponaglała w tej kwestii stronę rosyjską”.

  Według jej słów: faktycznie badania szczątków (ciał ofiar) przez ekspertów medycyny sądowej w Moskwie prowadzone były w trybie pilnym tylko 11 i 12 kwietnia (2010 roku).

  Przedstawicielka MSZ Rosji oświadczyła, że: identyfikacja ciał dokonywana była bezpośrednio przez przedstawicieli Polski i krewnych ofiar. W przypadku, gdy identyfikacja szczątków była niemożliwa, przekazywane były one stronie polskiej pod numerami.

  Jak kontynuowała rzeczniczka, do trumien ciała układane były również w obecności przedstawicieli Polski.

  Układane były bez obmycia, ponieważ to sami Polacy na to nalegali; planowali oni prowadzenie dalszych ekspertyz i zależało im na zachowaniu jak największego (zasobu) materiału dla ewentualnych badań — powiedziała Zacharowa.

  Jej zdaniem władze rosyjskie i eksperci „uczynili wszystko, co możliwe w tej sytuacji”; i „robili wszystko w jak najściślejszej koordynacji ze stroną polską”.

  Za to, co działo się ze szczątkami po powrocie do Polski, Rosja nie może odpowiadać — oświadczyła rzeczniczka rosyjskiego ministerstwa.
 • Ziut ..........spokojnie
  Jeszcze 5 tyg. temu Theresa May miała przewagi nad Jeremy Corbynem 26 pp.
  A jak się to skończyło.
  Tak że tego.
  Jutro IBRIS opublikuje swój sondaż i będzie dokładnie odwrotnie.
 • @Husky 20:11:06
  // Jurto IBRIS , ... i będzie odwrotnie. //

  - Amargedon i "wsze czasy" nadchodzą!
 • @Ziut Polskę Zbaw 00:36:49
  http://wpolityce.pl/polityka/343336-kto-stoi-za-tym-ze-totalna-opozycja-idzie-na-wojne-z-wlasnym-narodem-co-lezy-pod-stolem
 • @Ziut Polskę Zbaw 00:48:36
  http://wpolityce.pl/polityka/343349-michnik-przyznaje-sie-do-bledu-zwyciestwo-pana-dudy-to-takze-troche-moja-wina
 • Wynagrodziłem ci tę 1
  5 dałem! Pzdr!
 • @Ziut Polskę Zbaw
  Tak naprawdę to PiS Ma ponad 70%! PO w granicach 10% lub mniej! reszta pod progiem wyborczym. Ostatnie wybory - prognozy - zostały sfałszowane: PiS miał rzeczywiście nawet 70%! W nocy zaczęły napływać do redakcji Gazety Warszawskiej maile oraz drogą telefoniczną informacje zawierające wyniki - bardzo fragmentaryczne, lokalne - wyborów do Sejmu 2015. Czytelnicy Gazety będąc członkami różnych komisji wyborczych w różnych częściach Polski wskazują wyraźnie na to, że wstępnie ogłoszone wyniki wyborów są sfałszowane. Wg. tych strzępów danych jakie otrzymaliśmy - ale od siebie niezależnych - można wysnuć wnioski nt. prawdziwych wyników wyborów.
  Podajemy je w zaokrągleniu:
  PiS 58%
  Kukiz 11%
  PO 11%
  Korwin 10%
  PSL 3%
  Nowoczesna 2%
  Lewica 3%
  Razem 1%
  Wg. jednej listy PIS otrzymał nawet powyżej 70% głosów.
  Red. Gazeta Warszawska
  Na PO teraz tylko mogą głosować ich rodziny, nawet nie znajomi bo boją się czarnuchów i ciapatych. Dlaczego PiS nie założy sobie swojej sondażowni tylko polega na ubeckich z PRL? Wyniki byłyby wiarygodne.
 • @Ziut Polskę Zbaw 17:46:54
  "Banda frajerów" to wyborcy PO, tak chłoptasie z Sowy określili swoich wyborców. Czyli 21% frajerów popiera PO?. Ja dziękuję "ks." Sowie i spółce /PO-PSL/, że głośno powiedzieli o swoich wyborcach, że jest to tylko "banda frajerów".... I znów frajerzy nas POwybierają!
 • @Ziut Polskę Zbaw 00:51:58
  Żadne zdrowe społeczeństwo nie będzie bez zdobycia się na opór czynny, znosić gospodarki bandytów podtrzymywanych przez władzę i władz podtrzymywanych przez bandytów. I jeśli takim społeczeństwem jesteśmy - podobnych gospodarzy powinniśmy się pozbyć.

  - Józef Piłsudski
 • @Ziut Polskę Zbaw 00:36:49
  Na to w nagraniach z „Sowy” dotąd nikt uwagi nie zwrócił. A trzeba! Myślę, że na tych taśmach ksiądz Sowa owszem, demaskuje się jako osoba, która chyba zapomniała, że jest kapłanem – ten wulgarny język budzi zdziwienie – ale tam warto słuchać, co robi Graś, jak się zachowuje Graś – prawa ręka Donalda Tuska – podkreśliła poseł Joanna Lichocka, komentując nowe nagrania z restauracji „Sowa & Przyjaciele”. Nieznane dotąd taśmy z restauracji „Sowa & Przyjaciele” wyszły na jaw. Na nagraniach słychać, jak ks. Kazimierz Sowa w trakcie rozmowy z Jerzym Mazgajem radzi, co zrobić z „Gazetą Polską”. – Jurek, nie polemizować… zniszczyć, naprawdę, tu uważam, że nie ma się wiesz.. żadnych – radzi Sowa. Między innymi o tym mówiła w programie „Pod przykryciem” na antenie TV Republika poseł Prawa i Sprawiedliwości Joanna Lichocka.
  Ksiądz Kazimierz Sowa, który niestety już dawno nie zachowywał się, przynajmniej w przestrzeni publicznej, jak kapłan, tylko jak polityk Platformy Obywatelskiej. Zresztą jego rodzony brat był wybrany z list Platformy, został posłem, teraz przeniósł się do Nowoczesnej, ale nie jest wykluczone, że wróci zaznaczała parlamentarzystka.

  To jest przygnębiające z jednej strony, a z drugiej bardzo optymistyczne, bo okazuje się, że możemy się dowiedzieć, co to za ekipa ośmielała się rządzić Polską i co to za ekipa ośmielę się teraz krzyczeć w sejmie: „wolne media, wolne media”. Przecież oni nie mają żadnego pojęcia o wolności słowa. Traktują media po bolszewicku, to jest naprawdę rodowód komunistyczny, dziedzictwo komunizmu, kiedy postrzega się media jako narzędzie władzy. To jest możliwe tylko w totalitarnym państwie i oni stosowali totalitarne metody – wyrzucali dziennikarzy, niszczyli tytuły, które pisały prawdę niewygodną dla nich mówiła poseł.

  Ten artykuł, który tak zirytował tego biznesmena (Mazgaja – red.), to był artykuł Doroty Kani i Macieja Marosza. I oczywiście był po raz kolejny opisaną rzeczywistością, którą system III RP ciągle chce pudrować i zakrywać. Ja się bardzo cieszę, że te taśmy wychodzą na jaw, bo to jest tak, jakby ktoś zerwał kurtynę. Mieliśmy przez wiele lat po 89 roku taki teatr – przychodziły jakieś postacie, odgrywały swoje role, a za tą kutyną były właśnie te ośmiorniczki w „Sowie” i ustalenia: ten pan idzie jako prezes Tauronu, ten daje zarobić temu, a z tym się poukładamy, a tego należy zniszczyć, a media, które o nas piszą trzeba zniszczyć i wykluczyć. Dobrze więc, że ta kurtyna zostaje zerwana. Oglądajmy, słuchajmy tych taśm, to jest bardzo dobre źródło informacji o tym, co to za postkomunistyczna ekipa ośmielała się rządzić Polską. Oby nigdy więcej nam się to nie trafiło zaznaczała Lichocka.

  Myślę, że na tych taśmach ksiądz Sowa owszem, demaskuje się jako osoba, która chyba zapomniała, że jest kapłanem – ten wulgarny język budzi zdziwienie – ale tam warto słuchać, co robi Graś, jak się zachowuje Graś – prawa ręka Donalda Tuska. Wszyscy się skupiają na księdzu Sowie, bo to jest szok, ale patrzmy na Grasia, to jest facet, który jest przy Donaldzie Tusku, a Donald Tusk jest faktycznym przywódcą Platformy Obywatelskiej. To są ci ludzie, którzy chcą znowu rządzić Polską. Panie Boże, miej nas w opiece, żeby to nigdy się nie udało podkreśliła na koniec poseł Joanna Lichocka.
  Zobacz całą rozmowę: https://youtu.be/K8Zx2GdVxuA
 • @kula Lis 67 16:17:17
  Szambo w ustach ks. Sowy to skandal. Ale bardziej oburzają szemrane układy polityczne, w których tkwi od lat.Portfolio ma Kazimierz niezłe. A to tylko wycinek.

  https://pbs.twimg.com/media/DB9yF9QXsAETcYG.jpg
 • @Husky 16:29:56
  https://warszawskagazeta.pl/media/k2/items/cache/93850b2bf098fccdf22b2d708f5efb96_L.jpg Ewa Kopacz: lekarz ostatniego kontaktu! Lider PO już wie, że musi się jej pozbyć. Ewa Kopacz jest już na tyle skompromitowanym politykiem, że będzie tylko balastem dla partii Grzegorza Schetyny. Lider PO już wie, że musi pozbyć się byłej premier, bo jeżeli tego nie zrobi, jego partia będzie traciła w sondażach – pisze na łamach najnowszego numeru tygodnika Warszawska Gazeta dr Leszek Pietrzak. Ostatni tydzień ponownie wyzwolił emocje Polaków wokół sprawy katastrofy smoleńskiej. Stało się tak za sprawą wyników kolejnych ekshumacji jej ofiar, jakie zostały przeprowadzone na polecenie prokuratury. Okazało się, że prawie we wszystkich przypadkach w trumnach znajdowały się także szczątki innych ciał. Między innymi w trumnie gen. Bronisława Kwiatkowskiego znaleziono szczątki aż 7 innych osób, które straciły życie pod Smoleńskiem. Podobną sytuację zastano w trumnach kilku innych ekshumowanych osób. Swój głos wzburzenia wyraziły z tego powodu nie tylko rodziny ekshumowanych, politycy, media, ale także wielu zwykłych Polaków. I trudno się temu dziwić, albowiem w Polsce od wieków przywiązuje się dużą wagę do pochowku. Tymczasem ostatnie ekshumacje jeszcze raz dobitnie pokazały, że mieliśmy do czynienia z karygodnym zbezczeszczeniem zwłok, dokonanym przez stronę rosyjską, którą zresztą od dawna podejrzewaliśmy o takie właśnie działanie. Ale po to mamy państwo, jego rząd, jego instytucje i odpowiednie służby, aby dopilnowały tak ważnego zadania, jakim zawsze jest godny pochówek jego obywateli.
  Tymczasem nie zdały one tego podstawowego egzaminu. Mało tego, cynicznie kłamały w tej sprawie, oszukując Polaków. Jak się również okazało, nasze władze już we wrześniu 2010 r. wiedziały o zbezczeszczeniu szczątków ofiar, ale mimo to notorycznie serwowały nam kłamstwa na ten temat. Swoistym symbolem tych kłamstw już dawno stała się była premier Ewa Kopacz. Jak pamiętamy, już kilka dni po katastrofie informowała opinię publiczną, jakoby polscy i rosyjscy specjaliści wspólnie i „w pocie czoła” szukali wszystkich szczątków na miejscu katastrofy, przekopując nawet w tym celu ziemię do głębokości jednego metra. Właśnie w ubiegłym tygodniu tamte jej słowa okazały się po raz kolejny cynicznym i wyrachowanym kłamstwem, które jeszcze mocniej zabolało Polaków. Nic dziwnego, że Prokuratura Krajowa postanowiła przesłuchać byłą premier na okoliczność haniebnych zaniedbań, do jakich doszło w związku z pochówkiem ofiar smoleńskich. Sama Kopacz, gdy ujawniono wyniki ostatnich ekshumacji, najpierw milczała i dopiero po jakimś czasie zdecydowała się zabrać głos. Ale jej tłumaczenia nie mogły już zostać przyjęte przez Polaków. Nie było w nich ani uznania prawdy, o której dowiedzieliśmy się w wyniku ekshumacji ofiar katastrofy ani zwykłych ludzkich przeprosin. Okazało się, że Ewa Kopacz nawet nie czuje się winna z tego powodu. I właśnie to mogło być najbardziej przykre. Bo cóż warty jest człowiek, który sam nie jest w stanie zmierzyć się z prawdą, jakakolwiek
  (…) Przeczytajcie koniecznie więcej na łamach najnowszego numeru Warszawskiej Gazety!
 • @Husky 16:29:56
  https://warszawskagazeta.pl/media/k2/items/cache/aace0500343fbcc9cd86fffcfce70dd3_L.jpg Czy księdzu Sowie wolno więcej? Nikt chyba nie miał wątpliwości, jakie są sympatie polityczne księdza Kazimierza Sowy. Już jego zaangażowanie w TVN-owską telewizję Religia, mającą być antidotum na TV TRWAM, na antenie której prowadził wraz z Ryszardem Petru i o. Maciejem Ziębą (OP) program „Moralność i etyka czasów kryzysu” (!) musiało katolikom dać do myślenia.

  Kropka nad „i” została jednak postawiona, kiedy ks. Sowa (w 2013 r.) objął stanowisko sekretarza Rady Nadzorczej spółki akcyjnej „Krakchemia”. Tego typu synekury trafiają się raczej zasłużonym dla „królika”. To wiedza powszechna.

  Skoro wiadomo kim jest i jakich ma przyjaciół ksiądz Kazimierz Sowa, jego obecność w knajpie u „Sowy i Przyjaciół” wydawać by się mogła czymś niemal naturalnym. I tak poniekąd jest, z jednym zastrzeżeniem: mało kto się mógł jednak spodziewać, że jest aż tak źle. Zaprezentowane w TVP Info fragmenty kelnerskich nagrań są szokujące, nie tylko przez to co, ale również jak jest mówione. Rynsztokowe słowa w ustach kapłana, który rozmawia z wpływowymi politykami o tym, kto i gdzie ma się znaleźć, który biskup i która diecezja są mniej lub bardziej godne „POparcia”, nawołujący wprost do zniszczenia konkretnej redakcji, to dowód na jego upadek, totalne zagubienie. Musi wywołać niesmak i oburzenie, bo rzuca cień na cały stan duchowny, rzeszę wspaniałych, Bożych księży.

  Kazimierz Sowa, ze swą pychą, faryzeizmem i prostactwem, jest - mam nadzieję – jedynym, tak upolitycznionym kapłanem. Podobnie, jak wulgarność, poraża jego hipokryzja. Guru od spraw „duchowych” i duchownych, wielu „zaprzyjaźnionych” mediów, który wielokrotnie, przy różnych okazjach, chłostał ciętym językiem „politykujących kapłanów”, zwłaszcza tych związanych z toruńskimi mediami, okazał się być tej polityki nad wyraz aktywnym uczestnikiem. Smutne.

  Należy mieć tylko nadzieję, że ci sami członkowie polskiego Episkopatu, którzy szybko i zdecydowanie reagują na opinie niektórych redakcji w kwestii nieoprawnych politycznie kapłanów, nierzadko patriotów, usłyszą słowa ks. Sowy, nagrane w czasie spotkań z politykami PO w restauracji wspomnianej i z równą stanowczością na nie zareagują.
  A w intencji nieszczęsnego kapłana po prostu się módlmy. Anna Dąbrowska

  Dziennikarka, prezes ZG KSD
 • @Husky 16:29:56
  https://warszawskagazeta.pl/media/k2/items/cache/da14eb3df594a0af12ccb36268f17021_L.jpg A miała szansę milczeć… Pewnej posłance ośmiu już kadencji (kilka ostatnich w PO), nazwisko za chwilę, przeszkadzają miesięcznice smoleńskie, a nie mrozi jej sumienia fakt, że Rosjanie obeszli się tak haniebnie z ciałami zabitych pod Smoleńskiem, przeciwnie, drażni ją to, że się wciąż o tym głośno mówi, dokonując kolejnych ekshumacji ciał. Co więcej, chętnie tłumaczy ona Rosjan z tak straszliwego potraktowania wielu ciał, bo „to” się przecież podczas katastrof zdarza (np. dwie głowy w jednej trumnie? – zatrważające!), atakując równocześnie bezpardonowo tych, którzy modlą się co miesiąc w intencji wyjaśnienia tragedii smoleńskiej. Dla nich nie ma zmiłuj się.

  Typowe dla ludzi PO pomieszanie z poplątaniem i jakaż szczególna nagła aktywność pani posłanki. Zdążyła jeszcze wyrazić żal, że posłowie Platformy nie przyłączyli się do solidarności z działaniami tzw. obywateli RP (tak naprawdę: obywateli SB!) i nie wymachiwali w sejmie białymi różami, jak to czynił poseł Huskowski (komputer zamienił na „Chłystkowski”, pardon!), uff! Warto więc w kontekście nagłej ostatnio aktywności tej ponad 76-letniej łódzkiej posłanki Śledzińskiej-Katarasińskiej (bo to o niej mowa), przypomnieć jej tzw. polityczną karierę. Dlaczego warto? Bo jak w soczewce pokazuje ona, skąd się nam wzięli w rodzimej polityce ci jakże specyficzni „ludzie PO” i dlaczego są właśnie tacy. Dobrze pamiętam początki jej „kariery” po 1989 r., gdy zaczęła szefować łódzkiemu dodatkowi „Gazety Wyborczej”. Nikomu wszak na Czerskiej nie mógł przeszkadzać fakt, że była przez wiele lat członkinią PZPR-u (dla Michnika był to z pewnością mocny atut) i przez wiele lat pracowała w organie KW PZPR, w komunistycznym szmatławcu – „Głosie Robotniczym”, mając też w swym dziennikarskim CV haniebny udział w antysemickiej nagonce w roku 1968, gdy pisywała teksty „podłe i głupie”, jak sama je oceniła po latach. Tego typu „atuty” wystarczyły, by od roku 1989 już zawsze siedzieć w sejmowych ławach. Przez wszystkie kadencje „wolnej Polski”, reprezentując po kolei: tzw. Komitet Obywatelski przy Lechu Wałęsie, ROAD, UD, UW, wreszcie PO. Nie zaszkodziły jej nawet wybuchające z jej udziałem skandale.

  Pierwszy, gdy aspirowała do stanowiska ministra kultury i sztuki w rządzie Buzka i wyszło szydło z worka w postaci antysemickich plam z przeszłości, vulgo: musiała usunąć się w cień. Kolejny raz, gdy pod wpływem alkoholu spowodowała w Łodzi groźny wypadek samochodowy, po którym kolega z jej partii, współpracownik ministra PO Grabarczyka, Papierski, nazwał ją alkoholiczką. Dziwnym trafem alkoholową aferę z jej udziałem szybko wyciszono, sąd koleżeński PO uznał, że nie ma dowodów jej winy (mimo że badanie alkomatem wykazało obecność alkoholu, a policja zarzuciła jej ucieczkę z miejsca wypadku).

  Równie kuriozalny był wyrok sądu: – Spowodowała wypadek, ale nie była pijana. 300 zł grzywny… (Tyle to akurat płacą kierowcy za przekroczenie prędkości, a nie za jazdę po pijaku. Ot, typowa platfusowa sprawiedliwość „nadzwyczajnej kasty”). Pomimo że wcześniej inny sąd, grodzki, skazał ją na grzywnę 3 tys. zł i odebrał prawo jazdy na pół roku. Posłanka Śledzińska-Katarasińska siedziała PO tym skandalu cichutko jak mysz pod miotłą, licząc na to, że tak przesiedzi nie tyle do emerytury, bo tę już dawno ze względu na wiek osiągnęła, co do momentu, gdy Polacy zapomną. Szybko uznała, że zapomnieli (poeta pamięta!). Znowu aktywna, znowu z pozycji ex cathedra głosi swe podłe opinie. Kogoś oburza słowo „podłe”? Nigdy nie zapomnę, co powiedziała, gdy podczas rządów jej partii okupację sejmu rozpoczęli rodzice dzieci niepełnosprawnych, niezgadzający się na marne grosze od państwa i złe warunki bytowania i leczenia swych kalekich dzieci. To wtedy posłanka Śledzińska-Katarasińska rzuciła im się do gardła w obronie ukochanego „płemieła” słowami, wypowiedzianym w TV Republika w programie „Prosto w oczy”: – Prędzej bym umarła, niż niepełnosprawne dziecko przyprowadziła do sejmu i kazała mu spać na podłodze... Zaniemówiliście, Szanowni?

  Ja wówczas też oniemiałem. To się nazywa walić prosto w oczy, prawda? Godząc w wyjątkowo podły sposób w serca ludzi, którzy całe życie poświęcili niepełnosprawnym, upośledzonym dzieciom. Teraz przeszkadzają jej miesięcznice i chce wspierać tzw. Obywateli RP. Rzeczywiście nie wykorzystała szansy, by siedzieć cicho! Autor: Andrzej Leja Ps..Dno. Wyjątkowo podła, czerwona, bez chrzty wstydu suka. Kiedy ta hańba się skończy?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

MOJE KOMENTARZE

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

ULUBIENI AUTORZY