Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
832 posty 5298 komentarzy

"Głos Polski" Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

Państwo już nie teoretyczne: "Władek Frasyniuk [w]padł!"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Oglądając wczoraj YouTube z wynoszeniem "żydo-pułkowników" z przed Pałacu Prezydenckiego na Krakowskim Przedmieściu odniosłem wrażenie jakby cała Warszawska Brygada ONR przebrała się w mundury polskiej Policji. / Serce mi rosło z wrażenia,...

- Ale dopiero dzisiaj to sobie uświadomiłem bo właśnie przypomniała mi się notka z 7 października 2013 r. / link w komentarzach /  ... i mój wiersz z września tego samego roku pt.   "Mój list do (nie)rządowych  kiboli" napisanym pod wrażeniem prowokacji w Gdyni , z uczestnictwem marynarzy z Meksyku. / fragment / 

<>

Waleczny bądź! Gotów bądź!
Zbliża się godzina "W"!
"W" jak Warszawa! - "W" jak Wrocław!
... Wieliczka, Wrzeszcz!
Tam "Polszewika" goń!
Powstań! Trampki na nogi bierz!

Ruszaj i walcz!
Ruszaj w bój!
"Urodziłem się w Polsce!"
... usłyszysz pieśń!
Walcz, bo Polska to kraj Twój!
Nikomu go nie oddaj!

Zbliża się godzina "W"!
będzie to akcja przez duże "P",
"Polszewikom" powiemy NIE!
Teraz "Zdradku Frajerze",
"(nie) rządowy kibol"
robotę Ci zabierze!

A Ty? - Na szczw!
Na szczw! Na szczaw!
I ciesz się wolnością,
nim zza płotu gorzki,
mirabelek poczujesz smak!

<>

To czego byłiśmy świadkami 10 czerwca to kolejna "ustawka", która tym razem ma za zadanie wykreowanie następnego "Bolka" >>  http://ziut.neon24.pl/post/138860,frasyniuk-i-cyrylica-kolejny-bolek-z-szafy-lesiaka-foto

Niżej reprint mojej notki   "LEGIONIŚCI - WARSZAWSKIE ORLĘTA! Rozstrzygnijcie bój o Warszawę!"  z 2013 r. , ku chwale "Warszawskim Orlętom ["(Nie)rządowym Kibolom"]" i z gratulacjami ONR Brygadzie Warszwskiej w mundurach polskiej Pollicji:  

Oficerowie ONR Brygada Warszawska w mundurach polskiej policji  -   Warszawskie Orlęta, ... TAK TRZYMAĆ, i NIE DAĆ SIĘ OTUMANIĆ!  -  Kiedyś wnukom będziecie opowiadać, jak to dzielnie, i w pocie czoła, wynosiliście żydokomunę z przed Pałacu Prezydenckiego i Krakowskiego Przedmieścia.   ///   Chwała bohaterom!!! 

Sprawdźcie tylko bacznie, czy tam aby jakichś "resztek" nie zostało. :D

Warszawa potrzebuje Prezydenta, "z sercem po polskiej stronie"! - Takim, jak ma Pan Jan Pietrzak. - Panie Janie, "nie ma co udawać" , za stary Pan nie jest, ale czasu Pan naprawdę już nie ma. - "Zamiast kabaretu", czas w końcu zrobić w życiu "coś poważniego"!  -  Czy Jan Pietrzak, zechce zarecytować ten wiersz?

"Mój 'Wiersz' o (nie) rządowych kibolach"

Wrzesień 2013

Kibice! Wysoko podnieście głowy!
Powstańcie chłopcy i dziewczęta!
Zbliża się godzina "W"!
"Prowokacjom dość!" powiedzieć czas!

Kibice!
Jesteście w Warszawie jak "Lwowskie Orlęta"!
Trampki na nogi, dowód w kieszeń,
i do urn Marsz! Marsz szeregiem!
Maszerujcie dzieci!
Nie rzucaj jajkiem w Prezydenta,
lepiej do urn idź!

Tam oddajcie "celny strzał",
aż karty wpadną do pudła,
pod gradem Waszych "kul"!

Na kartach Waszych "Bóg, Honor i Ojczyzna"!
... bohaterowie powstań też!
Pilecki i Komorowski - Bór,
... bohaterem waszym jest.
Nie ten, "z hrabiów bul"!

"Polszewika" z urzędu goń!
Skreślając oddaj "celny strzał"!
Do domu szybko wróć!
Babci podaj dowód, tatę zbudź!
Więcej potrzebnych jest nam "kul"!

Waleczny bądź! Gotów bądż!
Zbliża się godzina "W"!
"W" jak Warszawa! - "W" jak Wrocław!
... Wieliczka, Wrzeszcz!
Tam "Polszewika" goń!
Powstań! Trampki na nogi bierz!

Ruszaj i walcz!
Ruszaj w bój!
"Urodziłem się w Polsce!"
... usłyszysz pieśń!
Walcz, bo Polska to kraj Twój!
Nikomu go nie oddaj!

Zbliża się godzina "W"!
będzie to akcja przez duże "P",
"Polszewikom" powiemy NIE!
Teraz "Zdradku Frajerze",
"(nie) rządowy kibol"
robotę Ci zabierze!

A Ty? - Na szczw!
Na szczw! Na szczaw!
I ciesz się wolnością,
nim zza płotu, gorzki,
mirabelek poczujesz smak!

<>

<>

 

Prowokacjom i "ONZ - towskiej Bandzie Trojga" , mówimy NIE !

Oryginalny wpis pod Youtube kolportowanym przez portal Gazeta.pl w dniu 18.08.2013 r. z sugestią, że to meksykanie dokonali ataku: "*Pijani meksykanie podrywają kobietyjeden z nich zaczyna obmacywać po czym jak go odepchnela uderza ja w twarz. widząc to kilku kolesi z Ruchu podbiega i broni kobiety na co meksykaniec wbija nozw klatke piersiowa kibica Ruchu. po tym dochodzi do wspomnianekj wojny jak dowiedziała się o tym ekipa.**"- nagranie monitoringu pokazało całkiem inny charakter zajść. Jaki był powód, początkowo nierzetelnego przekazu, firmowonego też przez portal Gazeta.pl
<>
"PO-mięszanie z PO-plątaniem / Mają rozmach s*q*rwisyny**" / Niech nam nikt nie mówi, że dzielności, "Boga i Honoru", w obronie Ojczyzny tam nie było. Był! Zadbał o to portal "Gówno Prawda" redaktora Niechcika, który jako pierwszy bezbłędnie zauważyl, kto był agresorem, kto atakował, a kto się bronił. Niech nikt nam nie wmawia, że "Gówno Prawda" to nieprawdą, a nieprawda to "Gówno Prawda".
- Prowokacjom, "aresztom wydobywczym", kłamstwu, segregacji, neo-apertheidowi, spiskom i "ONZ-towskiej Bandzie Trojga" mówimy zdecydowanie NIE! Policzmy głosy w Warszawie. Pokażmy przy urnie wyborczej, że Ci, którzy myślą, że w Polsce "monopol na przemoc ma państwo", mylą się.
Jedyne co boli nasze serca, to nieudolność polityków, którzy widząc ogrom naszego zwycięstwa, oniemieli z wrażenia. Dali tym pole "rozgrzanym prokuratorom" do wściekłego ataku i do wmawiania "normalnym Polakom", że My, waleczna młodzież, jesteśmy rasą nienormalną. - Podżegacze i prowokatorzy sprzysięgli sie przeciwko nam, mówiąc że nasze waleczne czyny, nasze zwycięstwa, nasze sukcesy, że to nieuzasadnione ataki i niepotrzebny wysiłek. - Tak samo mówią o "Narodowych Powstaniach".
Nie pozwólmy się oczerniać i prowokować prowokacjom politycznego neo-nazizmu, szowinistycznego syjonizmu i neo-apartheidowi, przybranym w obłudne "polityczne pawie piórka" polityków. - Nie ma w Polsce normalnych i nienormalnych Polaków / zwykłych i nadzyczajnych Obywateli, do których rano można strzelać, a po południu, udając "męża stanu", głupkowato się do nich uśmiechać. Sa, "normalni i pomyleni politycy", którzy przyklejają ludziom etykiety; na plecach "KIBOL" i przekreślony czerwienią "ZDEFRMOWANY KRZYŻ", na piersiach. - Skandal! To może być każdy, w zależności od politycznego zapotrzebowania.
"PO-mięszanie z PO-plątaniem / Mają rozmach s*q*rwisyny*" -  Niech nam nikt nie mówi, że dzielności, "Boga i Honoru" w obronie Ojczyzny tam nie było. Był! Zadbał o to portal "Gówno Prawda" redaktora Niechcika, który jako pierwszy bezbłędnie zauważyl, kto był agresorem, kto atakował, a kto się bronił. - Prowokacjom i "ONZ-towskiej Bandzie Trojga" mówimy zdecydowanie NIE! Policzmy w Warszawie głosy, aby Ci którzy myślą, że w Polsce mają "monopol na przemoc", zauważyli że się mylą.
*Zmuszająca do refleksji fikcja literacka / fragment. Zbieżność imion, czasu i przestrzeni, przypadkowa. Czytasz, kojarzysz i komentujesz na własną odpowiedzialność. ** Oryginalny fragment wpisu umieszonego pod Youtube >> youtube.com/watch?v=ONnnXYanhTA <<, kolportowanym na portalu Gazeta.pl już 19.08.13 wieczorem. Czytasz fragment notki: "KRZYŻACY - POTOP- OGNIEM I MIECZEM - SIENKIEWICZ - SKANDAL - STOP !  >>> WIĘCEJ >>> lubczasopismo.salon24.pl/ruchnarodowy/post/529100,sedzia-ts-sienkiewicz-odwoluje-sie-do-ducha-faszystowskiego
 

" Q*rwa, NO NIE ! ! No PO prostu Q*rwa NO NIE ! ! Boże czy Ty to widzisz? "

"POTOP - KRZYŻACY - OGNIEM I MIECZEM" - SKANDAL !! / "Ministra Sienkiewicza odwiedził duch Henryka Sienkiewicza, autora "Krzyżaków" i mówi: Wnusiu, z Krzyżakami to Ty nie wygrasz, nie grasz po właściwej stronie" >>> Kurara dzisiaj, 25:08.2013 15:08 "Po tym komentarzu Sienkiewicz powie, że on nie z tych Sienkiewiczów" >>> "Kapitalny pomysł Sienkiewicza w uzyskaniu państwowego monopolu na przemoc. Upaństwowi się bandytów!" - Dr. Wal () 25 / 08 / 2013 - 02:00 > WIĘCEJ >>lubczasopismo.salon24.pl/ruchnarodowy/post/529100,sedzia-ts-sienkiewicz-odwoluje-sie-do-ducha-faszystowskiego

"SIENKIEWICZ - POTOP - KRZYŻACY - OGNIEM i MIECZEM" - SKANDAL ! !"

"Ministra Sienkiewicza odwiedził duch Henryka Sienkiewicza, autora "Krzyżaków" i mówi: "Wnusiu, z Krzyżakami to Ty na pewno nie wygrasz, nie grasz po właściwej stronie."

KOMENTARZE

 • Frasyniuk i cyrylica: Kolejny "Bolek" z szafy Lesiaka? FOTO
  .
  Czarzasty w TVP.info: Mój tweet został udostępniony przeszło milion razy i miał wiele komentarzy. Prawda wzbudza emocje – stwierdził przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty w rozmowie z tygodniem „Wprost”. Odniósł się w ten sposób do wymiany zdań na Twitterze z Władysławem Frasyniukiem, w której to oświadczył, że przy Okrągłym Stole w 1989 roku „Solidarność” dogadała się z komunistami.

  „Żeście komunistów pokonali? No nie. Wyście się z nami, k…wa, przy Okragłym Stole dogadali!” – napisał Włodzimierz Czarzasty. Była to odpowiedź na wpis Frasyniuka, w którym stwierdził on m.in.: „W pisowskiej telewizji ciągle o zniewolonym narodzie, o klęsce, o komunistach. Tylko że myśmy ich, k…, po-ko-na-li!”.

  Zapytany przez dziennikarkę „Wprost” Elizę Olczyk, co tak rozwścieczyło Frasyniuka, Czarzasty odparł: – Nie wiem, moja wizja Okrągłego Stołu i 4 czerwca jest po prostu zgodna z prawdą. Okrągły Stół to było porozumienie. Jedno z najmądrzejszych, jakie Polacy ze sobą zawarli. Leszek Miller mawia, że socjalizm został rozwiązany za porozumieniem stron. Ma więc taki sam punkt widzenia jak ja.

  JAK TO BYŁO "OD ZAPLECZA" WIDAĆ CHYBA NIŻEJ @ FRASYNIUK 2.0 :D

  >> http://ziut.neon24.pl/post/138860,frasyniuk-i-cyrylica-kolejny-bolek-z-szafy-lesiaka-foto
 • LEGIONIŚCI - WARSZAWSKIE ORLĘTA! Rozstrzygnijcie bój o Warszawę!
  .
  >> http://kacpro.blogspot.ca/2013/10/kibice-legionisci-warszawskie-orleta.html

  "Orle Gniazdo do Warszawskich Orlatek"! - Warszawskie robimy "powstanie"! - Taakie będą manewry! - Wieczorem paciorek, siu-siu i spać! W niedzielę rano, wcześnie musimy wstać! Godzina ósma, trasy sprawdzenie. Następne w rozkładzie! >> Głosowanie przy urnie! >> Zaznaczamy obecność i biegniemy dalej. Babci i Tacie wskazujemy kierunek! Sprawdzamy przyjaciół, piszemy meldunek! Na koniec SMS-em strzelamy w Polskę >>> "To warszawski Powstaniec SMS-em strzela ! Polszewikom, przy urnach spuścimy lanie!" - Podajemy dalej!
 • Podoba mi się
  Twój nowy nick :)

  Ja przestałem się pisać "Jarosław", żeby mnie nikt nie kojarzył z tym od zbawiania :))))
 • Plutonowy Jan Pietrzak!? Jak u Was z tą "MO-BI-LI-ZA-CJĄ"?
  >> http://kacpro.salon24.pl/529100,sedzia-ts-sienkiewicz-odwoluje-sie-do-ducha-faszystowskiego
 • MEXICAN STANDOFF w Polsce - Max Kolonko - MaxTV
  MEXICAN STANDOFF w Polsce - Max Kolonko - MaxTV
  .
  http://m.neon24.pl/d5398a3e2caf99c6746aa0c2e63d3de7,0,0.jpg
 • @Ziut Polskę Zbaw 00:18:09
  Kukiz po spotkaniu z prezydentem: http://wpolityce.pl/polityka/344022-kukiz-po-spotkaniu-z-prezydentem-jasno-okreslilismy-nasze-cele-zmiana-obecnej-zlej-konstytucji
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:59:39
  Wedle wytycznych z Biblii zbawienie nastąpi dopiero po śmierci. Boję się, czy ci "zbawcy" przypadkiem podobnej przysługi nie chcą naszemu krajowi uczynić. Bo jeśli chodzi o Jarosława, to dość wyraźnie to widać :)
 • Wystarczy porównać dwie postacie
  Co robił Kaczyński, gdy Frasyniuk za Polskę w więzieniu siedział? Spał do 12, jak w dniu 13 grudnia? Frasyniuk ma Krzyż Wielki Orderu Odrodzenia Polski, nadany przez Lecha Kaczyńskiego, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, od Ryszarda Kaczorowskiego, a Kaczyński co? Człowiek wolności PiSowskiej gazetki? Niezła realizacja testamentu L.Kaczyńskiego.

  Czyżby wracały czasy, w których znowu opozycjoniści będą w więzieniach siedzieli?
 • @Zawisza Niebieski 14:06:54
  Hej Władek, przebrała się miarka. Ponieważ należysz do tych, co to lubią publicznie pozować na ludzi prawych, teraz zatroskanych o stan rzekomo zagrożonej w Polsce demokracji i praw obywatelskich, czego jak słucham, to mi się nóż otwiera w kieszeni, opowiedz - w jaki to sposób po przemianach „okrągłego stołu” - z kierowcy miejskiego autobusu stałeś się właścicielem dużej firmy transportowej?

  Prawda na ten temat najlepiej charakteryzuje cwaniaczków takich, jak ty. W latach 80. ludzie we Wrocławiu za ciebie się modlili, bo byłeś dla nich ikoną „Solidarności” i ich bohaterem, ale kim ty naprawdę już wtedy byłeś? Bo czy można aż tak skrajnie się zmienić? W to nie wierzę, łatwiej udawać człowieka o dwóch twarzach.

  Pamiętam rok chyba już 1981, kiedy pierwszy raz zjawiłeś się na obradach KKP, czyli władz krajowych NSZZ „Solidarność”. Byłeś nieśmiałym i ugrzecznionym synkiem, który dziwnie od zaraz stał się pupilkiem „Bolka”, czyli Lecha Wałęsy. Nie zdajesz sobie może nawet z tego sprawy, że tak widzieli to ludzie, którzy w tej „krajówce” byli od samego początku. Tworzyliśmy ją i walczyliśmy z komuną, kiedy tobie o takich działaniach jeszcze się nie śniło. Dlatego z prawdziwym zdumieniem reagowałem na to, jak po wprowadzeniu stanu wojennego kreowano twój wizerunek jako wojowniczego przywódcę wrocławskiego podziemia, którego akurat nie internowano. Jak wiemy, innego ulubionego twojego towarzysza działania, Zbigniewa Bujaka, też jakoś nie internowano, dzięki czemu i on znalazł się w podziemiu i rósł z podobną tobie legendą dzielnego opozycjonisty regionu „Mazowsze”. Ale jeszcze wtedy nikt niewtajemniczony nie wiedział, że ta legenda „ukrywa się” np. u… Mieczysława Rakowskiego - jednego z głównych bandytów komunistycznej dyktatury Jaruzelskiego.

  Ludzie nie znając prawdziwych kulis wydarzeń, powierzchowne pozory biorą za rzeczywistość i w takich warunkach łatwo jest ich oszukiwać. Kiedyś jak i dzisiaj. Przypomnę, jak nikczemnie Zbigniew Bujak i spółka zagarnęli przed laty dolary nagrody od amerykańskiego senatora, która pośmiertnie przyznana została również bł. księdzu Jerzemu Popiełuszce. Byłem już wówczas na uchodźstwie w Stanach Zjednoczonych i opublikowałem tam na ten temat felieton, który głośnym echem odbił się w kraju i poza jego granicami. I jeszcze jeden wymowny przykład z głębokiej przeszłości, która cieniem kładzie się także na dniu dzisiejszym, ponieważ ci sami ludzie dzisiaj są wśród KOD-owców. Z udostępnionych mi przez IPN archiwów SB i MSW PRL związanych z moją antykomunistyczną działalnością, wyłaniają się bardzo ciekawe obrazy. W roku 1984 zostałem wraz z innymi zwolniony warunkowo z więzienia mokotowskiego, jako jeden ze słynnej 11-tki czołowych więźniów politycznych. I oczywiście zaraz włączyłem się w dalszą jawną i konspiracyjną działalność antykomunistyczną.

  Jeżeli mnie pamięć nie myli, to albo jeszcze w roku 1984 lub jednak w 1985, w kraju wybuchła nagle głośna sprawa. Aresztowano niedawno uwolnionych kilku czołowych działaczy opozycji po tym, jak prasa podziemna oraz rozgłośnie zachodnie podały, że osoby te spotkały się potajemnie z TKK, czyli podziemnym kierownictwem „Solidarności” i podpisały imieniem i nazwiskiem wspólny komunikat. Nie mam czasu sprawdzać detali, ale był to Władysław Frasyniuk, Adam Michnik i Bogdan Lis oraz ktoś jeszcze. Hunta Jaruzela i Kiszczaka podeszła do tego z wielkim zadęciem w peerelowskich mediach. Grożono wielkim procesem itd. W tym czasie otrzymałem propozycję, czy jestem gotów powtórzyć to samo, za co teraz z takim rozmachem propagandowym chcą sądzić kolegów. Odpowiedziałem, że oczywiście tak i tak się stało. Nie pamiętam tylko kulis, od kogo i jak przyszła do mnie ta propozycja. Określonego dnia, u mnie na Śląsku odbyło się konspiracyjne spotkanie TKK ze mną, po którym znowu opublikowano komunikat, podpisany wspólnie przez ukrywających się członków TKK oraz moim imieniem i nazwiskiem. I co się działo po tym fakcie? Czy zostałem podobnie jak tamci z hukiem aresztowany? Nie. Absolutnie nic się nie stało! Władza ani mnie nie usiłowała przesłuchać, ani zatrzymać lub aresztować! Jakby nic nie miało miejsca. Byłem tym wówczas bardzo zaskoczony, gdyż psychicznie przygotowałem się na represje wobec mnie, na nowe aresztowanie. Dopiero po latach, z udostępnionych mi teczek bezpieki i MSW dowiedziałem się, dlaczego tak było. Otóż z Warszawy do prokuratury w Katowicach została przekazana dyrektywa, że owszem, mają zbierać na mnie dalsze materiały, mają otworzyć nowe śledztwo, ale… po cichu, i pod żadnym warunkiem nie wolno mnie oficjalnie wzywać na przesłuchania, zatrzymywać lub więzić, aby… bardziej nie nagłaśniać publicznie mojego nazwiska! Ale przecież właśnie odwrotnie postąpiono z panami opozycjonistami Frasyniukiem, Michnikiem, Lisem i kimś jeszcze. Dlaczego? W mojej opinii, sprawa się wyjaśniła w roku 1989, w związku z haniebnym spektaklem „okrągłego stołu”. Zmuszani przez ekipę Gorbaczowa do pierestrojki, władcy PRL-u przygotowywali grunt pod te wydarzenia. I jak wiemy, znaleźli się w nich… wszyscy bohaterowie ówczesnego głośnego aresztowania.

  Władza więc już wcześniej przygotowywała im jak najmocniejszą legendę „niezłomnych opozycjonistów”, z którymi jako tzw. stroną społeczną, będzie zawierała oszukańczy kontrakt tzw. końca komunizmu. A dlaczego mnie miano za wszelką cenę bardziej nie nagłaśniać? Bo było komunistom wiadomo, że od 1980 roku zawsze należałem do tzw. extremy „Solidarności”. Wiedzieli, że dla mnie w procesie „okrągłego stołu” miejsca być nie mogło, bo nigdy bym nie poszedł na zdradę ideałów „Solidarności” i wolnej Polski oraz na zapewnienie komunistom bezkarności i miękkiego lądowania po okresie PRL. Z nimi mogłem rozmawiać tylko o warunkach ich kapitulacji. Dlatego po wypuszczeniu mnie z więzienia, w interesie takiego kontraktu było, aby wokół mojej osoby panowało jak największe milczenie. Nawet za cenę oficjalnego nie reagowania na moją dalszą antykomunistyczną działalność. Takich ludzi jak ja, w Polsce jest z pewnością więcej. „Największymi bohaterami opozycji” mieli być (i są do dziś) ci, którzy w latach 80. gotowi byli do tego, co zamierzano zrobić i co zrobiono, a owoce tej III RP spożywamy do dnia dzisiejszego. I do dzisiaj też wobec mojej osoby w przestrzeni publicznej panuje największa możliwa cisza. Bez względu na to co robię, jakby mnie dalej w Polsce nie było, choć jestem już od prawie sześciu lat. Pilnuje tego krajowy i zagraniczny układ zamknięty postkomunizmu, czyli liberalnego socjalizmu, którego aktywiści oraz naiwni użyteczni idioci demonstrują dzisiaj na ulicach Polski i zagranicą. W interesie tego układu dążą do obalenia obecnej władzy bez względu na jej plusy i minusy, jak w przeszłości obalili rząd Jana Olszewskiego i pierwszy rząd Prawa i Sprawiedliwości. Bez względu na pozory cząstkowe, naprawdę toczy się walka o naszą wolność. I na nowo jest ważne, kto po jakiej stoi dzisiaj stronie. Gdzie jest Władysław Frasyniuk i jemu podobni, już wiemy i wiemy, dlaczego.

  Katowice, 5 czerwiec 2016

  Andrzej Rozpłochowski
 • @Zawisza Niebieski 14:06:54
  Na początku lat 90. zasiadał w radzie miasta Wrocławia. W latach 1991–2001 z ramienia UD i UW przez trzy kadencje sprawował mandat poselski. W I kadencji należał do Komisji Systemu Gospodarczego i Przemysłu, w II był członkiem Komisji Przekształceń Własnościowych, w III kadencji pracował jako wiceprzewodniczący Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich oraz członek Komisji Skarbu Państwa, Uwłaszczenia i Prywatyzacji. W 2001 ubiegał się o reelekcję, jednak UW nie uzyskała mandatów w Sejmie. Bezskutecznie kandydował także w wyborach uzupełniających do Senatu w 2004 (zajął 3. miejsce na 10 kandydatów) i w parlamentarnych ponownie do Sejmu w 2005.

  Był współzałożycielem Ruchu Obywatelskiego Akcja Demokratyczna, w którym objął stanowisko przewodniczącego. W 1991 przystąpił do Unii Demokratycznej, przez dwa lata był jej wiceprzewodniczącym. W 1994 został członkiem Unii Wolności, w 1999 objął funkcję przewodniczącego dolnośląskich struktur wojewódzkich. Od 2001 do 2005 był przewodniczącym Unii Wolności. W 2005 został jednym z inicjatorów i liderów (razem z Tadeuszem Mazowieckim) przekształcenia UW w Partię Demokratyczną. Kierował tym ugrupowaniem do 4 marca 2006. W grudniu 2009 odszedł z PD. W wyborach prezydenckich w 2010 popierał Andrzeja Olechowskiego a potem Komorowskiego
 • @Zawisza Niebieski 14:06:54
  FRASYNIUK W SŁUŻBIE GEN. KISZCZAKA(x)

  W emigracyjnym wydawnictwie w Kanadzie ukazały się relacje z okresu stanu wojennego internowanego wiceprzewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Mirosława M. Krupińskiego, działającego obecnie bardzo aktywnie w Australii. Autor w latach 1982/1983 przebywał wraz w Frasyniukiem w więzieniu w Łęczycy. Twierdzi on, że Frasyniuk agitował wówczas za współpracą ze Służbami Bezpieczeństwa, kierowanymi przez gen. Kiszczaka. Służby te usilnie zabiegały wówczas o pozyskiwanie wśród bardziej znaczących i godowych do współpracy z władzami stanu wojennego internowanych, potencjalnych uczestników do rozmów w Magdalence i przy „Okrągłym Stole”.

  Krupiński wyjaśnia dlaczego nie od razu ujawnił pewnych faktów dotyczących działalności Frasyniuka:

  (…) w czasie kiedy interesy „Solidarności „ jako całości były dla mnie pierwszoplanowe, tego aspektu „solidarności więziennej” nie poruszałem, aby obrazu „S” nie psuć. Teraz w roku 2001, zaczynają docierać do mnie, układające się w całość dalsze fragmenty politycznej prostytucji, których dalej maskować powodów nie mam. (…) I dalej pisze o swoich podejrzeniach wobec agenturalnej roli Frasyniuka:

  „Gdzieś na przełomie lat 82/83 przywieziono do Łęczycy Władysława Frasyniuka. Przez kilka dni trzymano go oddzielnie, a następnie „dokwaterowano” do nas. Było nas już wtedy ponad dziesięciu i od czasu do czasu zmieniano nam strategicznie cele. Po jednej z takich roszad znalazłem się sam na sam z Frasyniukiem w małej celi z czteroma pryczami. Zastanawiałem się nad celem takiej rozrzutności metrażowej – cele były zwykle przepełnione, tutaj, pomimo dwóch pustych prycz nie dokwaterowano nam nawet wtyczki ( byli tacy). Najmniej machiawelicznym wytłumaczeniem mogło być, że cela miała dobry podsłuch i chciano posłuchać naszych rozmów. Rozbawiony pomyślałem, że słuchających spotka raczej zwód, bo Frasyniuka za tytana intelektu raczej nie uważam, – zatem szans na ekstrawertyczne dyskusje z mojej strony nie było. W jakimś jednak stopniu się pomyliłem – Władek miał dziwnie wiele do powiedzenia. Nie mówił wprawdzie własnym językiem tylko cytatami z Michnika, Kuronia & Co, ale mówił zadziwiająco wiele, zadziwiająco płynnie. Wręcz recytował.

  Nie było w tym „prawie monologu”, nic o „Solidarności”, członkach KK, której obaj byliśmy, ani o sytuacji Polski, której wykładnikiem była nasza obecność w Łęczycy. Było natomiast wiele o strategii dojścia do władzy i o władzy tej przyszłym składzie. A ów referowany skład był z grubsza, taki jak to dziś bym określił pomagdalenkowy – czyli Frasyniuka idole, Frasyniuk i ci, co z nimi trzymać będą. ( …) Do tej pory nie jestem pewien, co było powodem tej wylewności. (…) Może inspiracja Kiszczaka, & Co, którzy mogli uważać mnie za kandydata przyszłego magdalenkowca? Może wreszcie frasyniukowe mniemanie, że nikt okazji przyłączenia się do przyszłej władzy się nie oprze i będzie o jej względy czynem i lojalnością zabiegał? Najbardziej dziś prawdopodobna wydaje mi się mieszanina wszystkich trzech powodów, – bo przecież ktoś musiał nam to tet a’ tet w pół pustej celi zorganizować, a mój +wykładowca teorii dorwania się do przyszłej władzy+ mówił otwarcie, jak do swojego. A Ja go nieszczęsny zbyłem, jak głupiego dzieciaka i wyśmiałem (nie zwracając nawet uwagi na spodziewany podsłuch i Frasyniuka własne walory intelektualne , wywołując najpierw zdziwienie i konsternacje, następnie wyraźną wrogość. Musiał jakiś plan w stosunku do mnie się w tedy rypnąć. …Czyj?

  Była jeszcze później jakaś próba z jego strony podsunięcia mi do podpisania deklaracji, że uważam TKK (Tajna Komisja Krajowa, przyp. LS) za jedyną siłę przewodnią i reprezentację „Solidarności” i społeczeństwa, a kiedy i to wyśmiałem, zostaliśmy wrogami, bo ja go po prostu lekceważyłem. Lekceważyłem niesłusznie – jak dowiodła późniejsza Magdalenka, której prescenariusz było mi dane wysłuchać w cztery oczy od Władysława Frasyniuka w więzieniu w Łęczycy na początku roku 1983. Gdy Lechowi Wałęsie przedstawiłem tę wypowiedź nie zdziwił się. Odpowiedział mi (mailem, że również na niego wywierała SB taki nacisk i szantażowała , że jeżeli nie zgodzi się na współpracę, to zastąpią go tacy ludzie jak Bujak, Frasyniuk i podobni, którzy nie będą mieli takich skrupułów.
 • @Zawisza Niebieski 14:06:54
  Skad mia pieniadze na Tiry ??

  Władysław Frasyniuk: Jak wynieśliśmy z banku 80 milionów

  http://www.nto.pl/magazyn/wywiady/art/4469545,wladyslaw-frasyniuk-jak-wynieslismy-z-banku-80-milionow,id,t.html
 • @Husky 14:36:19
  Przypomnę ci, że Magdalenka to również sprawa Kaczyńskich. A już plotki w stylu pewna pani innej pani powiedziała, to zostawmy plotkarzom.

  To, że Kaczyński uwłaszczył się na budynkach RSW Książka Prasa Ruch przy ul. Srebrnej w Warszawie nie oznacza, że każdy musiał dojść do czegoś takimi metodami. Znam kilka osób, które ciężką pracą dorobiły się własnych firm, również jeden z moich znajomych dorobił się firmy transportowej. Jest wiele dobrze prosperujących firm prywatnych w Polsce, uważasz, że wszyscy właściciele to złodzieje?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:59:39
  // Ja przestałem się pisać "Jarosław", żeby mnie nikt nie kojarzył z tym od zbawiania :)))) //

  - Przyjmuję to jako zakończenie "działań zbrojnych' i nawiązanie stosynków dyplomatycznych, ... Jarosławie. / Teraz możemy "Polskę Zbawiać" razem :D

  * Nie zauważyłem tego komentarza wczoraj
 • @Zawisza Niebieski 14:48:03
  Plotka której nigdy nie zdementował
  A wiesz co Kiszczak jawnie mówił o Frasyniuku i Bujaku.
  I to nie jest plotką.
  Z niego to taka legenda jak z Bolka ,Piniora,Bujaka,Prostonos i wielu,wielu innych.


  Żarty się skończyły !!!!!!

  https://pbs.twimg.com/media/DCMrFQUXcAEW0Pj.jpg
 • @Zawisza Niebieski 13:18:52
  // @Jarek Ruszkiewicz SL 23:59:39 Wedle wytycznych z Biblii zbawienie nastąpi dopiero po śmierci. Boję się, czy ci "zbawcy" przypadkiem podobnej przysługi nie chcą naszemu krajowi uczynić. Bo jeśli chodzi o Jarosława, to dość wyraźnie to widać :) //

  - NIEBIESKI, ... NIE PODJUDZAJ! WŁAŚNI ZAPANOWAŁ POKÓJ
 • @Zawisza Niebieski 14:48:03
  Masz tu kolejnego prześladowanego przez reżim Kaczynskiego
  Raczej znacie (znaliście) się dobrze,
  Chyba nie zaprzeczysz ?

  Kronika kryminalna:
  Konrad Materna, autor hymnu KOD skazany na 6,5 roku więzienia.
  Za handel kobietami.

  https://pbs.twimg.com/media/DCMPBG_XcAAiHjk.jpg

  https://t.co/jGaCJLxinZ
 • @Zawisza Niebieski 14:48:03
  Kochani KOD-owcy i Totalni.
  Stop!!! prowokacjom PiS
  Internet naszą bronią, prawda zwycięży!
  Po tym obrazku wszystko będzie jasne.

  https://pbs.twimg.com/media/DCMbR2zXoAAM6yz.jpg
 • @Husky 15:21:32
  Wczesnym rankiem

  https://pbs.twimg.com/media/DCL2quwXsAA7gIb.jpg

  w godzinę później

  Obiecali i oszukali.
  Miał być bojkot, a tu towarzysz Święcicki w TVP Info.
  Nawet w takiej sprawie nie potrafią dotrzymać słowa

  https://pbs.twimg.com/media/DCL-yPmW0AA87_l.jpg
 • @Husky 15:33:25
  Trudno z Tomaszem Lisem się nie zgodzić. Zarówno Kaczyński jak i Kurski mają sądownie udowodnione kłamstwa, więc oficjalnie można mówić, że są kłamcami i krętaczami. O reżimowej TV Kurski co chwilę słychać, że znów coś skłamano. Nie wiem, czy słyszałeś o tych z zespołem Macierewicza, że przekręcili badania WAT? Co krok to kłamstwo, krętactwo, kolesiowstwo albo złodziejstwo jak z ziemią dla Tadeusza R i jego fundacji.

  Słyszałeś o tym, że naczelny niszczyciel naszej przyrody niejaki Szyszko po tym jak strzelał do wypuszczanych z klatki bażantów, teraz zamierza strzelać do łosi. Taki myśliwy z niego jak ten co strzela do krów na pastwisku. Do łosia bez problemu i nie raz podchodziłem na odległość kilku metrów, przy czym ja miałem aparat fotograficzny, a on chce ze strzelbą. Jeszcze trochę rządów PiS a zbawią Polaków od Polski.
 • @Husky 15:26:24
  STOP PROWOKACJOM PiS?

  - Ja bym raczej postulował: PiS kiedy przestaniecie się dawać w H*JA ROBIĆ, ... bo robicie nam wstyd!
 • @Zawisza Niebieski 16:20:45
  //Trudno z Tomaszem Lisem się nie zgodzić.//
  Ten Lis , ta zawszona kreatura to z jakiej to telewizji jest.
  Podpowiedź mi bo nijak nie mogę się tego dowiedzieć.
  TVP bojkotuje też ?

  ps.
  a Szyszko
  mam nadzieję że zacznie strzelać do dzików z ....
  KOD-u ,PO czy Nowoczesnej
 • @Zawisza Niebieski 16:20:45
  https://pbs.twimg.com/media/DCMsh_IXgAApzN-.jpg


  to jest uniwersalny przekaz WSI 24

  https://pbs.twimg.com/media/DCM652RW0AAgmI2.jpg
 • KIEDYS NIETYKALNI ...CWANIAKI Z KOD !!! A DZIS POZOSTAL PO NICH TYLKO SMROD I WSTYD !!!!
  https://pbs.twimg.com/media/DCMthONW0AEEKfY.jpg
 • @Zawisza Niebieski 14:06:54
  Szeremietiew pisze o prześladowaniach w PRL i uderza we Frasyniuka

  https://www.wprost.pl/10059751
 • @Ziut Polskę Zbaw 16:26:45
  https://pbs.twimg.com/media/DCNXFnlWsAAgfmM.jpg
 • @Zawisza Niebieski 16:20:45
  Zarówno Kaczyński jak i Kurski mają sądownie udowodnione kłamstwa,
  jakie to wyroki zapadly i ile lat siedzial Kaczynski.
  Cos wiecej o tej rozprawie i wyroku Kaczynskiego - please
 • @Husky 16:52:04
  Wznosisz toast za PiS? / Tak bezkrytycznie?

  - Nie dziwie się, po piątym kieliszku zaczyna być u ciebie widać szkołę Goebelsa :D
 • @Ziut Polskę Zbaw 17:12:40
  dopiero pierwszy
 • @Husky 17:14:53
  To tylko oznacza, że z niczym się nie kryjesz :D
 • @Ziut Polskę Zbaw 17:18:18
  To jest oczywista oczywistość...
  A może nie jest?
 • @Husky 17:22:16
  To podciągnij spodnie i zapnij rozporek, ... bo "TO" zaczyna być widać :D
 • @Ziut Polskę Zbaw 17:30:45
  jestem niemal pewny że nie chciałbyś mieć takiego nochalka
  8-))))
 • @Husky 17:37:43
  Nie pij tak szybko, bo Cię wyleją z roboty / Masz pisać na temat.

  - A poza tym 5* mi nie dałeś
 • @Ziut Polskę Zbaw 17:40:09
  masz okulary panie Ziut Hilary 8-))))
 • @Zawisza Niebieski 22:19:05
  Jak zwykle pierdo...cie Hipolicie
  Kiedy Kaczynski zostal skazany i jaki mial wyrok


  https://pbs.twimg.com/media/DCLbbNmXsAAPs8V.jpg
 • @Zawisza Niebieski 22:19:05
  W obliczu zagłady z szamb i nor
  powyłaziły ścierwojady.
  Skaczą wyją i kąsają,
  nie wiedząc że już zdychają

  https://pbs.twimg.com/media/DCOeMCuXcAAfeX_.jpg
 • @Zawisza Niebieski 22:19:05
  Ale Zawiszo
  jedno co przyznasz to to że Kaczynski i Kurski dając kopa w dupę z TVP T.Lisowi mieli całkowita rację

  https://pbs.twimg.com/media/DCN-0PlWsAAlO58.jpg
 • @Husky 16:54:16
  No właśnie, Kaczyński, "wielki opozycjonista" co przy udziale wazeliniarza chciał pierwsze skrzypce grać Stoczni Gdańskiej, gdy usłyszał "Jarku tu cię nie było" nie siedział wtedy gdy ci z których Polacy mogą być dumni więzienia zamieszkiwali. Jak myślisz ilu jest opozycjonistów, co stawiając się podczas przesłuchania przez oficer bezpieki wychodzi bezpiecznie a przestraszony oficer fałszuje mu lojalkę. Lubisz bajki o bohaterskiej "Balbinie", twoja sprawa. No cóż, więzienia są pełne niesprawiedliwie skazanych a wolność pełna sprytnych przestępców, ułaskawionych przestępców. No, cóż, takie życie. Świat partii bezPrawia i nieSprawiedliwości. Ale zgodnie z naszą tradycją kłamcy nie siedzą w więzieniu a odszczekują pod ławą swoje kłamstwa. Kaczyński i Kurski oraz "elyty" PiS gdyby chciały odszczekać swoje kłamstwa już do końca życia słowa by nie wypowiedziały, szczekając jako pies. Wystarczy popatrzeć na "dowody" tych z "zespołem Macierewicza". Punkt po punkcie wychodzi prawda. "zmieścicie się...", "pan prezydent nie podjął jeszcze decyzji...", "musimy próbować do skutku...". A dowodów na bombę termobaryczną nadal nie znaleziono..."
  Zaś o skazaniach Kaczyńskiego i Kurskiego wystarczy poszukać, potrafisz się posłużyć wyszukiwarką, czy tylko czytasz to co ci "stajnia trolli PiS" podeśle?. To wiedza ogólnie dostępna. Polak o tym wie, a ten co za Kaczyńskim z ziemi Polskiej do Wolski podąża ma klapki na oczach i nie chce widzieć.
  https://www.youtube.com/watch?v=oJ4q7Lgyzio

  A jeśli już mówimy o pieśni dla ludzi inNo właśnie, Kaczyński, "wielki opozycjonista" co przy udziale wazeliniarza chciał pierwsze skrzypce grać Stoczni Gdańskiej, gdy usłyszał "Jarku tu cię nie było" nie siedział wtedy gdy ci z których Polacy mogą być dumni więzienia zamieszkiwali. Jak myślisz ilu jest opozycjonistów, co stawiając się podczas przesłuchania przez oficer bezpieki wychodzi bezpiecznie a przestraszony oficer fałszuje mu lojalkę. Lubisz bajki o bohaterskiej "Balbinie", twoja sprawa. No cóż, więzienia są pełne niesprawiedliwie skazanych a wolność pełna sprytnych przestępców, ułaskawionych przestępców. No, cóż, takie życie. Świat partii bezPrawia i nieSprawiedliwości. Ale zgodnie z naszą tradycją kłamcy nie siedzą w więzieniu a odszczekują pod ławą swoje kłamstwa. Kaczyński i Kurski oraz "elyty" PiS gdyby chciały odszczekać swoje kłamstwa już do końca życia słowa by nie wypowiedziały, szczekając jako pies. Wystarczy popatrzeć na "dowody" tych z "zespołem Macierewicza". Punkt po punkcie wychodzi prawda. "zmieścicie się...", "pan prezydent nie podjął jeszcze decyzji...", "musimy próbować do skutku...". A dowodów na bombę termobaryczną nadal nie znaleziono..."
  Zaś o skazaniach Kaczyńskiego i Kurskiego wystarczy poszukać, potrafisz się posłużyć wyszukiwarką, czy tylko czytasz to co ci "stajnia trolli PiS" podeśle?. To wiedza ogólnie dostępna. Polak o tym wie, a ten co za Kaczyńskim z ziemi Polskiej do Wolski podąża ma klapki na oczach i nie chce widzieć.
  https://www.youtube.com/watch?v=oJ4q7Lgyzio

  Jeśli już wzniesiemy się ponad ludzi śmiesznych a porozmawiamy o mądrej poezji, posłuchaj tego, to poezja, która mądremu powie wiele, a głupi zostanie przy...
  https://www.youtube.com/watch?v=oJ4q7Lgyzioteligentnych
 • @Zawisza Niebieski 22:33:40
  Ty dalej o chlebie, jak długo to będziesz powielał.
  Kiedy odpowiesz na jedno pytanie jaki ci zadaje.
  Nie odpowiesz bo wyjdziesz na .....
  Na dobranoc by ci się lepiej spało
  Średnia sondażowa z ostatnich 10 badań IBRIS,Kantor,CBOS

  PIS 39.2 % - czyli 262 mandaty
  PO 18.7 % - czyli 112 mandatów
  KUKIZ 12.8% - czyli 48 mandatów
  N. 7.7 - czyli 37 mandatów


  I znów Ciamajdan szlag trafił

  Alfons i jego róża
  Że też i tej małpy nie sprzedał

  https://pbs.twimg.com/media/DCNjcCJXkAEB1eu.jpg
 • @Zawisza Niebieski 22:33:40
  Jeśli już wzniesiemy się ponad ludzi śmiesznych a porozmawiamy o mądrej poezji, posłuchaj tego, to poezja, która mądremu powie wiele, a głupi zostanie przy swoim >> https://www.youtube.com/watch?v=eH-n-lrZqy4

  Sprawa dla ABW - dr Zbigniew Kękuś demaskuje Tuska
  >> https://www.youtube.com/watch?v=hRLVHCNpsQo&t=67s
 • Donald Tusk w Nowym Jorku
  >> https://www.youtube.com/watch?v=oDhacPEL4P4&t=29s
 • @Husky 22:32:05
  A kogo w to miejsce wsadzili? Wyrobników po szkółce kolejnego "uczciwego jak Kaczyński", znanego miłośnika babcinych emerytur, niejakiego Tadeusza R.? No tak, pasmo sukcesów kłamcy kwalifikowanego Kurskiego jest znaczące. Reżimowa TV Kurski "naród głupi wszystko kupi" na granicy bankructwa, odrzucana przez ludzi coś znaczących w naszej kulturze, odrzucanego przez Polaków, coś czego Polak brzydzi się oglądać. Wiesz, w stanie wojennym o 19:30 moja rodzina odwracała ekran odbiornika TV do okna i szliśmy na rodzinny spacer. Dziś idąc za rodzinną tradycją porzuciłem TV Kurski. Oglądam tylko programy popularnonaukowe. Miernoty niech się produkują w przestrzeń. A złodziei i targowicę kiedyś Polacy rozliczą. Tak jak za czasów Powstania Kościuszkowskiego, nawet jeśli delikwenta nie powiesimy na lejcach w dość brudnych gaciach, jak pewnego biskupa, to przynajmniej jego portret.
  No a szambo nie perfumeria, to przecież Tadeusz R. dokładnie określił kto jest w Polsce szambem. Zgodził się wtedy z prof. Bartoszewskim (taki sam profesor jak "Niesiołowski w spódnicy", złodziejka kilometrówek niejaka Pawłowicz, choć Bartoszewskiemu trzeba przyznać znacznie większą kulturę i uczciwość) mówiącym o "bydle w polityce". Nie wsadzaj Polaków tam, gdzie miejsce przez "elyty PiS" mocno obsadzone. Mamy swój honor i poczucie wartości, zostawiamy pielgrzymującym do Wolski to "honorowe" miejsce w cieplutkim szambie.
 • @Zawisza Niebieski 23:16:44
  Idź za radą Husky'iego i napisz coś z serca, od siebie. / Może wtedy przemówisz ludowi do wyobraźni, ... bo TVN24.pl w telewizorze, TVN24.pl na NEonie, ... PRZECIEŻ TO SIĘ SAMO Z SIEBIE BRZYDNIE! : /
 • @Zawisza Niebieski 23:16:44
  I tu cię mam.Właśnie o to mi chodziło by pokazać co reprezentujesz
  Tak się właśnie prostuje zwoje mózgowe lemingom co łykają wszystko jak leci byle tylko to było coś o Kaczynskim czy PIS.

  Kto wywalił to ścierwo z TVP, kto ?
  Czy prezes TVP, Janusz Daszczyński był z PIS-u czy z PO
  Czy to on wypieprzył tego dziada czy Kurski
  W jakiej to telewizji teraz pracuję, bo z tego co wiem to tego debila nie chcą ani w TVN ani w Polszmacie, a nawet Superstacja pokazała mu środkowy palec  Tak się właśnie błaźnią ci co tego na siłę chcą.

  ps.
  pokaż wreszcie ten wyrok sądowy dla J.Kaczynskiego

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY