Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
666 postów 4467 komentarzy

"Orzeł" - Pismo sympatyków Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

"Bić Qu*wy i złodziei" Mr.President! Bić,.. ale bez wyjątku!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Uff! Ale nam Trump posłodził, polukrował, ... i podpudrował świadomość. "Bić Qu*wy i złodziei" Mr. President, ale bez wyjątku znaczy bez wyjątku, ... Ameryczce też trzeba patrzeć na łapy. - Wszak "business is busibess" :D

Kiedyś napisałem, chyba nigdy niedokończoną, notkę pt. " Jaki jest motyw, gdy ginie prezydent "dobrze sytuowanego kraju"?  -  Oto fragment:

Gdy ginie bogaty przedsiębiorca, lub jubiler, a z sejfu znika biżuteria i pieniądze, nikt nie ma wątpliwości, co się stało i jaki jest motyw zabójstwa. Zabójstwo na tle rabunkowym, taki motyw jako pierwszy założy i przyjmie policja. Pozostaje ustalić kim jest zabójca. - A jaki jest motyw, gdy ginie prezydent "dobrze sytuowanego kraju"? - Mam tu na myśli położenie geopolityczne - bo w kasie dawno "pustki". "Położenie geopolityczne", możliwe, że właśnie to jest tym, co Polska ma najcenniejszego. 

Lokalizacja, lokalizacja i jeszcze raz lokalizacja, mówią agenci handlu nieruchomościami.

- A Polska to "działka" w centrum Europy, nasze bogactwo i przekleństwo zarazem.  Strażnikiem tego "bogactwa", czyli naszej suwerenności w granicach Unii Europejskiej był właśnie śp. prezydent prof. Lech Kaczyński.

Nie wiem, czy ktoś zauważył, sugeruję zwrócić na to uwagę, wszystkie dziwne rzeczy w Polsce zaczęły się dziać właśnie od 2009 r. / Dlaczego? /  To w 2009 r. prezydent Lech Kaczyński podpisał "Traktat Lizboński". Można powiedzieć że wtedy, "zegar czasu przyspieszył". -  Czy dlatego, że to prawdopodobnie właśnie w momencie podpisania przez Lecha Kaczyńskiego ( jako ostatni ) Traktatu Lizbońskiego, powstało "Cesarstwo Europejskie".

- Myślę, że tak. -  Pozostało nam sobie uświadomić tylko,  kto jest "Cesarzem", a kto wasalem. Bo o to toczy się teraz walka i myślę, że tego właśnie doświadczamy.  

Donald Tusk wspominał o  "federalistach" i "suwerenistach",  deklarując się raczej jako "federalista",  podczas gdy Lech Kaczyński był  zdecydowanym "suwerenistą" /  niepodległościowcem.  - Warto to zapamiętać, bo to kwestia tego, czy będziemy Polską ,  czy też tylko "krainą nad Wisłą".  / koniec tekstu z  08.09.2013 r. /

<>

Wiele się zmieniło, ale przez te 7 lat z hakiem po 10.04.10, wciąż nie znamy motywu będącego powodem śmierci Polskiego Prezydenta w tzw. "katastrofie smoleńskiej". 06 lipca 2017 r. Polskę odwiedził prezydent Donald Trump, ... za tydzień do Polski przyjedzie brytyjski następca tronu z rodziną.

Ostatni taki "nalot" dostojnych gości obserwowaliśmy ...? - No kiedy? - Tak, to było 1 września 2009 roku na Westerplatte. Byli u nas Angela Merkel, ... i Władymir Putin.

70 lat licząc od 1 września 1939 roku na kontynencie europejskim doszło do "wielkiego wydarzenia", ... w jednym miejscu spotkała się WIELKA TRÓJKA WROGÓW.

Czy w 2009 r. światu groziło powstanie osi WARSZAWA - BERLIN - MOSKWA?  

No cóż, ... jeśli nawet groziło to, to już nie grozi. Tak jak w czasie WWII do "wojny" wtrącili się Amerykanie i "rozpędzili towarzystwo", ... i mamy co mamy.

Na widnokręgu zamiast osi WARSZAWA - BERLIN - MOSKWA, zaczyna pojawiać się oś  WARSZAWA - WASZYNGTON - LONDYN.

"Bić Qu*wy i złodziei" Mr. President, bez wyjątku!  Ale bez wyjątku, ... znaczy bez wyjątku. - Ameryczce też trzeba patrzeć na łapy. / Polska kocha Amerykę, ... ale wszyscy wiedzą, że Ameryczka kocha tylko biznes. - A "business is bussibes"  Mr. President. :D

 

George Friedman – amerykański politolog żydowskiego pochodzenia 08.06.2010  >>  https://www.youtube.com/watch?v=7Kfh0Fuq7LI

"Gdy kraj staje się fundamentalnie wanny strategicznie dla światowej potęgi zdolnej do olbrzymich ustępstw ekonomicznych i transferów technologii, to ma swoje istotne konsekwencje.

Jako przykład mogę wam podać Koreę Południową. Gdybym powiedział w 1950 roku, że Korea Południowa mogła by być jedną z najsilniejszych, najbardziej dynamicznych gospodarek w Azji, śmialibyście się.

- Dlaczego tak się stało?

Stało się tak, bo Korea była istotnym elementem interesów Stanów Zjednoczonych. Stany musiały upewnić się co do możliwości utrzymania się Korei Południowej, ... i Korea Południowa bardzo zyskała na tym partnerstwie.

Następnym przykładem jest Izrael. Nie było istotnego powodu, aby Izrael mógł wyjść z ekonomicznej ruiny. Został uratowany dzięki finansowemu i ekonomicznemu wsparciu Stanów Zjednoczonych. - Są też oczywiście przykłady Niemiec Zachodnich i Japonii.

Strategiczne partnerstwo ze Stanami Zjednoczonymi, nie biedne partnerstwo ze Stanami Zjednoczonymi, ... miejsce gdzie Stany Zjednoczone silnie potrzebują danego kraju, przekształcają jego gospodarkę. Szczególnie gdy ma zdyscyplinowaną i uzdolnioną siłę roboczą, ... którą Polacy mają. -  Zwłaszcza gdy znajdujesz się pomiędzy dwoma krajami, z którymi kooperujesz, ale z którymi się niespecjalnie kochasz.

- Chodzi o coś takiego, gdy zapytasz Polaka kogo woli, Rosjanina, czy Niemca? ... on odpowie Amerykanina. Poprzednio był to Francuz. Wolą kogokolwiek innego.

Nie jest jasne, czy Niemcy są gotowe do uczestnictwa w innej konkurencji z Rosją, ... choć także mogą to zrobić. Z pewnością nie jest jasne czy rosyjskie i amerykańskie interesy w tej kwestii będą tożsame.

Dlatego też Stany Zjednoczone albo przyzwolą na możliwość sojuszu niemiecko-rosyjskiego, który miałby swoje znaczące geopolityczne następstwa dla Stanów Zjednoczonych, ....  albo Stany Zjednoczone nawiążą partnerstwo z Polską.

Niewątpliwie decyzją administracji Busha było posiadanie takiego strategicznego partnerstwa z Polską. Administracja.   Obama obecnie rewiduje tę kwestię.  -   To czy jest tam tarcza antyrakietowa nie jest istotne.  >>>   Polska  (dla Stanów Zjednoczonych)  jest strategicznie bardzo ważnym krajem.
 

<>

 

Afera taśmowa Sienkiewicz / Belka  -World Trade Scenario 18.06.14  

Kontrola Handlu Światowego >>>   https://www.youtube.com/watch?v=c5o0k8OSoZk 

 

image

 
W 1919 roku Mackinder  napisał drugie ważne dzieło "Idee demokratyczne i społeczeństwo" w którym zawarł swoją najważniejszą teorię:
 
"Kto panuje we wschodniej Europie - panuje nad sercem Eurazji( najważniejszym krajem jest Polska );   Kto panuje nad sercem Eurazji - ten panuje nad wyspą światową (środkowy obszar "Piwot Area" na mapie); Kto panuje nad wyspą światową ten panuje nad światem." 
 
Jego nowatorstwo polegało na traktowaniu zagadnień historycznych jako wykładni geografii. Potrafił spojrzeć na dzieje świata globalnie z perspektywy obserwatora kuli ziemskiej. Wyszedł od stwierdzenia, że lądy stanowią faktycznie małe wysepki na oceanie światowym, a panowanie na lądach zapewnia kontrolę tego morza. Kluczową dla jego teorii geopolityki była koncepcja Heartlandu. Heartland to według niego stepy Azji Środkowej (dzisiejsze republiki środkowoazjatyckie), opanowanie Heartlandu daje kontrolę nad Eurazją. Ta z potęg, która kontroluje Eurazję, może zapanować nad światem.
 
Zwolenniczką jego teorii była m.in. była sekretarz stanu USA Condoleezza Rice. Potwierdzeniem jego teorii jest wyścig strategiczny USA i Rosji o wpływy w Azji Środkowej.  >>>  https://pl.wikipedia.org/wiki/Halford_John_Mackinder
 
TO TŁUMACZY DLACZEGO AMERYKANIE i ŻYDZI PCHAJĄ SIĘ DO EUROPY WSCHODNIEJ
 
According to Mackinder, the Earth's land surface was divisible into:
 • The World-Island, comprising the interlinked continents of Europe, Asia, and Africa. This was the largest, most populous, and richest of all possible land combinations.
 • The offshore islands, including the British Isles and the islands of Japan.
 • The outlying islands, including the continents of North America, South America, and Australia.
The Heartland lay at the centre of the world island, stretching from theVolga to theYangtze and from the Himalayas to theArctic. Mackinder's Heartland was the area then ruled by the Russian Empire and after that by the Soviet Union, minus the Kamchatka Peninsula region.
 
Later, in 1919, Mackinder summarised his theory as: "Who rules East Europe commands the Heartland;  who rules the Heartland commands the World-Island;  who rules the World-Island commands the world."  (Mackinder, Democratic Ideals and Reality, p. 150)
 

KOMENTARZE

 • Sienkiewicz w rozmowie zdradził motyw zamachu w Smoleńsku
  .
  >> http://ziut.neon24.pl/post/130640,sienkiewicz-w-rozmowie-zdradzil-motyw-zamachu-w-smolensku
  .
  https://sites.google.com/site/zonacezara24/_/rsrc/1459125561703/home/HEARTLAND%201.jpg
  .
  W 1919 roku Mackinder podsumował swoją teorię twierdząc: "Kto rządzi Europą Wschodnią ( najważniejszym krajem jest Polska ) ten rządzi "the Heartland" (środkowy obszar "Piwot Area" na mapie); ten kto rządzi "the Heartland" rządzi Euro-Azją; ten kto rządzi Euro-Azją ten może rządzić światem."

  TO TŁUMACZY DLACZEGO AMERYKANIE i ŻYDZI PCHAJĄ SIĘ DO EUROPY WSCHODNIEJ

  According to Mackinder, the Earth's land surface was divisible into:
  The World-Island, comprising the interlinked continents of Europe, Asia, and Africa. This was the largest, most populous, and richest of all possible land combinations.
  The offshore islands, including the British Isles and the islands of Japan.
  The outlying islands, including the continents of North America, South America, and Australia.
  The Heartland lay at the centre of the world island, stretching from theVolga to theYangtze and from the Himalayas to theArctic. Mackinder's Heartland was the area then ruled by the Russian Empire and after that by the Soviet Union, minus the Kamchatka Peninsula region.

  Later, in 1919, Mackinder summarised his theory as: "Who rules East Europe commands the Heartland; who rules the Heartland commands the World-Island; who rules the World-Island commands the world." (Mackinder, Democratic Ideals and Reality, p. 150)
 • @Ziut Polskę Zbaw 18:41:11
  Polscy Żydzi wystosowali protest, ponieważ prezydent Trump [nie] złożył kwiatów przed Pomnikiem Bohaterów Getta.

  Miał to być pierwszy amerykański prezydent po 1989, który nie był przy pomniku.

  >> http://wpolityce.pl/swiat/347793-nasz-wywiad-jonny-daniels-komunikat-wystosowany-przez-polska-spolecznosc-zydowska-byl-nie-tylko-niepotrzebny-ale-i-upokarzajacy?strona=2

  WIDAĆ TRUMP WIE "CO W POLSKIEJ TRAWIE PISZCZY" :D
 • Przemówienie Trumpa
  >> http://niezalezna.pl/101782-nasza-akcja-rozpropagujmy-slowa-trumpa-niech-wiedza-co-znaczy-polska
 • Silna Polska jest błogosławieństwem dla narodów Europy
  Prezydent USA Donald Trump zamieścił na swoim oficjalnym profilu na Twitterze film z przemówienia, które wygłosił w Warszawie, ze znamiennym komentarzem.

  "Silna Polska jest błogosławieństwiem dla narodów Europy, a silna Europa jest błogosławieństwem dla Zachodu i świata"

  >> http://wpolityce.pl/polityka/347668-trump-silna-polska-jest-blogoslawienstwem-dla-narodow-europy-a-silna-europa-jest-blogoslawienstwem-dla-zachodu-i-swiata
 • Ivanka złożyła kwiaty przed pomnikiem Bohaterów Getta i odwiedziła Muzeum Polin
  Ivanka złożyła kwiaty przed pomnikiem Bohaterów Getta i odwiedziła Muzeum Polin >>> http://wpolityce.pl/polityka/347557-ivanka-zlozyla-kwiaty-przed-pomnikiem-bohaterow-getta-i-odwiedzila-muzeum-polin-zdjecia

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY