Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
658 postów 4439 komentarzy

"Orzeł" - Pismo sympatyków Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

"Motyw": Czy Soros mógł(by) wyeliminować Kaczyńskiego?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Albo nawet obydwu? Bo to, że w interesie "wyeliminowania" JK jest zainteresowany, to bardziej fakt niż domysł. - Pytanie przyszło mi do głowy patrząc na wynurzenia Aleksandra Smolara, ..."z łaski Sorosa" szefa utworzonej przez niego Fundacji Batorego

28.04.2015 / TVP2 TVP.info:  Prof. Aleksander Smolar, prezes zarządu Fundacji im. Stefana Batorego. Gość Tomasza Lisa przewidywał, jak może potoczyć się końcówka kampanii wyborczej i co czeka nas po 10 maja, czyli po I turze wyborów prezydenckich.

– Na lewej stronie pani Magdalena Ogórek jest grabarzem lewicy, zresztą razem z panem Leszkiem Millerem, który ją zaakceptował – dowodził prof. Smolar.

Co z prezesem PiS?

– A na prawej stronie z jednej strony pan Andrzej Duda, a z drugiej panowie Paweł Kukiz i Janusz Korwin-Mikke przygotowują koniec kariery politycznej Jarosława Kaczyńskiego – mówił gość Tomasza Lisa. – Jeżeli pan Duda osiągnie dobry wynik, jeżeli będzie to powyżej wyniku PiS, jeśli okaże się, że może przebić ten szklany sufit, to wśród wyborców zrodzi się pytanie, co tu robi jeszcze Jarosław Kaczyński. Ale podobnie będzie też w przypadku klęski Dudy – dodał.

"Soros - Helsińska Fundacja Praw Człowieka & Przyjaciele"

Soros:"Kaczyński odniósł sukces" robiąc z muzułmanów diabła  

Soros: Chociaż Kaczyński i Orbán to bardzo różni ludzie, reżimy, jakie zamierzają ustanowić są bardzo podobne. Jak sugeruję, starają się wykorzystać mieszankę nacjonalizmu etnicznego i religijnego w celu utrwalenia się przy władzy.  >>>  //ziut.neon24.pl/post/132052,soros-kaczynski-odniosl-sukces-robiac-z-muzulmanow-diabla

W pewnym sensie, starają się przywrócić ten rodzaj demokracji pozornej, jaka panowała w okresie między pierwszą a drugą wojną światową za czasów admirała Horthyego z Węgier i marszałka Piłsudskiego w Polsce. 

Gdy są u władzy,  są oni w stanie uchwycić niektóre instytucje demokracji, które są i powinny być autonomiczne, czy to bank centralny, lub sąd konstytucyjny.   Orbán już to zrobił; Kaczyński zaczyna dopiero teraz.  -   Będzie trudno ich [Kaczyńskiego i Orbana] usunąć.

Instrukcja fundacji Otwarty Dialog - jak obalić Kaczyńskiego

//ziut.neon24.pl/post/139443,instrukcja-fundacji-otwarty-dialog-jak-obalic-kaczynskiego

 

W 2012 roku na Salon24.pl bloger HOMOSOVIETICUS podczas dyskusji na temat odnalezienia trotylu na wraku tupolewa zadał mi takie pytanie: "A kto może być tym zamachowcem? Proszę o politycznie (korzyści polityczne) uzasadnioną odpowiedź z punktu widzenia Rządu, Rosjan, i innych sił mających możliwości dokonania zamachu."  HOMOSOVIETICUS | 24.10.2012 20:36  

 

- Niżej przedstawiam daną wtedy odpowiedź na tak postawione pytanie.

Moim zdaniem zamachowiec jest zbiorowy, mogą to być służby specjalne:

 

 • Niemiec

 • Izraela

 • Rosji

 • byłe służby PRL-IIIRP-PRL Bis"

 • Nota: w sam zamach Putin mógł nie być zaangażowany, w "krycie" oczywiście tak. Miało to uchronić szanse na prezydenturę w Rosji.

   

Dyplomacja USA pomogła nieświadomie poprzez "RESET" z Rosją. Polska stała się przez to "ziemią niczyją", co skrzętnie wykorzystać chcą Rosjanie, i w czym przeszkadzają im Niemcy. Klasyczna powtórka 1939 r.

 

 • Cel główny zamachu: Umożliwienie powstania "Cesarstwa Euroazji", czyli połączonych politycznie Niemiec i Rosji, z Polską pośrodku, czyli projekt, który nigdy nie znalazłby poparcia Prezydenta Polski, śp. prof. Lecha Kaczyńskiego.

 • Do jego urzeczywistnienia potrzebna by była zgoda Polski i Rosji, lub inaczej, wyeliminowanie przeciwników politycznych w tych krajach, czyli prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Polsce i polityczne Putina w Rosji, uniemożliwiając mu wygraną w wyborach na prezydenta Rosji co mogło otworzyć drogę do głębszego zbliżenia Unii Europejskiej i Rosji.

 

Czy Putin wygrałby wybory prezydenckie , gdyby przed wyborami ogłoszono, że Smoleńsk to zamach? Nie. Bo winny zamachu mógł być tylko jeden - Putin.

Zamach mógł być fizycznym usunięciem przeszkody (Kaczyński) i politycznym Putina. W wyborach prezydenta Rosji Niemcy faworyzowały Miedwiediewa, a ten popiera integrację z UE, czemu sprzeciwia się Putin.

Można powiedzieć, że sytuacja w Europie 19 września 20009 r. poprzez "reset" Obamy z Rosją cofnęła Europę politycznie o 70 lat wstecz i była jakby "wycofaniem się Ameryki" w udziale w II Wojnie Światowej.

- Na placu boju zostały Niemcy i Rosja.

Gdyby USA nie przystąpiły do I i II Wojny Światowej w Europie, powstałoby właśnie "Cesarstwo Euroazji". Nie wiadomo jest kto byłby cesarzem (Niemcy czy Rosja), ale zwycięstwo w wojnie któregokolwiek z tych państw, skutkowałoby postaniem najsilniejszego państwa świata, wląsnie "Cesarstwa Euroazji". Dlatego USA musiało interweniować. 2009 rok i "wycofanie się Obamy" z Europyotwarło innym drogę do hegemonii nad światem.

<>

No cóż, od 24.10.2012 minęło trochę czasu. Wiemy co się wydarzyło w międzyczasie [uchodźcy i kto za tym stoi], ... i na jaką skalę. Wiemy kto otwarcie atakuje Polskę nie przebierając w środkach, i co mamy do stracenia.

Pytanie  HOMOSOVIETICUS | 24.10.2012pozostaje aktualne. Jedyne co się zmieniło to to, że jesteśmy jakby bliżsi zrozumienia, i być może zaakceptowania odpowiedzi na to pytanie.  -  No, może nie PiS, ale czytelnicy NEon24.pl może tak.

-  Ja osobiście od dawna "obstawiam siły Sorosa" [lub cokolwiek ca za tym stoi], jakoodpowiedzialnych za międzynarodowy spisek zakończony tragedią w Smoleńsku.

Bez względu na to, jaki interes mogła, lub faktycznie zrobiła w Smoleńsku Rosja, z logicznego punktu widzenia wydaje mi się, że tak spektakularna śmierć Polskiego Prezydenta w Smoleńsku, w asyście tak wielkiej polskiej delegacji, akurat w drodze do tak symbolicznego miejsca jakim jest Katyń, gdyby współudział Rosji został udowodniony,  z PR-owskiego punktu widzenia, była by to dla Rosji katastrofa, ... i wprost proporcjonalnie, sukces przeciwników Rosji.

<>

W tym miejscu przypomnę swoje pytanie z 2012 roku

Czy publikacja "Rzeczpospolitej" zbulwersowała Sorosa? 

[chodzi o trotyl na wraku tupolewa]

 

Na temat publikacji w "Rzeczypospolitej" wypowiedział się Aleksander Smolar prezes fundacji im. Stefana Batorego, od 1998 r. finansowanej przez "bogatego filantropa" Gorge'a Sorosa.

 

Głównym darczyńcą instytucjonalnym Fundacji batorego jest Open Society Institute, założony przez George’a Sorosa. Fundacja Sorosa finansuje też i przyznaje "granty" Krytyce Politycznej" Sławomira Sierakowskiego, związanego z "Ruchem Odrodzenia Żydowskiego w Polsce".

 

02.11.2012 / Aleksander Smolar w TVN24.pl:  Tutaj  mamy do czynienia z prowokacją, której skutkiem - świadomym lub nie - jest podkopywanie stabilności państwa w delikatnej sytuacji, gdy mamy do czynienia z kryzysem daleko wykraczającym poza Polskę" 

 

Naprawdę warto obejrzeć reakcję i zachowanie Aleksandra Smolara, jednego z "Najwyższych Komisarzy" interesów Sorosa w Polsce, na wieść o publikacji o znalezieniu trotylu na wraku tupolewa i zadać jedno, jedyne, ale za to zasadnicze pytanie:

 

Jaka jest wiedza szefa fundacji Sorosa Aleksandra Smolara, na temat jak daleko poza Polskę, i dokąd, sięga kryzys ze znalezieniem  trotylu na wraku polskiego tupolewa, i czy kryzys ten w jakikolwiek sposób  "zahacza" o samego George'a Sorosa?

 

 

//www.tvn24.pl/naczelny-uciekl-seremet-milczy-smolar-tu-jest-wiele-pytan,286454,s.html

"Motyw" - odpowiedź na pytanie Jarosława Kaczyńskiego  02 luty 2011

Wybory to igrzyska mające rozładować frustrację rządzonych.  Dwupartyjny system rządzenia to dwie strony tej samej monety.Praprzyczyną Katastrofy Smoleńskiej mogło być "zachwianie wartości tej monety”,a konkretnie władzy, rządzącej dotychczas Polską.

Do czasu wyboru Lecha Kaczyńskiego na Prezydenta Polski, trwała w najlepsze sielanka polskiej transformacji. Postkomunistyczna “władza-suweren reformowała się” z komunistycznego "establishmentu" w kapitalistycznych przedsiębiorców. Jak ktoś ważny wtedy powiedział: - " Co nie jest zabronione, jest dozwolone".

Wybory 2005 roku przerwały tą sielankę. W 2005 roku Polacy dostrzegli co się dzieje i powiedzieli "dość". W ich świadomości dokonał się potężny "przełom myślowy". Zadecydowali inaczej niż życzyłby sobie tego "suweren" czyli ówczesna władza.

W 2005r. Polacy na swojego reprezentanta wybrali Lecha Kaczyńskiego i PiS. Naród - Polacy w 50% został “suwerenem".

Lech Kaczyński i PiS stali się "stałym i wpływowym" elementem Polskiej sceny politycznej, a co za tym idzie , systemu władzy. PiS stał się jedną ze stron monety, której emitentem został - obok “starego establishmentu” - Polski Naród . “ Stary establishment " w tym samym momencie stracił połowę swojej władzy.

Dało to początek realnej demokracji , opartej na konkurencji dwóch konkurencyjnych ośrodków decyzyjnych.

Tylko że, demokracja to utopia, to "teatr i igrzyska", mające na celu wyładowanie napięć i frustracji rządzonych. Aby “utopia demokracji” mogła istnieć wszystkie partie, na pozór konkurencyjne , muszą służyć “jednemu suwerenowi” - jednemu ośrodkowi decyzyjnemu - i tak się właśnie dzieje.

Kaczyńscy w Polsce zrobili wyłom w tej zasadzie - niedopuszczalny z punktu widzenia zasad działania “utopijnej demokracji”. Lech i Jarosław Kaczyńscy, oraz PiS , zaczęli wprowadzać inny system wartości - “inny pieniądz”. Odstępstwo od zasad "prawdziwej demokracji" w demokracji bardzo łatwo zmienić w atrapę demokracji - “demokrację utopijną”.

W polskich warunkach wystarczyłoby przejąć władzę nad "partią sukcesu" jakim stał się PiS (zaistnienie na stałe w Polskiej polityce to ogromny sukces), aby wszystko wróciło do “starego” - czyli do sytuacji sprzed wyboru L. Kaczyńskiego i PiS w wyborach 2005 r. Na przeszkodzie temu “powrotowi do starego” stali Lech i Jarosław Kaczyńscy. Obaj mieli lecieć samolotem do Smoleńska.

Tylko przez przypadek, Jarosław Kaczyński nie znalazł się w samolocie lecącym do Smoleńska. Gdyby się znalazł, droga do “wrogiego przejęcia” PiS stałaby otworem. Otworem stałaby droga do nie ograniczonej władzy w Polsce. Gdyby przejęto PiS, w wyborach zmieniałyby się “partie rządzące” - rządziłby kontrolujący je , jeden ośrodek decyzyjny.

Jarosław Kaczyński nie może zrozumieć dlaczego wszyscy tak bardzo się interesują, kto zasiądzie w fotelu Prezesa PiS, a nikt się nie interesuje, kto będzie nowym szefem PO?

Odpowiedź: Być może powyższe tłumaczy katastrofę smoleńską i ostatnie wydarzenia i "wstrząsy” wewnątrz PiS. / w 2011 roku w PiS dochodziło do "turbulencji" /

Jeśli powyższa “teoria spiskowa” jest słuszna, to z punktu widzenia przyszłości Polski nie jest ważne, kto będzie rządził PO (nic to nie zmieni), ważne jest, kto przejmie władzę i kontrolę nad PiS.

Ten kto przejmie władze nad PiS, wcześniej czy później będzie rządził Polską. Taka jest zasada realnej demokracji. Raz wygrywa wybory i rządzi jedna partia, następny raz inna. Gdy obydwie partie kontrolowane są przez tą samą klasę rządzącą mamy do czynienia z “demokracją utopijną”. PiS i PO to dwa realnie zwalczające się środowiska - czyli przykład realnej demokracji.

Jeśli ktoś chce sprawować nad Polską “władzę absolutną”, nie może sobie pozwolić, aby jedną z partii, w tym przypadku PiS, rządziła osoba niezależna, jaką jest Jarosław Kaczyński. Tak długo jak jedną z polskich partii rządzi osoba niezależna, tak długo w Polsce trwać będzie “demokracja realna”.

Podporządkowanie obydwu najważniejszych polskich partii jednemu ośrodkowi decyzyjnemu “klasie rządzącej - staremu suwerenowi” utrwali w Polsce “quasi feudalny” ustrój społeczny kształtujący się po 1989 roku. Jeśli nie stworzony zostanie “system niezależności organów władzy partyjnej” (swego rodzaju “Konstytucja Partyjna” z Sądem Najwyższym wzorowanym na Konstytucji i Suprem Court Stanów Zjednoczonych), przejęcie władzy nad obydwoma partiami przez jeden “ośrodek decyzyjny”, a co za tym idzie, stworzenie “atrapy demokracji, jest jak najbardziej realne. Polska stoi przed najważniejszym momentem w historii, od odzyskania niepodległości w 1918 r. Wybory 2011 r. zadecydują o życiu Polaków na dziesięciolecia do przodu, być może o “losie Polski”.

Co wybiorą Polacy zobaczymy jesienią. - Miejmy nadzieję, że skutki katastrofy smoleńskiej nie będą decydującym czynnikiem tego, jak wyglądać będzie Polska w XXI wieku. Zdajmy się na “zdrowy rozsądek Polaków” w momencie kryzysu. Innego wyjścia nie ma.

***  JAK NARAZIE ZDROWY ROZSĄDEK POLAKOM DO-PiS-UJE

 

*** "Motyw" napisałem w lutym 2011 roku  / Jakoś dziwnie pasuje do, ... tytułu dzisiejszej notki.

KOMENTARZE

 • Oryginał: Publikacja Rzeczpospolitej zbulwersowała żydowskiego miliardera?
  03.11.2012 07:34 >> https://kacpro.salon24.pl/460409,publikacja-rzeczpospolitej-zbulwersowala-zydowskiego-miliardera
 • Kretyn Jan Grabiec do dziś nie załapał kto jest kim
  https://pbs.twimg.com/media/DF2NiSZXgAAXn52.jpg
 • "Motyw" - odpowiedź na pytanie Jarosława Kaczyńskiego
  02.04.2012 00:48 >>> https://kacpro.salon24.pl/404756,motyw-odpowiedz-na-pytanie-jaroslawa-kaczynskiego,2
 • @Ziut Polskę Zbaw 22:26:37
  Orban do Timmermansa:
  "Ty inkwizytorze! Kampania przeciw Polsce nie powiedzie się, bo Węgry zawsze będą solidarne”
 • Słusznie, ale obraz niepełny
  +5

  Proszę sobie odpowiedzi dlaczego żydowska delegacja poleciała z Tuskiem, a nie z Prezydentem RP Panem L Kaczyńskim ??? Czy to Panu nie przypomina zamachu na Word Center, gdy żydzi nie przyszli do pracy.

  Soros to inna frakcja żydów, niż ci co wspierają Macierewicza i wspierali Lecha.

  Pierwsi to amerykańscy finansiści, przedstawiciele przemysłu zbrojeniowego, rekiny giełdy, związani z masonerią i dzierżący władzę w USA.

  Drudzy do Izraelici rywalizujący na rynku zbrojeniowym z USA i mający inne koncepcje w kwestii obrotu ropopochodnymi. Np Izrael podpisał kontrakt na dostawy gazu z Rosji via Turcja. Transakcja ma się odbyć kosztem kontraktu dla Polski po 2022 roku (tacy przyjaciele). Ale też jak pierwsi dążą do zniszczenia Syrii.

  Trzeci to żydzi ukraińscy, zasiadający w polskim rządzie. Nie wiele mogą ale wiele oczekują.

  Soros reprezentuje establishment amerykański, w tym przemysł zbrojeniowy jak np Lockheed Martin który produkuje amerykańskie pociski rakietowe.

  Pan Prezydent Lech Kaczyński był przeciw tak daleko posuniętemu programowi zbrojeniowemu. Był zainteresowany rozwojem rodzimego przemysłu. Natomiast rząd PO miał parcie na kasę i widział tam miliardy które zasilą prywatne kieszenie ich elit i generałów.
  Niestety przeszkodą był Prezydent, który mógł te zakupy zablokować. Więc musiał zginąć. Tu chodziło o kontrakty na 200 miliardów dolarów, największy w historii Polski. Nasze wydatki na zbrojenia miały być większe niż pozostałej części Europy.

  Za PO i Komorowskiego wszystko szło gładko przetargi ustawiano i dano zielone światło na zakup amerykańskiego złomu Carakali. A rozmowy odnośnie zakupów w Izraelu zdyskredytowano, a treści rozmów ujawniono w mediach.

  Po wyborach PIS i Antoni Macierewicz, starali się uniknąć wydatków i minimalizować przyjęte przez PO zobowiązania.

  W związku z czym jesienią ubiegłego roku przyleciała do Polski delegacja żydów i senatorów USA lobujących na rzecz Lockheed Martina na czele z przewodniczącą stanu Maryland, gdzie znajduje się centrum produkcji tego koncernu. Delegacja umówiła się prywatnie na kawę w jednej z restauracji Krakowskich. Jest to sytuacja kuriozalna, z pogranicza zdrady stanu. Prezydent nie jest osoba prywatną i nie wolno mu prowadzić taki rozmów bez protokolantów, świadków, nadzoru wywiadu. Takie rzeczy możliwe są tylko w Polsce.

  Rok później gdy za trzęsło naszą demokracją. Jako że Duda był potrzebny amerykańskiemu loby zbrojeniowemu, żydzi uświadomili mu że stoi na drodze Kaczyńskiemu by ten mógł wprowadzić u nas dyktaturę. Że grzeje tylko fotel pod przyszłą prezydenturę Jarosława. Duda z wdzięczności zakomunikował Trampowi że polska zakupi najnowocześniejsze Patrioty, radary i systemy kierowania.

  Na to Macierewicz z kontrował ofertą dla Izraela na zakup rakiet ppanc dla śmigłowców. Rakiet których większość elementów już produkujemy w Mesku. No ale te zamówienie przynajmniej da pracę polskiej zbrojeniówce.

  Tak to wygląda. Teraz wiesz gdzie miejsce Sorosa, tak na marginesie za nim stoi J.P. Morgan, tyle ze u nas przyjęło się mówić Soros.
 • @Fischer 01:41:58
  Biorąc pod uwagę iż Patrioty z punktu widzenia WP i bezpieczeństwa Polski są nic nie warte, to celna teza nt. sporu lobbystów telewiwy vs. potomackie.
 • @e-misjonarz 12:18:06
  Opublikowany 13 października 2013 roku, ...

  SENSACJĄ BYŁBY TAKI ILM Z 2017 ROKU
 • @e-misjonarz 12:18:06
  .
  Co łączy Kaczyńskiego i Glińskiego z Fundacją Batory George Soros?
  >>> https://www.youtube.com/watch?v=k9CuVvpGOfI

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY