Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
716 postów 4690 komentarzy

"Orzeł" - Pismo sympatyków Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

Czy Dudą kierują tylko ludzie z Fundacji Sorosa? [1]

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Sednem politycznej "wolty" sędziowskiej kasty i niepodpisanie ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS, nie jest ochrona niezawisłością polskiego sądownictwa - Sednem "wolty" sędziów jest utrwalenie ich kontroli nad wyborami Prezydenta Polski, Sejmu i Senatu.

"Wojna na górze", której jesteśmy świadkami, toczy się o utrzymanie stworzonego podczas "Okrągłego Stołu", i pokąktnych obrad w Magdalence, systemu "IIIRP-PRL Bis"  -  Dzieci i wnukowie "Obywateli PRL" walczą o to co było i wciąż jest "IIIRP-PRL BiS", ... w symbiozie z sędziami i ludźmi z "Fundacji Sorosa"  -  JESTEŚMY ŚWIADKAMI AGONII TEGO SYSTEMU 

"Moja lewa noga to lewica, prawa to prawica, a ja jestem między nogami." - Lech Wałęsa, wg. dokumentów IPN "TW Bolek".

 

W sprawie ustaw o SN i KRS, idąc za radami ludzi z "Fundacji Sorosa", prezydent Andrzej Duda, tak jak kiedyś Lech Wałęsa, wsparł "lewą nogę".  Nie wiem, czy rocznikowo młody Andrzej Duda na tyle zna historię najnowszą, aby się nad tym zastanawiać ale "destiny" [czyli przeznaczenie], postawiło jego osobę, z punktu widzenia historii, we wprost niezwykłej sytuacji.

 

Andrzej Duda będąc prezydentem wybranym przez system wyborczy IIIRP, zbudowany przez PRL, jest być może jedynym prezydentem Polski wybranym "pomimo fałszerstw", ... zgodnie z wolą Polaków.

 

Andrzej Duda na pewno jest Prezydentem Polski, który nic nie zawdzięcza systemowi "IIIRP-PRL Bis". - SYSTEMOWI, KTÓRY MUSI UPAŚĆ i UPADNIE, zgodnie z wolą Polaków, bez względu na wybór i wolę Pana Dudy.

 

Andrzej Duda na pewno jest prezydentem Polski, który nic nie zawdzięcza systemowi "IIIRP-PRL Bis", nie musi więc okazywać temu systemowi "wdzięczności".

 

Czy lewa noga Dudy jest lewicą, a prawa noga jest jego prawicą, a on sam, jak mówił Lech Wałęsa TW "Bolek", "jest między nogami", ... przed takim właśnie bardzo trudnym wyborem stoi dzisiaj Prezydent Polski Andrzej Duda.

 

Kim jest, lub chce zostać Andrzej Duda, dowiemy się już wkrótce. :D

 

** Zdaje się, że  przy okazji sporu o system wyborczy, jesteśmy też świadkami prawyborów na stanowisko kandydata na kandydata w wyborach o urząd Prezydenta 2020. - Czy na okładce niżej widzimy zwycięzcę tych "zapasów"?

 

 

 

 

 

Ustrój państwa jest jeszcze bardziej zależny, w rzeczywistości, od ordynacji [wyborczej] , aniżeli od Konstytucji.  Przy najlepszej Konstytucji zła ordynacja może dać władze w ręce ludzi, którzy będą ją gwałcili na każdym kroku, i poprowadzą państwo wbrew Konstytucji."   ///   Kazimierz Czaplicki ***

 

*** W czasach PRL wicedyrektor Biura Rad Narodowych w Kancelarii Rady Państwa, ...w latach 1989 - 2014 szefsekretariatu PKW, szef Krajowego Biura Wyborczego i sekretarz PKW. Do 2014 osoba współodpowiedzialna za organizację systemu i wyborówIIIRP-PRL Bis. Na własny wniosek zdymisjonowany z zajmowanej funkcji po wyborach samorządowych w 2014 r. 

 

 

WŁAŚNIE O TO, JAKI BĘDZIE SYSTEM WYBORCZY, TOCZY SIĘ WALKA

 

 

Polecam notkę która może zmienić sposób w jaki postrzegamy to, czym być może kieruje się prezydent Andrzej Duda.  >>   //ziut.neon24.pl/post/139418,czy-duda-wesprze-realna-wladze-sedziowskiej-kasty-iii-rp

 


wPolityce.pl: Jest taka ładna historyczna analogia świadcząca o politycznej roztropności aliantów po II wojnie światowej. Otóż po pokonaniu Hitlera, zrezygnowali oni z zemsty i zaorania Niemiec (to nie przenośnia, były plany przekształcenia Niemiec w państwo rolnicze) a w zamian udzielili im hojnej pomocy finansowej. Dzięki takiej polityce aliantów, powstała w 1949 roku Republika Federalna bardzo szybko – pomimo faktycznego braku denazyfikacji – stała się jednym z lojalnych filarów demokratycznego świata.

Dziś część osób proponuje zastosowanie podobnej metody wobec pokonanego obozu III RP. Uszanujmy ich punkt widzenia, nie zmieniajmy całkiem stworzonych przez nich instytucji, a dzięki temu zyskamy wśród nich jeśli nie sojuszników to przynajmniej lojalnych partnerów do dyskusji o państwie. Bardzo kusząca wizja tyle, że – moim zdaniem – nierealna. Tak jak i analogia z pokonanymi Niemcami nieprawdziwa.

Pomijając już oczywisty fakt, że obóz III RP to nie hitlerowcy, okoliczności dzisiaj są zupełnie inne.

Zwolennicy poprzedniego systemu nie zostali pokonani. Są silni wpływami, co pokazuje zaangażowanie różnych ośrodków w kampanię antyrządową, ale również silni wsparciem międzynarodowego establishmentu. Daleko im do druzgocącej klęski.  -  I dlatego nie mają żadnego powodu, aby godzić się na jakiekolwiek warunki stawiane przez rządzącą prawicę.  - pisze autor tego pouczającego artykułu.

<>

PiS powinno "totalnej opozycji" dać ten powód, aby była zmuszona  "godzić się na jakiekolwiek warunki", wszczynając śledztwo ws. kulis wyboru Bronisława Komorowskiego na prezydenta Polski w 2010 r.

Kary dla sprawców fałszerstwa z 2010 roku powinny zmiękczyć opór wszystkich innych, którzy w procederze fałszerstw nie uczestniczyli, ... a jest ich wśród sędziów większość.  

Tylko totalna przegrana "sędziowskiej kasty",  może powstrzymać "totalną opozycję". - Jeśli tego nie zrobimy widmo uniknięcia kary będzie motorem napędowym dalszych protestów.  - A my będziemy jej świadkami, ... i najprawdopodobniej ofiarami.

CDN

KOMENTARZE

 • Sensacja! Dudą kierują ludzie z fundacji Georga Sorosa!
  >> http://ziut.neon24.pl/post/139518,sensacja-duda-kieruja-ludzie-z-fundacji-georga-sorosa
 • "Motyw": Czy Soros mógł(by) wyeliminować Kaczyńskiego?
  .
  Albo nawet obydwu? Bo to, że w interesie "wyeliminowania" JK jest zainteresowany, to bardziej fakt niż domysł. - Pytanie przyszło mi do głowy patrząc na wynurzenia Aleksandra Smolara, ..."z łaski Sorosa" szefa utworzonej przez niego Fundacji Batorego.
  >> http://ziut.neon24.pl/post/139529,motyw-czy-soros-mogl-by-wyeliminowac-kaczynskiego
 • Prezydent Andrzej Duda musi wybrać: historyczna wielkość albo groteska
  .
  Postawę oraz działanie prezydenta wobec reformy sądownictwa komentował Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości podczas rozmowy z Jackiem Karnowskim („Prezydent musi wybrać: albo wielkość, albo groteska”). Zwrócił m.in. uwagę, jak postawa prezydenta wpłynęła na protesty organizowane przez opozycję, a także z czego wynika wg sondaży rosnące poparcie dla rządzących:

  >> http://wpolityce.pl/polityka/351031-nowy-numer-sieci-ziobro-ujawnia-kulisy-batalii-o-uczciwe-sady-i-dodaje-prezydent-andrzej-duda-musi-wybrac-historyczna-wielkosc-albo-groteska

  Polacy wyczuli, że to kolejny teatr. W tym kontekście zasadnicze pytanie brzmi jeszcze bardziej dramatycznie: albo prezydent przejdzie do historii jako, wcale nie przesadzam, wielka postać, jako jeden z przywódców dobrej zmiany, jako człowiek, który przyczynił się do budowy silnego, uczciwego polskiego państwa, albo polegniemy. Pierwszy polegnie pan prezydent i co najwyżej będzie mógł się w przyszłości cieszyć rolą młodego komentatora z własną ochroną. To jest w finale wybór między wielkością a groteską. Ja wierzę, że mądrość, odwaga i męstwo zwyciężą. Andrzej Duda mimo wielkiej presji da radę. W polityce warto mieć charakter. Pokazał to choćby Viktor Orbán, który nie przejmował się demonstracjami, krytyką czy próbami ośmieszania, ale zmieniał kraj wbrew europejskiemu establishmentowi i jego liderom. Większość rodaków jest mu wdzięczna za odwagę -– mówi minister sprawiedliwości.
 • @Ziut Polskę Zbaw 20:00:19
  Potrzebna jest mądra reorientacja polskiej polityki zagranicznej, dywersyfikacja dostaw gazu, dywersyfikacja dyplomatyczna. Żydobolszewicka lewacka pedalsko-lesbijsko-genderowa i już muzułmańska Unia staje się zagrożeniem dla nas i krajów V4. Albo suwerenność albo Polexit!

  kula Lis 67
 • @Ziut Polskę Zbaw 19:03:31
  I zgadza się to co mówiłem.
  Polska od Okrągłego Stołu do 2015r była POd rosyjsko- niemiecko-żydowskim zaborem.
  Urwało się, zaborcy wyją.
  kula Lis 67
 • Duda: "Dziękuję za trud włożony w to, żeby wstąpić do stanu sędziowskiego"
  .
  >>
  .
  Niezawisłość to jest coś, czego nie da się wewnątrz człowieka zmienić żadnymi przepisami, nie da się zmienić żadną formą wywierania, procedurą awansu czy czymkolwiek takim. Niech nikt nie opowiada, że wewnętrzne poczucie niezależności i niezawisłości człowieka można zmienić w ten sposób.

  Albo ktoś jest wewnętrznie niezawisły i wolny, albo nie jest. Albo ktoś nie ulegnie żadnym naciskom nigdy – ani naciskom politycznym, ani naciskom medialnym, ani naciskom towarzyskim, ani naciskom środowiskowym, ani naciskom swoich przełożonych, nikogo.

  Albo nie weźmie nigdy żadnej łapówki, choćby oferowano mu miliard złoty, bo takie ma zasady, nie ulegnie żadnym naciskom, choćby go to kosztowało awans zawodowy i problemy, bo takie ma zasady. Albo ulegnie, ale ktoś taki, kto ulegnie na sędziego się nie nadaje, chce to jasno i wyraźnie powiedzieć.

  Ktoś, kto w swojej służbie sędziowskiej jakimkolwiek naciskom jest skłonny ulec, poza własnym sumieniem, do służby sędziowskiej się nie nadaje i takich sędziów w Rzeczypospolitej nie chcemy.

  >> http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wypowiedzi-prezydenta-rp/wystapienia/art,245,dziekuje-za-trud-wlozony-w-to-zeby-wstapic-do-stanu-sedziowskiego.html
 • Tzw. Obywatele RP wmieszali się w pikietę narodowców
  18+ / Bluzgi i przepychanki >> https://www.youtube.com/watch?v=sjQseybztE4
 • @Ziut Polskę Zbaw 02:03:51
  Na spotkaniu autorskim z autorem książki "LISTA OPRAWCÓW" Tadeuszem Płużańskim zapytałem go przewrotnie dlaczego co najmniej połowa opisanych w książce morderców sądowych, prokuratorów, sędziów, wysokich funkcjonariuszy UB ma czy też miało pochodzenie żydowskie, czy mieli jakieś nadzwyczajne talenty, oprócz tego,że zwierzęco nienawidzili Polaków i Polski oraz wiernie służyli Stalinowi? Odpowiedź była bardzo interesująca. Oto kilku z nich: Aspis Feliks, Auscaler Gustaw, Merz Emil, Bauman Zygmunt, Brystygier Julia, Brus Włodzimierz, Hibner Juliusz, Graff Kazimierz, Romkowski Roman vel Natan Grinszpan-Kikiel, Litmanowicz Władysław vel.Abram Wolf, Karliner Oskar Szyja, Wolińska Helena vel.Fajga Mindla Danielak itd, itd.

  kula Lis 67
 • „Pucz” - film dokumentalny TVP >>
  „Pucz” - film dokumentalny TVP >> https://www.youtube.com/watch?v=39bAPEPqtBc

  "Wojna domowa" dopiero przed nami! >> https://www.salon24.pl/u/zonacezara/742171,ziut-neon24-pl-news-wojna-domowa-dopiero-przed-nami
 • @???
  przestań pytać, bo już nocka!
  zamknij oczy, possij smoczka!

  https://www.youtube.com/watch?v=lKznM9sxWN0

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY