Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
613 postów 4216 komentarzy

Ruch dla Rzeczypospolitej RdR2018.WordPress.com

Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej - ----- 11 LISTOPADA STRACIMY NIEPODLEGŁOŚĆ! ----- ---- Przyszedł czas na "Wielki Ruch Listopadowy" / Wygrajmy MYŚLĄC Wspólnie ---- Ziut.NEon24.pl/post/133700,Zamiast-Flagi-Ruch-Listopadowy-Bialo-Czerwona-Kartka

Kolejne weto Dudy? / wPolityce nie ma złudzeń

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Mądrzy ludzie bronią "porządku" i "ładu" przed Kaczyńskim i PiS" - Jacek Karnowski nie ma złudzeń: "Dużo się zmieniło, ale znów wróciliśmy do sytuacji", ... aby zostało tak jak było? /// wPolityce nie ma złudzeń.

Karnowski komentuje wywiad Dudy odnoszący się do sprawy jego weta ws. ustaw o SN i KRS

Duda:  Jestem głęboko przekonany, że gdy przyjdzie czas spokojnej refleksji nad tym, co się wydarzyło, będziemy potrafili wyciągnąć wnioski na temat tego, kto był w tej debacie stroną działającą na rzecz podziału i sporu, a kto dbał o porządek instytucjonalny w państwie i ład ustrojowy. A wtedy zapewnimy sukces formacji dobrej zmiany i przedłużymy jej mandat do dokonywania reform państwa.

To jest jednak nowy język głowy państwa: „porządek instytucjonalny” i ”ład ustrojowy” versus „podział” i „spór”. Tyle że bez „podziału” nie byłoby zwycięstwa Prawa i Sprawiedliwości, bez „sporów” niczego by w Polsce nie zmieniono. - pisze Jacek Karnowski z wPolityce.pl

Ja powiem co już mówiło wielu: wiele się musi zmienić, aby się nic nie zmieniło, ... i niech Kaczyński nie mówi, że weto Dudy to błąd, a nie wina. ///  Błąd oczywiście był, gdy Kaczyński wybrał Dudę, i to jego wina. : /

Najciekawsza jest jednak wypowiedź prezydenta dotycząca zapowiedzianej przez PiS ustawy medialnej - zauważa Jacek Karnowski 

Duda:  Dziś mogę powiedzieć, że pochylę się nad tą ustawą ze szczególną uwagą. Mam nadzieję, że dobra idea zostanie przekuta na dobre rozwiązania legislacyjne z pożytkiem dla Polski, niezależności mediów od nacisków biznesu i polityki oraz medialnego pluralizmu.

Przy tak szlachetnych warunkach brzegowych trudno będzie o prawdziwe zmiany. W całej sprawie nie chodzi przecież o zamach na wolność mediów, ale o zmianę chorej sytuacji, w której tkwimy od ćwierćwiecza.

Prezydent Andrzej Duda jest konsekwentny. Po wetach mamy nowe tony w wypowiedziach publicznych. Z pewnością głowa państwa ma więcej informacji niż my, i wyciąga z nich wnioski, które uznaje za słuszne. Rację mają też ci (włącznie z samym prezydentem i jego ministrami) którzy apelują o powstrzymanie emocji i uspokojenie sytuacji.

To powiedziawszy, należy jednak dodać, w nieco gorzkim tonie: dużo się wydarzyło, dużo się zmieniło, ale znów wróciliśmy do sytuacji, w której mądrzy i umiarkowani ludzie (można dodać: „z różnych stron barykady”) bronią „porządku” i ”ładu” przed Jarosławem Kaczyńskim i Prawem i Sprawiedliwością.  -  Moim zdaniem ta droga nie doprowadzi nas do celu. Ona prowadzi ku klęsce.  -  pisze Jacek Karnowski.

 

WSZYSTKO WSKAZUJE NA TO, ŻE wPOLITYCE.pl NIE MAJĄ JUŻ ZŁUDZEŃ

 

 

Uważam że obecny pRezydent Andrzej Duda zdradził Polskę i Polską Młodzież mówiąc podczas kampanii wyborczej, że: Przyszłość ma na imię Polska!".   

- Kłamał rano! Kłamał w południe, i kłamał wieczorem!  -  

Prawda kryje się w tych słowach, wypowiedzianych przez Dudę podczas powitania w POLIN Amerykańskiego Kongresu Żydów:

"Tę wyjątkową wspólnotę polityczną, którą nazywamy 'Rzeczpospolitą Przyjaciół', unicestwiła agresja nazistowskich Niemiec i przeprowadzony przez hitlerowców Holocaust   (...)   Dzisiaj znów razem budujemy wspólną pomyślną przyszłość"   -  Jak zaznaczył Duda, znamiennym jest, że gala odbywa się w gmachu Muzeum Historii Żydów Polskich.   ///  Całość  >>  //ziut.neon24.pl/post/137732,mysle-ze-to-zdrada-duda-zainstalowal-ajc-w-polin

KOMENTARZE

 • Sensacja! Dudą kierują ludzie z fundacji Georga Sorosa!
  >> http://ziut.neon24.pl/post/139518,sensacja-duda-kieruja-ludzie-z-fundacji-georga-sorosa
 • Czy Dudą kierują tylko ludzie z Fundacji Sorosa? [1]
  >> http://ziut.neon24.pl/post/139540,czy-duda-kieruja-tylko-ludzie-z-fundacji-sorosa-1
 • Sprawdź, jak Duda argumentuje decyzję o wecie
  >> http://ziut.neon24.pl/post/139598,sprawdz-jak-duda-argumentuje-decyzje-o-wecie
 • Zawsze tak będzie, gdy kukły polityczne będą pewne,
  że Polacy mogą im skoczyć, a NAZIole chazarscy zniszczą swych szmatławców, gdy ci tylko zerwą się im ze sznurków :/
 • @Ziut Polskę Zbaw
  No dobrze, ale gdyby JK postawił n innego kandydata niż Duda, czy ten inny by wygrał?
  Polityka to realizacja celów osiągalnych, a nie gonienie za mrzonkami.

  W przypadku obecnych decyzji - sprawa jeszcze nie jest rozstrzygnięta (tak można sądzić).

  Natomiast prywatnie sądzę, że obecnie jest już czas na zmiany zasadnicze i to bez zbytniego "certolenia się" z polonofobiczną opozycją. Testem jest kwestia "usadzenia" niektórych, prominentnych przedstawicieli poprzedniej ekipy: tych, którzy"zasłużyli" się najbardziej.
  Sprawa powinna wyjaśnić się w ciągu miesiąca.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:59:34
  Cieżka sprawa. Najprościej powiedzieć że organy państwa mają wykonywać swoje obowiązki, zapisane w ustawach, bez oglądania się na aktualne tło polityczne, i to jest stan idealny, do którego jako społeczeństwo niewątpliwie aspirujemy.
  Ale jesteśmy w czasie przejściowym, pod naciskiem lewackożydowskiej zagranicy, myślę że Pis robi co aktualnie może, raczej rozsądnie wyważa otwieranie kolejnych frontów a nie może w tym przesadzić. A przeciwnik jest niedyskutowalny, czarne nie jest czarne ani białe białe, lecz kto głośniej krzyknie, kogoś zakrzyczy nie dając dojść do głosu, odwrócenie pojęć.
  No i mamy prezydenta typu chroń nas Boże od przyjaciół, sprawy przesuwają się w czasie, potrzebna wytrwałość.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:59:34
  // No dobrze, ale gdyby JK postawił n innego kandydata niż Duda, czy ten inny by wygrał? //

  - Pewnie "ten inny" by nie wygrał, ... bo PKW by na to nie pozwoliło. / Dlatego trzeba się cieszyć, że Duda to jednak nie bezczelny Komorowski, ... i martwić, bo Dudę trudno będzie odsunąć. - Ale to jest możliwe.

  >> https://wpolityce.pl/polityka/351031-nowy-numer-sieci-ziobro-ujawnia-kulisy-batalii-o-uczciwe-sady-i-dodaje-prezydent-andrzej-duda-musi-wybrac-historyczna-wielkosc-albo-groteska

  Duda vs. Ziobro, ... kto wygra?
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:59:34
  Przypuszczam, że JK po doświadczeniach z A. Dudą w następnych wyborach wystawi Ziobrę.
 • @Oświat 16:58:38
  JK powinien wystawić samego siebie, ale wcześniej powinien "rozstrzelać" .... KOGO? :D

  - O TYM BĘDZIE W NASTĘPNEJ NOTCE
 • @Ziut Polskę Zbaw 17:31:30
  KOGO? :D
  Jeden zbawiciel wystarczy :D
 • To je geniální (Słowacka gazeta)
  https://pbs.twimg.com/media/DGpdltrXoAc4K19.jpg
 • @Husky 20:50:06
  :D, by se Prezes wreszcie sprawił garnitur...
 • @Oświat 16:58:38
  Jestem za...
 • W Panu ufajcie, Ducha nie gaście !
  Kto powiedział, że będzie lekko, łatwo i przyjemnie. Ale będzie !
  Pozdrawiam podobnie myślących.
 • Roosevelt - grabarz Polski
  .
  Prezydent F.D.Roosevelt otoczony doradcami -agentami sowieckimi, był twórcą potęgi ZSRR. Roosevelt to jeden z największych wrogów Polski w naszej historii. W wielu polskich miastach są ulice jego imienia ...
  >> https://www.youtube.com/watch?v=ncAPBJ3h7r0
 • Prezydent otrzymał ofertę ułożenia się z obozem III RP
  Co nam mówi Bartłomiej Sienkiewicz?

  >> https://wpolityce.pl/polityka/352417-co-nam-mowi-bartlomiej-sienkiewicz-prezydent-otrzymal-oferte-ulozenia-sie-z-obozem-iii-rp?strona=1

  Elementarny pragmatyzm zakłada, że należy się otworzyć na Andrzeja Dudę, co wymaga szacunku dla urzędu, jego osoby i jego poglądów. To wydaje mi się najbardziej zdroworozsądkową konkluzją.

  I dalej:

  Sześć miesięcy wystarczy do tego, by stworzyć zupełnie nowy kontekst, nawet w łonie jednej partii. Nie musi powstawać żadne nowe ciało. To jest kluczem do całej historii.

  Co te słowa oznaczają? Jak je należy odczytywać i w jakim kontekście?

  TO TEŻ BĘDZIE CZĘŚCIĄ NASTĘPNEJ NOTKI
 • Dobry Macierewicz, zły, blokujący prezydent.
  A ja czekam na choć jeden konkret, poza tą magiczną tezą
  >> https://wpolityce.pl/polityka/352522-dobry-macierewicz-zly-blokujacy-prezydent-a-ja-czekam-na-choc-jeden-konkret-poza-ta-magiczna-teza
 • Macierewicz o decyzji prezydenta
  >> https://wpolityce.pl/polityka/352494-macierewicz-o-decyzji-prezydenta-nie-jestem-osoba-ktora-powinna-publicznie-to-komentowac-bez-nowych-kadr-nie-nastapi-realna-zmiana
 • Narastający konflikt Pałac Prezydencki – resort obrony?
  Coś niedobrego dzieje się w Pałacu Prezydenckim. To, niestety, przenosi się na PiS. Możemy więc powiedzieć: coś niedobrego dzieje się w PiS.
  >>

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY