Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
716 postów 4690 komentarzy

"Orzeł" - Pismo sympatyków Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

Kolejne weto Dudy? / wPolityce nie ma złudzeń

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Mądrzy ludzie bronią "porządku" i "ładu" przed Kaczyńskim i PiS" - Jacek Karnowski nie ma złudzeń: "Dużo się zmieniło, ale znów wróciliśmy do sytuacji", ... aby zostało tak jak było? /// wPolityce nie ma złudzeń.

Karnowski komentuje wywiad Dudy odnoszący się do sprawy jego weta ws. ustaw o SN i KRS

Duda:  Jestem głęboko przekonany, że gdy przyjdzie czas spokojnej refleksji nad tym, co się wydarzyło, będziemy potrafili wyciągnąć wnioski na temat tego, kto był w tej debacie stroną działającą na rzecz podziału i sporu, a kto dbał o porządek instytucjonalny w państwie i ład ustrojowy. A wtedy zapewnimy sukces formacji dobrej zmiany i przedłużymy jej mandat do dokonywania reform państwa.

To jest jednak nowy język głowy państwa: „porządek instytucjonalny” i ”ład ustrojowy” versus „podział” i „spór”. Tyle że bez „podziału” nie byłoby zwycięstwa Prawa i Sprawiedliwości, bez „sporów” niczego by w Polsce nie zmieniono. - pisze Jacek Karnowski z wPolityce.pl

Ja powiem co już mówiło wielu: wiele się musi zmienić, aby się nic nie zmieniło, ... i niech Kaczyński nie mówi, że weto Dudy to błąd, a nie wina. ///  Błąd oczywiście był, gdy Kaczyński wybrał Dudę, i to jego wina. : /

Najciekawsza jest jednak wypowiedź prezydenta dotycząca zapowiedzianej przez PiS ustawy medialnej - zauważa Jacek Karnowski 

Duda:  Dziś mogę powiedzieć, że pochylę się nad tą ustawą ze szczególną uwagą. Mam nadzieję, że dobra idea zostanie przekuta na dobre rozwiązania legislacyjne z pożytkiem dla Polski, niezależności mediów od nacisków biznesu i polityki oraz medialnego pluralizmu.

Przy tak szlachetnych warunkach brzegowych trudno będzie o prawdziwe zmiany. W całej sprawie nie chodzi przecież o zamach na wolność mediów, ale o zmianę chorej sytuacji, w której tkwimy od ćwierćwiecza.

Prezydent Andrzej Duda jest konsekwentny. Po wetach mamy nowe tony w wypowiedziach publicznych. Z pewnością głowa państwa ma więcej informacji niż my, i wyciąga z nich wnioski, które uznaje za słuszne. Rację mają też ci (włącznie z samym prezydentem i jego ministrami) którzy apelują o powstrzymanie emocji i uspokojenie sytuacji.

To powiedziawszy, należy jednak dodać, w nieco gorzkim tonie: dużo się wydarzyło, dużo się zmieniło, ale znów wróciliśmy do sytuacji, w której mądrzy i umiarkowani ludzie (można dodać: „z różnych stron barykady”) bronią „porządku” i ”ładu” przed Jarosławem Kaczyńskim i Prawem i Sprawiedliwością.  -  Moim zdaniem ta droga nie doprowadzi nas do celu. Ona prowadzi ku klęsce.  -  pisze Jacek Karnowski.

 

WSZYSTKO WSKAZUJE NA TO, ŻE wPOLITYCE.pl NIE MAJĄ JUŻ ZŁUDZEŃ

 

 

Uważam że obecny pRezydent Andrzej Duda zdradził Polskę i Polską Młodzież mówiąc podczas kampanii wyborczej, że: Przyszłość ma na imię Polska!".   

- Kłamał rano! Kłamał w południe, i kłamał wieczorem!  -  

Prawda kryje się w tych słowach, wypowiedzianych przez Dudę podczas powitania w POLIN Amerykańskiego Kongresu Żydów:

"Tę wyjątkową wspólnotę polityczną, którą nazywamy 'Rzeczpospolitą Przyjaciół', unicestwiła agresja nazistowskich Niemiec i przeprowadzony przez hitlerowców Holocaust   (...)   Dzisiaj znów razem budujemy wspólną pomyślną przyszłość"   -  Jak zaznaczył Duda, znamiennym jest, że gala odbywa się w gmachu Muzeum Historii Żydów Polskich.   ///  Całość  >>  //ziut.neon24.pl/post/137732,mysle-ze-to-zdrada-duda-zainstalowal-ajc-w-polin

KOMENTARZE

 • Sensacja! Dudą kierują ludzie z fundacji Georga Sorosa!
  >> http://ziut.neon24.pl/post/139518,sensacja-duda-kieruja-ludzie-z-fundacji-georga-sorosa
 • Czy Dudą kierują tylko ludzie z Fundacji Sorosa? [1]
  >> http://ziut.neon24.pl/post/139540,czy-duda-kieruja-tylko-ludzie-z-fundacji-sorosa-1
 • Sprawdź, jak Duda argumentuje decyzję o wecie
  >> http://ziut.neon24.pl/post/139598,sprawdz-jak-duda-argumentuje-decyzje-o-wecie
 • Zawsze tak będzie, gdy kukły polityczne będą pewne,
  że Polacy mogą im skoczyć, a NAZIole chazarscy zniszczą swych szmatławców, gdy ci tylko zerwą się im ze sznurków :/
 • @Ziut Polskę Zbaw
  No dobrze, ale gdyby JK postawił n innego kandydata niż Duda, czy ten inny by wygrał?
  Polityka to realizacja celów osiągalnych, a nie gonienie za mrzonkami.

  W przypadku obecnych decyzji - sprawa jeszcze nie jest rozstrzygnięta (tak można sądzić).

  Natomiast prywatnie sądzę, że obecnie jest już czas na zmiany zasadnicze i to bez zbytniego "certolenia się" z polonofobiczną opozycją. Testem jest kwestia "usadzenia" niektórych, prominentnych przedstawicieli poprzedniej ekipy: tych, którzy"zasłużyli" się najbardziej.
  Sprawa powinna wyjaśnić się w ciągu miesiąca.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:59:34
  Cieżka sprawa. Najprościej powiedzieć że organy państwa mają wykonywać swoje obowiązki, zapisane w ustawach, bez oglądania się na aktualne tło polityczne, i to jest stan idealny, do którego jako społeczeństwo niewątpliwie aspirujemy.
  Ale jesteśmy w czasie przejściowym, pod naciskiem lewackożydowskiej zagranicy, myślę że Pis robi co aktualnie może, raczej rozsądnie wyważa otwieranie kolejnych frontów a nie może w tym przesadzić. A przeciwnik jest niedyskutowalny, czarne nie jest czarne ani białe białe, lecz kto głośniej krzyknie, kogoś zakrzyczy nie dając dojść do głosu, odwrócenie pojęć.
  No i mamy prezydenta typu chroń nas Boże od przyjaciół, sprawy przesuwają się w czasie, potrzebna wytrwałość.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:59:34
  // No dobrze, ale gdyby JK postawił n innego kandydata niż Duda, czy ten inny by wygrał? //

  - Pewnie "ten inny" by nie wygrał, ... bo PKW by na to nie pozwoliło. / Dlatego trzeba się cieszyć, że Duda to jednak nie bezczelny Komorowski, ... i martwić, bo Dudę trudno będzie odsunąć. - Ale to jest możliwe.

  >> https://wpolityce.pl/polityka/351031-nowy-numer-sieci-ziobro-ujawnia-kulisy-batalii-o-uczciwe-sady-i-dodaje-prezydent-andrzej-duda-musi-wybrac-historyczna-wielkosc-albo-groteska

  Duda vs. Ziobro, ... kto wygra?
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:59:34
  Przypuszczam, że JK po doświadczeniach z A. Dudą w następnych wyborach wystawi Ziobrę.
 • @Oświat 16:58:38
  JK powinien wystawić samego siebie, ale wcześniej powinien "rozstrzelać" .... KOGO? :D

  - O TYM BĘDZIE W NASTĘPNEJ NOTCE
 • @Ziut Polskę Zbaw 17:31:30
  KOGO? :D
  Jeden zbawiciel wystarczy :D
 • To je geniální (Słowacka gazeta)
  https://pbs.twimg.com/media/DGpdltrXoAc4K19.jpg
 • @Husky 20:50:06
  :D, by se Prezes wreszcie sprawił garnitur...
 • @Oświat 16:58:38
  Jestem za...
 • W Panu ufajcie, Ducha nie gaście !
  Kto powiedział, że będzie lekko, łatwo i przyjemnie. Ale będzie !
  Pozdrawiam podobnie myślących.
 • Roosevelt - grabarz Polski
  .
  Prezydent F.D.Roosevelt otoczony doradcami -agentami sowieckimi, był twórcą potęgi ZSRR. Roosevelt to jeden z największych wrogów Polski w naszej historii. W wielu polskich miastach są ulice jego imienia ...
  >> https://www.youtube.com/watch?v=ncAPBJ3h7r0
 • Prezydent otrzymał ofertę ułożenia się z obozem III RP
  Co nam mówi Bartłomiej Sienkiewicz?

  >> https://wpolityce.pl/polityka/352417-co-nam-mowi-bartlomiej-sienkiewicz-prezydent-otrzymal-oferte-ulozenia-sie-z-obozem-iii-rp?strona=1

  Elementarny pragmatyzm zakłada, że należy się otworzyć na Andrzeja Dudę, co wymaga szacunku dla urzędu, jego osoby i jego poglądów. To wydaje mi się najbardziej zdroworozsądkową konkluzją.

  I dalej:

  Sześć miesięcy wystarczy do tego, by stworzyć zupełnie nowy kontekst, nawet w łonie jednej partii. Nie musi powstawać żadne nowe ciało. To jest kluczem do całej historii.

  Co te słowa oznaczają? Jak je należy odczytywać i w jakim kontekście?

  TO TEŻ BĘDZIE CZĘŚCIĄ NASTĘPNEJ NOTKI
 • Dobry Macierewicz, zły, blokujący prezydent.
  A ja czekam na choć jeden konkret, poza tą magiczną tezą
  >> https://wpolityce.pl/polityka/352522-dobry-macierewicz-zly-blokujacy-prezydent-a-ja-czekam-na-choc-jeden-konkret-poza-ta-magiczna-teza
 • Macierewicz o decyzji prezydenta
  >> https://wpolityce.pl/polityka/352494-macierewicz-o-decyzji-prezydenta-nie-jestem-osoba-ktora-powinna-publicznie-to-komentowac-bez-nowych-kadr-nie-nastapi-realna-zmiana
 • Narastający konflikt Pałac Prezydencki – resort obrony?
  Coś niedobrego dzieje się w Pałacu Prezydenckim. To, niestety, przenosi się na PiS. Możemy więc powiedzieć: coś niedobrego dzieje się w PiS.
  >>

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY