Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
561 postów 3998 komentarzy

Ruch dla Rzeczypospolitej RdR2018.WordPress.com

Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej - ----- 11 LISTOPADA STRACIMY NIEPODLEGŁOŚĆ! ----- ---- Przyszedł czas na "Wielki Ruch Listopadowy" / Wygrajmy MYŚLĄC Wspólnie ---- Ziut.NEon24.pl/post/133700,Zamiast-Flagi-Ruch-Listopadowy-Bialo-Czerwona-Kartka

Chyba sam Donald T. vel "Oscar" komentuje u Ziuta :D ?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kiedyś słyszałem jak Donald mówił o PiS: "Las wytną, zające i bażanty wystrzelają" - dostałem komentarz w podobnym stylu :Donald to ty?

Oscar   :   "mniej się boję zombi, robaków, ciemności, własnej żony ... ale takiej mentalności jak autora naprawdę na poważnie się boję" ... i  powinien bo to może jego najbardziej dotyczy http://ziut.neon24.pl/post/139724,mamy-do-czynienia-z-rokoszem-postkomunistycznego-systemu-1 

<>
 
To jakiś bełkot bez logiki i bez sensu:  "Poskomunistyczna rokosz" co to jest ?

W Polsce nie było komunizmu, był socjalizm a to spora różnica.
Czyli już nie post komunistyczny a post socjalistyczny...jak już ale nie... zdecydowanie nie.
W PRL z jego socjalizmem był umiarkowana choć dokuczliwa "rawiniłowka"
czyli spłaszczenie rozwarstwienia społecznego (choć mniejsze niż we wzorcowym komunizmie np w ZSRR).

A kto ową rokosz prowadzi ? PO i inne kanapy ... to przecież zaprzeczenie komunizmu czy socjalizmu to neoliberalizm skrajny przypadek rozwarstwienia społecznego, władza oligarchów dyktatura banków rządy pieniądza.

I teraz autor tych skrajnych neoliberałów "epitetuje" "poskomunizstami" ...
Ja rozumiem uczucia nienawiści autora i chęć "epitetowania" ale na Boga,
litości... błagam o minimum logiki i zgodności z prawdą obiektywna...
bo mi się od tych idiotyzmów w głowie "coś" robi....
i również ogarnia mnie przerażenie na myśl o tym co mają w głowach tacy jak autor... to wprost przerażające...

mniej się boję zombi, robaków, ciemności, własnej żony ... ale takiej mentalności jak autora naprawdę na poważnie się boję.  - to o mnie :D
 
Tacy są w stanie wyprowadzić dowolne wnioski z dowolnych oderwanych faktów (patrz katastrofa smoleńska, historia Polski wg IPN...itp itd).
 

DONALD TO TY? :D

 

KOMENTARZE

 • Mamy do czynienia z rokoszem postkomunistycznego systemu [1]
  .
  Rokosz, pierwotnie bunt szlachty * - współcześnie bunt postkomunistów i powstanie przeciwko wybranej większości parlamentarnej w celu obalenia legalnej władzy

  NOCNA ZMIANA > https://www.youtube.com/watch?v=yJrOt3wPcxE

  „Pucz”- film dokumentalny TVP > https://www.youtube.com/watch?v=39bAPEPqtBc

  Potyczka i bitwa o sądy, oraz weta prezydenta Dudy, tak samo jak dwa nieudane "pucze" [ostatni i ten z grudnia 2016 r.] , są częścią walki o zmainę [i utrzymanie] "aby (nie)było tak jak było".

  >> http://ziut.neon24.pl/post/139724,mamy-do-czynienia-z-rokoszem-postkomunistycznego-systemu-1

  http://m.neon24.pl/b90d7fcf9e60c76218373973da0f836c,0,0.jpg
 • Córki i synowie
  Córki i synowie.
  Odrażające postaci polskojęzyczne, pobierające apanaże w Brukseli, których na szczęscie dla naszego zdrowia stosunkowo rzadko widujemy, ale gdy na odciski ich płatników nastąpić zrywają się do ich obrony natychmiast.
  Niedawno taka jedna putana dla której nasza piękna ojczyzna to tylko infrastruktura (czasem) bytowa, i miejsce bytowania jej podobnych lub unijnym szczęściem ogłupiałych głosodawców,
  "ciężko obrażona" opuściła towarzystwo żądając cofnięcia słów które nie przypadły jej do gustu, bo one tak mają, zachowując się jak sprzedajne dziwki chcą by jak damy je traktować.
  I wtórują im te męskie, "w Europie są takie zasady", wydalił z siebie jeden z nich, chociaż dotąd jeszcze "te zasady" ani razu się nie zmaterializowaly, ale on już wie.
 • O reformie sądownictwa, co się tylko w 1/3 udała
  Od 1989 roku usiłujemy zerwać więzi z PRL-em i jego mocodawcami. Choć niebawem minie trzecia dekada od wyswobodzenia się spod sowieckiego buta, to naszą rzeczywistość wciąż konstytuuje ideologia socmodernizmu. W naszej stolicy rosną drapacze chmur jak grzyby po deszczu, a na blokowiskach walczy się z azbestem budowlanym, jak i z rakotwórczym wpływem spółdzielni mieszkaniowych. Program usuwania azbestu z wielkopłytowych bloków ma trwać do 2032 roku, ze spółdzielni mieszkaniowych potrwa pewnie drugie tyle, a co z resztą azbestu, a w tym w sądownictwie?

  Azbestowy kraj-obraz

  Sądownictwo jest tym filarem państwa, który z PRL-u przeszedł do Niepodległej Polski suchą nogą – jedna kara wydalenia ze służby sędziowskiej. Nijak się to ma do lustracji przeprowadzonych w innych państwach postkomunistycznych: w NRD i Czechosłowacji wymieciono znaczną część stanu sędziowskiego. U nas wymiar sprawiedliwości miał dokonać samooczyszczenia, jednak wielkie sprzątanie zdegenerowało do dogmatu bezgranicznej bezkarności. Dziś środowisko sędziowskie Adamowi Strzemboszowi śmieje się w twarz Bareją: Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi? A z podwójnego weta prezydenta Dudy sama góra ciśnie w sądowej stołówce w rytm słów czwartego wieszcza: Miałeś, chamie, złoty róg, ostał ci się ino sznur.
  Całość pod linkiem.
  http://wprawo.pl/2017/08/08/o-reformie-sadownictwa-co-sie-tylko-w-13-udala/
 • @rymark 10:13:25
  Była Róża
  Każdy wziął płatek
  Mężowi badyl
  Został na ostatek.
 • @kula Lis 67 10:20:07
  "Sądownictwo jest tym filarem państwa, który z PRL-u przeszedł do Niepodległej Polski suchą nogą"
  Drugim filarem państwa, który z PRL-u przeszedł do IIIRP suchą nogą były WSI.
  "Wojskówka" Kiszczaka-Jaruzelskiego już od początku stanu wojennego była siłą przygotowującą, przeprowadzająca i utrwalającą tzw. transformację ustrojową.
  Stan wojenny w PRL-u spowodował utratę dotychczasowej pozycji jaką w PRL miała PZPR i jej zbrojne ramię jakim była SB.
  To przecież dlatego po OS dopuszczono do weryfikacji SB a "suchą nogą" wojskówka/WSI przeszła do IIIRP.
  O czym świadczy to, co powyżej napisałem?
  Świadczy to o tym, że ekipa Jaruzelskiego-Kiszczaka wiedziała kto będzie rozdawał karty w zbliżającej się operacji tzw. transformacji ustrojowej jako wyniku zimnej wojny i że nie będzie to dotychczasowy hegemon z siedzibą w Moskwie.
  Bardzo sprytnie rozegrano to w sferze propagandowej, kiedy to Polaków poszczuto na Moskwę(specjalista nr 1 to słynny A.Macierewicz) by poprzez tę operację z zakresu inżynierii społecznej, znieczulić Polaków na to co nowy hegemon i odwrócone na jego stronę to słynne "długie ramie Moskwy" czyli WSI zamierzał uczynić z Polski i z jej majątkiem.
  Wynikiem tej operacji na świadomości Polaków jest to, że Polacy nie są w stanie uświadomić sobie tego, kto i czyj interes stał za wydarzeniami z 10.04.2010 roku i dlaczego zwycięski PIS musi udawać, ze bada sprawę a tak naprawdę pełni rolę "drugiego ostrza nożyc Golicyna", żyrując kłamstwa na ten temat w interesie "sojusznika", dzięki któremu powrócił do władzy po klęsce polityki resetu.
 • @35stan 11:30:09
  Ale powrócił, nie dał się całkiem zatopić i może coś robić dla siebie więcej niż gdybybył pod wodą, jeszcze z przywiązanym bulem i jego ciężką babą do nogi.
  Z rezerwą podchodzę do układania przez amatorów takich geopolitycznych puzli, bo niby puzle ułożone, obrazek jest, ale czy prawdziwy? A prawd tyle ile ludzi, Polaków zwłaszcza gdzie swóch tak 3 partie. Ciemne "" siły by swoje cele osiągać muszą jednak czynić to parlamentami, jawna dyktatura coraz gorzej zdaje egzamini jest obarczona ryzykiem przyszłej odpowiedzialności, a na tym poziomie, parl, coś jednak my zwykli ludzie możemy, nie dać się ogłupiać, przynajmniej tak bezczelnie jak to czynią dzisiejsi sorosowi kombinatorzy, na początek a można więcej.
  Swoją ocenę "długiego ramienia Moskwy" czynię wprost.
 • @35stan 11:08:38
  Thun usłyszała kilka słów prawdy od Sakiewicza. Wściekła się i wyszła ze studia – WIDEO >> http://niezalezna.pl/200801-thun-uslyszala-kilka-slow-prawdy-od-sakiewicza-wsciekla-sie-i-wyszla-ze-studia-wideo
 • @Ziut Polskę Zbaw 00:33:35
  Trampkarzyna z "wykrztałceniem" "chisteryka" bo nie historyka, "obyciem" i IQ kury/dwu zwojowego mózgowca rab/błazen i kretyn od dnia poczęcia, wieczny leń i nierób żyjący całe swe życie na koszt polskiego podatnika Tusk, chodzący w porożu ślubnej, ksywa operacyjna Stasi /KGB "OSKAR " , witany entuzjastycznie w Berlinie przez emigracyjną "hołotę zarobkową" wysiedloną z Polski. Odbiór Krzyża Żelaznego za zasługi dla IV Reichu otrzymany z rąk i ust tante Angelę von Makrel dla swego nadwornego raba/błazna i kretyna od dnia poczęcia. Ilość psów niemiecko-polskich, kamerzystów i smutnych w garniturach na metr kwadratowy ulicy, chodnika, okien i dachów 7.798.-- wg. wyliczeń własnych Tusk Berlin 31.05.2012, odebrał nagrodę im. Walthera Rathenaua, to pożegnanie https://www.savetubevideo.com/?v=aLoM28Dan3k "No i co ja mogę zrobić jako premier? Nic." ( Autentyczna wypowiedź raba/błazna i kretyna od dnia poczęcia Donalda Franciszka Tuska – premiera Polski ) - schudł, kości policzkowe wystające, oczy wybałuszone, niedługo wyskoczą z orbit, wargi cienkie jak żyletki. Wystraszone oczy świadczą o tym, że śmierć zagląda mu już w oczy. Prawda go dobije. Tonąca szuja chwyta się brzytwy. To są ostatnie jego podrygi, ale nadal próbuje oszołomom wmawiać kłamstwa. Zaprzaniec jakiego Polska nie miała w swojej historii.- Walther Rathenau Ważna postać w historii Niemiec początku XX wieku. Pochodził z rodziny żydowskiej. Został ministrem odbudowy (1921) i ministrem spraw zagranicznych (1922) – w latach Republiki Weimarskiej. W 1922 podpisał układ w Rapallo – z niepokojem przyjęty przez polską opinię publiczną jako zapowiedź współpracy radziecko-niemieckiej. Walther Rathenau – jako żyd, pederasta i mason – budził nienawiść grup rewolucjonistów zarówno prawicowych, jak i lewicowych.Ten osobnik podobnie jak Bismarck nienawidził Polaków i był przeciwnikiem istnienia państwa Polskiego! Każdy prawdziwy Polak powinien odmówić przyjęcia czegokolwiek, co nosi jego imię! A tu rab/błazen i kretyn od dnia poczęcia Donald Tusk w Berlinie 31.05.2012 Deutsche Bank Unter den Linden 13

  https://www.savetubevideo.com/?v=HntC07osLWk

  Zachodzę w głowę jak ktoś o tak bezczelnie niskich kwalifikacjach jak rab/błazen i kretyn od dnia poczęcia Tusk mógł zostać polskim premierem? Naprawdę, dla niego chyba byłoby lepiej, gdyby się nie urodził. Bowiem podzielił, zakłamał i zdegenerował polskie społeczeństwo. Zadłużył Polskę na dziesięciolecia. To już nie "chemia miłości", ale nienawiść i strach (oczy raba/błazna i kretyna od dnia poczęcia Tuska).

  http://media.wpolityce.pl/cache/d6/43/d6439ccb4909ead5bd696361273258c7.jpg

  Zdjęcie najlepiej to pokazuje. Tante Merkel z kolei wykazuje absolutne lekceważenie stojącej obok niej osoby. Nawet kątem oka na niego nie zerka. Może rozgląda się za innym pokornym i ślepym wykonawcą zleceń kanclerskich. Polska jest już ogołocona ze wszystkiego. Nie ma z niej nic do wzięcia. Wykonawca za skończone zlecenie dostał profity (ordery, odznaczenia i zaszczyt bywania na salonach, pośród możnych Europy i świata) - więc są rozliczeni. Może on i schudł i zciamciał do reszty, ale pamiętaj, że nie robił tego geszeftu tylko dla siebie ale również dla zapewnienia dobrobytu własnemu POtomstwu:

  http://i1.celebixy.pl/aa952db6504e93644e2f753758b2c0121555ecc4/tusk-arial-black-jpg

  http://i1.ryjbuk.pl/7ee125c4d64650cc6b3746c6fbf58ef474880019/kasia-i-jej-skromne-wydatki-jpg

  Nieszczęściem Polski jest to, że tzw. "elyty” są raczej nie polskie, i głęboko wierzą, że jak już Polskę całkiem zglajszlachtują, to od nowych władców (Niemców, Rosjan, Eskimosów ) dostaną ciepłe, dożywotnie synekury i rząd dusz, czyli monopol na polityczną poprawność. No i kontrolę nad policyjną pałą. Ps. rab/błazen i kretyn od dnia poczęcia Tusk to najlepszy pracodawca w Polsce! Nie dość, że bardzo dobrze płaci, to jeszcze przyznaje sowite nagrody. Już kilka dni po zaprzysiężeniu rządu dał nagrody średnio po 12 500 zł swoim 11 ministrom i wiceministrom, 125 nagród w łącznej kwocie 416 800 zł. Na super-premię załapał się też PR-owiec Tuska Igor Ostachowicz, który ostatnio zasłynął ostrą książką o orgiach z trupami.
 • @Ziut Polskę Zbaw 00:33:35
  Donald Tusk kryptonim OSCAR akta MfS ; STASI ; http://costerin.wordpress.com/2013/07/12/donald-tusk-kryptonim-oscar-akta-mfs-stasi/ Wokół OSCARa agenta NRDowskiego Ministeirum fur Staatssihercheit w skrócie STASI narosło wiele legend i tak zwanych teorii spiskowych , wielki udział w mataczeniu i zamydlaniu sprawy OSCARa od samego początku maja także media polskojęzyczne, rożnego typu pseudo dziennikarzyny razwiedki okrągłostołowej. Prawda jest jednak brutalna, obecny premier tak zwanej III RP Donald Tusk to pospolity bandyta i szubrawiec, złodziej i sprzedawczyk z powodu którego wielu działaczy Solidarności nie tylko na Wybrzeżu Gdańskim traciło życie, zdrowie a w najlepszym wypadku wolność. Donald Tusk to płatny współpracownik STASI o pseudonimie OSCAR. Dokumenty znajdują się w niemieckim urzędzie o nazwie BstU. Ma je także IPN, polskie służby, którym ten chłoptaś i kretyn od dnia poczęcia z wytrzeszczem może tylko naskoczyć, i Putin/KGB/FSB/GRU, CIA, BND z nadzorcą ambasadorem Niemiec w Warszawie b. ich szefem, cieć Graś, MI5/6, Mossad, etc...odpowiednio wykorzystując do swych celów.
 • @Ziut Polskę Zbaw 00:33:35
  Diagnoza dotycząca wrodzonego kretynizmu Tuska. Jaka groza? te wybałuszczone dzikie oczy i wzrok to świadectwo jego kretynizmu i strachu o czym poniżej. Macie na tacy przeze mnie podany klasyczny kliniczny przykład kretyna, oto diagnoza wykonana przez moją Żonkę mgr mikrobiolog na podstawie poniższego zdjęcia ryżego wnusia esesmana, także na podstawie zdjęcia jego dziadka. Diagnoza: Jego matka lub ojciec mieli, raczej matka, bo ona kretyna urodziła, chorobę tarczycy, tzw. Wole; chorobę Gravesa-Basedowa; chorobę Hashimoto; niedoczynność lub nadczynność tarczycy; obrzęk śluzowaty. Objawami choroby Gravesa-Basedowa są: utrata masy ciała( nawet przy wzmożonym apetycie), nerwowość, drażliwość, (lub stałe rozdrażnienie, nerwowość, wybuchowość), bezsenność, zmęczenie, lenistwo, osłabienie mięśniowe, drżenie rąk, uczucie gorąca, nadmierne pocenie się, często także biegunka. Następuje przyśpieszenie czynności serca, wywołujące kołatanie i potencjalnie niebezpieczne zaburzenia rytmu serca. Przerost tkanek w przestrzeni pozagałkowej powoduje olbrzymi wytrzeszcz gałek ocznych, a niekiedy także ich zapalenie.Niedoczynność tarczycy, w skrajnej postaci zwana obrzękiem śluzowatym, jest szczególnie groźna u kobiet w ciąży, grozi bowiem kretynizmem u urodzonych przez taką osobę dzieci, jeżeli nie rozpocznie się, ich leczenia już w pierwszych tygodniach ich życia. Kretynizm przejawia się, w zaburzeniach wzrostu w życiu płodowym i ciężkim niedorozwoju umysłowym. Z tych wszystkich względów u wszystkich noworodków powinno się, sprawdzać stężenie hormonów tarczycy, a w przypadku wnusia esesmana takiej możliwości w latach pięćdziesiątych nie było, więc urodził się, kretyn, co widać po zdjęciu. W czasie postępującej choroby, zmienia się, osobowość, występuje utrata pamięci, i inne zaburzenia intelektu ( o ile się, go posiada, a u wnusia esesmana jest jego całkowity brak od urodzenia),a nawet stany otępienia( widoczne u wnusia podczas posiedzeń w ławach sejmowych), błędnie rozpoznawane jako otępienie starcze. Choroba narasta powoli, po czasie występują zmiany skórne, wypadają włosy, siwieją. Konkluzja jest jedna, patrząc na zdjęcie ryżego ćpuna, alkoholika, a mianowicie taka, że dzięki jeszcze większym kretynom co go wybrali, bo ci co go wystawili i nim kierują nimi nie są, rządzi a raczej nie rządzi, fuhrer KRETYN od urodzenia. Jestem ciekaw jak ten skretyniały osobnik skończył szkołę podstawową, średnią, studia.Miło wam fani i wyborcy fuhrera KRETYNA?, choć on sam nie winien, że się KRETYNEM urodził, ani jego śp. matka, czekam na waszą odpowiedź. Wysłałem także tę diagnozę na adres kancelarii KRETYNA, czekam na odpowiedź, czy im jego pracownikom się, mojej Małżonki trafna diagnoza stanu zdrowia wnusia esesmana spodobała. Do dziś adresat mi nie odpowiedział, tylko pani z kancelarii, że adresat dostał do rąk własnych, cieszyło mnie, że chociaż pracownicy posiedli prawdę o swym szefie. Także i posłowie z komisarzami w PE i tante Makrelą dostali tę diagnozę. Odpowiedział mi Nigel Farage, że trafione w 10/10! złożył gratulacje mojej Małżonce. // To by się zgadzało z tym co jakiś czas temu powiedział o wnuczku dziadka z Wehrmachtu i SS jego dobry znajomy niejaki Alef Stern w wywiadzie z blogerem FIATOWCEM na portalu NE. Alef Stern o Tusku cyt: Zakompleksiony chłopiec z podwórka-swojego czasu wiele się mówiło o depresjach Tuska, o jego napadach złości, o płaczu,o deptaniu marynarek kolegów. Czy tak się zachowuje zdrowy człowiek? Silny lęk przed odrzuceniem, działanie autoagresywne, wahania nastroju, napady intensywnego gniewu. Brak dojrzałości emocjonalnej, brak pracy nad sobą, brak systematyczności i wrodzone lenistwo, którym się publicznie w mediach chwalił!. Pali cygara i papierosy, uwielbia alkohol. Jest wiele filmów z kampanii wyborczej, gdzie po analizie widać-małe źrenice, wąskie rozbiegane i rozszerzone oczka. Po sposobie chodzenia Tuska widać postępującą już bardzo zaawansowaną chorobę alkoholową. // Rude jest cwane jak reszta tej gdańskiej hałastry cinkciarzy, paserów i innych drobnych złodziejaszków, których Bolek wepchnął do polityki. A teraz sukinsyny są paniskami i jedni poszli w biznesy inni tak jak rude i Lewandowski na stołki unijne a ludzi wyrzuca się na bruk bo gmina oddaje kamienicę właścicielowi, który odsprzedaje ją razem z ludźmi firmie i gminę nie obchodzi los tych ludzi, których kiedyś zakwaterowano. Co za państwo nam stworzyli bandyci, powinni odpowiedzieć przed sądem za draństwa, których dopuścili się w stosunku do innych. [ Wytrzeszcz (oftalmopatia, orbitopatia) Choroba Gravesa-Basedowa jest najczęstszą przyczyną powstawania naciekowego wytrzeszczu oczu czyli oftalmopatii, która może występować w 10-30% przypadków tej choroby. Oftalmopatia może pojawiać się przed wystąpieniem objawów nadczynności, w pełni choroby lub nawet po pewnym czasie od skutecznego leczenia choroby. Nasilenie wytrzeszczu jest różne - od przypadków łagodnych do zaawansowanych. Każdy przypadek naciekowego wytrzeszczu powinien być leczony przez doświadczonego specjalistę z tego zakresu. Przyczyną oftalmopatii jest gromadzenie się wokół gałki ocznej i w pewnym stopniu w jej obrębie substancji śluzowatych i nacieków komórkowych. Poza defektem kosmetycznym może dochodzić do powikłań takich jak owrzodzenie rogówki, podwójne widzenie, jaskra, światłowstręt czy nawet trwałe uszkodzenie wzroku.] [Szczękościsk (łac. trismus) – przemijające ograniczenie ruchomości rozwarcia szczęk spowodowane odruchowym przykurczem mięśni unoszących żuchwę (żwacz, mięśnie skrzydłowe lub skroniowe).
  Przyczyny miejscowe:
  a. - stan zapalny (np. zakażenie przestrzeni skrzydłowo -żuchwowej po znieczuleniu do otworu żuchwowego, zapalenie mięśni żwaczowych, stawu skroniowo-żuchwowego, około zębowe, promienica, ropień np. około migdałkowy, ropnie zewnątrz ustne) uraz jako powikłanie po usunięciu zębów (trzonowych górnych i dolnych)
  b. - dysfunkcja skroniowo-żuchwowa
  c. - ropowica dna jamy ustnej
  d. - zębo pochodne zapalenie okostnej
  e. - zaburzenia nerwicowe
  Ogólne:
  a. - niektóre schorzenia OUN
  b. - histeria
  c. - nowotwory
  d. - tężec (czasem jako pierwszy objaw)
  e. - padaczka (częsty objaw)
  f. - narkotyki (np. amfetamina)
  Wszelkie substancje, które powoduje skurcz mięśni, także będą powodować zaciskanie szczęk np.: narkotyki. Zażywanie amfetaminy może objawić się odruchowym zgrzytaniem zębów i zaciskaniem szczęk.] Potwierdza nawet to były jego członek Palikot.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY