Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
622 posty 4255 komentarzy

Ruch dla Rzeczypospolitej RdR2018.WordPress.com

Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej - ----- 11 LISTOPADA STRACIMY NIEPODLEGŁOŚĆ! ----- ---- Przyszedł czas na "Wielki Ruch Listopadowy" / Wygrajmy MYŚLĄC Wspólnie ---- Ziut.NEon24.pl/post/133700,Zamiast-Flagi-Ruch-Listopadowy-Bialo-Czerwona-Kartka

Czyim agentem [wpływu] jest prezydent Andrzej Duda?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

PiS i prezydent Duda są na siebie skazani, zakończyli czas negocjacji pozycyjnych,.. jednej i drugiej stronie to się politycznie opłaca. Jest to jak najbardziej racjonalne. - pozostaje aby zapytać: Jeśli nie wyborców PiS to kogo w reprezentuje Duda?

Prof. Norbert Maliszewski wPolityce.pl: PiS i prezydent Andrzej Duda są na siebie skazani i zakończyli czas negocjacji pozycyjnych, których przejawem były chociażby zapowiedzi, że prezydent oczekuje zmiany ministra obrony narodowej, a ze strony PiS-u to, iż PiS będzie poszukiwać większości, która pozwoliłaby odrzucić weto prezydenckie.     >>>    Wybrali rozwiązanie kompromisowe  z    tego względu, że     jednej i drugiej stronie     to się politycznie opłaca.     <<<    Jest to jak najbardziej racjonalne. Mają wspólny cel. Zarówno prezydent, jak i PiS, są przeświadczeni o tym, iż w sądownictwie powinny dokonać się głębokie zmiany. Kwestia znalezienia wspólnej drogi.

Zdaje się, że chociaż nie znamy szczegółów tych rozmów, to prawdopodobnie ten wspólny kierunek wyznaczono.  Trzeba jednak pamiętać, że prezydent przekroczył polityczny Rubikon i jego linia polityczna zawsze będzie bardziej centrowa niż PiS-u.   / koniec cytatu /

<>

Wybrali rozwiązanie kompromisowe  z    tego względu, że     jednej i drugiej stronie     to się politycznie opłaca  -  POZOSTAJE ABY ZAPYTAĆ:   Jeśli nie wyborców PiS, to kogo reprezentuje w Polsce prezydent Duda?

To berdzo ważne pytanie, bo z tego co widać wynika, że wyborcy PiS  

głosując na  [nie]swojego kandydata,  

zostali przez kandydata dr. Andrzeja Dudę "ZWIEDZENI"

Wikisłownik

czasownik przechodni niedokonany (zwieść)

(1.1) wprowadzać w błąd
(1.2) przest.,  zawracać z drogi
(1.3) daw. sprowadzać w dół

Czasownik zwrotny niedokonany zwodzić /zwieść = wprowadzać w błąd

Synonimy: dezorientować, łudzić, mamić, mylić, nabierać, okłamywać, omamiać, oszukiwać, robić w bambuko, wabić,  zbywać, zwabiać

KOMENTARZE

 • Prof. Maliszewski wPolityce.pl: "Prezydent Duda i PiS są skazani na siebie.
  .
  >>> https://wpolityce.pl/polityka/357043-nasz-wywiad-prof-maliszewski-prezydent-duda-i-pis-sa-skazani-na-siebie-zakonczyli-czas-negocjacji-pozycyjnych-a-przeszli-do-kompromisu
  .
  Zakończyli czas negocjacji pozycyjnych, a przeszli do kompromisu",
  ... CZYLI "SYSTEM" DOGADUJE SIĘ Z PiS?

  1) „Jest inny ośrodek, który ma wpływ na Andrzeja” Dudę
  > http://ziut.neon24.pl/post/139542,jest-inny-osrodek-ktory-ma-wplyw-na-andrzeja-dude

  2) Myślę, że to zdrada: Duda zainstalował AJC w POLIN
  > http://ziut.neon24.pl/post/137732,mysle-ze-to-zdrada-duda-zainstalowal-ajc-w-polin

  3) Sensacja! Dudą kierują ludzie z fundacji Georga Sorosa!
  > http://ziut.neon24.pl/post/139518,sensacja-duda-kieruja-ludzie-z-fundacji-georga-sorosa

  3)
  >
 • Jerzy Robert Nowak - Czy prezydent Duda buduje JudeoPolonię?
  Spotkanie z udziałem Pana profesora Jerzego Roberta Nowaka
  >> https://www.youtube.com/watch?v=x5I-rYU39ZU
 • @Ziut Polskę Zbaw 03:07:31
  1:18:00
 • JEST POLITYKIEM PRO-WASP-OWSKIM
  Użytkownicy portalu NEon24.pl jako pierwsi się dowiedzieli, że ukrywający się podczas kampanii prezydenckiej za plecami Beaty Szydło poseł Krzysztof Łapiński jest żołnierzem armii izraelskiej. Jego i innego żołnierza izraelskiego Roberta Satanowskiego vel Górnego operującego przy kampanii Prezydenta Komorowskiego żeśmy rozpracowali z Andrzejem Hadaczem (AH), słynnym obrońcą Krzyża i celebrytą TELEWIZJI NARODOWEJ.
  Teraz trzeba się z czcigodnym AH spotkać, ucałować z szacunkiem jego dłoń i podziękować - że się nie bał zaalarmować polskiej opinii publicznej już w roku 2015.
 • @Eugeniusz Sendecki 16:59:33
  // żeśmy rozpracowali z Andrzejem Hadaczem (AH), słynnym obrońcą Krzyża i celebrytą TELEWIZJI NARODOWEJ //

  - Nu fakt, ... słynny to on jest. / Mam nadzieję, że nadredaktor TN nie ma zamiaru reanimować śp. Matki [świeć Panie nad jej grzeszną duszą] :D
 • @Ziut Polskę Zbaw 01:22:29
  Duda odsłania prawdziwą twarz twarz zdrajcy tym niebezpieczniejszego, że uwodzącego naród płomiennymi mowami, zdrajcy z ludzką twarzą, w wersji "soft". Skutki małżeństwa z żydówką? Pisał o tym i rysował jeszcze Witkacy… Miał człowiek szansę i jej nie wykorzystał. Za jaja to go trzyma kto inny, nie naród polski. Zresztą już przed wyborami wymowny był fakt jak po otrzymaniu pytania o udział w Knesecie w Krakowie od pytającego rodaka w Anglii odwrócił się na pięcie i zmył się. I do tego ta żydowska Unia Wolności. Trzeba brać teraz prezydenta RP Andrzeja Dudę za jaja i domagać się ostro tego wszystkiego, co publicznie obiecywał. Czas na jego minki i deklamacje przed kamerami się skończył panie Duda! Do roboty! Nasz chleb jesz i dobrze byś o tym pamiętał, by ci czasem dnia pewnego w gardle nie stanął.

  Moje postulaty do PADa:
  1) opublikować obiecany Aneks

  2) Ogolić chazara Łapińskiego
  3) Wyrzucić strażaka Solocha

  Mam więcej, ale to na dziś.
 • @Ziut Polskę Zbaw 01:22:29
  http://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/ukraina-chcieli-wymordowac-polska-wies-upamietniono-jako-ofiary-zbrodni-ak-foto/
 • @Ziut Polskę Zbaw 01:22:29
  http://jerzyrnowak.blogspot.com/2017/
 • @Ziut Polskę Zbaw 01:22:29
  DUDA miałeś chamie złot róg ostał ci się jeno sznur....Jak zwykle kolejny raz udało się oszukać miliony Polaków. Andrzej Duda to tylko ładnie mówi i tyle. Pan A.Duda w 2006 roku jako prawnik w Kancelarii śp. Prezydenta L.Kaczyńskiego przygotował poprawki do uchwalonej w 2006 roku ustawy lustracyjnej,które łagodziły ostrze tej ustawy skierowanej przeciw TW, mając jako doradcę w tych sprawach "autorytet" i "legendę" opozycji demokratycznej, Pana śp. Zb.Romaszewskiego. W 2007 roku TK uznał znowelizowaną ustawę za niezgodną z Konstytucją a po obaleniu rządu PIS-u, lustracja została pogrzebana. Weta Prezydenta A.Dudy do ustaw o SN i KRS, do uzasadnienia których przywołał opinię "autorytetu" i "legendy" opozycji demokratycznej, Pani Z.Romaszewskiej występującej w tej roli za nieżyjącego jej męża, mogą wróżyć podobny los reformy sądownictwa, do losu lustracji, przy której mieszał Pan A.Duda. Warto by tu było wspomnieć tu o roli Pana A.Dudy w czasie zamachu stanu w dniu 10.04.2010 roku dokonanego przez B.Komorowskiego. W trakcie zeznań Andrzeja Dudy z 29.10.2010 roku, złożonych przed zespołem smoleńskim Antoniego Macierewicza, mówił on o tym, że po żądaniu przekazanym mu przez Kancelarię Sejmu, by przygotował on dokumenty pozwalające przejęcie władzy p.o. prezydenta przez B.Komorowskiego, w rozmowie telefonicznej z J.Sasinem będącym w Smoleńsku, informował go, że "tu dzieje się zamach stanu" a potem po telefonicznej informacji z Kancelarii Sejmu, że prezydent Rosji D.Miedwiediew przysłał fax z potwierdzeniem rzekomej śmierci L.Kaczyńskiego, powiedział "róbcie jak uważacie", przygotował dokumenty i oddał klucze do sejfów zamachowcom, czym potwierdził, że realizuje wolę sprawców zamachu, w tym wolę USA, bo to interesy USA i Izraela stały za tymi wydarzeniami i cała polityka resetu USA-Rosja. W styczniu 2014 roku podczas wyjazdowej sesji izraelskiego Knesetu A.Duda został tam zaproszony jako przedstawiciel polskiego Sejmu i namaszczony na kandydata PIS-u na prezydenta a J.Kaczyński ogłosił to w listopadzie 2014 roku. Kandydatura A.Dudy musiała mieć też poparcie administracji prezydenta USA,na co wskazuje uhonorowanie go przez Obamę na 70-tej Sesji ZO ONZ we wrześniu 2015 roku, poprzez zaproszenie go do stolika nr 1 i danie przemówienia w prime time jako trzeciemu, zaraz po przemówieniu Obamy. Podobnie został uhonorowany B.Komorowski podczas spotkania z B.Obamą w Białym Domu 8.12.2010 roku, poprzez wygłoszoną przez Obamę laudacji na jego cześć podczas konferencji prasowej: (...)Ta strata, śmierć Lecha Kaczyńskiego, pierwszej damy i polskich liderów spowodowała szok, niemniej pewną ręką doprowadzono do odzyskania równowagi w Polsce. Byłem pod wrażeniem przewodnictwa Komorowskiego. (...) Za całokształt uhonorowany został B.Komorowski w dniu 26.09.2013 roku, podczas pobytu w USA, kiedy to otrzymał nagrodę Atlantic Council (Rady Atlantyckiej) zwaną Global Citizen Awards.
  Laudację podczas wręczania nagrody wygłosił śp. Zb.Brzeziński.
  W wywiadzie dla PR Katowice w styczniu 2017 roku, Pan J.Kaczyński mówił o nieprawdopodobnych naciskach administracji amerykańskiej Obamy jakich był ofiarą.
  Można sądzić, że dotyczyły one m.inn. obsady stanowiska prezydenta IIIRP, bo przecież Obama musiał mieć jakiś bezpiecznik na wypadek, gdyby J.Kaczyński wzorem Brata, który w amerykańskich analizach określany był jako "niesterowalny", też się takim okazał(drugiego Smoleńska mogłoby się nie udać zorganizować.
  W październiku 2013 roku Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu tygodnikowi „Do Rzeczy” w którym wypowiedział się na temat swego brata śp. L.Kaczyńskiego.
  Fragment wypowiedzi J.K. z tego wywiadu:
  (....)- Niezależnie od tego, jak bardzo jest to zakłamywane, za jego czasów (Lecha Kaczyńskiego - red.) liczono się z nim. A co za tym idzie liczono się z Polską - powiedział Jarosław Kaczyński. Mówił, że jego brat "miał opinię w amerykańskich analizach, że jest niesterowalny, że potrafi tworzyć koalicję, czyli że trzeba się z nim liczyć". - Potrafił to robić - wymuszać na silniejszych korzystne dla nas decyzje - powiedział polityk. Jego zdaniem, Lech Kaczyński pokazał, że "Polska ma wystarczający potencjał". - Pewnie za to zapłacił życiem, ale to pokazał - dodał Jarosław Kaczyński.(...)

  Wywiad dla PR Katowice ze stycznia 2017 roku:

  https://www.youtube.com/watch?v=ZaWF2QcLFEM&feature=youtu.be
  0d: 11’54”

  PRK - Panie premierze, musimy już niestety kończyć naszą rozmowę, nasze spotkanie, ale pozwoli Pan, ze odniosę się, no do najważniejszego wydarzenia z ostatnich dni a mianowicie mamy nowego prezydenta w Stanach Zjednoczonych. Czy po tych różnych hasłach, bo to na razie jeszcze trudno powiedzieć, że wiemy na czym będzie polegać ta polityka, ale czy po tych różnych hasłach Pan się na przykład obawia o to, że relacje polsko amerykańskie mogą na przykład ulec, nie wiem, pogorszeniu, oziębieniu?
  J.K. - Nie sądzę, natomiast cieszę się z tego, że jest w najwyższym stopniu prawdopodobne, że ustaną te niebywałe po prostu , ingerencje w wewnętrzne sprawy polskie, które miały miejsce i których sam można powiedzieć byłem świadkiem, może to jest złe słowo, może użyję ofiarą, bo na mnie naciskano tutaj bardzo w sprawach, które nie powinny rządu amerykańskiego w najmniejszym stopniu interesować.(…)
 • @Ziut Polskę Zbaw 01:22:29
  Warto też przypomnieć, że Duda odznaczył Orderem Orła Białego żydowską gazelę Irenę Kirszensztajn-Szewińską, która popierała wprowadzenie stanu wojennego w 1981 roku i wstąpiła do organizacji sprzedawczyków pod nazwą PRON. Jaki jest Duda każdy twardo chodzący po ziemi widzi. Czy jednak nie zapominamy o coraz gorszej "dobrej zmianie"? Coraz częściej można odnieść wrażenie, że rządzi POPiS, czego przejawem jest w dużym stopniu udawana "wojna" między PiS i PO ("my nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych"), absurdalna "polityka" zagraniczna (zwłaszcza w stosunku do proniemieckiej i prorosyjskiej Ukrainy), beznadziejna "polityka" gospodarcza Morawieckiego ("dopłać Niemcowi, zatrudnij Ukraińca"), brak jakichkolwiek dużych zmian systemowych, stosunek do (finansowanej między innymi z Rosji) ukraińskiej Fundacji Otwarty Dialog itd itd. Odnoszę wrażenie, że Unia Wolności przejęła nie tylko Pałac Prezydencki, ale także "dobrą zmianę" (Gowin, Morawiecki, Saryusz-Wolski, Gliński).
 • @Eugeniusz Sendecki 16:59:33
  Rzecznik reprezentuje głowę Państwa, powinien być nieprzeciętnie inteligentny, być autentycznym dyplomatą, biegły w mowie i piśmie,..mieć dykcję. Czerepach ma odrażającą twarz, wadę wymowy, arogant.
 • @Ziut Polskę Zbaw 01:22:29
  Podróże małe i duże. Zobacz, ile na zagraniczne wyjazdy wydaje Andrzej Duda, a ile wydawał Komorowski. W dwa lata prezydentury Andrzej Duda odwiedził 24 kraje. Na wszystkie swoje podróże Prezydent RP wydał ponad 5,5 miliona złotych. Ta kwota jest jednak śmiesznie mała w porównaniu do tego, co wydawał jego poprzednik – Bronisław Komorowski.

  W ciągu 24 miesięcy swojej prezydentury Duda odwiedził 24 kraje. Złożyło się na to 38 zagranicznych podróży.

  Najwięcej prezydent wydał na wyjazdy do Stanów Zjednoczonych – te były dwie. Po za tym odwiedzał tak dalekie kraje, jak Etiopia, Meksyk czy Jordania. Podróże za ocean kosztowały podatników nawet pół miliona złotych za jedną. Znacznie taniej Duda podróżował po Europie. Tu najdroższa była podróż do Włoch. Za trzy dni zapłacono ok. 275 tysięcy złotych.

  Tańsze były nawet niektóre wyjazdy na inne kontynentu, np. do Kanady czy Meksyku. Wyższe koszty ochrony, przede wszystkim w czasie noclegu, wykazano w Etiopii i Jordanii.

  Gdyby prezydent Andrzej Duda utrzymał tempo wydawania pieniędzy na podróże to w czasie 5-letniej kadencji wydałby niecałe 14 milionów złotych. Dla porównania Bronisław Komorowski w czasie swojej kadencji wydał na 109 podróży zagranicznych 168 milionów złotych. Był to wynik 4 w Europie, więcej wydawano na podróże tylko we Włoszech, Francji i Wielkiej Brytanii. Komorowski przeznaczył więc na swoje podróże średnio ponad 1,5 miliona złotych. Zaniża średnią między innymi warta 1,4 mln złotych wyprawa do Japonii, w trakcie której były prezydent skompromitował się wchodząc na krzesło i wołając „chodź Szogunie!”. Duda wydał póki co średnio 0,14 miliona złotych.
 • @Ziut Polskę Zbaw 03:07:31
  O tym nagraniu prezydent Duda wolałby nie wiedzieć. „Adrian sam w Nowym Jorku”. To nagranie z kuluarów ONZ z pewnością uraduje prezesa PiS ...

  http://wolnosc24.pl/wp-content/uploads/2017/09/Duda-w-ONZ.jpg


  Prezydent Duda jak opuszczony prowincjusz wŚród wielkich tego świata. Nagranie z kuluarów ONZ pokazuje jego całkowitą nieporadność, nieobycie i nieśmiałość na salonach. Oj na przywódcę, to on ci w ONZ nie wyglądał. Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych, to nie tylko przemówienia przywódców, zatwierdzanie budżetu organizacji, rekomendacje dla Rady Bezpieczeństwa i wszelkie poważne decyzje, ale też spotkania i rozmowy w kuluarach, okazja do zawiązania kontaktów i poznania nowych liderów wspólnoty wszystkich krajów. Jak zawsze gwiazdami na nich są liderzy największych państw. Pomniejsi gracze muszą sobie radzić sami i tylko od ich inwencji, inicjatywy, śmiałości, a czasami bezczelności zależy, czy spędzą czas obrad z pożytkiem, czy szwendać się będą bezradnie z głupią miną, pomijani przez prawie wszystkich. Nie wiadomo co onieśmieliło prezydenta Dudę. Obecność możnych tego świata, tęsknota za domem, a może brak towarzyszy z PiS, tak czy owak prezydent w ONZ nie błysnął. Nie dość, że wygłosił nudne i banalne przemówienie, (a po mocnej, wybitnej mowie Trumpa miał jeszcze czas wprowadzić poprawki), o konieczności współpracy, walce z biedą i o tym, że matka, czyli Ziemia jest tylko jedna i takie tam, to w kuluarach ONZ zachowywał się jak biedny, opuszczony, bezradny i nieśmiały chłopek. Na nagraniu, które zrobiono w trakcie tradycyjnego lanczu, na którym spotykają tylko liderzy państw widać jak inni rozmawiają, pozdrawiają się, witają, poklepują po plecach i śmieją, a tylko nasz Duda stoi z głupią miną, osamotniony w tłumie nie wiedząc co ze sobą począć i jak się zachować. Nagranie zaczyna się od sceny Donald Trump, w otoczeniu ochroniarzy pewnym krokiem wchodzi na salę, gdzie zgodnie z obyczajem przy obiedzie spotykają się przywódcy państw. W 2 minucie i 58 sekundzie na ekranie pojawia się nasza znajoma, umiłowana, okrągła, okraszona rzewnym i cielęcym uśmiechem buźka.
  To nasz ci on, nasz prezydent. Chwilę ulgi przynosi mu przywitanie z którymś z szefów państw, a potem znów wraca do swej roli podpierającej na zabawie ściany ciamajdy, z którą nikt nie chce się napić, czy zatańczyć. Nie mógł se chociaż sweet foci strzelić? Na szczęście następnego dnia prezydent Duda miał spotkanie z ubraną jak zwykle w ludowe stroje Polonią Amerykańską, więc mógł usłyszeć słowa adoracji i deklaracji: oj da dana, nasza władza jest kochana. Pod nagraniem z ONZ pokazujemy zdjęcie z „prawidłową” wersją prezydenta Andrzeja Dudy.


  http://wolnosc24.pl/wp-content/uploads/2017/09/Duda-Polonia.jpg

  Wallington, USA, 20.09.2017. Prezydent RP Andrzej Duda (C) podczas spotkania z Polonii, wieczorem 20 bm. w Wallington.

  A tu nagranie z kuluarów ONZ (w 2 minucie i 58 sekundzie pojawia się prezydent RP):


  https://youtu.be/Jr8IfYB3e3Y

  Ps...Jarosław Kaczyński lub Zbigniew Ziobro powinni być prezydentem, oni mają charyzmę, byłaby wtedy pełna kultura. Duda to jest taki amorficzny.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

MOJE KOMENTARZE

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY