Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
658 postów 4439 komentarzy

"Orzeł" - Pismo sympatyków Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

Czerepach i [nie]wszystkie "ciury obozewe" Prezydenta Dudy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pomalutku sprawa się wyjaśnia: wiemy już co się stało, wiemy już że prezydent ma "nieogolonego Czerepacha", ... nie wiemy tylko gdzie [jeszcze] są zakonspirowani "ciury obozowe" Prezydenta - Czyżby poseł Jan Dziedziczak był jednym z nich?

- kiedyś miał współtworzyć izraelsko żydowską grupę lobbystów w polskim Sejmie

 

JEST POLITYKIEM PRO-WASP-OWSKIM Użytkownicy portalu NEon24.pl jako pierwsi się dowiedzieli, że ukrywający się podczas kampanii prezydenckiej za plecami Beaty Szydło poseł Krzysztof Łapiński jest żołnierzem armii izraelskiej.  Jego i innego żołnierza izraelskiego Roberta Satanowskiego vel Górnego operującego przy kampanii Prezydenta Komorowskiego żeśmy rozpracowali z Andrzejem Hadaczem (AH), słynnym obrońcą Krzyża i celebrytą TELEWIZJI NARODOWEJ. Teraz trzeba się z czcigodnym AH spotkać, ucałować z szacunkiem jego dłoń i podziękować - że się nie bał zaalarmować polskiej opinii publicznej już w roku 2015.  ///   Eugeniusz Sendecki   -  skomentował wcześniej nad-redaktow TELEWIZJI NARODOWEJ  

Kula Lis @ Eugeniusz Sendecki 16:59:33  Rzecznik reprezentuje głowę Państwa, powinien być nieprzeciętnie inteligentny, być autentycznym dyplomatą, biegły w mowie i piśmie,..mieć dykcję.    Czerepach    ma odrażającą twarz, wadę wymowy, arogant.   ///   kula Lis 67
 

 

PiS i prezydent Duda są na siebie skazani, zakończyli czas negocjacji pozycyjnych,.. jednej i drugiej stronie to się politycznie opłaca. Jest to jak najbardziej racjonalne. - pozostaje aby zapytać: Jeśli nie wyborców PiS to kogo w reprezentuje Duda?

Prof. Norbert Maliszewski wPolityce.pl: PiS i prezydent Andrzej Duda są na siebie skazani i zakończyli czas negocjacji pozycyjnych, których przejawem były chociażby zapowiedzi, że prezydent oczekuje zmiany ministra obrony narodowej, a ze strony PiS-u to, iż PiS będzie poszukiwać większości, która pozwoliłaby odrzucić weto prezydenckie.     >>>    Wybrali rozwiązanie kompromisowe  z    tego względu, że     jednej i drugiej stronie     to się politycznie opłaca.     <<<    Jest to jak najbardziej racjonalne. Mają wspólny cel. Zarówno prezydent, jak i PiS, są przeświadczeni o tym, iż w sądownictwie powinny dokonać się głębokie zmiany. Kwestia znalezienia wspólnej drogi.

Zdaje się, że chociaż nie znamy szczegółów tych rozmów, to prawdopodobnie ten wspólny kierunek wyznaczono.  Trzeba jednak pamiętać, że prezydent przekroczył polityczny Rubikon i jego linia polityczna zawsze będzie bardziej centrowa niż PiS-u.   / koniec cytatu /

<>

Wybrali rozwiązanie kompromisowe  z    tego względu, że     jednej i drugiej stronie     to się politycznie opłaca  -  POZOSTAJE ABY ZAPYTAĆ:   Jeśli nie wyborców PiS, to kogo reprezentuje w Polsce prezydent Duda?

To berdzo ważne pytanie, bo z tego co widać wynika, że wyborcy PiS  

głosując na  [nie]swojego kandydata,  

zostali przez kandydata dr. Andrzeja Dudę "ZWIEDZENI"

Wikisłownik

czasownik przechodni niedokonany (zwieść)

(1.1) wprowadzać w błąd
(1.2) przest.,  zawracać z drogi
(1.3) daw. sprowadzać w dół

Czasownik zwrotny niedokonany zwodzić /zwieść = wprowadzać w błąd

Synonimy: dezorientować, łudzić, mamić, mylić, nabierać, okłamywać, omamiać, oszukiwać, robić w bambuko, wabić,  zbywać, zwabiać

<>

Czyim agentem [wpływu] jest prezydent Andrzej Duda?

KOMENTARZE

 • Dziedziczak: w Sejmie nie powstanie grupa lobbująca na rzecz Izraela
  .
  O powstaniu takiej parlamentarnej grupy pisał dziennik „Jeruzalem Post”. Jak relacjonuje poseł Dziedziczak „do spotkania z delegacja z Izraela faktycznie doszło. Rozmawialiśmy tam o wsparciu dyplomatycznym dla Izraela w konflikcie bliskowschodnim, znaczna cześć naszego spotkania była poświęcona polityce historycznej. Zgodziliśmy się, ze wypowiedzi o polskich obozach koncentracyjnych są niedopuszczalne. Podkreśliliśmy, ze za II Wojnę Światową odpowiedzialni są Niemcy a nie jacyś naziści.

  Nie rozmawialiśmy o lobbingu na rzecz Izraela”.

  Read more: http://www.pch24.pl/jan-dziedziczak--w-sejmie-nie-powstanie-grupa-lobbujaca-na-rzecz-izraela,36210,i.html#ixzz4sZ6BDOOn
 • Ziut
  //Czyim agentem [wpływu] jest prezydent Andrzej Duda?//

  Ty nie wiesz? Przecież to takie proste... :))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:54:08
  Bił Hadacza: Historia "Izraelczyka", który był z PiS, ... a może z MOSSAD-u?

  TELEWIZJA NARODOWA >> https://www.youtube.com/watch?v=iFsH57Rwgnc

  No właśnie! ZonaCezara >> http://zonacezara.blogspot.com/2015/06/bi-hadacza-historia-izraelczyka-ktory.html

  Tym bardziej że wygląda na to, że Andrzejem Dudą interesuje się nie tylko MOSSAD, ale też "rosyjska abwera". / Zauważam, że to czego jesteśmy świadkami to wojna przenikających się agentur. ... Z wyjątkiem naszych, bo ich nie mamy. - Niżej ciąg dalszy notki pt: "Albo nadgorliwy sympatyk, albo koło Andrzeja Dudy kręci się MOSSAD?" >> http://zonacezara.blogspot.com/2015/06/albo-nadgorliwy-sympatyk-albo-koo-dudy.html , ... czyli: Poznajmy "ICH" po nosie.
 • Czyżby prezessimus dzielił nawet swoje słupy na rowne i równiejsze?
  Wszyscy powinni być równi w judeo i banderopsychofreniczności naruralnie i instynktownie spełniając oczekiwania i żądania prezessimusa.
 • @telewidzacy 16:05:02
  // Czyżby prezessimus dzielił nawet swoje słupy*** na rowne i równiejsze?//

  >> Ranczo - geniusz na prezydenta
  >> https://www.youtube.com/watch?v=mJtaZWOZw2M

  *** "Prezessimus" określił to inaczej, to nie [jego] wina, to błąd.
 • Czyim jest?
  Pisałem już o tym ale powtórzę:

  Zmiana władzy w IIIRP w 2015 roku z PO-PSL na PIS wynikła ze zmiany sytuacji geopolitycznej jaka zapanowała po klęsce polityki resetu, która ostatecznie nastąpiła na początku 2013 roku, gdy Putin odrzucił propozycję Obamy na II-gi etap polityki resetu.

  Było to pociągniecie USA przywracające stan z lat 2005-2007, gdy rzadziłł PIS i śp. Prezydent L.Kaczyński.

  Planując politykę resetu z Rosją, USA musiały pozbyć się antyrosyjskiego PIS-u u władzy w IIIRP a w szczycie tej polityki uznały, że dla dalszego postępu w tej polityce(a do załatwienia z Rosją pozostała sprawa Iranu i jego programu atomowego oraz sojusznika Iranu Syrii , którego reżym Assada musiał być unieszkodliwiony przed rozprawą z Iranem, by Izrael podczas tej operacji nie dostał ciosu w plecy od Assada) trzeba pozbyć się także PIS-owskiego Prezydenta.

  Proces przywracania PIS-u do władzy nie odbył się jednak bezwarunkowo, tym bardziej, że Obama miał na uwadze, ile kłopotów sprawił mu śp. Prezydent L.Kaczyński, nazywany w amerykańskich analizach "niesterowalnym".
  Dlatego podczas przywracania PIS-u do władzy postanowił wprowadzić do władzy swego rodzaju bezpiecznik, na wypadek gdyby i J.Kaczyński poszedł w ślady Brata i stał się niesterowalny.
  Tym bezpiecznikiem był A.Duda narzucony J.Kaczyńskiemu na kandydata PIS-u na prezydenta w wyborach w 2015 roku.
  To o tym m.inn. mówił J.Kaczyński w wywiadzie dla PR w Katowicach w styczniu 2017 roku:
  https://www.youtube.com/watch?v=ZaWF2QcLFEM&feature=youtu.be
  0d: 11’54”

  PRK - Panie premierze, musimy już niestety kończyć naszą rozmowę, nasze spotkanie, ale pozwoli Pan, ze odniosę się, no do najważniejszego wydarzenia z ostatnich dni a mianowicie mamy nowego prezydenta w Stanach Zjednoczonych. Czy po tych różnych hasłach, bo to na razie jeszcze trudno powiedzieć, że wiemy na czym będzie polegać ta polityka, ale czy po tych różnych hasłach Pan się na przykład obawia o to, że relacje polsko amerykańskie mogą na przykład ulec, nie wiem, pogorszeniu, oziębieniu?

  J.K. - Nie sądzę, natomiast cieszę się z tego, że jest w najwyższym stopniu prawdopodobne, że ustaną te niebywałe po prostu , ingerencje w wewnętrzne sprawy polskie, które miały miejsce i których sam można powiedzieć byłem świadkiem, może to jest złe słowo, może użyję ofiarą, bo na mnie naciskano tutaj bardzo w sprawach, które nie powinny rządu amerykańskiego w najmniejszym stopniu interesować.(…)

  Pytanie, jakich to polskich spraw wewnętrznych, "które nie powinny rządu amerykańskiego w najmniejszym stopniu interesować", dotyczyły naciski wywierane na J.Kaczyńskiego i których był "ofiarą"?
  Czy nie była to kwestia obsady stanowiska prezydenta IIIRP?

  Kandydatura A.Dudy dostała "namaszczenia" podczas wyjazdowej sesji izraelskiego Knesetu w styczniu 2014 roku w Krakowie.
  Potwierdzeniem ze strony Obamy, że A.Duda jest "jego skurwysynem", było uhonorowanie A.Dudy przez Obamę podczas 70-tej Sesji ZO ONZ(czyli przed całym światem) gdzie A.Dudę zaprosił do stolika nr 1(Obama, Putin, Duda i szef ONZ) oraz przyznanie wystapienia w prime time, jako trzeci, zaraz po wystąpieniu Obamy.
  Uruchomienie "bezpiecznika" nastąpiło przy ustrojowych ustawach reformujących sądownictwo, gdyż zmiany w tym obszarze powodowały brak sterowalności sytuacją w Polsce dla Izraela i środowisk żydowskich w Europie i w USA, związanych z dawną administracją Obamy czyli neokonami.
 • @35stan 16:26:03
  0d: 11’54” >> https://www.youtube.com/watch?v=ZaWF2QcLFEM&feature=youtu.be

  J.K. - Nie sądzę, natomiast cieszę się z tego, że jest w najwyższym stopniu prawdopodobne, że ustaną te niebywałe po prostu , ingerencje w wewnętrzne sprawy polskie, które miały miejsce i których sam można powiedzieć byłem świadkiem, może to jest złe słowo, może użyję ofiarą, bo na mnie naciskano tutaj bardzo w sprawach, które nie powinny rządu amerykańskiego w najmniejszym stopniu interesować.(…)

  W TYM KONTEKŚCIE WARTO PRZYPOMNIEĆ SPOTKANIE DUDY Z CZŁONKAMI AMERYKAŃSKIEJ KOMISJI WYWIADU

  Grupa amerykańskich senatorów z komisji ds. wywiadu, która przebywa w Polsce z wizytą spotkała się wieczorem z prezydentem Andrzejem Dudą w jednej z krakowskich restauracji. >> http://telewizjarepublika.pl/prezydent-duda-spotkal-sie-z-amerykanskimi-senatorami-dluga-dobra-rozmowa-o-polityce-miedzynarodowej,31023.html

  NIE BYŁA TO RESTAURACJA "SOWA & PRZYJACIELE" / NAGRANIA TEŻ JESZCZE SIĘ NIE POKAZAŁY, .... A SZKODA
 • Prof. Maliszewski wPolityce.pl: "Prezydent Duda i PiS są skazani na siebie.
  .
  >>> https://wpolityce.pl/polityka/357043-nasz-wywiad-prof-maliszewski-prezydent-duda-i-pis-sa-skazani-na-siebie-zakonczyli-czas-negocjacji-pozycyjnych-a-przeszli-do-kompromisu
  .
  Zakończyli czas negocjacji pozycyjnych, a przeszli do kompromisu",
  ... CZYLI "SYSTEM" DOGADUJE SIĘ Z PiS?

  1) „Jest inny ośrodek, który ma wpływ na Andrzeja” Dudę
  > http://ziut.neon24.pl/post/139542,jest-inny-osrodek-ktory-ma-wplyw-na-andrzeja-dude

  2) Myślę, że to zdrada: Duda zainstalował AJC w POLIN
  > http://ziut.neon24.pl/post/137732,mysle-ze-to-zdrada-duda-zainstalowal-ajc-w-polin

  3) Sensacja! Dudą kierują ludzie z fundacji Georga Sorosa!
  > http://ziut.neon24.pl/post/139518,sensacja-duda-kieruja-ludzie-z-fundacji-georga-sorosa
 • @35stan 16:26:03
  //Kandydatura A.Dudy dostała "namaszczenia" podczas wyjazdowej sesji izraelskiego Knesetu w styczniu 2014 roku w Krakowie.//

  Ta sesja miała być w Oświęcimiu.
  Czekaliśmy na nich, Krzyż stawiliśmy na Żwirowisku. Nie przyjechali :)
  Krzyża się bali?
 • @Ziut Polskę Zbaw 16:34:36
  MSWiA finansuje polakożerczy periodyk „Chidusz”! Polakom imputują antysemityzm oraz udział w pogromie w Jedwabnem i Kielcach. PROTESTUJEMY!!!! Najwyższa pora byśmy uderzyli ręką w stół. Polska władza, co prawdopodobnie otrzymała w spadku po poprzednikach, finansuje polakożerczy periodyk „Chidusz”, który niemal na każdym kroku przedstawia Polaków jako zajadłych antysemitów i nazistów oraz promuje upadek obyczajów. Z pieniędzy polskich podatników, a zatem z naszych kieszeni, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, finansuje marksizm kulturowy, przemysł holocaustu, a równocześnie antypolską propagandę, która niemal na każdym kroku odnajdujemy na kartach żydowskiego periodyku „Chidusz”. Musimy protestować i przekonać ministra Mariusza Błaszczaka do rychłej interwencji.

  O tym, że dla zdecydowanej większości organizacji żydowskich w Polsce, nasza Ojczyzna nie ma żadnej wartości, tłumaczyłem w poprzednim felietonie (Polska nie ma dla nich żadnej wartości! Żydowskie organizacje w Polsce chcą eurokołchozu. Powtórka z XX-lecia międzywojennego?). Ich zaangażowanie w marksistowskiej propagandzie i budowaniu eurokołchozu jest tak ogromne, jak zaangażowanie żydokomunistycznych organizacji dwudziestolecia międzywojennego, które domagały się odebrania państwu polskiemu niepodległości. W tę samą narrację wpisuje się finansowane z naszych pieniędzy czasopismo „Chidusz”, które z jednej strony środowisko żydowskie próbuje wybielić, z drugiej zaś strony Polaków próbuje zohydzić.

  Publicyści żydowskiego magazynu czynią to nie inaczej, a z wykorzystaniem „triku antysemityzmu”, o którym pisałem już dziesiątki razy, a o którym wspominała również nieżyjąca już minister Izraela Shulamit Aloni (PRZECZYTAJ: Śmiercionośny plan żydów: Świat zniszczyć multikulturalizmem, a w kraju zbudować szowinistyczne getto). Żydzi – na pewno ich zdecydowana większość – to prawdopodobnie najwięksi rasiści w historii ludzkości. Niczym nie ustępują na krok rasistom z Ku-Klux Klanu. Współcześnie przedstawiają to obrazki z samego Izraela, gdzie starozakonnicy organizują rasistowskie marsze anty-afrykańskie, a murzynom przystawiają spluwy do skroni. W niedawno opublikowanym w periodyku „Chidusz” pt. „Dwa rodzaje nienawiści”, rabin Jonathan Sacks, w iście manipulacyjny sposób, powołując się na fragmenty Tory, próbuje przekonać czytelników do tego, że żydowski szowinizm, nazywany przez niego „racjonalną ksenofobią” stoi na antypodach wobec „antysemityzmu”, który on nazywa „największym absurdem epoki rozumu”. Tylko czym dla autora różni się „zdrowa ksenofobia”, w kierunku której również w pewnym sensie czynię ukłon, od „zdrowego”, a dla Sacksa „chorego” antysemityzmu? Niczym najlepszy z uczniów Artura Schopenhauera, sprowadzając wszystko do absurdu, rabin twierdzi, że oskarżanie żydów o długowieczny wyzysk państwa polskiego, partycypację w budowaniu zbrodniczego reżimu komunistycznego… Czy ktoś wierzy w te aberracje i próbę zmanipulowania czytelnika? Czyżby rabin nie doczytał o tym, że w czasach sowieckiego reżimu przynajmniej 50% kierownictwa służb (NKWD, UB i SB), to byli właśnie żydzi? A może opierał się o nieprawdziwe informacje zawarte w innym artykule pt. „Nie tylko w Jedwabnem spłonęła stodoła”, gdzie napisano, że równie dużo Polaków co żydów działało w NKWD? Czy rabin nie doczytał, że jedynie nieliczni żydzi angażowali się w obronę Polski, która przez setki lata borykała się z zachodnimi i wschodnimi wrogami? Czyżby nie doczytał o próbie odebrania niepodległości państwu polskiemu i atakach pałkami i żyletkami na polskich patriotów przez zbrodniarzy z Kombundu, Bundu i Ferajnigte? Dlaczego autor nie wspomniał o nieuczciwym wykupieniu polskich majątków od carskiej władzy czy wykupywaniu Polaków kierując się prawem chazaka? Odnoszę wrażenie, że rabin Sacks doskonale zna przytoczone przeze mnie fakty, ale świadomie, niczym rasowy hochsztapler o nich nie wspomniał.

  Jeżeli żydzi, są częścią semitów, a zarazem dla Polaków są obcymi, tzn., że „zdrowy antysemityzm” wpisuje się w kategorią „zdrowej ksenofobii”, którą Sacks uważa za chwalebną. Jego manipulacja jest na tyle prymitywna, że w mojej ocenie jedynie totalnie ogłupiony czytelnik, może nabrać się na jego brednie.

  Imputowanie Polakom antysemityzmu i wybielanie swojej grupy społecznej jest widoczne niemal w każdym artykule periodyku „Chidusz”, który opłacany jest przez każdego z nas. Polakożercza propaganda jest wręcz porażająca. W sposób wyjątkowo obrzydliwy żydzi nazywają patriotów, w tym mnie, rasistami, Polakom imputują udział w pogromie w Jedwabnem (1941) i Kielcach (1946).

  Mordowali Polacy. Wznosili wrogie okrzyki, rzucali kamieniami, bili. Ta wrogość wobec Żydów jest potwierdzona w myśleniu i działaniu niektórych Polaków jeszcze przed lipcem 1946 roku. To, co się działo w Rzeszowie czy Krakowie, pokazywało gotowość części społeczeństwa do rabowania czy mordowania Żydów. I to wybuchło na nowo w Kielcach – o pogromie w Kielecach w wywiadzie z Michałem Bojanowskim powiedziała dr. hab. Bożena Szaynok.

  Poza bezpośrednio antypolskimi tekstami, w żydowskim magazynie spotkać możemy pochwałę „nauki” gender, związków homoseksualnych oraz przyjmowania imigrantów poza granicami Izraela (Śmiercionośny plan żydów: Świat zniszczyć multikulturalizmem, a w kraju zbudować szowinistyczne getto). Narracja w myśl Talmudu, żydowskiego szowinizmu, a zarazem kulturowego marksizmu… A to wszystko z pieniędzy polskich podatników.

  Nie może być zgody na finansowanie przez państwo polskie polakożerczego magazynu. To tak jakbyśmy za własne pieniądze kopali pod sobą dołki albo opłacali propagandę uprawianą niegdyś przez Jerzego Urbana. W związku z tym proszę drogich Czytelników o napisanie e-maili do MSWiA, naświetlając problem antypolonizmu i łgarstw zawartych w czasopiśmie, domagając się rozliczenia żydów z dotacji oraz uwzględnienia naszego protestu, gdy właściciele magazynu będą składać wniosek o kolejne dofinansowanie. Niech ich sponsoruje Soros albo inni jemu podobni, a nie polski podatnik czy Skarb Państwa Polskiego.

  Adres e-mail do MSWiA: kancelaria.glowna@mswia.gov.pl

  Wzór pisma:

  Szanowny Pan Minister
  Mariusz Błaszczak
  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
  Ulica Stefana Batorego 5
  02-591 Warszawa

  Szanowny Panie Ministrze,

  Zwracam się do Pana z prośbą o baczne przyglądnięcie się publikacjom zawartym w żydowskim magazynie „Chidusz”, który jest opłacany z pieniędzy polskich podatników, a konkretnie przez kierowane przez Pana ministerstwo. W tym magazynie są zawarte polakożercze treści, Polakom imputuje się udział w pogromie w Kielcach i Jedwabnem, a zwłaszcza promowane są postulaty marksizmu kulturowego, którego celem jest rozłożenie dobrych obyczajów i kultury w naszej ojczyźnie. Nie godzi się, aby polskie ministerstwo wspierało magazyn, który niewiele różni się od propagandy uprawianej przez polakożercę Jerzego Urbana. Prosimy o uwzględnienie tego głos, zwłaszcza, gdy MSWiA będzie rozpatrywało najbliższy wniosek o finansowanie żydowskiego magazynu.

  Z wyrazami szacunku

  /podpis/

  Ważne – Korespondencja kierowana do MSWiA powinna zwierać imię i nazwisko wnoszącego oraz adres do korespondencji (kod pocztowy, miejscowość, ulicę i numer domu/mieszkania). Korespondencja niezawierająca imienia i nazwiska oraz adresu osoby wnoszącej pozostawiona będzie bez rozpoznania.


  Ps..Minister Błaszczak jest wykonawcą a nie decydentem w tej i wielu innych sprawach. Protesty można wysyłać np. do Tel Awiwu tylko że to byłaby kolejna strata czasu.Odebranie Muzeum Judaszyzmu w Polsce jest również nie możliwe, „władcy należ słuchać” a nie się buntować. Z bagna w którym jesteśmy tylko Bóg może nas wyciągnąć za pośrednictwem nasze Królowej (bez episkopalnego dworu) i jeszcze nie intronizowany Król nasz Pan Jezus Chrystus.
 • @Ziut Polskę Zbaw 16:34:36
  Dlatego politycy, urzędnicy wyższego szczebla, dowódcy powinni być rdzennymi Polakami, ludzie zacierający swoją tożsamość zmiana nazwisk itp, nie mieszkający w Polsce, będący w innych organizacjach o działalności bliżej nieokreślonej, niejawnej, służbach w innych wywiadach itp powinni mieć zakaz piastowania takich stanowisk, i to nie jest mój wymysł, ale po części większej lub mniejszej realizowane jest np W USA i Izraelu. W celu pilnowania własnych interesów w Anglii ponoć trzeba było być masonem, czyli ludzie z określonego środowiska. Przykładów jest więcej.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY