Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
832 posty 5298 komentarzy

"Głos Polski" Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

"Kaczyński jest czysty" / ... tylko czy aby na pewno?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rzeczywiście wyglądało że jest czysty, ... do momentu gdy Kaczyński oficjalnie zaczął świadczyć usługi Żydom "gorszego" sortu": bo do tego momentu jego zachowanie wyglądało tylko na niegroźny filosemityzm, ... ale okazuje się, że TO JES COŚ WIĘCEJ.

Nikt pragmatyczny nie dokonywałby autodestrukcji, a to właśnie robi Prezes. Jedno wystąpienie Kaczyńskiego w towarzystwie Johnny'ego Danielsa jest tak poznawczo wstrząsające, że potrzebuję czasu aby to ogarnąć i opisać,  >> Kaczyński został zwerbowany przez żydów "gorszego sortu"  << więc szerszy komentarz w następnej notce.

 

 

Nie kupujcie!      Nie dajcie się dłużej nabierać!      T o   j e s t    PiC ! ! 

Dlatego też składam publiczną deklarację:

>> z  PiC-em  i  Kaczyńskim,  już  nie  jest  mi  po  drodze <<

 

W związku z powyższym zmieniam też rozszerzoną nie tak dawno wersję swojego "nicka", który od dzisiaj w całości brzmi: Ziut - Blok Narodowy Polski  -  Wkraczamy w stadium działania, ... czyli  bardziej zaawansowanego "zbawiania"  (: 

Listopad ' 17: Wygrajmy Myśląc Wspólnie  

http://Ziut.NEon24.pl/post/133700,Zamiast-Flagi-Ruch-Listopadowy-Bialo-Czerwona-Kartka

- Przypominam notkę napisaną prawie rok temu: to  na wypadek, gdyby Ruch Narodowy też okazał się "PiC-em", bo takie [podobne jak wcześniej ws. Kaczyńskiego] "podskórne mam dreszcze".  -  przyglądam się więc z obawą co z tego wyniknie w [tzw ?] Ruchu Narodowym, bo i tam jest wiele dwuznaczności.

 

Kaczyński został zwerbowany przez żydów "gorszego sortu". Jest przez nich szantażowany, albo, czego też nie można wykluczyć , z powodu powszechnie znanego w jego rodzinie filosemityzmu, ... jest najzwyklejszym oderwanym od rzeczywistości "pożytecznym idiotą" : /

"Sorry" jeśli Prezes, albo jego fani [do których też należę] się obrażą, ale jakieś racjonalne wytłumaczenie mieszania pojęć i kolportowania głupstw, które publicznie wygłasza Prezes,  musi być.  ///  Będę szczęśliwy, gdy w przyszłości Prezes sam dojdzie do przekonania, że się myli, co już wielokrotnie mu się zdarzało [Kluzik-Rostkowska / Marcinkiewicz /  Duda], bo wszystko inne [szantaż / werbunek] stanowiłoby zagrożenie dla bezpieczeństwa Narodu i Państwa.

NIE MOŻNA MIESZAĆ ANTYSEMITYZMU ze STOSUNKIEM DO PAŃSTWA IZRAEL 

Antysemityzm i Izrael to dwie różne rzeczy: Gdyby było tak, jak stwierdził Prezes PiS,  państwo Izrael miało by swego rodzaju immunitet polityczny gwarantowany polityczną poprawnością.  -  Ani Żydzi, ani Izrael nie są "ŚWIĘTYMI KROWAMI", albo nadzwyczajną kastą, bo do tego w swej istocie prowadza się stwierdzenie Prezesa.

Kaczyński mówił o nowej odmianie antysemityzmu, który dzisiaj objawia się jako wrogość wobec Państwa Izrael.

Stwierdzenie że:  "Holocaust był arcyzbrodnią, wyrazem najskrajniejszego zła. Był wyrazem skrajnego zła, które w historii pojawiało się wielokrotnie, ale w XX w. pokazało swoje najstraszliwszą twarz." jest faktem.

Stwierdzenie że: "Dzisiaj antysemityzm bardzo często przejawia się jako wrogość wobec Państwa Izrael" jest "totalnym idiotyzmem",  ... albo kolportowanym politycznym wyrachowaniem, obliczonym na uśpienie czujności Polaków. 

Całość można wysłuchać na zamieszczonym na Niezalezna.pl nagraniu>>  http://niezalezna.pl/203621-media-w-usa-z-uznaniem-o-wczorajszych-slowach-prezesa-pis-quotnajbardziej-wplywowy-polski-politykquot

Czym jest zachowanie Kaczyńskiego  -   obok takiego a nie innego działania Prezydenta Dudy

- odpowiedź na to pytanie jest sprawą dla nas najważniejszą,  do jak najpilniejszego wyjaśnienia.  ///  Jestem pewien, że czas da nam odpowiedź na to zasadnicze pytanie. -  Trzeba tylko obserwować, myśleć logicznie, ... i samodzielnie.

WYOBRAŻACIE SOBIE TEORETYCZNĄ SYTUACJĘ, ŻE ROSJA NAPADA NA POLSKĘ,  .... A Z POMOCĄ SPIESZY NAM BRATNIA ARMIA IZRAELSKA?   -   JA TAK : /

 

"INWAZJA UPIORÓW 1944 - 1970" 

O wkładzie szowinistów żydowskich do historii współczesnej polski

 Zdzisław Ciesiołkiewicz  ///Warszawa 1956 - 1979  

Do ściągnięcia archiwalna książka o inwazji i trwającej do dziś okupacji Polski przez sowieckich żydo-syjonistów.  ///  To unikalny w Polsce "Biały Kruk" Ściągnij, przeczytaj i podaj dalej.  Google.drive link niżej  >>  https://drive.google.com/uc?id=0B2Xx8xtfldhUWENsdjkxOXpsakU&export=download 

TO KSIĄŻKA KTÓRAEJ "CZERWONE DYNASTIE"NIE CHCĄ ABYŚMY CZYTALI

 

Śmiejcie się!  - 10.04.10 to "PRYSZCZ" 

"Piekło dopiero się zacznie"

W środę, 29 sierpnia 2012 r., miesiąc przed marszem "Obudź się Polsko!", w obronie Telewizji Trwam, śp. prof. Józef Szaniawski, który nie dożył dnia marszu [nieoczekiwanie spadł w przepaść podczas górskiej wędrówki] - napisał:

 "Dokładnie za miesiąc, 29 września 2012 r., ma się odbyć w Warszawie drugi ogólnopolski marsz w obronie wolnych mediów, ale zarazem przeciwko tym, którzy źle, nieudolnie i nieuczciwie rządzą państwem. /.../ 

W Polsce powoli kończy się trwająca już zbyt długo epoka, kiedy rządzący III RP działali w myśl zasady "obiecanki cacanki, a głupiemu radość".

Oczekiwania obywateli są dzisiaj dużo wyższe niż przysłowiowa kromka chleba z masłem, kiełbasa wyborcza, a nawet benzyna do samochodu. 

Ludzie nie chcą, by rządy nad nimi sprawowali politycy głupi, nieodpowiedzialni, fałszywi do szpiku kości, a nade wszystko nieudolni - wystarczająco sprytni, by zdobyć władzę, ale żałośnie nieskuteczni w jej sprawowaniu." (koniec cytatu)

Po ponad roku od napisania tych słów, nasza wiedza dotycząca władz uległa zmianie. Światło dzienne ujrzała między innymi fotografia uśmiechniętego premiera Tuska, w co najmniej dwuznacznej scenie, z premierem Rosji Putinem, zrobionej w dniu zamachu* na polskiego prezydenta, w Smoleńsku.  (*wersji wypadku do dzisiaj nie udowodniono).

Powtórzę słowa profesora: "wystarczająco sprytni, by zdobyć władzę, ale żałośnie nieskuteczni w jej sprawowaniu.

"Nie wiem czy dzisiaj śp. prof. Józef Szaniawski podtrzymałby słowa, które prawdopodobnie wypowiedział uważając, że zarządzający obecnie Polską ludzie, to  "NASZ RZĄD". 

Biorąc więc pod uwagę "obecną wiedzę" można stwierdzić, że przynajmniej częściowo, profesor mylił się. TAK POWINNA BRZMIEĆ "DZISIEJSZA TEZA" prof. Szaniawskiego:

Ludzie współcześnie zarządzający Polską - nie wiadomo z czyjego, tak naprawdę nadania - byli "wystarczająco sprytni, by zdobyć władzę" i są perfekcyjnie wyrafinowani w jej sprawowaniu.

Gdy rządzący, swoimi decyzjami,  "wbijają Polakom nóż w plecy", media piszą o tym ... 'śmiejcie się, oni was tylko łaskoczą'. 

Gdy po 10.04.10 zabolało mocniej i spod koszuli, zszokowani, wyciągnęliśmy umazaną krwią rękę, media zaczęły usypiająco uspokajać: ... 'nie przejmujcie się, to tylko pryszcz'.

Po głosowaniu w Sejmie, nad referendum w sprawie sześciolatków, dziennikarz wPolityce.pl, Łukasz Warzecha, napisał: 

"Pan premier Tusk pochwalił z mównicy sejmowej inicjatorów wniosku o referendum w sprawie obowiązku szkolnego dla sześciolatków. /... /   Kilkanaście minut później głosami Platformy „Obywatelskiej” i drżącego o stołeczki Peeselu milion obywatelskich podpisów został z głośnym gulgotem spuszczony w klozecie.  Władza spojrzała na Polaków i z miłością w oczach pokazała im gest Kozakiewicza."

POWINNIŚMYWIEDZIEĆ: 

Koalicja PO-PSL podwyższając wiek emerytalny, dołożyła rodzicom obecnych sześciolatków kilka lat pracy, zabierając im jednocześnie kilka lat z emerytury.  Ta sama koalicja PO-PSL obniżając wiek pójścia do szkoły, dzieciom tych rodziców >>> obecnym sześciolatkom  <<<  DODATKOWO  >>>  dołożyła "sześcioletniej sile roboczej" jeden rok pracy, zabierając maluchom jeden rok dzieciństwa. 

Wcześniejsze rozpoczęcie nauki to właśnie oznacza. - O to - myślę - tak naprawdę chodzi. Nikt się nad tym nie zastanawia, bo jest to odległe w czasie, a na działaniach długofalowych opiera się skuteczna polityka. Wszystko wymaga czasu. 

Zmiana dla obecnych sześciolatków oznacza odebranie im jednego roku dzieciństwa i wydłużenie "wieku produkcyjnego". Rządowe zapewnienia, że to "dla dobra dziecka", jest więc jedną wielką ściemą, którą należy "między bajki włożyć". -

Mamy tu do czynienia z drugą częścią reformy emerytalnej, tym razem dotyczącą najmłodszych Polaków.Polityka, to zajęcie z długofalowymi celami.

W kontekście powyższego, biorąc pod uwagę zamach w Smoleńsku z 10.04.10, warto sobie zadać więc pytanie:

Po co zmieniono "Ustawę o obywatelstwie polskim"?

W Polsce łatwiej jest obcemu dostać polskie obywatelstwo i polski paszport, niż Polakowi zdać egzamin na prawo jazdy. - To o czymś świadczy!

Czy Lech Kaczyński, gdyby nie zginął w Smoleńsku, dopuścił by do sytuacji, że Polska ma obowiązek dać polskie obywatelstwo każdemu, kto tego zechce? Do takiej sytuacji doprowadziła zmiana "Ustawy o obywatelstwie polskim". -

A w planach jest ustawa reprywatyzacyjna warta 200 mld. zł. , której beneficjentami będą przede wszystkim nowi "polscy obywatele Izraela". Sprawa obywatelstwa i reprywatyzacji, te dwie sprawy się wiążą. Obydwóm sprzeciwiał się śp. prezydent Lech Kaczyński. 

Czy mają one też związek z jego nagłą śmiercią w Smoleńsku? Możliwe, że tak. Tam gdzie chodzi o pieniądze wszystko jest możliwe, a tam, gdzie nie wiemy o co chodzi, przeważnie chodzi o pieniądze. 

Do tego dochodzi jeszcze jedno: zacytuję premiera Izraela Benjamina Netanjachu. Izrael jest "jedynym krajem, któremu grozi zagłada" (1).

Żydzi w Palestynie "siedzą na beczce prochu" i szukają bezpiecznego miejsca schronienia.  Wiele wskazuje na to, że wybrali Polskę na miejsce przeniesienia się. 

Może to być, tak myślę, drugi powód uchwalenia nowelizacji do "Ustawy o obywatelstwie polskim", w takim kształcie, jak ona powstała i na której, skorzystają najwięcej Żydzi z Izraela i z USA.

Dlaczego rząd Donalda Tuska "zadziwiająco mocno" zacieśnia kontakty międzyrządowe i kulturalne z Izraelem?

O nowych "polskich obywatelach Izraela", którym "Ustawa o zmianie ustawy o obywatelstwie polskim" przywróciła prawo do polskich paszportów,  mówi się wprost:  "Nasi Izraelczycy". 

Dlatego ważne jest zbadanie, co było motywem zamachu w Smoleńsku i czy prace nad ustawami o obywatelstwie polskim i reprywatyzacją mogły być zablokowane przez śp. Lecha Kaczyńskiego [mógł przecież je zawetować],  i czy na rzecz tych ustaw miał miejsce lobbing z Izraela. - A jeśli tak to jaki, i przez kogo przeprowadzany?

To ważne pytania, bo coraz trudniej jest wierzyć w to, że "nieudowodniona katastrofa w Smoleńsku", była wypadkiem, a nie zamachem.

Jeśli był wybuch, to mógł być zamach. Jeśli był zamach, to logiczne, że musiał też istnieć jakiś motyw takiego zamachu

** Dzisiaj, w 2017 r., na podstawie faktów, można stwierdzić, że co najmniej od 2010 r. jesteśmy ofiarami "INWAZJI UPIORÓW 2.0", dokładnie takiej samej jak w latach 1944 - 1970, i z tego samego kierunku.Tak jak po wojnie byli to żydo-syjoniści sowieccy, tak teraz są to globalni żydo-syjoniści europejsko-amerykańsko-izraelscy. -

A to czego doświadczamy, z zamachem nazywanym "Katastrofą Smoleńską" włącznie, jest PLANOWĄ WOJNĄ CHYBRUDOWĄ, mającą na celu przemieszczenie obywateli Izraela o europejskim pochodzeniu do Polski i ekonomiczno-terytorialne opanowanie naszego kraju / reprywatyzacja i lasy.

Niżej mapka przedstawiająca jak Palestyńczycy tracili ziemię w okresie między 1946 i 2010 r. / kolor zielony / . Nie pozwólmy, aby to samo stało się z Polską.

tal

KOMENTARZE

 • Tarczyński: Największym problemem opozycji jest to, że Jarosław Kaczyński jest krystalicznie czysty.
  .
  >> https://wpolityce.pl/polityka/358857-nasz-wywiad-tarczynski-najwiekszym-problemem-opozycji-jest-to-ze-jaroslaw-kaczynski-jest-krystalicznie-czysty-nic-na-niego-nie-ma
 • Kaczyński został zwerbowany przez żydów "gorszego sortu"
  Jest przez nich szantażowany, albo, czego też nie można wykluczyć , z powodu powszechnie znanego w jego rodzinie filosemityzmu, ... jest najzwyklejszym oderwanym od rzeczywistości "pożytecznym idiotą" : /

  "Sorry" jeśli Prezes, albo jego fani [do których też należę] się obrażą, ale jakieś racjonalne wytłumaczenie mieszania pojęć i kolportowania głupstw, które publicznie wygłasza Prezes, musi być. /// Będę szczęśliwy, gdy w przyszłości Prezes sam dojdzie do przekonania, że się myli, co już wielokrotnie mu się zdarzało [Kluzik-Rostkowska / Marcinkiewicz / Duda], bo wszystko inne [szantaż / werbunek] stanowiłoby zagrożenie dla bezpieczeństwa Narodu i Państwa.

  Całość >> http://ziut.neon24.pl/post/140241,kaczynski-zostal-zwerbowany-przez-zydow-gorszego-sortu
 • @Ziut - Blok Narodowy Polski
  Robi Pan zasadniczy błąd kierując się na walkę z opcjami , które Pan uznaje za niezgodne z własnym rozumieniem patriotyzmu.

  Wyjściem jest kierowanie się potrzebą budowy polskiej, odrębnej świadomości opartej na wartościach. Czyli tych, które kształtuję Cywilizację Polską, a gdzie narodowość powstaje jako wspólne akceptowanie tych wartości.
  Jaka jest moja wspólnota z genetycznym Polakiem, który uznaje Żydów za naród wybrany i realizuje ich cele?
  Natomiast czuję wspólnotę także z Żydami, którzy uznają polskość za podstawę swego światopoglądu.

  Kaczyńskiego należy oceniać nie po słowach, a decyzjach. Akceptować te zgodne z Polską Racją Stanu (cywilizacyjnie), a krytykować te sprzeczne.
 • w prawo czy w lewo?
  J. K. jako długoletni polityk mówi jedno, robi drugie, jak w filmie ,,Zabójczy numer” mówię w prawo skręcam w lewo.
  W obecnej rzeczywistości czy można inaczej?
  Ale swój program realizuje, wbrew KOD i tym co by chcieli aby było jak było.
 • @Ziut - Blok Narodowy Polski 02:30:56
  Teraz nie dziwne, że PADło weto. Na ile czynny zawodowo adwokat np., może zostać doradcą np. głowy państwa, rządu. Konflikt interesów. Albo lojalny wobec narodu, albo klienta? No to jak? POdczepił się doradca mafii paliwowej /podobno chodzi o 700mln zł, przewał/. Doradca PAD. Obrona przez atak polityczny, szpila w dobrą zmianę, typowy odruch winowajcy właśnie. Królikowski przykleił się do prezydenta właśnie po to, by mieć tarczę? Niestety taką mieliśmy kastę nietykalnych. Czemu w Polsce posłowie, funkcjonariusze państwowi etc. prywatnie prowadzą biznes, kancelarie prawnicze, firmy doradcze, są na uczelniach etc. Przecież to otwarte wrota do KORUPCJI i rozkładu państwa. Zauważmy, że jeszcze żadnych zarzutów Królikowski nie ma, a działania podjęte przez prokuraturę badania jego kancelarii są obowiązkowe i rutynowe. Ciekawe KTO jeszcze stoi za innymi doradcami Andrew?! To teraz jest mocno intrygujące! Jakież to "potężne" zaplecze prawnicze stoi za Prezydentem, hehehe... Śmiech przez łzy! W Polsce powstała SITWA profesorska, tak mocno skorumpowana i żerująca pracy innych i pazerna(dotacje granty ekspertyzy, szkolenia, nowe modele żon, samochodów), że trudno się dziwić miernocie i upadkowi nauki. Pomiot chazarski Królikowski to megaloman całą gębą. Niestety po 40-ce twarz mówi o człowieku wszystko. Atak na mnie to atak na prezydenta(sic!). Brakuje jeszcze stwierdzenia Państwo to JA. Brałeś czy nie brałeś od złodziei ? To jest ważne. Jak nie brałeś to nie musisz zasłaniać się prezydentem. A jak brałeś to nikt ci nie pomorze. Takie proste, a profesor nie rozumie. Ale świnia! Nawet jak przypadkowo wdepnął w karuzelę VAT to Prezydentem ani własną żoną nie powinien się zasłaniać. Zapomniało się a kim się interesy robiło? W jakich kręgach się obracało? Było myśleć jak wielu innych i trzymać się z daleka od elementów i nie byłoby sprawy i poszarganej i tak już wątpliwej reputacji. W krajach post i pod sowieckich oraz w UE zainstalowano i zakamuflowano JURYSDYKCJĘ TALMUDYCZNĄ- patrz internet-nad oficjalną jurysdykcją rzymską.. A taki Królikowski był święty, oblat franciszkański i w ogóle. Staropolskie przysłowie: stoi stale pod figurą a ma diabła za skórą. Nie zasłaniaj się człowieku Prezydentem. Jak zarabiałeś na obsłudze mafii paliwowej, to masz zszarganą WŁASNĄ opinię. Wielu już było takich świętych z wierzchu i zobaczymy co Ty masz w środku. PAD jest rozgrywany od samego początku. To widać po tym jakimi ludźmi się otacza. Niestety jest po prostu naiwny. Ale niestety może się to dla nas wszystkich źle skończyć. Czy pan Królikowski aby nie podczepił się pod PAD by zyskać nietykalność? Opinie głoszone przez pana profesora przypominają te głoszone przez prominentnych polityków PO, że każde ich oskarżenie o przestępstwa są polityczne a oni sami są bez skazy ( patrz bufetowa ). Coś jest na rzeczy z min. Królikowskim, jego działanie w MS dot zmniejszenia kar dla przestępców wyłudzających podatek VAT.,doradzanie spółce wyłudzającej VAT,to są sprawy kładące się cieniem na niego. W porównaniu z przedwojennymi profesorami dzisiejsi to jakaś żulia. Ci nasi PROF. to straszni pracusie, są ministrami, konsultantami mają, firmy piszą po sto publikacji wykładają, są promotorami mgr, dr sędziami SN, TK, piszą ustawy gwiazdorzą w TV czy w ogóle śpią i jedzą. Adwokat mafii paliwowej. Porażka. Teraz pisze prawo na zlecenie mafii sądowej. A to wszystko w kancelarii p..rezydenta. obudźmy się, Polacy zasługują na więcej. To kukułcze jajo podrzucił v-ce premier Gowin, w jego min. sprawiedliwości prof. Królikowski był v-ce ministrem i lansował, nieskutecznie, likwidację małych sądów. PO-wskie krety działają. Profesorek wziął ponad 1 mln zł z wyłudzonego VAT na przechowanie. Więc święty nie jest. Newsweek ma w poniedziałek opublikować artykuł na podstawie materiałów z prokuratury. Ciekawe skąd Lisowa niemiecka gazeta je ma?. Na kilometr śmierdzi to ubecją. Najwyraźniej "Wymiar Sprawiedliwości?" poprosił ubekistan o pomoc. Wiceminister sprawiedliwości w rządzie PO-PSL coś wie o sprawiedliwości ? A jakim cudem może wiedzieć ? Kto odpowiada za przekształcenie Polski w dziki kraj, zrobienie z państwa ChDiKK ? Gdzie ten człowiek był, gdy rozkradano setki kamienic w kraju, gdy wyrzucano na bruk dziesiątki tysięcy ludzi, kobiety, dzieci, biedne wdowy, emerytów, starców ? Gdzie on był, gdy w Polsce szalał bandytyzm i korupcja ? Gdzie był, gdy rozkradano setki miliardy złotych ? Co to jest psiakrew :

  http://on.interia.pl/militaria/news-gawron-okret-ktory-zatopil-budzet-marynarki,nId,1841333 ?
  A co to jest :

  http://ocdn.eu/images/pulscms/Y2I7MDA_/7a3ade36ee4cd1eba6aa209b04385c30.jpg ?
  A to :

  http://bi.gazeta.pl/im/e8/7b/ec/z15498216V,Biedne-dziecko.jpg ?

  Opinia publiczna MUSI dzień po dniu żądać prześwietlenia majątku tego prawnika, bardzo dokładnego śledztwa, czy nie ma powiązań z mafiami paliwowymi i innymi. 250-350 mld zł nie mogło zniknąć bez śladu. Te pieniądze gdzieś są schowane i należy je odzyskać.
  2 800 zidentyfikowanych nienaturalnych zgonów tylko od 2010 r.

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2017/09/2-800-zidentyfikowanych-nienaturalnych-zgonow-tylko-od-2010-r/
  Tajemnicze zgony w III RP – Witold Hake – 1.03.2017 https://www.youtube.com/watch?v=plarUikNE_o

  Pozdrawiam samodzielnie myślących i analizujących wiadomości.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:56:31
  Ja nie kieruję się "własnym rozumieniem patriotyzmu" tylko pokoleniowym doświadczeniem i nazwijmy to "polską racją stanu".

  - Agent, albo ktoś, kto nie rozumie gry w jakiej uczestniczy nie powinien być uważany za Naczelnika Państwa / Kaczyński poprzez swój autorytet robiąc sobie fotki z wrogami Polski autoryzuje prowadzoną przeciwko Polsce wojnę hybrydową, której sam jest ofiarą. / TO PRZEKREŚLA WSZYSTKO INNE i TEGO NIE MOŻNA POPIERAĆ

  ... PiS potrzebuje realnej opozycji, bo za kilka lat skończymy w Neo-Komunie
 • @Ziut - Blok Narodowy Polski 10:36:59
  Pytanie - w jakim zakresie można stawiać zarzuty JK o agenturalność, czy brak rozumienia gry? A jeśli to taktyka?
  Czy Pana rozumienie spraw powiązanych jest większe od JK na tyle, że potrafi Pan to ocenić?

  Potrzeba opozycji - jakiej?
  PO i inni totalniacy - sprawa oczywista. Ruch narodowy - wątpliwa konduita, bardzo wątpliwa. JKM - też do jednoznacznej oceny. Kościół i powiązania - no, chyba kpina.
  Zatem - kto wg Pana? Jest pan w stanie określić swe rozumienie sprawy?

  Bo ja to próbuję ustalić i wyjaśnić, ale jakoś kiepsko ze zrozumieniem.
 • @Ziut - Blok Narodowy Polski
  Michał Królikowski w RMF: Jestem pionkiem. Celem zabiegu jest prezydent(sic! jaki megaloman!) „Przygotowałem swoją żonę i dzieci na to, że mogę być zatrzymany, a swoich współpracowników w kancelarii, że może wejść CBŚP i zajmować akta klientów” – mówi w Porannej rozmowie w RMF FM prof. Michał Królikowski. Jak ustalili reporterzy RMF, prof. Królikowski - bliski współpracownik prezydenta - znalazł się na celowniku prokuratury w śledztwie dotyczącym wyłudzeń podatku VAT. „Myślę, że jest bardzo prawdopodobne, że prokurator generalny idzie na wojnę z prezydentem” – mówi prof. Królikowski.

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/polska/news-michal-krolikowski-w-rmf-jestem-pionkiem-celem-zabiegu-jest-,nId,2443395#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  Ps. Umoczony królik idzie na całość? Szacun dla PiS, że nie ma świętych krów. Mimo, że wizerunek partii ucierpi. To niema zlituj i ratuj Misiu. .....bez Jarka to by było jak w PO. Zamietli by POd dywan i cisza. Uważam, że gość nie powinien z nikim rozmawiać ( media) zanim się nie spotka z panem Prezydentem. Pan Prezydent zbytnio chyba zaufał temu z PO - PSL. Tacy ludzie nie powinni prowadzić prywatnych praktyk. Albo współpracownik prezydenta albo prywatna praktyka. Takiego łatwo umoczyć. Przedstawiciele prawa którzy POzwolili okraść polski budżet na setki miliardów złotych za rządu PO-PSL wspieranego przez SLD powinni być pozbawieni prawa wykonywania zawodu prawniczego i pozbawieni praw obywatelskich ! Panie prof. Gdzie etyka adwokacka???? Pisze pan ustawy i jednocześnie wykonuje zawód adwokata? Nie gryzie się to panu???!!! Prezydent powinien natychmiast odsunąć pana. Nie chodzi o rodzaj sprawy, o to kim jest klient, jakie popełnił przestępstwo. Rzutuje pan na godność urzędu prezydenta!!!! Wydalenie pana powinno być natychmiastowe!!! Jakie głupie usprawiedliwienia pana Królikowskiego, jak taki człowiek ma doradzać, no jak? A ile jeszcze Mamy takich kancelarii.? może prokuratura zajmie się tymi kancelariami co pracują na rzecz imigrantów koczujących przy granicy z Polską. sprawdzić jeszcze te kancelarie co walczą o sprowadzenie Czeczenów do Polski, kto za to płaci? Takie kancelarie za darmo nie pracują, panie Błaszczak proszę się wziąć za to.W Czeczenii nie ma wojny, więc z jakiej racji nasze kancelarie walczą o to, żeby wpuszczać do Polski imigrantów z Czeczenii.
 • Jaki holokaust?
  Nieco ponad 200 000 żydów zabitych we wszystkich obozach koncentracyjnych? Rzeź Wołyńska to ok. 150-200 000 ofiar w dwóch tylko z dwunast powiatów! A ile ludzi wymordowała żydobolszewia w Rosji i we wszystkich państwach bloku radzieckiego? To jest holokaust, a nie jakieś wydumane 6 milionów.
 • @kula Lis 67 10:19:24
  Bardzo dobry wpis. jak zwykle zresztą. Dzisiaj fronda pisze o "politycznej" odpowiedzialności za przekręty zwane reprywatyzacją HG Walz. Polityczne tj. w powiązaniu z ruskimi służbami. Za zwykły chociażby brak nadzoru (pomijając już decyzje czy polecenia przez nią wydawane, czego jakoś nikt nie chce wyjaśniać) Gronkiewiczowa nie odpowiada. Zamiast prokuratora zaangażowano sejmową komisję, którą prezydent olewa. Tam, gdzie jest podejrzenie popełnienia przestępstwa takiego kalibru powinien działać dobry, nieumoczony prokurator. Tymczasem za pieniądze podatnika organizują sejmowo-komisjowe igrzyska dla ludu komentując szeroko z uciechą nakładane grzywny za niestawiennictwo.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:46:20
  // w jakim zakresie można stawiać zarzuty JK o agenturalność, czy brak rozumienia gry? A jeśli to taktyka? //

  - To nie jest wykluczone, ale przeciwko niemu przemawia fakt, że ma takie poparcie i jest w takiej sytuacji, mógłby sobie pozwolić na zignorowanie "roszczeń żydowskich" / może nawet próbował /

  - Jeśli mu się to nie udaje, oznacza to, że "mają na niego haka", którego jeszcze nie znamy, i może nie poznamy. / Ale to widać.

  Innym wyjaśnieniem jego zachowanie spowodowane jest przekonaniem o możliwej "unii polsko żydowskiej" Rzeczpospolitej Przyjaciół, ... co byłoby jeszcze gorsze.

  - A jeśli o opozycję chodzi, to potrzebna jest opozycja nieagenturalna, zbudowana od podstaw / nie zepsutej głowy /, ... czyli świadomych ludzi którzy powinni organizować się od podstaw. Niektórzy już, jak zauważam zaczynają

  JAN PIETRZAK - Żeby Polska była Polską KONCERT na II Zjeździe Idź Pod Prąd >> https://www.youtube.com/watch?v=B9Cs0fuB9pk

  >> https://www.facebook.com/idzpodprad/
 • @Ziut - Blok Narodowy Polski 10:36:59
  Panie Ziut płyniemy z tryndami. UE wprowadza progam Spinellego tj. ostry marksizm z dewiacjami.
 • @wercia 11:14:14
  Nie damy się :D
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:46:20
  Odpowiedż jest prosta: po owocach ich poznacie. Poza tym polityk nie może chlapać jęzorem jak baba w maglu. Jego wypowiedzi prezentują linię polityczną.
 • @wercia 11:17:25
  Z tym się absolutnie należy zgodzić. / Do "przedwczoraj" wyglądało to na niegroźny filosemityzm, ALE TO COŚ WIĘCEJ, ... to wygląda właśnie na " linię polityczną"

  BARDZO TRAFNE SPOSTRZEŻENIE / GRATULACJE
 • @wercia 11:10:24
  Co najśmieszniejsze, że teraz Łapiński twierdzi, że Królikowski nie pisze dla prezydenta ustaw i nawet nie zna ich treści, tylko opiniuje. Jedna sprzeczność za drugą Kogo PAD zatrudnił? Może my, Suweren który wybrał prezydenta doradzilibyśmy mu lepiej w wyborze doradców i współpracowników, skoro sam nie potrafi. Łapiński (czy jak on tam się naprawdę wabi) w czerskim radiu Z -"Królikowski nie jest autorem prezydenckich ustaw o KRS i SN i nawet nie wie jak one wyglądają. Nie pisał ich, zgłosił swoje uwagi". To jak to jest - zgłaszał uwagi do ustaw, których nie zna i nie widział? Moniek, ty się naucz lepiej kłamać, albo zajmij się handlem śledziami. Po solidnym,inteligentnym i postawnym Magierowskim wybrać na rzecznika Łapińskiego? Ktoś mógłby to wytłumaczyć? Upili PAD i podsunęli angaż do podpisu bo chyba nie szantażem go wcisnęli?
 • @wercia 11:10:24
  Michał Królikowski wypowiada się, jakby robił łaskę obecnej władzy, że w ogóle z nią współpracuje. A reforma rozpraw w trybie konsensualnym to była paranoja. Obecnej reformy nie może robić człowiek, który jest jedynie, jak sam mówi, człowiekiem do wynajęcia. Do wynajęcia to jest kurwa! panie "prof" Michale Królikowski czy jak ci tam naprawdę.!
 • @Lotna 11:01:01
  Z tych ok.300 tys(dokument MCK) większość sama zmarła, na tyfus, z przepracowania, niedożywienia, starości, etc.. choć MCK tonami im paczki z żywnością i odzieżą dostarczał do obozów, są na to dokumenty w MCK, także w necie. To nie holokaust tylko holokit. Co do ofiar UPA to Rosja 1 rok temu przekazała dokumenty o liczbie 228 tys pomordowanych.
 • @wercia 11:10:24
  To wszechobecna metoda w Polsce,że zatrudnia się kogoś z polityki, ministerstwa nie po to żeby pracował a osłaniał przed prawem. Alkoholik i pospolity złodziej, krętacz Stolzman alias Kwaśniewski od Kulczyka miał chyba 50 tys. miesięcznie za "dworactwo" Służby powinni sprawdzić człowieka zanim go prezydent zatrudnił. Dobrze, że to wyszło bo ustawy zapewne służyły by nie nam a jego pracodawcom.
 • @wercia
  Dziś o 16stej spotkanie Kaczyńskiego z Dudą, będzie chyba ponowne stawianie PADa do pinu.
 • @wercia 11:17:25, Ziut & co
  Moje podejście jest inne.

  Wasze supozycje są godne z moim stanowiskiem względem LK; wtedy także "wzbudzał" mnie już nie filosemityzm, a świadome dążenie do utworzenia Judeopolonii.
  Tyle, że strategiem nie był LK, a JK.
  Smoleńsk wiele zmienił.
  Obecna linia jest nieco inna. Tak sądzę.
  Drugie, że JK musiał ustawić w swoim otoczeniu nieco innych ludzi - takich, którym można bardziej ufać, a ci są raczej polskiej proweniencji. I to spowodowało istotną zmianę akcentów.

  Trzecie. Należy konfrontować działania PiS z tymi jakie są korzystne dla odbudowy Rzeczypospolitej. Notować wszelkie odstępstwa, ale nie poświęcać energii na ich zwalczanie; to na tym etapie jest przeciwskuteczne.
  Natomiast należy budować i rozwijać wszystko to, co związane jest z Rzeczpospolitą w duchu Cywilizacji Polskiej nawet, a może teraz z naciskiem, na teoretyczne przygotowanie zmian.
  Obecnie nie ma co walczyć z tym systemem (pełna judaizacja Zachodu). Raczej odwrotnie - niech ten system wykazuje się "tolerancją" dla naszej odmienności. To należy rozgrywać.

  Liczę zaś, że ten system niedługo sam zacznie się rozpadać. Symptomy są widoczne. Wystarczy większy krach - choćby anomalia pogodowa, czy krach na giełdzie.
  Wtedy, mając ideę zmian - możemy bardzo szybko stworzyć zręby Rzeczypospolitej.
  Teraz należy popierać wszystko, co jest zgodne z tym kierunkiem.
 • @wercia ciekawy komentarz więc wklejam w oryginale.
  Niemief 22.09.2017 09:54
  To ze ludzie z PO/PSL-u nie maja tego czegos co naywamy honorem i szacunkiem dla innych ludzi i instytucji Polskiego Panstwa tonie nowina !! Facet zaslania sie panem Prezydentem Duda sugerujac/twierdzac ,ze to nie jest sprawa zwiazana z jego dzialalnoscia jako v-ce ministra ( byl zwolennikiem obnizenia kar dla VAT-wskiej mafii) ale udezenie i zemsta na Panu Prezydencie !! Nie bede komentowal faktu,ze Pan Prezydent powinien wiedziec z kim "konsultuje" nowe ustawy tym bardziej ze wiedza byla powszechna bo po prostu nie wypada.Tak samo jak nie wypada,zeby zaslaniac sie autorytetem glowy panstwa za kazdym razem jak okazuje sie,ze byc moze (bo przeciez nikt mu zarzutow niepostawil aa jedynie prokuratura bada fakty i dokumenty) ,ze jeden z drugim maja cos na sumieniu!I zamiat odczekac i nie komentowac ( tak by w kadym badz razie wymagala tego sytuacja) to pprobuje sie wciagac Prezydenta w kryminalna sprawe wyludzenia 700 mln zlotych przez mafiapaliwowo-vatowska ! Przykre to i niemoralne ( ale moraale i PO ?!). Roznica pomiedzy Krolikowskim czy chociazby panem Misiewiczem jest taka,ze tenpierwszy wspomagal zlodzieji a ten drugi ciezko pracowal dla Polski i nicnie kradl a bledy ktore popelnial byly niczym ( mlody wiek i brak doswiadczenia) w porownaniu tym z czym mamym do czyynienia w tym przypadku ! I Miisiewicz potrafil ( w odroznieniu od Kolikowskiego) zachowac sie we wlasciwy spsob nie probujac wykorzystywac autorytet panstwa i swoich przelozonych w walke ze swoimi wrogami ! To tak na marginesie,zeby uswiaomic co poniektorym z kim i z czym mamy do czynienia .
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:09:51
  // Obecnie nie ma co walczyć z tym systemem (pełna judaizacja Zachodu). Raczej odwrotnie - niech ten system wykazuje się "tolerancją" dla naszej odmienności. To należy rozgrywać. //

  - CZYLI LICZYĆ NA ŁASKĘ JAŚNIE PANA z PEJSAMI / Dobry numer!

  ... kolega chyba jeszcze jakiś "wczorajszy" jest, albo nietutejszy :D
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:09:51
  // możemy bardzo szybko stworzyć zręby Rzeczypospolitej. Teraz należy popierać wszystko, co jest zgodne z tym kierunkiem. //

  - Powyższe i bez poparcia da sobie radę, ... więc nie ma co marnować sił. Lepiej więc spożytkować je na tępienie tego, co "zgodne z tym kierunkiem" nie jest.
 • @wercia
  Szef grupy przestępczej wyłudzającej VAT w obrocie paliwami zatrzymany na Filipinach. Wyłudzono ponad 270 mln. zł. Policjanci z Wrocławia zatrzymali na Filipinach szefa grupy przestępczej, która wyłudzała w Polsce podatek VAT w obrocie paliwami. Mężczyzna został deportowany do Polski. Grupa, którą kierował, miała wyłudzić ponad 270 mln zł. Śledztwo w sprawie działalności zorganizowanej grupy przestępczej, którą założył i kierował zatrzymany Dariusz R., prowadzi Prokuratura Regionalna we Wrocławiu.
  Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania od trzech lat; był poszukiwany listem gończym i europejskim nakazem aresztowania
  — podała w piątek w komunikacie Prokuratura Krajowa.
  Mężczyzna został zatrzymany w środę na Filipinach przez policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Dariusz R. został deportowany od Polski. Postawiono mu zarzuty założenia i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się wyłudzaniem podatku VAT w obrocie paliwami. Szacowana kwota wyłudzeń wynosi ponad 270 mln zł.
  W tym śledztwie prokuratura postawiła już zarzuty 20 osobom.

  https://wpolityce.pl/kryminal/358947-szef-grupy-przestepczej-wyludzajacej-vat-w-obrocie-paliwami-zatrzymany-na-filipinach-wyludzono-ponad-270-mln-zl


  Ps..Widać, że prezydent Duerte nie bawi się w procedury ekstradycyjne, złapany i won. Jak na razie to ten delikwent od A2 dr JK dobrze ukrył. Dariusz ROSSATI to chyba kumpel ... RUDEGO THUSKA ... i Warszawskiej BUFETOWEJ!
 • @Ziut - Blok Narodowy Polski 12:22:30
  A tłucz się chłopie z kim chcesz, tylko nie przychodź z płaczem, że cię dupa boli.

  PS. A opowiedz Pan ile to temu pejsatemu wyrwałeś? Bo jak na mój gust, to cię nawet do ochłapów nie dopuścili.
 • @wercia
  Teza Królikowskiego o ataku politycznym prokuratury nieprawdziwa? TVP Info: Śledztwo prowadzono jeszcze przed konsultacjami prezydenta z mecenasem. Milion złotych od firmy podejrzanej o udział w mafii paliwowej trafiło do byłego wiceministra sprawiedliwości w rządzie PO-PSL. Przelewu dokonano w dniu, gdy zostali zatrzymani organizatorzy przestępczego procederu wyłudzania VAT podaje portal TVP Info, ujawniając kolejne informacje związane ze sprawą prof. Michała Królikowskiego, który znalazł się w centrum zainteresowania prokuratury. W całej sprawie chodzi o badanie przez prokuraturę w Białymstoku powiązań finansowych byłego wiceministra w rządzie PO-PSL ze spółką paliwową, która pojawiła się w śledztwie dotyczącym wyłudzeń podatku VAT. Wątek niejasnych przelewów od co najmniej od połowy roku badają Centralne Biuro Śledcze Policji i prokuratura.
  W opinii mecenasa cała sprawa ma na celu zdyskredytowanie prezydenta Andrzeja Dudy i projektów ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Jednak jak zauważa portal TVP Info informację o jego pracy przy tej reformie ujawniono znacznie później – dopiero w połowie sierpnia, gdy sprawa wątpliwych przelewów była już od dawna badana przez śledczych.
  Śledztwo prowadzone od jesieni 2015 r. przez prokuraturę w Białymstoku dotyczy jednego z największych w historii oszustw podatkowych. Są w nie zamieszane paliwowe spółki i firmy słupy, między którymi krążyły fikcyjne faktury. W niespełna rok miały wyłudzić ze Skarbu Państwa 700 mln zł. Pełnomocnikiem jednej z firm, uczestniczącej według policji w procederze przestępczym, był Michał Królikowski
  —czytamy na portalu.
  W pierwszej połowie tego roku śledczy zaczęli badać wątek gigantycznych przelewów na konta kilku adwokatów reprezentujących podejrzanych w aferze (zarzuty postawiono 15 osobom, część jest w areszcie). W sumie adwokaci otrzymali od jednej z paliwowych spółek ponad 2 mln zł. Prawie połowa trafiła na konto kancelarii Królikowskiego.
  Mecenas tłumaczył, że kiedy zorientował się, że pieniądze mogą pochodzić z nielegalnego interesu sam zgłosił się do odpowiednich służb. Poinformował, że paliwowa spółka, podejrzewana o udział w przestępczym procederze, przelała na konto jego kancelarii milion złotych. Królikowski jednak jak podaje TVP Info zgłosił się na policję dopiero pół roku po tym jak pieniądze wpłynęły na konto jego kancelarii. Należy zauważyć, że trafiły one na konto w dniu, gdy zostali zatrzymani dwaj główni podejrzani w śledztwie, właściciele paliwowej spółki.
  Mecenas tłumaczył, że 200 tys. zł z otrzymanego miliona to jego honorarium, a reszta stanowi „depozyt”, który miał służyć pokryciu kosztów przyszłych postępowań przygotowawczych, kar czy poręczeń majątkowych wobec podejrzanych.
  Na portalu czytamy, że słowa tłumaczenie Królikowskiego stoi w sprzeczności z tym, co deklarował na początku września. W rozmowie z TVP Info zarzekał się, że od ponad roku nie reprezentuje spółki zamieszanej w aferę.
  Byłem pełnomocnikiem tej firmy w sprawach związanych z wymiarem podatku za 2012 r. O ile pamiętam, w drugiej połowie 2016 r. wypowiedziałem pełnomocnictwo do prowadzonej sprawy. Z tego, co publicznie słyszałem, aresztowania nastąpiły w związku z działaniami z lat późniejszych
  —mówił w rozmowie z TVP Info prof. Królikowski.
  Sugerował w ten sposób, że jego rola jako adwokata nie miała nic wspólnego ze śledztwem dotyczącym wyłudzania VAT, choć ujawnione teraz informacje wydaje się temu przeczyć
  —czytamy na portalu.
  Śledczy nabrali podejrzeń co do Królikowskiego,kiedy ten nie chciał podać numeru konta na jaki wpłynął milion złotych. W opinii służb może chodzić o pranie pieniędzy pochodzących z przestępstwa. Rzekomy „depozyt” miałby służyć ich ukryciu. Analizują dowody i nie postawili Królikowskiemu żadnych zarzutów. Królikowski w rozmowie z RMF FM zaznaczył, że cała sprawa ma na celu zdyskredytowanie prezydenta Dudy.

  TVP Info zauważa, że śledczy zainteresowali się podejrzanymi przelewami na konto kancelarii Królikowskiego, zanim ktokolwiek dowiedział się o jego udziale w pracach nad reformą sądownictwa.
  kk/TVP Info

  Ps..Jak nazwać taką skarbonkę do przechowania brudnych pieniędzy? Świnka Mecenaska? Wynika z tego, że mafia zastawiła na PAD sidła.Teraz trzeba wyjaśnić na czyje polecenie. Złapali królika za uszy na gorącym uczynku. Ilu jeszcze będzie takich królików? przecież to 250 miliardów!!
  Gdyby to były Stany Zjednoczone, to Królikowski już by siedział. PAD padnie współpracując z kimś takim. Czy jeśli ukradnę jakieś pieniądze, to mogę dowolną, skradzioną kwotę przechować u swojego adwokata jako "depozyt" i nie muszę się już obawiać komornika? Co to za adwokat, który jest pełnomocnikiem firmy, o której nic nie wie, nie wie, że prowadzi złodziejskie kanty. Czy nie był adwokatem po to, by chronić i bronić złodziei, o czym dobrze wiedział? Stara złodziejska zasada: jak cię złapią to się nie przyznawaj, jak cię złapią za rękę to nie twoja ręka. Nic dodać nić ująć. Jako przyjaciel Gowinka rozpaczliwie szukał ochrony ze strony ważnego polityka i trafił na Dudusia. Czyli świętobliwy Gowin wpuścił pana Dudę w maliny !! Już się Łapa garbatonosy o to POstarał. Jak to wyszło na jaw, Łapiński mówi, że Królikowski nie pisze ustaw i nawet nie zna ich treści. Kto tu kogo chce oszukać? Czy PAD wreszcie pozbędzie się tych ciemnych typów ze swojego otoczenia?
  Albo się jest prof. pracuje na uczelni, albo adwokatem albo politykiem. Inaczej wszystko śmierdzi i jest jedną wielką korupcją kpiną z prawa niezależności i uczciwości, szmal, szmal ubre alles. Prezydent Duda sam się zdyskredytował! Nieźle sobie dobierając towarzystwo!
 • @wercia
  Pełnomocnik spółki zna wszystkie jej tajemnice i nie ma co oszukiwać, że jest inaczej. A jak do tego jest prawnikiem, to zdawał sobie sprawę z oszustwa którego dopuściła się spółka. Mało tego jest współsprawcą, bo jako pełnomocnik miał obowiązek przeciwstawić się temu, że już nie wspomnę, że z mocy prawa powinien powiadomić fiskusa , że coś takiego się w spółce dzieje. I również z mocy prawa za niepowiadomienie odpowiada z ustawy karno - skarbowej, która mu na trzy lata zamknie zasiadanie w zarządzie, radach nadzorczych i bycia pełnomocnikiem. I prawnik to powinien wiedzieć, bo tę elementarną wiedzę prawną posiada każda zwykła księgowa w firmie. Tylko, że on po to był w tej firmie, żeby móc bronić oszustów. Jak mówią "chłopaki z Pruszkowa": dobra papuga to nie taka, która zna prawo, tylko taka, która skutecznie wybroni klienta. W firmach oszukańczych prawnik nigdy nie jest z przypadku. Jest wyselekcjonowany pod potrzeby oszustwa. Nie wierzę, że w tym przypadku było inaczej. A on na tym zdjęciu ma minę cierpiętnika jak Sawicka i uśmiałabym się, gdyby jak ona się poryczał, tak pod publiczkę. Dobra papuga to nie taka co zna prawo ale taka która zna sędziów i prokuratorów oczywiście tych skorumpowanych których w Polsce jest od groma.Taki adwokat wygrywa przegrana sprawę i wszyscy myślą, że to dobry prawnik a prawda jest inna. Za tym stał sędzia który wziął swoją dolę. Samo bieganie po wrogich redakcjach i mediach skamlenie i skarżenie się dyskwalifikuje go jako człowieka, prawnika i doradcę prezydenta. PAD poszedł o jeden most za daleko, a jak mówi przysłowie "daj palec a wezmą rękę". To albo nieroztropność PAD albo szantaż. O tym drugim to strach myśleć. A co z aneksem? To jakaś gra operacyjna.
 • @wercia
  Andrzej Duda zamiast współpracy z PiS-em, wybrał współpracę z Królikowskim. Jego wybór ze wszystkimi tego konsekwencjami. Panie Duda nie po to głosowałem na Pana, żebyś się ogłaszał prezydentem wszystkich Polaków i brał na doradców przekrętów z POwskiej mafii, bo wyjdzie na to, że zostaniesz prezydentem wszystkich przekrętów i UBywateli RP.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:29:01
  // A tłucz się chłopie z kim chcesz, tylko nie przychodź z płaczem, że cię dupa boli. PS. A opowiedz Pan ile to temu pejsatemu wyrwałeś? Bo jak na mój gust, to cię nawet do ochłapów nie dopuścili. //

  - NA TYM WŁAŚNIE POLEGA RÓŻNICA W PODEJŚCIU KAŻDEGO Z NAS DO OMAWIANEGO PROBLEMU: A CO TY CHŁOPIE Z TEGO MASZ?

  Ale odpowiem: od 2010 roku nie dosypiam tyrając w "czynie społecznym" i niczego się za to nie spodziewam, ... poza tym że mnie kiedyś w końcu za to "dupa zaboli". / Płakał nie będę.
 • Dowody czystości są liczne
  .
  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  a nawet dziewiczości

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/hala-po/#_K

  bo PIS "może tylko"

  - http://pppolsku.blogspot.com/2011/09/pis-moze-tylko-przy-udziale-usa.html
 • @wercia 11:10:24
  Prokurator Krajowy: Śledztwo ws. VAT nie ma związku z Kancelarią Prezydenta. Zostało wszczęte jeszcze za czasów Seremeta. Na konferencji prasowej prokurator krajowy Bogdan Święczkowski poinformował, że śledztwo ws. VAT nie ma związku z Kancelarią Prezydenta i zostało wszczęte w czasie, gdy prokuratorem generalnym był jeszcze Andrzej Seremet. Z kolei odnosząc się do doniesień medialnych ws. Michała Królikowskiego, potwierdził, że „w toku działań śledczych ustalono, iż mec. Michał Królikowski część środków, które miały być depozytem adwokackim, mógł przekazać na swoje cele prywatne”.
  Zgodnie z informacjami prokuratora krajowego śledztwo dotyczy działania zorganizowanej grupy przestępczej, która miała doprowadzić do wyłudzenia co najmniej 700 mln zł na szkodę Skarbu Państwa poprzez niezapłacenie podatków.
  Śledztwo dotyczące wyłudzeń podatku VAT w żaden sposób nie jest związane z Pałacem Prezydenckim i panem prezydentem, czy z osobami z Kancelarii Prezydenta [...] Od marca 2016 r. nowa polska prokuratura koncentruje się na ściganiu przestępczości gospodarczo-finansowej i księgowej. Śledztwo zostało wszczęte w październiku 2015 r., czyli jeszcze pod rządami prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta powiedział w piątek prokurator krajowy Bogdan Święczkowski.
  Prokurator krajowy odniósł się również bezpośrednio do doniesień medialnych ws. mecenasa Michała Królikowskiego.

  Naszym celem jest odzyskanie pieniędzy wyłudzonych przez mafie vatowskie. W toku czynności śledczych ustalono, iż jednym z mechanizmów działań grupy przestępczej było wykorzystywanie rachunków bankowych należących do różnych osób, w tym także do adwokatów. Przelewane tam były środki pochodzące z działań przestępczych. Podjęto działania zmierzające do do zabezpieczenia tych pieniędzy. W czerwcu 2017 roku zostało zablokowanych kilkaset tys. euro na kontach dwóch polskich adwokatów. Niespełna trzy tygodnie później do oficera policji zadzwonił mecenas Królikowski, który wówczas nie pojawiał się w sprawie. Poinformował, że na jego konto przelano kwotę miliona złotych ujawnił prokurator krajowy. Święczkowski poinformował, że 6 lipca do oficera CBŚ zadzwonił mec. Michał Królikowski, który dotychczas nie przewijał się w tym śledztwie. Adwokat podał, że na jego konto jeden z uczestników grupy przestępczej przelał ok. mln zł. Prokurator wystąpił wtedy o wskazanie tego konta, podstaw przelewu i przepływu.

  Niestety, 17 lipca pan mec. Królikowski odmówił przekazania tych danych, uniemożliwiając tym samym prokuratorowi zabezpieczenie tej kwoty. Prokurator został zmuszony do podjęcia innych działań, które miały doprowadzić do zabezpieczenia tych pieniędzy. Prokuratura bada, czy były wiceminister w rządzie PO-PSL brał udział w procederze prania brudnych pieniędzy. We wrześniu tego roku prokuratura dowiedziała się, że mecenas przyjął na swoje konto pieniądze w ramach depozytu adwokackiego. Nawet jeśli uznamy, że taka instytucja jak depozyt adwokacki istnieje w naszym systemie prawnym, nie jest możliwe, aby na takich depozytach znajdowały się środki z przestępstwa. Wyobrażacie sobie państwo, że złodziej kradnie pieniądze z torebki i daje je następnie adwokatowi, żeby wpłacił je do depozytu? Ustaliliśmy, że pan mecenas, pomimo że środki miały być depozytem, część z nich mógł przekazać na swoje cele prywatne, co będzie przedmiotem dalszego śledztwa mówił prokurator krajowy Bogdan Święczkowski.
  W czwartek RMF FM podało, że mec. Michał Królikowski współpracownik prezydenta Andrzeja Dudy, który doradza mu przy przygotowaniu projektów ustaw o KRS i SN stał się obiektem zainteresowań prokuratury. Królikowski odnosząc się do tych doniesień powiedział, że „nie jest celem działań prokuratury” i przekonywał, że jego zdaniem „chodzi o zdyskredytowanie prezydenta, jako osoby, która przedstawi wiarygodną reformę sądownictwa”.

  To śledztwo w żaden sposób nie dotyczy mec. Królikowskiego. Z niezrozumiałych względów pan mecenas mówi o jakimś swoim ewentualnym zatrzymaniu... Prokuratura koncentruje się, aby zabezpieczyć środki pochodzące z przestępstwa [...] Jak wskazują daty, czynności były podejmowane przed informacjami o podjęciu współpracy mecenasa Królikowskiego z Kancelarią Prezydenta i w żaden sposób nie można tego wiązać z projektami ustaw o Sądzie Najwyższym czy Krajowej Radzie Sądownictwa. Biorąc pod uwagę zachowanie mecenasa odnoszę wrażenie, że wykorzystuje on fakt, że wspomagał prace nad projektami ustaw o reformie sądownictwa, dla wypracowania własnej linii obrony mówił Bogdan Święczkowski.

  Ps...I po co były weta? Teraz przez Królikowskiego prezydent się pogrążył. Jak on z tego wyjdzie? Druga kadencja przegwizdana! Niestety to jest potwierdzenie tezy Prawa Parkinsona o za małych kompetencjach do zajmowanego stanowiska. O jeden stołek za wysoko. Pan Królikowski w imię prywatnych interesów kompromituje Prezydenta i jest narzędzie w rękach totalnej opozycji. Pan Prezydent wziął sobie ostatnio doradców, którzy muszą się co chwila z czegoś tłumaczyć. Pan Łapiński i Królikowski (członek totalnej opozycji) to wielki błąd. Królikowski dodatkowo nurza Prezydenta w błocie żeby załatwić sobie polityczne alibi. Bardzo brzydki ruch pana Profesora i dziwię się że jeszcze nie ma oficjalnego stanowiska Kancelarii Prezydenta, że "Ten pan już nie jest naszym doradcą" Prezydent na własne życzenie został rozegrany zarówno przez totalną opozycję, samego pana Królikowskiego, media typu "Newskwik: oraz skrzętnie korzystające z tego Prawo i Sprawiedliwość. Teraz Prezydentowi ciężko wywalić skompromitowanego doradcę ponieważ to on właśnie był lansowany na autora ustaw prezydenckich. Prezydent Duda został ograny na wszystkich frontach. Sam tego chciał. Poniósł ogromne straty wizerunkowe. PiS na tym nie zyska ani nie straci. Opozycja z mediami sobie poużywa ale im nie wzrośnie bo sprawa Królikowskiego jest dla zwykłego Kowalskiego z tych szemranych. Prezydent Duda wykazał się wręcz infantylną naiwnością. Gratuluję doradców!
 • @kula Lis 67 15:17:18
  Nie ma takiej instytucji pranej jak depozyt adwokacki. Jest depozyt sądowy uregulowany przepisami. Z wypowiedzi Królikowskiego wynika, że to była zaliczka na poczet przyszłych zleceń.
  Wetując ustawy Duda (niektórzy już piszą Juda) chciał pokazać, że jest prezydentem wszystkich Polaków. Po wecie spotykał się z Gersdorf, która wyrażała zadowolenie, że Królikowski pisze nowe projekty. Uzasadnienia do tych wet też pisał. Ja ich nie czytałam, ale czytałam recenzje do tych uzasadnień, jednoznacznie negatywne. Królikowski wie, z której strony są konfitury-jak się wyraża red.Michalkiewicz. Wypadałoby sprawdzić, jakie miał powiązania z kancelarią, której zlecał opracowania kiedy był dyrektorem Biura Analiz Prawnych. Wikipedia podaje, że należy do ekspertów d/s bioetyki przy Konferencji Episkopatu Polskiego oraz, że jest oblatem benedyktyńskim. Oblat to zakonnik, który nie składa ślubów zakonnych, tylko przyrzeczenie "wytrwania". Ma się zajmować prowadzeniem misji i rekolekcji. Człowiek-orkiestra. Dzisiaj merdia podały, że już uprzedził żonę i czwórkę potomstwa, że mogą go przyaresztować, na co odpowiednie organa zareagowały, że nie mają takiego zamiaru i prowadzą postępowanie nie przeciwko niemu, ale w sprawie. Ponieważ komeentarze medialne trzeba brać z przymróżeniem oka, to nie dziwi, że sam zainteresowany kreuje rzekomy konflikt pomiędzy rządem, konkretnie Ziobrą a prezydentem. Kto pod kim dołki kopie, sam w nie wpada. Ciekawe czy wpadnie tylko Duda, czy też i Kaczyński zaplącze się o własne nogi.
 • @kula Lis 67 10:54:46
  "..bez Jarka to by było jak w PO. Zamietli by POsd dywan i cisza"."
  Tutaj w trakcie śledztwa VAT zainteresowano się Królikowskim przed zawetowaniem ustaw przez prezydenta. Zatem jego infantylne tłumaczenie, że to z powodu zawetowania PiS chce dołożyć Dudzie, nie zasługuje na wiarę. Być może to gra Królikowskiego, kiedy zaczęto mu węszyć, gorąco szukał dziury w całym, by stanąć przy Głowie Państwa, a raczej schować sie za jego plecami. Ktoś. kto to nagłaśnia, ma w tym interes. Kto wie czy to nie "kodziarze" i inne organizacje otwarte finansowane przez Sorosa. Wyszło na to, że Duda współpracuje z podejrzanym prawnikiem i dodatkowo, że PiS szuka haków na Dudę. Jarek z pewnością nie życzy sobie takiej narracji i gdyby to od niego zależało, uciszyłby sprawe i -mam nadzieję- kazał zakończyć taką współpracę. Kretów mamy do woli i w prokuraturach i sądach, odpowiednio zaaranżowana rozmowa wycisnie dla merdiów i tajemnicę słuzbową. Przeciwnicy PiSu i prezydenta wszystkich Polaków mają uciechę.
 • @wercia
  Rząd ulega presji homolobby(czytaj pedalskiemu lobby!). Będzie zmiana w Kodeksie Karnym. Hejtowanie gejów(czytaj pedałów!) przestępstwem. W Polskim Kodeksie Karnym ma nastąpić zmiana. Zgodnie z informacjami podanymi przez „Dziennik Gazetę Prawną” rząd planuje zmiany w KK. Podczas trwającej w Genewie Rady Praw Człowieka zapowiedział spore zmiany w Kodeksie Karnym i rozszerzenie katalogu przestępstw z nienawiści możemy przeczytać na stronach „DGP”. Taką zmianą miałoby być dodanie jako przestępstwa z nienawiści działania ze względu na orientację seksualną ofiary. Czekamy na nowelizację mówi „DGP” Zuzanna Rudzińska-Bluszcz, Główny Koordynator ds. Strategicznych Postępowań Sądowych w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. Przestępstwo z nienawiści zagrożone jest znacznie surowszą karą niż popełnienie tego samego czynu z innych pobudek. Do tej pory w Polsce orientacja seksualna, nie była w ten sposób kwalifikowana. Organizacje lewicowe powołują się na dane, interpretując je na swój sposób. Wskazuje się m.in., że w 2016 roku prowadzono 756 tego typu śledztwa, podczas gdy dwa lata wcześniej 262. Tyle, że prowadzenie śledztwa wcale nie wskazuje, że tyle przestępstw popełniono. Większa liczba wszczynanych śledztw może wynikać np. z większej liczby zgłoszeń spowodowanej homopropagandą. Zdaniem Rudzińskiej-Bluszcz zmiany te wynikają ze zmian, które ONZ wystosował do Polski w zakresie praw człowieka w maju. Rząd przyjął 144 ze 185 proponowanych zmian, w tym te dotyczące rozszerzenia katalogu przestępstw z nienawiści.

  Źródło: dziennik.pl
 • @wercia 20:03:36
  Teraz ogłosili, że nie jest doradcą PAD, gdy smród przy tyłku. A gdy wcześniej biegał po mediach, pouczał, że JK może jest patriotą, ale państwowcem już niekoniecznie to nikomu od Dudy nie przeszkadzało. Potwierdza się teza, że veta PAD dały czas białym kołnierzykom na wyprowadzenie, wypranie [ile się da] kapitału i w miarę możliwości zatarcia w zaprzyjaźnionych urzędach śladów przestępczej działalności.
  Każdy dzień bez reformy sądów to straty dla skarbu państwa idące w grubych milionach i krzywda ludzka tym bardziej nie do policzenia, sankcjonowana przez polskie sądy. PAD chcąc nie chcąc wziął to na swoje barki i nic tego już nie zmieni..Jeśli nie doradcą ani pracownikiem kancelarii, to kim? Meteorem z błogosławieństwem kasty i mafii paliwowej? Na pewno osobą dyskredytującą realnie autorytet Prezydenta RP poprzez przygotowywane ustawy chroniące de facto interesy tych "środowisk", którym spłaca najwyraźniej dług wdzięczności, i to bez żadnego mandatu od wyborców... bo w sumie po co, deal to deal. A powaga majestatu Prezydenta? W poniedziałek dowiemy się ile z niej zostało. Komorowski: Znam pana Królikowskiego; był moim urzędnikiem i dobrze go oceniałem w Sejmie, gdy byłem marszałkiem. Od tow. Komucharuskiego dostać takie referencje to jest "Dolchstoß". Sprawa VAT, związana z Królikowskim jest procedowana od 2015 roku, kiedy nie współpracował z PAD, więc niech Królikowski nie wprowadza opinii publicznej w błąd, że proces jest skierowany przeciwko PAD. Drugą sprawą jest brak sprawdzenia przez ludzi prezydenta, z kim podejmuje współpracę i jeszcze przy tak kontrowersyjnej sprawie, jak reforma sądownictwa. Czy nie było do tej współpracy prawników nie umoczonych w PO i sprawy karne? PAD bał się jak ognia ludzi związanych z opcją patriotyczną, bo co? Bo ludzie ze świeczkami by go gonili po ulicach. Tak działa tchórz.
 • @wercia 20:03:36
  Skąd wziął się taki śpioch w otoczeniu prezydenta? No to co ten prof.Królikowski robi w otoczeniu kancelarii prezydenta i kto go tam zaprosił? Jak się sprawa rypła to nagle przestał być doradcą ale wcześniej nikt z otoczenia PAD nie zaprzeczał , że nim jest. Bardzo prostackie tłumaczenie: jeżeli sprawia problemy to nie jest doradcą prezydenta i już. Pan Mucha mija się z prawda po prostu kłamie.!!! Dziś słuchałem wypowiedz tego PObolszewickiego wiceministra, że jest jednak doradcą Dudy, to znaczy, że obaj manipulują i kręcą, wynika z tego, że żadnemu z nich nie można ufać. Minister Łapiński wyjaśnił już: "Pan prezydent nie jest pod wpływem WSI. Trudno być pod wpływem instytucji, która nie istnieje". Więc tu mamy jasność. Ciekawe tylko dlaczego nie publikuje aneksu z likwidacji WSI.
 • @kula Lis 67 20:56:23
  Obowiązek publikacji wynika z ustawy z 9.06.2006r.,przepisy wprowadzające ustawę o Służbie Kontrwywiadu Wojskowego oraz Służbie Wywiadu Wojskowego oraz ustawę o służbie funkcjonariuszy SKW oraz SWW. Zgodnie z tą ustawą (art.70c) Prezydent po zasięgnięciu opinii Marszałka Sejmu i Marszałka senatu podaje raport do publicznej wiadomości. Po ujawnieniu nowych okoliczności uzupełnienie raportu sporządza się niezwłocznie (aneks) i publikuje tak jak raport. Ustawa nie zawiera takich określeń, że prezydent może opublikować, ale że publikuje.
  Tutaj art. z 2015r.,o schodach w publikacji aneksu:
  http://niezalezna.pl/67991-aneks-z-weryfikacji-wsi-prawda-o-iii-rp
 • @kula Lis 67 20:47:17
  Zajrzałam na stronę Prezydent RP do uzasadnienia weta do ustawy o SN.
  Jeden argument to ten, że zamiast 3 sędziów do akceptacji przez prezydenta ustawa określała 5 sędziów. To tylko kosmetyczna zmiana, druga istotniejsza to wątpliwość czy funkcjonowanie Sądu najwyższego wyposażonego w tak rozległe i znaczące kompetencje powinno być uzależnione od DYSKRECJONALNYCH uprawnień organu administracji rządowej jakim jest Minister Sprawiedliwości będący jednocześnie Prokuratorem Generalnym. Gdyby te przepisy weszły w życie-czytamy dalej w uzasadnieniu weta-wpływ Ministra Sprawiedliwości na działalność Sądu Najwyższego byłby OGROMNY i uprawniona jest obawa przed zagrożeniem niezależności sądu i jego autorytetu w społeczeństwie. Dyskrecjonalne uprawnienia i ogromny wpływ.
  Ta sprawa ujawnionej korupcji w SN jeszcze za rządów PO też zamieciona pod dywan. Bo gdzieżby tam w praworządnym państwie mogły się dziać takie rzeczy? To godziłoby bezpośrednio w interes państwa prawa ścigającego emerytke za kostkę masła.
 • Ubecja z KOD po raz kolejny rozpoczęła roraty przed czasem.
  A do grudnia jeszcze daleko 8-)))))

  https://pbs.twimg.com/media/DKXTD1jWkAEPGau.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/DKXTFGTXcAA4vlM.jpg
 • @wercia 22:43:04
  Wygląda na to, że ODPALONO lonty gdyż zaczyna się straszna kotłowanina. Czerepach cały dzień plątał się w zeznaniach. W Polsacie oczka (razem z okularami)tak latały mu w kółko, że nie mógł się skupić. Prezydent i Królikowski wiedzieli, że prokuratura za czasów PO-PSL wszczęła dochodzenie przeciwko Królikowskim ws. finansowej i prawnej obsługi firmy robiącej przekręty na podatku VAT'u. Który prezydent na świecie zatrudnia sobie niepewnych, niesprawdzonych doradców czy też współpracowników? Ciekawe, jaki numer wykręcą Dudzie ludzie z fundacji Batorego ( Sorosa) zatrudnieni w Kancelarii Prezydenta? To chyba jeszcze nie koniec niespodzianek. Prezydenta, otoczyli przedstawiciele krętaczy, kombinatorów i karierowiczów, wiek i doświadczenie polityczne nie pozwala na odsiewanie plew od ziarna. Zaistniała sytuacja z prof. Królikowskim pokazuje brak profesjonalizmu pana prezydenta Dudy. To potwierdza głoszoną przez wielu z nas tezę, że Królikowski oprócz uwikłania w rząd PO i III RP nie chce żadnych zmian w sądownictwie. Dlatego tak chętnie chciał pisać ustawy. Przecież on w każdym wywiadzie pluł na PiS i rząd głosząc, że są dyktaturą i żadnych zmian w sądach nie trzeba. Nikt nie uwierzy, że adwokat pisze ustawy za darmo. Jeżeli "klient" wpłaca do "depozytu" kancelarii adwokackiej jakieś grube miliony to po to żeby je ukryć przed państwem, a adwokat staje się jego pomocnikiem za co może grozić odpowiedzialność karna. Prezydent powinien być bez zarzutu, jak żona cezara, a tym czasem otacza go jakieś szemrane towarzystwo, kompromitujące władzę Rzeczypospolitej Polskiej. Nie możemy sobie pozwolić, aby na najwyższym stanowisku w Polsce stał człowiek niekompetentny. Czas szeroko otworzyć oczy. 25 IX br. to będzie początek kampanii wyborczej Prezydenta RP Andrzeja Dudy po reelekcję i II kadencję. Czy to będzie początek sukcesu, czy też klęski?, wszystko zależy od Prezydenta. Bóg często wybacza zdradę, wyborcy PiS nigdy!!! To polityczny koniec Dudy. Prawdopodobnie to jego koniec o wiele większy, niż mu się wydaje. JK jest zbyt doświadczonym politykiem, żeby wskazywać na stołki ludzi, których nie może kontrolować. BYE! Mało czasu zostało na "gruntowne przebudowy". Prezydent A. Duda zapowiedział, że swoje projekty ogłosi w poniedziałek. Zostały raptem 2 dni. To niewykonalne, jeśli projekty mają być profesjonalne. Czekam do poniedziałku...Zobaczymy co PAD wymodził...Jeśli nie po myśli to chłop ma tylko tę kadencję...Ja i tak dziwię się tej cierpliwości PJK wobec tych drwali PAD czyli czerepacha i Solocha..ewidentnie faceci skalani WSI...a zresztą gdzie ujawnia raport? Czekamy.
 • @Husky 07:43:28
  "Droga do porozumienia jest otwarta" - mówi prezes PiS po spotkaniu z prezydentem. W języku dyplomacji oznacza to, że porozumienia nie ma koniec i kropka. Oznacza to tyle, że nie pożarli się, aż tak "na amen". Koniec i kropka. Andrzejkowi trochę się w główce poprzewracało i zapomina, że systemu prezydenckiego w Polsce nie ma jeszcze niestety. Tak niestety. Polska była zawsze silna, jak ktoś ją za mordę trzymał. Czy to Piłsudski, czy....Ale nie ma Andrzejku tego i pamiętaj o tym co innego jak ci się referendum w tym kierunku właśnie. Teraz za wcześnie. A Jarka słuchać trzeba i uczyć się, bo to chłop nie najmłodszy i co będzie jak go nie będzie a ty będziesz miał swój system prezydencki? Trochę pokory Panie prezydencie!!!. Nie czas i miejsce, a i nauki trochę potrzeba. Takie spotkania są więc bezcenne. Ale na to trzeba więcej pokory. Więcej nauk od "ojca, którego kiedyś zabraknie", natury wszak nie oszukamy. Tak politycznej jak i biologicznej. To było niepotrzebne generalnie ! Brawo, panie Prezesie! Brawo, panie Prezydencie! Dobra zmiana staje się faktem. Jednym słowem, te prezydenckie projekty ustaw, tak głośno zapowiadane to jest po prostu bubel, który trafi do kosza. A PiS zacznie prace nad nowymi.
 • @wercia 22:43:04
  Daleko im do siebie, bo mówiłby że mają wspólne rozwiązania a nie tylko otwartą drogę. Duda pokazał co ma, Kaczyński że tego nie chce tylko coś innego, i teraz czeka do poniedziałku co z tym Duda zrobi. Mi też wydaje się to "porozumienie" zastanawiające. Widać z tego, że różnice muszą być duże, jeżeli nie ogromne. Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że PAD to utrwalacz zaszłych układów - a szkoda, chcieliśmy mieć Państwo czyste jak łza. Wychodzi na to, że jeszcze nie teraz.
 • @Husky 07:43:28
  Według rzecznika prezydenta Krzysztofa Łapińskiego piątkowe spotkanie Andrzeja Dudy z Jarosławem Kaczyńskim odbyło się w cztery oczy. Jak dodał prezes PiS przedstawił na piśmie postulaty dotyczące ustaw o SN i KRS.
 • @Husky to poniżej niebieskiego i innych tu bardzo zaboli, oj zaboli!
  Głos oddany!
  Na którą partię polityczną lub ruch społeczny oddał(a)byś swój głos w najbliższych wyborach parlamentarnych? // Termin głosowania: WRZESIEŃ 2017
  Prawo i Sprawiedliwość 67.38%
  Kukiz'15 10.18%
  Wolność 6.44%
  Platforma Obywatelska 4.57%
  Ruch Narodowy 3.03%
  Sojusz Lewicy Demokratycznej 2.2%
  Nowoczesna 1.54%
  Partia Razem 1.3%
  Polskie Stronnictwo Ludowe 0.72%
  Inny komitet 0.71%
  Kongres Nowej Prawicy 0.61%
  Prawica Rzeczypospolitej 0.47%
  Inicjatywa Polska 0.24%
  Twój Ruch 0.22%
  Samoobrona 0.16%
  Partia Zieloni 0.08%
  Unia Europejskich Demokratów 0.08%
  Wolni i Solidarni 0.08%
  Głosów: 10236  http://ewybory.eu/sonda-parlamentarna/
 • @Husky 07:43:28
  Tak wygląda wnuczka lewaka Leszka Millera. Dziadek może być z niej "dumny"!


  http://wolnosc24.pl/wp-content/uploads/2017/09/monika_miller_leszek_miller_wolnosc24.jpg


  http://wolnosc24.pl/wp-content/uploads/2017/09/monika_miller_dekolt_wolnosc24.jpg


  http://wolnosc24.pl/wp-content/uploads/2017/09/monika_miller_kostium_wolnosc24.jpg


  http://wolnosc24.pl/wp-content/uploads/2017/09/monika_miller_stoi_wolnosc24.jpg


  http://wolnosc24.pl/wp-content/uploads/2017/09/monika_miller_tatuaze_wolnosc24.jpg


  http://wolnosc24.pl/wp-content/uploads/2017/09/monika_miller_w_bieliznie_wolnosc24.jpg


  http://wolnosc24.pl/wp-content/uploads/2017/09/monika_miller_w_morzu_wolnosc24.jpg

  http://wolnosc24.pl/wp-content/uploads/2017/09/monika_miller_w_wannie_wolnosc24.jpg


  Ps..Typowy produkt lewackiego modelu wychowania. Istny dramat! Popierdolona butla atramentu, jak ktoś mózgu nie posiada, to doprowadza swe ciało do takiego stanu, takie zero społeczne. Nigdy nie zrozumiem jak można zrobić z siebie coś takiego. Trzeba mieć jakieś zaburzenia, żeby się tak wytatuować, cofamy się do czasów prymitywnych cywilizacji, gdzie takie tatuaże były ozdobą, a czasem świadectwem wierzeń.
 • @wercia 22:43:04
  Michalkiewicz, Sommer: Ustawy prezydenta czy adwokata mafii? Kto i jak reformuje polskie sądownictwo.

  https://youtu.be/f-hwiW2qqoc
 • @wercia 22:43:04
  Mylne tropy i niedojrzałe wymówki. Dlaczego mec. Królikowski włączył się w prace nad reformą sądownictwa? 6 pytań ws. prezydenckiego eksperta. Czy człowiek, który bronił ludzi zamieszanych w wyłudzenie 700 mln zł od skarbu państwa ma prawo brać udział w tworzeniu polskiego prawa? Coraz więcej pytań wokół sprawy prof. Michała Królikowskiego.
  To niewątpliwie szokująca informacja. Nowa dla opinii publicznej, choć badana przez służby już od 2015 roku. Jej najnowszy wątek – dotyczący powiązania oszustów vatowskich z mec. Królikowskim - wywołał jednak poważny wstrząs. Zaznaczmy, że śledztwo w sprawie grupy przestępczej, która wyłudziła 700 mln zł od skarbu państwa na przekręcie VAT, rozpoczęło się jeszcze w 2015 roku, gdy Prokuratorem Generalnym był Andrzej Seremet. Wątpliwości budzą w tej sprawie kontakty Królikowskiego z osobami związanymi ze śledztwem, chodzi tu o jednego ze świadków. Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski potwierdził, że na konto kancelarii Królikowskiego przelewano olbrzymie kwoty, które mogły pochodzić z przestępstwa. Co ciekawe, o Królikowskim jako elemencie śledztwa, śledczy z Prokuratury Krajowej dowiedzieli się dopiero we wrześniu tego roku, czyli na kilka miesięcy po informacji, że Królikowski doradza prezydentowi Andrzejowi Dudzie w sprawie spornych ustaw. Prof. Królikowski miał pełną świadomość swojego zamieszania w sprawę, co przyznaje w wywiadach prasowych. Sięga nawet po ckliwe opowiastki o tym, jak przygotowywał żonę i dzieci na to, że może zostać zatrzymany, a do firmy może wkroczyć CBŚP i zajmować akta klientów. W lipcu sam zgłosił się do CBŚ, by zgłosić, że jego klient ma pieniądze, które mogą pochodzić z przestępstwa. Milion z tej kwoty znalazł się na koncie kancelarii mec. Królikowskiego. Nie zgodził się jednak na ujawnienie numeru konta, chroniąc swojego klienta i uniemożliwiając prokuraturze zabezpieczenie tych pieniędzy. Co ciekawe, był jedynym adwokatem, który odmówił podania informacji w tej sprawie. Jak ta sprawa wygląda w przekazie Prokuratora Krajowego?
  6 lipca 2017 roku, z oficerem Centralnego Biura Śledczego Policji skontaktował się jeszcze jeden adwokat, mecenas Michał Królikowski. Poinformował, że na jego rachunek bankowy jedna z osób przelała kwotę 1 miliona złotych. Dodatkowo w toku śledztwa ustalono, że już po zatrzymaniu osób kierujących grupą przestępczą, a więc po 8 lutego 2017 roku, w marcu i kwietniu tego roku, mecenas Michał Królikowski przyjął na swój rachunek bankowy kwotę 150 tysięcy dolarów oraz kilkuset tysięcy złotych. Część tych pieniędzy, które miały znajdować się na depozycie adwokackim, mogła być wykorzystywana przez mecenasa Michała Królikowskiego na prywatne cele, co będzie przedmiotem badania w toku śledztwa – powiedział Prokurator Krajowy.
  Jak ustalono, pierwszy przelew w wysokości miliona złotych na konto kancelarii mecenasa Królikowskiego został dokonany dzień po zatrzymaniu głównych podejrzanych w śledztwie, a więc 9 lutego 2017 roku. Mecenas dopiero po prawie pół roku powiadomił o tym przelewie policję, a ta – prokuraturę.
  Po uzyskaniu informacji o przelewach prokurator wystąpił do mecenasa Królikowskiego o wskazanie rachunku bankowego, na którym znajdują się te środki, a także o udostępnienie dokumentów potwierdzających przeprowadzone operacje bankowe. Celem było zabezpieczenie środków finansowych pochodzących z przestępstwa. Postawa Michała Królikowskiego i sekwencja jego działań każą postawić szereg pytań.
  1. Dlaczego, wiedząc że jest powiązany z tak poważną sprawą, podjął się konsultowania najważniejszych projektów ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym?
  2. Dlaczego nie poinformował o tym prezydenta, jeśli – jak twierdzi – nie zabiegał o tę funkcję, a otrzymał propozycję z pałacu? Czy rzeczywiście nie został przez kogoś polecony z konkretnym zamiarem, ukrytym oczywiście przed prezydentem Dudą?
  3. Czy osoba w jakikolwiek sposób uwikłana w kontakty z ludźmi, co do których są jakiekolwiek podejrzenia o działania niezgodne z prawem, może być całkowicie wolna od podejrzeń ulegania wpływom zewnętrznym?
  4. Dlaczego prof. Królikowski kilkanaście dni temu sam ujawnił się jako ‘doradca” prezydenta Dudy ws. reformy sądownictwa? Czy być może nie miało to służyć ochronie samego siebie? Wciśnięciu się pod ochronny parasol prezydenta?
  5. Czy przypadkiem nie przypisywał sobie większej roli, niż faktycznie pełni? Rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy powtarzał kilkakrotnie, że Królikowski nie decyduje o kształcie ustaw o SN i KRS.
  6. Skoro służby zajmowały się sprawą od dawna, dlaczego nie ostrzegły prezydenta? Wydaje się, że sprawą oczywistą jest informowanie prezydenta o ewentualnym zagrożeniu. Dlaczego mechanizm ten nie zadziałał tym razem?
  Trudno nie odnieść wrażenia, że sprawa Królikowskiego wykorzystana została do politycznej gry wokół reformy wymiaru sprawiedliwości. Można jednak sądzić, że grał nią także sam Królikowski. Bezczelnością i wyrazem niedojrzałości było połączenie przez niego postępowania prokuratury ze współpracą z prezydentem. Twierdzenie, że „cały ten zabieg ma zdyskredytować autorytet pana prezydenta Dudy” dowodzi jak wysoki jest poziom jego buty.
  Ktokolwiek pracuje przy tworzeniu polskiego prawa musi być krystalicznie czysty. Zwłaszcza, gdy zmiany te muszą być gruntowne i wolne od wszelkich niszczących wpływów. Z nadzieją czekam na prezydenckie projekty ustaw o SN i KRS i nadal uważam, że ich zawetowanie powstrzymało rozkręconą histerycznie lawinę irracjonalnego buntu. Sprawa Królikowskiego prędzej czy później wyszłaby na jaw. Dobrze, że stało się to przed zakończeniem prac pana prezydenta Dudy nad własnym projektem wymiaru sprawiedliwości. Źle zaś, że nie został ostrzeżony wcześniej przez stosowne służby, a o sprawie dowiedział się z medialnej burzy podczas niezwykle ważnego pobytu w USA.

  autor: Marzena Nykiel

  Ps..Królikowski to młoda rasa panów-kryminalistów. Kolejny świętoszkowaty patałach, który ma ambicje na miarę swoich niemożliwości. Czy w PiS nie rozumieją, że ludzie służący kiedyś PO nie są przypadkowi??? Dotyczy to też Gowina... Oto prawdziwa twarz polskich adwokatów... pomaganie w ukrywaniu pieniędzy pochodzących z czynu zabronionego to przestępstwo... Adwokatura to jedna wielka mafia i musi zostać oczyszczona...Butny Duda zaczął przebierać nogami myśląc, że może już biegać. A Kaczyński spokojnie poczekał tylko aż ten się wywróci by dobrodusznie utulić jego łkanie. Stąd to wczorajsze spotkanie.
  .
 • @wercia nieogolony tępy żyd Czerepach znowu bredzi.
  Łapiński o sprawie Królikowskiego: "Ujawnienie informacji ze śledztwa prokuratorskiego to naruszenie przepisów prawa"

  https://wpolityce.pl/polityka/359081-lapinski-o-sprawie-krolikowskiego-ujawnienie-informacji-ze-sledztwa-prokuratorskiego-to-naruszenie-przepisow-prawa
  Ps...Zdaniem Łapińskiego byłoby lepiej gdyby nikt się o tych przekrętach doradcy prezydenta nie dowiedział ... ale bagno ! Z tego wynika, że prezydentem jest prezydent K. Łapiński. Dlaczego PAD otacza się miernotami i sierotami po UW? A może to ONI go otoczyli? Panie Prezydencie, czy pan jeszcze odsypia pobyt w USA? Może pan zajmie stanowisko w spr. Królika, bo pana (niedo)rzecznik już kolejny dzień bredzi, to chyba przez to, że nie golony od kilku m-cy.
 • @wercia 22:43:04
  Dyrektor z BBN służył ludziom Moskwy! "Gazeta Polska" ujawnia teczkę oficera wojskowej bezpieki(sic! co na to PAD?, teraz wiadomo dlaczego Aneksu nie ujawnia i kto za tym stoi!)

  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/news/untitled_1.jpg

  Płk Czesław Juźwik, jedna z najważniejszych postaci w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, był do 1990 r. oficerem komunistycznego kontrwywiadu wojskowego WSW, nagradzanym finansowo za swoje zasługi osobiście przez szefów tej służby. „Gazeta Polska” dotarła do teczki człowieka, który w latach 80. zwalczał wrogów „socjalistycznej Ojczyzny”, a dziś jest jedną z kluczowych postaci w BBN kierowanym przez Pawła Solocha. Juźwik jest dziś ekspertem w Departamencie Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi BBN, a do niedawna pracował jako zastępca dyrektora tegoż departamentu. W BBN był już za szefostwa gen. Stanisława Kozieja ważną postacią, często zastępując go podczas różnych publicznych uroczystości, np. na obchodach 50-lecia Wojskowego Instytutu Medycznego (pod patronatem prezydenta RP) oraz na pokazie szkolenia pododdziałów Związku Strzeleckiego "Strzelec" OSW.

  Za gen. Kozieja płk Juźwik brał m.in. udział w spotkaniu z Generalnym Inspektorem Bundeswehry gen. Volkerem Wiekerem, a także rozmawiał z grupą studyjną amerykańskich nowo mianowanych generałów. Za szefostwa Pawła Solocha - jako zastępca dyrektora Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi BBN - przyjmował w Biurze m.in. grupę oficerów-słuchaczy Wysokiego Kursu Dowodzenia Sił Zbrojnych Finlandii.

  Według informacji „GP” płk Juźwik został też delegowany przez BBN do konsultacji raportu ze Strategicznego Przeglądu Obronnego, przesłanego w 2017 r. do Biura Bezpieczeństwa Narodowego przez MON. Co istotne - bezpośrednim przełożonym Juźwika jest gen. bryg. Jarosław Kraszewski, wobec którego 24 czerwca 2017 r. Służba Kontrwywiadu Wojskowego wszczęła kontrolne postępowanie sprawdzające.

  Jak ujawnia "Gazeta Polska", w 1983 r. Czesław Juźwik podjął decyzję o wstąpieniu do Wojskowej Służby Wewnętrznej, czyli do komunistycznego kontrwywiadu wojskowego. Gdy Juźwik zgłaszał akces do WSW, szefem tej służby był gen. Edward Poradko, który w 1981 r. zastąpił na tym stanowisku Czesława Kiszczaka. Gen. Poradko to zaufany człowiek Moskwy: po II wojnie światowej walczył z podziemiem niepodległościowym, a do 1957 r. - po przeszkoleniu w Związku Sowieckim - był oficerem śledczym zbrodniczej Informacji Wojskowej.

  10 września 1983 r. Czesław Juźwik pisał do szefa Departamentu Kadr MON:
  „Zwracam się do Obywatela Generała z prośbą o przeniesienie mnie do korpusu osobowego oficerów WSW i skierowanie na Kurs Przekwalifikowania Oficerów Wojskowej Służby Wewnętrznej w bieżącym roku.”
  I wyjaśniał:

  „Motywy mojej prośby są następujące: Mój ojciec jest emerytowanym oficerem Służby Bezpieczeństwa. Miałem okazję poznać charakter i specyfikę jego pracy. Wiem, jak bardzo jest trudna i uciążliwa, ale też wiem, jaką potrafi dać satysfakcję”.
  Przyszły dyrektor w BBN deklarował też:

  „Polska przeżywa obecnie trudne chwile. Szczególna rola przypada w tym okresie służbom specjalnym. Od ich działania w znacznej mierze zależy, jak długo jeszcze przeciwnicy polityczni będą wichrzyć w naszym kraju. Jako kandydat PZPR chciałbym być w pierwszej linii walki o socjalistyczną Ojczyznę".
  Więcej na temat zawartości obszernej teczki płk. Juźwiaka w poniedziałkowej "Gazecie Polskiej Codziennie" oraz w najbliższej "Gazecie Polskiej".

  Rzecznik BBN pytany przez nas o sprawę płk. Czesława Juźwiaka odpowiada:

  Szef BBN nie był informowany i nie miał wiedzy, że „płk Czesław Juźwik był w latach 1983-1990 oficerem Wojskowej Służby Wewnętrznej”. Jednocześnie pragnę zaznaczyć, że za osłonę kontrwywiadowczą BBN i przekazywanie tego typu informacji odpowiedzialne są właściwe służby ochrony państwa. Ponadto szef BBN w 2016 r. bezpośrednio zwrócił się do ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza, a także ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego, o przekazywanie wszelkich niepokojących sygnałów dotyczących zatrudnionych w BBN osób. Dotychczas żadne informacje o takim charakterze nie zostały przekazane.

  Informuję także, że za analizę raportu ze Strategicznego Przeglądu Obronnego odpowiedzialny był dyrektor Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi gen. bryg. Jarosław Kraszewski, a następnie jego zastępca płk Adam Brzozowski.

  Na pytania skierowane poprzez rzecznika BBN do płk. Juźwiaka nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

  Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Polska

  Ps..Konieczne ujawnienie Aneksu ! Tam są zagnieżdżone same takie ścierwa. Już dawno mówiłem kim jest PAD i z kim pracuje, wszędzie postżydobolszewickie krety. No to się znów narobiło. Za BBN odpowiada Prezydent Duda. Nikt mi nie powie, że Duda nie wie kogo zatrudnia. Teraz wiadomo kto kieruje Dudą. WSI. No to tam u PADa w dalszym ciągu wsiarze siedzą. Wygląda na to, że PAD betonuje przeszłość, żeby było jak było ? U Dudy takich jest znacznie więcej i nie tylko mundurowych!!! W "Księdze Polaków Uczestników Rewolucji Październikowej" wydanej w Warszawie w roku 1967 na stronie 360: "Juźwik Kazimierz ur. [1895] w Władzimirze nad Wołgą. W Głównym Zarządzie Kwatermistrzostwa Armii Czerwonej od 1918, od 6 II 1918 sekretarz kolektywu partii komunistycznej w garnizonie" itd itd. itd itd....To synuś tego Jóźwika z Gwardii Ludowej, niezła rodzinka...Wszyscy dookoła mówili p.prezydentowi Dudzie, że dobrał sobie złych ludzi do BBN-u. O Jóżwiaku bębnił cały TT. I nic. I jeszcze te 3 weta prezydenta i Królikowski piszący ustawy o sądach to są jakieś jaja.


  Ps..II..."Prezydent Duda gotowany w kryminogennym sosie" - kontrowersje.net. Nie wiadomo skąd biorą się pomysły dot. powoływania prezydenckich doradców.... Jednak skoro plan jest taki, żeby stworzyć kontrę do PiS, to może być różnie, a zaplecze PO, które tak polubiło prezydenta, niestety z wzajemnością /żenada/ jest KRYMINOGENNE z definicji..... Dalej : Wystarczy posłuchać jak prof. Królikowski usiłuje się wyłgać ze swoich intymnych stosunków z mafią paliwową......Wiadomo było że Duda nie da zrobić krzywdy skompromitowanym sędziom i będzie ich krył tym bardziej, że ustawy te pisał prezydentowi taki człowiek który już powinien siedzieć w więzieniu. Pierwsze sygnały świadczą o tym że to będzie bardzo dziwny projekt i jeżeli to miałoby tak wyglądać, to ja osobiście nie widzę możliwości aby Prawo i Sprawiedliwość mogło się na to zgodzić, chcąc jednocześnie pozostać w zgodzie z własnymi planami reform w wymiarze sprawiedliwości. Osobiście podtrzymuję to co napisałem w innym miejscu, że tutaj nie ma miejsca na jakieś półśrodki, albo innego rodzaju prowizorkę. Wszelkiego rodzaju patologie poczyniły już w tym obszarze takie spustoszenia, że po to żeby w przyszłości było spokojniej, te dzisiejsze zmiany siłą rzeczy muszą mieć charakter rewolucyjny, wszelkie inne będą tylko ich protezą.
 • @kula Lis 67 19:45:12
  Do forułującego sie przy nim Komitetu narodoych Obchodów 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości RP zaprosił m.in. HGW odpowiedzialną za aferę reprywatyzacyjną, przedstwiciela Polskiej Partii Socjalistycznej B.Górskiego, muffiego Muzułmańskiego Związku Religijnego, prezedstawiciela kombatantów, przedstawicieli samorządu terytorialnego, Kurskiego. Nie zaprosił inicjatorów i organizatorów Marszu Niepodległości ti. Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Radykalno-Narodowego. Żadnych narodowców nie zaprosił. Znowu będą dwa marsze, jeden mniejszy i nagłaśniany przez telewizornię, drugi większy, przemilczany.
  A tu jeszcze wprawdzie z listopada ub.roku ale wart przypomnienia artykuł:
  http://gazetawarszawska.com/pugnae/4054-haniebne-antypolskie-wystapienie-dudy
 • @kula Lis 67 19:45:12
  Może dlatego tak garnie się do układu: https://www.youtube.com/watch?v=H6_zRXD9AI0
 • @kula Lis 67 19:45:12
  Jóżwik już zwolniony po publikacjach w mediach. Prezydent ma aneks, a dowiaduje się z mediów. A może aneks mu ktoś podprowadził?
 • @wercia 21:34:39
  "OTORBIACZE I POŚREDNICY"

  W okresach, gdy systemowi zagrażają zmiany, najważniejsza rola przypada otorbiaczom i pośrednikom. Ich podstawowym zadaniem jest zachowanie zasobu kadrowego elity III RP w na tyle nienaruszonym stanie, by gdy niebezpieczeństwo minie, wszyscy mogli wrócić na stanowiska. W każdej instytucji do gry wchodzą otorbiacze należący do systemu, którzy demonstrują swoje oddanie i przydatność obecnej władzy. Wszystko działa dobrze, a my we wszystkim pomożemy – i tak impet zmian szybko wytraca prędkość. Skoro jest tak dobrze, po co cokolwiek zmieniać? Te kilka stanowisk dla kumpli i rodziny nowego kierownictwa jakoś się znajdzie, a starych przesuniemy. Szybko nowe kierownictwo staje się więźniem średniego aparatu, który ma doświadczenie w sabotowaniu wszelkich zmian. O wiele niebezpieczniejsi są pośrednicy. W okresie stabilizacji uchodzą za represjonowanych bojowników opozycji, ponieważ muszą uzyskać zalegendowanie. Gdy w związku z nieprzewidzianym wynikiem wyborów następuje okres strachu dla establishmentu III RP, wkraczają pośrednicy. Zostają najczęściej doradcami i rzecznikami prasowymi. To oni grają kluczową rolę w łańcuszku znajomości prowadzącym od byłej opozycji do byłej władzy. Kwitną, gdyż wszyscy ich potrzebują. Przez nich establishment III RP dociera do nowych decydentów, by bronić swoich najważniejszych kadr przed zwolnieniem. To ich nadsłuchują nowi, by dowiedzieć się od osób tak zasłużonych, kogo nie wolno zwolnić pod żadnym pozorem, bo tajnie pomagał, w rzeczywistości popiera zmiany i jest niezbędny nowej władzy, gdyż umie np. pisać notatki z poufnych rozmów. Gdy pośrednicy napotykają nielicznych nieugiętych, którzy nie przejmują się ich radami, pomagają w ich wykańczaniu. Oczywiście dla dobra sprawy, by nie kompromitowali nowej ekipy. To pośrednicy wtedy biegają do TVN i „Wybiórczej”, służą zmyślonymi informacjami lub poufnymi dokumentami.

  Autor: Jerzy Targalski
  Źródło: Gazeta Polska
 • @wercia 21:34:39
  Najpierw wymienieni przez Aleksandra Ściosa na TT

  Koziejowcy w BBN:

  - Sylwester Żerdecki - pełnomocnik ds. ochrony inf. niejawnych, podlega mu Kancelaria Tajna*
  - gen. dyw. Romuald Ratajczak - doradca szefa BBN (obok dr. hab. A. Zybertowicza)
  - Paweł Turowski (w BBN od 2007)
  - gen. broni Bogusław Samol - były dowódca Korpusu Północno-Wschodniego NATO
  - płk rez. Czesław Juźwik - Dept. Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi BBN
  - płk rez. Marek Surmański (w BBN od 2005)

  *to chyba ten, o którym J.Targalski pisze: "niezbędny nowej władzy, gdyż umie np. pisać notatki z poufnych rozmów"(?)

  Według dr. Jerzego Targalskiego dochodzą tu jeszcze DORADCY (często "zalegendowani" ex-opozycjoniści) oraz RZECZNICY. Rzecznikiem KP jest Marek Magierowski, natomiast BBN - "koziejowiec" Marcin Skowron.

  Dalsze niezwykle ważne tropy w artykułach:

  A. Ściosa "USTAWODAWCY Z SB" z 30 sierpnia 2009 /klik/
  Zastanawialiśmy się jak "wycieka" korespondencja BBN/MON, która (w normalnym państwie) raczej nie powinna być ujawniana opinii publicznej, ale laikowi nie przyszłoby do głowy (bo "takie rzeczy się nie dzieją"!), że mogła wyciekać np. przez tajną kancelarię BBN i choćby "rzeczników".

  Ponura groteska. - Ludzie! Gdzie my żyjemy!!? Czy już tylko naiwni wierzą, że przyklepany przez prezydenta Dudę, "koziejowy" BBN ujawni ANEKS?
 • @wercia 21:34:39
  Ta niewiedza (nieświadomość) PADa zaczyna przerażać. Czyżby Berlin, Telawiw i Moskwa obstawiła PADa swoimi ludźmi? Trump z Białego Domu wyrzucił wszystkich po sprzątaczki oraz wszystkich ambasadorów po poprzedniku, coś ok. 4000 osób. Tam jest taka tradycja i nikt nie wyje i nie zasłania się np. kodeksem pracy. Trzeba sprzątać inaczej brudem się zarośnie. Tak powinno być jak zrobił Trump ... a u nas cackają się i trzymają kretów ... nawet nie pofatygują się o zbadanie ich przeszłości .. nieudolność ? ... czy łatwowierność ?... wszystkich szefów co nie zlustrowali swoich pracowników na bruk i będzie ok ... wezmą się za robotę jak należy. Czy ktoś teraz ma wątpliwości dlaczego Macierewicz nie chciał przekazywać tajnych informacji ludziom z otoczenia PAD. Żeby tajne służby dobrze działały, same muszą być oczyszczone po patologiach SLD i PO. Obecny czas to niestety jeszcze czas oczyszczania, na szczęście skuteczny bo co chwila ktoś jest ujawniany i odchodzi. U Dudy trwa to oporniej, bo jest bardziej konsyliacyjny niż JK i rząd, bo chce być w stronę wszystkich i zapomniał, że "jeszcze się taki nie narodził, który by wszystkim dogodził." Zawsze powtarzałem, że jeżeli jest spokój wśród rządzących to powinniśmy się martwić (czyli jest podejrzenie że chronią swoich) i odwrotnie, gdy trwa wojna na górze to jest nadzieja że coś się zmieni na plus. Prof. Zybertowicz powiedział jeszcze jedną istotną rzecz, że szef BBN Soloch, nie zażądał o nikogo z przyjmowanych do BBN osób oświadczenia lustracyjnego, a przecież wiedział, że większość z tych ludzi służyła radą Komorowskiemu w BBN. Po takiej hiper-kompromitacji Soloch nie powinien być ani dnia dłużej szefem BBN. Zdymisjonować natychmiast! Ile jeszcze komunistycznych kretów zatrudnionych jest w pałacu prezydenckim/ Kto ich tam wcisnął. A może to świadome działania prezydenta? Gdzie są polskie służby specjalne i komu one służą? To jak działają polskie służby i kto jest tam zatrudniony, że taki człowiek miał dostęp do tajemnic państwowych. Nie wierzę , że Soloch nie wiedział z kim pracuje. Przecież takich u Dudy prezydenta teoretyka jest dużo więcej. Bierzemy imiona i nazwiska i sprawdziliśmy. Widać, jakie bagno wokół siebie zbiera Prezydent Duduś. Żenada. Ilu jeszcze śpiochów WSI ma wokół siebie Duduś? Nie dziwota, że Sadurska, znana z uczciwości, wolała odejść z tej zapaskudzonej i niesprzątanej stajni Augiasza. Wstyd!!! Panie Kaczyński, warto się rozejrzeć za innym kandydatem prawicy i broń boże nie popierajcie teraz podniesienia rangi prezydenta i oddanie mu władzy absolutnej, jak tego pragnie, nie popierajcie jego referendum. To jest taki drugi "Marcinkiewicz". Tylko czekać, jak zacznie pluć na PiS ramię w ramię z PO. Przykre to jest i straszne. Magdalenka wciąż ma władzę. Teraz widać dlaczego PAD zawetował ustawy o SN i KRS. Wpływ służb PRL na PAD musi być bardzo duży. Najpierw PAD pozbył się ludzi PiS z kancelarii Prezydenta(uczciwa Sadurska, etc..) a później zostały zawetowane ustawy. BBN to zbędny twór, siedlisko szponów oraz ludzi , którzy o bezpieczeństwie nie mają zielonego pojęcia. BBN powołany przez Lecha "bolka", tylko rozmywa odpowiedzialność instytucji konstytucyjnie umocowanych do zapewnienia bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego. Prezydent powinien złożyć wniosek do Marszałka Sejmu o rozwiązanie tego zbędnego balastu, żerującego na budżecie państwa. Taki twór nie jest w stanie podjąć żadnej decyzji, w wypadku konfliktu decyzja należy do Sztabu Generalnego i ostatecznie do Prezydenta. Jeżeli ten twór będzie dalej istniał, to trzymajmy w magazynach zapas białych szmat, bo tylko to nam pozostanie jak oręż.
  Humor, satyra:

  http://wpolityce.pl/polityka/334541-prezydent-blisko-ludzi-andrzej-duda-pociesza-internautke-zaniepokojona-ludzmi-gen-kozieja-w-bbn-wiecej-wiary

  Parafrazując klasyka: cieniasa mamy za prezydenta!
 • @wercia 21:34:39
  Jakim cudem ludzie pokroju płk Juźwika i prof Królikowskiego znaleźli się obok prezydenta RP? Warto by zrobić audyt i sprawdzić czy w Belwederze nie ma innych trujących grzybów. Do 3 razy sztuka?

  Sprawa Michała Królikowskiego i zamrożonych pieniędzy. Kalendarium faktów. Milion złotych od firmy podejrzanej o udział w mafii paliwowej trafiło do byłego wiceministra sprawiedliwości w rządzie PO-PSL, Michała Królikowskiego – ujawnił w piątek portal tvp.info, przekazując szczegóły sprawy zamrożonych pieniędzy prawdopodobnie pochodzących z przestępstwa. Temat wywołał dyskusję polityczną, pojawiły się też liczne komentarze, w których jednak nieraz ginęła kolejność zdarzeń. Dziś przedstawiamy dokładne kalendarium sprawy Michała Królikowskiego. Całość pod linkiem..


  https://www.tvp.info/34118924/sprawa-michala-krolikowskiego-i-zamrozonych-pieniedzy-kalendarium-faktow


  Ps..Pierwsza prezes Sądu Najwyższego, prof. Małgorzata Gersdorf publicznie chwali mec. Królikowskiego, który przyjął 1 mln PLN od mafii z Białegostoku. Profesor? Za kaczki, kury, jaja albo tatuś z mamusią i dziadkami dogadali się z ubekami i dali mu tytuł. Bez przesady z tym profesorem. Takich u mnie na wsi pełno, praktycznie co drugi, takich profesorów, to przed wojną szewcy używali do roznoszenia butów klientom z wyższej półki. Wkręcił się do zespołu przy prezydencie aby ochronić swój tyłek. 200 tys. zł to chyba honorarium za przechowanie w bezpiecznym miejscu gotówki (700.000PLN) pochodzącej z rabunku? No to teraz należy sprawdzić czy "wzięty adwokat grupy przestępczej odprowadził podatek od 200.000zł i czy wystawił stosowny rachunek grupie przestępczej, albo czy w ogóle zgłosił ten fakt w zeznaniu podatkowym. I to jest pierwsze co prowadzący śledztwo powinni zrobić. No ale znając życie i skorumpowany świat sądowniczy to chyba tego nie uczynili wg zasady "kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem". I tak się kręci do dzisiaj. Zatem można zrozumieć niechęć kliki sądowniczej do zmian. Jest o co walczyć. A swoją drogą jak prezydent Duda mógł zatrudnić u siebie nawet jako doradce ministra z poprzedniego rządu (PO) któremu władza zwierzchnia odebrała legitymację do rządzenia? Wyłudzanie VAT to jest już zajęcie o charakterze mafilnym, bo takie wyłudzenie, bez pomocy urzędników państwowych raczej ma małe szanse na powodzenie. Ktoś z wysokiego piętra władzy musiał tego pilnować, w sensie ochraniać. Czas Tuska to był czas łatwej kasy od frajerów czyli od podatników, których strzelano między rogi za błąd w formularzu PIT, spóźnienie się z płatnością VAT i tym podobnym, a z drugiej strony Karuzele VAT kręciły się jak elektron wokół jądra wodoru. PiS w bezprawie, korupcję, rozkradanie Warszawy...uderza ostro, skutecznie i bezwzględnie. Po ostatnich aresztowaniach,przestępcy widzą, że nawet Filipiny nie są już krajem bezpiecznym. Dla przestępców są to dni ostateczne, dlatego dogadajcie się z Ziobrą wydajcie mocodawców, wskażcie konta. Idźcie na układ na złagodzenie kary ale śpieszcie się bo jutro będzie za późno, ktoś was ubiegnie i to on będzie na wolności.
 • @wercia 21:34:39
  Sprawa byłego oficera bezpieki zatrudnionego w BBN. MON wydało oświadczenie....Ministerstwo Obrony Narodowej nie mogło sprawdzać płk. rez. Czesława Juźwika, bo z wojska odszedł w 2007 r., a w BBN został zatrudniony jako pracownik cywilny; MON nie ma żadnej prawnej możliwości oddziaływania na politykę kadrową prowadzoną przez kierownictwo BBN - poinformował resort obrony w komunikacie. Zgodnie z sobotnim komunikatem Biura Bezpieczeństwa Narodowego, jego szef Paweł Soloch "odbył rozmowę z ekspertem w Departamencie Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi w BBN płk. rez. Czesławem Juźwikiem, podczas której poinformowany został o fakcie jego służby w Wojskowej Służbie Wewnętrznej w latach 1983-1990". W związku z powyższym minister Paweł Soloch podjął decyzję o natychmiastowym rozwiązaniu umowy o pracę z płk. C. Juźwikiem podało Biuro. BBN zaznaczył jednocześnie w komunikacie dotyczącym zwolnienia Juźwika, że "za osłonę kontrwywiadowczą BBN i przekazywanie tego typu informacji odpowiedzialne są właściwe służby ochrony państwa". Ponadto szef BBN w 2016 r. bezpośrednio zwrócił się do ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza, a także ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego, o przekazywanie wszelkich niepokojących sygnałów dotyczących zatrudnionych w BBN osób. "Dotychczas żadne informacje o takim charakterze nie zostały przekazane". Dziś MON poinformowało w oświadczeniu, że Czesław Juźwik odszedł z zawodowej służby wojskowej w 2007 r. i został zatrudniony w BBN jako pracownik cywilny. Przez byłego szefa BBN Stanisława Kozieja we wrześniu 2010 r. na stanowisku zastępcy dyrektora Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi przypomniał resort w komunikacie. Jak podkreśliła rzeczniczka Ministerstwa Obrony Narodowej ppłk Anna Pęzioł-Wójtowicz, postępowania sprawdzającego w stosunku do osób cywilnych, zatrudnionych w cywilnej instytucji, nie może prowadzić MON. Podkreślamy, że za politykę kadrową urzędu odpowiada wyłącznie pracodawca, a więc w tym przypadku szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, który samodzielnie decyduje o osobach pracujących w Biurze. Jako pracodawca ma możliwość sprawdzenia przebiegu kariery zawodowej pracownika. Informacja ta zawarta jest w teczce osobowej pracownika dostępna szefowi BBN. Wydaje się, że ani szef BBN, ani żaden z jego urzędników nie podjął wysiłku sprawdzenia osób, które współpracowały z poprzednim kierownictwem Biura oświadczyła rzeczniczka MON. Jak jednocześnie zaznaczyła, "Ministerstwo Obrony Narodowej nie ma żadnej prawnej możliwości oddziaływania na politykę kadrową prowadzoną przez kierownictwo Biura Bezpieczeństwa Narodowego". W związku z komunikatem BBN z 23 września 2017 r. przypominamy komunikat MON z 3 sierpnia 2017 r. Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz od początku wskazywał na nieprawidłowości przy zatrudnieniu poszczególnych osób w BBN, które nie zostały uwzględnione napisała też ppłk Anna Pęzioł-Wójtowicz.

  Ps..To "natychmiast" jest niestety nadużyciem, ponieważ miało by zastosowanie jakby ta dymisja odbyła się kilka miesięcy temu, a tak BERLIN, TELAWIW i MOSKWA, przez długi czas miała w BBN swojego szpiona i tylko pozostaje zapytanie kto go tam zatrudnił? bo to mogła być albo celowa robota albo karygodne zaniedbanie. Na tym stanowisku taki "epizod" jest dramatem i nie powinien podlegać parolowi i odpowiedzialnego trzeba i to koniecznie dezaktywować od takiej odpowiedzialności.
 • @wercia 11:10:24
  Niedługo się okaże, że i PAD (był w jednej partii UW poprzedniczce PO z Tuskiem, Gasiuk-Pihowicz, Ryśkiem, Shrekiem i Kijowskim) nie brał udziału w tych ustawach, bo jak Królikowski ex członek PO nie chce ujawnić konta z niepewnymi pieniędzmi to widać może być ich jeszcze więcej albo mógł już je wydać więc się martwi albo więcej osób by ujawnił. Jeśli to jest prawdą, że ustawy PAD to tylko kompilacja projektów przygotowanych przez osoby z zewnątrz tj. z kręgu nadzwyczajnej kasty to śmiało możemy powiedzieć, że mieliśmy prezydenta a mamy Marcinkiewicza bis. Pan Duda tak wbił w pychę,Niedługo się okaże, że i PAD (był w jednej partii UW poprzedniczce PO z Tuskiem, Gasiuk-Pihowicz, Ryśkiem, Shrekiem i Kijowskim) nie brał udziału w tych ustawach, bo jak Królikowski ex członek PO że uwierzył iż zbuduje swoją partię z którą wygra następne wybory. Niestety utwierdzają go w tym jego doradcy, którzy jak coraz częściej możemy odkryć wywodzą się bardziej z dawnej UW niż PiS. Jego zderzenie z rzeczywistością będzie jednak twardym lądowaniem. Wyborcy PiS nie zapominają zdrad i nie ufają ludziom, którzy kłamią. A PAD z całą pewnością oszukał nie tylko rząd ale i swoich wyborców, kłamiąc że jeśli PiS spełni jego żądania to on podpisze ustawy. Prawdopodobnie on i jego współpracownicy myśleli, że PiS nie wprowadzi jego poprawek do ustawy i odium fiaska reformy wymiaru niesprawiedliwości obciąży PiS. Gdy jednak okazało się, że PiS wprowadzi poprawki PAD to prawdopodobnie skorzystano z opcji kreta w biurze legislacyjnym, który wprowadził wykluczające się zapisy i przez to PAD miał wątpliwe ale jednak podstawy do złamania obietnicy. Jestem tylko ciekawy czy PiS przeprowadził postępowanie wyjaśniające skąd w ustawie znalazły się sprzeczne zapisy?
 • @wercia 11:10:24
  Prezydent Duda nie pozwoli na reformę sądownictwa bądźcie tego pewni. Nie wierzę, że w ustawach pisanych dla prezydenta będzie mowa o odsunięciu wszystkich skompromitowanych sędziów SN i KRS i wprowadzenie nowych. A to podstawowa sprawa bo to przecież ci sędziowie doprowadzili do patologi i w tej patologi trwali. PiS przedstawił w lipcu ustawę o RIO, której duduś nie podpisał. Teraz już wszystko zaczyna robić się czytelne. Duduś ochronił POkacapskie samorządy. Dopiero przy wyborach parlamentarnych za dwa lata coś ruszy. PiS będzie miał zdecydowaną większość sejmową i będzie mógł odrzucać weta prezydenta. Premierem powinien być Jarosław Kaczyński a pani Beata Szydło za 3 lata zostanie prezydentem. Niestety na razie nic nie będziemy w stanie zrobić. Całe działanie pana Dudy na urzędzie Prezydenta to jedna wielka kpina z wyborców. Wetując ustawy zapowiedział, że przedłoży własne projekty ustaw. Tymczasem prof. Zybertowicz powiada, że fakcie weta zgłosiło się ochoczo wielu profesorów do Kancelarii Prezydenta z propozycją napisania projektów ustaw w miejsce zawetowanych, m.in. i pan Królikowski. Wszyscy złożyli potem swoje projekty i na tym współpraca się zakończyła. Konkluzja: Prezydent wetując ustawy nie miał żadnej własnej koncepcji reformy wymiaru sprawiedliwości. Pozbierali w Kancelarii propozycje tychże profesorów i męczyli jakieś niby własne projekty, na zasadzie kompilacji z wielu opracowań. Do obecnej chwili nie zostały podane przez Pałac żadne informacje na czym owe projekty mają polegać i co będą zawierać (zawierają). Nie ujawniono nawet ogólnych założeń i tez teoretycznie opracowywanych ustaw. Wszystko tajne. Czy kandydując na urząd Prezydenta RP pan Duda ogłaszał wszem i wobec, że ma piękny projekt reform, ale go nie pokaże dopóki nie zostanie wybrany? Czy też może głośno i wszędzie opowiadał co zrobi gdy zostanie Prezydentem i jaki jest jego program wyborczy? Odnoszę wrażenie, że pan Duda to wykształcony kombinator. Potwierdzeniem moich przypuszczeń jest to, że Prezes PiS pan Kaczyński przedłożył oczekiwania rządzącej (?) partii na piśmie i za pokwitowaniem, żeby się chłystkowi nie zdawało, że po raz kolejny wszystkich wykoleguje. Tak to widzę, tysiące kilometrów od kraju.
 • @wercia
  Jaki z tego wniosek ? a to, że stary antykomunistyczny wyjadacz Antoni, zaorał całe BBN cieniutko prowadzone pod parasolem mało doświadczonego pana prezydenta, a tam ?, szkoda gadać, istna przechowalnia żydokomunistycznych emerytów !!!
 • @wercia 21:34:39
  "Oni po prostu odjechali!", czyli kulisy relacji prezes Kaczyński - prezydent Duda. Co będzie dalej? Ważny artykuł Jacka Karnowskiego.

  https://wpolityce.pl/polityka/359221-oni-po-prostu-odjechali-czyli-kulisy-relacji-prezes-kaczynski-prezydent-duda-co-bedzie-dalej-wazny-artykul-jacka-karnowskiego
  Ps...Dziękuję za bardzo dobrą i potrzebną analizę, jakże potrzebną nam wszystkim, zatroskanym losami Ojczyzny. Naprawdę otworzyła mi oczy. Pański komentarz umacnia moje przekonanie, że jedynym prezydentem RP godnym tego tytułu był śp. Lech Kaczyński. Tak się zastanawiam, dlaczego Duda nie poleciał z Prezydentem Lechem Kaczyński do Smoleńska? Ta bardzo dobra analiza, da im dużo do myślenia i naprawienia wspólnych błędów, bo jak na razie to demoralizacja Nas! Jeżeli to się potwierdzi to będzie dowód, że Duda zdradził i to będzie koniec jego kariery. Oni nie odjechali. PAD przypomniał sobie (a może pamiętał) o mateczce partii, uwarunkowaniach środowiskowych i rodzinnych. Próbuje też budować system prezydencki i potwierdzić go w referendum. Z tego wynika, że Bruksela, Merkel i tzw. opozycja mają swojego człowieka w Belwederze. Smutne to ale prawdziwe. Jakoś nikt z polityków, dziennikarzy, komentatorów politycznych etc. nie odważy się powiedzieć o destrukcyjnej roli żydostwa ( vide: Kornhauserówna ). Za chwilę się przekonamy, jaki wpływ na PAD miała jego polityczna kariera w UW, najbardziej antypolskim ugrupowaniu, po 1989r ? PAD to zdrajca. Unia Wolności wychodzi gardłem. PAD ciągle dumnie paraduje w "niby szatach na Polaka-Słowianina" ale tłum już rechoce przecież "król jest nagi ze szkieletem chazarsko u-kraja" - polin-pałac-PAD padł! Naród miał zapewnienie że sądy zostaną zreformowane. PAD i rząd to wielokrotnie potwierdzały. Teraz PAD zdradza wyborców! Kpi z narodu, kpi z wyborców. Kuma się ze zdrajcami i wrogami... Szkoda...Duda zdradził i pożałuje tego..Oni nie odjechali, tylko sumiennie wykonują zadania oficerów prowadzących. Niemcy sporo kasy wydali na UW - partię Dudy. Zdrada Dudy będzie jego klęską. Tuska wyeliminują z gry sądy (Smoleńsk, hazard, etc..)...Jeżeli nie będzie głębokiej reformy wymiaru niesprawiedliwości to komuna nigdy nie padnie a Polacy będą tylko niewolnikami - przykład Warszawska reprywatyzacja to Hania z sędziami grabili Warszawę. PAD powinien pamiętać, że pycha kroczy przed upadkiem. Niech dalej tak postępuje, to pozostanie mu prosić Merkel, by wystawiła go tak jak Tuska do jakiejś fuchy unijnej. Zmiany muszą boleć inaczej dalej będą trwać obrady okrągłego stołu. Krótka ta kariera Dudy. Polacy chcieli go mieć za swojego prezydenta, ale się nie dało. Mały człowiek uwierzył bezpodstawnie w swoją wielkość. Duda otaczając się żydokomuchami z poprzedniego układu, wsiokami, esbekami jest rozgrywany przez zimnych wyszkolonych drani. Odszedł fotograf, odeszła Sadurska, etc..konflikt z Macierewiczem i całym PiS wskazuje, że ktoś dobrze rozgrywa. Bo ten niby prezydent jest bardzo dobry ale tylko w patetycznych mowach i w niczym innym. Okazał się tylko przeambicjonowanym człowiekiem. Wszystkie (prawie wszystkie) nadzieje, że PAD będzie na czele dobrych zmian właśnie się spopieliły,już widać mieszankę egoizmu i nieporadności przykrywaną płomiennymi mowami. PAD okazał się słaby, cienki. PiS nie jest temu winny, że ten zdradził dobrą zmianę. Duda to nowszy model Komorowskiego! Taki rozwój sytuacji już dawno przewidział autor bloga bezdekretu. Duda przeszedł metamorfozę wizerunkową ,przyprawił sobie gębę, razem z nieogolonym żydem Łapińskim są tak pompatyczni i nabzdyczeni, że jak ich widzę i słyszę, dostaję niebezpiecznego dla zdrowia ataku śmiechu. Duda już nie jest moim prezydentem! On przeszedł na stronę PO. PAD na 100 procent nie ma mojego głosu. Kornhausery nie będą rządzili moją Ojczyzną. Żałuję że głosowałem na tego zdrajcę.
 • @wercia 21:34:39
  Jest przeciek z projektu. ! Najważniejszy punkt czyli depozyty adwokackie mają być zwolnione z opodatkowania! Tak doradzili Prezydentowi prawnicy, eksperci, filozofowie i inne wszelkiej maści autorytety moralne.
 • @wercia 11:10:24
  Są pierwsze przecieki w sprawie prezydenckich ustaw o sądownictwie. Tak ostrego starcia jeszcze nie było. Do tej pory najostrzejszych konfliktem na linii Prawo i Sprawiedliwość – Andrzej Duda było wakacyjne weto dwóch ustaw przygotowanych przez Ministra Sprawiedliwości, Zbigniewa Ziobrę. Jak jednak informuje „Fakt” dzisiejsze przedstawienie prezydenckich ustaw o sądownictwie pokaże, że czeka nas konflikt jakiego jeszcze nie było. Choć po spotkaniu Jarosława Kaczyńskiego z Andrzejem Dudą nie brakowało ogólnikowych wypowiedzi o chęci współpracy itd., to jednak sama rozmowa miała przebiegać mniej przyjemnie. Według ustaleń „Faktu” Prezydent nie zdradził prezesowi PiS szczegółów swoich ustaw, a warunki, które przedstawił Kaczyński odrzucił. To oznacza, że porozumienia nie ma i przygotowane w Pałacu Prezydenckim projekty ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa zostaną prawdopodobnie odrzucone przez Sejm. Na potwierdzenie tych tez przytaczane są słowa Kaczyńskiego z wywiadu dla „w Sieci Prawdy”: Są daleko idące różnice zdań. Czy da da się je sprowadzić do jakiegoś wspólnego mianownika, który pozwoliłby posunąć sprawę reformy sądownictwa naprzód, tego dziś nie wiem – mówił prezes PiS. Punktem zgodnym ma być wprowadzenie poprawki proponowanej przez Kukiz’15, czyli wybór składu KRS większością 3/5, ale już kością niezgody może okazać się skrócenie kadencji Sądu Najwyższego i wiek emerytalny dla sędziów.
 • @wercia 11:10:24
  Kaczyński w ekskluzywnym wywiadzie. Prezes PiS zdradził czy będą zmiany w rządzie i co dalej z Prezydentem Dudą. Jarosław Kaczyński, prezes największego ugrupowania w polskim parlamencie, udzielił wywiadu tygodnikowi „w Sieci prawdy”. W ekskluzywnym wywiadzie dla pro-rządowej gazety Kaczyński poruszył między innymi kwestie zmian w rządzie i sytuacji na linii Prezydent Andrzej Duda – kierownictwo partii. Kaczyński o zmianach w rządzie:

  Przez rekonstrukcję można rozumieć trzy sprawy: po pierwsze, jakąś niewielką zmianę i przypuszczam, że takie zmiany są możliwe; po drugie, dużą zmianę w rządzie, tu trudno dziś to ocenić; i po trzecie, zmianę całego rządu wraz z premierem – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

  Mogę powiedzieć tyle: w listopadzie, po dwóch latach, dokonamy oceny całego rządu i wówczas zapadną decyzje. Na razie – patrząc na ogólne wyniki – mogę powiedzieć: jest dobrze – ocenił Kaczyński.

  Kaczyński o reparacjach:

  Nie ma żadnych podstaw prawnych, by Niemcy mogły nam odmówić (reparacji). Tu trzeba działać konsekwentnie, dzieląc całą akcję na etapy. Teraz jest etap sejmowy, a więc jeszcze nie etap oficjalnego wystąpienia państwa polskiego – powiedział Kaczyński.

  Jak dodawał: Jest to proces, który będzie się rozwijał (…) W żadnym wypadku nie mamy zamiaru z niego rezygnować.

  Warto przeczytać: Popularny aktor osiągnął szczyt żenady. „Od jakiegoś czasu nie mówię, że jestem Polakiem”

  Kaczyński o Prezydencie Andrzeju Dudzie:

  Kaczyński pytany w wywiadzie, który ukazał się w poniedziałek, co będzie najważniejszym zadaniem politycznym obozu rządzącego w najbliższym czasie, odparł: „Oczywiście sprawy sądów, a szerzej: pytanie o działanie prezydenta”.

  Musimy wiedzieć, czy możemy iść do przodu, czy możliwe są kolejne zmiany, czy na razie więcej nie zdołamy w Polsce naprawić – tłumaczył.

  Kaczyński skomentował wcześniej spotkanie z głową państwa w piątek w TVP Info. Mówił, że „droga do porozumienia jest otwarta” i nie wydaje mu się, „żeby była specjalnie trudna do przebycia”.

  (PAP)
 • @wercia 22:29:10
  Wczoraj Państwo w Państwie, na Polsacie, pokazało całe oblicze sądownictwa, komorników, notariuszy itd. Nic się nie zmieni. Dalej będą pastwić się na skrzywdzonymi Polakami. Już oni znajdą kruczki prawne. Na przykład, zabieranie dzieci za biedę rodzinom zastępczym, stanowionych przez dziadków. Przecież to najbliższa rodzina. A MOPS straszy, że rodzinom zastępczym za biedę dzieci zabrać można. Co to ma być za ustawa?. To jakiś absurd. Nikt nie da dzieci rodzinom zastępczym, gdy w domu jest bieda. Jeżeli są to dziadkowie, którzy z różnych przyczyn stanowią taką rodzinę, to według mnie dzieci nie powinno się zabierać. Tak chyba powinno stanowić prawo. A urzędnicy znowu wykorzystują luki w prawie.
 • @wercia
  Konto Michała Królikowskiego zablokowane? Chodzić może nawet o 750 tys. zł. Generalny Inspektor Informacji Finansowej zablokował konto Michała Królikowskiego - poinformował dziś portal dziennik.pl. Chodzi o część z 1 mln zł, który Królikowski dostał w lutym od firmy, która jest podejrzewana o wyłudzenia. Chodzi o część z 1 mln zł, który Królikowski dostał w lutym od firmy, która jest podejrzewana o wyłudzenia 700 mln zł VAT w wyniku obrotu paliwami podał portal. Jak wynika z informacji portalu dziennik.pl, pieniądze miały zostać zablokowane w czwartek. Królikowski powiedział, że wie o zajęciu pieniędzy od piątku lub soboty i jest zadowolony z tej decyzji. Dodał, że zajęte zostało 750 tys. zł. Rzecznik prasowy ministra finansów Łukasz Świerżewski powiedział PAP, że resort nie komentuje w żaden sposób tej informacji. "GIIF nie udziela informacji na takie zapytania" podkreślił.

  Źródło: PAP

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY