Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
429 postów 3044 komentarze

"Ziut" bez PiC-u /// Wcześniej ... Kacpro.BlogSpot.com

Ziut - Blok Narodowy Polski - "Ruch (robimy) Listopadowy - Listopad ' 16" - Wygrajmy Myśląc Wspólnie Ziut.NEon24.pl/post/133700,Zamiast-Flagi-Ruch-Listopadowy-Bialo-Czerwona-Kartka

Rząd Kaczyńskiego upadnie nagle, jeśli w ogóle powstanie [1]

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Piotr Zaremba: Politycy PiS zapewniają, że los [premier] Beaty Szydło jest przesądzony. Sam Kaczyński zaczął rozmowę o rekonstrukcji rządu podczas spotkania z prezydentem Dudą, choć słowo „dymisja” nie padło.

Jeśli słowo "dymisja" jednak by padło, i premier Beata Szydło została by odwołana, to trzeba pamiętać o jednej podstawowej rzeczy:  to Prezydent powierza "osobie" misję tworzenia rządu. 
 
Wszak prezydent wie lepiej od Kaczyńskiego, kogo desygnować, przecież głosowało na niego ponad osiem milionów Polaków, a na Kaczyńskiego tylko kilkadziesiąt tysięcy: Czy Duda powierzy tekę premiera osobie Jarosława Kaczyńskiego? 
 
Przecież prezydent Duda może nie powierzyć  Jarosławowi Kaczyńskiemu misji tworzenia rządu.  /  Jeśli Duda nie podpisałby Kaczyńskiemu nominacji, ...  to co wtedy?  ***  
 
Czy Duda mógłby liczyć w Sejmie na poza-PiS-owską większość?
 
***  To byłby "sport ekstremalny", ale Duda jest "narciarzem wyczynowym", ... i żyjemy w ekstremalnych czasach. / Ciąg dalszy nastąpi :D
 
 

 

 

[Re]prywatyzacja: Lobby izraelskie w Sejmie jednak istnieje

http://ziut.neon24.pl/post/140734,re-prywatyzacja-lobby-izraelskie-w-sejmie-jednak-istnieje

 
 
 

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  Duda jeździ na nartach bardzo dobrze, ale jego styl mi się nie podoba. Brak finezyjnego wykończenia skrętów.
  Piszę jak jest. A sam jestem instruktorem PZN.
  ;-)))
 • @Ziut - Blok Narodowy Polski
  Jedno jest pewne, że PiS ma bardzo duże poparcie, nie ma na dziś z kim przegrać, z czego bardzo się cieszę, tu jest dowód!


  http://superklaster.pl/na-kogo-zaglosowalabys-w-wyborach-do-sejmu-gdyby-byly-dzisiaj

  I tego nic nie zmieni, ponieważ Polacy odczuwają dobrą zmianę. Przecież to widać gołym okiem jak pajace z N, PO i Kukizy trą dupy z niemocy, chcieli by ugryźć PiS, ale nie mają jak. Najlepsze jest to, że oni nie chcą uwierzyć, że gospodarka za obecnego rządu winduje w górę, i mówią, że to jest fikcja, śmiech na sali. Dla mnie ta cała zgraja to cyborgi, nie myślą tylko gadają wyuczone kwestie. Nie mają żadnych szans z partią PiS która przede wszystkim myśli, i realizuje podjęte plany.
 • @Ziut - Blok Narodowy Polski
  PO chce mówić o samorządzie. Czy będzie dyskusja o wiceprzewodniczącej PO i tym co dzieje się pod jej rządami?

  https://twitter.com/twitter/statuses/921635742727753728
 • @Ziut - Blok Narodowy Polski
  Wg red. Latkowskiego o przekrętach Amber Gold wiedział Donald Tusk. Dlaczego nic nie zrobił, by ratować oszukanych ludzi?


  https://pbs.twimg.com/media/DM_KC1MW0AEjFB1.jpg
 • @kula Lis 67 10:11:02
  "I tego nic nie zmieni, ponieważ Polacy odczuwają dobrą zmianę."

  Chyba na własnej d... bo państwo zabiera mającym stałą pracę ponad 70% zarobków. A w tym temacie cicho.
  W obiegu brakuje 400 mld złotych - też to odczuwają - ale o tym i suwerenności monetarnej ani słowa.

  "... że gospodarka za obecnego rządu winduje w górę, ..."

  Chyba razem z długami - te są jednak daleko z przodu/w górze.
  PKB w granicach błędu statystycznego, o PNB ani słowa itd

  Dlaczego tego nie widzisz?

  Uprzejmie pozdrawiam.
 • @Jasiek 13:24:24
  Kolejny miesiąc zadłużenie Polski spada. W ciągu ostatniego półrocza zmniejszyło się już o 8,6 mld zł. I to jest "dobra zmiana". Resort Finansów opublikował dziś najnowszy raport na temat stanu polskiego długu. Okazuje się, że odnotowano kolejny w tym roku miesiąc, w którym zadłużenie naszego kraju spadało. W sierpniu obniżyło się o 3,4 mld zł, a biorąc pod uwagę sześć ostatnich raportowych miesięcy, dług Polski zmniejszył się o 8,6 mld zł. Tak dobrego okresu w zakresie zmian salda polskiego zadłużenia nie notowano od co najmniej 15 lat!

  Zgodnie z najnowszymi statystykami opublikowanymi przez Ministerstwo Finansów - zadłużenie Skarbu Państwa na koniec sierpnia 2017 r. wyniosło dokładnie 936.501,5 mln zł. W samym sierpniu odnotowano spadek salda zadłużenia o 0,4 proc. m/m, co nominalnie oznacza spadek o ponad 3,4 mld zł. Licząc od początku tego roku dług Polski co prawda wzrósł o 0,8 proc. wobec stanu z końca 2016 roku (tj. o 7,8 mld zł), jednak gdyby brać pod uwagę tylko ostatnich sześć raportowych miesięcy, to saldo zadłużenia w tym okresie zmniejszyło się aż o 8,6 mld zł.

  Okazuje się, że to najlepsze odczyty dotyczące długu od co najmniej 15 ostatnich lat. W powiązaniu z rekordowo niskim deficytem budżetowym oraz dobrymi efektami walki z mafią wyłudzającą zwroty podatku VAT (której działalność, jak do tej pory, miała największy wpływ na budżet naszego kraju) może się okazać, że cały rok 2017 zakończy się rekordowo niskim przyrostem polskiego zadłużenia.

  Poniżej prezentuje oficjalne dane Ministerstwa Finansów na temat zmian salda polskiego zadłużenia, jakie zachodziły od stycznia do sierpnia między rokiem 2002 a 2017. Niestety na stronie resortu finansów nie ma danych sprzed 2002 roku, stąd statystyka kończy się na tymże roku.

  I - VIII 2017: +7.835,3 mln zł (+0,8 proc. r/r)
  I - VIII 2016: +64.650,2 mln zł (+7,7 proc. r/r)
  I - VIII 2015: +39.224,7 mln zł (+5,0 proc. r/r)
  I - VIII 2014: +47.871,5 mln zł (+5,7 proc. r/r)
  I - VIII 2013: +48.157,5 mln zł (+6,1 proc. r/r)
  I - VIII 2012: +16.472,8 mln zł (+2,1 proc. r/r)
  I - VIII 2011: +54.579,3 mln zł (+7,8 proc. r/r)
  I - VIII 2010: +65.200,9 mln zł (+10,3 proc. r/r)
  I - VIII 2009: +50.169,8 mln zł (+8,8 proc. r/r)
  I - VIII 2008: +13.198,8 mln zł (+2,6 proc. r/r)
  I - VIII 2007: +8.999,7 mln zł (+1,9 proc. r/r)
  I - VIII 2006: +33.521,7 mln zł (+7,6 proc. r/r)
  I - VIII 2005: +33.146,3 mln zł (+8,2 proc. r/r)
  I - VIII 2004: +31.996,3 mln zł (+8,4 proc. r/r)
  I - VIII 2003: +32.656,9 mln zł (+10,0 proc. r/r)
  I - VIII 2002: +44.371,1 mln zł (+15,6 proc. r/r)

  Źródło: Zadłużenie Skarbu Państwa (Mf.gov.pl)
 • @kula Lis 67 13:30:51
  "może się okazać, że cały rok 2017 zakończy się rekordowo niskim przyrostem polskiego zadłużenia."

  Czyli jednak jest "szansa" na to, że długi w 2017 będą rosnąć wolniej. Ale nadal rosnąć.

  I tyle w temacie. Niestety :-(

  "...oraz dobrymi efektami walki z mafią wyłudzającą zwroty podatku VAT (której działalność, jak do tej pory, miała największy wpływ na budżet naszego kraju)... "

  Dwie największe mafie to ZUS i UE. Zaraz potem fiskus z pierdolniętą koncepcją opodatkowania pracy (PIT). To są główne uje...wacze popytu, podaży (gospodarki) i demografii.

  Dzięki mafii wyłudzającej VAT i szarej strefie, Polaków jeszcze trochę przybywa (ale nadal za mało, żeby zrównoważyć wymieranie).

  Z kolei debilizm z uszczelnianiem VAT polega na "byciu członkiem" UE i uszczelnianiu podatku, którego ramy prawne zostały skonstruowane tak, żeby nigdy nie był szczelny.

  Kula Lisie, proszę zapamiętaj, że podatek 20% to ciężki reżim. Suma wszystkich na 70% to już bolszewizm i tu mnie nie przekonasz, żadnymi pisowskimi sztuczkami, że "może się okazać" ,że w 2017r. długi będą rosnąć wolniej.

  Dla mnie oni uprawiają czerwony debilizm - oczywiście dlaczego to robią nie jestem już w stanie odpowiedzieć, ale skoro możnowładcy tego świata wypchnęli JK na Majdan to może oni coś wiedzą.

  Bardzo dziękuję za odpowiedź, która pomogła mi naświetlić lepiej naświetlić mój problem z PiS.

  Ukłony

  PS

  Co z Szanownym Husky? Czy masz jakieś info? Jeśli miałbyś z nim kontakt, to proszę, przekaż gorące pozdrowienia od Jaśka :-)
 • @Jasiek 17:46:26
  Gadowski ostrzega: "Otrzymałem informację z bardzo wiarygodnego źródła, że w komisji reprywatyzacyjnej może działać kret"! Witold Gadowski w swoim Komentarzu Tygodnia na YouTube skomentował sprawę niedoszłych zimowych igrzysk olimpijskich, które chciał zorganizować Kraków. Miasto niczego nie zorganizowało, a zmarnowano 20 milionów złotych. Muszę państwu opowiedzieć o swoich perypetiach z wymiarem sprawiedliwości, które mają źródło w tym, że chciałem zachować się pro publico bono. W Krakowie rozpoczęły się przygotowania do zimowych igrzysk olimpijskich, które od początku nie miały szansy się odbyć. Zmarnowano 20 milionów złotych z naszej kieszeni, kieszeni podatnika. Winny tego marnotrawstwa jest komuch prezydent Majchrowski i jego ówczesna zastępczyni, pani Magdalena Sroka. Jestem przekonany o tym. Zgromadziłem dokumenty mówiący o tych bezsensownych wydatkach, o tym marnotrawstwie i przekazałem te dokumenty do prokuratury w Krakowie, wraz z napisanym przez bardzo dobrych prawników doniesieniem o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezydenta Majchrowskiego mówi Gadowski.
  Dziennikarz ujawnia szczegóły przesłuchania przez prokuratora. Sprawa została bardzo szybko umorzona. Zostałem przesłuchany przez impertynencką i dosyć niewyrafinowaną intelektualnie panią prokurator, która przesłuchiwała mnie jakbym był oskarżonym. W pewnym momencie zapytałem jej, czy jestem oskarżonym czy świadkiem w tej sprawie. Widać było, że oskarżenie Jacka Majchrowskiego jest dla niej obrazoburstwem i obrazą świętości. W tym samym tonie zostali przesłuchani inni sygnatariusze. Po czym pomimo dostarczonych przez nas dokumentów sprawa została szybko umorzona przez Prokuraturę Okręgową w Tarnowie powiedział Gadowski. W związku z tą sprawą zwrócił się do ministra sprawiedliwości. Prosiłem już publicznie pana ministra Zbigniewa Ziobro aby objął kontrolą tę sprawę i sprawę umorzenia. Bez efektu. Jeszcze raz proszę publicznie pana ministra, by zbadał czy w postępowaniu PO w Tarnowie nie ma nagannych złamań procedury, czy wszystkiego tam dopełniono. Wydaje mi się, że marnotrawstwo 20 mln złotych ma swoich winnych. Dzięki prokuraturze w Tarnowie sprawa rozpłynęła się we mgle. 20 mln zniknęło, ktoś zarobił pieniądza, a my musieliśmy to finansować i sponsorować Majchrowskiego, Srokę, Marczułajtis i wiele innych osób. W interesie publicznym proszę pana ministra, by zainteresował się losem 20 mln złotych, które wyparowały z budżetu Krakowa mówi publicysta „Sieci”.
  Gadowski zwraca też uwagę na domniemane problemy komisji reprywatyzacyjnej w Warszawie. Otrzymałem bardzo niepokojący sygnał z komisji reprywatyzacyjnej. Bardzo chwalę tę komisję, bo to jest coś co się udaje. Brawo Patryk Jaki. Ta komisja metodycznie odsłania mechanizm ogromnego fałszerstwa, ogromnych przestępstw, działalności mafii mówi Gadowski. Tym bardziej niepokoi mnie sygnał, który otrzymałem z bardzo wiarygodnego źródła. Od ludzi, którzy jako pierwsi zgromadzili wiedzę na temat nieprawidłowości w warszawskiej reprywatyzacji i przekazali tę wiedzę do ABW. Tak się zaczęła cała afera, a nie od pana Śpiewaka, tylko od pewnych ludzi, bardzo dzielnych, którzy pozostają w cieniu, a mają bardzo dużą wiedzę. Oni powiadomili mnie, że w komisji reprywatyzacyjnej może działać osoba, która niekoniecznie może być zainteresowana powodzeniem tych działań, a wręcz blokuje niektóre śledztwa i może przekazywać informacje stronie przeciwnej dodaje. Dziennikarz ujawnia szczegóły dot. tej sprawy. Sprawa dotyczy m.in. kamienicy przy ulicy Jotejki 13 w Warszawie, gdzie kuratorem była córka ministra Ćwiąkalskiego. Zwróćcie państwo w komisji reprywatyzacyjnej uwagę czy aby nie wypływają tajne dokumenty do ludzi, którzy są osobiście zainteresowani, by komisji się nie udało. Dmuchajmy na zimne. Bo ostrzeżenie mam z bardzo poważnego źródła. I niedobrze by było, by w komisji reprywatyzacyjnej działał.


  https://youtu.be/6hR1L4UAHWAł kret.
 • @kula Lis 67 19:17:18
  Taktyczna zmiana tematu? ;-DDD
 • Nie będzie głębokiej rekonstrukcji? Gowin:
  Mogę powiedzieć z ręką na sercu, że rozmów w sprawie rekonstrukcji rządu na szczeblu koalicyjnym nie było - zapewnił w czwartek w Bydgoszczy lider Polski Razem, wicepremier Jarosław Gowin. Zaznaczył, że żadne definitywne decyzje w tej sprawie nie zapadły.
  >> https://wpolityce.pl/polityka/364284-nie-bedzie-glebokiej-rekonstrukcji-gowin-moge-z-reka-na-sercu-powiedziec-ze-takich-konsultacji-na-szczeblu-koalicyjnym-nie-bylo
 • @Jasiek 20:10:00
  Wicepremier Morawiecki potwierdza: Polska jest kolonią – „krajem posiadanym przez kogoś z zagranicy”
  http://www.wyszperane.info/2017/10/26/wicepremier-morawiecki-potwierdza-polska-jest-kolonia-krajem-posiadanym-przez-kogos-z-zagranicy/
 • @Jasiek 20:10:00
  Rozprawa sędziego od 50 zł odroczona. Obrona żąda badań psychologicznych(czyli sędzia psychiczny, mówiąc zwięźle idiota!)

  http://niezalezna.pl/207026-rozprawa-sedziego-od-50-zl-odroczona-obrona-zada-badan-psychologicznych

  Ps.. No i zaczyna się! Kasta medyczna załatwi kwity, już wkrótce będziemy mieli tłumy niepoczytalnych. Każdy zagrożony pudłem "zachoruje". Niektórzy już pewnie kwity załatwiają, HGW udaje wariata...Badania psychiatryczne dla sędziego, to gdzie my żyjemy jak taki POmiot wydawał wyroki skoro to zwykły głupek. Zrobią z niego idiotę niepoczytalnego i może jeszcze będzie pracował jako sędzia? Wszystkie sprawy które prowadził ten cwaniaczek złodziej proszę o powtórzenie bo jak może idiota wydawać wyroki obojętnie czy skazujące czy uniewinniające.
 • @Jasiek 17:46:26
  "Kula Lisie, proszę zapamiętaj, że podatek 20% to ciężki reżim. Suma wszystkich na 70% to już bolszewizm i tu mnie nie przekonasz, żadnymi pisowskimi sztuczkami, że "może się okazać" ,że w 2017r. długi będą rosnąć wolniej."

  Oskarżasz budżet państwa o okradanie Polaków a nie masz bladego pojęcia o tym kto okrada Polaków i nie jest to polskie państwo.
  Za 2016 rok, wpływy budżetowe stanowiły 15% PKB
  podczas gdy w Niemczech to około 40%.
  To miedzy innymi firmy niemieckie w Polsce produkują i ich produkcja wchodzi w PKB Polski a podatki płacą w Niemczech czyli okradają Polaków.
 • @Jasiek 13:24:24
  @Jasiek

  Szkoda komentować tych bredni o poparciu i gospodarce.
  Poparcie PIS jest bardzo małe a sondaże są bzdurne, jak zawsze.

  Poparcie opiera się na grupie działaczy partyjnych i ich rodzinach, a nawet tam jest sowicie opłacone stanowiskami i apanażami.

  Poza tym rzeczywiste poparcie opiera się na zindoktrynowanych i prowadzonych na sznurku "czcicieli Radia Maryja" pod wodzą ojca dyrektora.
  I to jest w zasadzie jedyne rzeczywiste i pozytywne poparcie, a na dodatek sami popierający są osobami uczciwym i szukającym i dobra Polski.
  Ale są prowadzeni przez o. dyrektora i to w zasadzie jest jego poparcie.

  Kolejną grupą są beneficjenci programów rozdawnictwa, jak 500+, która natychmiast poprze każdego, kto da więcej.
  To jest najglupsza i największą grupa, którą PO przekupić bez problemu obietnica np. 500+ dla wszystkich, albo 600+.
  Przy czym wystarczy sama obietnica, ponieważ jest to najgłupszy elektorat, który uwierzy w gruszki na wierzbie i nie skojarzył np. 500+ z radykalnym wzrostem kosztów utrzymania.

  Najgorszym elektoratem i najgroźniejszym dla polski jest munduròwka, która pójdzie za tym, kto da więcej, tylko że im trzeba zaplacic, a poza tym budują przez lata swoją pozycję i przywileje bez oglądania się na sprawiedliwosc i dobro państwa.
  Oczywiście natychmiast porzucą PIS, gdy ktoś da im więcej lub poczują zagrożenie swoich wpływów.

  Oczywiście wszystko łączy się z gospodarką, która ma się coraz gorzej, a to dopiero początek.
  Cały plan PISu w gospodarce sprowadza się do orznięcia ludzi z 800 miliardów oszczędności przez inflację, co przy 5% daje 40 miliardów rocznie, a przy 10% aż 80 miliardów.
  Do tego dochodzi wyrwanie podatkami wszystkiego co można przez ich nieustanne podnoszenie i wymyślenie nowych.
  Przeciętnie dwa razy w tygodniu pojawiają się pomysł y na nowy podatek lub podniesienie starego.
  I tylko tymi zabiegami można ukryć lawinową destrukcję gospodarki, która zaowocuje załamaniem i kryzysem podobnym do greckiego, a co za tym idzie utratą resztek szans na wybicie się na jaka taką suwerenność.
 • @Jasiek 17:46:26
  @jasiek

  Zmniejszenie przyrostu zadłużenia wynika przede wszystkim ze zmian kursów walut, pozniej ze sztuczek księgowych, a na końcu z rekordowo niskich stóp procentowych, które mogą się nagle zmienić.
  Przypomnę, że całe 500+ w roku 2016 zostało sfinansowane z kredytu, o czym wyglądał się morawiecki.
 • @kula Lis 67 19:17:18
  Minęły 2 lata.
  Gdzie aresztowania?

  Może tylko nad tym się pan zastanowi i wyciągnie wnioski.
 • @35stan 21:36:11
  Pan wierzy w to co napisał?
 • @35stan
  Co mają na PADa? Posłuchajcie co mówi Stonoga o córce PADa, która jest rzekomo jego siostrą, adoptowaną przez rodziców prezydenta. DLACZEGO NIE PODAŁ STONOGI DO SĄDU?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY