Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
698 postów 4608 komentarzy

"Orzeł" - Pismo sympatyków Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

Kiedy Sejm uchwali "Ustawę o wykonywaniu urzędu Prezydenta"?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Izraelskie media kibicują prezydentowi Dudzie w sporze z Macierewiczem. A Izrael? / Warto w tym kontekście przypomnieć trzy sprawy: pierwszą jest to, że jako pierwsza dymisji Macierewicza zarządała żydowska ADL, zanim jeszcze objął On urząd szefa MON

12 listopada 2015 / Onet.pl: Izraelski portal Arutz Sheva poinformował, że działająca w USA żydowska Liga Przeciw Zniesławieniom (ADL) wzywa do cofnięcia nominacji Antoniemu Macierewiczowi, który, jak napisano, miał twierdzić, że "Protokoły Mędrców Syjonu są autentycznym dokumentem”.

Według portalu przywódca ADL Jonathan Greenblatt wystosował w tej sprawie list do Beaty Szydło. "Chociaż ta wypowiedź (Macierewicza) pochodzi sprzed wielu lat, wskazuje ona na głęboki i zajadły antysemityzm. Wierzymy, że nie pozwoliłaby Pani, by ktokolwiek o takich przekonaniach był członkiem Pani rządu" – cytuje izraelski portal z listu Greenblatta.

///  Premier Beata Szydło, w dniu podania się do dymisji dramatycznie pytała: Komu zależy na mojej dymisji". Dzisiaj już premierem już nie jest, premierem jest teraz syn Kornela Morawieckiego, który jako jeden z nielicznych publicznie przyznał się do swojego żydowskiego pochodzenia.

Czy kolejną ofiarą "Niewidzialnej wojny", i sporu pRezydenta z MON, będzie szef Ministerstwa Obrony Narodowej , minister Antoni Macierewicz?  >>>   //ziut.neon24.pl/post/141783,niewidzialna-wojna-jak-napasc-na-panstwo

 

1 stycznia 2018 / Akt 447:

Narodziny polskiego OWP

//ziut.neon24.pl/post/141758,1-stycznia-2018-akt-447-narodziny-polskiego-owp

 


Drugą sprawą jest fakt, że skonfliktowany z Macierewiczem prezydent Duda okłamał Polaków mówiąc, że "Przyszłość ma na imię Polska": Uważam że obecny pRezydent Andrzej Duda zdradził Polskę i Polską Młodzież mówiąc podczas kampanii wyborczej, że: Przyszłość ma na imię Polska!".   

- Kłamał rano! Kłamał w południe, i kłamał wieczorem!  -  

Prawda kryje się w tych słowach, wypowiedzianych przez Dudę podczas powitania w POLIN Amerykańskiego Kongresu Żydów:

"Tę wyjątkową wspólnotę polityczną, którą nazywamy 'Rzeczpospolitą Przyjaciół', unicestwiła agresja nazistowskich Niemiec i przeprowadzony przez hitlerowców Holocaust   (...)   Dzisiaj znów razem budujemy wspólną pomyślną przyszłość". 

Myślę, że to zdrada, że Duda zainstalował AJC w POLIN

>> //ziut.neon24.pl/post/137732,mysle-ze-to-zdrada-duda-zainstalowal-ajc-w-polin

Szczególnie w sytuacji, gdy Izrael otwarcie atakuje Polskę, wnosząc skargi do polskiej ustawy reprywatyzacyjnej  >> //ziut.neon24.pl/post/140782,izrael-wniosl-oficjalna-skarge-ws-ustawy-re-prywatyzacyjnej

Znamienne tu są słowa Pani Ambasador Izraela obecnej na uroczystości powitania:

wPolityce.pl: Ambasador Izraela w Polsce Anna Azari wyznała, że od półtora roku czekała na tę uroczystość. „Otwarcie biura AJC w Polsce jest świętem dla Polski, USA, Izraela oraz dla mnie osobiście” - powiedziała.

Cieszę się, że będę miała Warszawie kolejnych przyjaciół, z którymi będę mogła wymieniać się poglądami oraz rozmyślać na temat strategii. Uważam, że mamy w Polsce wspaniałą atmosferę do pracy   —  dodała.

<>

 
Trzecią sprawą jest planowany przez Dudę projekt zmiany Konstytucji, oraz niekonstytucyjne ustawy o SN i KRS / patrz poprzednie notki /.
 
Obowiązująca   Konstytucja nie przewiduje innych, niż wydawane w stanie wojennym, określone w Art.234 Konstytucji, "rozporządzenia z mocą ustawy"

a właśnie takie zostaną wydane, jeśli prezydent Andrzej Duda zdecyduje się wydać ROZPORZĄDZENIE Sądowi Najwyższemu.
 
W tym miejscu warto przypomnieć prowokujące nawoływania Jonny'ego Danielsa dotyczące delegalizacji Młodzieży wszechpolskiej, i dyrektyw [jakie otrzymywał Duda], odnoszących się do walki z antysemityzmem.
 
Te sprawy będzie rozstrzygał kontrolowany przez Dudę Sąd Najwyższy, .... jeśli im się na to pozwoli.

  A skąd wiadomo jaki był motyw, którym kierował się napastnik?
 

 

Ustawy o SN I KRS korzystają z domniemania konstytucyjności, ... tak długo aż Trybunał Konstytucyjny na wniosek uprawnionej strony nie stwierdzi ich niezgodności z Konstytucją.

Zgodnie z opublikowaną ustawą o SN,   ale niezgodnie z Konstytucją,  Prezydent Duda moze [w drodze ROZPORZĄDZENIA] ustanowić REGULAMIN Sądu Najwyższego. 

Jeśli to zrobi,  złamie Art. 178.1 Konstytucji, co otworzy drogę do postawienia go przed Trybunałem Stanu. Obserwujmy, ... jeśli "Totalna Opozycja" nie jest opozycją głupią [albo fejkową], moze być ciekawe. Więcej w komentarzach i poprzednich notkach. >>>  //ziut.neon24.pl/post/141778,w-urzedowym-dzienniku-ustaw-opublikowano-ustawy-o-sn-i-krs

<>

Konstytucja w niektórych fragmentach się zdezaktualizowała? 

Pan Prezydent wyszedł z przekonania, że to Polacy powinni zdecydować o zmianach w Konstytucji. / ... / Tak, choćby z tego powodu, że pochodzi z 1997 roku, a my jesteśmy od 1999 roku w NATO i od 2004 roku w Unii Europejskiej.

Mamy rozdział trzeci o źródłach prawa i zawartą tam regulację, która określa, że prawo stanowione przez organizację międzynarodową może być prawem obowiązującym, jeżeli to wynika z ratyfikowanej umowy międzynarodowej konstytuującej daną organizację międzynarodową.  ***

Natomiast konstytucje zachodnie mają całe rozdziały o prawie europejskim. Polacy też chcą, aby do nowej Konstytucji wpisać takie artykuły. [?] Jesteśmy proeuropejscy, natomiast chcemy też znać granice ingerencji UE w nasze sprawy. >>> //www.prezydent.pl/kancelaria/referendumkonsultacyjne/aktualnosci/art,33,minister-mucha-teraz-jest-moment-konstytucyjny.html

*** Tu warto przypomnieć, że   "prawo stanowione przez organizację międzynarodową może być prawem obowiązującym"   jeśli umowa była zgodna z polską Konstytucją, i w chwili obecnej, to polska Konstytucja określa"granice ingerencji UE w nasze sprawy."

Wygląda na to, że zmiana Konstytucji ma, lub może chcieć, dopasować Konstytucję do nikonstytucyjnych umów międzynarodowych. A na to zgody być nie powinno, ... np. w kwestii Euro.

 

04.01.2018 / Zubertowicz wPolityce.pl

Polacy coraz bardziej dojrzewają i rozumieją, że konflikty, zarówno między formacjami, jak i w ramach formacji, są pewną naturalną rzeczą. Do polityki idą ludzie o silnych osobowościach   — dodał.

Dociskany o zakończenie tego sporu, doradca prezydenta stwierdził:

Jakieś rozwiązanie zostanie znalezione.

<>

Kilka ni temu weszła w życie nowelizacja ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora. / Mimo upływu ponad 20 lat od uchwaleniu Konstytucji nie uchwalono "Ustawy o wykonywaniu urzędu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej" - to jest przyczyną sporu na linii Pałac - MON

 Konstytucja Art. 126.

 1. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej jest najwyższym przedstawicielem Rzeczypospolitej Polskiej i gwarantem ciągłości władzy państwowej.
2. Prezydent Rzeczypospolitej czuwa nad przestrzeganiem Konstytucji, stoi na straży suwerenności i bezpieczeństwa państwa oraz nienaruszalności i niepodzielności jego terytorium.

3. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej wykonuje swoje zadania w zakresie i na zasadach określonych w Konstytucji i ustawach.

 Konstytucja Art. 134.

www.prezydent.pl/prawo/konstytucja-rp/prezydent-rp

1. Prezydent Rzeczypospolitej jest najwyższym zwierzchnikiem Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

 2. W czasie pokoju Prezydent Rzeczypospolitej sprawuje zwierzchnictwo nad Siłami Zbrojnymi za pośrednictwem Ministra Obrony Narodowej

6. Kompetencje Prezydenta Rzeczypospolitej, związane ze zwierzchnictwem nad Siłami Zbrojnymi,  szczegółowo określa ustawa.

TYCH USTAW NIE MA

 

Czy spór między prezydentem Andrzejem Dudą, a Ministrem Obrony Narodowej nie jest przypadkiem zaniechanie Sejmu, objawiające się brakiem uchwalenia "Ustawy o  wykonywaniu urzędu Prezydenta Rzeczypospolitej"?  / Myślę, że jej uchwalenie nie tylko doprowadziło by do zakończenia "sporu Pałac-MON". / Tak samo z Konstytucją, która być może wymaga korekty w kilku miejscach, ale zgoda na jej wymianę, bo "Prezydent wie najlepiej, bo został wybrany", jest nie tylko wykorzystywaniem sprawowanego przez Dudę urzędu, ... ale wg mojej oceny, może się skończyć dla nas katastrofą.

 

Czy "widmo osi" Berlin-Warszawa-Moskwa przeraziło USA?

George Friedman: Od 100 lat Stany Zjednoczone mają bardzo klarowną strategię: Nie pozwolić na to by zjednoczona Europa była hegemonem - Czy w 2009 roku "widmo osi" Berlin-Warszawa-Moskwa przeraziło USA?

Zatem gdy mamy do czynienie z ponownym pojawieniem się Rosji, i potencjalnym pojawieniem się relacji Rosji z Niemcami, nasze relacje z Polską muszą być silne, głębokie, gdyż nasze interesy są mocno zbliżone. - stwierdził znawca polityki George Friedman w rozmowie z TV Republika, przedstawiając "amerykańską rację stanu".

Powstaje pytanie: Jak zachowały(by) się Stany Zjednoczone w sytuacji, gdyby Polska, członek Unii Europejskiej, była na drodze ułożenia dobrosąsiedzkich stosunków z sąsiadami (Rosja / Niemcy), ... i w perspektywie zarysowywała by się możliwość powstania "osi Berlin-Warszawa-Moskwa", co w zjednoczonej Europie powinno być rzeczą raczej naturalną. - W takim scenariuszu interesy USA i Polski byłyby raczej rozbieżne, ... TAK, CZY RACZEJ NIE?
 

 

KOMENTARZE

 • Konstytucja Art. 134.
  >> www.prezydent.pl/prawo/konstytucja-rp/prezydent-rp

  1. Prezydent Rzeczypospolitej jest najwyższym zwierzchnikiem Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.
  2. W czasie pokoju Prezydent Rzeczypospolitej sprawuje zwierzchnictwo nad Siłami Zbrojnymi za pośrednictwem Ministra Obrony Narodowej. 6. Kompetencje Prezydenta Rzeczypospolitej, związane ze zwierzchnictwem nad Siłami Zbrojnymi, szczegółowo określa ustawa.

  Czy potrzebna jest "Ustawa o wykonywaniu urzędu Prezydenta Rzeczypospolitej"? - TEJ USTAWY NIE MA
 • Żydowska ADL chce cofnięcia nominacji Antoniemu Macierewiczowi
  >> https://www.google.pl/search?dcr=0&source=hp&ei=445OWrbKHcPDwAK11qn4Cw&q=macierewicz+adl&oq=macierewicz+adl&gs_l=psy-ab.13..0i22i30k1.2155.6742.0.8763.16.15.0.0.0.0.302.2248.0j14j0j1.15.0....0...1c.1.64.psy-ab..1.15.2238.0..0j35i39k1j0i131k1j0i22i10i30k1.0.ptVH39SPoBg
 • Myślę, że to zdrada: Duda zainstalował AJC w POLIN
  >>> http://ziut.neon24.pl/post/137732,mysle-ze-to-zdrada-duda-zainstalowal-ajc-w-polin

  Szczególnie w sytuacji, gdy Izrael otwarcie atakuje Polskę, wnosząc skargi do polskiej ustawy reprywatyzacyjnej
  >> http://ziut.neon24.pl/post/140782,izrael-wniosl-oficjalna-skarge-ws-ustawy-re-prywatyzacyjnej

  Znamienne tu są słowa Pani Ambasador Izraela obecnej na uroczystości powitania:

  wPolityce.pl: Ambasador Izraela w Polsce Anna Azari wyznała, że od półtora roku czekała na tę uroczystość. „Otwarcie biura AJC w Polsce jest świętem dla Polski, USA, Izraela oraz dla mnie osobiście” - powiedziała.

  Cieszę się, że będę miała Warszawie kolejnych przyjaciół, z którymi będę mogła wymieniać się poglądami oraz rozmyślać na temat strategii. Uważam, że mamy w Polsce wspaniałą atmosferę do pracy — dodała. wPolityce.pl >> http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/333215-komitet-zydow-amerykanskich-otworzyl-w-warszawie-swoje-biuro-prezydent-duda-z-radoscia-i-satysfakcja-witamy-na-polskiej-ziemi-reprezentantow-ajc
 • JUDEOPOLONIA
  Termin „Judeopolonia” wiąże się z próbą utworzenia na ziemiach zaboru rosyjskiego w czasie I wojny światowej politycznego tworu, podporządkowanego Niemcom, w ramach zamierzonego przez nich tworzenia Mitteleuropy. Stanowić on miał państwo satelickie Niemiec, które na stałe rozczłonkowałoby i odizolowało ludność polską zaboru rosyjskiego od Polaków w powiększonym zaborze niemieckim i austriackim oraz uniemożliwiłoby definitywnie odrodzenie się niepodległej Polski.

  Projekt takiego państwa buforowego (Pufferstaat) zgłosił władzom niemieckim powstały we wrześniu 1914 r. w Berlinie Niemiecki Komitet Wyzwolenia Żydów Rosyjskich (Deutsches Komitee zur Befreiung der Russischen Juden, zwany często Komitee zur Befreiung der Ostjuden).

  W skład tego państwa, leżącego między Bałtykiem a Morzem Czarnym, weszłoby około 6 milionów Żydów z ziem polskich i Rosji, którzy obok l ,8 miliona Niemców byliby najbardziej uprzywilejowaną warstwą ludności. Oprócz tego w Judeopolonii byłoby około 8 milionów Polaków, 5-6 milionów Ukraińców, 4 miliony Białorusinów oraz około 3,5 miliona Litwinów i Łotyszów -również pozbawionych własnej państwowości.

  Pierwotna forma tego projektu została przekreślona Aktem Listopadowym (5 XI 1916) powołującym Królestwo Polskie pod patronatem cesarzy Niemiec i Austro-Węgier. Jednak aż do czasu zakończenia wojny polsko-bolszewickiej (18 X 1920) trwały próby jego realizacji w odmiennych formach. >>> http://wolna-polska.pl/judeopolonia-2

  Zależne od państw centralnych władze polskie w Królestwie Polskim zostały powołane w efekcie ustaleń konferencji w Pszczynie z października 1916 r., na podstawie wspólnej proklamacji cesarza niemieckiego oraz cesarza Austrii i króla Węgier z 5 listopada 1916 r., zawierającej obietnicę utworzenia państwa polskiego. Bezpośrednią przyczyną obietnicy utworzenia przez Niemcy i Austro-Węgry podporządkowanego im państwa polskiego była konieczność pozyskania nowych zasobów mobilizacyjnych na potrzeby wojny światowej. Powstanie takiego państwa było częścią przyjętej przez Niemcy podczas I wojny światowej koncepcji Mitteleuropy, którą tworzyłyby niesuwerenne państwa, znajdujące się pod polityczną, ekonomiczną i wojskową kontrolą Niemiec.

  Więcej >>http://ziut.neon24.pl/post/137582,czy-naprawde-usa-chca-zlikwidowac-unie-europejska
 • Niewidzialna wojna: Jak napaść na państwo ...
  >>> http://ziut.neon24.pl/post/141783,niewidzialna-wojna-jak-napasc-na-panstwo
 • @Ziut - Blok Narodowy Polski 21:34:50
  100\100 Pzdr.
 • Jonny Daniels zawiadomił prokuraturę ws. ekscesów podczas Marszu Niepodległości
  >>> http://wiadomosci.onet.pl/kraj/jonny-daniels-zawiadomil-prokurature-ws-ekscesow-podczas-marszu-niepodleglosci/76t0tvh

  Zawiadomienie o przestępstwie propagowania rasizmu oraz dyskryminacji w czasie Marszu Niepodległości złożył w prokuraturze Jonny Daniels, prezes Fundacji From the Depths.

  "From the Depths", .... czyli Fundacja PR NA CZASIE :D
  >>> http://ziut.neon24.pl/post/140308,from-the-depths-czyli-fundacja-pr-na-czasie-d

  Ale o tym we wcześniejszej notce pt: "Czy Izrael przeprowadził w Polsce operację Anty-JEDWABNE?" >>> http://ziut.neon24.pl/post/140304,czy-izrael-przeprowadzil-w-polsce-operacje-anty-jedwabne
 • Niewidzialna wojna: Jak napaść na państwo ...
  Szczytem sukcesu polityki jest zwycięstwo nad wrogiem bez prowadzenia walki zbrojnej.

  Fryderyk Joliot-Curie – członek Komitetu Pugwash[2], laureat Nagrody Nobla w dziedzinie chemii, oraz działacz Ruchu przeciw Rasizmowi i Antysemityzmowi i na rzecz Pokoju zapowiedział, że przyszła wojna będzie wojną niewidzialną.

  Dopiero, gdy dany kraj zauważy, że jego plony uległy zniszczeniu, jego przemysł jest sparaliżowany, a jego siły zbrojne są niezdolne do działania, zrozumie nagle, że brał udział w wojnie i że tę wojnę przegrywa.
  >>> http://ziut.neon24.pl/post/141783,niewidzialna-wojna-jak-napasc-na-panstwo
 • @Repsol 21:46:10
  5* / Pozdrawiam

  http://m.neon24.pl/5a4e356a6e5f0e95b78bac93b6953f63,0,0.jpg
 • Czy "widmo osi" Berlin-Warszawa-Moskwa przeraziło USA?
  George Friedman: Od 100 lat Stany Zjednoczone mają bardzo klarowną strategię: Nie pozwolić na to by zjednoczona Europa była hegemonem - Czy w 2009 roku "widmo osi" Berlin-Warszawa-Moskwa przeraziło USA?

  Zatem gdy mamy do czynienie z ponownym pojawieniem się Rosji, i potencjalnym pojawieniem się relacji Rosji z Niemcami, nasze relacje z Polską muszą być silne, głębokie, gdyż nasze interesy są mocno zbliżone. - stwierdził znawca polityki George Friedman w rozmowie z TV Republika, przedstawiając "amerykańską rację stanu".

  Powstaje pytanie: Jak zachowały(by) się Stany Zjednoczone w sytuacji, gdyby Polska, członek Unii Europejskiej, była na drodze ułożenia dobrosąsiedzkich stosunków z sąsiadami (Rosja / Niemcy), ... i w perspektywie zarysowywała by się możliwość powstania "osi Berlin-Warszawa-Moskwa", co w zjednoczonej Europie powinno być rzeczą raczej naturalną. - W takim scenariuszu interesy USA i Polski byłyby raczej rozbieżne, ... TAK, CZY RACZEJ NIE? >>> http://ziut.neon24.pl/post/132327,czy-widmo-osi-berlin-warszawa-moskwa-przerazilo-usa
  .
  http://m.neon24.pl/f1899c5720de2aa83439ff390a8b5d56,0,0.jpg
  .
  http://m.neon24.pl/37e18d877552f41fb25e6c6aa5ff0dfd,0,0.jpg
 • 3 sty, 12:45 Prof. Andrzej Rzepliński: prezydent naruszył konstytucję
  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/prof-andrzej-rzeplinski-prezydent-naruszyl-konstytucje/0bcb8q5

  Onet Opinie - Andrzej Stankiewicz: prof. Andrzej Rzepliński (3.01)
  https://vod.pl/programy-onetu/onet-opinie-andrzej-stankiewicz-prof-andrzej-rzeplinski-301/wq4xxvp#0

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

ULUBIENI AUTORZY