Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
698 postów 4608 komentarzy

"Orzeł" - Pismo sympatyków Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

11 Listopada stracimy niepodległość

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

pRezydent z PiS mają plan: sto lat po upadku ideii budowy JUDEOPOLONI na terenach Rzeczypospolitej porozbiorowej, w 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości, stracimy niepodległość - tak widzę przyszłość analizując zmieniającą się sytuację

18.01.2018 / Jak donosi wPolityce.pl Marszałek Senatu Stanisław Karczewski po rozmowie z prezydenckim ministrem Muchą w sprawie planowanego przez Dudę referendum odniósł się też do obecnej ustawy zasadniczej, czyli planów zmiany obecnie obowiązującej polskiej Konstytucji:

Konstytucja, która ma 20 lat, została napisana przez środowiska lewicowe, wymaga zmiany. Mamy taką świadomość i się z tym zgadamy. Potrzebna jest dyskusja i na pewno taką dyskusję, debatę należy i trzeba prowadzić wokół Konstytucji (…) To proces, pewnie długi. Musimy też zmienić ustawę o referendum  —   tłumaczył marszałek Senatu.  / koniec cytatu /

<>

11 Listopada prezydent Duda chce przeprowadzić tzw. referendum konstytucyjne, czyli zadając kilka pytań, jeśli referendum będzie ważne, Duda chce uzyskać zgodę Polaków na zmianę Konstytucji, którą sam napisze.

Karczewski zdradził, że "Musimy też zmienić ustawę o referendum.", ... a to może oznaczać zmianę tego rodzaju, że obecne referenda nie mające mocy wiążącej, chce się zmienić w ten sposób, aby miały moc wiążącą

- jeśli przed "referendum Dudy" ustawa o referendum zostanie zmieniona w sposób jak wyzej, po tzw. "referendum konstytucyjnym" Dudy [wystarczy aby tylko była frekwencja ***], obecna polska Konstytucja będzie musiała zostać zmieniona, bo tak to "ustawi" planowana zmiana ustawy o referendum, o której mówi marszałek Senatu Karczewski.

*** referendum będzie miało wymaganą frekwencję, bo 11 listopada mają się też odbyć wybory samorządowe / taka przy okazji "frekwencja referendalna" stworzy wrażanie, że Polacy chcą zmiany obowiązującej Konstytucji.

Wtedy Duda, tak jak z niekonstytucyjnie napisanymi ustawą o Sądzie Najwyższym [nad którym przejmuje kontrolę] i ustawą o KRS,  sam napisze nam Konstytucję, taką jaką będzie chciał. Konstytucji, która swoimi zapisami, bez wojny,  może tak zmienić nam rzeczywistość, że w miejsce Polski jaką znamy, doprowadzi to do powstania nowotworu o nazwie POLIN.

Obecna Konstytucja, gdyby była przestrzegana, nie jest taka zła. /  Na pewno gwarantuje to co mamy, i co ważne umożliwia korektę, zawartych na szkodę Polski, niekonstytucyjnych zapisów w umowach międzynarodowych, np. w Traktacie Lizbońskim, który Tusk podpisał, bez jego przeczytania, ...

tego nie da, i nie zagwarantuje planowana nowa konstytucja, która na 100% będzie musiała być zgodna z tak zwanymi "wartościami europejskimi" - to właśnie niesie ze sobą zmiana obecnie obowiązującej polskiej Konstytucji.

W 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości, sto lat po upadku ideii zbudowania JUDEOPOLONI, może dojśc do / cokolwiek by to nie znaczyło /, ... do ustanowienia w Polsce 'Rzeczpospolitej Przyjaciół' 

-  Analizując sytuację, tak widzę przyszłość.

<>

Sensacja! Dudą kierują ludzie z fundacji Georga Sorosa!

ziut.neon24.pl/post/139518,sensacja-duda-kieruja-ludzie-z-fundacji-georga-sorosa

 

Bohaterski Prezydent Warszawy Stefan Starzyński bronił miasta przed wrogiem. Innych, roztropny Prezydent Mościcki w 1938 r. przegnał z Polski. - Obecnie, kolejni pRezydenci witają ich w granicach Rzeczypospolitej z otwartymi rękoma. - To jest zdrada!

Uważam że obecny pRezydent Andrzej Duda zdradził Polskę i Polską Młodzież mówiąc podczas kampanii wyborczej, że: Przyszłość ma na imię Polska!".   

- Kłamał rano! Kłamał w południe, i kłamał wieczorem!  -  

Prawda kryje się w tych słowach, wypowiedzianych przez Dudę podczas powitania w POLIN Amerykańskiego Kongresu Żydów:

"Tę wyjątkową wspólnotę polityczną, którą nazywamy 'Rzeczpospolitą Przyjaciół', unicestwiła agresja nazistowskich Niemiec i przeprowadzony przez hitlerowców Holocaust   (...)   Dzisiaj znów razem budujemy wspólną pomyślną przyszłość"  ///  Myślę, że to zdrada: Duda zainstalował AJC w POLIN >>>   //ziut.neon24.pl/post/137732,mysle-ze-to-zdrada-duda-zainstalowal-ajc-w-polin

 

 

GEST W POLITYCE ZNACZY WIĘCEJ NIŻ SŁOWA

"Ruch (robimy) Listopadowy - Listopad ' 18" -  Wygrajmy Myśląc Wspólnie >> Ziut.NEon24.pl/post/133700,Zamiast-Flagi-Ruch-Listopadowy-Bialo-Czerwona-Kartka

 

 

Do takiej konkluzji można [a nawet trzeba] dojść, analizując rozwój wypadków i zachowanie prezydenta Dudy, biorąc pod uwagę niejasne kulisy jego wyboru na kandydata PiS na prezydenta [w tym to kto go poparł], powitanie w Polsce AJC-Amerykańskiego Kongresu Żydów z jego powitalnym "listem żelaznym" wąłcznie,

mając przy tym na uwadze bezprawne roszczenia organizacji izraelsko-żydowskich względem Polski, co do mienia bezpotomnie zmarłych w Holokauście przedwojennych obywateli polskich, Polaków wyznania mojżeszowego.

... oraz co najważniejsze, mając na uwadze planowaną zmianę Konstytucji, pamiętając już uchwalony niekonstytucyjny fakt, próbę prezydenta Dudy, przejęcia kontroli nad Sądem Najwyższym, co razem ze zmianą Konstytucji może doprowadzić w Polsce do dyktatury, ALE NIE DUKTATURY PiS, DYKTATURY PREZYDENCKIEJ  -  Dlatego Kaczyńskiego z całym PiS sklasyfikować należy, albo jako "pożytecznych idiotów", albo agentów wpływu obcych państw, ... Izraela i USraela / czyli interesów diaspory żydowskiej Stanów Zjednoczonych

Wydaje mi się, że jesteśmy poddawani "podwójnemu praniu muzgu".

Z jednej strony Obywatelom RP udało się obrzydzić Polakom obecną Konstytucję, co uzasadnia inicjatywę Dudy aby ją zmienić  - agentura to nie solista, to zespół, który nas kołuje - a my "gonimy własny ogon".

Jeśli się zastanowić, skoro Duda z PiS ewidentnie złamali procedury konstytucujne [mogli to zrobić zgodnie z konstytucją] w sprawie sądów, to równie dobrze wiele umów międzynarodowych, w tym Traktat Lizboński, może być niezgodny z Konstytucją.

Zmieniając Konstytucję, jak chce Duda, pozbawimy się możliwości uznania za niezgodne z konstytucją te przepisy np. Traktatu Lizbońskiego, na podstawie których Komisja Europejska "chce nas ustawić w szeregu", a które zgodnie z obowiązującą obecnie polską Konstytucją, nie powinny nas obowiązywać.

Zmieniając Konstytucję, świoadomie lub nie, Duda pozbawi nas prawa do sprawdzenia, czy poprzednie rządy sprzedały nas, tak jak wcześniej do tego doszło w Magdalence. /  Zmiana Konstytucji powinna być ostatnioą rzeczą, na którą powinniśmy się zgodzić. 

-   Aby podbić państwo, nie trzeba tego robić militarnie, można tego dokonać metodami na pozór legalnymi, za pomocą podstawionych agentów wpływu. - Z takim przypadkiem, wydaje mi się, mamy aktualnie do czynienia.  -  TO TRZEBA SPRAWDZIĆ , NAD TYM TRZEBA SIĘ ZASTANAWIAĆ i NA TO SZUKAĆ DOWODÓW,... i tym trzeba się zająć.

Tak jak z Konstytucją amerykańską  [która ma sto kilkadziesiąt lat],  tak z obecną Konstytucją polską, mozna się zgodzić na jakiejś jej  drobne uaktualniające poprawki, ale nie mozna się zgodzić na to, aby została całkowicie zmieniona na zamówienie człowieka, który nie tylko nie wie jak napisać zgodną z Konstytucją ustawę [bo to byłoby zbyt proste], który ją złamał, .... i o którym na pewno wiemy na pewno jedynie to, ze chce tą Konstytucję ułozyć pod swoją własną osobę.

-  Nie możemy się na to zgodzić, ... tym bardziej, że jest mało prawdopodobne, aby do 11 Listopada ustalono winnych zamachu w Smoleńsku.

 

11:24 - 25.09.2017 Duda: "Proponuje zmianę Konstytucji RP!":   Według prezydenckiego projektu dotyczącego Krajowej Rady Sądownictwa sędziowie będą wybierani do tego ciała przez Sejm większością 3/5 głosów.   –   Chodzi o to, żeby nie był to wybór jednopartyjny – wytłumaczył Andrzej Duda.   -    Jak zaznaczył, jeśli w parlamencie nie znajdzie się taka większość w ciągu dwóch miesięcy, wyboru członków KRS dokona głowa państwa.

 

KONSTYTUCJA

Art. 187. 1. Krajowa Rada Sądownictwa składa się z:
 

1.   Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego, Ministra Sprawiedliwości, Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego  i  [1] osoby powołanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej,
2*** .   piętnastu członków   wybranych spośród sędziów Sądu Najwyższego, sądów powszechnych, sądów administracyjnych i sądów wojskowych,
3.   czterech członków   wybranych przez Sejm spośród posłów oraz  dwóch członków  wybranych przez Senat spośród senatorów.


SPÓR DOTYCZY WYBORU   

"piętnastu członków   wybranych spośród sędziów Sądu Najwyższego, sądów powszechnych, sądów administracyjnych i sądów wojskowych"  

KTÓRYCH WSZYSCY CHCĄ " MIEĆ DLA SIEBIE",

ALE NIE MAJĄ DO TEGO PRAWA

 


- Jeśli więc Konstytucja mówi, że:"Krajowa Rada Sądownictwa składa się z [1] osoby powołanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej", ... to prezydent nie może wskazywać kolejnych 15 członków KRS, bo wymagało by to zmiany Konstytucji.***

 

[*** Duda miał projekt zmiany Konstytucji, i chciał ją zmienić w tym zakresie, ale nie uzyskał do tej zmiany poparcia 3/5 posłów na Sejm]


- Jeśli Konstytucja mówi, że: "Krajowa Rada Sądownictwa składa się z  czterech członków   wybranych przez Sejm", ... to Sejm  nie może wskazywać kolejnych 15 członków KRS, bo wymagało by to zmiany Konstytucji.


- Jeśli Konstytucja mówi, że: "Krajowa Rada Sądownictwa składa się z  dwóch członków  wybranych przez Senat spośród senatorów", ... to Senat nie może wskazywać kolejnych 15 członków KRS, bo wymagało by to zmiany Konstytucji.

 

PiS powinien dokonać ponownie nowelizacji ustawy o KRS,

w taki sposób, aby wraz z wyborami samorządowymi doszło w Polsce do wyboru spornych 15 sędziów Krajowej Rady Sądownictwa w wyborach powszechnych. / To jedyne demokratyczne, konstytucyjne i sensowne rozwiązanie poroblemu KRS.  >> //ziut.neon24.pl/post/142021,czy-aby-na-pewno-wszyscy-jestescie-intelektualnymi-orlami

 

 

KOMENTARZE

 • Konstytucja, która ma 20 lat, została napisana przez środowiska lewicowe, wymaga zmiany
  https://wpolityce.pl/polityka/377104-karczewski-konstytucja-ktora-ma-20-lat-zostala-napisana-przez-srodowiska-lewicowe-wymaga-zmiany

  @Wrzodak Z: Kaczynski Duda Morawiecki dokonali zamachu stanu
  >> http://ziut.neon24.pl/post/142046,wrzodak-z-kaczynski-duda-morawiecki-dokonali-zamachu-stanu

  Błąd! Powinno być: "Duda - dokonuje pełzającego zamachu stanu", ... i to jest fakt. Kaczyński [z Morawieckim i PiS], albo jest [są] pożytecznymi idiotami, albo agentami wpływu obcych państw.

  Do takiej konkluzji można [trzeba] dojść, analizując zachowanie prezydenta Dudy, biorąc pod uwagę niejasne kulisy jego wyboru na kandydata PiS, na prezydenta [w tym to kto go poparł], powitanie w Polsce AJC-Amerykańskiego Kongresu Żydów z "listem żel;aznym" wącznie [mając na uwadze roszczenia żydowskie względem Polski],

  ... oraz co najważniejsze, planowana zmiana Konstytucji, mając na uwadze uchwalony fakt przejęcia kontroli nad Sądem Najwyższym, co może doprowadzić do dyktatury, ALE NIE PiS, DYKTATURY PREZYDENCKIEJ - dlatego Kaczyńskiego z PiS sklasyfikować należy jako albo "pożytecznych idiotów", albo agentów wpływu obcych państw.

  Wydaje mi się, że jesteśmy poddawani "podwójnemu praniu muzgu".

  Z jednej strony Obywatelom RP udało się obrzydzić Polakom obecną Konstytucję, co uzasadnia inicjatywę Dudy aby ją zmienić - agentura to nie solista, to zespół, który nas kołuje - a my "gonimy własny ogon".
 • Myślę, że to zdrada: Duda zainstalował AJC w POLIN
  >> http://ziut.neon24.pl/post/137732,mysle-ze-to-zdrada-duda-zainstalowal-ajc-w-polin

  http://www.radiownet.pl/system/post_gallery_images/images/80998/normal/kneset_w_Krakowie.jpg
 • .
  http://m.neon24.pl/07dc8dc293201454f0357bface2b04da,0,0.jpg
  .
  Szczytem sukcesu polityki jest zwycięstwo nad wrogiem bez prowadzenia walki zbrojnej. >> http://ziut.neon24.pl/post/141783,niewidzialna-wojna-jak-napasc-na-panstwo

  Fryderyk Joliot-Curie – członek Komitetu Pugwash[2], laureat Nagrody Nobla w dziedzinie chemii, oraz działacz Ruchu przeciw Rasizmowi i Antysemityzmowi i na rzecz Pokoju zapowiedział, że przyszła wojna będzie wojną niewidzialną.

  Dopiero, gdy dany kraj zauważy, że jego plony uległy zniszczeniu, jego przemysł jest sparaliżowany, a jego siły zbrojne są niezdolne do działania, zrozumie nagle, że brał udział w wojnie i że tę wojnę przegrywa.
 • Odszkodowania dla Polski i ofiar Holokaustu – fundamentalne zasady
  .
  Polska może wystąpić o reparacje od Niemiec za II wojnę światową. W Stanach Zjednoczonych Ameryki pojawiają się inicjatywy prawodawcze i polityczne dla zapewnienia zwrotu własności odebranej – między innymi na terytorium Polski – ofiarom Holokaustu, które przeżyły, lub ich rodzinom, albo wypłacenia im odszkodowań, a w przypadku braku spadkobierców – przeznaczenia odszkodowań na cele społeczne i edukacyjne. >>> https://wpolityce.pl/swiat/377102-odszkodowania-dla-polski-i-ofiar-holokaustu-fundamentalne-zasady

  1 stycznia 2018 / Akt 447: Narodziny polskiego OWP
  >>> http://ziut.neon24.pl/post/141758,1-stycznia-2018-akt-447-narodziny-polskiego-owp

  Izrael wniósł oficjalną skargę ws ustawy [re]prywatyzacyjnej
  >>> http://ziut.neon24.pl/post/140782,izrael-wniosl-oficjalna-skarge-ws-ustawy-re-prywatyzacyjnej
  [Re]prywatyzacja: Lobby izraelskie w Sejmie jednak istnieje
  >>> http://ziut.neon24.pl/post/140734,re-prywatyzacja-lobby-izraelskie-w-sejmie-jednak-istnieje
  Czy PiS tak tę ustawę uchwali? A Duda, czy taką ją podpisze?
  >>> http://ziut.neon24.pl/post/140612,czy-pis-tak-te-ustawe-uchwali-a-duda-czy-taka-ja-podpisze
 • Warszawa: Zdjęcia zapomnianego fotografa. Tak miasto podniosło się z ruin
  Muzeum Powstania Warszawskiego kupiło wyjątkową kolekcję zdjęć. Fotografie Leonarda Jabrzemskiego pokazują zrujnowaną stolicę tuż po zakończeniu wojny. Po kilkunastu latach fotograf wrócił w te same miejsca i jeszcze raz nacisnął spust migawki.

  Kolekcja liczy 36 zdjęć, które układają się w 17 zestawień. Odbitki pochodzą ze zorganizowanej w latach 60. wystawy. Muzeum kupiło je od rodziny Leonarda Jabrzemskiego. Całość liczyła prawdopodobnie 54 pary zdjęć, bo taki numer widnieje na ostatniej, którą dysponuje muzeum. Ale pewności nie ma, bo kolekcja została podzielona i rozproszona.

  - Fotografie obejmują głównie Stare Miasto, ale jest też kilka ciekawych ze Śródmieścia czy Mariensztatu. Podejrzewamy, że całość pokazywała też inne miejsca w Warszawie - mówi Joanna Lang, kierowniczka Działu Ikonografii i Fotografii w muzeum.

  Warszawa / Rumowisko Starego Miasta >> https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,zdjecia-zapomnianego-fotografa-tak-miasto-podnioslo-sie-z-ruin,250814.html
 • Zdolniejszy kuzyn Kaczyńskiego
  Dyrektorem generalnym Lasów Państwowych, „klejnotów narodowych”, jak określane są lasy przez PiS, był pociotek Kaczyńskiego. Drzewa płaczą, grzyby chowają się pod ziemię, sarny uciekają do Białorusi.

  Konrad Tomaszewski jest krewnym ze strony matki Jarosława Kaczyńskiego. Jego brat Grzegorz prezesuje pisowskiej spółce Forum wydającej „Gazetę Polską Codziennie”.

  http://nie.com.pl/archiwum/zdolniejszy-kuzyn-kaczynskiego/
 • Konrad Tomaszewski odwołany z funkcji Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych
  http://niezalezna.pl/214524-konrad-tomaszewski-odwolany-z-funkcji-dyrektora-generalnego-lasow-panstwowych

  Minister środowiska Henryk Kowalczyk odwołał dziś Konrada Tomaszewskiego z funkcji dyrektora generalnego Lasów Państwowych - poinformował PAP rzecznik resortu środowiska Aleksander Brzózka.

  Według źródeł PAP zbliżonych do rządu, zastąpi go Andrzej Konieczny, czyli dotychczasowy wiceminister środowiska.

  Konrad Tomaszewski funkcję dyrektora generalnego Lasów Państwowych pełnił od 17 listopada 2015 r. W przeszłości już raz sprawował ten urząd - w latach 1998-2001. Pracował na wysokich stanowiskach w LP oraz jako doradca ministrów środowiska. Był współzałożycielem Solidarności Leśnej oraz jednym z głównych autorów obowiązującej do dziś ustawy o lasach z 28 września 1991 roku, a także pomysłodawcą i autorem pierwszej obywatelskiej ustawy uchwalonej przez Sejm: o strategicznych zasobach naturalnych kraju.
 • MKiDN: Grób Nieznanego Żołnierza chroniony jako grób wojenny
  - MKiDN informuje:

  Grób Nieznanego Żołnierza w Warszawie w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości uzyskał pełnię ochrony prawnej jako grób wojenny. To najważniejsze miejsce pamięci narodowej w Polsce stało się formalnie grobem wojennym, po wpisaniu go przez wojewodę mazowieckiego do ewidencji grobów i cmentarzy wojennych województwa mazowieckiego, na wniosek Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  Grób Nieznanego Żołnierza uzyskał i utrwalał swoje znaczenie dla polskiej tożsamości i pamięci historycznej od 1925 roku, gdy pod płytą z napisem „TU LEZY ŻOŁNIERZ POLSKI POLEGŁY ZA OJCZYZNĘ" zostały w nim złożone prochy nieznanego żołnierza ekshumowane z Cmentarza Orląt Lwowskich.

  Po Powstaniu Warszawskim Niemcy wysadzili w powietrze Pałac Saski. Ocalał tylko środkowy fragment jego kolumnady, w której znajdował się Grób, i która do dzisiaj jest jedynym śladem istnienia tego obiektu i jednocześnie wyjątkowo dramatyczną pamiątką historii Warszawy i Polski. Grób Nieznanego Żołnierza odbudowano a uroczystość jego odsłonięcia odbyła się 8 maja 1946.

  Przez dziesiątki lat, nie tylko dzięki swojej formie, ale przede wszystkim idei, która przyświecała jego powstaniu, stał się dla wszystkich Polaków symbolem pamięci o walczących o niepodległość naszej Ojczyzny, poległych nie tylko na polskiej ziemi, ale też na frontach całego świata.

  To wyjątkowe miejsce pamięci i zabytek – miejsce najważniejszych uroczystości o charakterze państwowym, mimo że było otoczone opieką władz Miasta i Dowództwa Garnizonu Warszawskiego, które dbało o właściwą oprawę mających przy nim miejsce uroczystości oraz zapewniało honorową, całodobową wartę - wyróżnienie i zaszczyt dla pełniących ją żołnierzy, nie korzystało dotąd z całej pełni ochrony i opieki państwa jaka przysługuje grobom wojennym. Dzięki staraniom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Grób Nieznanego żołnierza uzyskał najwyższą – przewidzianą dla miejsc spoczynku osób poległych w toku działań wojennych – rangę grobu wojennego i ochronę prawną wynikającą z przepisów jednej z najstarszych – wciąż obowiązującej i efektywnie wykonywanej - polskich ustaw - ustawy z dnia 28 marca 1933 r. o grobach i cmentarzach wojennych. Od dnia wpisu do ewidencji grobów i cmentarzy wojennych organem wiodącym w sprawach dotyczących wykonywania nad nim opieki jest wojewoda mazowiecki, a nadzór zwierzchni sprawuje Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  Na skutek wpisu, to wyjątkowe dla wszystkich Polaków miejsce pamięci, objęte zostało ochroną prawną w roku uroczystych obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jest to przede wszystkim hołd oddany wszystkim poległym za Niepodległość i symbolizującemu ich, a spoczywającemu w tym miejscu, Nieznanemu Żołnierzowi.

  Źródło informacji: MKiDN

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

ULUBIENI AUTORZY