Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
698 postów 4608 komentarzy

"Orzeł" - Pismo sympatyków Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

Sejm przegłosował zakaz banderyzmu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nieżle**, ... teraz powinni zakazać syjonizmu, jako odmiany nazizmu, bo to właśnie syjoniści pod "przykrywką Holokaustu" domagają się od Polski bezprawnej restytucji mienia po bezpotomnie zmarłych. - Ciekawe co na to powiedziałby poseł Winnicki?

 KTO JEST ZA?  ** / Nie wiadomo tylko czy Duda podpisze? : /

- Czym jest syjonizm?

Rezolucja Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych 3379, przyjęta w dniu 10 listopada 1975 roku w głosowaniu 72 do 35 (przy 32 wstrzymujących się),

"określiła że syjonizm jest formą rasizmu i dyskryminacji rasowej".

 

Głosowanie odbyło się rok po uchwaleniu UNGA 3237 gdzie ONZ przyznała Organizacji Wyzwolenia Palestyny  "status obserwatora",  oraz po przemówieniu Jasera Arafata do Zgromadzenia Ogólnego w listopadzie 1974 r.  nazywanego "gałązką oliwną".

Uchwła, że  "syjonizm jest formą rasizmu i dyskryminacji rasowej" zawarta w uchwale  3379, jako jedyna uchwała w historii ONZ,  została odwołana w 1991 roku rezolucją ONZ 46/86. >  https://en.wikipedia.org/wiki/United_Nations_General_Assembly_Resolution_3379

<>

To, że Izraelowi na drodze dyplomatycznej udało się "odkręcić" fakty nie znaczy, że "to co było a nie jest"  - w odniesieniu do państwa Izrael  -  "nie pisze się w rejestr".

Powinno to być szczególnie ważne gdy państwo to, po cichu  -  przy pomocy Ambasady USA  -  angażuje się na szkodę Polski w, między innymi, takie projekty jak próba bezprawnego przejęcia mienia po bezpotomnie zmarłych obywatelach polskich pochodzenia żydowskiego, zmarłych w Holokauście, które to bezprawne roszczenia miały zostać sfinansowane ze sprzedaży Polskich Lasów Państwowych, ... i przekazane na rzecz organizacji żydowskich współfinansujących syjonizm i państwo Izrael.  >>  ziut.neon24.pl/post/142058,kuzyn-jaroslawa-kaczynskiego-stracil-stanowisko

Agresja Izraela na Polskę staje się oficjalnym faktem: Już w 2005 r., izraelski rząd tajną decyzją "znacjonalizował" na rzecz Izraela roszczenia z restytucji całego mienia pożydowskiego w Polsce, 27.10.17 zgłosił Polsce swoje roszczenia oficjalnie.

27.10.2017 / IsraelHayom.com:  Członek izraelskiego Knesetu z ramienia Związku Syjonistycznego  Amir Peretz [w latach 2006–2007 wicepremier Izraela] zażądał, aby  Komitet Spraw Zagranicznych i Obrony Knessetu  odbył pilne spotkanie w celu omówienia proponowanego ustawodawstwa polskiego.

Spotkanie ma dotyczyć projektu polskiej ustawy reprywatyzacyjnej !! : /

>> //www.israelhayom.com/2017/10/27/israel-files-complaint-against-polish-restitution-law/

Ministerstwo Spraw Zagranicznych w czwartek złożyło oficjalną skargę do Ambasady Polskiej w Izraelu w odpowiedzi na proponowane polskie ustawodawstwo [reprywatyzacyjne], które utrudniłoby ocalałym z Holocaustu i ich krewnych otrzymanie odszkodowania z Polski.

Ambasador Izraela w Polsce Anna Azari planuje złożyć  podobną skargę do MSZ w niedzielę. Wiceminister spraw zagranicznych Tzipi Hotovely ma również wyjechać do Polski, aby omówić sprawę [reprywatyzacji] z polskimi urzędnikami.

<>

24 października 2017 r. w Telavivie doszło do spotkania szefów parlamentów Izraela i Niemiec: :   Przewodniczący Knesetu Yuli-Yoel Edelstein spotkał się w poniedziałek z przewodniczącym Bundesratu Malu Dreyerem, który odwiedził Izrael wraz z delegacją członków [niemieckiego] Bundesratu. Spotkanie koncentrowało się m.in. na stosunkach między Izraelem a Niemcami, oraz innych ważnych sprawach. >> https://www.knesset.gov.il/spokesman/eng/PR_eng.asp?PRID=13602

***  Agresja Izraela na Polskę staje się oficjalnym faktem: Już w 2005 r.,  izraelski rząd "znacjonalizował" na rzecz Izraela wszystkie roszczenia z restytucji mienia pożydowskiego w Polsce, ... a sprawy z tym związane miały się zakończyć w 2010 r. >>>> ziut.neon24.pl/post/138938,sprawa-polska-a-prawo-zydowskie-government-decision-1250
.

 
The Government Secretariat Government Decision number 1250, December 28, 2003.
>> dangoor.com/issue77/articles/77026.htm
 
28 grudnia 2003 r. rząd Izraela decyzją 1250 upaństwowił roszczenia do restytucji mienia pożydowskiego // Pierwotnie DECYZJA 1250 dotyczyła własności uchodźców żydowskich z ziem arabskich.   4 stycznia 2005 roku ambasada w Tel Avivie doniosła do Waszyngtonu, że sprawa dotyczy też Polski >> wikileaks.org/plusd/cables/05TELAVIV45_a.html

Jak można się domyśleć, tym samym sprawa prywatnych roszczeń spadkowych, dotycząca majątków pożydowskich, mających lub nie spadkobierców, stała się przedmiotem polityki zagranicznej Izraela. 

Jaki to ma wpływ na politykę Izraela wobec Polski [i wydarzenia w Polsce], mając na uwadze fakt, że rząd Izraela jako cel postawił sobie uregulowanie wobec siebie należności z tytułu restytucji mienia pożydowskiego [tak to trzeba odbierać], ... w ciągu 5 lat. - Licząc od 2005 r. + 5, ... wypada, że do końca roku 2010 roku !
 
10 kwietnia 2010 roku doszło do katastrofy w Smoleńsku / Rok wcześniej, w kwieniu 2009 r., śp. prezydent Lech Kaczyński skierował do Trybunału Konstytucyjnego uchwaloną przez koalicję PO-PSL "Ustawę o obywatelstwie polskim",  która ułatwia obecnym obywatelom Izraela "podłączenie się" pod planowaną ustawę reprywatyzacyjną.- Jej zablokowanie zablokowało by jednocześnie jakiekolwiek ich szanse na udział w  zyskach z reprywatyzacji.

Moim zdaniem, biorąc pod uwagę przyjętą wobec Polski "politykę roszczeń", oraz ich skalę, przewyższającą chyba roszczenia Niemiec hitlerowskich wysuwane wobec Polski przed 1939 r., politykę tą należy [powinniśmy] uznać jako akt agresji wobec Polski, ... i tak ją i Izrael traktować.   Żydo-syjonistyczne państwo Izrael jest w Polsce agresorem i prowadzi wobec nas międzynarodową wojnę hybrydową. - Nie wiemy aby, czy to oni stali za wydarzeniami w Smoleńsku. 
 
Czy nie powinniśmy znać, albo starać się znaleźć odpowiedzi na to pytanie, wziąwszy pod uwagę, co wydarzyło się, i co dzieje się w Polsce, właśnie od roku 2010?

.
">//m.neon24.pl/eb1caaa2332e87bb57df265a9d81597d,0,0.jpg">.

---------------------------------------------------------------------------------------

DALSZE ZADANIA: POLSKA i PAŃSTWA ARABSKIE

---------------------------------------------------------------------------------------


7. (C) Kończąc, Mor uważa, że najprawdopodobniej Polska [po Niemcach] będzie następnym obszarem zainteresowania Rządu Izraela w sprawach restytucji mienia. [po naciskach Izraela na Niemcy Izrael otrzymał okręty podwodne w ramach "reparacji" po Holokauście].

Rząd Izraela w sprawie restytucji w Polsce będzie ściśle współpracował z WJRO Światową Organizacją Restytucji Mienia [logo niżej] i innymi organizacjami pozarządowymi [stającymi się w tym samym momencie agencjami rządu Izraela].

Wszystko powyższe ma być uzupełnieniem prac Rządowej Komisji Ministerialnej kontynuującej badania w pościgu za rozszerzeniem roszczeń poza mienie pożydowskie w krajach arabskich.

*** Z powyższego można wysnuć wniosek, że roszczenia ws. mienia pożydowskiego stały się formą finansowania samego państwa Izrael.
 

wPolityce.pl: Wskazuje pan, że widzi jeszcze problem w projekcie ustawy reprywatyzacyjnej, mianowicie związany z prawem dziedziczenia. Panie profesorze, o co chodzi?

Żaryn: W Polsce obowiązuje prawo dziedziczenia i sądowe wyroki w tej kwestii muszą być honorowane niezależnie od zapisu ustawowego. Zapis, że dziedziczenie nieruchomości może mieć miejsce tylko w najbliższej rodzinie jest dziedziczeniem zbyt wąsko postrzegane. Powinno to zostać zweryfikowane przez specjalistów od prawa spadkowego.

Przekonuje pan, że proponowany czas zgłaszania roszczeń, czyli rok jest zbyt krótki. Nie jest to dużo czasu, ale z drugiej strony, reprywatyzację powinno się jak najszybciej zakończyć. Nie sądzi pan?

Oczywiście, że tak. Rok na zgłoszenie roszczeń to zbyt krótki czas. Część potencjalnych beneficjentów nie mieszka w Polsce, niektórzy nie znają już języka polskiego. Dotarcie do nich z informacją o możliwości otrzymania odszkodowania musi być tak uregulowana, żeby to było realne prawo i każdy mógł skorzystać z tej możliwości.Liczę, że polskie placówki dyplomatyczne dotrą z informacjami na ten temat do wszystkich zainteresowanych.  -   Chodzi o obywateli obcych państw / "Obywateli RP z 2009 r."

Jak należy rozwiązać kwestię rekompensat?

Jeżeli możliwe jest oddawanie własności w naturze to ten kierunek jest wskazany. Należałoby powołać specjalny fundusz, który dysponowałby mieniem zastępczym, czyli ziemią, która mogłaby być przekazywana w ramach 20 proc. rekompensaty. Wydaje się, że będzie zrozumienie co do miary możliwości Skarbu Państwa i rekompensaty w wysokości 20 proc. wartości.

<>

Nowe prawo reprywatyzacyjne ma zakładać, że odszkodowania mogą być wypłacone jedynie osobom o polskiej narodowości [?], i jedynie osobom fizycznym.

[?]  To ma być "polska narodowość" czy "polskie obywatelstwo?, ... bo to nie to samo. / Jeśli ma to być tylko "polska narodowość", to ustawa będzie niekonstytucyjna, bo mamy w Polsce "obywateli różnych narodowości".   Jeśli ma to być "polskie obywatelstwo", to mogą to być   "obywatele polscy z 2009 roku", z innych krajów,   którym nadano wtedy obywatelstwo polskie nowelizacją "Ustawy o obywatelstwie polskim" autorstwa koalicji PO-PSL, ... z myślą właśnie o tej ustawie reprywatyzacyjnej

USTAWA REPRYWATYZACYJNA POWINNA OBEJMOWAĆ OBYWATELI POSIADAJĄCYCH OBYWATELSTWO POLSKIE PRZED NOWELIZACJĄ USTAWY O OBYWATELSTWIE POLSKIM Z KWIETNIA 2009 ROKU  Więcej na ten temat w części 2 poprzednich notkach. / Linki w komentarzach.

 

[Re]prywatyzacja: Lobby izraelskie w Sejmie jednak istnieje

//ziut.neon24.pl/post/140734,re-prywatyzacja-lobby-izraelskie-w-sejmie-jednak-istnieje

  

"INWAZJA UPIORÓW 1944 - 1970" 

O wkładzie szowinistów żydowskich do historii współczesnej polski

 Zdzisław Ciesiołkiewicz  ///Warszawa 1956 - 1979  

Do ściągnięcia archiwalna książka o inwazji i trwającej do dziś okupacji Polski przez sowieckich żydo-syjonistów.  ///  To unikalny w Polsce "Biały Kruk" Ściągnij, przeczytaj i podaj dalej.  Google.drive link niżej  >>  https://drive.google.com/uc?id=0B2Xx8xtfldhUWENsdjkxOXpsakU&export=download 

TO KSIĄŻKA KTÓRAEJ   "CZERWONE DYNASTIE"  NIE CHCĄ ABYŚMY CZYTALI

 [ściąganie musi potrwać / najszybciej idzie na przeglądarce Google ]

 


KOMENTARZE

 • Izrael wniósł oficjalną skargę ws ustawy [re]prywatyzacyjnej
  http://ziut.neon24.pl/post/140782,izrael-wniosl-oficjalna-skarge-ws-ustawy-re-prywatyzacyjnej
 • Dlaczego kolportowanie nazizmu niektórym wciąż się opłaca? 1
  Wystarczy popatrzeć wyżej i niżej, i zastanowić się: Jak potraktowała by nas władza gdybyśmy po uchwaleniu przez Sejm Wielkiej Ustawy Reprywatyzacyjnej, i po przyznaniu organizacjom żydowskim prawa spadku po obywatelach polskich wyznania mojżeszowego

  o co upominają się organizacje żydowskie w USA, rząd Stanów Zjednoczonych i państwo Izrael, ... gdybyśmy w "Wielkim Proteście" wyszli na ulicę? - JUŻ DZISIAJ ODPOWIEDZCIE SOBIE NA TO PYTANIE - jeśli uważacie, że bylibyście zdolni zaprotestować, ... oczywiście? : /

  Myślę, że potraktowano by nas właśnie tak, jak Matkę Boską Jasnogórską potraktopwał "Lis z Newsweeka", i zgodnie z oczekiwaniami wywołanymi histerią po "rewelacjach" SUPERWIZJERA TVN

  http://ziut.neon24.pl/post/142111,dlaczego-kolportowanie-nazizmu-niektorym-wciaz-sie-oplaca-1
 • Kuzyn Jarosława Kaczyńskiego stracił stanowisko
  Konrad Tomaszewski, kuzyn Jarosława Kaczyńskiego, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych został odwołany ze swojej funkcji / Minister Szyszko, w grudniu 2014 r. poseł PiS, który zablokował zmianę Konstytucji i sprzedaż lasów "poległ w rekonstrukcji"
  http://ziut.neon24.pl/post/142058,kuzyn-jaroslawa-kaczynskiego-stracil-stanowisko
 • Nareszcie!
  Sława Bohu!
 • @MacGregor 14:20:14
  Dzięki Bogu. Ciekawe co w tym roku z tym zrobią ?. Pzdr. https://www.youtube.com/watch?v=-W3Xb-nJCC8
 • @Repsol 16:41:52
  Sprawa polska a "Prawo Żydowskie": Government Decision 1250
  .

  .
  http://m.neon24.pl/eb1caaa2332e87bb57df265a9d81597d,0,0.jpg
  .
  DALSZE ZADANIA: POLSKA i PAŃSTWA ARABSKIE

  ---------------------------------------------------------------------------------------

  7. (C) Kończąc, Mor uważa, że najprawdopodobniej Polska [po Niemcach] będzie następnym obszarem zainteresowania Rządu Izraela w sprawach restytucji mienia. [po naciskach Izraela na Niemcy Izrael otrzymał okręty podwodne w ramach "reparacji" po Holokauście].

  Rząd Izraela w sprawie restytucji w Polsce będzie ściśle współpracował z WJRO Światową Organizacją Restytucji Mienia [logo niżej] i innymi organizacjami pozarządowymi [stającymi się w tym samym momencie agencjami rządu Izraela].

  Wszystko powyższe ma być uzupełnieniem prac Rządowej Komisji Ministerialnej kontynuującej badania w pościgu za rozszerzeniem roszczeń poza mienie pożydowskie w krajach arabskich.

  *** Z powyższego można wysnuć wniosek, że roszczenia ws. mienia pożydowskiego stały się formą finansowania samego państwa Izrael.
 • @Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej 17:05:45
  Dla pamięci . Ave. http://zygumntbalas.neon24.pl/post/109965,jak-glosowali-poslowie-w-sprawie-odszkodowan-za-holocaust
 • @Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej 17:05:45
  http://orka.sejm.gov.pl/Glos8.nsf/nazwa/57_81/$file/glos_57_81.pdf
 • @Repsol 17:09:00
  TAK TAM PISZ // Tylko dwóch posłów było przeciw ustawie: Wojciech Szarama (PiS) oraz Przemysław Wipler (niezrzeszony). I tyle jest wart nasz organ przedstawicielski. // , ... ALE TO BYŁ ROK 2014 / CIEKAWE JAK JEST TERAZ

  Prezydent nt. sądownictwa: Jeszcze kilka miesięcy temu nie było dialogu, był tylko dyktat http://www.tvpparlament.pl/aktualnosci/prezydent-broni-reformy-sadownictwa-kilka-miesiecy-temu-nie-bylo-dialogu-byl-tylko-dyktat/35766034

  11 Listopada stracimy niepodległość?
  >> http://ziut.neon24.pl/post/142050,11-listopada-stracimy-niepodleglosc
 • @Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej 17:17:10
  https://www.salon24.pl/u/konfederat1000/839035,banderyzm-do-penalizacji-nareszcie tam znajdziesz kto. Pzdr. http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=8&NrPosiedzenia=57&NrGlosowania=81
 • @Repsol 17:23:08
  BANDERYZM NA UKRAINIE jest ideologią oficjalną / Ciekaw jestem jak to głosowanie przełoży się na relacje Polska / Ukraina.

  - POWINNO TO BYĆ TERAZ TRAKTOWANE JAK KOLABORACJA Z NAZISTOWSKIMI NIEMCAMI?
 • @Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej 17:34:45
  Relacje z kim , banderopitekami ?. https://www.youtube.com/watch?v=PCFYBTEm1go
 • Czaputo z chazarami MSZ odpowiada...
  Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych w odpowiedzi na komunikat swojego ukraińskiego odpowiednika zapewniło, że uchwalona w piątek ustawa „odnosi się jedynie do osób, które publicznie i wbrew faktom zaprzeczają ww. zbrodniom [ukraińskich nacjonalistów]”. „Podkreślamy, że działalność naukowa i artystyczna nie stanowi przestępstwa w rozumieniu omawianej ustawy” napisał resort ministra Jacka Czaputowicza.

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP poinformowało stronę ukraińską, „że proces legislacyjny wyżej wymienionego aktu prawnego nie został zakończony”, jakby chciało wycofać się z jej dotychczasowych zapisów i uspokoić banderyzujący ukraiński rząd, że jeszcze – mówiąc kolokwialnie – istnieje szansa na wyrwanie ustawie zębów.

  http://prawy.pl/64767-polskie-msz-zaprzeczanie-zbrodniom-ukrainskich-nacjonalistow-nie-bedzie-scigane-jezeli-mozna-je-zakwalifikowac-jako-dzialalnosc-naukowa-i-artystyczna/
 • @kfakfa 20:16:28
  Wszyscy dobrzy .Ave. https://www.youtube.com/watch?v=uO0y8rhGavk

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

ULUBIENI AUTORZY