Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
698 postów 4608 komentarzy

"Orzeł" - Pismo sympatyków Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

SYJONIZM:Izraelski "Przemysł Holokaustu" kontratakuje [Cz 1]

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Netanyahu: Polska ustawa [o IPN] jest absurdalna, i ja z całą mocą się jej sprzeciwiam. Nie możemy zmienić historii, a prawdy o Holokauście nie można podważyć. Wydałem instrukcje Ambasador Izraela w Polsce, aby dziś wieczorem spotkała się z polskim

premierem,  i przedstawiła moje zdecydowane stanowisko w tej sprawie.

 

wPolityce.pl: Anna Azari, ambasador Izraela w Polsce w zdumiewających słowach odniosła się do sprawy nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej:

Rząd Izraela odrzuca tę nowelizację. Mamy nadzieje, że możemy znaleźć wspólną drogę, by zrobić zmiany w tej nowelizacji. Izrael też rozumie, kto budował KL Auschiwitz i inne obozy. Wszyscy wiedzą, że to nie byli Polacy. Ale u nas traktuje się to jako niemożliwość powiedzenia prawdy o Zagładzie.

Na samym początku przemówienia  / co za zbieg okoliczności  / "Ambasador podziękowała za ujawnienie i działania podejmowane po ujawnieniu materiału filmowego o „obchodach” 128. rocznicy urodzin Adolfa Hitlera, zorganizowanych w 2017 r. w lesie nieopodal Wodzisławia Śląskiego."

 

Premier Izraela Bebjamin Netanyahu:  Polska ustawa [o IPN] jest absurdalna, i ja z całą mocą się jej sprzeciwiam. Nie możemy zmienić historii, a prawdy o Holokauście nie można podważyć. Wydałem instrukcje Ambasador Izraela w Polsce, aby dziś wieczorem spotkała się z polskim premierem,  i przedstawiła moje zdecydowane stanowisko w tej sprawie.

[ ?????? ]

Zniesławienie, czyli prawda o tzw. "antysemityzmie"

 https://youtu.be/NlmXRNEDWiY

Oto film zrealizowany przez Izraelczyka, pochodzącego z syjonistycznej rodziny Yoava Shamira. Stara się on w nim uczciwie dowiedzieć, czym jest tak zwany "antysemityzm" oraz przez kogo i w jakim celu jest wywoływany i wykorzystywany. Zagadnienie to dawno temu, skrótowo opisał polski poeta i dramatopisarz Adam Asnyk: "Antysemityzm często hodują handlarze, których każdy dla siebie pewien zysk w nim widzi; kiedy się interesem korzystnym ukaże, ujmą go w swoje ręce niezawodnie Żydzi".

Dlaczego kolportowanie nazizmu niektórym wciąż się opłaca?

ziut.neon24.pl/post/142111,dlaczego-kolportowanie-nazizmu-niektorym-wciaz-sie-oplaca-1

 

 

Zakaz propagandy o "POLSKIPOLSKICH OBOZACH ZAGŁADY" zagraża prawdzie o Holokauście?   ///   Dlaczego polski rząd nie interweniował, gdy rząd Izraela nacjinalizował na swoją korzyść mienie bezspadkowe po obywatelach polskich wyznania mojżeszowego w Polsce? >>

ziut.neon24.pl/post/138938,sprawa-polska-a-prawo-zydowskie-government-decision-1250

 

 

"Sejm przegłosował zakaz bandertyzmu", ... nieżle**, ... teraz powinni zakazać syjonizmu, jako odmiany nazizmu, bo to właśnie syjoniści pod "przykrywką Holokaustu" domagają się od Polski bezprawnej restytucji mienia po bezpotomnie zmarłych. - Ciekawe co na to powiedziałby poseł Winnicki?

 KTO JEST ZA?  ** / Nie wiadomo tylko czy Duda podpisze? : /

- Czym jest syjonizm?

Rezolucja Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych 3379, przyjęta w dniu 10 listopada 1975 roku w głosowaniu 72 do 35 (przy 32 wstrzymujących się),

"określiła że syjonizm jest formą rasizmu i dyskryminacji rasowej".

 

Głosowanie odbyło się rok po uchwaleniu UNGA 3237 gdzie ONZ przyznała Organizacji Wyzwolenia Palestyny  "status obserwatora",  oraz po przemówieniu Jasera Arafata do Zgromadzenia Ogólnego w listopadzie 1974 r.  nazywanego "gałązką oliwną".

Uchwła, że  "syjonizm jest formą rasizmu i dyskryminacji rasowej" zawarta w uchwale  3379, jako jedyna uchwała w historii ONZ,  została odwołana w 1991 roku rezolucją ONZ 46/86. >  https://en.wikipedia.org/wiki/United_Nations_General_Assembly_Resolution_3379

<>

To, że Izraelowi na drodze dyplomatycznej udało się "odkręcić" fakty nie znaczy, że "to co było a nie jest"  - w odniesieniu do państwa Izrael  -  "nie pisze się w rejestr".

Powinno to być szczególnie ważne gdy państwo to, po cichu  -  przy pomocy Ambasady USA  -  angażuje się na szkodę Polski w, między innymi, takie projekty jak próba bezprawnego przejęcia mienia po bezpotomnie zmarłych obywatelach polskich pochodzenia żydowskiego, zmarłych w Holokauście, które to bezprawne roszczenia miały zostać sfinansowane ze sprzedaży Polskich Lasów Państwowych, ... i przekazane na rzecz organizacji żydowskich współfinansujących syjonizm i państwo Izrael.  >>  ziut.neon24.pl/post/142058,kuzyn-jaroslawa-kaczynskiego-stracil-stanowisko

Agresja Izraela na Polskę staje się oficjalnym faktem: Już w 2005 r., izraelski rząd tajną decyzją "znacjonalizował" na rzecz Izraela roszczenia z restytucji całego mienia pożydowskiego w Polsce, 27.10.17 zgłosił Polsce swoje roszczenia oficjalnie.

27.10.2017 / IsraelHayom.com:  Członek izraelskiego Knesetu z ramienia Związku Syjonistycznego  Amir Peretz [w latach 2006–2007 wicepremier Izraela] zażądał, aby  Komitet Spraw Zagranicznych i Obrony Knessetu  odbył pilne spotkanie w celu omówienia proponowanego ustawodawstwa polskiego.

Spotkanie ma dotyczyć projektu polskiej ustawy reprywatyzacyjnej !! : /

>> //www.israelhayom.com/2017/10/27/israel-files-complaint-against-polish-restitution-law/

Ministerstwo Spraw Zagranicznych w czwartek złożyło oficjalną skargę do Ambasady Polskiej w Izraelu w odpowiedzi na proponowane polskie ustawodawstwo [reprywatyzacyjne], które utrudniłoby ocalałym z Holocaustu i ich krewnych otrzymanie odszkodowania z Polski.

Ambasador Izraela w Polsce Anna Azari planuje złożyć  podobną skargę do MSZ w niedzielę. Wiceminister spraw zagranicznych Tzipi Hotovely ma również wyjechać do Polski, aby omówić sprawę [reprywatyzacji] z polskimi urzędnikami.

<>

24 października 2017 r. w Telavivie doszło do spotkania szefów parlamentów Izraela i Niemiec: :   Przewodniczący Knesetu Yuli-Yoel Edelstein spotkał się w poniedziałek z przewodniczącym Bundesratu Malu Dreyerem, który odwiedził Izrael wraz z delegacją członków [niemieckiego] Bundesratu. Spotkanie koncentrowało się m.in. na stosunkach między Izraelem a Niemcami, oraz innych ważnych sprawach. >> https://www.knesset.gov.il/spokesman/eng/PR_eng.asp?PRID=13602

***  Agresja Izraela na Polskę staje się oficjalnym faktem: Już w 2005 r.,  izraelski rząd "znacjonalizował" na rzecz Izraela wszystkie roszczenia z restytucji mienia pożydowskiego w Polsce, ... a sprawy z tym związane miały się zakończyć w 2010 r. >>>> ziut.neon24.pl/post/138938,sprawa-polska-a-prawo-zydowskie-government-decision-1250
.

 
The Government Secretariat Government Decision number 1250, December 28, 2003.
>> dangoor.com/issue77/articles/77026.htm
 
28 grudnia 2003 r. rząd Izraela decyzją 1250 upaństwowił roszczenia do restytucji mienia pożydowskiego // Pierwotnie DECYZJA 1250 dotyczyła własności uchodźców żydowskich z ziem arabskich.   4 stycznia 2005 roku ambasada w Tel Avivie doniosła do Waszyngtonu, że sprawa dotyczy też Polski >> wikileaks.org/plusd/cables/05TELAVIV45_a.html

Jak można się domyśleć, tym samym sprawa prywatnych roszczeń spadkowych, dotycząca majątków pożydowskich, mających lub nie spadkobierców, stała się przedmiotem polityki zagranicznej Izraela. 

Jaki to ma wpływ na politykę Izraela wobec Polski [i wydarzenia w Polsce], mając na uwadze fakt, że rząd Izraela jako cel postawił sobie uregulowanie wobec siebie należności z tytułu restytucji mienia pożydowskiego [tak to trzeba odbierać], ... w ciągu 5 lat. - Licząc od 2005 r. + 5, ... wypada, że do końca roku 2010 roku !
 
10 kwietnia 2010 roku doszło do katastrofy w Smoleńsku / Rok wcześniej, w kwieniu 2009 r., śp. prezydent Lech Kaczyński skierował do Trybunału Konstytucyjnego uchwaloną przez koalicję PO-PSL "Ustawę o obywatelstwie polskim",  która ułatwia obecnym obywatelom Izraela "podłączenie się" pod planowaną ustawę reprywatyzacyjną.- Jej zablokowanie zablokowało by jednocześnie jakiekolwiek ich szanse na udział w  zyskach z reprywatyzacji.

Moim zdaniem, biorąc pod uwagę przyjętą wobec Polski "politykę roszczeń", oraz ich skalę, przewyższającą chyba roszczenia Niemiec hitlerowskich wysuwane wobec Polski przed 1939 r., politykę tą należy [powinniśmy] uznać jako akt agresji wobec Polski, ... i tak ją i Izrael traktować.   Żydo-syjonistyczne państwo Izrael jest w Polsce agresorem i prowadzi wobec nas międzynarodową wojnę hybrydową. - Nie wiemy aby, czy to oni stali za wydarzeniami w Smoleńsku. 
 
Czy nie powinniśmy znać, albo starać się znaleźć odpowiedzi na to pytanie, wziąwszy pod uwagę, co wydarzyło się, i co dzieje się w Polsce, właśnie od roku 2010?

.
//ziut.neon24.pl/post/%3Ca%20href=" style="color: rgb(201, 12, 21); text-decoration: none;">//m.neon24.pl/eb1caaa2332e87bb57df265a9d81597d,0,0.jpg" alt="" style="border: 0px; width: 490px;">">//ziut.neon24.pl/post/%3Ca%20href=" style="border: 0px; width: 490px;">">.

---------------------------------------------------------------------------------------

DALSZE ZADANIA: POLSKA i PAŃSTWA ARABSKIE

---------------------------------------------------------------------------------------


7. (C) Kończąc, Mor uważa, że najprawdopodobniej Polska [po Niemcach] będzie następnym obszarem zainteresowania Rządu Izraela w sprawach restytucji mienia. [po naciskach Izraela na Niemcy Izrael otrzymał okręty podwodne w ramach "reparacji" po Holokauście].

Rząd Izraela w sprawie restytucji w Polsce będzie ściśle współpracował z WJRO Światową Organizacją Restytucji Mienia [logo niżej] i innymi organizacjami pozarządowymi [stającymi się w tym samym momencie agencjami rządu Izraela].

Wszystko powyższe ma być uzupełnieniem prac Rządowej Komisji Ministerialnej kontynuującej badania w pościgu za rozszerzeniem roszczeń poza mienie pożydowskie w krajach arabskich.

*** Z powyższego można wysnuć wniosek, że roszczenia ws. mienia pożydowskiego stały się formą finansowania samego państwa Izrael.
 

wPolityce.pl: Wskazuje pan, że widzi jeszcze problem w projekcie ustawy reprywatyzacyjnej, mianowicie związany z prawem dziedziczenia. Panie profesorze, o co chodzi?

Żaryn: W Polsce obowiązuje prawo dziedziczenia i sądowe wyroki w tej kwestii muszą być honorowane niezależnie od zapisu ustawowego. Zapis, że dziedziczenie nieruchomości może mieć miejsce tylko w najbliższej rodzinie jest dziedziczeniem zbyt wąsko postrzegane. Powinno to zostać zweryfikowane przez specjalistów od prawa spadkowego.

Przekonuje pan, że proponowany czas zgłaszania roszczeń, czyli rok jest zbyt krótki. Nie jest to dużo czasu, ale z drugiej strony, reprywatyzację powinno się jak najszybciej zakończyć. Nie sądzi pan?

Oczywiście, że tak. Rok na zgłoszenie roszczeń to zbyt krótki czas. Część potencjalnych beneficjentów nie mieszka w Polsce, niektórzy nie znają już języka polskiego. Dotarcie do nich z informacją o możliwości otrzymania odszkodowania musi być tak uregulowana, żeby to było realne prawo i każdy mógł skorzystać z tej możliwości.Liczę, że polskie placówki dyplomatyczne dotrą z informacjami na ten temat do wszystkich zainteresowanych.  -   Chodzi o obywateli obcych państw / "Obywateli RP z 2009 r."

Jak należy rozwiązać kwestię rekompensat?

Jeżeli możliwe jest oddawanie własności w naturze to ten kierunek jest wskazany. Należałoby powołać specjalny fundusz, który dysponowałby mieniem zastępczym, czyli ziemią, która mogłaby być przekazywana w ramach 20 proc. rekompensaty. Wydaje się, że będzie zrozumienie co do miary możliwości Skarbu Państwa i rekompensaty w wysokości 20 proc. wartości.

<>

Nowe prawo reprywatyzacyjne ma zakładać, że odszkodowania mogą być wypłacone jedynie osobom o polskiej narodowości [?], i jedynie osobom fizycznym.

[?]  To ma być "polska narodowość" czy "polskie obywatelstwo?, ... bo to nie to samo. / Jeśli ma to być tylko "polska narodowość", to ustawa będzie niekonstytucyjna, bo mamy w Polsce "obywateli różnych narodowości".   Jeśli ma to być "polskie obywatelstwo", to mogą to być   "obywatele polscy z 2009 roku", z innych krajów,   którym nadano wtedy obywatelstwo polskie nowelizacją "Ustawy o obywatelstwie polskim" autorstwa koalicji PO-PSL, ... z myślą właśnie o tej ustawie reprywatyzacyjnej

USTAWA REPRYWATYZACYJNA POWINNA OBEJMOWAĆ OBYWATELI POSIADAJĄCYCH OBYWATELSTWO POLSKIE PRZED NOWELIZACJĄ USTAWY O OBYWATELSTWIE POLSKIM Z KWIETNIA 2009 ROKU  Więcej na ten temat w części 2 poprzednich notkach. / Linki w komentarzach.

 

[Re]prywatyzacja: Lobby izraelskie w Sejmie jednak istnieje

//ziut.neon24.pl/post/140734,re-prywatyzacja-lobby-izraelskie-w-sejmie-jednak-istnieje

  

"INWAZJA UPIORÓW 1944 - 1970" 

O wkładzie szowinistów żydowskich do historii współczesnej polski

 Zdzisław Ciesiołkiewicz  ///Warszawa 1956 - 1979  

Do ściągnięcia archiwalna książka o inwazji i trwającej do dziś okupacji Polski przez sowieckich żydo-syjonistów.  ///  To unikalny w Polsce "Biały Kruk" Ściągnij, przeczytaj i podaj dalej.  Google.drive link niżej  >>  https://drive.google.com/uc?id=0B2Xx8xtfldhUWENsdjkxOXpsakU&export=download 

TO KSIĄŻKA KTÓRAEJ   "CZERWONE DYNASTIE"  NIE CHCĄ ABYŚMY CZYTALI

 [ściąganie musi potrwać / najszybciej idzie na przeglądarce Google ]

 

<>

W artykule pt. „Polska powinna zostawić pisanie historii Holokaustu prawdziwym historykom” dziennik podkreśla, że podstawowym problemem z nową ustawą o IPN jest to, „że jest ona niewłaściwą i niebezpieczną mieszanką polityki, prawa i historii”.

„Można zrozumieć podstawową frustrację Polski związaną z tym, że świat wybaczył Niemcom, krajowi, który rozpoczął Holokaust”, a tymczasem Polaków piętnuje się jako „niekulturalnych antysemitów” — pisze „Haarec” i podkreśla: „To nie jest fair”.

Dziennik ocenia jednak, że posłużenie się ustawą, wprowadzającą karę więzienia za głoszenie „poglądów niewygodnych dla polskich uszu”, jest posunięciem „kłopotliwym, zdumiewającym i oburzającym”.

Jest dowodem histerii, która bardziej pasowałaby do faszystowskiego reżimu niż do podejścia rozważnego i przemyślanego, które jest fundamentem rządów demokratycznych — kontynuuje „Haarec”.

Zdaniem dziennika kwestia interpretacji i oceny tego, „kim byli Polacy w czasach Holokaustu - ofiarami, kolaborantami czy zabójcami” musi być pozostawiona do zbadania i oceny historykom.

Rząd Izraela zrobiłby dobrze w pełni i zdecydowanie potępiając trend (którego wyrazem jest nowa ustawa - PAP), a nawet zagroził własnymi sankcjami władzom Polski, zanim będzie za późno — konkluduje „Haarec”. 
>>> https://wpolityce.pl/swiat/378796-izraelski-dziennik-haarec-obozy-smierci-nie-byly-polskie-ale-nowa-ustawa-jest-bledem

 

o

o

o

o

o

o

o

o

o

o

o

o

 

 

KOMENTARZE

 • Izrael wzywa Polskę do zmiany ustawy w sprawie „polskich obozów śmierci”
  Ambasador Izraela Anna Azari zaapelowała w Oświęcimiu, podczas obchodów 73. rocznicy wyzwolenia Auschwitz, o zmianę w przyjętej przez Sejm nowelizacji wprowadzającej m.in. kary za sformułowanie „polskie obozy śmierci”.

  >> http://www.tvp.info/35785589/izrael-wzywa-polske-do-zmiany-ustawy-w-sprawie-polskich-obozow-smierci

  Na samym początku przemówienia "Ambasador podziękowała za ujawnienie i działania podejmowane po ujawnieniu materiału filmowego o „obchodach” 128. rocznicy urodzin Adolfa Hitlera, zorganizowanych w 2017 r. w lesie nieopodal Wodzisławia Śląskiego."
 • Zdumiewające słowa ambasador Izraela: Rząd naszego kraju odrzuca nowelizację ustawy o IPN
  Anna Azari, ambasador Izraela w Polsce w zdumiewających słowach odniosła się do sprawy nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej.

  >>> https://wpolityce.pl/polityka/378680-zdumiewajace-slowa-ambasador-izraela-rzad-naszego-kraju-odrzuca-nowelizacje-ustawy-o-ipn-wideo

  Rząd Izraela odrzuca tę nowelizację. Mamy nadzieje, że możemy znaleźć wspólną drogę, by zrobić zmiany w tej nowelizacji. Izrael też rozumie, kto budował KL Auschiwitz i inne obozy. Wszyscy wiedzą, że to nie byli Polacy. Ale u nas traktuje się to jako niemożliwość powiedzenia prawdy o Zagładzie. [??????]

  ZAKAZ MÓWIENIA "POLSKIE OBOZY ZAGŁADY ZAGRAŻA PRAWDZIE O HOLOKAUŚCIE
 • Sejm przegłosował zakaz banderyzmu
  teraz powinni zakazać syjonizmu, jako odmiany nazizmu, bo to właśnie syjoniści pod "przykrywką Holokaustu" domagają się od Polski bezprawnej restytucji mienia po bezpotomnie zmarłych. - Ciekawe co na to powiedziałby poseł Winnicki?

  KTO JEST ZA? ** / Nie wiadomo tylko czy Duda podpisze? : /

  - Czym jest syjonizm?

  Rezolucja Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych 3379, przyjęta w dniu 10 listopada 1975 roku w głosowaniu 72 do 35 (przy 32 wstrzymujących się),

  "określiła że syjonizm jest formą rasizmu i dyskryminacji rasowej".  Głosowanie odbyło się rok po uchwaleniu UNGA 3237 gdzie ONZ przyznała Organizacji Wyzwolenia Palestyny "status obserwatora", oraz po przemówieniu Jasera Arafata do Zgromadzenia Ogólnego w listopadzie 1974 r. nazywanego "gałązką oliwną".

  Uchwła, że "syjonizm jest formą rasizmu i dyskryminacji rasowej" zawarta w uchwale 3379, jako jedyna uchwała w historii ONZ, została odwołana w 1991 roku rezolucją ONZ 46/86. > https://en.wikipedia.org/wiki/United_Nations_General_Assembly_Resolution_3379  To, że Izraelowi na drodze dyplomatycznej udało się "odkręcić" fakty nie znaczy, że "to co było a nie jest" - w odniesieniu do państwa Izrael - "nie pisze się w rejestr".

  Powinno to być szczególnie ważne gdy państwo to, po cichu - przy pomocy Ambasady USA - angażuje się na szkodę Polski w, między innymi, takie projekty jak próba bezprawnego przejęcia mienia po bezpotomnie zmarłych obywatelach polskich pochodzenia żydowskiego, zmarłych w Holokauście, które to bezprawne roszczenia miały zostać sfinansowane ze sprzedaży Polskich Lasów Państwowych, ... i przekazane na rzecz organizacji żydowskich współfinansujących syjonizm i państwo Izrael. >> http://ziut.neon24.pl/post/142149,sejm-przeglosowal-zakaz-banderyzmu
 • Czy "naziści z TVN-u" byli ukraińskimi banderowcami?
  Wczoraj czytałem, że aresztowano sześciu "nazistów z TVN-u": policja wie więc kim są ci ludzie, ... a dzisiaj taki NEWS. Czy ten {nie wiadomo jak] głęboki związek z rewelacjami "Superwizjera" i "naziści z TVN-u" nie ma związku z banderowcami i dzisiejszym uchwaleniem ustawy o zakazie banderyzmu? - wcale bym się nie zdziwił.

  >> http://ziut.neon24.pl/post/142154,czy-nazisci-z-tvn-u-byli-ukrainskimi-banderowcami

  Tak jak jest mało prawdopodobne, że nasz polska młodzież zamieniła patriotycznebiało czerwone koszulki z Orłem w Koronie, ... tak jest bardzo prawdopodobne, że jeśli "naziści z TVN-u" mają ukraińskie pochodzenie, tak jest bardzo prawdopodobne, że wyprawili Hitlerowi urodziny. - Czy tak jest? / Nie wiem. - Ale wiem jedno: mam przeczucie, ... a ono rzadko mnie myli.
 • Żydów nie mordowano w "POLSKICH OBOZACH KONCENTRACYJNYCH" / PRAWDA O HOLOKAUŚCIE: Milion Żydów zabił TYFUS i naziści
  15 grudnia 1943 r. ŻYDOWSKA AGENCJA TELEGRAFICZNA [JTA] podała szacunkową liczbę polskich żydów wymordowanych przez NAZISTÓW. Szacunkowa liczba to 1 000 000 polskich żydów, którzy zostali wymordowani od 1 września 1939 r.

  do czasu likwidacji Getta Żydowskiego w Warszawie. Publikacja mówi też, że około 1 200 000 Żydów odnajdzie się w granicach Polski po wojnie.

  >> http://ziut.neon24.pl/post/142133,prawda-o-holokauscie-milion-zydow-zabil-tyfus-i-nazisci

  Biorąc pod uwagę ogólną liczbę osób, które wymordowano w niemieckich obozach koncentracyjnych na terenie Polski = około 6 milionów ofiar, łatwo obliczyć, że nieżydowskich obywateli, ofiar nazizmu niemieckiego, które poniosły śmierć w czasie Holokaustu Narodu Polskiego w czasie "WW II" mogło być nawet 4 - 5 milionów.

  Wskazana liczba 1 000 000 wymordowanych przez hitlerowskich Niemców obywateli polskich wyznania mojżeszowego dotyczy okresu między 1 września 1939 roku, a latem 1943 r. do czasu po likwidacji Getta w Warszawie.

  Szacując "na oko" ilu mogło ich zginąć po 1943 r., gdy przypuszczam, większość już wymordowano, a reszta uciekła ["na oko"] szacuję, że ogólna liczba wymordowanych w czasie okupacji Obywateli Polskich żydowskiego pochodzenia, mogła wynosić +/- 1 500 000 istnień ludzkich, a nie jak głosi propaganda "przemysłu Holokaustu" 3 - 6 mln.

  /// 6 000 000 to szacunkowa ogólna liczba ofiar niemieckich obozów koncentracyjnych na ziemiach okupowanej Polski.
 • Zniesławienie, czyli prawda o tzw. "antysemityzmie" [napisy pl]
  .
  Oto film zrealizowany przez Izraelczyka, pochodzącego z syjonistycznej rodziny Yoava Shamira. Stara się on w nim uczciwie dowiedzieć, czym jest tak zwany "antysemityzm" oraz przez kogo i w jakim celu jest wywoływany i wykorzystywany. Zagadnienie to dawno temu, skrótowo opisał polski poeta i dramatopisarz Adam Asnyk: "Antysemityzm często hodują handlarze, których każdy dla siebie pewien zysk w nim widzi; kiedy się interesem korzystnym ukaże, ujmą go w swoje ręce niezawodnie Żydzi". >> https://youtu.be/NlmXRNEDWiY
  .
  http://m.neon24.pl/9be0b4552b2a6ba8ad9d6b93f062e2b8,0,0.jpg
 • Dlaczego kolportowanie nazizmu niektórym wciąż się opłaca?
  Wystarczy popatrzeć wyżej i niżej, i zastanowić się: Jak potraktowała by nas władza gdybyśmy po uchwaleniu przez Sejm Wielkiej Ustawy Reprywatyzacyjnej, i po przyznaniu organizacjom żydowskim prawa spadku po obywatelach polskich wyznania mojżeszowego

  o co upominają się organizacje żydowskie w USA, rząd Stanów Zjednoczonych i państwo Izrael, ... gdybyśmy w "Wielkim Proteście" wyszli na ulicę? - JUŻ DZISIAJ ODPOWIEDZCIE SOBIE NA TO PYTANIE - jeśli uważacie, że bylibyście zdolni zaprotestować, ... oczywiście? : /

  >> http://ziut.neon24.pl/post/142111,dlaczego-kolportowanie-nazizmu-niektorym-wciaz-sie-oplaca-1

  Myślę, że potraktowano by nas właśnie tak, jak Matkę Boską Jasnogórską potraktował "Lis z Newsweeka",

  >> http://ziut.neon24.pl/post/142080,reaguj-na-zniewazenie-wizerunku-matki-boskiej-jasnogorskiej

  i zgodnie z oczekiwaniami wywołanymi histerią po "rewelacjach" SUPERWIZJERA TVN

  *** NEon24.pl chyba wygrał z NEWSWEEK.pl: 3:0
  >> http://ziut.neon24.pl/post/142120,neon24-pl-chyba-wygral-z-newsweek-pl-3-0
 • Rzecznik rządu: Polska i Izrael wydały oświadczenie zakazujące stosowania terminu „polskie obozy”
  >> https://wpolityce.pl/polityka/378755-tylko-u-nas-rzecznik-rzadu-polska-i-izrael-wydaly-oswiadczenie-zakazujace-stosowania-terminu-polskie-obozy

  Rzecznik rządu: I Polska i Izrael są ofiarami zbrodniczej polityki Niemiec. Wspólnie byliśmy ofiarami agresji naszych sąsiadów. Wspólnie mamy doświadczenie niewoli i braku struktur państwowych. Konflikt o to, kto jest odpowiedzialny za Holocaust to spełnienie marzeń naszych wrogów.

  KŁAMSTWO! IZRAEL NIGDY NIE BYŁ OFIARĄ NIEMICKICH NAZISTÓW, ... BO W LATACH 1939 - 1945 NIE ISTNIAŁ / SKORO NIE ISTNIAŁ NIE NALEŻĄ SIĘ IZRAELOWI ŻADNE ODSZKODOWANIA - TO PROSTE
 • IPN o żądaniach Izraela
  Instytut Pamięci Narodowej uważa za niestosowną ingerencję ambasady innego państwa w nowelizację ustawy, która jeszcze nie została uchwalona

  >>> https://wpolityce.pl/polityka/378754-ipn-o-zadaniach-izraela-ingerencja-w-nowelizacje-ustawy-ktora-jeszcze-nie-zostala-uchwalona-jest-niestosowna

  — czytamy w oświadczeniu wydanym przez Instytut Pamięci Narodowej z powodu słów ambasador Izraela w Polsce, która podczas obchodów 73. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz Ambasador zaapelowała o zmianę w przyjętej przez Sejm nowelizacji wprowadzającej m.in. kary za sformułowanie „polskie obozy śmierci”.
 • Zdumiewający komunikat Światowego Kongresu Żydów ws. noweli ustawy o IPN
  Światowy Kongres Żydów (WJC) wydał w niedzielę komunikat, w którym poinformował, że jest zdecydowanie przeciwny nowelizacji ustawy o IPN dotyczącej karania za sformułowanie „polskie obozy śmierci”, którą nazywa „zaciemnianiem historii” i „atakiem na demokrację”.

  >> https://wpolityce.pl/polityka/378770-zdumiewajacy-komunikat-swiatowego-kongresu-zydow-ws-noweli-ustawy-o-ipn-zaciemnianie-historii-atak-na-demokracje

  Nowa polska ustawa dlatego budzi szczególne zastrzeżenia, że utrudnia jakąkolwiek prawdziwą konfrontację z najbardziej przerażającym aspektem wojennej historii tego kraju - z tym, w jakim stopniu Polacy brali udział w niszczeniu swych żydowskich sąsiadów — kontynuował Singer.
 • Rzecznik PiS zdecydowanie: "Nie będziemy zmieniać żadnych przepisów w ustawie o IPN.
  Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek podkreśliła na Twitterze, że nie będzie żadnych zmian w ustawie o Instytucie Pamięci Narodowej.

  >>> https://wpolityce.pl/polityka/378743-rzecznik-pis-zdecydowanie-nie-bedziemy-zmieniac-zadnych-przepisow-w-ustawie-o-ipn-mamy-dosyc-oskarzania-polski-i-polakow

  Nie będziemy zmieniać żadnych przepisów w ustawie o IPN. Mamy dosyć oskarżania Polski i Polaków o niemieckie zbrodnie — napisała Beata Mazurek.
 • Premier Netanjahu: Izrael nie będzie tolerował wypaczania przez Polskę prawdy ani ponownego pisania historii
  Jednocześnie wezwał na rozmowę zastępcę ambasadora RP w Tel Awiwie do złożenia wyjaśnień w związku z nowelą ustawy o IPN.

  >> https://wpolityce.pl/polityka/378732-premier-netanjahu-izrael-nie-bedzie-tolerowal-wypaczania-przez-polske-prawdy-ani-ponownego-pisania-historii
 • Morawiecki: w 2016 r. Polska i Izrael sprzeciwiły się stosowaniu terminu „polskie obozy śmierci”
  Polska i Izrael w 2016 wydały wspólne oświadczenie, w którym sprzeciwiają się wszelkim próbom wypaczania historii narodów żydowskiego lub polskiego przez negowanie lub umniejszanie ofiary Żydów podczas Holokaustu lub stosowanie błędnych terminów takich jak „polskie obozy śmierci” – napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki w reakcji na krytykę strony izraelskiej.
  http://www.tvp.info/35786271/morawiecki-w-2016-r-polska-i-izrael-sprzeciwily-sie-stosowaniu-terminu-polskie-obozy-smierci
 • Wiceprezes IPN: Jestem zaskoczony reakcją Izraela
  Dr Mateusz Szpytma: Jestem zaskoczony tą reakcją, dlatego że ta nowelizacja, która nie jest propozycją IPN, tylko Ministerstwa Sprawiedliwości, mówi o kwestiach, które nie są zbyt dyskusyjne. Ona penalizuje wypowiedzi, które są wbrew faktom. Jeśli jakieś zdarzenie miało miejsce i ktoś będzie zarzucał określone czyny danej osobie, a będzie to podlegało prawdzie i będą na ten temat źródła, to wówczas w ogóle nie będzie to ścigane. Zbrodnie w obozach koncentracyjnych, zagłady i innych, w czasie okupacji niemieckiej, niezależnie czy wykonywał je Niemiec, Austriak czy osoba innej narodowości, były wykonywane w imieniu Rzeszy Niemieckiej. Były to zbrodnie państwowe. Za wszystkie zbrodnie okupacji niemieckiej państwowo odpowiadają Niemcy, a indywidualnie każdy ze sprawców.
  https://wpolityce.pl/polityka/378771-nasz-wywiad-wiceprezes-ipn-jestem-zaskoczony-reakcja-izraela-nowelizacja-ustawy-o-ipn-mowi-o-kwestiach-oczywistych
 • Metaforyczny wpis premiera Morawieckiego o przemocy wobec dwóch rodzin. W tle spór o nowelizację ustawy o IPN
  Kiedy okrutni bandyci napadają dom, w którym mieszkają razem dwie rodziny i jedną rodzinę mordują prawie całą, a w drugiej mordują matkę, ojca, torturują dzieci – wtedy nikt nie może mówić, że druga rodzina jest winna okrucieństwa bandytów - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.
  https://wpolityce.pl/polityka/378774-metaforyczny-wpis-premiera-morawieckiego-o-przemocy-wobec-dwoch-rodzin-w-tle-spor-o-nowelizacje-ustawy-o-ipn
 • Międlar atakuje szefa MSWiA:
  "Panie ministrze Brudziński, czas by się Pan zabrał za walkę z antypolonizmem"

  https://wpolityce.pl/polityka/378776-miedlar-atakuje-szefa-mswia-panie-ministrze-brudzinski-czas-by-sie-pan-zabral-za-walke-z-antypolonizmem

  Szef MSWiA zaapelował na Twitterze, aby internauci stonowali swoje emocje, jeżeli wypowiadają się na temat nowelizacji przepisów o IPN.

  Bardzo proszę aby wszyscy którzy czują ”tłiterowe wzburzenie” spowodowane wystąpieniem Ambasador Izraela w Polsce oraz polityków Izraela mieli świadomość, że ich wpisy mogą stać pretekstem do antysemickich ekscesów ludzi skrajnie głupich lub dla prowokatorów źle życzących Polsce — napisał szef MSWiA Joachim Brudziński.
 • MSZ Izraela: zastępca ambasadora RP w Tel Awiwie wezwany do złożenia wyjaśnień
  Zastępca ambasadora RP w Tel Awiwie został wezwany rano do izraelskiego MSZ, by złożyć w tym resorcie wyjaśnienia w związku z nowelą ustawy o IPN, która przewiduje m.in. kary za stosowanie sformułowania "polskie obozy śmierci" - poinformowało MSZ Izraela.

  >>> https://wiadomosci.onet.pl/swiat/msz-izraela-zastepca-ambasadora-rp-w-tel-awiwie-wezwany-do-zlozenia-wyjasnien/0yks8xw

  Jak poinformowało biuro prasowe polskiego resortu dyplomacji, rano przedstawiciel polskiej placówki w Tel Awiwie spotkał się z wysokim urzędnikiem izraelskiego MSZ w celu wyjaśnienia wątpliwości i nieporozumień wokół uchwalonej w polskim Sejmie noweli ustawy o IPN. Z kolei w przyszłym tygodniu planowane są rozmowy w Warszawie z udziałem przedstawicieli polskich władz i reprezentantów ambasady Izraela w Polsce, w tym szefowej placówki Anny Azari.
 • Lider izraelskiej opozycji apeluje o wycofanie ambasadora z Polski
  "Jako lider izraelskiej opozycji wzywam premiera Benjamina Netanyahu do wycofania naszej ambasador z Polski w ramach protestu przeciwko ustawie przegłosowanej przez polski parlament" – napisał na Twitterze Jicchak Herzog.

  >>> https://wiadomosci.onet.pl/swiat/lider-izraelskiej-opozycji-apeluje-o-wycofanie-ambasadora-z-polski/fnwv5dr?utm_source=swpromo_viasg&utm_medium=synergy&utm_campaign=allonet_swonetsg_n_24_infobiz&srcc=ucs&utm_v=2

  Chodzi o nowelizację ustawy o IPN, która przewiduje odpowiedzialność karną za użycie zwrotu "polskie obozy zagłady".
 • PILNE! Premier Morawiecki rozmawiał telefonicznie z szefem izraelskiego rządu!
  Jak powiedział szef KRPM Michał Dworczyk, jutro w kancelarii premiera odbędzie się spotkanie z udziałem przedstawicieli różnych resortów, w tym MSZ i ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego oraz przedstawicieli Sejmu i Senatu, „gdzie będzie mowa o przyspieszeniu pewnych działań, których efektem ma być dbałość o dobre imię Polski, o rzeczywiste przedstawianie historii i miejsca Polski w Europie.

  Z kolei na oficjalnym koncie premiera Izraela na Twitterze poinformowano, że wspomniany „dialog” będzie dotyczył „porozumienia w zakresie ustawodawstwa”.

  Premier Benjamin Netanjahu rozmawiał dziś wieczorem przez telefon z premierem Polski Mateuszem Morawieckim. Obaj zgodzili się, że zespoły z obu krajów rozpoczną natychmiastowy dialog, aby spróbować osiągnąć porozumienie w zakresie ustawodawstwa.

  https://wpolityce.pl/polityka/378792-pilne-premier-morawiecki-rozmawial-telefonicznie-z-szefem-izraelskiego-rzadu-potwierdzono-koniecznosc-dialogu

  Prime Minister Benjamin Netanyahu spoke this evening by telephone with Polish Prime Minister Mateusz Morawiecki. The two agreed that teams from the two countries would open an immediate dialogue in order to try to reach understandings regarding the legislation.

  10:24 PM - Jan 28, 2018

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

ULUBIENI AUTORZY