Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
829 postów 5300 komentarzy

"Głos Polski" Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

Prezydent, PiS, ... i Kaczyński: TESTUJĄ NASZĄ CIERPLIWOŚĆ?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po ostatnich wydarzeniach i sporze z Izraelem // grozi nam poważne osłabienie relacji z USA, a więc i osłabienie naszego wschodniego bezpieczeństwa //, ... taka opinia krąży w kręgach intelektualistów.

 

MBASSADOR'S FAREWELL CALL ON SEJM SPEAKER KOMOROWSKI

Date: 2009 January 23, 16:23 (Friday)
Canonical ID: 09WARSAW78_a
Original Classification: CONFIDENTIAL
Current Classification: CONFIDENTIAL
Żródło: http://www.wikileaks.org/plusd/cables/09WARSAW78_a.html

Fragment raportu ambasadora USA z rozmowy z Komorowskim, z dnia 23.01.2009
Dotyczy: Ustawy reprywatyzacyjnej
6. (C) W sprawie perspektyw uchwalenie przepisów o odszkodowaniach za prywatną własność skonfiskowaną w czasie II wojnie światowej i ery komunistycznej, Komorowski wyraził obawę, że kryzys finansowy przedstawił "nowe okoliczności".
Komorowski powiedział: Tusk jest zdecydowany zmusić nieprzejednanych ministrów, zwłaszcza Ministerstwa Rolnictwa i Ochrony Środowiska, do przyczynia się do wypłaty odszkodowań z funduszy uzyskanych ze sprzedaży nieruchomości państwowych, w tym lasów.   //  Całość >> http://zonacezara.blogspot.com/2015/

Polska / Teren Prywatny: Polakom wstęp wzbroniony!

 

// grozi nam poważne osłabienie relacji z USA, a więc i osłabienie naszego wschodniego bezpieczeństwa  //

 

MOJA ODPOWIEDŹ

 

To co mówią rozumiem z powyższego, pisząc "NAM" mają na myśli siebie, czyli 'kastę rządzącą", do której w jakimś stopniu intelektualiści ci sami należą,
 
i "TO ICH"  osłabienie relacji z USA, tej obecnej 'kasty rządzącej", jest jak najbardziej realne -  PiS "stanął dęba" i cugle zostaną skrócone.
 
Co do "osłabienia naszego wschodniego bezpieczeństwa",   w tym temacie dokumentnie się mylą.   
 
"Nasze wschodnie bezpieczeństwo" jest podstawą bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych, ... i USA nigdy nie pozwolą sobie na jego uszczuplenie. 

"ONI", ... ci ntelektualiści,   oczywiście tego nie rozumieją [lub zrozumieć nie chcą], ponieważ ich świadomość, oparta jest na "mechanice kompleksów" wynikającej ze strachu przed Rosją,
 
a nie na zrozumieniu sytuacji w jakiej się znajdujemy.
 
[Mam na myśli Polskę / nie "kastę rządzącą"]
 
"ICH" świadomość  nie jest oparta na zrozumieniu wynikającej z sytuacji "polskiej racji stanu",  którą kiedyś, na prywatny użytek zdefiniowałem tak:

Niemcom musimy dać nauczkę, Amerykanom nadzieję, żydo-syjonistom z Izraela i Ameryki po łapach, ... a Rosji "święty spokój"

[Dziel i rządź  / łac. divide et impera]
 
Wszyscy z powyższych mają w Polsce "swój interes".
 
Dlatego paradoksalnie znaleźliśmy się jako Polska w sytuacji "hegemona", który może "dzielić i rządzić".  / Aby jednak móc to robić, trzeba znać otaczającą nas sytuację - "ONI" jej albo nie znają, albo znać nie chcą.
 
Najważniejsza dla nas jest sytuacja USA, którą w wielu miejscach wykłada George Friedman, a w sposób najbardziej przyswajalny dostępna jest tutaj

 
Hegemon jest tylko jeden. Obudź się Polsko!

https://youtu.be/CNNF5Bkyu1Q

 
Zamiast tego mamy [tu mam na myśli "kastę rządącą"] świadomość taką jak przedstawiłem, jaką widać na codzień: wmawianie nam, z jednej strony oskarżeń o nazizm, a z drugiej diagnozę o "początkach choroby antysemityzmu", 
 
...  z tego wywodzi się "mechanika kompleksów".

Aby "nam" nasze relacje z USA ułożyły się tak, jak powinny być, i aby nie kierowała nią "mechanika kompleksów" , polska "kasta rządząca" powinna przyswoić sobie ogólnie dostępną wiedzę o sytuacji geopolitycznej Polski, i interesów jakie z tego wynikają dla walczących ze sobą "Cesarstw Ościennych". -  Na tym co mówi Friedman opiera się polityka Stanów zjednoczonych już od czasów I Wojny Światowej, co napisałem w notce z 28 marca 2016 r., pt. "Sienkiewicz zdradził motyw zamachu w Smoleńsku"

>> http://ziut.neon24.pl/post/130640,sienkiewicz-w-rozmowie-zdradzil-motyw-zamachu-w-smolensku

image

 

 

Afera taśmowa / Kontrola handlu światowego:

Sienkiewicz / Belka  -  World Trade Scenario 18.06.14  

>>> https://www.youtube.com/watch?v=c5o0k8OSoZk


W 1919 roku Mackinder podsumował swoją teorię twierdząc: "Kto rządzi Europą Wschodnią ( najważniejszym krajem jest Polska ) ten rządzi "the Heartland" (środkowy obszar "Piwot Area" na mapie); ten kto rządzi "the Heartland" rządzi Euro-Azją; ten kto rządzi Euro-Azją ten może rządzić światem."

TO TŁUMACZY DLACZEGO AMERYKANIE i ŻYDZI
PCHAJĄ SIĘ DO EUROPY WSCHODNIEJ 

 


 


Interesem Stanów Zjednoczonych jest, bez względu na to która "kasta rządząca" rządzi Polską, aby Polska podporządkowana była Stanom Zjednoczonym. Tego samego chcieliby Niemcy i Rosjanie, ... a ich wszystkich chcieli by wykiwać amerykańscy i izraelscy żydzi.  /  Zadaniem Polski jest niedopuszczenie do sytuacji, aby zindustrializowana gospodarka Niemiec połączyła się z bogatą w surowce gospodarką Rosji.

-  Rozerwanie "PRZYCIĄGANIA SIĘ" GOSPODAREK ROSJI i NIEMIEC / ZAGRAŻAJĄCE HEGEMONI GOSPODARCZEJ STANÓW ZJEDNOCZONYCH było głównym powodem, dla których Stany Zjednoczone weszły do I Wojny Światowej, głównym powodem tego, że poparły odrodzenie się Państwa Polskiego po 123 latach niewoli. -  Pomoc USA wtedy, nie wynikała z "miłości do Polski i Polaków", wynikał a z zimnej kalkulacji. / USA zrobiły wtedy "świetny interes". 

-  Rozerwanie "PRZYCIĄGANIA SIĘ" GOSPODAREK ROSJI i NIEMIEC / ZAGRAŻAJĄCE HEGEMONI GOSPODARCZEJ STANÓW ZJEDNOCZONYCH było głównym powodem, dla których Stany Zjednoczone weszły do II Wojny Światowej, i okupowały ją [i w jakimś sensie okupują dalej] do teraz.

 

// grozi nam poważne osłabienie relacji z USA, a więc i osłabienie naszego wschodniego bezpieczeństwa  //

Powyższe jest opartą subiektywnej świadomości i strachu przed Rosją i "mechaniką kompleksów", oraz brakiem zrozumienia sytuacji geopolitycznej w jakiej znajduje się Polska.

NAJWIĘKSZYM ZAGROŻENIEM DLA POLSKI SĄ:

- brak zrozumienia sytuacji geopolitycznej Polski przez "kastę rządzącą", oraz motywacji i siły woli, do wykorzystania możliwości płynących z tej sytuacji dla naszego dobra, a nie dobra innych
 
- uchwalone, niezgodne z obowiązującą Konstytucją ustawy o Sądzie Najwyższym, KRS, i niepełna zmiana ordynacji wyborczej
 
- proponowana przez żydo-amerykańskiego agenta wpływu Andrzeja Dudę inicjatywa zmiany obowiązującej polskiej Konstytucji

>> http://ziut.neon24.pl/post/142058,kuzyn-jaroslawa-kaczynskiego-stracil-stanowisko

Powyższe jest tak samo zagrożeniem dla nieagenturalnej części PiS / z Kaczyńskim włącznie [choć w jakimś stopniu jest on też amerykańskim agentem wpływu], ... a wynika to z tego, że "amerykański selekcjoner elit" może nie zakwalifikować ich do zespołu w imieniu Amerykanów rządzącego Polską.

NAPISAŁEM TO CHOĆ WIEM, ŻE TO STRATA CZASU, BO  "ONI" i TAK TO "OLEJĄ", TAK SAMO JAK NIC NIE ZROBILI WS. SFAŁSZOWANIA WYBORÓW PREZYDENTA 2010 >> http://ziut.neon24.pl/post/133393,poszlo-aneks-do-mega-skandali-iiirp-juz-nie-jest-tajny

Ja wykonałem co mogłem w tej sprawie / w załączniku:

- postanowienie prokuratora płk. Ireneusza Szeląga / tego od śledztwa smoleńskiego / o nie wszczęciu śledztwa ws. sfałszowania Wyborów Prezydenta 2010 //Moje doniesienie w sprawie niedopełnienia obowiązków  przez płk. Ireneusza Szeląga też zostało "uwalone"

W załączniku znajdją się tabele o które ktoś kiedyś prosił. >> https://docs.google.com/document/d/1ZzZXz-dtv_7B6zg_9_Yv8bJ0Y_WACkcAKbnEcQ1yIbM/edit

* A teraz powiem jaka będzie przyszłość: wkrótce wybory w Rosji, i kolejna rocznica Smoleńska. / Polska na rozkaz Amerykanów oskarży Putina o zamach w Smoleńsku.  -  Rosjanie przerzucą tę winę na Polaków, być może wykorzystując fakt sfałszowania Wyborów z 2010 r. co medialnie będzie bardzo łatwe.

Na pytanie komu w Polsce mogło zależeć na sfałszowaniu Wyborów Prezydenta 2010 , na podstawie ostatnich wydarzeń i tego co napisałem, na to pytanie można sobie odpowiedzieć samemu.   
-  HISTORIA UCZY, ŻE NAJLEPSZYM "CHŁOPCEM DO BICIA" ZAWSZE BYLI ŻYDZI

Pozdr.
JP
 


TO JUŻ SIĘ DZIEJE:

Prezydent testuje cierpliwość prezesa PiS?

 

13.02.2018 / Fakt.pl:  W ostatnim tygodniu lutego planujemy Tweetup (dyskusja z udziałem użytkowników Twittera) z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy dotyczący referendum konsultacyjnego; w marcu planowana jest kolejna konferencja z cyklu „Wspólnie o konstytucji” – zapowiedział wiceszef Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha.

 

Prezydent  -  wbrew prezesowi PiS  -  nie chce porzucić swojego pomysłu skonsultowania z Polakami potrzeby zmian w konstytucji 

>> http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/prezydent-planuje-spotkanie-z-dziennikarzami-i-uzytkownikami-twittera/9g9hfp8

 

Projekt Prezydenta od początku spotyka się z niechęcią polityków PiS i przede wszystkim Jarosława Kaczyńskiego. W wywiadzie dla „Gazety Polskiej” pomysł, by referendum odbyło się w setną rocznicę odzyskania niepodległości, Kaczyński ocenił krytycznie.

–  Stulecie niepodległości powinno być czasem dumy z własnego państwa, nie ma sensu zakłócać go obowiązkiem uczestnictwa w referendum, nawoływaniem do pójścia do lokali wyborczych.

– Chyba nikomu nie zależy na tym, by zarządzić referendum, a później skończyć jak Bronisław Komorowski z kilkoma procentami frekwencji  –  mówił Kaczyński.


<>

<>


pRezydent z PiS mają plan: sto lat po upadku ideii budowy JUDEOPOLONI na terenach Rzeczypospolitej porozbiorowej, w 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości, stracimy niepodległość - tak widzę przyszłość analizując zmieniającą się sytuację

18.01.2018 / Jak donosi wPolityce.pl Marszałek Senatu Stanisław Karczewski po rozmowie z prezydenckim ministrem Muchą w sprawie planowanego przez Dudę referendum odniósł się też do obecnej ustawy zasadniczej, czyli planów zmiany obecnie obowiązującej polskiej Konstytucji:

Konstytucja, która ma 20 lat, została napisana przez środowiska lewicowe, wymaga zmiany. Mamy taką świadomość i się z tym zgadamy. Potrzebna jest dyskusja i na pewno taką dyskusję, debatę należy i trzeba prowadzić wokół Konstytucji (…) To proces, pewnie długi. Musimy też zmienić ustawę o referendum  —   tłumaczył marszałek Senatu.  / koniec cytatu /

<>

11 Listopada prezydent Duda chce przeprowadzić tzw. referendum konstytucyjne, czyli zadając kilka pytań, jeśli referendum będzie ważne, Duda chce uzyskać zgodę Polaków na zmianę Konstytucji, którą sam napisze.

Karczewski zdradził, że "Musimy też zmienić ustawę o referendum.", ... a to może oznaczać zmianę tego rodzaju, że obecne referenda nie mające mocy wiążącej, chce się zmienić w ten sposób, aby miały moc wiążącą

- jeśli przed "referendum Dudy" ustawa o referendum zostanie zmieniona w sposób jak wyzej, po tzw. "referendum konstytucyjnym" Dudy [wystarczy aby tylko była frekwencja ***], obecna polska Konstytucja będzie musiała zostać zmieniona, bo tak to "ustawi" planowana zmiana ustawy o referendum, o której mówi marszałek Senatu Karczewski.

*** referendum będzie miało wymaganą frekwencję, bo 11 listopada mają się też odbyć wybory samorządowe / taka przy okazji "frekwencja referendalna" stworzy wrażanie, że Polacy chcą zmiany obowiązującej Konstytucji.

Wtedy Duda, tak jak z niekonstytucyjnie napisanymi ustawą o Sądzie Najwyższym [nad którym przejmuje kontrolę] i ustawą o KRS,  sam napisze nam Konstytucję, taką jaką będzie chciał. Konstytucji, która swoimi zapisami, bez wojny,  może tak zmienić nam rzeczywistość, że w miejsce Polski jaką znamy, doprowadzi to do powstania nowotworu o nazwie POLIN.

Obecna Konstytucja, gdyby była przestrzegana, nie jest taka zła. /  Na pewno gwarantuje to co mamy, i co ważne umożliwia korektę, zawartych na szkodę Polski, niekonstytucyjnych zapisów w umowach międzynarodowych, np. w Traktacie Lizbońskim, który Tusk podpisał, bez jego przeczytania, ...

tego nie da, i nie zagwarantuje planowana nowa konstytucja, która na 100% będzie musiała być zgodna z tak zwanymi "wartościami europejskimi" - to właśnie niesie ze sobą zmiana obecnie obowiązującej polskiej Konstytucji.

W 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości, sto lat po upadku ideii zbudowania JUDEOPOLONI, może dojśc do / cokolwiek by to nie znaczyło /, ... do ustanowienia w Polsce 'Rzeczpospolitej Przyjaciół' 

-  Analizując sytuację, tak widzę przyszłość.

Do takiej konkluzji można [a nawet trzeba] dojść, analizując rozwój wypadków i zachowanie prezydenta Dudy, biorąc pod uwagę niejasne kulisy jego wyboru na kandydata PiS na prezydenta [w tym to kto go poparł], powitanie w Polsce AJC-Amerykańskiego Kongresu Żydów z jego powitalnym "listem żelaznym" wąłcznie,

mając przy tym na uwadze bezprawne roszczenia organizacji izraelsko-żydowskich względem Polski, co do mienia bezpotomnie zmarłych w Holokauście przedwojennych obywateli polskich, Polaków wyznania mojżeszowego.

... oraz co najważniejsze, mając na uwadze planowaną zmianę Konstytucji, pamiętając już uchwalony niekonstytucyjny fakt, próbę prezydenta Dudy, przejęcia kontroli nad Sądem Najwyższym, co razem ze zmianą Konstytucji może doprowadzić w Polsce do dyktatury, ALE NIE DUKTATURY PiS, DYKTATURY PREZYDENCKIEJ  -  Dlatego Kaczyńskiego z całym PiS sklasyfikować należy, albo jako "pożytecznych idiotów", albo agentów wpływu obcych państw, ... Izraela i USraela / czyli interesów diaspory żydowskiej Stanów Zjednoczonych

Wydaje mi się, że jesteśmy poddawani "podwójnemu praniu muzgu".

Z jednej strony Obywatelom RP udało się obrzydzić Polakom obecną Konstytucję, co uzasadnia inicjatywę Dudy aby ją zmienić  - agentura to nie solista, to zespół, który nas kołuje - a my "gonimy własny ogon".

Jeśli się zastanowić, skoro Duda z PiS ewidentnie złamali procedury konstytucujne [mogli to zrobić zgodnie z konstytucją] w sprawie sądów, to równie dobrze wiele umów międzynarodowych, w tym Traktat Lizboński, może być niezgodny z Konstytucją.

Zmieniając Konstytucję, jak chce Duda, pozbawimy się możliwości uznania za niezgodne z konstytucją te przepisy np. Traktatu Lizbońskiego, na podstawie których Komisja Europejska "chce nas ustawić w szeregu", a które zgodnie z obowiązującą obecnie polską Konstytucją, nie powinny nas obowiązywać.

Zmieniając Konstytucję, świoadomie lub nie, Duda pozbawi nas prawa do sprawdzenia, czy poprzednie rządy sprzedały nas, tak jak wcześniej do tego doszło w Magdalence. /  Zmiana Konstytucji powinna być ostatnioą rzeczą, na którą powinniśmy się zgodzić. 

-   Aby podbić państwo, nie trzeba tego robić militarnie, można tego dokonać metodami na pozór legalnymi, za pomocą podstawionych agentów wpływu. - Z takim przypadkiem, wydaje mi się, mamy aktualnie do czynienia.  -  TO TRZEBA SPRAWDZIĆ , NAD TYM TRZEBA SIĘ ZASTANAWIAĆ i NA TO SZUKAĆ DOWODÓW,... i tym trzeba się zająć.

Tak jak z Konstytucją amerykańską  [która ma sto kilkadziesiąt lat],  tak z obecną Konstytucją polską, mozna się zgodzić na jakiejś jej  drobne uaktualniające poprawki, ale nie mozna się zgodzić na to, aby została całkowicie zmieniona na zamówienie człowieka, który nie tylko nie wie jak napisać zgodną z Konstytucją ustawę [bo to byłoby zbyt proste], który ją złamał, .... i o którym na pewno wiemy na pewno jedynie to, ze chce tą Konstytucję ułozyć pod swoją własną osobę.

-  Nie możemy się na to zgodzić, ... tym bardziej, że jest mało prawdopodobne, aby do 11 Listopada ustalono winnych zamachu w Smoleńsku.

 

KOMENTARZE

 • Kuzyn Jarosława Kaczyńskiego stracił stanowisko
  Konrad Tomaszewski, kuzyn Jarosława Kaczyńskiego, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych został odwołany ze swojej funkcji / Minister Szyszko, w grudniu 2014 r. poseł PiS, który zablokował zmianę Konstytucji i sprzedaż lasów "poległ w rekonstrukcji"

  Można się zastanawiać nad tym, czy dymiska kuzyna TO ZNAK, że Jarosław Kaczyński, który był obecny w Pałacu Namiestnikowskim podczas zmiany premier Beaty Szydło, na Mateusza Morawieckiego, jeszcze kontroluje teoretycznie pisowski rząd, ... albo w ogóle PiS. - przypomnijmy,, podczas drugiego etapu rekonstrukcji, kiedy tekę ministra stracił właśnie minister Szyszko i Antoni Macierewicz, podczas tego spotkania w Pałacu, ani podczas spotkania posłów PiS z prezydentem Dudą, Kaczyński nie był obecny.

  Konrad Tomaszewski jest krewnym Jarosława Kaczyńskiego ze strony matki. Jego brat Grzegorz prezesuje pisowskiej spółce Forum wydającej „Gazetę Polską Codziennie”.- jak pamiętamy redaktorem naczelnym "Gazety Polskiej Codziennie" jest Tomasz Sakiewicz, po dymisji Antoniego Macierewicza ze stanowiska szefa MON oświadczył, że na Dudę już nie zagłosuje, - JESZCZE TEGO NIE WIDAĆ, ALE JUŻ JESTEŚMY ŚWIADKAMI "WOJNY NA GÓRZE" - obawiam się, że Kaczyński właśnie zaczyna tracić swoje wpływy, i dochodzi do przejmowania PiS przez "wraże siły".
  >> http://ziut.neon24.pl/post/142058,kuzyn-jaroslawa-kaczynskiego-stracil-stanowisko
 • Hegemon jest tylko jeden. Obudź się Polsko!
  https://youtu.be/CNNF5Bkyu1Q
 • Ambasador USA po rozmowie ze Schetyną odwołany. Netanjahu z możliwymi zarzutami
  .
  Nowym ambasadorem Stanów Zjednoczonych w Polsce zostanie Georgette Mosbacher. Mosbacher zastąpi tym samym Paula W. Jonesa, który do tej pory pełnił tę funkcję. >> https://wpolityce.pl/polityka/381377-ciekawa-uwaga-ktos-jeszcze-chce-kombinowac-przeciwko-polsce-ambasador-usa-po-rozmowie-ze-schetyna-odwolany-netanjahu-z-mozliwymi-zarzutami
 • Moje doniesienie w sprawie niedopełnienia obowiązków
  jakie niedopełnienie obowiązków ? to tuszowanie , mataczenie zdrada narodowa art.231 o niedopełnieniu obowiązków używany jest do tuszowania spraw
 • Amerykańskie imperium zdefiniowane!
  https://www.youtube.com/watch?v=wD2UDAHEOcc&feature=youtu.be
 • Radykalny spot POLIN. Muzeum porównuje komentarze z sieci do Marca'68
  http://www.tvp.info/36558437/radykalny-spot-polin-muzeum-porownuje-komentarze-z-sieci-do-marca68

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY