Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
700 postów 4619 komentarzy

"Orzeł" - Pismo sympatyków Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

@ Jak świętować stulecie Niepodległości na krzywy ryj ...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wspólne z żydami obchody Święta Niepodległości ...? / Którymi? Tymi z Izraela, czy New York?

100 lat temu w imieniu Niemiec kontrolę nad Polską sprawować chcieli Żydzi, ... cel osiągnęli wjeżdżając do Polski na czołgach armii czerwonej. / Historia trwa, ... jesteśmy świadkami dalszej części tamtych wydarzeń, ... i tak jak 100   lat temu mamy szansę wygrać tę batalię.   -  Musimy aby tylko być "twardzi".

 

Dopiero na tle deklaracji barona Maurycego Rothschilda lepiej rozumiemy, co w 1942 roku miała na myśli Zofia Kossak-Szczucka, pisząc w apelu do Polaków, by starali się pomagać Żydom w ich tragicznym położeniu:

uczucia nasze względem Żydów nie uległy zmianie. Nie przestajemy ich uważać za politycznych, gospodarczych i ideowych wrogów Polski”. 

ONI MAJĄ DOKŁADNIE TAKIE SAME "UCZUCIA" W STOSUNKU DO NAS 

Rok 1918: Żydzi przygotowali swoje delegacje na obrady zbliżającej się Konferencji Pokojowej w Paryżu, i zdecydowani byli uzyskać na niej zwycięstwo nad Polską. Jeszcze przed przyjazdem delegacji polskiej do Paryża, w dniu 11.XI.1918 r. przedstawiciela Polski w Paryżu hrabiego Ksawerego Orłowskiego odwiedził Żyd francuski Maurycy Rotshield i zagroził:

"Jeśli na Kongresie oficjalnym przedstawicielem Rzeczypospolitej Polskiej będzie ten były od miasta Warszawy, członek Dumy Państwowej Rosyjskiej, który zyskał wszechświatowy rozgłos jako zajadły antysemita (chodziło o Romana Dmowskiego),to cały Izrael i on sam, będą uważali taką nominację za policzek wymierzony w twarz całego ich narodu, i stosownie do tego postąpią.

 
Hrabia Orłowski powinien wiedzieć, że wpływy żydowskie na postanowienia Kongresu są bardzo wielkie. Niech wie z góry, i uprzedzi kogo należy, że kiedy Polska będzie reprezentowana przez tego pana, to Izrael zastąpi drogę ku wszystkim jej celom, a one są nam znane (...).
 
Wy nas znajdziecie na drodze do Gdańska, na drodze do Śląska Pruskiego i Cieszyńskiego, na drodze do Lwowa, na drodze do Wilna, i na drodze wszelkich waszych projektów finansowych. Niech pan hrabia to wie, i stosownie do tego postąpi."   /  Źródło:  Andrzej Leszek Szcześniak "JUDEOPOLONIA" str.24 
 
"W związku z tym nasuwa się ... wniosek, że bywają takie konflikty interesów, zwłaszcza angażujących prestiżowo, których niepodobna rozwiązać inaczej, jak przez całkowite obezwładnienie jednej ze stron ..." / Stanisław MIchalkiewicz:  Przyczynek i wnioski >>  //www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=695
 

11/11 Pomóżmy Kaczyńskiemu przebić głową szklany sufit!

 

W OSTATNICH DNIACH, TEGO "OBEZWŁADNIENIA PRZECIWNIKA" TAK JAK WTEDY, POZNAJĄC PRAWDZIWĄ HISTORIĘ HOLOKAUSTU, DOKONALIŚMY
 
Stany Zjednoczone i Izrael "spalili maskę" mitycznego żyda
//ziut.neon24.pl/post/142409,stany-zjednoczone-i-izrael-spalili-maske-mitycznego-zyda 
 

Temat warto zacząć chyba od ustalenia, czy w Ameryce wogóle istnieje coś, co powinniśmy nazywać "polsko-amerykańską diasporą" pochodzenia polskiego? / Odpowiedź na to pytanie może okazać się zaskakująca.

Zacząć trzeba od historii, czyli od tego, że korzenie American Federation of Polish Jews [Amerykańskańskiej Federacji Żydów Polskich], wcześniej the Federation of Polish Jews in America [Federacja Żydów Polskich w Ameryce], którą ufundowana w 1908 roku jako the Federation of Russian-Polish Hebrews [Federacja Rosyjskich i Polskich Hebrajczyków].

W roku 1920, a więc po wojnie polsko bolszewickiej, Federacja ta wyrzuciła z nazwy słowo "Russian", a w roku 1926 zmieniła w nazwie "Hebrows" na "Jews". Ustanawiając the World Federation of Polish Jews [Światową Organizację Żydów Polskich] w roku 1935, która służyć miała pomocą Żydom w Polsce.

W 1943 roku Federacja ta kooperowała z the Association of Jewish Refugees and Immigrants from Poland [Związek Związek Uchodźców Żydowskich z Polski]  w publikacji  *THE BLACK BOOK OF POLISH JEWRY* >> //ziut.neon24.pl/post/142354,fragmenty-o-holokauscie-the-black-book-of-polish-jewry-1943 

informację o czym, znaleźć można na portalu THE IVO ENCYKLOPEDIA of JEWS IN EASTERN EUROPE.

Będąc współautorami THE BLACK BOOK OF POLISH JEWS amerykańscy "Russian Jews" powinni znać fakty, bo w 1943 roku nie knuli przeciwko Polsce tak, jak to robią od ustanowienia "Przemysłu Holokaustu".

W 1919 roku, a więc po I Wojnie Światowej, po której Polska odzyskała niepodległość, Federacja ta wysłała swoich przedstawicieli na Wersalską Konferencję Pokojową w Paryżu. / I w tym miejscu zaczynają się "schodki"

Jak wiemy, wcześniej,  w trakcie działań wojennych Żydzi chcieli przeforsować powstanie na terytorium Polski projektu pod nazwą JUDEOPOLONIA, do urzeczywistnienia którego nie doszło - Polska odzyskała niepodległość jako Państwo Polskie, a nie żydowskie.  /  Zamiast tego po Wielkiej Socjalistycznej Rewolucji Październikowej, Rosja carska straciła władzę na rzecz Rosji Sowieckiej, której klasą rządzącą byli w większości właśnie Żydzi. 80% stanowisk administracyjnych zajmowali tam właśnie "ONI". /  Wróćmy jednak do spraw polskich /

Na Wersalskiej Konferencji Pokojowej w Paryżu doszło do "zwarcia" delegacji polskiej pod przewodnictwem Romana Dmowskiego,  z delegacją   American Federation of Polish Jews [Amerykańskańską Federacją Żydów Polskich], wcześniej the Federation of Polish Jews in America [Federacja Żydów Polskich w Ameryce], którą ufundowana została w 1908 roku jako the Federation of Russian-Polish Hebrews [Federacja Rosyjskich i Polskich Hebrajczyków],  ... ze  "zwarcia" z nimi  wyszliśmy zwycięsko.  /  Polska uzyskała niepodległość.

Paradoksem historii jest to, że po 100 latach ponownie doszło do "zwarcia" z Żydami, i ponownej wygranej, tym razem "pod przewodnictwem Józefa Pisuckiego ps. "Ziut" :D , ... bo odkrycie prawdziwej historii Holocaustu i jej upublicznienie, tym chyba właśnie jest?  ...  I w tym momencie dochodzimy do właściwego sedna sprawy.

PRAWDA O HOLOKAUŚCIE: Milion Żydów zabił TYFUS i naziści"  >>  //ziut.neon24.pl/post/142133,prawda-o-holokauscie-milion-zydow-zabil-tyfus-i-nazisci 

i jak mam to w zwyczaju odkryciem tym podzieliłem się z "możnymi tego świata".

Między innymi informacje z notki o "PRAWDZIE O HOLOKAUŚCIE"  wysłałem mailem do posłów polskiego Sejmu. / Zdarzyło się, że akurat debatowali nad ustawami o zakazie banderyzmu ///  "Sejm przegłosował zakaz banderyzmu" >>> //ziut.neon24.pl/post/142149,sejm-przeglosowal-zakaz-banderyzmu

W notce zapytałem, kiedy Semj zakaże syjonizmu.  -  Aż tu nagle "bogu ducha winny" [jak i wszyscy Polacy z krwi i kości] dowiedziaem się, o aferze z Holokaustem. - że Polacy chcą zmienić historię Holokaustu.

Otóż, skoro istnieje książąka THE BLACK BOOK OF POLISH JEWRY, w której nie ma nic, co stawiało by w złym świetle polaków, a tym bardziej nic, co mówiłoby o systemowym udziale Polski w Holokauście, reakcja Izraela na ustawę o IPN wydaje się być co najmniej dziwna - przeczytawszy tę książke tak właśnie uważam - 

gdy więc Izraelczycy wdarli się do Ambasady Polski w Tel Aviwie, rozesłałem w nocy THE BLACK BOOK OF POLISH JEWRY do udestępnianych przez min. Niezalezna.pl redakcji gazet i międzynarodowych instytucji zajmujących się tematyką Holokaustu. - Jak widzimy "konflikt" przycichł.

Problem "nieświadomości" historycznej Izraele nie dawał mi jednak spokoju. / Dzisiaj, właśnie zanim zacząłem pisać tę notkę próbując wyjaśnić ten problem Wy-Google-wałem >> THE BLACK BOOK YAD VASHEM [patrz komentarze], i okazuje się, że THE BLACK BOOK OF POLISH JEWRY w Yad Vashem instytutcie w Izraelu poświęconym żydowskim ofiarom Holokaustu nie ma. 

A TO OZNACZA JEDNO: Prawda o Holokauście została ukryta na korzyść "Przemysłu Holokaustu" / ... i to jest chyba najokrutniejsza prawda wydarzeń, których jesteśmy świadkami. Próbowano nas wrobić, aby następnie nas okraść pod wmówionym światu pozorem, że "systemowo" braliśmy udział w Holokauście. 

 

Hańba Izraelowi , . hańba tzw. "polsko-amerykańskim żydom rosyjskim" !

HAŃBA "POLSKIM" POLITYKOM, KOLABORANTOM ŻYDO-AMERYKAŃSKIM!

 <>


<>

<>


pRezydent z PiS mają plan: sto lat po upadku ideii budowy JUDEOPOLONI na terenach Rzeczypospolitej porozbiorowej, w 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości, stracimy niepodległość - tak widzę przyszłość analizując zmieniającą się sytuację

18.01.2018 / Jak donosi wPolityce.pl Marszałek Senatu Stanisław Karczewski po rozmowie z prezydenckim ministrem Muchą w sprawie planowanego przez Dudę referendum odniósł się też do obecnej ustawy zasadniczej, czyli planów zmiany obecnie obowiązującej polskiej Konstytucji:

Konstytucja, która ma 20 lat, została napisana przez środowiska lewicowe, wymaga zmiany. Mamy taką świadomość i się z tym zgadamy. Potrzebna jest dyskusja i na pewno taką dyskusję, debatę należy i trzeba prowadzić wokół Konstytucji (…) To proces, pewnie długi. Musimy też zmienić ustawę o referendum  —   tłumaczył marszałek Senatu.  / koniec cytatu /

<>

11 Listopada prezydent Duda chce przeprowadzić tzw. referendum konstytucyjne, czyli zadając kilka pytań, jeśli referendum będzie ważne, Duda chce uzyskać zgodę Polaków na zmianę Konstytucji, którą sam napisze.

Karczewski zdradził, że "Musimy też zmienić ustawę o referendum.", ... a to może oznaczać zmianę tego rodzaju, że obecne referenda nie mające mocy wiążącej, chce się zmienić w ten sposób, aby miały moc wiążącą

- jeśli przed "referendum Dudy" ustawa o referendum zostanie zmieniona w sposób jak wyzej, po tzw. "referendum konstytucyjnym" Dudy [wystarczy aby tylko była frekwencja ***], obecna polska Konstytucja będzie musiała zostać zmieniona, bo tak to "ustawi" planowana zmiana ustawy o referendum, o której mówi marszałek Senatu Karczewski.

*** referendum będzie miało wymaganą frekwencję, bo 11 listopada mają się też odbyć wybory samorządowe / taka przy okazji "frekwencja referendalna" stworzy wrażanie, że Polacy chcą zmiany obowiązującej Konstytucji.

Wtedy Duda, tak jak z niekonstytucyjnie napisanymi ustawą o Sądzie Najwyższym [nad którym przejmuje kontrolę] i ustawą o KRS,  sam napisze nam Konstytucję, taką jaką będzie chciał. Konstytucji, która swoimi zapisami, bez wojny,  może tak zmienić nam rzeczywistość, że w miejsce Polski jaką znamy, doprowadzi to do powstania nowotworu o nazwie POLIN.

Obecna Konstytucja, gdyby była przestrzegana, nie jest taka zła. /  Na pewno gwarantuje to co mamy, i co ważne umożliwia korektę, zawartych na szkodę Polski, niekonstytucyjnych zapisów w umowach międzynarodowych, np. w Traktacie Lizbońskim, który Tusk podpisał, bez jego przeczytania, ...

tego nie da, i nie zagwarantuje planowana nowa konstytucja, która na 100% będzie musiała być zgodna z tak zwanymi "wartościami europejskimi" - to właśnie niesie ze sobą zmiana obecnie obowiązującej polskiej Konstytucji.

W 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości, sto lat po upadku ideii zbudowania JUDEOPOLONI, może dojśc do / cokolwiek by to nie znaczyło /, ... do ustanowienia w Polsce 'Rzeczpospolitej Przyjaciół' 

-  Analizując sytuację, tak widzę przyszłość.

Do takiej konkluzji można [a nawet trzeba] dojść, analizując rozwój wypadków i zachowanie prezydenta Dudy, biorąc pod uwagę niejasne kulisy jego wyboru na kandydata PiS na prezydenta [w tym to kto go poparł], powitanie w Polsce AJC-Amerykańskiego Kongresu Żydów z jego powitalnym "listem żelaznym" wąłcznie,

mając przy tym na uwadze bezprawne roszczenia organizacji izraelsko-żydowskich względem Polski, co do mienia bezpotomnie zmarłych w Holokauście przedwojennych obywateli polskich, Polaków wyznania mojżeszowego.

... oraz co najważniejsze, mając na uwadze planowaną zmianę Konstytucji, pamiętając już uchwalony niekonstytucyjny fakt, próbę prezydenta Dudy, przejęcia kontroli nad Sądem Najwyższym, co razem ze zmianą Konstytucji może doprowadzić w Polsce do dyktatury, ALE NIE DUKTATURY PiS, DYKTATURY PREZYDENCKIEJ  -  Dlatego Kaczyńskiego z całym PiS sklasyfikować należy, albo jako "pożytecznych idiotów", albo agentów wpływu obcych państw, ... Izraela i USraela / czyli interesów diaspory żydowskiej Stanów Zjednoczonych

Wydaje mi się, że jesteśmy poddawani "podwójnemu praniu muzgu".

Z jednej strony Obywatelom RP udało się obrzydzić Polakom obecną Konstytucję, co uzasadnia inicjatywę Dudy aby ją zmienić  - agentura to nie solista, to zespół, który nas kołuje - a my "gonimy własny ogon".

Jeśli się zastanowić, skoro Duda z PiS ewidentnie złamali procedury konstytucujne [mogli to zrobić zgodnie z konstytucją] w sprawie sądów, to równie dobrze wiele umów międzynarodowych, w tym Traktat Lizboński, może być niezgodny z Konstytucją.

Zmieniając Konstytucję, jak chce Duda, pozbawimy się możliwości uznania za niezgodne z konstytucją te przepisy np. Traktatu Lizbońskiego, na podstawie których Komisja Europejska "chce nas ustawić w szeregu", a które zgodnie z obowiązującą obecnie polską Konstytucją, nie powinny nas obowiązywać.

Zmieniając Konstytucję, świoadomie lub nie, Duda pozbawi nas prawa do sprawdzenia, czy poprzednie rządy sprzedały nas, tak jak wcześniej do tego doszło w Magdalence. /  Zmiana Konstytucji powinna być ostatnioą rzeczą, na którą powinniśmy się zgodzić. 

-   Aby podbić państwo, nie trzeba tego robić militarnie, można tego dokonać metodami na pozór legalnymi, za pomocą podstawionych agentów wpływu. - Z takim przypadkiem, wydaje mi się, mamy aktualnie do czynienia.  -  TO TRZEBA SPRAWDZIĆ , NAD TYM TRZEBA SIĘ ZASTANAWIAĆ i NA TO SZUKAĆ DOWODÓW,... i tym trzeba się zająć.

Tak jak z Konstytucją amerykańską  [która ma sto kilkadziesiąt lat],  tak z obecną Konstytucją polską, mozna się zgodzić na jakiejś jej  drobne uaktualniające poprawki, ale nie mozna się zgodzić na to, aby została całkowicie zmieniona na zamówienie człowieka, który nie tylko nie wie jak napisać zgodną z Konstytucją ustawę [bo to byłoby zbyt proste], który ją złamał, .... i o którym na pewno wiemy na pewno jedynie to, ze chce tą Konstytucję ułozyć pod swoją własną osobę.

-  Nie możemy się na to zgodzić, ... tym bardziej, że jest mało prawdopodobne, aby do 11 Listopada ustalono winnych zamachu w Smoleńsku.

 

KOMENTARZE

 • Prezydent, PiS, ... i Kaczyński: TESTUJĄ NASZĄ CIERPLIWOŚĆ?
  Po ostatnich wydarzeniach i sporze z Izraelem // grozi nam poważne osłabienie relacji z USA, a więc i osłabienie naszego wschodniego bezpieczeństwa //, ... taka opinia krąży w kręgach intelektualistów.

  NAJWIĘKSZYM ZAGROŻENIEM DLA POLSKI SĄ:

  - brak zrozumienia sytuacji geopolitycznej Polski przez "kastę rządzącą", oraz motywacji i siły woli, do wykorzystania możliwości płynących z tej sytuacji dla naszego dobra, a nie dobra innych

  - uchwalone, niezgodne z obowiązującą Konstytucją ustawy o Sądzie Najwyższym, KRS, i niepełna zmiana ordynacji wyborczej

  - proponowana przez żydo-amerykańskiego agenta wpływu Andrzeja Dudę inicjatywa zmiany obowiązującej polskiej Konstytucji

  >> http://ziut.neon24.pl/post/142438,prezydent-pis-i-kaczynski-testuja-nasza-cierpliwosc
 • Judeopolonia żydowskie państwo w państwie polskim
  Mur i wieża (Wall and Tower) >> https://www.youtube.com/watch?v=6K87BLgJ0WY

  Język żydowski oficjalnym językiem urzędowym w Polsce!
  >> https://youtu.be/j2Ms0o7lxc4

  Judeopolonia żydowskie państwo w państwie polskim Andrzej Leszek Szcześniak Audiobook PL całość >> https://youtu.be/UP14-UhcCRM

  http://m.neon24.pl/fec68c34173c8f27bdb540dca1ad93d2,0,0.jpg
 • Autor
  Pan prezydent dlugo i natarczywie wypinal posladki w kierunku "przyjaciöl" / Rzeczpospolita Przyjaciöl/, ze w koncu oberwal klapsa. Ale idzie w zaparte. Szkoda, ze piekny Marsz moze sie przeksztalcic w zadyme, bo nie wszystkim Polakom spodoba sie towarzystwo.
 • @Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej 23:36:59
  Moze i pejsy beda obowiazkowe...
 • Holokaust jako „religia zastępcza”
  U niemal wszystkich narodów istnieje wiele bardzo różnych elementów identyfikacji. W przypadku społeczności żydowskiej od dekad podstawową rolę odgrywa pamięć o Holokauście, która po 1945 r. stopniowo zastąpiła judaizm jako główny element tożsamości. Pamięć o Zagładzie stała się mitem założycielskim Państwa Izrael oraz podstawowym elementem integrującym diasporę żydowską na całym świecie, szczególnie w USA.

  >> https://wpolityce.pl/polityka/381702-holokaust-jako-religia-zastepcza-bogdan-musial-w-sieci-nie-chodzi-o-fakty-historyczne-lecz-o-wiare-trudno-wiec-sie-dziwic-reakcji-izraela

  Narracyjna konstrukcja izraelskiej/żydowskiej „zastępczej religii” Holokaustu opiera się na dwóch podstawowych elementach: (1) na wyjątkowości zagłady Żydów oraz (2) zdradzie europejskich Żydów przez ich nieżydowskich sąsiadów w obliczu Holokaustu. Wyjątkowości zagłady Żydów jest trudno zaprzeczyć. Co prawda w historii ludzkości były zbrodnie masowe, które pochłonęły więcej ofiar, np. zbrodnie sowieckich czy też chińskich komunistów. Jednak wyjątkowość Holokaustu polega na tym, że ówczesny rząd niemiecki podjął decyzję wymordowania wszystkich europejskich Żydów ze względów rasistowskich i bez jakichkolwiek wyjątków. Skala tej zbrodni jest przerażająca – 5–6 mln żydowskich kobiet, mężczyzn i dzieci zostało zgładzonych.

  Bogdan Musiał porusza także temat nowelizacji ustawy o IPN, która był zarzewiem niedawnego konfliktu polityczno- historycznego między Polską a Izraelem.


  Ustawa o IPN, w aktualnej postaci, podważa jeden z podstawowych dogmatów „zastępczej religii” Holokaustu Państwa Izrael oraz diaspory żydowskiej na świecie. Trudno się więc dziwić, że reakcje rządu izraelskiego oraz mediów są tak gwałtowne. Tutaj nie chodzi o fakty historyczne, lecz o wiarę. Negowanie współodpowiedzialności Polaków za zagładę Żydów jest zaprzeczeniem jednego z kluczowych dogmatów „religii” Holokaustu, dlatego tak raptowne są reakcje na ustawowy zapis o penalizacji przypisywania współodpowiedzialności narodu i państwa polskiego za Holokaust.
 • Żydzi złożyli wieńce i kwiaty pod Pomnikiem Powstania Warszawskiego ...
  [RELACJA FOTO / WIDEO] Jak co roku delegacja żydowska złożyła wieńce i kwiaty pod Pomnikiem Powstania Warszawskiego, po czym udali się pod Pałac Prezydencki uczcić pamięć poległych z 10 / 04. Jestem zaskoczony, że ....
  http://ziut.neon24.pl/post/142473,zydzi-zlozyli-wience-pod-pomnikiem-powstania-warszawskiego
 • Świat jest inny cz 6 - jak powstal Izrael
  https://youtu.be/hfaHbjHpE-I
 • Narodziny Izraela - film dokumentalny. Lektor PL
  https://youtu.be/D2yx1KAXy9A

  Izrael kontra Arabowie. Wojna pięćdziesięcioletnia cz 1
  >> https://youtu.be/3kMHJKwLf6Q

  Izrael kontra Arabowie. Wojna pięćdziesięcioletnia cz 2
  >> https://youtu.be/8RpRNv3EfiQ

  Izrael kontra Arabowie. Wojna pięćdziesięcioletnia cz 3
  >> https://youtu.be/ZEK-rnlcX1c

  Izrael kontra Arabowie. Wojna pięćdziesięcioletnia cz 4
  >> https://youtu.be/-bCAUwcam-w

  Izrael kontra Arabowie. Wojna pięćdziesięcioletnia cz 5
  >> https://youtu.be/d111-PoqKIg

  WOJNA, KTÓREJ NIE WIDAĆ
  >> https://youtu.be/aJiMWiQ9t6s
 • WPS
  11 listopada, to nie najważniejsza data dla niepodległości Polski. Wprawdzie 10 listopada ta syjonistyczno-niemiecka agenciura -J.Piłsudski został dostarczony z Magdenburga i tak jak mocodawcy jego zaplanowali miał przeszkadzać odrodzniu Polski według planów i uporczywej pracy dyplomatycznej KNP , Paderewskiego, parlamentarnej pracy ludowców i chadeków w zaborczych parlamentach oraz oraz wytrwałemu działaniu polskich elit politycznych w USA ( emigracja) i w Rosji ( polskie organizacje poltyczne, samopomocow, opiekuńcze) i wreszcie dzięki wysiłkowi polskich żołnierzy i ich najlepszych dowódców, generałów: J.Hallera, E. de Henning-Michaelisa, J.Dowbor-Muśnickiego, Tadeusza Rozwadowskiego, Józefa Zagórskiego, Lucjana Żeligowskiego.

  Dlatego, to dzięki inicjatywie R.Dmowskiego, dojrzałości ludowców i samodyscyplinie narodowej - rozejm w Campiegne nie przerodził się w niebezpieczny dla odradzającej się Polski zalew bolszewicki i prokurowaną przez syjonistów sytuację rewolucyjną.Artykuł XII rozejmu w Compiègne przewidywał ewakuację wojsk niemieckich z Austro-Węgier, Rumunii, Turcji oraz byłego już Imperium Rosyjskiego, a więc również ziem polskich. W tym ostatnim przypadku, po interwencji m.in. Romana Dmowskiego[ R.Dmowski, Polityka polska i odbudowanie państwa, Warszawa 1989, t.2, s. 108-117] zmieniono tekst dotyczący wycofania wojsk niemieckich do brzmienia „gdy alianci uznają moment ewakuacji za właściwy biorąc pod uwagę sytuację wewnętrzną tych obszarów”. Z kolei artykuł XVI głosił, że „Alianci będą mieli wolny dostęp do terytoriów ewakuowanych przez Niemców na Wschodzie już to przez Gdańsk, już to Wisłą, aby móc zaopatrywać ludność i w celu utrzymania porządku"

  Dlatego tak ważne jest przeciwstawienie się PiSowskiej propagandzie piłsudczykowskiej i pseudo narodowemu " patriotyzmowi marszowemu" w wykonaniu ONR i MW.

  Wszyscy świadomi Polacy winni poprzeć działania zainicjowane przez Polski Komitet Obchodów Swiąt i Rocznic Narodowych:

  https://vk.com/public161842400

  https://rutube.ru/video/person/1824375/
 • @stanislav 23:12:39
  Mam nadzieję, że w STATUCIE stowarzyszenia będzie, że jst stowarzyszeniem apolitycznym lub ponad politycznymi podziałami, nakierowanym na wspólną działalność promocji dobra Polski. / Stowarzyszenie powstaje w okreżlonych okolicznościach, i z powodu jakichś raczej określonych okoliczności Nie data świętowania jest ważna tylko ta NIEPOLEGŁOŚĆ, którą moim zdaniem będziemy promować - każdy na swój sposób.
 • @Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej 14:05:42
  To, że formuła takiego Komitetu musi być ponadpartyjna i ponad politycznymi podziałami ( oprócz jednego kryterium: trzeba być za prawdą i polskim interesem narodowym) , to sprawa fundamentalna. Drugą ważną zasadą musi być to, NIEPODLEGŁOŚĆ to był proces i caly ciąg zmagań i wydarzeń. Zatem świętujemy i upamiętniamy nie 11 listopada, a ciąg wydarzeń i rzeczywistych bohaterów.
 • @stanislav 19:19:42
  // Zatem świętujemy i upamiętniamy nie 11 listopada, a ciąg wydarzeń i rzeczywistych bohaterów. //

  11 listopada jest oficjalnie przyjętą datą ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI / i to świętujemy /, ... gdyby to była inna data to nie byłby to 11 listopada, tylko inna data

  CZEŚĆ I CHWAŁA WSZYSTKIM KTÓRZY PONAD PODZIAŁAMI DO TEJ NIEPODLEGŁOŚCI WTEDY DOPROWADZILI, ... KAŻDEMY WG ZASŁUG
 • Netanjahu oburzony słowami premiera Morawieckiego: "Jest problem niezrozumienia historii i braku wrażliwości na tragedię naszego
  >> https://wpolityce.pl/polityka/382006-netanjahu-oburzony-slowami-premiera-morawieckiego-jest-problem-niezrozumienia-historii-i-braku-wrazliwosci-na-tragedie-naszego-narodu
 • @Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej 04:42:57
  Oficjalnie, to J.Piłsudski - kolaborant i agent, uznawany jest za ojca opatrznościowego Niepodległości. Na tym właśnie polega dramat współczesnych Polaków, że żyją oszukiwaniem samych siebie i czczą zamiast bohaterów, zdrajców.
 • @stanislav 05:11:49
  Moim zdaniem jest nim Ignacy Padarewski / Ale w kłótnie na ten temat nie mam zamiaru wchodzić. Są ważniejsze problemy niż to KTO miał jaja, a kto ich nie miał
 • @Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej 04:42:57
  Ks. Zieliński: Izrael nie chce zrezygnować z prawa do mówienia, że Polacy są antysemitami, ponieważ wtedy ideologia syjonistyczna legnie w gruzach

  >> https://wpolityce.pl/polityka/381962-ks-zielinski-izrael-nie-chce-zrezygnowac-z-prawa-do-mowienia-ze-polacy-sa-antysemitami-poniewaz-wtedy-ideologia-syjonistyczna-legnie-w-gruzach

  Władze Izraela zasadniczo zgadzają się co do tego, że nie można mówić o czymś takim, jak polskie obozy śmierci. Natomiast nie chcą zrezygnować w imię tego modelu kształcenia z prawa do mówienia, że Polacy są antysemitami. Ponieważ wtedy cała ideologia syjonistyczna, na której zbudowane jest państwo Izrael legnie w gruzach. Dlaczego oni maja umierać i walczyć o własne państwo z Arabami, jeżeli nie jest tak, że są na całym świecie zagrożeni i to państwo jest jedynym gwarantem ich biologicznego przetrwania

  — zauważył ks. Henryk Zieliński, red. naczelny tygodnika „Idziemy”.
 • Obrzydliwa manipulacja słowami polskiego premiera to kneblowanie faktów!
  Obrona prawdy historycznej rozwściecza światowy układ https://wpolityce.pl/polityka/382049-obrzydliwa-manipulacja-slowami-polskiego-premiera-to-kneblowanie-faktow-obrona-prawdy-historycznej-rozwsciecza-swiatowy-uklad

  Dlaczego więc nie wolno mówić o niechlubnych postaciach donoszących na własnych rodaków Żydów? Dlaczego to Polska ma być uznana za sprawcę w tej nowej, powojennej narracji historycznej, napisanej przez sprzymierzeńców jednego układu? Bo konieczne jest wskazanie winnego.
 • @Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej 07:06:27
  Ale wyraził się pan niejasno, za kogo uważa pan Ignacego J.Paderewskiego?

  Bo gdyby pan zrobił dla Polski tylko 5 % tego, co on, to osobiście bym pana zaniósł z Dworca Centralnego pod Sejm :)))
 • @stanislav 15:51:59
  Myślę że Ignacy J. Padarewski zrobił dla Polski więcej, niż Piłsudski i Dmowski razem wzięci. / Nie wiem dlaczego ta postać jest tak mało "celebrowana".
 • Jonny Daniels: Polacy kolaborowali z chciwości i nienawiści, Żydzi – aby się ocalić
  https://www.wprost.pl/swiat/10105306/jonny-daniels-polacy-kolaborowali-z-chciwosci-i-nienawisci-zydzi-aby-sie-ocalic.html
 • Naczelny rabin Polski poucza premiera. Schudrich: Wypowiedź Morawieckiego była niedopuszczalna
  https://wpolityce.pl/polityka/382081-naczelny-rabin-polski-poucza-premiera-schudrich-wypowiedz-morawieckiego-byla-niedopuszczalna
 • Szewach Weiss "kompletnie rozbity" wypowiedzią Morawieckiego,
  https://wpolityce.pl/polityka/382056-szewach-weiss-kompletnie-rozbity-wypowiedzia-morawieckiego-ale-dodaje-nie-nalezy-jeszcze-obnizac-rangi-stosunkow-dyplomatycznych-z-warszawa

  Szewach Weiss łamiącym się głosem powiedział chwilę temu w publicznym radiu Izraela, że czuje się kompletnie rozbity wypowiedzią Morawieckiego - „rząd PL niweczy wszystko, co w ciągu 25 lat ogromnym wysiłkiem wielu ludzi udało się osiągnąć w relacjach między obu narodami”

  — przytoczył słowa Weissa izraelski dziennikarz i były wieloletni korespondent RMF FM w Izraelu Eli Barbur.
 • Premier Morawiecki musi dziś otrzymać maksymalne wsparcie. Jak działać? TRZY PUNKTY
  1. Nie dać się sprowokować, nie nakręcać emocji, unikać tanich i nieładnych chwytów w stylu niektórych wypowiedzi pana Ziemkiewicza. Uparcie, ale grzecznie, bronić prawdy historycznej, bo nie mamy moralnego prawa do przepisywania na nowo, na polityczne zamówienie, historii tych tragicznych wojennych czasów, gdzie sprawcami byli Niemcy, a Żydzi, Polacy i inne narody - ofiarami. Zapraszać wszystkich do spokojnej rozmowy o historii.

  2. Przyjąć, że pewne koszty tej wytoczonej nam kampanii są nieuniknione. Jeżeli część polityków izraelskich uznała, że ten konflikt z polską na tle historii dobrze działa w ich wewnętrznej polityce, to niewiele można z tym zrobić. Trzeba przeczekać i liczyć, że przyjdzie moment otrzeźwienia.

  3. Polski premier, który naprawdę dobrze radzi sobie w debatach z elitami zachodniej Europy, w przekonywaniu do polskich racji, w tej sprawie musi otrzymać w kraju maksymalne poparcie. Ze strony własnego obozu, polskich mediów (ile ich jest?), ale także ze strony opozycji. Jeśli w jej szeregach zachowały się jakieś resztki myślenia państwowego, to dobry moment, by to pokazać.

  https://wpolityce.pl/polityka/382051-premier-morawiecki-musi-dzis-otrzymac-maksymalne-wsparcie-jak-dzialac-trzy-punkty
 • Dyskutujmy z Izraelem o przeszłości, ale na uczciwych warunkach, a nie w roli chłopca do bicia
  W Izraelu w odniesieniu do Zagłady stosuje się jedynie kryterium pochodzenia, a nie obywatelstwa. Wtedy łatwiej jest używać np. argumentu, że Polacy, obywatele tego samego państwa co polscy Żydzi, nie zapobiegli śmierci 2,7-3 mln swoich współobywateli. A nie zapobiegli m.in. z powodu antysemityzmu. Ale to argument bardzo bałamutny i łatwy do obalenia. Przecież równocześnie nie zapobiegli śmierci 2,7 mln Polaków z rąk niemieckich „nazistów i ich wspólników”.
  https://wpolityce.pl/polityka/382088-dyskutujmy-z-izraelem-o-przeszlosci-ale-na-uczciwych-warunkach-a-nie-w-roli-chlopca-do-bicia

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

MOJE KOMENTARZE

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

ULUBIENI AUTORZY