Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
829 postów 5300 komentarzy

"Głos Polski" Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

"Ministrowie z po-wy-ła-mo-wa-ny-mi ziobrami"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wiadomo powszechnie, że nasz "rozkochany w Amerykanach" Hetman Wielki Koronny, na Ruska rzuciłby się choćby z grabiami, a na Niemca z motyką, ... ale że w tej pierwszej sprawie tak zmieni zdanie, ... tego nikt się chyba nie spodziewał?

Antoni Macierewicz: "Stany Zjednoczone oczywiście nadal są wskazywane jako istotny sojusznik w ramach naszego bezpieczeństwa militarnego, ale w sposób oczywisty przy takim zaakcentowaniu UE (…)  trochę schodzą na drugi plan.  —   podkreślił były szef MON",  ...  piszą wPolityce.pl.

- I co?   /   Ktoś to rozumie, ... czy ktoś tu zbzikował?

>>>  https://www.youtube.com/watch?v=HUW43t3CQ10

Do tego prezydentowi Dudzie też się zmieniło. Jeszcze nie tak dawno chciał osobiście mianować 15 sędziów KRS, ale udało mu się tylko zawłaszczyć Sąd Najwyższy, którym może zacząć "pomiatać" już 2 kwietnia. >> http://ziut.neon24.pl/post/142907,kiedy-prezydent-duda-stanie-przed-trybunalem-stanu

A TU TAKA ZMIANA ?

Dziwna jak na kogoś, kto przygotowywał  sobie grunt pod jedynowładztwo.

<>

 

Do tego wszystkiego "sprawa Ziobry"?

W kontekście tego wszystkiego pamiętać należy, ustawę o IPN, od której wszystko się zaczęło, a która skonfliktowała "NAS" [czyli "ICH"] z amerykanami, co tłumaczy "oziębłość" naszego Hetmana Wielkiego.

- A jak wytłumaczyć zachowanie Prezydenta, ... i chyba problemy ministra Ziobry?

Kiedy Prezydent Duda stanie przed Trybunałem Stanu?, pytałem 27.12.2017 r. o czym przypominałem 18 marca pisząc: "Wszystko wskazuje na to, ... że rozstrzygnięcie to tylko kwestia czasu"

Najciekawszym w tym całym "procederze" będzie to, jak po złożeniu takiego wniosku zachowa się Prawo i Sprawiedliwość? 

Fakt złamania przez Dudę Konstytucji będzie ewidentny. Czy w związku z tym, zachowanie posłów PiS i Kaczyńskiego, też będzie konsekwentne?. .. oraz że:

 

Jeśli nie, to całe to PiS-owskie

prawo i sprawiedliwość,

... to tylko "Ch*j  Du*a, ... i Kamieni Kupa"!

<>

Jest takie powiedzenie: "Sukces ma wielu ojców, ... tylko porażka jest sierotą". I zapewne tak samo jest w polityce, ... z tą tylko różnicą, że politycy porażkę zawszę chcą sprzedać jako swój sukces.

Kto wie, być może dlatego właśnie wszystko, jak puzzle , wskakuje teraz w swoje miejsce: czyli Macierewicz zmienia zdanie, a PiS i prezydent ustawy sądowe? 

Jeśli po uchwaleniu zmian w ustawach ws. sądownictwa, o których słychać że są w toku, prezydent Duda straci swoje, przyznane sobie przywileje, będzie to oznaczać, że politycy sprzedają nam właśnie swoją porażkę, jako swój sukces.

 

BO KTÓRY Z NICH PRZYZNA SIĘ, ŻE SIĘ POMYLIŁ,

... ALBO CO GORSZA, ŻE ZŁAMAŁ KONSTYTUCJĘ?

 

Zgodnie z USTAWĄ z dnia 08.12.2017 r. o Sądzie Najwyższym Dz.U. 2018 poz. 5

 
Art. 4. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, po zasięgnięciu opinii Kolegium Sądu Najwyższego, określi,   w drodze rozporządzenia,   regulamin Sądu Najwyższego, w którym ustali liczbę stanowisk sędziego Sądu Najwyższego nie mniejszą niż 120, w tym ich liczbę w poszczególnych izbach, wewnętrzną organizację Sądu Najwyższego, zasady wewnętrznego postępowania oraz szczegółowy zakres i sposób wykonywania czynności przez asystentów sędziego, biorąc pod uwagę konieczność zapewnienia sprawnego funkcjonowania Sądu Najwyższego, jego izb i organów, specyfikę postępowań prowadzonych przed Sądem Najwyższym, w tym postępowań dyscyplinarnych, oraz liczbę i rodzaj rozpoznawanych spraw. 
 
Dz.U.1997.78.483 - Konstytucja RP z dnia 02.04.1997 r.  Rozdział IX - Stany Nadzwyczajne  / Art. 234. Rozporządzenia z mocą ustawy 
 
1. Jeżeli w czasie stanu wojennego Sejm nie może zebrać się na posiedzenie, Prezydent Rzeczypospolitej na wniosek Rady Ministrów wydaje rozporządzenia z mocą ustawy w zakresie i w granicach określonych w art. 228 stany nadzwyczajne ust. 3-5. Rozporządzenia te podlegają zatwierdzeniu przez Sejm na najbliższym posiedzeniu. / koniec cytatu / 
 
Konstytucja jasno precyzuje, które rozporządzenia i w jakich okolicznościach wydane, mają w Polsce  moc ustawy. 
 
Jedyne rozporządzenia z mocą ustawy, to rozporządzenia Prezydenta Rzeczypospolitej, wydane na wniosek Rady Ministrów, ... w czasie stanu wojennego. Rozporządzenia te podlegają zatwierdzeniu na najbliższym posiedzeniu Sejmu. 
 
Konstytucja nie przewiduje innych, niż wydawane w stanie wojennym,  "rozporządzeń z mocą ustawy". 
 
Zgodnie z Art.173 Konstytucji: "Sądy i Trybunały są władzą odrębną i niezależną od innych władz."
 
Zgodnie z Art.178.1 Konstytucji: "Sędziowie w sprawowaniu swojego urzędu są niezawiśli, i podlegają tylko konstytucji i ustawom". 
 
ROZPORZĄDZENIA MINISTRÓW, MARSZAŁKA SEJMU, SENATU, A NAWET PREZYDENTA, nie mogą rozporządzać sądami. 
 
Aby jakiekolwiek rozporządzenia mogły kontrolować sądy, muszą one stanowić integralną część ustawy / BYĆ ZAPISANE WEWNĄTRZ USTAWY /  uchwalonej przez Sejm, a NIE BYĆ DYKTOWANE PRZEZ OSOBY POSTRONNE", ... W TYM PRZYPADKU PREZYDENTA 

Pozaustawowa kontrola sądów, poprzez rozporządzenia i regulaminy nie będące częścią ustawy, są niezgodne z Konstytucją, bo sądy podlegają tylko i wyłącznie Konstytucji i ustawom,

>> czyli dokumentom [PRAWU UCHWALANEMU PRZEZ SEJM], a nie ludziom [czyli partyjnym posłom, prezydentowi, itp.].

Powyższe ma znaczenie, bo przyznanie sobie prawa kontroli nad Sądami przez władzę wykonawczą jakim jest Prezydent, de facto ustanawia dyktaturę prezydencką, ... a tak naprawdę, nie wiemy kim ten prezydent jest.

2 kwietnia, 3 miesiące po "vacatio legis" Prezydent Andrzej Duda, zgodnie z ustawą o Sądzie Najwyższym, ale wbrew Konstytucji, może zacząć [ale nie musi] wydawać rozporządzenia Sądowi Najwyższemu.

Jeśli to zrobi spełni warunki do postawienia go przed Trybunałem Stanu, ... może naszym zadaniem będzie kiedyś go tam doprowadzić.

I KTO WIE, ... MOŻE WŁAŚNIE TEGO SIĘ BOJĄ? :D

 

KOMENTARZE

 • Macierewicz o expose szefa MSZ / Głos Polski - pos. Antoni Macierewicz
  >>> https://www.youtube.com/watch?v=HUW43t3CQ10

  To Niemcy w jego wystąpieniu jawią się jako główny punkt odniesienia naszej polityki, a zwłaszcza umacnianie, rozwijanie i stabilizowanie nowej struktury Unii Europejskiej po Brexicie — powiedział w felietonie „Głos Polski” (TV Trwam/Radio Maryja) Antoni Macierewicz, były szef MON, odnosząc się do expose ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza.
  >> https://wpolityce.pl/polityka/387229-macierewicz-o-expose-szefa-msz-niemcy-jawia-sie-jako-glowny-punkt-odniesienia-naszej-polityki-wideo
 • Kiedy Prezydent Duda stanie przed Trybunałem Stanu?
  Najciekawszym w tym całym "procederze" będzie to, jak po złożeniu takiego wniosku zachowa się Prawo i Sprawiedliwość?

  Fakt złamania przez Dudę Konstytucji będzie ewidentny. Czy w związku z tym, zachowanie posłów PiS i Jarosława Kaczyńskiego, ... też będzie konsekwentne?
  >> http://ziut.neon24.pl/post/142907,kiedy-prezydent-duda-stanie-przed-trybunalem-stanu

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY