Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
668 postów 4475 komentarzy

"Orzeł" - Pismo sympatyków Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

Pomnik? / Nie pomnik jest ważny, ... ważna jest prawda!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

A prawdy tej wciąż nie mamy: FRAGMENTY KSIĄŻKI Leszek Szymowski "Zamach w Smoleńsku". CZĘŚĆ III “Anatomia zbrodni” - Rozdział 12 “Przecięta pajęczyna”

 

 

"I zagrzmi serc Ludu wołanie" 

 

10.04.2011 

Jak żal do Boga - pytanie:  Dlaczego?

 Dlaczego, zdradzeni zostali o świcie?

Odpowiedz Panie!

Takie pokory i buntu słychać wołanie.
 

Nie pytaj, 

Wasz ból jest naszym wspólnym bólem,

łza w oku …, prawie słychać łkanie.

Głos ludu woła … “ Prowadź …”

Pięść zaciśnięta …, unosi się ręka ...

Nie! - głos z nieba - A złożona przysięga?!

 

Jak krew lub wino z gąsiora,

rozlał się prawie kielich goryczy.

“ Prowadź nas …! Prowadź …! “ - Naród krzyczy...

Nie … . Wyborów przyjdzie pora.

Jak feniks z popiołów, Naród się budzi.

Czuje moc w sobie - to wiara ludzi.

 

Rozumieć zaczną Mędrcy i Mocarze.

Czują, zrabowane berło z rąk wypada,

skradziona korona wciąż łudzi.

To Naród w swe ręce klejnoty bierze,

twardo je chwyta, na skroń wkłada.

Przeciwko zdradzie zawiera przymierze.

<>

 

 

 

 

FRAGMENTY KSIĄŻKI  Leszek Szymowski

"Zamach w Smoleńsku"

CZĘŚĆ III “Anatomia zbrodni” - Rozdział 12 “Przecięta pajęczyna”

 

“10 kwietnia 2010 roku wczesnym rankiem, dysponent tej zabójczej wiedzy - prezydent Lech Kaczyński - wsiadł do tupolewa lecącego do Smoleńska. 

Na pokład samolotu wsiedli również jego najbliżsi doradcy, którzy znali dużą część zasobów przejętych po WSI, znali treść aneksu i zabierali głos w sprawie jego publikacji: Władysław Stasiak, Aleksander Szczygło, Mariusz Handzlik. Na pokładzie znalazł się również Zbigniew Wassermann - jeden z autorów reformy wojskowych służb specjalnych i gorący zwolennik likwidacji WSI.(...)

Joachim Brudziński: “Nie wiem, co robił pan Komorowski i jego ekipa w Pałacu Prezydenckim, bo tam nie byłem. Jednak z informacji, które do nas docierały, wynika, że w pierwszej kolejności przejęli akta Komisji Weryfikacyjnej WSI.”

Informacja z kręgów PO mówi, że pierwszą czynnością Bronisława Komorowskiego, który 10 kwietnia stał się Pełniącym Obowiązki Prezydenta RP i wszedł do Kancelarii Prezydenta - była właśnie lektura aneksu do raportu z weryfikacji WSI. Do tej lektury Komorowski zapalił się tak bardzo, że nie zauważył, że nie ma oficjalnego aktu zgonu Lecha Kaczyńskiego, a dopóki tego aktu zgonu nie było - nie miał prawa zajmować gabinetu prezydenta i przejmować jego obowiązków" 

Fragment książki, str. 198, Rozdział 12 "Przecięta pajęczyna" - cytat:  

“W styczniu 2007 roku pierwsza wersja raportu została opatrzona klauzulą “ściśle tajne” i przesłana do Kancelarii Prezydenta. Lech Kaczyński i weryfikatorzy popełnili katastrofalny błąd: podali do publicznej wiadomości, że w raporcie figuruje 130 nazwisk czynnych agentów WSI, którzy swoją współpracę wykorzystywali w celach innych niż bezpieczeństwo państwa. Nie podali jednak o kogo chodzi. ten błąd miał się wkrótce zemścić i to surowo. (...)

Był 16 lutego 2007 roku. W Kancelarii Prezydenta odbyła się uroczysta konferencja prasowa. Lech Kaczyński i siedzący obok Antoni Macierewicz ogłosili, że oto Prezydent RP podjął decyzję z prac Komisji Weryfikacyjnej WSI. Punktualnie o godzinie 12.00 raport znalazł się na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta. I wywołał burzę. (...) W 16 załączniku do raportu, Antoni Macierewicz ujawnił agentów WSI uplasowanych w mediach i w strukturach państwowych, którzy współpracę z WSI wykorzystywali do celów innych niż bezpieczeństwo państwa. (...) 

Wiadomo jednak, że z pewnością część nazwisk została przed upublicznieniem raportu usunięta z przyczyn znanych jedynie najbliższym współpracownikom prezydenta. To oznaczało, że dokumenty dotyczące tych ludzi można było w każdej chwili opublikować.Decyzję o tym musiałby podjąć urzędujący prezydent. Wystarczył jeden jego podpis … (...)

Kilka miesięcy później, Antoni Macierewicz znów w trybie ściśle tajnym przesłał do Kancelarii Prezydenta aneks do raportu z weryfikacji WSI - czyli drugą część dokumentu - od początku sugerował, aby jak najszybciej ujawnić jego treść opinii publicznej. Jednak Lech Kaczyński wciąż odwlekał tą decyzję. (...)

Nie było jednak tajemnicą, że w aneksie do raportu Macierewicza znalazły się informacje ujawniające kolejnych agentów WSI, a także niejasne powiązania z politykami SLD i Platformy Obywatelskiej - zwłaszcza z Bronisławem Komorowskim. Sam Komorowski postanowił dowiedzieć się, co znaleźli likwidatorzy WSI i czy może mu to zaszkodzić w przyszłej działalności politycznej. Doprowadziło to do wybuchu wielkiej afery, której obraz wyłania się z akt śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Apelacyjną w Warszawie .. (...)

 

W międzyczasie doszło do wyborów, zmieniła się władza, a on sam został marszałkiem Sejmu. Zwrócił się wówczas do koordynatora służb - Pawła Grasia - z zapytaniem o obu swoich rozmówców ( dopisek: Leszka Tobiasza, Wojciecha Sulimskiego). Graś udzielił mu informacji, że obaj rozpracowywani są przez kontrwywiad cywilny, który podejrzewa ich o szpiegostwo na rzecz Rosji. Doszło więc do sytuacji bezprecedensowej: dopiero co mianowany marszałek Sejmu RP spotkał się z dwoma osobami podejrzanymi o szpiegostwo na rzecz Rosji i negocjował z nimi nielegalny zakup ściśle tajnego dokumentu. (...) 

Fragment książki, str. 201, Rozdział 12 "Przecięta pajęczyna" - cytat: 

Gdy jesienią 2007 rokuwładzę przejęła Platforma Obywatelska, Macierewicz przestał być szefem kontrwywiadu wojskowego, ale zdobył mandat poselski z listy PiS-u. Pracami komisji pokierował Jan Olszewski - były premier RP. Pomieszczenia do pracy komisji udostępniła Kancelaria Prezydenta. W ciągu jednej nocy dokumenty Komisji Weryfikacyjnej WSI przewieziono ciężarówkami do Kancelarii Prezydenta. W ten sposób, w Kancelarii zgromadzono niemal wszystkie archiwa Wojskowych Służb Informacyjnych - archiwa obnażające dziesiątki patologi i setki afer, materiały obciążające kilkaset osób zamieszanych w te afery - wśród nich osoby z pierwszych stron gazet. Równolegle zaczęły się prace nad przygotowaniami do ujawnienia drugiej części raportu z weryfikacji WSI czyli właśnie aneksu.

Członek Komisji Weryfikacyjnej WSI:    “Na biurko prezydenta Kaczyńskiego trafiła wersja aneksu, ale prezydent ją poprawił, pewne rzeczy kazał wykreślić. Sporządzono więc drugą wersję. Było tak samo. Ostatecznie chyba dopiero jedenasta wersja - okrojona prawie o połowę w stosunku do pierwszej - znalazła akceptację w oczach Głowy Państwa. Prezydent zwlekał z jej upublicznieniem, choć Macierewicz, Olszewski i inni doradzali mu, aby odtajnił to jak najszybciej. Ale Kaczyński się wahał i wahał. W zgodnej opinii nas wszystkich, czekał z ujawnieniem aneksu do okresu poprzedzającego kampanię wyborczą. Wydaje się zasadny pogląd, że liczył na to, iż opublikowanie aneksu pomoże mu pogrążyć Komorowskiego, w którym upatrywał głównego rywala w walce o powtórną kadencję. A może chciał poczekać na właściwy moment do ujawnienia tej zabójczej wiedzy.”

10 kwietnia 2010 roku wczesnym rankiem, dysponent tej zabójczej wiedzy- prezydent Lech Kaczyński - wsiadł do tupolewa lecącego do Smoleńska.”

 

Znalezione obrazy dla zapytania Leszek Szymowski "Zamach w Smoleńsku

 

Zobaczyłem zjednoczony Naród

10.04.2012

Nie chcą w Warszawie "Pomnika Światłości".

Światłość na Krakowskim to "Pomnik Jedności"

Cytadela, wrak i upadek- to symbol wielkości.

Wielkości czego?

...

Imperium nie naszego!

Wielkości Tego,

co ze swej stolicy -

drwi z Nas, Wawelu i Orła Białego.

Dla Nas Orła, dla Niego "kuricy"!

Tego, co klepiąc po plecach,

w duchu myśli:

“Na kolana nędznicy!”

...

Ściana Płaczu? - Kurtyna żelazna?

Jak zbrodnia Kaina, ręka nieprzyjazna …,

droga do nikąd ...

POMNIK JAK MUR BERLIŃSKI!

Symbol niewoli nam dają.

Niewygodny im symbol nam bliski.

Na nic Ofiara, ... na nic uczucia?

...

Runął mur!

Niewolnik zrzucił kajdany!

Dajcie nam PRAWDĘ!

"Pomnik Niepokonanych"!!! 

 

<> 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Elegia „Puste miejsce"
  Opublikowany 2 kwietnia 2011 >> https://youtu.be/f4E12dFhyW4
 • "Szykuj się" . tak Bronisław Komorowski przejmował władzę
  "Sikorski powiedział, iż ma wiadomość od naszego ambasadora w Moskwie, że doszło do wypadku prezydenckiego samolotu. Ale nie wie, z jakimi konsekwencjami. Po kilku minutach znowu zadzwonił. Nasz dom na wsi ma blaszany dach, przez to jest słabo z zasięgiem. Wyszedłem na zewnątrz. Padły dwa zdania. Że prawdopodobnie nikt nie przeżył i »szykuj się«, bo zaszła okoliczność przewidziana w konstytucji. Otworzyłem konstytucję" - wspomina w rozmowie z Teresą Torańską Bronisław Komorowski. >> https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/jak-bronislaw-komorowski-przejmowal-wladze-padly-dwa-zdania-prawdopodobnie-nikt-nie/s7dk4
 • "Katastrofa prezydenta K.", ... i "Lotnisko odkrywkowe"
  18 kwietnia 2010 r. / Tak mówił o pomniku tzw ."Katastrofy Smoleńskiej / TVN24.pl:

  To wrak powinien stać się pomnikiem ofiar katastrofy – zaproponował Radosław Sikorski. I dodał: - Dobrym pomysłem byłoby rozpisanie konkursu wśród rzeźbiarzy z Polski, lub nawet z całego świata, by z wraku utworzyć coś, co na zawsze będzie przypominać nam o tragedii w Smoleńsku. - To mój autorski pomysł – zaznaczył minister. / koniec cytatu / >> https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/sikorski-wrak-powinien-byc-pomnikiem-katastrofy,149480.html

  - Dziwny pomysł. Dziwna katastrofa. Dziwne zbiegi okoliczności. : /
 • SMOLEŃSKI POMNIK, ODSŁONA PRAWDZIWA i EPITAFIUM
  Aleksander Jabłonowski >> https://youtu.be/dhw1NoA5du8

  * Trzeżwe
 • PRZEMÓWIENIE, które Prezydent Lech Kaczyński miał wygłosić w Katyniu
  .
  Pytamy, nie przestajemy pytać: dlaczego? Historycy wskazują zbrodnicze mechanizmy komunistycznego totalitaryzmu. Część jego ofiar leży tuż obok, również w katyńskim lesie. To tysiące Rosjan, Ukraińców, Białorusinów, ludzi innych narodów.

  Źródłem zbrodni jest jednak także pakt Ribbentrop–Mołotow prowadzący do czwartego rozbioru Polski. Są nim imperialne, szowinistyczne zamiary Stalina. Zbrodnia Katyńska jest – pisał o tym wyłączony w ostatniej chwili z transportu śmierci prof. Stanisław Swianiewicz – częścią akcji (…) oczyszczenia przedpoli potrzebnych dla dalszej ekspansji imperializmu sowieckiego. Jest kluczowym elementem planu zniszczenia wolnej Polski: państwa stojącego – od roku 1920 – na drodze podboju Europy przez komunistyczne imperium.

  To dlatego NKWD próbuje pozyskać jeńców: niech poprą plany podboju. Oficerowie z Kozielska i Starobielska wybierają jednak honor, są wierni Ojczyźnie. Dlatego Stalin i jego Biuro Polityczne, mszcząc się na niepokonanych, decydują: rozstrzelać ich. Grobami są doły śmierci w Katyniu, pod Charkowem, w Miednoje.

  Te doły śmierci mają być także grobem Polski, niepodległej Rzeczypospolitej. W czerwcu roku 1941 Niemcy uderzają na ZSRS: sojusznicy z sierpnia 1939 r. stają się śmiertelnymi wrogami. ZSRS zostaje członkiem koalicji antyhitlerowskiej. Rząd w Moskwie przywraca – na mocy układu z 30 lipca 1941 r. – stosunki z Polską. Stalin zasiada u boku Roosevelta i Churchilla w wielkiej trójce.

  Miliony żołnierzy Armii Czerwonej – Rosjan, Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Ormian i Azerów, mieszkańców Azji środkowej – oddają życie w walce z Niemcami Hitlera.

  W tej samej walce giną też Amerykanie, Brytyjczycy, Polacy, żołnierze innych narodów. Przypomnijmy: to my, Polacy, jako pierwsi zbrojnie przeciwstawiliśmy się armii Hitlera.

  Całość >> https://wpolityce.pl/smolensk/389543-przemowienie-ktore-prezydent-mial-wyglosic-w-katyniu-ludzie-i-narody-potrafia-nawet-w-czasach-najtrudniejszych-wybrac-wolnosc-i-obronic-prawde
 • @Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej 18:35:47
  .
  Anatomią zbrodni na narodzie polskim jest konstytucyjny zapis równowagi władzy liczbą nieparzystą.

  Przez wieki Polacy pozbawieni złymi konstytucjami systemu prawdziwej równowagi, są bez przerwy skazani na: wypaczenia i zagładę, papierowym sposobem, ze świadomą bezczynnością świata nauki i niby artystów.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY