Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
716 postów 4690 komentarzy

"Orzeł" - Pismo sympatyków Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

"Mucha nia siada, ... a pRezydent chce więcej władzy"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wciąż trwa niezakończony spór z Unią Europejską ws. dostosowania polskich ustaw sądowych do "europejskich wartości", a Duda chce wywołać drugi, ... dostosowujący tym razem polską Konstytucję do prawa UE?

- bo tym właśnie skończy się wymiana obecnej Konstytucji na nową. / Na podstawie obecnej to my możemy badać podpisane kiedyś umowy międzynarodowe z obowiązującą wtedy Konstytucją.

Gdy ją zmienimy, to nowa konstytucja będzie musiała być dostosowana do traktatów międzynarodowych, które kiedyś podpisaliśmy 

-  wydaje mi się, że tylko to jest powodem usiłowania "wymiany" obecnej polskiej Konstytucji, ... na "Konstytucję Europejską". 

Spod Polski jaką jeszcze mamy, chce się wyciągnąć fundament, na którym ta Polska jest oparta. Do czego to doprowadzi?

wPolityce.pl:    Jestem przekonany, że dzisiaj jedną z kluczowych kwestii jest refleksja konstytucyjna. (…) Po 21 latach wiemy, w których obszarach konstytucja się zdezaktualizowała. (…) Mamy głosy społeczeństwa. Jesteśmy zdeterminowani, żeby referendum się odbyło i ja jestem przekonany, że referendum konsultacyjne się odbędzie

— mówił gość radiowej „Jedynki” Paweł Mucha, wiceszef Kancelarii Prezydenta RP.

Paweł Mucha przypomniał, iż badacze zwracają uwagę, że w sytuacji, gdy prezydent posiada tak silny mandat społeczny pochodzący z bezpośrednich wyborów, powinien mieć szersze kompetencje.

Odnosząc się do kwestii, które mogłyby zostać poruszone w referendum konsultacyjnym, powiedział:

Relacje prawa krajowego z prawem unijnym. Czy nie powinniśmy tego uszczegółowić? Oczywiście. (…) Powinniśmy zapytać, czy chcemy pierwszeństwa prawa krajowego przed prawem europejskim.

gah / wPolityce.pl

Ostrzegałem! Palcem jak muchę rozgniotę na ścianie! Kukike..

 
15 kwietnia 2016 r. napisałem taki tekst
Ostrzegałem! Palcem jak muchę rozgniotę na ścianie! Kukikezarze ...

//zonacezara.blogspot.com/2016/04/ostrzegaem-palcem-jak-muche-rozgniote.html

PASUJE TEŻ DO DUDY / WARTO GO PRZECZYTAĆ PRZED DALSZĄ LEKTURĄ 

Kim jesteś Kukikezarze?
 
"Wodzem, .. zbawcą plemienia", czy przebiegłym szamanem, który w piosenkach śpiewanych Kukikezom reklamuje "szklane paciorki", ... takie jak kiedyś "Kolumbowie" sprzedawali Irokezom?

Ci co wiedzą, zrozumieją, ale bardzo niewielu ma wiedzę, że z Kukikezarem łączy mnie "szczególny przypadek".  -  Nie wiem nawet, czy wie o tym sam Kukikezar? 
Obaj, każdy swoim kierowany impulsem, każdy w swoim zakresie, rozgnietliśmy magika "Człowieka Muchę", ... co skutkowało erupcją mocy, której obaj jesteśmy tworem.- Teraz wiem kim jestem, .. ale kim jest Kukikezar?
 
Sedno sprawy wahałem się postawić bo nie wiedziałem, nie byłem pewien,
 
a On wiedział że patrzę.  Czy serce "wodza" drętwiało wtedy na myśl i świadomość o tym?  -  Może faktycznie  był On "wodzem",  którego widzą w Nim Kukikezi, a którego ja jakoś w Nim dostrzec nie mogę?

Kim jest Kukikezar ?
 
Myślę, że się zastanowisz i zdecydujesz [tak jak ja już  zdecydowałem], ... że sobie odpowiesz na to pytanie [tak jak ja już sobie odpowiedziałem].   -    Patrzyłem i czekałem, aż zbłądzi, lub się zdradzi. - Zbłądził, czy zdradza?
 
Myślę że "TYLKO" wykonuje zadanie!   
 
 
Teraz "jak śmierć" przychodzę, .. i tak jak "Człowieka Muchę",  
teraz Jego, Kukikezara, "palcem jak muchę rozgniotę na ścianie"!
 
image 
 
 
 
<>
 


pRezydent  i PiS mają plan: sto lat po upadku idei budowy JUDEOPOLONI na terenach Rzeczypospolitej porozbiorowej, w 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości, stracimy niepodległość - tak widzę przyszłość analizując zmieniającą się sytuację

18.01.2018 / Jak donosi wPolityce.pl Marszałek Senatu Stanisław Karczewski po rozmowie z prezydenckim ministrem Muchą w sprawie planowanego przez Dudę referendum odniósł się też do obecnej ustawy zasadniczej, czyli planów zmiany obecnie obowiązującej polskiej Konstytucji:

Konstytucja, która ma 20 lat, została napisana przez środowiska lewicowe, wymaga zmiany. Mamy taką świadomość i się z tym zgadamy. Potrzebna jest dyskusja i na pewno taką dyskusję, debatę należy i trzeba prowadzić wokół Konstytucji (…) To proces, pewnie długi. Musimy też zmienić ustawę o referendum  —   tłumaczył marszałek Senatu.  / koniec cytatu /

<>

11 Listopada prezydent Duda chce przeprowadzić tzw. referendum konstytucyjne, czyli zadając kilka pytań, jeśli referendum będzie ważne, Duda chce uzyskać zgodę Polaków na zmianę Konstytucji, którą sam napisze.

Karczewski zdradził, że "Musimy też zmienić ustawę o referendum.", ... a to może oznaczać zmianę tego rodzaju, że obecne referenda nie mające mocy wiążącej, chce się zmienić w ten sposób, aby miały moc wiążącą

- jeśli przed "referendum Dudy" ustawa o referendum zostanie zmieniona w sposób jak wyżej, po tzw. "referendum konstytucyjnym" Dudy [wystarczy aby tylko była frekwencja ***], obecna polska Konstytucja będzie musiała zostać zmieniona, bo tak to "ustawi" planowana zmiana ustawy o referendum, o której mówi marszałek Senatu Karczewski.

*** referendum będzie miało wymaganą frekwencję, bo 11 listopada mają się też odbyć wybory samorządowe / taka przy okazji "frekwencja referendalna" stworzy wrażanie, że Polacy chcą zmiany obowiązującej Konstytucji.

Wtedy Duda, tak jak z niekonstytucyjnie napisanymi ustawą o Sądzie Najwyższym [nad którym przejmuje kontrolę] i ustawą o KRS,  sam napisze nam Konstytucję, taką jaką będzie chciał. Konstytucji, która swoimi zapisami, bez wojny,  może tak zmienić nam rzeczywistość, że w miejsce Polski jaką znamy, doprowadzi to do powstania nowotworu o nazwie POLIN.

Obecna Konstytucja, gdyby była przestrzegana, nie jest taka zła. /  Na pewno gwarantuje to co mamy, i co ważne umożliwia korektę, zawartych na szkodę Polski, niekonstytucyjnych zapisów w umowach międzynarodowych, np. w Traktacie Lizbońskim, który Tusk podpisał, bez jego przeczytania, ...

tego nie da, i nie zagwarantuje planowana nowa konstytucja, która na 100% będzie musiała być zgodna z tak zwanymi "wartościami europejskimi" - to właśnie niesie ze sobą zmiana obecnie obowiązującej polskiej Konstytucji.

W 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości, sto lat po upadku idei zbudowania JUDEOPOLONI, może dojść do / cokolwiek by to nie znaczyło /, ... do ustanowienia w Polsce 'Rzeczpospolitej Przyjaciół' 

-  Analizując sytuację, tak widzę przyszłość.

Do takiej konkluzji można [a nawet trzeba] dojść, analizując rozwój wypadków i zachowanie prezydenta Dudy, biorąc pod uwagę niejasne kulisy jego wyboru na kandydata PiS na prezydenta [w tym to kto go poparł], powitanie w Polsce AJC-Amerykańskiego Kongresu Żydów z jego powitalnym "listem żelaznym" wyłącznie,

mając przy tym na uwadze bezprawne roszczenia organizacji izraelsko-żydowskich względem Polski, co do mienia bezpotomnie zmarłych w Holokauście przedwojennych obywateli polskich, Polaków wyznania mojżeszowego.

... oraz co najważniejsze, mając na uwadze planowaną zmianę Konstytucji, pamiętając już uchwalony niekonstytucyjny fakt, próbę prezydenta Dudy, przejęcia kontroli nad Sądem Najwyższym, co razem ze zmianą Konstytucji może doprowadzić w Polsce do dyktatury, ALE NIE DUKTATURY PiS, DYKTATURY PREZYDENCKIEJ  -  Dlatego Kaczyńskiego z całym PiS sklasyfikować należy, albo jako "pożytecznych idiotów", albo agentów wpływu obcych państw, ... Izraela i USraela / czyli interesów diaspory żydowskiej Stanów Zjednoczonych

Wydaje mi się, że jesteśmy poddawani "podwójnemu praniu mózgu".

Z jednej strony Obywatelom RP udało się obrzydzić Polakom obecną Konstytucję, co uzasadnia inicjatywę Dudy aby ją zmienić  - agentura to nie solista, to zespół, który nas kołuje - a my "gonimy własny ogon".

Jeśli się zastanowić, skoro Duda z PiS ewidentnie złamali procedury konstytucyjne [mogli to zrobić zgodnie z konstytucją] w sprawie sądów, to równie dobrze wiele umów międzynarodowych, w tym Traktat Lizboński, może być niezgodny z Konstytucją.

Zmieniając Konstytucję, jak chce Duda, pozbawimy się możliwości uznania za niezgodne z konstytucją te przepisy np. Traktatu Lizbońskiego, na podstawie których Komisja Europejska "chce nas ustawić w szeregu", a które zgodnie z obowiązującą obecnie polską Konstytucją, nie powinny nas obowiązywać.

Zmieniając Konstytucję, świadomie lub nie, Duda pozbawi nas prawa do sprawdzenia, czy poprzednie rządy sprzedały nas, tak jak wcześniej do tego doszło w Magdalence. /  Zmiana Konstytucji powinna być ostatnią rzeczą, na którą powinniśmy się zgodzić. 

-   Aby podbić państwo, nie trzeba tego robić militarnie, można tego dokonać metodami na pozór legalnymi, za pomocą podstawionych agentów wpływu. - Z takim przypadkiem, wydaje mi się, mamy aktualnie do czynienia.  -  TO TRZEBA SPRAWDZIĆ , NAD TYM TRZEBA SIĘ ZASTANAWIAĆ i NA TO SZUKAĆ DOWODÓW,... i tym trzeba się zająć.

Tak jak z Konstytucją amerykańską  [która ma sto kilkadziesiąt lat],  tak z obecną Konstytucją polską, można się zgodzić na jakiejś jej  drobne uaktualniające poprawki, ale nie można się zgodzić na to, aby została całkowicie zmieniona na zamówienie człowieka, który nie tylko nie wie jak napisać zgodną z Konstytucją ustawę [bo to byłoby zbyt proste], który ją złamał, .... i o którym na pewno wiemy na pewno jedynie to, ze chce tą Konstytucję ułozyć pod swoją własną osobę.

-  Nie możemy się na to zgodzić, ... tym bardziej, że jest mało prawdopodobne, aby do 11 Listopada ustalono winnych zamachu w Smoleńsku.

 

 

KOMENTARZE

 • Minister Mucha: Jesteśmy zdeterminowani, żeby referendum konsultacyjne się odbyło
  https://wpolityce.pl/polityka/390728-minister-mucha-jestesmy-zdeterminowani-zeby-referendum-konsultacyjne-sie-odbylo-i-jestem-przekonany-ze-sie-odbedzie
 • Kuzyn Jarosława Kaczyńskiego stracił stanowisko
  http://ziut.neon24.pl/post/142058,kuzyn-jaroslawa-kaczynskiego-stracil-stanowisko
 • Ostrzegałem! Palcem jak muchę rozgniotę na ścianie! Kukikezarze ...
  .
  „Pier… się, Kornel. Zależy ci tylko na karierze syna” – tymi słowami według relacji posłów Paweł Kukiz miał się zwrócić podczas posiedzenia klubu do Kornela Morawieckiego." - Kim Ty jesteś Pawle Kukizie?

  >>> http://zonacezara.blogspot.com/2016/04/ostrzegaem-palcem-jak-muche-rozgniote.html
 • No to PiS będzie miał duży problem
  Ostatni sondaż wykazuje, że na Dudę chciałoby zagłosować 36%, na Tuska 26%, na Biedroń 19%, Kaczyński ściga się z Komorowskim na poziomie ok 5%

  Z tego wynika, że albo Kaczyński podporządkuje się Dudzie, albo PiS utraci kontrolę nad żyrandolem.
 • @Zawisza Niebieski 14:51:28
  // albo Kaczyński podporządkuje się Dudzie, albo PiS utraci kontrolę nad żyrandolem // ?

  RACZEJ

  albo Kaczyński podporządkuje sobie Dude, albo Duda podporządkuje sobie PiS
 • @Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej 16:15:13
  Też możliwy układ, choć w podporządkowaniu PiS-iu Dudzie mogą być problemy. Tam mamy kilka silnych obozów, może Macierewicz po blamażu smoleńskim dziś przestaje się liczyć ale Ziobro pola nie odda. Na razie Kaczyński ugadał z Tadeuszem R. pakt o nie agresji za pewnie niezłe pieniądze podatnika, stąd Macierewicz jest już na wylocie. Faktem jest, że albo Duda będzie prezydentem na drugą kadencję, a wtedy będzie już robił co chciał, bo nie będzie bata, który dziś teoretycznie nad Dudą wisi, choć słaby to bat, albo PIS nie będzie miało prezydenta, bo rozdzielenie sił na Duda + marionetka Kaczyńskiego to strategia śmierci dla PiS.

  Ciekawe jest zachowanie Tadeusza R. on zachowuje się jakby miał być to już koniec PIS i jego działalności politycznej. Przestał zachowywać pozory iż chodzi o cokolwiek innego niż forsę.
 • @Zawisza Niebieski 16:38:44
  // Też możliwy układ, choć w podporządkowaniu PiS-iu Dudzie mogą być problemy. //

  - PROJEKT ROZŁOŻONY JEST NA LATA / KLUCZEM DO *SUKCESU* DUDY JEST ZMIANA KONSTYTUCJI, ... i zmiana SYSTEMU na prezydencki.

  * Trudniej kierować i "upilnować" 460 agentów / dużo łatwiej jednego, bez wględu na to kto w przyszłości będzie pRezydentem.
 • @Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej 17:46:54
  Tu masz rację, tyle, że ja o tym mówiłem już od wyjazdowych obrad Knesetu w Krakowie, 2014, gdy wybrano nam Dudę na prezydenta.

  Dziś mamy sprawę by jednego agenta odchodzącego na emeryturę zastąpić innym, młodszym. To, że PiS od dawna realizuje interes USA i Izraela to było widoczne od dawna. Całe szyki popsuł Jaki, tworząc bubla prawnego zwanego ustawą o IPN. Ale sprawa już załatwiona, może dla celów propagandowych raz na jakiś czas pogrożą tą ustawą, ale praktycznie to dokument martwy.

  Prawo, które jest nie egzekwowalne jest bardzo złym prawem.
 • Jedyna autentycznie polska, Konstytucja RP
  My Polacy mamy tylko jedną prawomocną, legalnie uchwaloną i obowiązującą konstytucję . To Konstytucja RP z 23 kwietnia 1935r ! Wszystko inne z kwaśniewską konstytutą 1997 i sprawą dalszych „dziwnych” referendów konstytucyjnych , to kolejna zagrywka, aby ubeckim bękartom żydokomuny „było, tak jak dotąd było” ,albo nawet lepiej niż było za I PRL .
  A wszystkie fakty w temacie , to dostępna darmowo w necie jako .pdf : Eugeniusz Kościesza : "Ojczyźnie skradziona tożsamość"
 • @Kościesza 21:09:59 SEDNO SENS I ISTOTA spraw polega na tym że....
  > ...na terenie Polski żyją dwa narody, żydowski i Polski ze
  > sprzecznymi ideami, judaistycznymi i talmudycznymi
  > a naszymi słowińskimi
  > Stąd ciągłe walki brak zgody narodowej
  > rozdwojenie, nawet często nieświadomych
  > wyznawców idei judaistycznej i talmudycznej
  > Obecnie żydzi chcą przejąć Polskę do której
  > zostali zaproszeni ?, czy raczej przystąpili do
  > kolonizacji
  > Obecnie cały aparat sądownictwa, cały rząd
  > jest już przejęty przez wyznawców zasad narodu
  > żydowskiego
  > Albo będzie Polska albo Polin
  > A cały czas słyszymy prawie wszędzie już tylko
  > o sprawach narodu żydowskiego w Polsce i na
  > świecie
  > Tylko IMPICZMENT i wybór przedstawiciela narodu
  > polskiego, Polaka zatrzyma tę kolonizację
  > To jest SEDNO sens i istota obecnego stanu rzeczy
  >
  > To tylko diagnoza a TERAZ WZYWAM do opracowania i
  > sformułowania ALGORYTMU ODZYSKANIA PAŃSTWA DLA
  > POLAKÓW

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY