Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
727 postów 4720 komentarzy

"Orzeł" - Pismo Obozu Narodowo Demokratycznego, ... w budowie

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

W USA dzisiaj przegłosowywują ustwę 447 / JUST HR 1226

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ta ustawa rodzi podejrzenia, (…) że chce postawić pewną grupę w pozycji uprzywilejowanej. To nie jest dobre, bo budzi w Polsce złe skojarzenia (…), że grupa Polaków żydowskiego pochodzenia stanie przed resztą

— powiedział szef MSZ Jacek Czaputowicz w rozmowie z korespondentką Polsat News Magdaleną Sakowską, odnosząc się do faktu, że dziś w Izbie Reprezentantów Kongresu USA odbędzie się głosowanie w sprawie tzw. ustawy 447. Zakłada ona, że Departament Stanu USA będzie wspierał roszczenia majątkowe organizacji żydowskich - także odnośnie mienia, które nie ma już spadkobierców. / wPolityce.pl

 

"INWAZJA UPIORÓW 1944 - 1946" - O wkładzie szowinistów żydowskich do historii współczesnej Polski / Skany archiwalnej książki Zdzisława Ciesiołkiewicza. - Warszawa 1956 - 1970

>>  //ziut.neon24.pl/post/132628,tajny-referat-jakuba-bermana-1946-zrodlo

 

Niżej wytyczne "REFERATU BERMANA" z 1946 r.

TAJNY REFERAT JAKUBA BERMANA

"INWAZJA UPIORÓW 1944 - 1946" - O wkładzie szowinistów żydowskich do historii współczesnej Polski / Skany archiwalnej książki Zdzisława Ciesiołkiewicza. - Warszawa 1956 - 1970

FRAGMENT: Żydzi mają okazję do ujęcia w swoje ręce całości życia państwowego w Polsce i rozszerzenia nad nim swojej kontroli.  -  Nie pchać się na stanowiska reprezentacyjne. W ministerstwach i urzędach tworzyć tzw. drugi garnitur.   -  Przyjmować polskie nazwiska. Zatajać swoje żydowskie pochodzenie.

Wytwarzać i szerzyć wśród społeczeństwa opinie i utwierdzić go w przekonaniu, że rządzą wysunięci na czoło Polacy, a Żydzi nie odgrywają w państwie żadnej roli.

Celem urabiania opinii i światopoglądu narodu polskiego w pożądanym dla nas kierunku, w rękach naszych musi się znaleźć w pierwszym rzędzie propaganda z jej najważniejszymi działami - prasą, filmem, radiem.  / ... /

Uznać antysemityzm za zdradę główna i tępić go na każdym kroku.

Jeżeli stwierdza się, ze jakiś Polak jest antysemitą, natychmiast go zlikwidować przy pomocy władz bezpieczeństwa lub bojówek PPR jako faszystę, nie wyjaśniając organom wykonawczym sedna sprawy.

Żydzi muszą pracować dla swego zwycięstwa, pracując jednocześnie nad zwycięstwem i gruntowaniem komunizmu w świecie, bo tylko wtedy i przy takim ustroju naród żydowski osiągnie najwyższą pomyślność i zabezpieczy sobie najsilniejszą pozycję. / ... /

Kwestia żydowska jeszcze jakiś czas będzie zajmowała umysły Polaków, lecz ulegnie to zmianie na naszą korzyść, gdy zdołamy wychować choć dwa pokolenia polskie. / >>  //ziut.neon24.pl/post/132628,tajny-referat-jakuba-bermana-1946-zrodlo

.

.
Towarzysz żydowski Jakub Berman, 

... #2 PRL-u do 1956 r. 


 Jeden z memów tygodnia / Dziennik.pl

  

Śmiejcie się!  - 10.04.10 to "PRYSZCZ" 

"Piekło dopiero się zacznie"

W środę, 29 sierpnia 2012 r., miesiąc przed marszem "Obudź się Polsko!", w obronie Telewizji Trwam, śp. prof. Józef Szaniawski, który nie dożył dnia marszu [nieoczekiwanie spadł w przepaść podczas górskiej wędrówki] - napisał:

 "Dokładnie za miesiąc, 29 września 2012 r., ma się odbyć w Warszawie drugi ogólnopolski marsz w obronie wolnych mediów, ale zarazem przeciwko tym, którzy źle, nieudolnie i nieuczciwie rządzą państwem. /.../ 

W Polsce powoli kończy się trwająca już zbyt długo epoka, kiedy rządzący III RP działali w myśl zasady "obiecanki cacanki, a głupiemu radość".

Oczekiwania obywateli są dzisiaj dużo wyższe niż przysłowiowa kromka chleba z masłem, kiełbasa wyborcza, a nawet benzyna do samochodu. 

Ludzie nie chcą, by rządy nad nimi sprawowali politycy głupi, nieodpowiedzialni, fałszywi do szpiku kości, a nade wszystko nieudolni - wystarczająco sprytni, by zdobyć władzę, ale żałośnie nieskuteczni w jej sprawowaniu." (koniec cytatu)

Po ponad roku od napisania tych słów, nasza wiedza dotycząca władz uległa zmianie. Światło dzienne ujrzała między innymi fotografia uśmiechniętego premiera Tuska, w co najmniej dwuznacznej scenie, z premierem Rosji Putinem, zrobionej w dniu zamachu* na polskiego prezydenta, w Smoleńsku.  (*wersji wypadku do dzisiaj nie udowodniono).

Powtórzę słowa profesora: "wystarczająco sprytni, by zdobyć władzę, ale żałośnie nieskuteczni w jej sprawowaniu.

"Nie wiem czy dzisiaj śp. prof. Józef Szaniawski podtrzymałby słowa, które prawdopodobnie wypowiedział uważając, że zarządzający obecnie Polską ludzie, to  "NASZ RZĄD". 

Biorąc więc pod uwagę "obecną wiedzę" można stwierdzić, że przynajmniej częściowo, profesor mylił się. TAK POWINNA BRZMIEĆ "DZISIEJSZA TEZA" prof. Szaniawskiego:

Ludzie współcześnie zarządzający Polską - nie wiadomo z czyjego, tak naprawdę nadania - byli "wystarczająco sprytni, by zdobyć władzę" i są perfekcyjnie wyrafinowani w jej sprawowaniu.

Gdy rządzący, swoimi decyzjami,  "wbijają Polakom nóż w plecy", media piszą o tym ... 'śmiejcie się, oni was tylko łaskoczą'. 

Gdy po 10.04.10 zabolało mocniej i spod koszuli, zszokowani, wyciągnęliśmy umazaną krwią rękę, media zaczęły usypiająco uspokajać: ... 'nie przejmujcie się, to tylko pryszcz'.

Po głosowaniu w Sejmie, nad referendum w sprawie sześciolatków, dziennikarz wPolityce.pl, Łukasz Warzecha, napisał: 

"Pan premier Tusk pochwalił z mównicy sejmowej inicjatorów wniosku o referendum w sprawie obowiązku szkolnego dla sześciolatków. /... /   Kilkanaście minut później głosami Platformy „Obywatelskiej” i drżącego o stołeczki Peeselu milion obywatelskich podpisów został z głośnym gulgotem spuszczony w klozecie.  Władza spojrzała na Polaków i z miłością w oczach pokazała im gest Kozakiewicza."

POWINNIŚMYWIEDZIEĆ: 

Koalicja PO-PSL podwyższając wiek emerytalny, dołożyła rodzicom obecnych sześciolatków kilka lat pracy, zabierając im jednocześnie kilka lat z emerytury.  Ta sama koalicja PO-PSL obniżając wiek pójścia do szkoły, dzieciom tych rodziców >>> obecnym sześciolatkom  <<<  DODATKOWO  >>>  dołożyła "sześcioletniej sile roboczej" jeden rok pracy, zabierając maluchom jeden rok dzieciństwa. 

Wcześniejsze rozpoczęcie nauki to właśnie oznacza. - O to - myślę - tak naprawdę chodzi. Nikt się nad tym nie zastanawia, bo jest to odległe w czasie, a na działaniach długofalowych opiera się skuteczna polityka. Wszystko wymaga czasu. 

Zmiana dla obecnych sześciolatków oznacza odebranie im jednego roku dzieciństwa i wydłużenie "wieku produkcyjnego". Rządowe zapewnienia, że to "dla dobra dziecka", jest więc jedną wielką ściemą, którą należy "między bajki włożyć". -

Mamy tu do czynienia z drugą częścią reformy emerytalnej, tym razem dotyczącą najmłodszych Polaków.  Polityka, to zajęcie z długofalowymi celami.

W kontekście powyższego, biorąc pod uwagę zamach w Smoleńsku z 10.04.10, warto sobie zadać więc pytanie:

Po co zmieniono "Ustawę o obywatelstwie polskim"?

W Polsce łatwiej jest obcemu dostać polskie obywatelstwo i polski paszport, niż Polakowi zdać egzamin na prawo jazdy. - To o czymś świadczy!

Czy Lech Kaczyński, gdyby nie zginął w Smoleńsku, dopuścił by do sytuacji, że Polska ma obowiązek dać polskie obywatelstwo każdemu, kto tego zechce? Do takiej sytuacji doprowadziła zmiana "Ustawy o obywatelstwie polskim". -

A w planach jest ustawa reprywatyzacyjna warta 200 mld. zł. , której beneficjentami będą przede wszystkim nowi "polscy obywatele Izraela". Sprawa obywatelstwa i reprywatyzacji, te dwie sprawy się wiążą. Obydwóm sprzeciwiał się śp. prezydent Lech Kaczyński. 

Czy mają one też związek z jego nagłą śmiercią w Smoleńsku? Możliwe, że tak. Tam gdzie chodzi o pieniądze wszystko jest możliwe, a tam, gdzie nie wiemy o co chodzi, przeważnie chodzi o pieniądze. 

Do tego dochodzi jeszcze jedno: zacytuję premiera Izraela Benjamina Netanjachu. Izrael jest "jedynym krajem, któremu grozi zagłada" (1).

Żydzi w Palestynie "siedzą na beczce prochu" i szukają bezpiecznego miejsca schronienia.  Wiele wskazuje na to, że wybrali Polskę na miejsce przeniesienia się. 

Może to być, tak myślę, drugi powód uchwalenia nowelizacji do "Ustawy o obywatelstwie polskim", w takim kształcie, jak ona powstała i na której, skorzystają najwięcej Żydzi z Izraela i z USA.

Dlaczego rząd Donalda Tuska "zadziwiająco mocno" zacieśnia kontakty międzyrządowe i kulturalne z Izraelem?

O nowych "polskich obywatelach Izraela", którym "Ustawa o zmianie ustawy o obywatelstwie polskim" przywróciła prawo do polskich paszportów,  mówi się wprost:  "Nasi Izraelczycy". 

Dlatego ważne jest zbadanie, co było motywem zamachu w Smoleńsku i czy prace nad ustawami o obywatelstwie polskim i reprywatyzacją mogły być zablokowane przez śp. Lecha Kaczyńskiego [mógł przecież je zawetować],  i czy na rzecz tych ustaw miał miejsce lobbing z Izraela. - A jeśli tak to jaki, i przez kogo przeprowadzany?

To ważne pytania, bo coraz trudniej jest wierzyć w to, że "nieudowodniona katastrofa w Smoleńsku", była wypadkiem, a nie zamachem.

Jeśli był wybuch, to mógł być zamach. Jeśli był zamach, to logiczne, że musiał też istnieć jakiś motyw takiego zamachu

** Dzisiaj, w 2017 r., na podstawie faktów, można stwierdzić, że co najmniej od 2010 r. jesteśmy ofiarami "INWAZJI UPIORÓW 2.0", dokładnie takiej samej jak w latach 1944 - 1970, i z tego samego kierunku.Tak jak po wojnie byli to żydo-syjoniści sowieccy, tak teraz są to globalni żydo-syjoniści europejsko-amerykańsko-izraelscy. -

A to czego doświadczamy, z zamachem nazywanym "Katastrofą Smoleńską" włącznie, jest PLANOWĄ WOJNĄ CHYBRUDOWĄ, mającą na celu przemieszczenie obywateli Izraela o europejskim pochodzeniu do Polski i ekonomiczno-terytorialne opanowanie naszego kraju / reprywatyzacja i lasy.

Niżej mapka przedstawiająca jak Palestyńczycy tracili ziemię w okresie między 1946 i 2010 r. / kolor zielony / . Nie pozwólmy, aby to samo stało się z Polską.

tal

Narodziny Izraela: Historia, która powinna być dla nas przestrogą  >>  https://www.youtube.com/watch?v=D2yx1KAXy9A    Żydzi  z polskim hymnem na ustach? >  https://www.youtube.com/watch?v=6K87BLgJ0WY

Nie pozwólmy się otumanić PiS - owskiej "propagandzie sukcesu"!

Oni faktycznie nie chcą przyjmować uchodźców, ale będą musieli przyjmować "ręce do pracy" bo ich zaczyna w Polsce brakować. Zamiast, jak Balcerowicz, pozostawić sprawę "niewidzialnej ręce rynku" która wymusiła by podniesienie w Polsce zarobków, co skutkowało by powrotem do Polski 2 milionów Polaków, PiS zastanawia się nad ściągnięciem do polski Ukraińców, którzy z mocy ustawy, w szybkim czasie uzyskają obywatelstwo polskie, i prawo głosu w Wyborach do Sejmu i Senatu, czego nikt nikomu nie mówi, albo przez głupotę nie bierze pod uwagę.

Od  1:45 YT  >>  https://www.youtube.com/watch?v=VDtr13Qz-3E Macierewicz:Jest jeszcze jeden czynnik, na który chcę zwrócić uwagę, otóż Prawo i Sprawiedliwość, obozowi patriotycznemu, który rządzi od 17 - 18  miesięcy .... udały się rzeczy o których nawet nie marzyliśmy. No bo, ... wszyscy z Państwa pamiętacie, przez dziesięciolecia wręcz, największą tragedią społeczeństwa polskiego było bezrobocie.To była zaraza, która niszczyła polskie rodziny. To było udręczenie polskiego pracownika, wręcz Polskiego Narodu.

Miliony Polaków uciekały przed tym właśnie straszliwym upokorzeniem, jakim było endemiczne bezrobocie. niszczące polską prowincję.Dzisiaj bezrobocie jest na poziomie, nie wiem 7 - 5%, w istocie bezrobocia jako rzeczywistego braku możliwości godziwego zarobku nie ma! -  mówi Macierewicz, i to nie jest prawdą.

Nie ma - kontynuuje Macierewicz, i mówi - odwrotnie, poszukuje się pracowników [tak za grosze], ale zastanawiamy się bardzo poważnie nad tym, by nie otworzyć szerzej granic Rzeczpospolitej, tak aby napłynęli do nas przedstawiciele środowisk, .... z Ukrainy na przykład. Dlatego bo brakuje w Polsce rąk do pracy. / koniec /

Tak, w Polsce może i będzie brakować rąk do pracy. ONE WYJECHAŁY, bo przez lata niszczono polski przemysł i płacono tak mało, że musieli wyjechać. To była ekonomicznie wymuszona zsyłka poza Polskę. Teraz gdy gospodarka zaczyna się rozwijać, PiS zastanawia się nie nad brakującymi rękoma do pracy, TYLKO NAD TANIMI RĘKOMA DO PRACY.  -  Jeśli pozwolimy im na ściągnięcie Ukraińców, za 2-3 lata będą oni Obywatelami RP, a Polacy imigrantami ekonomicznymi na zmywaku w Anglii.Zmiana ustawy o obywatelstwie polskim z 2009 r. uchwalona przez koalicję PO / pSL zaskarżona przez Lecha Kaczyńskiego, której finał, po katastrofie Smoleńskiej, skutkował kuriozalną rozprawą Komorowski / Marszałek Sejmu vs. Komorowski Prezydent RP, właśnie ma swój epilog.

To o czym mówi Macierewicz, to nie sukces PiS, to sukces zbrodniczych działań i polityki PO / PSL!Nie pozwólmy się otumanić PiS - owskiej "propagandzie sukcesu"!

Jeśli PiS nie jest tylko inną wersją Platformy, bo przekupienie Polaków [wtedy darmowymi akcjami przedsiębiorstw] stosował już Balcerowicz, to niech PiS zmieni "Ustawę o obywatelstwie polskim" tak, aby to tylko Polacy, i na zawsze tylko rdzenni Polacy, mieli zagwarantowane w Polsce prawo głosu i decydowania o Polsce,.. a nie Ukraińcy, których myślą do Polski ściągać, lub obywatele innych państw, jak mają do tego prawo obecnie potomkowie Żydów i Ukraińców z byłej polskiej Ukrainy, Białorusi lub Litwy.  

TO MOGĄ ZROBIĆ, TO NIC NIE KOSZTUJE 


 

*** "w związku z polskim pochodzeniem"  <<<   ten zwrot oznacza dzieci i wnuczków Żydów z Izraela, którzy opuścili Polskę w 1948, i w 1968 roku, aby tworzyć państwo Izrael. Obecnie jesteśmy w fazie ich powrotu do Polski, ... a uchodźcy robią jako zasłona dymna.

Dnia 02.04.09 roku koalicja PO-PSL uchwaliła zmiany w restrykcyjnej jak dotąd "Ustawie o obywatelstwie polskim", zmieniając zasady przyznawania obywatelstwa polskiego

 
Ówczesny Prezydent Lech Kaczyński w uchwalonych przez koalicję rządzącą zmianach dostrzegając swego rodzaju "dewaluację" swoich uprawnień, w procedurze "wyjątkowości" nadawania obywatelstwa polskiego osobom nie będącym Polakami, i skierował kwestionowane przez siebie paragrafy uchwalonych  zmian w "Ustawie o obywatelstwie polskim" do Trybunału Konstytucyjnego.  -  Stało się to dnia ........ , na .... miesięcy przed zamachem na polską delegację zmierzającą do Katynia, w której zginął Lech Kaczyński.
 
30.04.2009 ROK:  "W uzasadnieniu wniosku do TK Lech Kaczyński podkreśla(ł), że w myśl konstytucji to prezydent nadaje obywatelstwo polskie i wyraża zgodę na zrzeczenie się go, a dotychczasowe przepisy umożliwiają wojewodzie uznanie cudzoziemca za obywatela polskiego tylko w dwóch przypadkach.

Te dwa wyjątki dotyczą sytuacji, gdy cudzoziemiec jest bezpaństwowcem i mieszka w Polsce co najmniej 5 lat na podstawie zezwolenia na osiedlenie się lub gdy poślubił Polkę lub Polaka, małżeństwo trwa co najmniej 3 lata, a cudzoziemiec ma zezwolenie na osiedlenie się w Polsce.
 
Tymczasem zaskarżona ustawa rozszerza liczbę przypadków, w których możliwe jest uznanie za obywatela polskiego.
 
Zgodnie z ustawą, wojewoda mógłby uznać za obywatela polskiego cudzoziemca, który mieszka w Polsce od co najmniej 2 lat na podstawie zezwolenia na osiedlenie się, jeśli jest bezpaństwowcem, lub ma status uchodźcy, lub od co najmniej 3 lat jest w związku małżeńskim z Polką lub Polakiem, lub też zezwolenie na osiedlenie się uzyskał "w związku z polskim pochodzeniem". / Źródło: Prawo.GazetaPrawna.pl "Prezydent zaskarżył do TK ustawę o obywatelstwie polskim
 
Zwróćmy uwagę na ten fragment: "jeśli jest bezpaństwowcem, lub ma status uchodźcy"   , bo ta zmiana ma bezpośredni związek z  wydarzeniami, które właśnie się dzieją, ... i wygląda na to jakby były zaplanowane już w 2009 roku. -  Trzeba też dodać, że prawie dokładnie rok po tym wydarzeniu doszło do zamachu w Smoleńsku, gdzie przeciwnik nadawania obywatelstwa polskiego uchodźcom zginął w tragicznych okolicznościach.
 
Trybunał Konstytucyjny dnia 18 stycznia 2012 roku decyzją Kp5/09 , odrzucił zaskarżenie Lecha Kaczyńskiego , i uznał, że zaskarżone paragrafy wskazane przez Lecha Kaczyńskiego są zgodne z Konstytucją, stwierdzając zarazem wuzasadnieniu, że być może, warunki jakie musi spełnić kandydat na obywatela Polski są zbyt niskie, i powinny być inne niż uchwalone przez Sejm (czyli koalicję PO-PSL), sprawa ta nie była jednak tematem rozprawy, w związku z czym Trybunał Konstytucyjny do tego się w swoim wyroku nie odniósł.  -  Lech Kaczyński nie mógł wątku wskazanego przez Trybunał Konstytucyjny wnieść, użyć jako argumentu, ponieważ zginął w Smoleńsku. Nie zrobił też tego następny prezydent Bronisław Komorowski.
 

 
 

23 stycznia 2012 roku Gazeta.pl w artykule "Nasz obywatel multi-kulti" tak pisała o wyroku Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie: 


 Rewolucyjna zmiana w przyznawaniu obywatelstwa polskiego. Nie będzie ono przywilejem, ale prawem, którego można dochodzić przed sądem. Tak zdecydował w środę Trybunał Konstytucyjny, który - przy sześciu zdaniach odrębnych - w pełnym składzie odrzucił skargę prezydenta Lecha Kaczyńskiego (podtrzymaną przez prezydenta Bronisława Komorowskiego) do ustawy o obywatelstwie polskim. Oprotestowana przez prezydentów ustawa wejdzie teraz w życie.
 

W trakcie rozprawy nad zaskarżoną przez Lecha Kaczyńskiego ustawą, która de facto w wyniku zmian stała się nie ustawą o obywatelstwie polskim, tylko "Ustawą o nadawaniu obywatelstwa polskiego", doszło do kuriozalnej sytuacji;
 
Przed Trybunałem Konstytucyjnym stawili się przedstawiciele marszałka Bronisława Komorowskiego, występujący z ramienia Sejmu, a więc uchwalającej ustawę koalicji PO-PSL, .... oraz przedstawiciele prezydenta Bronisława Komorowskiego, występujący z ramienia śp. Lecha Kaczyńskiego, zmarłego w wyniku, jak dotąd niewyjaśnionego zamachu na polską delegację w Smoleńsku, tzw. Katastrofie Smoleńskiej.
 
Pozostaje zagadką, dlaczego prezydent Bronisław Komorowski, w dniu rozprawy w/s zaskarżonej ustawy przed Trybunałem Konstytucyjnym, będący od 2010 roku prezydentem, nie wycofał po prostu zaskarżenia kwestionowanej przez Lecha Kaczyńskiego ustawy, choć mógł to zrobić, i całej "szopki" by nie było. 
 
Nie zrobił tego, dlatego w związku z tym rodzą się pytania. 

 

Przed wizytą prezydenta Bronisława Komorowskiego w Izraelu list otwarty organizacjiżydowskich ws. restytucji [podarowania Izraelowi]mieniaobywateli polskich pochodzenia żydowskiego
 //wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Przed-wizyta-prezydenta-w-Izraelu-list-otwarty-nt-restytucji-mienia,wid,16137804,wiadomosc.html?ticaid=1119a0&_ticrsn=3 

KOMENTARZE

 • TAJNY REFERAT JAKUBA BERMANA 1946 / ŹRÓDŁO
  http://ziut.neon24.pl/post/132628,tajny-referat-jakuba-bermana-1946-zrodlo
 • Szef MSZ ostro o ustawie 447
  https://wpolityce.pl/polityka/391669-szef-msz-ostro-o-ustawie-447-rodzi-podejrzenia-ze-chce-postawic-pewna-grupe-w-pozycji-uprzywilejowanej-to-budzi-w-polsce-zle-skojarzenia
 • Kongres USA zajmie się ustawą o restytucji mienia ofiar Holokaustu
  Protestują organizacje polonijne. WIDEO >> https://www.youtube.com/watch?v=KtuKQT3xf4I

  W amerykańskim Kongresie odbędzie się dziś głosowanie w sprawie ustawy o restytucji mienia ofiar Holokaustu. Środowiska polonijne alarmują, że nowe prawo uderzy w interesy naszego kraju. Polskie władze uspokajają, twierdząc, że ustawa nie niesie za sobą żadnych praktycznych konsekwencji. >> https://wpolityce.pl/swiat/391662-kongres-usa-zajmie-sie-ustawa-o-restytucji-mienia-ofiar-holokaustu-protestuja-organizacje-polonijne-wideo

  "GÓWNO PRAWDA" ! ! !
 • @Autor @ ALL
  Autorze, pozwolę sobie zauważyć, że pisanie w formie:

  "W USA dzisiaj pregłosowywują ustwę 447"

  - jest nieprecyzyjne = zbytnio mylne.

  Pisać o "przegłosowaniu" proponowanej ustawy (jeśli już, to de-facto mowa powinna być o H.R 1226 a nie o ustawie 447) można bowiem, jedynie po zakończeniu procesu głosowania i raczej w przypadku, jeśliby glosowanie takim a nie innym wynikiem zostanie zakończone.
  To gwoli ścisłości.

  Jeśli zaś chodzi o planowane na dzień dzisiejszy dalsze działania w "United States House of Representatives" nad przestawioną 27 lutego 2017 roku propozycją ustawy #1226:

  "Justice for Uncompensated Survivors Today (JUST) Act of 2017" w formie poddania pod głosowanie (typ działania - to niestety, ale tzw. procedura uproszczona!) proponowanej legistratury - to faktycznie sytuacja jest nieszczególna i co najmniej "dziwna".

  Posłużę się dla oszczędzenia czasu, znacznie wcześniej pisanym przeze mnie komentarzem - w którym to na moim blogu (Salon24.pl), dzieliłem się moimi uwagi pod notką: https://www.salon24.pl/u/fatamorgan/860692,pana-lauder-polish-jews-polityka-i-krotka-lekcja-angielskiego

  - z zaprzyjaźnioną blogerką/komentatorką - dotyczącymi właśnie tego ważnego dla Polski i Polaków tematu.
  Jednoczesnie znacznego problemu i niezwykle jak się okazuje złożonego zagadnienia.

  Cytat:

  fatamorgan

  Pani Ewo!

  Właściwie to planowałem pełniej odpowiedzieć na Pani komentarz, ale to
  może poczekać. Istnieją sprawy i problemy daleko ważniejsze. Sprawa
  ilości i rozkładu potencjalnych głosów dla antypolskiej ustawy
  roszczeniowej, która jednak po bardzo niekorzystnej modyfikacji (było
  bardzo źle, jest jeszcze gorzej!) podlegnie głosowaniu w Kongresie nie
  wygląda najlepiej. Co jest jednak najgorsze, to nadzwyczajnie nasilone
  torpedowanie wszelkich wysiłków dla zneutralizowania zagrożenia
  przegłosowania tejże ustawy. Wtedy bowiem pozostaje już tylko
  prezydenckie weto. Zapewnienie wprawdzie istnieje, ale tym razem, jakoś
  nie mamy co do końcowego efektu (tego typu działania) wystarczającej
  pewności. Naciski za przegłosowaniem i ustawy nie wetowaniem, są tak
  olbrzymie, że zastraszające. To ostatnie słowo jakiego użyłem w
  poprzednim zdaniu, określa również typ tych działań. Wygląda na to, że
  lobby żydowskie (a nie muszę chyba Pani tłumaczyć jak jest w USA to
  właśnie lobby mocne i sprawcze) dosłownie kładzie wszystko na jedną
  szale. To zaś świadczy w mojej opinii o tym, że prawdziwy cel tej
  ustawy, jest daleko dalej idącym, jak wstępnie wydawać by się mogło. To
  właśnie i ten niezwyczajny/nadzwyczajny, wręcz zmasowany napór, niepokoi
  mnie najbardziej. Tu jednak zatrzymam się, bo musiałbym pisać o pewnych
  sprawach (planach), o których wprawdzie wielu mówi w Waszyngtonie. ale
  zazwyczaj jeśli już mówi, to zazwyczaj mocno ściszonym głosem i nigdy w
  szerszym gronie. Czy jest w tym coś więcej, jak tylko zwyczajowe,
  tutejsze salonowe ploteczki z rodzaju i gatunku "teorii spiskowych" -
  trudno byłoby powiedzieć, gdyby..... nie ten właśnie nadzwyczajny napór w
  celu przegłosowania tej co najmniej "dziwnej ustawy" o którym pisałem.
  Nie lubię stawiać prognoz, nie mając ku temu zbyt wiele informacji i
  danych. Te zaś w tym przypadku omawianej ustawy, praktycznie nie są
  dostępne do tego stopnia, że praktycznie nie istnieją. Wygląda na to
  bowiem, że praktycznie wszystko co jest związane z tą nieszczęsną
  ustawą, jest tu "omawianie i załatwiane" - jedynie za zamkniętymi
  drzwiami. Mam nadzieje, że moje uwagi okażą się w jakikolwiek sposób
  pomocne. Wiem, że zostaną odczytane.

  22.04.2018 01:28

  --------------------------------------------

  Nie jest dobrze, bo tak właśnie "sytuacja" w relacji do "H.R 1226" w niezwykłym skrócie i znacznym uproszczeniu wygląda.
 • już to pisałem
  Tylko i wyłącznie od naszego rządu zależy jak poważna będzie sytuacja. Jak będziemy w polityce krajowej działać i kogo wybierać taki będzie nasz rząd. Zachciało się najpierw PO ale niczego się nie nauczyliśmy. Zachciało się później PiS z Kaczyńskim gdzie jego brat sprzedał w Lizbonie Polskę. To także nas nie nauczyło ani nie dało rozumu. To nie od USA a od władzy w Polsce i samych Polaków zależy czy nas okradną czy nie. Zdajmy sobie z tego w końcu sprawę że to my jesteśmy niebezpieczni dla samych siebie. Jeżeli żydzi nas okradną to hańba spływa na nas Polaków. My zawsze możemy powiedzieć złodziejom WON. Kiedyś za takie rzeczy prowadzono wojny a my wstydzimy powiedzieć magiczne słowo "WON". Czyżbyśmy
  my Polacy bali się stracić kilku zachodnich "cukierków" i dla tego w zamian oferujemy Polskę? Jeżeli tak jest to może i lepiej że tak się stanie?
 • @Stara Baba 19:18:08
  // To nie od USA a od władzy w Polsce i samych Polaków zależy czy nas okradną czy nie. //

  - DOKŁADNIE SIĘ Z TYM ZGADZAM

  DODAĆ NALEŻY, ŻE JAKĄKOLWIEK USTAWĘ "REPRYWATYZACYJNĄ" NA RZECZ ŻYDÓW UZNAĆ TRZEB Z KOLEJNY ROZBIÓR POLSKI
 • @Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej 19:32:08
  Tekst ustawy przyjęty przez Senat bez poprawek
  >> http://orka.sejm.gov.pl/proc8.nsf/ustawy/295_u.htm

  USTAWA z dnia 31 marca 2016 r. o zmianie ustawy o zasadach pobytu wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz zasadach ich przemieszczania się przez to terytorium

  Art. 1. W ustawie z dnia 23 września 1999 r. o zasadach pobytu wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz zasadach ich przemieszczania się przez to terytorium (Dz. U. z 2014 r. poz. 1077, z 2015 r. poz. 1844 oraz z 2016 r. poz. 178) po art. 3 dodaje się art. 3a w brzmieniu:

  „Art. 3a. 1. Zgodę na pobyt wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w ramach wzmocnienia wojskowego Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej przez stronę wysyłającą w operacjach wojskowych prowadzonych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w czasie pokoju wydaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Ministra Obrony Narodowej skierowany po uzyskaniu zgody Prezesa Rady Ministrów.

  2. W zgodzie, o której mowa w ust. 1, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej określa cel pobytu wojsk obcych i zakres ich uprawnień, a także inne okoliczności mające znaczenie dla obronności Rzeczypospolitej Polskiej.

  3. Określając zakres uprawnień, o których mowa w ust. 2, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej wskazuje, które uprawnienia Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej będą przysługiwać wojskom obcym w czasie pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w ramach wzmocnienia wojskowego Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

  4. O wyrażeniu zgody, o której mowa w ust. 1, zawiadamia się niezwłocznie Marszałków Sejmu i Senatu oraz inne zainteresowane organy władzy publicznej.

  5. Do pobytu wojsk obcych, o którym mowa w ust. 1, nie stosuje się przepisów art. 13 ust. 1 pkt 3 oraz ust. 3.”.

  Art. 2. Ustawa wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

  MARSZAŁEK SEJMU
  – / Marek Kuchciński

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

ULUBIENI AUTORZY