Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
698 postów 4608 komentarzy

"Orzeł" - Pismo sympatyków Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

W sprawie Konstytucji prezydent Duda jest zdecydowany

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Uważam, że jako prezydent wybrany przez naród, jestem to winien moim rodakom, żeby dać im możliwość wypowiedzenia się w jak największym stopniu - powiedział Duda w TVP.info / I "ciemnota" w to wierzy?

>> https://wpolityce.pl/polityka/392035-prezydent-duda-polacy-chca-zmian-w-konstytucji-nie-wycofam-sie-z-referendum-to-moje-zobowiazanie-wobec-rodakow-wideo

Ja sprawę widzę w inny sposób. /  Obecna Konstytucja gdzieniegdzie wymaga zmian, ale zmian punktowych. To co chce osiągnąć Duda to zmiana systemu, z systemu parlamentarnego na prezydencki, gdzie jeden człowiek {"ON"} , będzie decydował o wszystkim.

Uważam, że napisana we względnie, ideologicznie, zdrowszych czasach niż obecne, obecna Konstytucja jest gwarantem tego, że Polska pozostanie Polską, ... a nie Rzeczpospolitą Przyjaciół", o czym wielokrotnie wspominał prezydent Duda.  -  w momencie gdy zmienią nam Konstytucję, nowa Konstytucja będzie musiała być zgodna z podpisanymi przez Polskę traktatami, ... w tym z Traktatem Lizbońskim, którego przed podpisaniem nawet Tusk nie czytał. / Nowa Konstytucja ma zapewne dopasować Polskę do niekonstytucyjnego Traktatu Lizbońskiego.

Wciąż trwa niezakończony spór z Unią Europejską ws. dostosowania polskich ustaw sądowych do "europejskich wartości", a Duda chce wywołać drugi, ... dostosowujący tym razem polską Konstytucję do prawa UE?

- bo tym właśnie skończy się wymiana obecnej Konstytucji na nową. / Na podstawie obecnej to my możemy badać podpisane kiedyś umowy międzynarodowe z obowiązującą wtedy Konstytucją.

Gdy ją zmienimy, to nowa konstytucja będzie musiała być dostosowana do traktatów międzynarodowych, które kiedyś podpisaliśmy 

-  wydaje mi się, że tylko to jest powodem usiłowania "wymiany" obecnej polskiej Konstytucji, ... na "Konstytucję Europejską". 

Spod Polski jaką jeszcze mamy, chce się wyciągnąć fundament, na którym ta Polska jest oparta. Do czego to doprowadzi?

wPolityce.pl:    Jestem przekonany, że dzisiaj jedną z kluczowych kwestii jest refleksja konstytucyjna. (…) Po 21 latach wiemy, w których obszarach konstytucja się zdezaktualizowała. (…) Mamy głosy społeczeństwa. Jesteśmy zdeterminowani, żeby referendum się odbyło i ja jestem przekonany, że referendum konsultacyjne się odbędzie

— mówił gość radiowej „Jedynki” Paweł Mucha, wiceszef Kancelarii Prezydenta RP.

Paweł Mucha przypomniał, iż badacze zwracają uwagę, że w sytuacji, gdy prezydent posiada tak silny mandat społeczny pochodzący z bezpośrednich wyborów, powinien mieć szersze kompetencje.

Odnosząc się do kwestii, które mogłyby zostać poruszone w referendum konsultacyjnym, powiedział:

Relacje prawa krajowego z prawem unijnym. Czy nie powinniśmy tego uszczegółowić? Oczywiście. (…) Powinniśmy zapytać, czy chcemy pierwszeństwa prawa krajowego przed prawem europejskim.

gah / wPolityce.pl


pRezydent  i PiS mają plan: sto lat po upadku idei budowy JUDEOPOLONI na terenach Rzeczypospolitej porozbiorowej, w 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości, stracimy niepodległość - tak widzę przyszłość analizując zmieniającą się sytuację

18.01.2018 / Jak donosi wPolityce.pl Marszałek Senatu Stanisław Karczewski po rozmowie z prezydenckim ministrem Muchą w sprawie planowanego przez Dudę referendum odniósł się też do obecnej ustawy zasadniczej, czyli planów zmiany obecnie obowiązującej polskiej Konstytucji:

Konstytucja, która ma 20 lat, została napisana przez środowiska lewicowe, wymaga zmiany. Mamy taką świadomość i się z tym zgadamy. Potrzebna jest dyskusja i na pewno taką dyskusję, debatę należy i trzeba prowadzić wokół Konstytucji (…) To proces, pewnie długi. Musimy też zmienić ustawę o referendum  —   tłumaczył marszałek Senatu.  / koniec cytatu /

<>

11 Listopada prezydent Duda chce przeprowadzić tzw. referendum konstytucyjne, czyli zadając kilka pytań, jeśli referendum będzie ważne, Duda chce uzyskać zgodę Polaków na zmianę Konstytucji, którą sam napisze.

Karczewski zdradził, że "Musimy też zmienić ustawę o referendum.", ... a to może oznaczać zmianę tego rodzaju, że obecne referenda nie mające mocy wiążącej, chce się zmienić w ten sposób, aby miały moc wiążącą

- jeśli przed "referendum Dudy" ustawa o referendum zostanie zmieniona w sposób jak wyżej, po tzw. "referendum konstytucyjnym" Dudy [wystarczy aby tylko była frekwencja ***], obecna polska Konstytucja będzie musiała zostać zmieniona, bo tak to "ustawi" planowana zmiana ustawy o referendum, o której mówi marszałek Senatu Karczewski.

*** referendum będzie miało wymaganą frekwencję, bo 11 listopada mają się też odbyć wybory samorządowe / taka przy okazji "frekwencja referendalna" stworzy wrażanie, że Polacy chcą zmiany obowiązującej Konstytucji.

Wtedy Duda, tak jak z niekonstytucyjnie napisanymi ustawą o Sądzie Najwyższym [nad którym przejmuje kontrolę] i ustawą o KRS,  sam napisze nam Konstytucję, taką jaką będzie chciał. Konstytucji, która swoimi zapisami, bez wojny,  może tak zmienić nam rzeczywistość, że w miejsce Polski jaką znamy, doprowadzi to do powstania nowotworu o nazwie POLIN.

Obecna Konstytucja, gdyby była przestrzegana, nie jest taka zła. /  Na pewno gwarantuje to co mamy, i co ważne umożliwia korektę, zawartych na szkodę Polski, niekonstytucyjnych zapisów w umowach międzynarodowych, np. w Traktacie Lizbońskim, który Tusk podpisał, bez jego przeczytania, ...

tego nie da, i nie zagwarantuje planowana nowa konstytucja, która na 100% będzie musiała być zgodna z tak zwanymi "wartościami europejskimi" - to właśnie niesie ze sobą zmiana obecnie obowiązującej polskiej Konstytucji.

W 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości, sto lat po upadku idei zbudowania JUDEOPOLONI, może dojść do / cokolwiek by to nie znaczyło /, ... do ustanowienia w Polsce 'Rzeczpospolitej Przyjaciół' 

-  Analizując sytuację, tak widzę przyszłość.

Do takiej konkluzji można [a nawet trzeba] dojść, analizując rozwój wypadków i zachowanie prezydenta Dudy, biorąc pod uwagę niejasne kulisy jego wyboru na kandydata PiS na prezydenta [w tym to kto go poparł], powitanie w Polsce AJC-Amerykańskiego Kongresu Żydów z jego powitalnym "listem żelaznym" wyłącznie,

mając przy tym na uwadze bezprawne roszczenia organizacji izraelsko-żydowskich względem Polski, co do mienia bezpotomnie zmarłych w Holokauście przedwojennych obywateli polskich, Polaków wyznania mojżeszowego.

... oraz co najważniejsze, mając na uwadze planowaną zmianę Konstytucji, pamiętając już uchwalony niekonstytucyjny fakt, próbę prezydenta Dudy, przejęcia kontroli nad Sądem Najwyższym, co razem ze zmianą Konstytucji może doprowadzić w Polsce do dyktatury, ALE NIE DUKTATURY PiS, DYKTATURY PREZYDENCKIEJ  -  Dlatego Kaczyńskiego z całym PiS sklasyfikować należy, albo jako "pożytecznych idiotów", albo agentów wpływu obcych państw, ... Izraela i USraela / czyli interesów diaspory żydowskiej Stanów Zjednoczonych

Wydaje mi się, że jesteśmy poddawani "podwójnemu praniu mózgu".

Z jednej strony Obywatelom RP udało się obrzydzić Polakom obecną Konstytucję, co uzasadnia inicjatywę Dudy aby ją zmienić  - agentura to nie solista, to zespół, który nas kołuje - a my "gonimy własny ogon".

Jeśli się zastanowić, skoro Duda z PiS ewidentnie złamali procedury konstytucyjne [mogli to zrobić zgodnie z konstytucją] w sprawie sądów, to równie dobrze wiele umów międzynarodowych, w tym Traktat Lizboński, może być niezgodny z Konstytucją.

Zmieniając Konstytucję, jak chce Duda, pozbawimy się możliwości uznania za niezgodne z konstytucją te przepisy np. Traktatu Lizbońskiego, na podstawie których Komisja Europejska "chce nas ustawić w szeregu", a które zgodnie z obowiązującą obecnie polską Konstytucją, nie powinny nas obowiązywać.

Zmieniając Konstytucję, świadomie lub nie, Duda pozbawi nas prawa do sprawdzenia, czy poprzednie rządy sprzedały nas, tak jak wcześniej do tego doszło w Magdalence. /  Zmiana Konstytucji powinna być ostatnią rzeczą, na którą powinniśmy się zgodzić. 

-   Aby podbić państwo, nie trzeba tego robić militarnie, można tego dokonać metodami na pozór legalnymi, za pomocą podstawionych agentów wpływu. - Z takim przypadkiem, wydaje mi się, mamy aktualnie do czynienia.  -  TO TRZEBA SPRAWDZIĆ , NAD TYM TRZEBA SIĘ ZASTANAWIAĆ i NA TO SZUKAĆ DOWODÓW,... i tym trzeba się zająć.

Tak jak z Konstytucją amerykańską  [która ma sto kilkadziesiąt lat],  tak z obecną Konstytucją polską, można się zgodzić na jakiejś jej  drobne uaktualniające poprawki, ale nie można się zgodzić na to, aby została całkowicie zmieniona na zamówienie człowieka, który nie tylko nie wie jak napisać zgodną z Konstytucją ustawę [bo to byłoby zbyt proste], który ją złamał, .... i o którym na pewno wiemy na pewno jedynie to, ze chce tą Konstytucję ułozyć pod swoją własną osobę.

-  Nie możemy się na to zgodzić, ... tym bardziej, że jest mało prawdopodobne, aby do 11 Listopada ustalono winnych zamachu w Smoleńsku.

 

KOMENTARZE

 • Zamienił stryjek siekierkę na kijek.
  Zmiana polskiej konstytucji na europejską konstytucję sensu nie ma.

  Obie konstytucję szanują podział władzy na 3 w/g Monteskiusza.

  Oczywiście liczba nieparzysta jednocześnie niepozwala na istnienie równowagi władzy.

  Niestety obie konstytucje popierają błąd systemu równowagi.

  Bez naprawy liczbą parzystą, konstytucje mogą być łamane zgodnie z legalizacją nieprawdy, że podział 3 daje równowagę.
 • Konstytucja pisana pod traktaty ? to chore ....
  .... ale tak napiszą ja żydzi będący aktualnie przy władzy
  Jak przeciwdziałać temu ?
 • @andrzejw 06:56:09
  .
  Konstytucja, musi w ważnych momentach zapewniać możliwość równowagi władzy z reprezentacją obywateli wprost proporcjonalną. Kropka.

  Czy, teoretyczna równowaga, teoretyczne państwo, teoretyczna liczba 100 senatorów nikomu nie szkodzi?
 • Autor
  "Zmieniając Konstytucję, świadomie lub nie, Duda pozbawi nas prawa do sprawdzenia, czy poprzednie rządy sprzedały nas, tak jak wcześniej do tego doszło w Magdalence. / Zmiana Konstytucji powinna być ostatnią rzeczą, na którą powinniśmy się zgodzić".

  Tu jest cały problem. To jest zakamuflowana zgoda na cały ten zbrodniczy, zdradziecki i grabieżczy układ, na całe dokonane rozgrabienie Polski, wyprzedaże za bezcen, a przede wszystkim uwłaszczenie się rabusiów i paserów. - Zamiast ich osądzenia przez Trybunał stanu i sądy polowe z wykonaniem wyroków.
  Tu w tle jest nie tylko podporządkowanie Konstytucji pod zawierane przez zdrajców i agenturę traktaty, ale i umocnienie aktualnej linii "politycznej" UE po to że by dalej zdrajcy i agentura mogli się chronić pod jej skrzydełka.
  A przecież już pod nimi są najwięksi przekrętowcy których najpilniej trzeba osądzić.
  Nadto jeśli przy Konstytucji chce majstrować Duda - ewidentny zdrajca, to może wyjść z tego tylko gigantyczna zdrada.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

ULUBIENI AUTORZY