Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
782 posty 5032 komentarze

"Słowo Polskie" Konfederacji Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

Czy Szewach Weiss skrytykował Morawieckiego i Netanyahu?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Teraz się wypiera. / Najciekawsze jednak jest, że miał to podobno zrobić w Radiu Armii Izraela, której szef oficjalnie skrytykował Netanyahu - CO W TYM RADIO POWIEDZIAŁ WEISS? - Współpracował z Izrelską Armią?

Jakkolwiek nie jest, wszystko wskazuje na to, że Armii Izraela nie są na rękę "dobre stosunki" z Polską. Ciekawe co na to ich doradca Johny Daniels.

Tłumaczenie z Jerusalem Post: Profesor Shevah Weiss, były ambasador Izraela w Polsce, ostro skrytykował wspólne oświadczenie premiera Polski Benjamina Netanjahu i premiera Polski Mateusza Morawieckiego, opublikowane w czwartek jako gazeta w Izraelu.

"Ten dokument zawiera kilka zdań, które są poprawne, a reszta jest albo nieprecyzyjna, albo fałszywa" - powiedział Weiss w wywiadzie udzielonym w niedzielę rano w Radio Armii Izraela. "Na przykład, w przeciwieństwie do tego, co tam napisano, zdarzały się przypadki, w których sam Rząd Polski na Uchodźstwie brał udział w mordowaniu Żydów"

Wspólne oświadczenie, opublikowane w The Jerusalem Post i indziej, twierdzi, że "wojenny polski rząd na uchodźstwie próbował powstrzymać tę nazistowską działalność, próbując podnieść świadomość zachodnich sojuszników do systematycznego mordowania polskich Żydów".

Yad Vashem, oficjalny pomnik ofiar Holocaustu w Izraelu, powiedział w ostrym tonie, że wspólny dokument "zawiera szereg bardzo problematycznych stwierdzeń, które naruszają istniejącą wiedzę historyczną przyjętą w tej dziedzinie".

Weiss, polski ocalały z Holokaustu, był także przewodniczącym Yad Vashem.

JerusalemPost jpost.com:  Professor Shevah Weiss, the former Israeli ambassador to Poland, sharply criticized the joint statement on Poland's role in the Holocaust by Prime Minister Benjamin Netanyahu and Polish Prime Minister Mateusz Morawiecki published as an advertisement in newspapers across Israel on Thursday.

"This document contains a few sentences that are correct, and the rest is either vague or false," said Weiss inan interview on Israel's Army Radio Sunday morning. "For instance, in contrast to what is written there, there were instances in which the Polish Government-in-Exile itself took part in the murder of Jews"

The joint statement, published in The Jerusalem Post and elsewhere, claims that "the wartime Polish Government-in-Exile attempted to stop this Nazi activity by trying to raise awareness among the Western allies to the systematic murder of the Polish Jews."

Yad Vashem, Israel's official memorial to Holocaust victims, said in a sharply worded response that the joint document "contains a series of very problematic statements that violate existing historical knowledge accepted in the field."

Weiss, a Polish Holocaust survivor, also served as a chairman of Yad Vashem. >>>  https://www.jpost.com/Breaking-News/Former-Israeli-ambassador-to-Poland-Netanyahus-Shoah-statement-false-561898

 

NIŻEJ FRAGMENT NOTKI Z

 

 

 

A właściwie medialny sabotaż skutkujący uniemożliwieniem naukowego zbadania sprawy: Możliwe, że odpowiedzią na to pytanie jest sylwetka Jonny'ego Danielsa?

... sierżanta sztabowego i strategicznego doradcy brygady [IDF] Israeli Defence Force / Izraelskich Sił Zbrojnych /   wyspecjalizowanej w dziedzinie wojskowej informacji medialnej, w zakres której zapewne whodzi też wojskowa dezinformacja medialna, ... w wersji cywilnej potocznie nazywana szarym PR-em. 

Uściślijmy zadane pytanie:  Czy siły zbrojne Izraela [IDF - Israeli Defence Force],  przeprowadziły w Polsce tajną operację medialną JEDWABNE, której skutkiem było ogłoszenie przez Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, że "Dzisiaj antysemityzm objawia się jako wrogość wobec państwa Izrael", ... i wstrzymania przez niego ekshumacji w Jedwabnem?

SOLIDARNI2010.pl  /  14 lipca 2016 :  ŻĄDAMY WZNOWIENIA EKSHUMACJI W JEDWABNEM! 12 tys. podpisów pod wnioskiem i ....cisza?   -   Aktualizacja    >>>   http://solidarni2010.pl/33634-zadamy-wznowienia-ekshumacji-w-jedwabnem-12-tys-podpisow-pod-wnioskiem-i-ciszanbspnbsp--aktualizacja.html

Czy Jonny Daniels przeprowadził w Polsce operację "JEDWABNE"?

... a właściwie medialny sabotaż skutkujący uniemożliwieniem naukowego zbadania sprawy Jedwabnego? -  Możliwe, że odpowiedzią na to pytanie jest sylwetka Jonny'ego Danielsa

... sierżanta sztabowego i strategicznego doradcy brygady [IDF] Israeli Defence Force / Izraelskich Sił Zbrojnych /   wyspecjalizowanej w dziedzinie wojskowej informacji medialnej, w zakres której zapewne whodzi też wojskowa dezinformacja medialna, ... w wersji cywilnej potocznie nazywana szarym PR-em.

Możliwe, że odpowiedzią na to pytanie jest sylwetka samego Jonny'ego Danielsa, sierżanta sztabowego i strategicznego doradcy brygady IDF - Israeli Defence Force / Izraelskich Sił Zbrojnych,  wyspecjalizowanej w dziedzinie [dez]informacji medialnej - i jak to zapewne w wojsku bywa, dezinformacji medialnej określanej PR-em, też.

Przetłumaczony cytat z notki biograficznej / zrzut wyżej:Wychowany został w Edgaware, Londyn, Wielka Brytania. Kiedy opuścił liceum Hasmonean w wieku 18 lat, spakował walizki i postanowił zrobić sobie gap year (rok przerwy w nauce) i pojechać do Izraela.

W trakcie 'gap year', Johnny studiował w niepełnym wymiarze czasowym na 'Yeshiva' (to nazwa dobrego Uniwerku) i był wolontariuszem organizacji 'Zichron Menachem' pomagającej dzieciom wszystkich wyznań w zmaganiach z rakiem w izraelskich szpitalach.

Po roku Johnny zakochał się w Izraelu i zdecydował, że uczyni to miejsce swoim domem, opuszczając tym samym swoje miejsce na Uniwersytecie/College w Londynie, by móc dołączyć do armii izraelskiej.

Johnny został przyjęty do elitarnej grupy spadochroniarzy gdzie zostałsierżantem sztabowym. Obecnie jest  i strategicznym doradcą brygady [IDF] Israeli Defence Force / Izraelskich Sił Zbrojnych /   wyspecjalizowanej w dziedzinie informacji medialnej- został wyszukany do tej roli przez "łowcę talentów".  / Źródło: Johnny Daniels ma bardzo ciekawy życiorys >>  https://www.jonnydaniels.com/who_we_are 

Jak można się dowiedzieć z jego strony internetowej JonnyDaniels.com, jest on też specjalistą od PR-u. W zakładce "Cients" znajdziemy portfolio klientów Jonnego Danielsa, gdzie jako jedena z klientów wymieniona jest fundacja "From the Depth", ... której Johnny Daniejs jest prezesem, i zapewne założycielem.  

Wśród zdjęć zamieszczonych na JonnyDaniels.com można też znaleźć zrzut z Gazet.pl z informacją, że firma: City Security wyśle do Izraela swoich stu najlepszych ochroniarzy. We współpracy mają chronić mieszkańców przed atakami ekstremistów. Benjamin Krasicki, prezes firmy, w rozmowie z Gazetą.pl zapewnia: Akcja nie jest wymierzona w Palestyńczyków. [?] 

Biorąc pod uwagę, że Jonny Daniels jest podoficerem Izraelskich Sił Zbrojnych, oraz strategicznym doradcą jednostki wyspecjalizowanej w dziedzinie wojskowej [dez]informacji medialnej prowadzącym firmę PR-owską też na terenie Polski, będąc jednocześnie prezesem fundacji "uwikłanj" w współtworzenie bieżących relacji [medialnych] między Polakami, a społecznośćią żydowską w Polsce, i na świecie, "zahaczającą" o interesy Państwa Izrael, należy zapytać:  

Jaką tak naprawdę działalność na terenie Polski prowadzi osobiście Jonny Daniels, jego firma JDPR, oraz jego fundacja From the Deptch,  ... oraz czy ta działalność jest finansowana, lub nie, Ministerstwa Obrony Izraela i Izraelskich Sił Zbrojnych. -  Jeśli działalność ta jest finansowana przez wymienione podmioty, to jaki jest cel tej działalności?  ///  Odnoszę wrażenie, że są to pytania z dziedziny obronności Państwa Polskiego.  

 


 

KOMENTARZE

 • Weiss krytykuje deklarację polsko-izraelską
  Ten dokument zawiera kilka zdań, które są poprawne, podczas gdy pozostałe są albo niejasne, albo błędne — ocenił.

  Na przykład wbrew temu, co tu napisano, zdarzały się sytuacje, w których rząd RP na uchodźstwie uczestniczył w mordowaniu Żydów — dodał. >> https://wpolityce.pl/polityka/402999-szewach-weiss-krytykuje-deklaracje-polsko-izraelska

  W oświadczeniu [Morawiecki i Netanyahu] zadeklarowali m.in. brak zgody na przypisywanie Polsce lub całemu narodowi polskiemu winy za okrucieństwa nazistów i ich kolaborantów, podkreślili swobodę badań naukowych oraz potępili wszelkie formy antysemityzmu i „antypolonizm oraz inne negatywne stereotypy narodowe”.
 • FORMER ISRAELI AMBASSADOR TO POLAND: NETANYAHU'S SHOAH AD IS 'FALSE'
  .
  JERUSALEM POST JULY 8, 2018 09:53 >> https://www.jpost.com/Breaking-News/Former-Israeli-ambassador-to-Poland-Netanyahus-Shoah-statement-false-561898
 • Szewach Weiss: I did not say that the Polish government in exile was involved in killing Jews – GazetaPrawna.pl
  "I said that home law unfortunately also fought for Jews, saved Jews and punished szmalcownicy, but they were in the Krajowa Army, that they also collaborated with the Germans about the Jews, but most not the Army, but the Polish military police" – noted he. "I said what they did + Jerusalem Post +, I do not know," said the Israeli ambassador to Poland for RMF FM

  >> https://vaaju.com/poland/szewach-weiss-i-did-not-say-that-the-polish-government-in-exile-was-involved-in-killing-jews-gazetaprawna-pl/
 • B. ambasador Izraela w Polsce dementuje w RMF FM tłumaczenie swojego wywiadu dla izraelskiego radia
  Szewach Weiss dementuje w RMF FM tłumaczenie swojego wywiadu dla izraelskiego radia. Według "Jerusalem Post" były ambasador Izraela w Polsce miał stwierdzić, że polski rząd na uchodźstwie uczestniczył w mordowaniu Żydów.

  Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-b-ambasador-izraela-w-polsce-dementuje-w-rmf-fm-tlumaczenie-,nId,2604017#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  W rozmowie z nami Szewach Weiss zacytował dokładnie swoje słowa:

  Polski rząd zagraniczny i polski rząd jeszcze w Polsce na początku wojny nie współpracował z hitlerowcami, natomiast prawie cała Europa wtedy współpracowała. I to wszystko. I właśnie mówiłem o Armii Krajowej, a nie o rządzie polskim. Powiedziałem, że Armia Krajowa, niestety, tam Żydzi walczyli też, i ratowała Żydów i ukarała szmalcowników, ale byli tacy w Armii Krajowej, że też współpracowali z Niemcami co do Żydów. Ale przeważnie nie Armia Krajowa, tylko Żandarmeria Polska. To powiedziałem. Co z tego zrobili, "Jerusalem Post", ja nie wiem... - powiedział były ambasador Izraela w Polsce.
 • Czy Izrael przeprowadził w Polsce operację ANTY-JEDWABNE?
  A właściwie medialny sabotaż skutkujący uniemożliwieniem naukowego zbadania sprawy: Możliwe, że odpowiedzią na to pytanie jest sylwetka Jonny'ego Danielsa?

  ... sierżanta sztabowego i strategicznego doradcy brygady [IDF] Israeli Defence Force / Izraelskich Sił Zbrojnych / wyspecjalizowanej w dziedzinie wojskowej informacji medialnej, w zakres której zapewne whodzi też wojskowa dezinformacja medialna, ... w wersji cywilnej potocznie nazywana szarym PR-em. >> http://ziut.neon24.pl/post/140304,czy-izrael-przeprowadzil-w-polsce-operacje-anty-jedwabne

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

MOJE KOMENTARZE

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY